Mezkampány

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2005.12.16. 19:48


Az idei 18ezer, mondom!

A kampányról és a Rómáról:

Megint vegyesek az érzéseim...
Egyrészt igazat adok snatchéknek, hiszen fontos a történelem a hagyomány a szín stb
Másrészt azt kell mondanom, hogy egy klub iránti rajongásnak vagy szurkolásnak nehogymár kötelező formája legyen! Ha az ultra tagja vagy és minden mecsre kimész olaszban, akkor nyilván nem árt ha tudod a dolgokat, hiszen ki fognak csapni maguk közül mert látják hogy nme vagy teljesen "igazhitű". De könyörgöm, magyarok vagyunk, legtöbben Magyarországon élünk, elvétve járunk Roma meccsre (vagy van aki soha nem jut el), és ha akarnánk sem tudnánk ugyanazt a fanatikus szurkolást folytatni mint amit kint tennénk. Mert evidens, hogy ha ott élsz és a sarki boltostól kezdve mindenki a csapatal jön neked és vice versa, és minden meccsen ott vagy, szívod a város levegőjét, jársz az edzésre, netán ismersz is valakit a csapat körül, akkor- és csak akkor - vagy igazi, tősgyökeres Roma szurkoló! Legalábbis szerintem. Itthonról max szeretem a Romát, szurkolok nekik, de az nem ugyanaz. És ezért egy itthonitól én sosem várnám el azt hogy kivűlről fújja az összes Roma statisztikát, felmondja a történelmet stb. Miért? Mert nem igazán számít, ha őt nme zavarja!
Csak ilyenkor jön elő ez a probléma, ha más Roma-szurkolókkal cserél véleményt és beszélget velük.
Értem én F72 felháborodását, hogy itt nincsenek olyan szurkolók mint kint és mint ő! Gondolom az asroma.hu alapítók mind kis híján tősgyökeres Roma szurkolók régóta, és szeretnék ha a fórumra látogatók is ilyenek lennének. Csakhogy...
Ez olyan mintha mondjuk a Fradi legújabb mezét kritizálnák külföldön a Fradi szurkolók. Vajon ugyanannyit tudnak/tudnának kint a Fradiról, mint mi akik itt élünk? Tuti hogy nem. Ők is így csepegtetve kapnák az infókat egy ftc.it lapon mondjuk és ennyi. De mi vagyunk akik itt élünk, és beszélünk a sarki újságossal, pultossal stb... (amúgy nem vagyok fradista :wink: ) És mi fel lennénk háborodva, hogy ők miért nme látják a dolgokat helyesen? Valószínűleg a nagytöbbség, a keménymag, a B közép igen! (Én spec nem) De az igazság hogy örülnénk neki, hogy kint is szertik így vagy úgy a Fradit! A lényeg hogy szurkolók, nme pedig az hogy mennyire jártasak a történelemében - szvsz.
(És még egy pl: sokan szeretik a Barátok köztöt pl, de csak az az igazi rajongó, aki az első résztól látta? Még ha akkor még nme is élt? Mert bizony a Barátok közt pont olyan végetnemérő folytatásos valami, mint egy futtballcsapat)

Szóval ezzel az egésszel azt akartam mondani, hogy a szerkesztőknek két választásuk van:
- Vagy csinálnak mondjuk egy történelmi tesztet a regisztrálás feltételeként, amit ezáltal muszály lenne elolvasni.
- Vagy elfogadják hogy vannak olyanok, akik bizony nem fanatikusok, és akár akaratukon kívűl sem tudnak annyira azonosulni a kinti szurkolók mentalitásával. És ha engedik írni őket a fórumba akkor viseljék el, ha másként látják. Meggyőzni meg lehet próbálni őket, rávezetni a jobb (nme feltétlenül helyesebb) útra, de nem lekorholni és lenézni, amit éreztem most egy-két hozzászólásban.

