AS Roma ultrák

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2007.09.27. 19:38


fedayn1972 írta:Tomm és Levy ASR hozzászólásában tényleg benne van minden, amit nem szeretrünk "bennetek"... Maradjatok nyugodtan a tribünön( ha egyáltalán kinnt vagytok a meccsen ) tökmagot eszegetve, kólát szürcsölgetve... Csak azt nem értem, h miért látogatjátok ezt a topicot, ha úgyis, minden, ami ezzel kapcsolatos idegen tőletek? Még 1x: AZ ÉRTELMETLEN VANDALIZMUST MINDEN NORM EMBER ELÍTÉLI!


1. szerinted két ember van: van az ultra, és van ki azért jár meccsre, mert szotyizni akar, és otthon nem köpködheti. Ebben tévedsz.

2. meccsre akkor megyek, mikor csak tehetem. ( CSAK ASR meccsre járok! )

3. kóla nem iszom, se meccsen, se moziban, se sehol :D

4. a topicot azért látogatom, mert kíváncsi vagyok. És nem idegen tőlem a dolog, csak azt az oldalát nem értem, ami a vasdoronggal kapcsolatos.
De te sem tudtad megvilágítani, érthetővé tenni. Csak azt hajtogatod, hogy nem érthetitek, nem éltek benne?

Te benne élsz? Melyik csapat ultrája vagy?Hmmm?
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.09.27. 15:29


érezzük és ezzel semmi baj nincsen. eszmétcseréltünk csak... :wink:
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2007.09.27. 13:32


azon vagyok, hogy minnél több meccsre kijussak, csak nem kóltát, hanem sört szürcsölve, meg egyéb, amit nem szabad leírni :D
majd biztos ellátogatok a kanyarba is, a tevere nekem eddig 100%-an bevált.
ha baj az, hogy benézek ide és nem bírom a balhét, az régen rossz...
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.09.27. 13:28


tökmagot eszegetve, kólát szürcsölgetve.

alapvetően arról kéne szólni az egézsnke, hogy ez egy sportág, amit NÉZNEK az emberek. :wink: nekik nem kell átélni, beleélni, stb mert ők csak nézők. Jó ez egy utópia de elvileg így van.

Csak azt nem értem, h miért látogatjátok ezt a topicot,
van akinek muszáj, ha már modi szerepkörbe került, és ha már olvassuk, hozzászólhatunk nem? :wink: meg amúgy is, az olvassa aki akarja elvben...

ég 1x: AZ ÉRTELMETLEN VANDALIZMUST MINDEN NORM EMBER ELÍTÉLI!
Pontosítok: Mindennemű vandalizmust elítéli!!!!
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2007.09.27. 09:16


tomm meg Levi ASR hsz-ei tökéletesek, minden szurkoló összes baja az ulrákkal le van írva ebben a 2 hsz-ben!
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2007.09.27. 08:47


nagyon szép az írás, csak hát a tartalma...
komolyan az az érzésem volt, mintha valami uttörő kiskönyvet olvasnék, amit a padláson találtam. az úttörő mindig segít ha majdnem lem aradsz a vonatról. az úttörő jó példával jár elő és tiszteli az öregeket...

mindaddig nagyon romantikus vol, amig szóba nem került a verekedés. hogy a túróba jön a torokszakadtából való kiabáláshoz, meg a (fekete-fehér filmekbe illő mélyen megható) szendvicsmegosztásos jelenethez a bunyó? kit is kell pontosan megvédeni? és pontosan kitől is? a rendőrségtől? vagy a többi szendvicsosztogató-vonatbarángatótól?

aszonnya: "Az ultra nem ok nélküli erőszak, hanem meg nem alkuvó védelme egy életstílusnak, ami veszélynek van kitéve a névre szóló jegyek miatt, a fizető tv miatt, az új generáció elpolgáriasodása miatt, a tv szemétje miatt és mindenekelőtt az elnyomás miatt."
hát kisapa: ha nem balhéznál, nem verekednél, törnél-zúznál, mint egy megvadult kafferbivaly, akkor nem lennél kitéve semmiféle veszélynek a névreszóló jegyek miatt, de ha ezeket nem tennéd, nem is lenne névreszóló jegy, mert ezt nem a magamfajta kiabálós-fütyülős-tapsolós szurkolók miatt vezették be, hanem az ilyen tudathasadásos "megrugdoslak és aztán kénytelen vagyok megvédeni magam, mert te szemét állat visszarúgtál"-ok miatt...
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2007.09.27. 08:41


fedayn1972 írta:Elég érdekessé "fajult" ez a kis vita az ultralét mibenségével kapcsolatban. Először is a vasdorong természetesen egy irónikus poén akart lenni, ezért volt ott a jel: :wink:
Levy ASR: Pont a derék angolokat tudod példának felhozni?????? :roll: Meg h aki ultrának vallja magát netalán bűnöző????? Ne csodálkozzunk, ha 1-2 ember azzá is válik... Én ismertem olyan srácot, aki az összes pénzét a koreokba, rudasokba, kiírásokba, piróba, utazásra, tagdíjra, stb költötte és igen ha kellett megvédte magát és a társait is...és term nem egyedüli eset! Egyáltalán nem az erőszak a lényeg, csak a médiaürülékben felnőtt gondolkodású emberek látják ki belőle ezt. Term akinek nem inge...


nem az angolokat hoztam fel példának, úgy általában, hanem egyetlen mérkőzést, a MU ellenit. ( nem nézek angol focit, elalszom rajta :D, hál'isten, már nem is tudok, grazie Sport1 :D )

Úgy értelmezzem a második mondatod, hogy ha bűnözőnek nézem az ultrát, akkor az is lesz belőle esetleg???

Én nem költöm minden pénzem ilyen dolgokra, stb., stb., de ha kell én is megvédem magam, sőt a társaimat is... Ehhez EMBERNEK kell lenni, nem másnak.

Nem akarjuk kihegyezni az ultra érzést az erőszakra, nem erről szól ez az egész! Mindenki tudja, hogy pár sör után sokkal könnyebben jár el a kéz, és szűnnek meg a normál emberi korlátok, amik miatt nem öli meg az ember mondjuk azt, aki beint neki a szomszéd autóból... ;)
Azt is tudja mindenki, hogy az ultránál az első 3 helyen a CSAPAT áll, utána jön a többi...

Csak azért bátorkodtam megkérdezni, hogy hogy is van ez, mert a hsz-ben nem reméltél Roma győzelmet , szép szurkolást, finom koreot, ezer meg egy pirót, csak azt, hogy remélem kapnak a pofájukra...
Ennyi, s nem több.
Az, hogy az erőszakot elítélem, az pedig nem függ össze sem az ultrákkal, sem a Romával, sem semmi mással.
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

HozzászólásSzerző: Xabee Dátum: 2007.09.27. 08:25


fedayn1972 írta:Mondjuk egy Roma-napolira? :wink:


Csak vasdoronggal :twisted: :lol:
Avatar
Xabee
 
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2005.04.22. 22:21
Tartózkodási hely: Salgótarján

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.09.26. 22:37


van bizony hiányom, de nem az a kérdés, értem e az utlrák gondolkodását (mert nem tudok belelátni az agyukba, így csak sejtéseim vannak róla, és titeket is ezért kérdezünk), hanem hogy elfogadom e vagy sem a viselkedésüket. És ebben az utóbbiban valóban nem fogunk egyetérteni - de ez nem baj természetesen.
Amúgy meg mindenki csak a saját véleményét írja, és ez így van rendjén. Ezt meg is bezséltük asszem.
Azért még simán kimennék veled Roma meccsre bármikor, ahogy bármelyik fórumtársammal szintén! :wink:
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.09.26. 21:57


Először is a vasdorong természetesen egy irónikus poén akart lenni, ezért volt ott a jel:

ku..a rossz poén volt! ebből indult a vita!

nos akkor értelmezzétek ahogy akarjátok:
azért javítottam ateistára a mondaton belül is a pogányt, mert tudom hogy a kettő nem ugyanaz. Szóval én nem vagyok megkerezstelve, vagyis nincs vallámos hivatalosan, és nem hivatalsoan sem hiszek semmiben. Akkor mi vagyok? eddig azt hittem ez az ateista... :wink:

én nem arra az alakra gondoltam aki a vezér, vagy vezényel vagy akármi. hanme sokszor láttuk hogy vannak olynaok akik felmásznak a kerítésre. szóval akiről te bezsélsz az fontos valóban, de én nme rá gondoltam.

médiaürülékben felnőtt gondolkodású emberek
huhh neked a bögyödben vana tv azt látom :D mondjuk van egy módszer rá, ne nézd! én is alig alig nézem, de mégis azt gondolom az ultrákról amit gondolok....

A haverod véleményéről csak annyit, h a tipikus betoncsőlátás...
hát mindent mondanék rá de azt hogy betoncsőlátása van azt soha! de kár is vitázni rajta, ahány ember annyiféleképpen látja a dolgokat, és ő sincs benne...
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2007.09.26. 20:47


"A pogány szó ezen kívül a szövegkörnyezettől függően jelenthet nem-zsidót, nem-keresztényt vagy nem-mohamedánt, illetve hitetlen vagy megkereszteletlen embert."


ha hitetlen vagy , vagy nem vagy sem zsidó sem keresztény sem buddhista azaz nem hiszel semmeik istenben sem akkor mondhatni hogy ateista vagy , bár nem akarok kötekedni :D

"A „pogány” szó a latin paganus-ból származik, amely kezdetben „vidéken lakó”-t, falusit jelentett (a pagus, azaz „vidék”, „falu” szóból)."

ez az értelmezés szerint pedig avval is vádolhatnánk hogy Lazio drukker mert ők a küröl lakó parasztok :D (mármint a Lazi szurkolók azok,nem félreértni)
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2007.09.26. 17:35


Igen az írás stílusa nagyon jó, egyébként el tudom fogadni, mert hát van akiknek ez tetszik, egyet nem kell vele érteni.

Épp a múltkor veszekedtem egy másik Romás fórumon valakivel, aki azt írta, hogy utálja a Fradit, de nem szurkol másik klubnak se, szal ez így nekem magas volt. Mígnem kinyögte, hogy a nagypapája már 50 éve jártt ki Fradi meccsre, addig a pillanatig amíg egy kő fejbe nem találta, és az a kő épp a Fradi ultráktól érkezett.

Ezzel csak azt akartam írni, hogy mivel nem értek egyet ebből az írásból, a többi mondom rendben van, az már igazábol izlés kérdése.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.09.26. 17:06


hopssz, javítom magam:
amúgy jó stílusu írás, tetszik!!!! :D
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: mole Dátum: 2007.09.26. 15:56


Trigoria írta:amúgy nem jó stílusu írás, tetszik!

:tuti? :tuti? :tuti?
Avatar
mole
Site Admin
 
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2004.07.13. 21:17
Tartózkodási hely: Montréal

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.09.26. 15:23


megérthetetlenek a hétköznapi emberek számára, aki jobban szeret egy üveg mögött élni, minthogy széttörné azt és belépne a valóságba.
hmmm, érdekes....

amúgy nem jó stílusu írás, tetszik!
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.09.26. 15:18


jogos lehet, de ezek gondoltaok voltak tőle, azon a mondaton kívűl nem konkrténa a fradiról bezsélt, azis csak hirtelen példa volt
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Xabee Dátum: 2007.09.26. 15:16


Trigoria írta:egy haver vélmeménye a témáról (ha érdekel valakit):

...hátha a gettóból jössz és fradista vagy az érthető...azért mert nem nagy most a focink ultrák vannak itthon is...
...bár a klubb csak egy ürügy, hogy alkothassanak egy balhés tábort, ezt foci klub nélkül is meg lehet tenni,. Ezért nem bírom ezeket, mert nem is a csapat számít hanem a balhé azt ennyi, csak növeli az egojukat, hogy mondjuk egy nagy klub zászlaja alatt teszik ezt.


Fradisták rossz példa, mert abban a táborban kevés tag képviseli az ultra módot, ott a szervezett hoolokon kívül az alaklomszerűen összeálló szervezetlen tömeg viszi falkaszerűen a balhét. (Ez ugye a Kettesre, a FH-ra, Aryanra stb. nem igaz)
Avatar
Xabee
 
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2005.04.22. 22:21
Tartózkodási hely: Salgótarján

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2007.09.26. 15:06


Egy kis adalék a "másik" oldalról :


Az ultra, mint életstílus...

Az ultrának nincs neve a külvilág számára, csak a barátok ismerik őt, az ultrának nincs arca, hisz gyakran elfedi egy kapucnival a fejét, egy sállal az arcát.
Az ultra nem öltözik normális módon, nem követi a divatot, bukja az újdonságokat.
Amikor felszáll a vonatra, rohamléptekben sétál, még akkor is ha nincs a saját csapatának öltözékébe öltözve, megismered őt.
Az ultra támad, ha támadás van, és segít a szükségben.

