Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Masterposi Dátum: 2010.09.23. 13:46


Leonardo neve szerintem azért merült fel mert van már nagy csapatnál tapasztalata a Serie A-ban, másrészt úgyis tele vagyunk brazilokkal a keretben, ergo ő jól meg tudná értetni magát velük
Avatar
Masterposi
 
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2007.07.03. 09:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2010.09.23. 13:22


ezen a viccen kevesen tudnánk röhögni, remélem, nem sütik el...
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.09.23. 00:44


Teljesen megegyezik a mostani helyzet azzal, ami Luciano Spalletti csapatával esett meg. Olaszországban ilyenkor egyből bűnbakot keresnek, de....
Hát Claudio, én nem biztos hogy ezzel érveltem volna :D Ő akkor ki lett penderítve, és jöttél Te, és szárnyalni kezdtünk...most a lapát már kézben van, kérdés ráülsz-e.... :D

Leonardo említése meg továbbra is viccszámba megy nálam
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2010.09.22. 15:12


Ha Vucininc a cesena ellen sérült le, akkor miért játszott utána a válogatottban...még mindig nem értem
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: csebi77 Dátum: 2010.09.22. 14:49


Én is így érzem.Nem rossz játékos,de semmi extra.....
Avatar
csebi77
 
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2007.11.05. 22:41
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2010.09.22. 13:11


fradista romanista írta:Asszem jól is tenné. Megújulásra van szüksége, és ebben a klímaváltozás segíthet.

Az igazán nagy és jó játékosok hosszútávon is képesek egyazon csapatnál jól teljesíteni. Ilyen volt pl Aldair is, hogy védőt említsek, bár neki is voltak rosszabb meccsei, de klasszisa elvitathatatlan.

Én Mexest sosem tartottam sokra, nem éreztem rajta, hogy betonvédelem lenne, emiatt biztosan sokan megorrolnak rám :).

De tény, hogy a Romában nem tud maradandót alkotni már. Menjen Isten hírével...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2010.09.22. 13:02


Masterposi írta:Nagyon úgy néz ki, hogy Mexes el fog hagyni minket, mert ki fogja garantálni neki, hogy kezdő lesz Ranieri Rómájában. Nagyon kár érte. 7 évet eltölteni egy klubnál manapság sajnos ritka dolog.

Ha vár még pár hetet akkor egy új edzőnél tiszta lappal kezdhet, mármint nálunk.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2010.09.22. 11:57


Asszem jól is tenné. Megújulásra van szüksége, és ebben a klímaváltozás segíthet.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Masterposi Dátum: 2010.09.22. 11:55


Nagyon úgy néz ki, hogy Mexes el fog hagyni minket, mert ki fogja garantálni neki, hogy kezdő lesz Ranieri Rómájában. Nagyon kár érte. 7 évet eltölteni egy klubnál manapság sajnos ritka dolog.
Avatar
Masterposi
 
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2007.07.03. 09:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: uglykidjoe Dátum: 2010.09.21. 17:47


Holnap meglesz az 1. győzelem. Mondjuk kb. 1 hónapja minden meccs előtt ezt gondoljuk.
uglykidjoe
 
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2010.08.29. 03:44
Tartózkodási hely: Gyula

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2010.09.21. 16:16


uglykidjoe írta:Az Inter ellen úgy néz ki a sérültek rendbe jönnek Riisével együtt és ott jöhet a 2. győzelem (ha nem ezt a bekkelős, esetleges, néhol szar focit játsszuk).

mért? az első meg van már? :)

Emilio írta:Erőnléti gondokat látok.
Miért nem bírják végig a meccset a fiúk?

ez az amit én nem, ameg jó kérdés...
sérüléshullámmal meg várok még 2 meccset, ha akkor is sok lesz a sérült, megismételjük azt, ami már Spánál is megtörtént.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: holian Dátum: 2010.09.21. 14:31


"Ranieri elismerte, hogy a csapat nincs jó formában"

ez zseniális! tud valamit az öreg! :(
Avatar
holian
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2007.04.05. 09:37

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2010.09.21. 09:08


A kis Burdi nem balhátvéd, beállása után megszűnt az addig is halovány széljáték. Többen Rosi nyakába varrják a gólokat, én úgy látom, hogy az elsőnél nem szabadott volna, hogy egy az egyben legyen Di Vaioval, a másodiknál pedig ment az emberrel, de Mexi nem követte le időben a támadást és belülről nem zárt. Szerintem is voltak biztató momentumai Rosinak, főleg ha azt vesszük figyelembe, hogy mit mutat korábbi önmagához képest. sokan követelik a csapatba Cicinhot, ha rajtam múlna, akkor inkább a jobb oldali középpályás posztján tudnám elképezelni, mintsem jobbhátvédként.