Ez olyan mintha létrehoznék egy számomra kedves témáról egy netes oldat, és elvárnám, hogy aki érdeklődik a téma iránt vagy szereti is a témát, az pontosan olyan érzéseket támasszon vele kapcsolatban, mint én. Mert itt sokan nemrég óta figyelik valszeg a Romát, és örülnek hogy van egy fórum ahol megjelenhetnek és büszkén vállalhatják, hogy Roma-szurkolók. Aztán kapják az ilyen korholásokat, hogy nme vagy igazi, szánalmas vagy, nevetséges vagy, és a vége az lesz hogy ahogy jöttek el is mennek innen. Mondjuk ez sok fórum hibája nem csak ezé (pontosabban itt eddig nem láttam ilyet - mostanáig :( ) Persze amúgy az én magánvleményem, hogy sosem szerttem olyannak szurkolni, akinek sokna mások, tehát ha kevesebbne szurkolnának a Romának azt én spec nme bánnám - de ez én vagyok. Valahogy szertem azt az érzést hogy valami csak az enyém... :wink: Önző egoista vagyok? Igen az. :)

Remélem nem bántottam meg senkit! Csak egy vélemnény volt a többi mellé. És szándékosan nme soroltam be magam semelyik csoportba, mert nem is tudom hopgy hova lennék való, és nme is akarok ilyen klikkekbe lenni. Egy biztos tősgyökeres fanatikus nme vagyok és nem is leszek amíg Magyarországon élek, és nme Rómában...

Ja és még valami, megértem a kintiek kampány ötletét és becsülöm a kezdeményezést, de lelkileg nem tudok teljesen azonosulni velük, hiszen attól hogy itt ülök és mondjuk átgondolom a dolgot (ahogy kérték itt néhányan másoktól), attól még a szívem nme tudja behozni azt a sok évet amgí kint romaszurkoló lettem volna itthon pedig nme voltam...
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.16. 17:33


de most nézem, hogy ez igencsak nem az aktális mez :D :D
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.16. 17:30


most éztem meg neten,. 19-ról van lenyomva 14-re...
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.16. 17:19


én az idei évre gondoltam :)

de egyébként nem rossz ez a mez sem.
tessék volt ilyenünk is. és? sérült bármit is a csapat ettől?
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2005.12.16. 17:08


tomm írta:egyrészt én nem is nagyon emlékszem, hogy bármikor is feketében láttam volna a csapatot...

Amúgy ha yool emléxem a 2003/04-es idényben volt egy fekete mezünk.
Itt van róla néhány kép. Nekem végülis tetszik, főleg a 3. kép. Bár tom h nem hagyományhű, de azé sztem yoo.:
Kép
Kép
Kép
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2005.12.16. 16:45


Hogy őszinte legyek erre a hozzászólásra vártam..(snatchére)Nem akartam beleszólni a vitába.Én bevallom hogy én nem olyan régóta szurkolok a Romának kb.3 éve.Tudom ez semmi a többiekhez képest,de mivel fiatal vagyok szerintem azért elég ahhoz hogy hozzászóljak a kicsi bölcseségemmel a dolgokhoz...Igenis fontos a klubbtörténelme,ezzel ugye mindenki tisztában van és egyet is ért.A klubbtörténelemhez természetesen a mezszín is hozzátartozik!Hazudnék ha azt mondanám hogy nekem tökmindegy milyen színben játszik a csapat,mert igenis érdekel és remélem jövőre jobbak lesznek a mezek,de ebben az évben már "elviselem" ezeket.Viszont nekem az is fontos hogy hányadikok leszünk,mert sztem ettől IS szurkoló a szurkoló.Szóval én részben mindenkivel egyetértek,részben nem.Bevallom még nem olvastam el a klubbtörténetet :oops: :oops: de ez az eset is megmutatta hogy elkéne...hozzá is látok
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