Az ultra nem szűnik meg, amikor leveszi a sálat vagy hazatér egy utazás után. Folytatja a harcot a hét minden napján.
A veterán ultra példát ad a fiatalnak. És az a fiatal tiszteli az öreget. A fiatal ultra büszke, hogy az öreg oldalán van, megtanulja a kritikáit, és büszke a dicséreteire.
Amikor az emberek meglátnak egy ultrát, nem érthetik őt, és ő nem is akarja, hogy megértsék az emberek, nem ad magyarázatot a saját életmódjára.

Minden ultra különböző: van, aki csak ultra és a saját csapatának ruhájába öltözik és van, akinek nincs egy pólója se a saját csoportjától.
Van, aki csak csoportban mozog és van, aki önmagáért csinál csoportot.
Az ultrák különbözőek, de összeköti őket a szerelem a saját csapatuk iránt, szilárdak az ellenállásban, túl a 90 percen, talpon az esőben hidegben, összeköti őket egy torkaszakadtából énekelt dal, összeköti őket a barátság biztonsága, a baráté, aki ott alszik mellette az idegenbeli meccsről hazafele tartó vonaton.

Összeköti őket a diákos séta az ellenfél városában, összeköti az idegenbeli meccsre való indulás öröme, és a visszaút fáradtsága.
Összeköti őket a kettéválasztott szendvics sok órai koplalás után, összeköti őket az a felajánlott cigaretta a vagonba és a visszaadott a kanyarban, összeköti őket az a veszekedés félhomályban egy éjszakai vonaton a szélsőbaloldali ülés miatt ...
Összeköti őket az a tekintet egy verekedés után, összeköti őket a mentalitás.

Ezek a dolgok, amik összekötik őket, ugyanekkor elválasztják a külvilágtól, eltávolítják az aggódó szülőktől, megbotránkozott nagybácsiktól, a félénk osztálytársaktól, és az undorító tanároktól (kivéve persze téged...)

Az ultra kivétel a szabályok alól és a váratlanság, hogy meglepjen téged, ahogy lecsillapít téged egy mosollyal, amikor azt gondolod, hogy komolyan csinálta.
Az ultra a kar is, ami beránt téged a vagonba mielőtt becsukódnának az ajtók.
Az ultra nem ok nélküli erőszak, hanem meg nem alkuvó védelme egy életstílusnak, ami veszélynek van kitéve a névre szóló jegyek miatt, a fizető tv miatt, az új generáció elpolgáriasodása miatt, a tv szemétje miatt és mindenekelőtt az elnyomás miatt.

Az ultra ez és sok más, más érzések, amik nem szavakba önthetők, megérthetetlenek a hétköznapi emberek számára, aki jobban szeret egy üveg mögött élni, minthogy széttörné azt és belépne a valóságba.


forrás: IRR és krisztiii (Grazie!)
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.09.26. 14:15


egy haver vélmeménye a témáról (ha érdekel valakit):

...hátha a gettóból jössz és fradista vagy az érthető...azért mert nem nagy most a focink ultrák vannak itthon is...
...bár a klubb csak egy ürügy, hogy alkothassanak egy balhés tábort, ezt foci klub nélkül is meg lehet tenni,. Ezért nem bírom ezeket, mert nem is a csapat számít hanem a balhé azt ennyi, csak növeli az egojukat, hogy mondjuk egy nagy klub zászlaja alatt teszik ezt.
...az Észak Dél ellentét olaszországban már meg volt a foci előtt is, csak át mentették bele hogy legyen ok a balhéra..
..mindig is lesznek balhésok, és ezeknek a lelátó jó terep, régen beeresztették volna az oroszlánok elé őket, hogy ott villogjanak. De azért mert egy erőszakos faszkalap valaki, nem lesz nagyobb szurkoló, mint más. De ezek azt hiszik ha vérüket ontják a klubért, lesznek valakik, csakhogy ez nem háború és senki nem is kérte meg rá őket!...gy ezek szimplán állatok, és törjék egymás fejét egy külvárosi kocsmában az nem érdekel...

(ez isegy vélmeény a sok közül)
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.09.26. 13:33


most tényleg csak bezslgetés szintjén mert érdekel engem is:
MIért állnak ki pl a magyraországi ultrák? PL Te. Kíváncsi lettem.

Amúgy ahogy írtam, persze kívűlről nem lehet mögé látni, de ezért kérdezünk inkább, mert nem is akarunk benne lenni. (És tényleg rossz hasonlat de minditg ez jut eszembe ne haragudjatok: a nácikat is elítélték kívűlről, pedig nem láttak mögé, viszont csak elfogadjuk hogy akár kívűlről akár belülről elítélendő volt a szemléletük, nem?))(ezzel nme azt akarom mondani hogy az ultrák mindenárpon rossz, csak azt hogy azért néha lehet kívűlről ítélni)

És de, sokan vannak akik kiállnka valami mellett, elég a politikára gondolni sajna. Sőt az élet aprócseprő ügyeiben is sok ilyne van. Vagy ott a család stb.
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.09.26. 11:30


Félreértések elkerülése végett engem sem vonz a dolog ezen része, én is a lelátói produkciók látványi elemeit részesítem előnyben, de elfogadom, hogy bizonyos csoportok szemléletébe az erőszak khhm. nem épp a kerülendő kategóriába tartozik.
Ez van ezzel kell együtt élni, mert ezen nem igazán tud senki sem változtatni, pedig már régen van rá törekvés, mint tudjuk...

Na ezzel maradéktalamul egyetértek.
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Xabee Dátum: 2007.09.26. 11:08


Nem erről van szó, csak révén ez a topic az ultrákról szól, ide sajnos vagy nem sajnos kelletlenül is bekerül az erőszak.
Félreértések elkerülése végett engem sem vonz a dolog ezen része, én is a lelátói produkciók látványi elemeit részesítem előnyben, de elfogadom, hogy bizonyos csoportok szemléletébe az erőszak khhm. nem épp a kerülendő kategóriába tartozik.
Ez van ezzel kell együtt élni, mert ezen nem igazán tud senki sem változtatni, pedig már régen van rá törekvés, mint tudjuk...
Avatar
Xabee
 
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2005.04.22. 22:21
Tartózkodási hely: Salgótarján

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2007.09.26. 10:25


Xabee!

Az egészből azt szerettem volna kihozni, hogy miért kell (?) egyet jelentenie az ultrának az "ellenség" fizikális megsemmisítésével. ( Kis túlzással persze. )


Ogé!
Drága Barátom!
Én is hallottam a MI szurkolóinkat, de az sajnos meccs elején és a végén volt.
Ezért nyilatkozta Mexes is ( ha jól emlékszem), hogy iszonyatos hangerő volt, nem hallották egymást a pályán!
De ez mellékes már, nem is ez a lényeg, hanem, amit első pár sorban írtam.

Én a magam részéről nem vitát, csak csupán eszmecserét próbáltam indítani, hátha még többet tudunk meg mindahányan az Ultra lét lélektanáról.
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2007.09.26. 10:15


ráadásul: déli kutyák? miért, a rómaiak nem déli kutyák?hozzánk képest mindenféleképpen... annál is inkább: macskazabálók, tehát kutyák....
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2007.09.26. 10:14


gondolod én nme tudom ezeket? tudatosan sarkítom :wink:
és mivel én gyűlölöm a politikát, így ezzel sem fogok soha egyetérteni.
igen felületesen ismerem a dplgot, nincs teljes képem, nem is vagyok benne. De mint olyan aki elítél mindennemű erőszakot ami csak létezik (mondjuk az ököl felett), így elítélek minden olyat ami erőszakhoz vezethet vagy aminek része az erőszak legyen az bármi!!!

És eszem ágában nincs megtéríteni senkit (pogány vagyok amúgy, vagyis ateista :D ), hiszen amúgy is hasztalan lenne. Egyszerűen arról van szó, hogy van ez a topic, és idenézve vasdorongokról meg üsd-vágdról olvasunk. Ennyi a baj. Legyetek ultrák kőkeményen - nem zavar. Kívánjátok a másikat a cipőtök alá nem érdekel, de ha lehet ezt ne itt tegyétek szerintem! Persze leet Levyék megcáfolnak, de az erőszak eddig nme volt ennek a fórumnak a része, serintem Levy is ezért háborodott fel. Ezekután se legyen!
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég