AS Roma ultrák

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2007.12.02. 16:36


jó kép. szerencsére a stadionban is maradtak azért
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2007.12.01. 20:21


ogé írta:
tomm írta: csak eszembe jutott (és nem csak nekem) hogy ha dicanio-t megkéselték a szurkolók, akkor nem szívesen találkoznék egy-két ilyen elmebeteggel. nem féltem, csak jobbnak láttam azt az 1%-nyi esélyt is 0-ra csökkenteni, hogy bajunk legyen.

a politikai nézete miatt késelték meg.....


ha jól emlékszem pont a saját azaz Lazio szurkolók ( javítson ki valaki ha tévedek )
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2007.12.01. 19:05


én is egész nap roma mezben mászkáltam rómába és meg sem fordult a fejemben, hogy féljek vagy ilyesmi, de amikor a lazio van otthon és ők vannak a többen,és esetleg rosszul alakul a meccs (nekik), akkor lehet, hogy megfordulna a fejemben, hogy lesz-e meccs után valami. nagy valószínűséggel nem, de a kérdés biztos ott bujkálna bennem. nem csaka lazio elleni meccsről beszélek egyébiránt...

féltem, amikor az intert szidták? azt írtam, az jutott az eszembe, hogy nem biztos, hogy most szívesen lennék ott. ezen nem tudom mit nem lehet érteni..
egyébként kértünk segítséget és kaptunk is, csak eszembe jutott (és nem csak nekem) hogy ha dicanio-t megkéselték a szurkolók, akkor nem szívesen találkoznék egy-két ilyen elmebeteggel. nem féltem, csak jobbnak láttam azt az 1%-nyi esélyt is 0-ra csökkenteni, hogy bajunk legyen.
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2007.12.01. 18:53


lazio-roma-t írtam és nem roma-lazio-t
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2007.12.01. 18:42


rendkívül vicces... bár amikor én voltam az inter ellenin akkor moziztam, hogy nem feltétlenül lennék most ott a vendégszktorban...
lehet, hogy csak nekem volt szokatlan és ezért kissé félelmes amikor xtízezer ember egyszerre szidja őket, de nekem az volt... és simerve az olasz forróvérűséget...

tottika: nem attól félek, hogy a sud-ban vágnak fejbe, hanem, hogy hazafelé.
tavaly rómának azon részén kezdett füstölni a kocsi, ami tele volt "merda roma" felirattal. hát nem örültem. és szép lassan le is szedtünk magunkról, ill. a kocsiról minden roma-s dolgot. lehet, hogy túlreagáltuk, de úgy hogy egy büdös szót nem tudok olaszul, nem ismerek semmit és senkit nagyon-nagyon nem szeretnék balhé közelébe kerülni. ha ott lennék otthon leszarnám, minthogy itthon leszarom, de kint..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2007.12.01. 18:51-kor.
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2007.12.01. 18:18


egy szóval nem írtam, hogy ártatlanokat vernek. bár őszintén szólva pl egy lazio-roma meccsre nem biztos, hogy kimennék, mert lehet, hogy nem kockáztatnám, hogy fejbevágjanak.
ennyi? pont ezt az ennyit kéne megszűntetni. biztos, hogy a balhék egy részében a rendőrök is benne vannak valamilyen szinten, de azért...
kurvára nem az ő dolguk, hogy betalálják-e egymást a szurkolók. annyira nem az ő dolguk, hogy emiatt van az egész. ha nem találnák be egymást akkor nem lenne semmilyen balhé ergo nem lehetne velük semmit csinálni.
a világ változik. tegnap még lehetett ütni, ma már nem lehet. ezt a békát le kell nyelni, mert ütni akkor sem lehet ha nem nyelik le, ellneben elérik azt, hogy ki sem mehetnek a meccsre...

bár már többször említettem: még véletlenül sem a rendőrök mellett vagyok csak az a kérdés, hogy mi a cél: saját magukra verni a farkuk, hogy mekkora királyok, vagy elérni valamit. mert ha valamit tényleg el akarnak érni, akkor figyelembe kell venni az erőviszonyokat.. márpedig a hatóság az erősebb..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2007.12.01. 18:37-kor.
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2007.12.01. 17:53


ogé: nem. f72 nem terrorista. ill.ez alapján nem. csak annyit mondtam, hogy a balhé korszaka lejárt. nincsa több bunyó, nincs több durung. két lehetőséget látok: 1: balhémentes ultrák 2: ultrák nélküli szurkolás.
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2007.12.01. 17:40


Curva Sud72 írta:de azt sem értem hogy az átlagember mivel jobb emberileg mint ök


Jólvan, fejezzük be, unom már, hogy minden hsz.-omnál a számba próbálsz adni valamit!

Az, hogy ne érezzék azt, hogy többek mint mi, szerinted azt jelenti, hogy mi vagyunk többek? :roll: ,érdekes szemlélet!
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2007.12.01. 15:48


Curva Sud72 írta:Kronologiai sorrendben: "csak azt verjék ki a fejükből, hogy jobbak mint mi!!!"

"azt meg mi itthonról ne döntsük el hogy ki a jobb szurkoló, szerintem..."

Hát ezért irtam, amit irtam...


Azt hogy: "verjék ki a fejükből, hogy jobbak mint mi" , emberileg gondoltam, nem a szurkolásra céloztam!
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2007.12.01. 13:24


Pesze.ezt megértem. Één ugyan sokkal inkább vagyok italomán, mint anglomán, de a teli, zúgó stadionok azért jobban tetszenek, mnt az 1-2 szektortól eltekintve félig üres pályák... - de tényleg nem érdemes erre több szót szánni, mert lerágott csont.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2007.12.01. 09:35


Különben a vitát kiváltóközleményről csak azért írtam, némi eufemizmussal, hogy "patetikus", hogy elkerüljük a fölösleges vitát.Amúgy valójában nagyképű, öntömjénező a szöveg, azért sem tartottam érdemesnek, hogy rendesen lefordítsam, és így csak a lenyegre szorítkoztam.

Különben én nem tudom pontosan, milyen az az "angol típusú" szurkolás, így általánosan (csak sejtem, hogy itt mit értenek rajta) , de nekem pld az, ami szerdán a Liverpool - Porto meccsen volt, az azért igen meggyőző volt, petárdák, görögtűz és egyéb látványosságok nélkül is .
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2007.11.30. 23:06


Curva Sud72 írta:Azért remélem azon is felháborodsz, hogy egyes csapatok szurkolóit kitiltották a kanyarokból és megtiltották nekik az utazásokat, pedig közük nem volt az eseményekhez, azt meg mi itthonról ne döntsük el hogy ki a jobb szurkoló, szerintem...


Persze, hogy ez sem tetszik, de mondtam olyat hogy tetszik?, nem!

Arról sem döntöttem, hogy ki a jobb szurkoló!

Barbár csőcseléknek sem neveztem az ulrákat!

Csak azzal nem értek egyet, hogy az ultrák magukat külömbnek tartják mint a tásadalom egésze, és minket "sima" embereket agymosott embereknek tartanak.

Szerintem ez nyilvánvaló volt, most miért kell a számba adni szavakat, hiszen: "nekem sem lehet mindent lenyomni a torkomon" (F72Quadraro-tól idéztem, bár nem pontosan)!
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2007.11.30. 22:51


ki a jobb szurkoló? az aki nem tesz fek ilyen kérdlseket. mindenki úgy szurkol ahogy neki jólesik-addig a határig amig a másikat fizikailag nem sérti. ha én leülök és szotyizok, akkor azt teszem. kurvára senkinek semmi köze hozzá, max akkor ha a héját szétszórom...


egyébként: miért állnak az ultrák útban? miért olyan emberek ők, akiknek nem lehet lenyomni mindent a torkukon? konkrétan kérdezem.

fedayn. most tényleg? nem vagyok az a kifejezett hunanista, így engem nem érdekel, de tényleg egy arab terrorista csoportról nevezett halálfejes, vasdurungos embereket ábrázoló zászló alatt felvonuló csoport mégis mit akar? ők az agymosottak, ha egy pillanatig is elhiszik, hogy ez nem visszatetsző a társadalom mindazon részének akik nem elég "vagányok" (nem tudom elég nagy idézőjelbe tenni) a verekedéshez, ill. hogy ez nem fog rendőrségi reakciót kiváltani...

értem én a tiltakozást és undorítónak találom a mindenféle idióta megszorításokat, mert hánynék az angol típusú szurkolástól, de ha az ultrák tenni akarnak valamit ellene, csak egyetlen egy dolgot tehetnek: soha, de soha ne erőszakoskodjanak, ill. az erőszakos elemeket önmaguk távolítsák el, tiltsák ki, közösítsék ki.
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2007.11.30. 20:43


Pontosan annyira "van pofájuk", mint amennyire a "hétköznapi, normális emberek" jelentős részének"van pofája" barbár csőcseléknek titulálni a szurkolói csoportokat.
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2007.11.30. 20:15


F72Quadraro írta:Szerencsére van még, akinek nem lehet mindent lenyomni a torkán, aki nem a nyáj része, aki tud még reagálni. Nekem a Roma életem egyik legfontosabb része. De ha vasárnap Rómában lennék, egész biztosan a Circus Maximuson lenne a helyem. Szerintem nem olyan bonyolult ez…


Igen, persze, és az ultráknak, hogy van pofájuk, minket hétköznapi, normális embereket, agymosott társadalomnak kikiálltani, megáll az eszem, talán mert nekünk van mit kimosni?, ennek ellenére egyátalán nem vagyunk agymosott polgárok, személyiség nélküli lények, és nem lehet mident lenyomni a torkunkon, csak éppen nem vagyunk ultrák sem!

Nincsen semmi bajom az ultrákkal, ha sztrájkolni akarnak, hát sztrájkoljanak, ne menjenek ki a stadionba, menjenek a circusra, megvan hozzá minden joguk, ahhoz is, hogy magukat valami különleges emberfajtának tartsák, ez mindig is így volt, tőlem lehetnek különcök, csak azt verjék ki a fejükből, hogy jobbak mint mi!!!
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2007.11.30. 19:25


Nem kötekedésként mondom,de ezzel a tiltakozással,sztrájkkal pont azt segítik elő,amit a karhatalom akar.A karhatalom az akarja,hogy ne legyenek ultrák a kanyarokban.Az ultrák nem mennek ki a csapatuk meccsére.Ez nekem picit furcsa.Ellenállás, vagy valami?Csak azért is.Utolsó lehelletemig a csapat mellett.Akárhol,akármikor,otthon,idegenben,szélben,fagyban.Mentalita Ultra?Nem értem a dolgot,magyarázza el valaki.Ez olyan csapdába való besétálás jellegű dolog.Mégegyszer leszögezném: monológom nem provokatív indítékú,inkább érdeklődő.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2007.11.30. 18:19


Szomorú Rozi a Curva Sud szervezett csoportjainak sztrájkjáa miatt, és szeretné, ha visszavonulót fújnának és mégis buzdítanák a csapatot, mert a csapatnak szüksége van rá, pláne ezen a nagyon fontos meccsen.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2007.11.30. 17:06


Tudom, ez nem jelent semmit, de erről van szavazás az il Romanista-n.
megértem, én is sztrájkolnék - 17.56%
megértem, de remélem meggondolják - 23.39%
nem értem meg, még jobban szurkolnék - 59.05%
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2007.11.30. 14:26


S szerencsére van még, akinek miközben lelövik a barátját minden ok nélkül, miközben eltapossák és tönkreteszik a szabadságát, miközben nap nap után szembesül vérlázító igazságtalanságokkal, tud megállni és nem cselekről, összeállításról, Mexesről és Perrottáról beszélni...
ZZ: "Talvolta i perdenti hanno insegnato più dei vincenti."
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2007.11.30. 14:21


Magukra hagyják a csapatot? Eddig nagyon sokan nem akarták őket látni a stadion környékén sem. Most, hogy nem lesznek, magukra hagyják a csapatot? Végre nyugalom lesz és béke... Legalább kimehet a sok békés család, akik eddig csak a randalírozó szurkolók miatt maradtak otthon félelmükben. Most nyilván zsúfolásig tele lesz a lelátó. Ha nem, hát újabb gigantikus hazugságról gördül le a lepel.

Holnap kitalálják, hogy csak kék sapkában lehet bemenni a stadionba. Utána az új szabály, mindenkinek le kell ragasztani a száját a 13. biztonsági beléptetőrendszernél. Akinek nem lesz leragasztva a szája, azt indoklás nélkül le lehet ültetni 3 évre. Majd persze két nappal később már csak összetett lábakkal lehet ülni a neked szóló, számozott helyen. Mert csak egy szám vagy a rendszerben. Egy véletlen felesleges terpesz és indoklás nélkül beléd lőhet a rendőr. Közben persze minden orgánum megmagyarázza majd, hogy ez így jó, így van rendjén.
S persze lesz, aki megy is majd szó nélkül.

Szerencsére van még, akinek nem lehet mindent lenyomni a torkán, aki nem a nyáj része, aki tud még reagálni. Nekem a Roma életem egyik legfontosabb része. De ha vasárnap Rómában lennék, egész biztosan a Circus Maximuson lenne a helyem. Szerintem nem olyan bonyolult ez…
ZZ: "Talvolta i perdenti hanno insegnato più dei vincenti."
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2007.11.30. 10:40


szvsz tiltakozzanak más (békés) módon, de a csapatot ne hagyják magukra, ha tényleg az a legfontosabb számukra
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2007.11.30. 10:15


Még csak egy apró dolog... Érdekesek azok, akik rendszerint hangoztatják a NO AL CALCIO MODERNO szlogent, közben talán észre sem veszik, hogy saját maguk működtetik...
ZZ: "Talvolta i perdenti hanno insegnato più dei vincenti."
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2007.11.30. 10:12


Szerintem ez több, mint patetikus szöveg és ultra ellenes kampány elleni tiltakozás. Ez egy kép is a jelenlegi értékrendszerről és társadalomról, annak működéséről...

AS Roma szurkoló, a Curva Sud ultrája, egyszerű fogyasztója ennek a labdarúgás iparágnak vagy megtévesztett és romantikus támogatója egy ideálnak és egy életstílusnak, hozzád intézzük ezeket a sorokat, hogy megmagyarázzuk, miért kell emberek és szenvedélyek nélkül maradnia jövő vasárnap a Roma-Udinese mérkőzés alkalmából a Curva Sudnak.

Gabriele Sandri halála úgy tűnik lassan a feledésbe merül, túllép rajta és eltakarja egy torz szisztéma, amely saját magát és a saját érdekeit védelmezi minden más kárára. Minden el van és el lesz ferdítve, fel lesz forgatva, majd újra lesz írva azzal az egyedüli céllal, hogy eszköz lehessen a klasszikus és szokásos hatalmi játékokhoz. Ez történik most is, mint mindig.

Egy olyan országban, ahol „a törvény mindenkinek egyenlő”, de nem mindenki egyenlő a törvények előtt, megint egy hatalmas igazságtalanság szemtanúi vagyunk, s megint ellenünk fordul az újságok, média és hatalmi lobbik által eszközként használt közvélemény figyelme.
Az ultrát meg kell semmisíteni, mert a kanyar még a szabad, nem ugyanarról a tőről fakadt, manipulált gondolatok termőföldje, egy értékek nélküli, agymosott társadalomban. Egy olyan talaj, ahol még nem mindenkit lehetett egyforma, személyiség nélküli lénnyé tenni, amelyik még nem lett ráterelve bizonyos érdekek szokásos útjára, egy olyan talaj, amelyik kényelmetlen annak, aki mindent irányít.
Léteztek valaha a koreográfiák, a színek, a zászlók, a transzparensek, emlékei egy olyan kanyarnak, amelyek mindvégig elkísértek minket, s amik most mindezzel az elnyomással egyre inkább halvány emlékek lesznek csupán.

Ezért született meg ma bennünk az elhatározás és állásfoglalás, ami arra késztet minket, hogy kint maradjunk. Nemcsak a kanyaron, de ezeken a dolgokon is kívül. Azt kérjük mindenkitől, hogy gondolkozzon, emlékezzen és kezdjen el úgy viselkedni, ahogy saját maga helyesnek tartja egy ilyen kényes helyzetben.

Mi nem leszünk ott vasárnap a Curva Sud bejáratánál sem, mert nyilván valakinek jól jönne utána azt mondani, hogy erőszakkal hagytuk üresen a kanyart, s azoknak sem akarunk lehetőséget adni a megszólalásra, akiknek legalább most félre kellene állniuk.

Az egyedüli módja, hogy megmentsük a saját méltóságunkat, a saját jogainkat mindannyiunk döntésén múlik, akik egyszerre vagyunk ennek a cirkusznak a bűnrészesei és az áldozatai, ami ha magára marad, kihalásra van ítélve.
A találkozó vasárnap 14 órakor a Circus Maximusnál van, sálakkal, zászlókkal, egységesek a gondolatokban, a szenvedélyben és az ideálokban, hogy a mi Románknak szurkoljunk… ha már cirkuszról beszélünk.

Kezdődjön hát a mai előadás…
de nélkülünk!

a Sud csoportjai


Kép

FIGYELEM! Csak erős idegzetűeknek! A következő sokkoló képeken köztörvényes bűnözők és vadállatok láthatók illegális tevékenység közben!


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
ZZ: "Talvolta i perdenti hanno insegnato più dei vincenti."
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2007.11.29. 23:59


Hosszú patetikus szöveg, a lényege, hogy tiltakoznak az ultra-ellenes kampány és a szigorítások ellen, ezért a curva üres marad, és az Olimpico helyett a Circo Massimo-ra mennek szurkolni.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2007.11.21. 12:03


Manuel Coppola

„Amíg tudtam, mindig mentem a stadionba, a ’90-es évek második felében bérletem is volt a Curva Sudba. Sajnos a győzelmeket tekintve sok örömöt nem kaptam attól a Romától. Az utolsó idény, amikor bérletem volt, Zeman Romája volt, az a csapat szórakoztatott. Aztán a kanyar micsoda látványosság volt…”

Idegenbe is elkísérted a csapatodat?

„Amint tudok még most is megyek. Utoljára néhány éve voltam, amikor a Salernitanában játszottam. Amikor négy edző is megfordult egy idény alatt…’

Spalletti néhány napja azt mondta, hogy ismeri a srácokat a kanyarból és sokat lehet tőlük tanulni.

„Egyetértek Spallettivel. Megtalálom magam a szavaiban. Én a kanyarban nőttem fel, a quadrarói barátaimmal együtt. Volt egy csoportunk, amit Caparbi-nak (makacsok) hívtak, s a kanyarnak azon a részén volt a helyünk, amelyik határos a Monte Mario tribünnel. Nem tudom, hogy megvannak-e még, sajnos nem tudok már a stadionba menni.”

Szoktál még beszélni a volt kanyarbeli társakkal?

„Mindig beszélünk és amikor Rómában vagyok, találkozunk is. Szóval képben vagyok, hogy mi is történik a stadionon belül, ők ugyanis mindig mennek.”

Előfordult már, hogy verekedésbe keveredtél?

„Idegenben néha történt ez-az. De semmi komoly, maximum néhány könnygázlövedék… De ha valaki akarja, elkerüli ezeket.”

Mit gondolsz arról, ami Gabriele Sandri megölése után történt?

„Nagyon sajnálom, főleg azért, mert szerintem sok dolog elkerülhető lett volna.”

Hogyan?

„Elsősorban úgy, hogy egyből elmagyarázzák mi is történt. Viszont délután 3 órakor még ködösítettek egy reggel 9 órakor történt esemény kapcsán. Amit a legjobban sajnáltam, hogy az egész közvélemény a szurkolók reakciójára irányult, s nem is foglalkoztak vele, hogy azt mi is váltotta ki. Vagyis, hogy egy rendőr egy autogrillnél fejmagasságban lőtt.”

A szurkolók reakciója azonban erőszakos volt.

„Különbözőképpen lehet reagálni egy esetre, mint Gabriele megölése, nyilván akik felforgatták a stadiont vagy a környékét, azok hibáztak, de nem szabad figyelmen kívül hagyni ennek a kiváltó okait. Nem az ultrák lőttek és nem ők ködösítettek az esettel kapcsolatban hamis képet beállítva a történtekről.”

Jogos dolog megtiltani az utazást idegenbeli meccsekre?

„Abszolút nem, nem jogos büntetni a szurkolótáborokat. Hiba szurkolók nélkül lejátszani a Genoa-Roma mérkőzést is, mert rajtunk, játékosokon kívül, ők az igazi látványosság. A Genoa szurkolótábora az egyik legjobb Olaszországban, a szurkolási mód nagyon hasonlít a Romáéra és a Toroéra. Ez a három szurkolótábor a legcsodálatosabb.”

Múlt nyáron szóbahozták a nevedet a Romával kapcsolatban…

„Fantasztikus lenne, számomra a maximum. Kifutni a páláyra az Olimpicóban és meghallani a Roma himnuszát… Ha hívnának, egy másodpercet sem gondolkodnék.”
ZZ: "Talvolta i perdenti hanno insegnato più dei vincenti."
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég

cron