HozzászólásSzerző: FANATIC-AS ROMA! Dátum: 2005.12.16. 16:39


Nem tudok mit mondani!!!
Én imádom a Rómát és rajtam kivül itt még legalább 100 ember!!!(csak pl.)
Sajnos nem járhatok a Róma meccsekre,nem lehet rajtam rómás pucsi,trikó,nadrág minden nap!!!Stb.
Van egy AS Roma mezem meg egy rövidnadrágom meg még egy hivatalos meccslabdám!!!Ennyi!!!Nincs 5 mezzem,20 gatyám meg 50 naptáram!!!Ha lehetne akkor tuti lenne!!! :wink:
Nem nézhetem a meccseket a tv-ben mert nálunk nincs sport1/2!!!
Csak az internet és a teletxt maradt nekem de akkor is Róma szurkoló vagyok örökre!!!
Imádom ezt a csapatot és bordó/narancssárga a szívem örökre!!!
A mezzekkel nincs baj szerintem de ha lehetne akkor tényleg inkább tiszta bordóban látnám a csapatot,vagy fele bordó fele narancsban!!!
Király lenne!!!
De én hálát adok az Istennek ha néhanapján esetleg közvetíti egy meccsünket egy tv amit tudok fogni!!!Örülök és nézem a srácokat focizni!!!Nekem ez öröm!!! :)
Mostani 10.hely meg majd csak lesz jobb!!!Bizzunk a sikeres jövőben és szurkoljunk tiszta szívből a csapatnak!!!
FORZA AS ROMA PER SEMPRE!!!
"Insieme verso il trionfo"
AS ROMA EGY ÉLETRE!!!
Avatar
FANATIC-AS ROMA!
 
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2005.03.04. 22:38
Tartózkodási hely: Komárno,Szlovákia

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.16. 16:35


értettem, de teljesen mindegy, ez abszolút meddő vita, sok sikert a kampányhoz, remélem eléritek a célt, nem mellesleg mehetne sensi :D
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2005.12.16. 16:33


tomm írta:hogy mennyire követem nyomon az eseményeket, arról nem biztos hogy pontosak az információid...

Sehol nem írtam, hogy erre vonatkozóan pontos infóim lennének. Az egy költői kérdés volt, ami azokat bántja valsz, akiket bánthat...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.16. 16:31


:D
"De tegyük fel, aztán elkezdenek folyamatosan abban szerepelni idegenben,"
erre mondják, hogy ha meg nagyanyám csiliongelt volna, akkor ő lett volna a villamos... ez a zöld izé valami sokadik számú mez, lehet, hogy játszottak benne, nem láttam... hogy mennyire követem nyomon az eseményeket, arról nem biztos hogy pontosak az információid...

a többiben meg már csak ismételni tudom magam, úgyhogy be is fejeztem...
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2005.12.16. 16:16


Nem tisztem, hogy megvédjem F72-t, nem is teszem, hiszen felesleges. Azonban pár dologra most már én is reagálok, hiszen F72 javaslatára én voltam az, aki elindította ezt a kampányt itt, Magyarországon az AS Roma szurkolók körében. Mivel a többség itt a fórumon is fiatal, ezért várható volt egy ilyen jellegű vitás nézet kialakulása. Viszont a hozzászólásokból alapvetően kiderül az, hogy a többség valóban nem fogja azt fel, mit is jelent az AS Roma. Ma már mindenki AS Romával azonosul azonnal, ha lát egy piros-sárga bögrét, vagy egy pirosas, sárgás törülközőt. Pedig ez nem így van. Ezek nem a Roma színei. Az a baj, hogy ezt tudja mindenki, hogy a bordó és a sárga a Roma színe, valahogy mégis simán elfogadják a csilicsáré színeket is a mezeken, elfogadják azt, ha zöldben játszanak. elfogadják azt is, ha az oranje színét viselik. Mennyire követheti figyelemmel a Roma játékát az, aki ilyet mer kijelenteni: "ott van az az undorító gusztustalan zöld mez... játszott benne a csapat? én úgy tudom nem... " Pedig játszott. És hozzáteszi: "és ha az évadban játszik egyszer akkor mivan? semmi " Sajnos valóban semmi. Mert senki nem foglalkozik vele már. De tegyük fel, aztán elkezdenek folyamatosan abban szerepelni idegenben, majd otthon a narancsban, akkor is minden király lesz, akkor is fut majd mindenki a Lions sportba megvenni cca. 20k hufért azt a borzasztó mezt? Valószínűleg igen, mert hát Totti abban játszott a hétvégén...
Valóban nem látjátok át, miről van szó. Megmondom őszíntén, nem kellene ahhoz Roma szurkolónak lennetek, hogy átérezzétek. Nagyon sokáig erősen szurkoltam egy magyar csapatnak, és borzasztóan rosszul esett, amikor nem abban a mezben játszottak, amiben kellett volna, ami a csapat színeit képviselte. Igenis bántott. Azt elfogadom, hogy mivel sokan közülünk nem éltek Romában, nem tősgyökeres Romanisták, ezért másképpen szurkolnak, de ez nem jelenti azt, hogy nem kell ismerni a Roma történelmét, a Roma hagyományait, magát a Romát. Szerintem sokan nem ismerik. Sokatoknak az jelenti a történelmet, hogy 2001-ben bajnok lett a csapat. De már azt nem tudná megmondani senki, hogy az előtte való évben hányadik helyen végzett a csapat. Sem pedig azt, hogy ki volt Amadeo Amadei...Persze azt, hogy ki Cassano, azt mindeki tudja.

"A szurkolótábor számonkéréséről meg annyit h ha jól emlékszem egy másik szerkeztő kollága irt."
Bondi, az asroma.hu-t ne úgy képzeld el, mint az NS-t, hogy egy épületben ülnek a szerkesztők és szerkesztik a honlapot. Az, hogy külön-külön mindketten szerkesztők az azért van, mert külön-külön mindketten hozzájárultak a honlap elkészültéhez.

Xabee: "F72: Kicsit lenéző és nagyképű, amit írsz"
F72 nem volt se nagyképű, sem pedig lenéző. Őt bizony zavarja az, amikor Roma szurkolók totálisan leszarják a szeretett csapatuk múltját, történelmét. Emiatt inkább elkeseredett. És sajnos igaza van.

sn-
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.16. 15:25


ezért már én is el szoktam mormolni néha egy imát :D
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: Conti Dátum: 2005.12.16. 15:23


végeredményben az lenne a lényeg, h sensiék adják el a Klubot, és húzzanak el a vérbe.
ez lenne a dolgok alfája és omegája.
asromatiamo
Avatar
Conti
 
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2004.12.06. 14:01

HozzászólásSzerző: Conti Dátum: 2005.12.16. 15:20


tomm írta:... hanem azzal, hogy ilyen helyzetbe engedik jutni a csapatot, ahol most van...


ez is egyfajta szarás, téged ez zavar. vannak, akiket a mezes téma.
vannak, akiket mindkettő. na, ők vannak a legrosszabb helyzetben.
asromatiamo
Avatar
Conti
 
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2004.12.06. 14:01

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.16. 15:18


Conti, nekem nem azzal szarnak a fejemre, hogy éppen ilyen vagy olyan nem hagyományhű csíkot tesznek a mezbe, hanem azzal, hogy ilyen helyzetbe engedik jutni a csapatot, ahol most van...
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: Conti Dátum: 2005.12.16. 15:18


ne tudd meg mi volt kint a barcánál, ha már így felhoztad.
nem is a sárga mez volt a gáz, hanem a piros gatya. még sohasem volt ilyen a barcánál. ott is szóvátették a dolgot, igaz, kampány nem lett belőle.
asromatiamo
Avatar
Conti
 
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2004.12.06. 14:01

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.16. 15:14


ok, elolvastam, már legalább másodjára és még mindig nem értem...
egyrészt én nem is nagyon emlékszem, hogy bármikor is feketében láttam volna a csapatot... lehet, hogy épp nem néztem azt a meccset.
másrészt idegenben majdnem mindig a fehér---narancs-vörösben látom őket..


másrészt tényleg meg kell nézni pl egy barca-t... azt ne mondja nekem valaki, hogy a katalán szurkolók nem fanatikusak, meg hagyományörzők, stb....
mégis múltkor citrommezben játszottak, elég vices volt.. naés? ezzel csorbult bármit is a barca hírneve?
csorbult bármit is a róma hírneve, mert valamikor fekete mezben léptek föl?
nemá
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: Conti Dátum: 2005.12.16. 15:09


leginkább az lenne a követendő, h tartsa mindenki tiszteletben a másik véleményét, pláne h ittenieket az ASR köti össze. egy itteni ember sem ellensége a Klubnak.
részemről azt nem tudom, h mennyire lesz ez a kampány sikeres, de már megérte, ha látják az "illetékes elvtársak", h nem lehet mindent megcsinálni úgy, ahogy ők akarják. nem feltétlenül lehet több tízezer ember fejére szarni következmények nélkül.
asromatiamo
Avatar
Conti
 
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2004.12.06. 14:01

HozzászólásSzerző: Xabee Dátum: 2005.12.16. 14:57


Elharapóztak errefelé a dolgok.

F72: Kicsit lenéző és nagyképű, amit írsz. Nem hinném, hogy csak az SZURKOLÓ, aki a hagyományokat ismeri. És aki nem a nézőtéren tombolja végig az összes találkozót, ennek vannak bizonyos földrajzi korlátai is.
Biztos vagyok benne, hogy vannak hiányosságaim a klub történelmét illetően. Attól függetlenül nem tartom magam semmivel sem kisebb szurkolónak Tőled.
A "mezkampány" alapján megítélni szerintem ostobaság az embert.
És mint már mondtam, az elsődleges bordó és másodlagos fehér-alapú mezünkön bármilyen árgus szemekkel is vizslatom, nem találok fogást a klub történetét figyelembe véve sem.

Azt sem hinném, hogy azért lenne vki Roma szurkoló, mert nyer/nem nyer a csapat. Ez egyszerűen jön. Mindenkinek megvan az oka.
Aki a bajnoki címért szurkol, az sem hiteles romai, ugye, mert nálunk ez sem hagyomány :lol:

Félre ne érts, nem akarok ellenséges lenni, de ez a közösség itt szerintem döntő többségben olyan emberekből áll, akik nem divatszurkolók. Speciel sokáig benne mozogtam a hazai ultraéletben(ami távol áll ugyan az itáliaitól sajnos), ezt csak a klubhűség miatt említem.

Igazság szerint én nem sajnálnám le azokat, akik nem egyesülnek ezzel a mez-ellenes gondolattal. Tán vannak nagyobb gondok is a csapat háza táján, mint ez :?
Avatar
Xabee
 
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2005.04.22. 22:21
Tartózkodási hely: Salgótarján

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2005.12.16. 14:56


Ömmm, én nem akarok beleszólni a vitákba, ezért inkább csak egy nyugis kérdést teszek fel, amire remélem majd válaszol valaki :) :
Szóval, ezzel a kampánnyal el lehetne érni, h hagyományhű mezeink legyenek? Vagy ennek mi lehet az eredménye?
(lehet h hülye kérdésnek tűnik, de engem érdekel...)
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.16. 14:26


na
akkor máshogy közelítsük meg a dolgot:

mi a probléma a mezekkel? -nem akarok visszaolvasni, mert pont ez a lényeg, csak beszélünk meg utalgatunk mindenről, de nem konkrét dolgokról és az még hozzűájön, hogy egy szót nem tudok olaszul-de meg fogok tanulni :D , és nem tudom elolvasni mi van az oldalon

szóval:
mi a probléma a mezekkel konkrétan???
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2005.12.16. 14:18


Nem hiszem, hogy a minőség a baj...
Na de ezzel be is fejezem.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.16. 14:17


ok, akkor mégegyszer bocsánatot kérek a kissé durva hangnemért...

megértem amit írsz, sőőőt nagyon is tetszik, hogy ez egy ilyen szemntimentális csapat, viszont nagyon dühít, hogy egy ilyen kerettel ott kéne lennünk tutibiztosan a nagyedik helyen, erre itt szenvedünk a tizediken...

és nekem valóban tetszik, sőt azt mondom, hogy európában a legszebb mez a miénk, és ezért egyszerűen nem értem, mire ez a nagy felháborodás..
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2005.12.16. 14:12


Bondi írta:Én is világosan fogalmaztam, ők most is a Romának szurkolnak és szeretnék ha nem a 10. helyen állna a csapat hanem mondjuk az élmezőnyben.


Én is szeretném, ha nem a 10. helyen állna a csapat, de azt is, ha nem Tescós mezben játszana...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2005.12.16. 14:00


Kedves Bondi!
Ugyanolyan hangnemben kezdtem a hozzászólásomat, mint az a hozzászólás, amire leginkább reagáltam.
Az, hogy nem a győzelem, a bajnoki címek, a kupák, serlegek az egyedüli értékmérő, az nem azt jelenti, hogy a szurkoló nem szeretné, ha nyerne a csapata... Biztos nagyon bonyolult vagyok, vagy érthetetlen a fogalmazásom.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég