Mezkampány

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2006.01.12. 23:59


Nem tök mindegy miben játszunk????
Komolyan mondom ez már vicces!Tőlem ha nyernek játszhatnak mez nélkül is!

Ejnye csipcsa! :aaa: Megint elkezdjük? Én csak valahova leírtam, hogy mit láttam. és ez volt a legjobb hely rá. És hogy pont egy szerkesztő mondja ezt....?! :? :shock: :)
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2006.01.11. 23:33


Na megint sikeresen a zöldben játszottunk a kupában.....
Nameg a Treviso ellen a narancsban, amikor az ellenfél fehérben nyomta. Vajon mi szólt a tiszta bordó ellen?! Rejtély....
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: FANATIC-AS ROMA! Dátum: 2006.01.05. 19:03


Ha kidobják akkor elmegyek kukásnak Trigoriaba!!!Aztán veszek egy kisbuszt és körbeutazom Magyarországot és eladom őket!!!NEKTEK!!! :wink:
FORZA!!! :D
"Insieme verso il trionfo"
AS ROMA EGY ÉLETRE!!!
Avatar
FANATIC-AS ROMA!
 
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2005.03.04. 22:38
Tartózkodási hely: Komárno,Szlovákia

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2006.01.05. 18:09


De-Rossi írta:Én szívesen elfogadnám :D Nem bánnám,még ha izzadt,sáros :P De amúgy van pár játékos aki általába bedobja a szurkoloknak,nem?

Ha nekem Tottié jutna, akkor egy hónapig(vagy tovább) ki se mosnám :D :D Csak ha büdös :) :lol: Bár nekem tökmind1 lenne h kié, csak kapnék egyszer egyet...
Az lenne a legszebb ha Totti visszavonuló meccsén kapnám meg Capitano mezét! Hú wazze. De addig még sok van hátra :wink:
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2006.01.03. 14:41


LacC !
Storeos dolgokat a store topicban légyszi !

Különben Üdvözlünk a honlapon ;) :dj :aha
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2005.12.23. 08:58


Xabee! Lehet, hogy nem jött le jól valóban, amit gondolsz, lehet, hogy az sem, amit én gondolok. Itt nem feltétlenül véleményekről van szó, hanem egy érdékrendről, ami jellemző (volt?) a Romára!
PAX ET BONUM!
Kép
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

HozzászólásSzerző: Xabee Dátum: 2005.12.21. 00:38


F72, összekeverted velem kapcsolatba a szezont a fazonnal. Kissé tévesen ítélsz meg, lehet, hogy a hozzászólásaim alapján nem jól jött le, amit gondolok.
A gondolkodásmódomról nem hiszem, hogy itt bárkinek lenne fogalma, mert ahhoz vmivel többet kellene tudni a másikról.
Igen, olyan szurkoló vagyok, mint bárki. És nagyon szívesen elolvasom az írásaidat, ha elment tőle a kedved, akkor azt tanácsolnám engedelmeddel, hogy ne tedd, nekem eszem ágában sem volt ilyesmire sarkalni.
Halkan azért megjegyezném, hogy én itt mezei pór fórumozó vagyok, nem szerkesztő, és nem is török ilyesfajta babérokra, több okból sem.
Az ezután leírt soraid nem értem, én az életben nem nevetségesezném le a Roma szurkolóit és zavar a szar mez. Én nem Tomm mellett kardoskodok itt a mezkampány ellen, egyszerűen leírtam a véleményemet és ha veszed a fáradtságot és visszaolvasod a hsz-eimet, belátod Te is.
Az utolsó mondatod igen rosszul esett, mert egyszerűen hülyeség.
És azt fenntartom most is, hogy fórumon meg lehet vitatni témákat, de a személyeskedésnek nincs igazán helye. Elég nehezen viseled el más véleményét (most NEM MAGAMRÓL beszélek, mielött visszatámadnál).El kell fogadni más véleményét is és érvekkel alá lehet támasztani az ellenkezőjét.
Summa summarum eléggé félreismertél.
Peace !

Üdv: Xabee
Avatar
Xabee
 
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2005.04.22. 22:21
Tartózkodási hely: Salgótarján

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.20. 12:11


na most ez a 19 egy kicsit megtévesztő, mert ha megnézed, ebből csak 9 hazai meccs volt.
ebből a 9-ből 6 a rendes mez.
abban egyetértek, hogy nem a játékos szimbolizálja a csapatot, ilyet nem is mondtam...

csak amellett próbálok érvelni, hogy ha pl a mostani samp elleni részben fekete mezben nem találtamkevésbé rómainak a csapatot, nem éreztem őket sem kevesebbnek...

persze mindezt úgy mondom, hogy én csak a tv-ben látom őket.

el tudom azt képzelni, hogy ez az egész egy folyamat része, ami inkább a vezetőség, mint valóban a mezek ellen irányul, ez esetben azonnal azonosulni tudok vele, mert pocséknak látom a vezetést, már amennyire innen belelátok a dolgokba...
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2005.12.20. 10:14


tomm, tényleg nem bántásból írom...

Tőled idézek...
„a tegnapi mez nekem sem tetszett, de semmiféle sérülést nem érzek a csapat hagyományain”

majd néhány hozzászólással később, szintén Tőled...

„a hagyományokat nem ismerem, tehát mikor hagyományokról beszélsz, az számomra majdhogynem üres frázis…”

De azért gondolom azzal Te is egyetértesz, hogy egy csapat azért több, mint az éppen ott játszó milliárdos sztárocska alkalmazottak, akik esetleg két hónap múlva már másik csapatban játszanak. Épp ezért nem velük azonosul a legtöbb, hagyományokat követő szurkoló (akiknek fontos a múlt, hogy a csapat honnan is jött, miért is született, mi is az értékrendje).
Éppen ezért fontosak a színek. Mert nem az a játékos szimbolizálja a Romát, aki lehet, hogy már egy hónap múlva Juventus mezt ölt magára és ócsárolja a volt kenyéradóját (munkahelyét). S ha a Roma nem Roma mezben játszik, a saját színeiben, szinte nem is a Roma az, pont azért, mivel a mai labdarúgásban a játékosokkal már nem tudsz azonosulni. Szerintem annyira azért ez nem bonyolult.

S hogy pl. a tavalyi idény első felében hányszor játszott az AS Roma a saját színeiben? 19 alkalomból hatszor!
Kép
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.20. 00:22


ha visszaolvastad a vitát kirobbantó hsz-m előtt volt pár megjegyzés amiért én írtam azt amit, onnantól meg lavina...
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.20. 00:07


meddő ahogy mondod és már kezdem unni, hogy folyton ugyanazt írom le más szavakkal.

tehát maradjunk anyiban, hogy sok sikert kívánok a kampányhoz, de szerintem márciusban, az úton -ha jöttök- visszatérünk a témára, rendesen élőben :D

és persze HAJRÁ RÓMA :D
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2005.12.20. 00:03


Igazad van Levy! :wink: Bocs! Nem érzem hogy én pl bántottam volna valakit is (a hideget-meleget hsz-ekben értettem), de valóban meddő már a dolog. Én be is fejeztem. Letészem a lantot.... :nemtom
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2005.12.19. 23:57


Uraim, kezd ez a dolog kissé elfajulni...
Úgy érzem, mindenki elmondta a véleményét, s most már egymás baxtatása megy, lovagolás a szavakon, sértődések és elnézés-kérések, azaz a vita meddővé vált, elkanyarodtunk a lényegtől...
( apró kis fekete csíkok, stb... )

Nem nyertek...? Istenem, volt, van és lesz ilyen... DE ezt vonatkoztassuk el a MEZTŐL és a HAGYOMÁNYOKTÓL...( Innentől Off-nak számít ebben a topicban :evil: )

Tehát az lenne a kérésem, hogy mindenféle becsmérlő szavak és "beszólogatások" nélkül folytassátok ezt a topicot!

Grazie!
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2005.12.19. 23:57


Erre pedig csak annyit mondanék, hogy én magam pl a mezbe szerttem bele először! Tehát akárhogy is nézem, nekem is fontos! Nem akadok ki egy kis csík miatt, hiszen nem 30 éve drukkolok nekik mondjuk, de az első otthoni és az első idegenbeli mez mindig legyen rendben! A többibe pedig ne játszanak! :D
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2005.12.19. 23:53


Ezt ne nagyon feszegesd tovább szerintem, mert kapsz hideget-meleget majd... :wink: :!: Ne mond hogy nem szóltam!
F72 és a többiek pont ezt fejtegették egész eddig, hogy a Roma az Roma, nem a juve vagy az inter vagy a milan vagy akárki, hanem a ROMA!!!aRoma a ROMA
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.19. 23:51


nade Trigoria, hogyan lehetne bármiféle folytatása, mikor mindannyian nagyon jól tudjuk, hogy a mezeket évente változtatják.
valaki belinkelte azokat a sötétkék mezeket.