Egyébként Vucinic mikor sérült le? A válogatottban még gólt rúgott, aztán azóta nem játszik. Valóban feltűnő, hogy az idén elején már ennyi a sérült játékos, remélem nem a két évvel ezelőtti sérülési hullám kezdődik újra.
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: uglykidjoe Dátum: 2010.09.21. 09:02


Totti kidőlt és De Rossi is, semmi gond jöhet Vucinic és Simplicio meg ott van Adriano, ill. nem tudom hirtelen Okaka szokott-e cserepadon ülni, mert én biztos behoznám csereként kb. az utolsó 20 percekre.
Az Inter ellen úgy néz ki a sérültek rendbe jönnek Riisével együtt és ott jöhet a 2. győzelem (ha nem ezt a bekkelős, esetleges, néhol szar focit játsszuk).
uglykidjoe
 
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2010.08.29. 03:44
Tartózkodási hely: Gyula

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.09.20. 23:23


"Beszéltem a srácokkal és megegyeztünk abban, hogy a támadó hármassal kell folytatnunk tovább. Ezt követően most rajtam múlik a dolog, ki kell értékelnem a helyzetet."

a jó edző, a csapat dönt, ő értékel de rosszul :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2010.09.20. 15:37


Hát, Cassetti azért most elférne a csapatba, látva a kis Burdit és tudva, hogy Riise még mindig maródi. De Rossinak viszont lehet, hogy jót tesz a pihenő.
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Masterposi Dátum: 2010.09.20. 15:33


Hogy De Rossi és Cassetti nem lesz a következő meccsen? Sajna azt kell hogy mondjam, hogy nem fogjuk megérezni most.
Avatar
Masterposi
 
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2007.07.03. 09:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: csikk0 Dátum: 2010.09.19. 13:24


Cicinho miért nem játszik soha? Sérült, vagy csak egyszerűen nem kedveli Ranieri? Klasszisokkal jobb mint Cassetti.
Avatar
csikk0
 
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2009.07.29. 20:35
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2010.09.19. 13:08


Az már igaz, Doni sérült volt az előző szezon kezdetén (ha jól emlékszem, akkor az azelőtti végén is, mondjuk akkor Arturo védett :shock: ), ezért védett Sergio, aztán bent is ragadt. Azt már nem tudjuk meg, hogy Spallettinél is így lett volna. Mostanra kicsit változott a szitu, doni lett a 3. számú kapusunk, így múlik el a világ dicsősége. Pedig, amikor a csapat 6. lett, az legkevésbé rajta múlott.
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2010.09.19. 13:02


sergio 3 évig 3ik számú kapus volt.
én a szerencsének adnám...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.09.19. 11:59


totál nincsenek szélsőink.... egyszer igazán adhatna esélyt Cicinhonak is újra. Nem kedvelem a játékát, de könyörgöm ilyen Rosiknál jobb!! De Rani védekezőfelfogásához túl támadószellemű.... :(
Simpliciot is bevetném ahogy írtam is a másik topicban, és a támadó hármasban Borriello is jobb formában van Tottinál....de ilyet eretnekség mondani :oops:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2010.09.19. 09:43


Én is kedveltem Spelletit, sajnáltam azt is, mikor elment, de az utolsó év azért már nem a sziporkázó játékról szólt. Kényszer vitte rá annao, hogy átálljon az egyékes játékra és bevált, újat húzott és a keret is alkalmas volt arra a játékra. Idővel azért kiismerték ezt az ellenfelek és bizony voltak siralmas mérkőzéseink, amikor téptük a hajunkat.

Rani ezen a taktikán csak finomított az előző szezonban, próbálta a védekezést hangsúlyosabbá tenni és talált egy remek kapust Sergio személyében. A mostani szezonban viszont már a saját elképzelési szerint alakítaná a csapat taktikáját, ami a két csatáros játékot (gondolom ezért vettünk két klasszikus középcsatárt is a nyáron) és a masszív középpályás sort jelentené. Én a legnagyobb gondot jelenleg a középpályán látom, úgy érzem erre a taktikára a jelenlegi játékosok nem alkalmasak. Igazi védekező középpályás csak De Rossi található, de sajnos ő is formán kívül játszik, nagyon kevés labdát szerez, de ez nem csak az ő hibája. Rani nyilatkozta is a Bayern meccs után, hogy a csapatnak el kell bírni a két csatárt, nem lehet mindig csak Tottit elől hagyni. Perrotta lehetne még ilyen szűrő, hiszen régen ez volt a szerepe, de már Spalletti óta inkább a támadásokért felel. Nem tudom, vagy visszaállunk a korábbi taktikához - ahhoz meg már szélsőink nincsenek - vagy összekapják magukat a fiúk és bedaráljuk valahogy a meccseket, mondjuk utóbbihoz könyörtelennek kell lenni elől, mert az is észrevehető, hogy jóval kevesebb helyzetet dolgozunk ki, mint korábban. Ha a klasszikus 4-4-2-t játszanánk és nem vennénk figyelembe azt, hogy ki, milyen rangot szerzett magának a csapaton belül, akkor Totti szerintem nem fér be a kezdőbe..... de ez csak teória, hiszen sokan még mindig miatta ülünk le Roma meccset nézni. Lehet, hogy Vucinicet is ki kellene próbálni régi szerepkörében, középcsatárként..

Lássuk az én 4-4-2-es felállásomat: Sergio - Cassetti, Juan, Mexes, Riise - Taddei (Perrotta, Cicinho), De Rossi, Brighi (Simpicio, Pizzaro), Menez - Totti,Vucinic

Az álom pedig ez lenne, ha Totti 6 évvel fiatalabb kiadásban futkározna a pályán és Adriano sem itta volna el az agyát: Sergio - Cassetti, Juan, Mexes, Riise - De Rossi, Pizzaro, Brighi - Totti - Vucinic, Adriano.
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2010.09.19. 08:11


Lehet,hogy győzni fogunk,calderoni.Mondjuk 1-0-ra.De lehet,hogy sziporkázó játékkal 4-0-ra.
A baj csak az,hogy az ezt követő idegenbeli meccsen újra azon imádkozhatunk,hogy szerencsénk lesz-e...
Csakhogy azért tenni is kellene valamit.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2010.09.19. 07:43


zsolti írta:Játszhatunk mi bárki ellen,nem mehetünk biztosra.Főleg idegenben nem.Soha nem mernék nagyobb összeget rátenni a csapatra,ha mondjuk a Brescia,Chievo,Lecce ellen lépnénk fel vendégként.Mert Ranieri Romáján nem érződik az,hogy "mi jobbak vagyunk,nektek megyünk,bármit csináltok,végetek".

Ezen már én is sokat gondolkoztam. Ez az amit Spallettinél nem éreztem. Annyira labdabiztos volt a játékunk, annyira jól zártunk. Eszembe se jutott, hogy nem jutunk tovább a Real ellen. Bárki ellen jó eséllyel léptünk a pályára. Ezt a Bayernt Spallettivel megvertük volna, ez fix. Ranieri keze alatt nem lehetünk nyugodtak senki ellen. Nincs meg a magabiztosság, a penge élén táncoltunk tavaly is, nem volt átütő a produkció és sokszor volt nagyon nagy mákunk. Ranieri tavalyi ténykedésében sokkal inkább játszott szerepet a szerencse faktor, mint a taktika. Ma se tudunk győzni a Bologna ellen. Nulla támadójáték lesz, mindenki áll, senki se mozog a labda fele, nem lesz lefordulás, nem lesz váratlan egyéni megmozdulás pl.: távoli kapura lövés. Ellenben lesz 50 db Totti sarkazás halál fölöslegesen, amire senki nem indul, és 30 db belöbbölt labda, amit már öreganyám is ismer. Ha nekünk hátat fordítva játszana a Bologna akkor se kapna ki. 0-0 iksz.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2010.09.19. 07:28


Tényleg furcsa volt Ranieritől ez a 6 percen át tartó,feszült,ingerült véleménynyilvánítás.De jól állt neki.Simán pszichoterror alatt tartotta az újságírókat.Csak le kellett volna kapcsolni az összes villanyt.Akkor biztos nem mertem volna végighallgatni.Csendes pusztító az öreg.
Komolyra fordítva a szót:mostanra azért már körvonalazódott Ranieri munkája a csapatnál,az egységre és a védekezésre épített pontszerzésekre operál.Így akar győzni.Játszhatunk mi bárki ellen,nem mehetünk biztosra.Főleg idegenben nem.Soha nem mernék nagyobb összeget rátenni a csapatra,ha mondjuk a Brescia,Chievo,Lecce ellen lépnénk fel vendégként.Mert Ranieri Romáján nem érződik az,hogy "mi jobbak vagyunk,neketek megyünk,bármit csináltok,végetek".
Persze a tavalyi eredménysorozatot senki és semmi nem veheti el tőle és a csapattól.Nézhetetlen focival szállítottuk a pontokat.Talán Európában egyedüliként.Olykor erősen izzadság- és mázliszaga volt annak a projektnek.Hazai pályán többször a szögletzászlónál töltöttük az utolsó 5 percet labdatartás végett (Bologna,Catania).De győztünk,és egységesek voltunk.Mondták a Ranieri-védők.És igazuk volt.
De mégse.Hosszabb távon nem lehet a Fortuna kezét fogni,ez már most visszaütött.Aztán lehet,hogy megint következik egy tízmeccses veretlenségi széria.Nyögvenyelős játék,három pontok.Úgy legyen.
Ám már én sem tudom,mi lenne a legjobb.Még évekig nézni,átélni ezt a középszerű,lagymatag,irammentes,szürke,langyos,átlagos,unalmas,diszkreatív,lankadt,aszott,petyhüdt,kiégett és statikus játékunkat,vagy...
Vagy a Jóisten tudja,mi lenne jó...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég