AS Roma ultrák

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2007.09.26. 10:11


"Ez nem az erőszakról szól, de néha benne van a pakliban 1-2 pofon, ennyi."

"Szóval egy szó, mint száz: nagyon várom már a napoli elleni meccset, remélem kapnak a pofájukba a déli kutyák 1-2 vasdoronggal!!!!"

Remélem nem minden ultra gondolkozik így, nekem spec mindegy ha a stadionon kívül csapnak össze a táborok (lásd: Anglia), akkor talán nem büntetik meg a klubbot, és ha valaki Roma szurkolónak tartja magát, akkor a csapata kéne legyen neki a legfontosabb! :ultra:
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

HozzászólásSzerző: Xabee Dátum: 2007.09.26. 10:03


Trigoria!Az az igazság, hogy itt politikától, hovatartozástól és még társadalmi osztálytól is függ, hogy ki kivel szimpatizál ,vagy éppen utál. Itt az összeköttő kapocs a labdarugás, a környék és a város.
Nem véletlenül vannak kifejezetten balos és jobbos csoportosulások, na itt már dupla ellentét is feszül a csoportok közt. Nem beszélve a gazdasági helyzetről, ami csakúgy mint kis hazánkban a Pest-vidék ellentét, ugyanúgy megvan Olaszhonban is.
Nagyon sarkítva látod a dolgokat, ez nagyon nem arról szól, mint amit írsz...

Mod: és ez pont egy alap dolog, hogy aki ebben él, annak nincs "jobb dolga", mert egész egyszerűen ebben él. A'la mentalita ultra'
Persze ettől mindenkinek szive joga véleményt alkotni, de sztem felületesen foglalkozol csak a témával ahhoz, hogy teljes képed legyen róla.
Avatar
Xabee
 
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2005.04.22. 22:21
Tartózkodási hely: Salgótarján

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.09.26. 09:52


Xabee írta:Kicsit értetlenkedve olvasom itt az egyes hozzászólásokat...
Úgy gondoltam, hogy az itteni moderátorok sokkal jobban "képben" vannak az ultra' mozgalommal és az olasz mintájú szurkolói kultúrával, de ezek szerint van új a Nap alatt :shock:
Ez a "balhés bunkó hülyegyerekek csoportosulása" felfogás elég távol áll a valóságtól, ráadásul tradicionálisan a Romanak van az egyik legnagyobb múlttal rendelkező tábora, szal kicsit furcsa nekem ez az értetlenkedés

természetsen azért "képben" vagyunk. De engedtessék meg nekünk, hogy attól hogy tudjuk értjük (persze csak kívűlről) mit jelenthet ultrának lenni, ne értesünk egyet az egésszel. Nem ítélem el azt aki az életét felteszi egy klubbra és a színeire. De nekem van jobb dolgom is ennél...
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.09.26. 09:48


Erre a tél-nyár párhuzamra inkább no comment, sztem nem nagyon érted, h miről szól a "szabadságot az ultráknak!" mozgalom. Ha CSAK vicc volt, akkor meg gyenguska..


Természetesen értem mit jelent a szabadságot az ultráknak mondat ("hagy bunyózzunk és tomboljunk kedvünkre" kb)! Csak vicceltem. De remélem te is érted mit jelent a tél-nyár hasonlat. Írhattam volna bármi mást. Tenger vs tó vs folyószurkolók. Hegy vs alföld, vs dombság akármi. A lényeg hogy van mihez tartozni. Látom a nagy kopasz paraszt magyar szurkolót, aki félmeztelenül ül a kerítésen és rázza az öklét a másik tábor felé, háttal a pályának pl. Egy szemernyi kétségem nincs affelől, hogy egy ilyen tag pl totáll telibaszarja hogy éppen Kovács Zoli vagy Lipcsei Peti milyne cselt csinált. Valseg soha nem is jár focizni, hisz ilyne testtel nehéz is lenne. Egy dolog érdekli: a tombolás-bunyó-lázadás!
Sokszor mondtam már de továbra is igaz: ennek a generációnak nem volt meg a maga háborúja. A fiatalokban túlteng az erőszak. Ha jönne egy háború (de ne adj isten), utána máshogy gondolkodnának már ők is (legalábbis a legtöbje tuti), és nem mondanának ekkora faszságokat hogy vasdurungot nekik, mivel előtte nme sokkal loccsantották pl szét a legjobb haverja agyát a háborúban.....

de hogy érthető is legyek: lehetnek csoportok persze, füst görögtűz ilyneke mehetnek, lehet énekelni akár még anyázni is, de ütni a másikat? nekem csak eza fura.
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2007.09.26. 09:31


az, hogy valaki főiskolára jár -akár jó eredménnyel- nem jelent semmit, ezt több ízben tapasztaltam...
de ok, akkor változtatok annyit, hogy nem az értelmi szintet teszem felelőssé, hanem valaminek a hiányát. mertt valaminek hiányoznia kell az életükből, hogy szerencstlenek bunyózni akarjanak..
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: Xabee Dátum: 2007.09.26. 09:28


Kicsit értetlenkedve olvasom itt az egyes hozzászólásokat...
Úgy gondoltam, hogy az itteni moderátorok sokkal jobban "képben" vannak az ultra' mozgalommal és az olasz mintájú szurkolói kultúrával, de ezek szerint van új a Nap alatt :shock:
Ez a "balhés bunkó hülyegyerekek csoportosulása" felfogás elég távol áll a valóságtól, ráadásul tradicionálisan a Romanak van az egyik legnagyobb múlttal rendelkező tábora, szal kicsit furcsa nekem ez az értetlenkedés
Avatar
Xabee
 
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2005.04.22. 22:21
Tartózkodási hely: Salgótarján

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2007.09.26. 09:06


számomra az etalon az ajax-fradi meccs, mikor is nyilatkozott egy professzor kinézetű emberke: há nemtom milesz de mi balhézni jöttünk. na. hát ez az ami mindenről szól, csak a fociról nem, és én bizony egyetértek ezzel a tél-nyár dologgal.
ahogy én látom az ilyen ultracsoportok (mármint akik bunyóznak)azért vannak, hogy a szegényebb és értelmi szinten sem túl gazdag fiatalok kitombolhassák magukat. az erőszak ott kezdődik, ahol az ész véget ér, márpedig ha könnyen előjön a vasdurung, akkor az ész elég rövid lehet.
biztos nem vagy hülyegyerek, ne is akarj az lenni, sem annak látszani.

azt viszont nagyon jól mondod hogy aki benne van, csak az érti. biztosan én is ilyen késelős srác lennék, ha egy bunkó gyereke lennék valahol róma szgénynegyedének a bugyraiban, és mindenhol csak az erőszakot látnám, és az töltené ki az életem részét, hogy rendre összemérjük az erőnket a többi bunkó gyerekének a bandájával, de hála Istennek, van más szórakozásom és soha nem vágytam arra, hogy összeverjek valakit, ill. hogy engem verjenek össze... (mondjuk nézni szívesen nézem akár élőben is, de ki is röhögöm azokat, akiket megvernek, letartóztatnak stb....)
félreértés ne essék nem rendőrpárti vagyok :wink:
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2007.09.26. 07:40


Nos , igen...

Adjunk a pofájuknak "1-2 vasdoronggal".
Ez szól a szurkolásról ????

"Úgysem érti, aki nincs benne!"
Melyikőtök van benne, hogy érti? Nem azért kérdezem, mert kötekedni szeretnék, hanem azért, hogy teljesebb képet kaphassak az "Ultrák"ról!

Azt miért nem írjátok sosem, hogy :
- remélem "leénekeljük Őket" a meccsen
- csináljunk egy olyan drapit, amitől eláll a szavuk
- stb...

Minden ilyen "buzdítás" arról szól, hogy remélem elpics@zzák őket, adjunk a pofájuknak....
Nem azt akarom elérni, hogy mindenki angol - mintára üljön és tapsoljon, bár teszem hozzá, a MU elleni kinti meccsen elég félelmetesen "ültek és tapsoltak", DE úgy gondolom, hogy hangulatot lehet csinálni anélkül is, hogy agressziót "alkalmazzunk". (A pirót és a többi hang és látványelemet nem ítélem el, félreértés ne essék! )
Vagy az Ultra = Szurkoló + Vandál + Agresszor + (neadjisten bűnöző) ?
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.09.25. 21:30


mert a futópálya tök üres mi? :wink:
ogé: a bűnözőket is üldözik max nem tudják megfogni...de amúgy igazad van ebben.

Ezt úgy sem érti aki nincs benne!

talán nem is akarjuk... :wink:
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2007.09.25. 20:29


forever, csak én ne legyek benne a balhéban, max könnygáz jöhet
szal csak óvatosan...
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2007.09.25. 17:44


Trigoria írta:és szerinted ha a stadionban dobta el mégis hova célozta???? :wink: valszeg lefelé a lelátóról. simán robbanhat az egyik biztonsági képébe is, a pályáról már nem is beszélve... :(



jogos :wink: ezért mondtam hogy sok minden a korral jár , én ezt a lehetőséget nem mérlegeltem :D
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.09.25. 17:37


és szerinted ha a stadionban dobta el mégis hova célozta???? :wink: valszeg lefelé a lelátóról. simán robbanhat az egyik biztonsági képébe is, a pályáról már nem is beszélve... :(
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2007.09.25. 15:58


Rudiking írta:Egyetértek Levy. Szeretem hogy tudsz józanul gondolkodni.


lehet hogy ez a korral jár :?: :D

mindamellett én annak örülnék ha visszatérhetne az a jól ismert szurkolás az olasz stadionokba , mert pl mist olvastam hogy egy juve drukker 1 év felfuggesztettet kapott mert eldobott egy petárdát holott ha nem egymást dobáljuk vele akkor nem hiszem hogy probléma lenne vele ugyanúgy hangulat keltő,fokozó mint a fust a görögtűz a szurkolás,rigmusok.
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.09.25. 15:08


a háborúkat kirobbantókat is csak az érti aki benne van....de sosem lehet elfogadni
de nem akarok kötekedni krisztiii :wink: ezt már megbezséltük

amúgy nekem ez kb olynannak tűnik, hogy egy ilyen csoportosulásnak kb mindegy hogy milyen okból milyne sport vagy akármi céllal hívták őket életre, a lényeg az életforma, a foci másodlagos.
Ezzel az erővel lehetne ultracsoportja a világon pl a télnek és külön a nyárnak is. Amikor tél van a nyáriak lennének idegenbe, és fordítva... :wink: :D Úgyis a bunyó é az elvakult fanatizmus a lényeg
jó persze sarkítottam, és lehet tévedek is. De én meg így érzem.
És a "szabadságot az utlráknak" alatt meg a nyáriak követelhetnék hogy igenis hagy járjanak félmeztelenül télen, a téliek meg nagykabátban nyáron... :D
na jó viccet csináltam az egészből, bocs...
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2007.09.25. 13:51


fedayn1972 írta:A srác pólója nagyon nagy! Hát igen messze van már a "római farkasok brescai ámokfutása..." A napoli meccset már én is nagyon várom, bár sztem túl nagy lesz a biztosítás, de azért reméljük ütnek rést a pjzson... :ultra:


Magyarázd el nekem légy szíves, miért jó, ha a két szurkolótábor egymásnak esik?
Hogy megbüntetik érte a csapatot?
Hogy lehet pénzt költeni a vandalizmus okozta károk rendbehozatalára?
Hogy lehet korházakat, rendőrörsöket megtölteni ?
Hogy esetleg el lehet megint valakit temetni?
Hogy bezárják miatta a Stadiot?

Nos?
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

HozzászólásSzerző: reaosns(Roma bella) Dátum: 2007.09.20. 20:42


azé megnézném ha az egész sud beindulna akkor is így szaladnának e a biztonságiak mint a kis sráchoz....szaladnának az biztos de van egy olyan érzésem hogy nem a balhézók írányába hanem a legközelebbi kijárat fele :D
reaosns(Roma bella)
 

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2007.08.23. 18:21


köszönet
szép lassan azért sikerül színi befelé a tudást :)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2007.08.22. 10:39


tomm írta:hamár akkor:
mesélnél(tek) egy kicsit erről a társaságról?


1972-ben született, döntően Quadraro és Cinecittá városrészekből érkező tagokból álló csoport. Leginkább ők maradtak hűek "régi, iratlan szabályokhoz és gondolkodásmódhoz". Ezért nem is mindenki nézte őket jó szemmel egy az új trendi, elüzletiesedett szurkolói kultúra pártfogói közül a kanyaron belül. Ajándéktárgyakat valóban csak saját maguknak gyártanak (azt sem túl gyakran), így ezek árusításra nem is kerülnek. Utóbbi években jelentősen fiatalodott a társaság, sok 40 év körüli tag gondolta úgy, hogy a stadion környéki esztelen szigorítások, szabályok és a modern, elüzletesített labdarúgás már nem az ő világuk...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2007.08.19. 18:03


látni látom, de egy kis szöveges háttértámogatásra gondoltam.
de most legalább tudom, F72 nevében mit jelent az F72 és miért is ilyen fanatikus :)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2007.08.16. 13:29


hamár akkor:
mesélnél(tek) egy kicsit erről a társaságról?
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2007.08.16. 13:07


Kép

35 év történelem...

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2007.08.16. 08:01


Egész pontosan persze a CUCS január 7-én született (1977-ben, ASR-Sampdoria), de a sorsolás úgy hozta, hogy a Roma-Avellino meccs január 11-re esik...
Kép
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.08.15. 21:12


CrazyGery írta:én január 12-én születtem :D:D 1 nap eltérés :P na meg pár év :D


haha, akkor én nyertem, mert én január 11-ei vagyok pont! :wink:
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2007.08.15. 08:54


1987. január 11. ASR-Avellino: a Commando 10 éves...
Kép
Kép
Kép
Kép
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

HozzászólásSzerző: FANATIC-AS ROMA! Dátum: 2007.07.15. 22:08


Reménykedjünk h nem lesz Anglia...nagyon reménykedjük,mert az undorító lenne... :cry: :evil:
FORZA AS ROMA!!!
"Insieme verso il trionfo"
AS ROMA EGY ÉLETRE!!!
Avatar
FANATIC-AS ROMA!
 
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2005.03.04. 22:38
Tartózkodási hely: Komárno,Szlovákia

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: feram89 valamint 66 vendég