és?
sötétkéen játszik a csapat?
hupililábn játszik a csapat?
elvesztette önmagát a csapat?
nem.

akkor meg?
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.19. 23:48


natessék
épp az előbb beszéltem egy juve drukkerral, mondta, nagyon tetszett neki a piros mez.

és érdekes, ott nem sírnak amiatt, hogy milyen színű az idegen-mezük.
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2005.12.19. 23:46


egy olyan mezt, amiről a világban mindenkinek az ASR jut az eszébe.

Hát bármennyire is probléma van pl a hazai mezünkkkel, nekem (és szerintem mindenkinek) rögtön a Roma jut az eszébe. Hiszen ki játszik Európában még bordó-fehér-feketében? Én nem tudok egyről sem...
És mondjuk ilyen rusnya narancsban sincs semelyik csapat.. :D :wink:

Ja amúgy a Juve pirosa nálam leverte a biztosítékot! Ahogy a Barca sárgája. Ezeknél még mindig jobbak vagyunk - bár tudom hogy ez nem mérce.
A kis fekete csík nálam elmegy. A narancs rusnyaságunk már nem igazán. Szóval egy kicsike csíkocska nem olyan nagy gáz - de csak ha nincs folytatása. Ha ezt megértetik és szerződésben lefektetik a designerrel, akkor nme lehetne gond belőle akkora.
(Ez olyan mint amikor fülbevalót rakattam be nagyon régen, és anyám attól félt hogy folytatása is lesz: alkohol, drog, stb. Persze nem lett. Ez csak hozzáállás és józan ész kérdése (és sportembernek tartom magam.. :) ))
Tehát értem hogy félnek a szurkolók, de ha garanciát kapnának hogy nme lesz folytatása a csíknak, akkor meg lehetne nyugodni - esetleg. Persze a narncson és a zöldön sürgősen változtatni kéne. És nme csak azért mert nem romai színek teljesen, hanme mert amúgy is csúnya! :wink:
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.19. 23:41


van is "rendes" idegenbeli mezünk, általában abban játszanak a srácok, a fehér-narancs-vörösben
egy csapatnak azonban nem csak egy idegenbeli meze van.

de kit érdekel a fekete csík????????
ti a fekete csíkot nézitek, vagy a focimeccset??

ez az, amit képtelen vagyok megérteni.
ok, nem tetszik, nekem sem tetszett. és? akkor mivan?
de nem azon bosszankodtam, ogy ott a fekete, hanem azo, hogy megint nem sikerült nerni, megint kaptunk gólt.
engem ez bosszant és nem a fekete csík.

ti beszéltek dizájnról, meg mittmén miről, mikor a foci helyett színkombinációkkal foglalkoztok?
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.19. 21:25


nos én nem is akartam különválasztani a két dolgot, csak annyit mondok, a fekete csík számomra kevésbé fontos ügy, mint maga a foci.
sőt. a fekete csíkot továbbra sem értem, miért gond, mert írtak itt már mindent, de többszöri kérésemre sem vette senki a fáradtságot, hogy leírja, mi a baja a mezekkel, azon kívül esetleg, hogy nem tetszik neki, mert itt nem tetszés-nem tetszés dologról van szó, ha jól sejtem...

az idei hazai mez meg kifejezetten jóra sikerült szerintem a mienk az egyik leghszebb mez európában...
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2005.12.19. 21:18


Lehet hogy most ez másoknak nem fog tetszeni hogy egy személynek szól de könyörgöm ez mégis csak egy hsz.ra való reakció.tomm Szerintem a Roma mint focicsapat=a focicsapat PLUSZ a hagyományok.A Kettő SOHA de SOHA nem lesz elválasztható!!DE ez csak SZVSZ...Sajnálom hogy ezt a topicot ez "a nagy vita mocskolja be"...Lehet meg leszek kövezve DE Én sem értem hogy pontosan mi is a gond pl a hazai mezzel....Viszont én személyszerint nem fogom megvenni mert nekem mint mondtam annyira nem tetszik,hiába a miénk...A tegnapi szerelésről meg annyit,hogy szánalmas mit meg nem tesznek a divatért...De sajnos ilyen ez a világ,a pénz mozgatja...És !szerintem! pont ez ellen tiltakozzunk azzal hogy megvédjük/ik a Roma hagyományait,hogy megmutassuk/ják nem lehet a pénzzel mindent eltörölni.Azért írtam per jellel mert én nem tudom mennyire csatlakozok ehez az eszméhez azzal ha én nem veszem meg,.,,Amúgy ha nem így lenne valaki rakjon rendet a fejembe légyszi(a helyesírásért pedig bocsi :oops: )
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2005.12.19. 16:46


nná.
asszem megtaláltam a kulcsmondatot, F72 írásában:
„Egy bajnoki címnek vagy egy BL serlegnek sincs semmi értéke a számunkra, ha ez az identitásunk elvesztésével jár, azoknak az elveknek és értékeknek az elvesztésével, amelyek mindig is jellemezték az AS Roma szurkolókat.”

nagyon szimpatikus ez a szentimentális hozzáállás, de én a Rómának, mint focicsapatnak drukkolok és nem mint valami hagyományörző szakkörnek.
sajnos csak egyszer jártam eddig Rómában, akkor is 5-6 órát..(ez épp elég volt, hogy lenyűgözzön a város)
ebből adódóan, a hagyományokat nem ismerem, tehát mikor hagyományokról beszélsz, az számomra majdhogynem üres frázis.. merem remlni, hogy a jövőben ki-kijutok Rómába, megtanulok olaszul és ez majd mgváltozik.

de.
a mezkampányt ennek fényében sem értem. nem értem, mert nem hiszem, hogy ezek a bizonyos hagyományok olyan gyenge lábakon állnak, hogy egy fekete csík a második számú idegenbeli mezen, megtépázza...

és továbbra sem értem, hogy mégis milyeneknek kéne lenni a mezeknek? csak és kizárólag vörös-narancsnak? ilyen nincs.
és nem hiszem, hogy van olyan csapat ma európában, amelyiknek csak olyan meze van, amin csak a csapat színei láthatóak. innentől kezdve meg egy szó jut az eszembe: szélmalomharc.
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2005.12.19. 16:14


magyar és magyar között is van különbség.
lsd F72 és pl én. Vagy olyan akinek van olasz felmenője, vagy sokat jár ki kontra aki sosem.
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2005.12.19. 15:53


Lehet hogy rosszat mondtam, de arra próbátam utalni, amit már korában is próbáltam kifejteni, hogy az igazi életérzés szerintem Rómában ívódik bele az emberbe, vagy legalábbis sokat kell arra járni. Mert az a közeg nyilván beszippant. Itthonról azért ez más. Én pl nem nevezném életérzésnek azt ami bennem van, hiszen nem élek-halok a Romáért úgy mint egy fanatikus római az tuti. De mindegy, én érzem a különbséget azt hiszem, és ezt próbáltam megmagyarázni - lehet hogy nme sikerült... :wink: Élőben könnyebb lenne erről beszélgetni.

Mi másért szurkolna valaki a Romának?

Hát pl a Villarealnak is szorítok mostanában, de mégsem nevezem életérzésnek. Persze nyilvávalóan a Roma az egyetlen a számomra, de az életemet nem rendelem alá. Márpedig egy igazi Sudos szurkoló tuti azt teszi.
Cáfoljatok ha nincs igazam - mert előfordulhat! :)
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2005.12.19. 14:50


Most csak általánosan:
Hiába írhat valaki sok jó cikket, ha egy hozzászólással elrontja a renomét.

F72 nem rontotta el, de a stílusa közel járt hozzá. És most tényleg nme akartam bántani, mert tisztelem őt, de tény hogy kicsit csípős volt a hsz-a. És tudom hogy csak másokra reagált, de akkor is... Legalábbis nekem az volt.
De ismétlem magam, ettől még elfogadom hogy ő ilyen, és nme akarom megváltoztatni. :wink:

Amúgy pedig a nagyigazság :wink: : A Romának való szurkolás nem feltétlenül egyenlő a Roma-életérzéssel. F72-nek és sok másnak az utóbbi van, van akinek "csak" az előbbi. De önmagában mindkettő jó. Csak míg az utóbbiaknak borzasztóan számít a kampány, addig az előbbieknek annyira nem.
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég