Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.09.04. 19:59


snatch írta:Lássuk be, sosem volt jellemző az ellenfelek pocskondiázása, egy-egy merda leírása pedig simán belefér, főleg ja a juvét és a laziot illetjük vele.

így van

DONI19: amint látod most mindenki leírja/leírhatja a véleményét ez ügyben, sőt örülünk is neki! :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2012.09.04. 19:03


Lássuk be, sosem volt jellemző az ellenfelek pocskondiázása, egy-egy merda leírása pedig simán belefér, főleg ja a juvét és a laziot illetjük vele.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.09.04. 18:51


idézem a saját etikettünket:
Továbbá más csapat szurkolóinak, játékosainak, vezetőinek, illetve az AS Roma játékosainak, szurkolóinak, vezetőinek sértegetése tilos.

Tehát azokat a szavakat amiket nem akarunk rómásokkal kapcsolatban olvasni, azokat nem akarjuk más játékosoknál sem olvasni.
Nyilván nem fogja az itteni közösséget sérteni ha pl DiNatalet erős , már már durva kritika éri, vagy sok merda, bastardo stb elhangzik (sőt, ez szokás is), de az esetleges (és felemlegetett) pocskondiázása nálam ugyanazt az elbírálást érdemli.
Nekem meg ez a fontos. Engem pontosan ugyanúgy zavarna ez is. Attól hogy nem nálunk játszik, nem nekünk szurkol, ugyanolyan ember. Majd ha mégis hozzánk igazol, akkor hirtelen ő lesz a nagy jó, akit tilos sértegetni, de addig meg szinte "ajánlott"? Ugyan...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2012.09.04. 18:23


Szerintem az összes többi a ligás csapatot, szurkolót, játékosait, a Romából már korábban távozó és volt kenyéradójára visszaköpködő szarháziakat lehet bármilyen jelzővel illetni. Sőt... Azok legkevésbé sem fognak zavarni. Szóval tomm, nyugodtam bastardo biancoblúzzál... Bár nem vagyok moderátor...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.09.04. 17:55


akkor az "ooooo bastardo bianco blu" már nem is mehet?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.09.04. 17:27


:D

IlPrincipe: szívesen? :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.09.04. 15:58


Trigoria írta:):
szar köcsög buzi hulladék kukázás (pedig de szeretem az utóbbi kettőt :D ) stb stb



nem is tudtam, hogy lomis vágy, tázstvír :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.09.04. 15:25


egy kis pontosítás, és iránymutató:
Levy szerint kerülendő kifejezések (többek között)(remélem nem haragszik meg hogy beírom ide):
szar köcsög buzi hulladék kukázás (pedig de szeretem az utóbbi kettőt :D ) stb stb

a káromkodás tilos, a játékosokat becsmérlő "magatartás", jelző használat tilos
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.09.04. 15:10


na igen, ezért van félreértés
hogy ki mit tart már eltúlzott jelzőnek

amit bence mond, azzal semmi gond szerintem, az meccs előtti, alatti vélemény
mondjuk ha Oszi kihagy valamit, és azonnal jön a hsz, hogy Oszi te idióta! Ok ez lehet hogy erős :)

túl van ez a téma lihegve
biztos előfordult egy két túlkapás, egy két csúnyább jelző, és ebből lett általánosítva - én ezt gondolom

Pár éve viszont iszonyat mi ment.

igen, azok az emberek távoztak innen

Folytassátok a fórumozást srácok ahogy eddig, csak óvatosan szidjátok a játékosokat, és véletlenül se "pocskondiázzuk" őket!
És mivel nem tudom konkrétan kinek mi a baja épp melyik jelzővel, ezért ha ilyet láttok, írjatok privátban nekem akár, hogy legalább tisztában legyek vele.
(A Levy által javasolt hsz jelentése ugyan nem rossz (mocskos besúgók :D ) de nem mindig egyértelmű hogy épp mivel, melyik szóval van benne gond.)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2012.09.04. 14:40


Én Trigóval értek egyet a témával kapcsolataban. Osvaldo a gólja előtt kihagyott 3 nagy helyzetet, a fórumra beírtam, hogy megint szerencsétlenkedik, itthon kicsit azért jobban szidtam, ehhez képest a gólja után 2 percig futkostam a házban :D
---> nem hiszem, hogy lenne olyan aki a csapat ellen szurkolna, az nem is igazi szurkoló, bár nem az én tisztem eldönteni, hogy ki az, illetve ki nem.
A meccs előtti kezdő elemezgetéssel kapcsolatban.. én pl. mindig leírom, hogy mit várok. Ha jót várok jót, ha rosszat akkor rosszat. Ha így gondolom miért írjak mást? Vagy ez nem tartozik hozzá a fórum jogosultságához, hogy leírjam meccs előtt az aktuális topicba, hogy Piris gyenge ide és szerintem nem fogja tudni megoldani, vagy éppen örülök, hogy Tacsi bekerült a csapatba. És a ,,pocskondiázó hozzászólások 99%-a ilyen. Nem tudom ez miért baj, nem lehet mindenkinek azonos a vérhőmérséklete.
Részemről a téma lezárva :)
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2012.09.04. 14:01


remélem belőle lesz a Totti DDR hűség legújabb példája, eddig ígéretes, reméljük csak még jobb lesz
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: májki77 Dátum: 2012.09.04. 13:55


Bigg, idézd akkor az utolsó mondatom is, miszerint mostanában azért nem vészes, 1-2 ember van aki túllő a célon.:) Pár éve viszont iszonyat mi ment. De erről ennyit részemről, majd a szerkesztők tudják a dolgukat.:)

Florenzivel azonnal hosszabbítani kell, ha a nyáron lejár a szerződése, már tuti keresik mások is, hatalmas tehetség. 4 évest neki!:)
májki77
 
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2011.10.26. 21:11

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2012.09.04. 12:58


tomm írta:el vagyunk nyomva elvtársak :)

El b@zzeg! Mert megérdemlitek! :)

Viccet félretéve, tomm, én mindég, minden körülmények között bírom a szarkasztikus hsz-idet! :D


Ha emlékeztek, volt egy időszak, amikor mindenféle "...vattane" végű hozzászólások lepték el a forumot, amit egy személy távozása, és a hasonló érzelmű társak kilépése követett. Én személy szerint sajnáltam az esetet, főleg azt, hogy nem lehetett így, leírt formában megállapodni... ( szóban, személyesen talán sikerült volna...)
NEM szeretnénk, ha ez a dolog is odáig fajulna, hogy valakik megsértődnének, valakik nem jönnének pár meggondolatlanul leírt szó, kifejezés miatt! Az alap szerelem itt mindenkinél uaz, ne rontsuk el egymás kedvét, szórakozását azzal, hogy kontroll nélkül, önfegyelmet, korlátokat nem ismerve buta jelzőket, véleményeket fogalmazunk meg, holott lehet, a való világban sosem mondanánk ezt vagy azt...

Komolyabban oda fogunk figyelni az elkövetkező időszakban az ilyen jellegű dolgokra, és engedjétek meg, hogy ne szavakat töröljünk, hanem kidobjuk a teljes hozzászólást! Az íróját pedig privátban értesítjük erről!
A forum lehetőséget ad Mindenkinek arra, hogy a neki valamilyen okból nem tetsző hsz-t megjelölje, "jelentse" a moderátorok felé, a szöveg felett lévő ikonok egyikére kattintva. Nem arra szeretnék most buzdítani, hogy kezdjetek esztelen kattogtatásba, de mindíg nem lehetünk mi sem jelen, ezt ugyis látjátok alul, de ha valami nagyon kirívó eset lesz, jelezzétek!
Én azért bízom a rendszeres forumozókban, hogy ezt a témát ezzel a hsz-vel beszéltük túl, és ez nem lesz egy tartós, negatív jelenség továbbra sem!

Forza ROMA! ;)
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.09.04. 12:07


el vagyunk nyomva elvtársak :)
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.09.04. 11:39


Ezért mondtam hogy ketté kell választani a dolgot. A kritika igen, szidalmazás nem.
Snatchnek említettem privátban, elmondom itt is. Picit álszentnek tartom, ha otthon anyázunk, de itt szidni nem lehet. De a fórumok így működhetnek kulturálisan. Ezért mondom mindig, hogy otthon adjátok ki a dühöt egy egy jelentnél meccs közben, és a finomabb változat kerüljön be ide. :wink:

bigg: igen, erről beszéltem én is
sn: Ne mérjük valóban, mert az a lényeg, hogy az ittlévők érezzék jól magukat a saját szabályaink és házirendünk által, de azért ha a világban nem lenne a rossz, akkor nem tudnád hogy mi a jó... :wink:
májki77: örülök hogy visszatértél :wink: gusztustalan fröcsögések az én értékrendem szerint nem voltak, de lehet torzultam már én is :) . Bár te is azt írod, hogy mostanában alig van ilyen.

Lényeg a lényeg, sn-el megbeszéljük hogyan legyen ez pontosítva, de addig is idézek tőle:
"Kritizáljunk, mondjuk el a véleményünket, de normálisan. Köszönöm."
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2012.09.04. 09:16


totti11 írta:Én pl szívesen olvasok paripás poénokat.:)
Én is sokszor ìrtam LE-ről,hogy bohóc.Nem hiszem,h ezzel bárkit megsértettem.
Legalábbis remélem...

ezek egyikével sincs gond :) a taddeies poénok simán ülnek.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2012.09.04. 09:10


Én pl szívesen olvasok paripás poénokat.:)
Én is sokszor ìrtam LE-ről,hogy bohóc.Nem hiszem,h ezzel bárkit megsértettem.
Legalábbis remélem...
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2012.09.04. 08:21


Ne mérjük magunkat más fórumokhoz, felesleges. Nálunk legyen az a szint, ami mindenki számára elfogadható és teljesíthető, és kész :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2012.09.04. 08:12


májki77 írta:Én megköszönném, ha a gusztustalan fröcsögések ki lennének irtva. Én most nyárig kb 2 évig fel sem jöttem ide...


Ez durva ami itt szokott menni???, ne nevettessetek már!
Szoktam más fórumokat is olvasni, azokhoz képest amik ott mennek itt kulturált eszmecsere folyik.
Mondom én, aki még sosem mondott egy rossz szót sem edzőre, se játékosra, mégsem vagyok annyira viráglelkű, hogy ennyitől itt hagyjam a fórumot!
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2012.09.04. 08:06


Én ritkán írtam a a meccsel kapcsolatban hozzászólásokat, de rendszeresen olvasom, kötelességem is :). Elárulom, hogy én is igazad adok IlPrincipének, az más kérdés, hogy miként írta le, de egyértelmű az, hogy mit szeretett volna ezzel jelezni, elérni. Nem hiába jött rögtön rá olyan hozzászólás, ami hasonlóan érez. Azaz vannak még, akik hasonlóan látják és ha ez így van, akkor nem csak a másik oldal létezik. És mint mondtam, én is hasonlóan érzek. A tavalyi szezon tényleg nem a Roma legfényesebb éve volt, de már nagyon zavaró volt az a sok LE takarodj és társai.
Bocs srácok, de nem szeretném, ha innen több 1000 km távolból ennyire erősen osztanánk az észt. Én is kritizáltam játékost, Tottit is pl. de szidni senkit.
Kritizáljunk, mondjuk el a véleményünket, de normálisan. Köszönöm.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Vinicius Dátum: 2012.09.04. 07:45


Aki esetleg nem látta vagy ismét megnézné :

http://www.asromastreaming.net/repliche ... -1-3-roma/
Ieri, Oggi, Domani...Faccia a terra sotto gli occhi dei Romani!
Avatar
Vinicius
 
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2006.11.20. 11:08
Tartózkodási hely: Balatonalmádi

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: májki77 Dátum: 2012.09.04. 07:25


Én megköszönném, ha a gusztustalan fröcsögések ki lennének irtva. Én most nyárig kb 2 évig fel sem jöttem ide, annyira zavaró volt már, hogy sokan mintha a Roma ellen szurkolnának. Zeman visszahozott azért, és olyan nagyon zavaró tényező sincs azóta, de egy-két ember képes még mindig gusztustalan mód írni Roma játékosról. Azt meg nem kellene, amellett, hogy persze én is kritizálok, de emberileg szidni, meg csúnya jelzőket írni nem kellene sztem sem. Szerencsére azért most alig van ilyen, hozzáteszem!:)
májki77
 
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2011.10.26. 21:11

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.09.04. 06:51


És bár tudom hogy egy csatárt a góljai minősítenek (közhely), nálam nem. (Egy haverom szerint pl Oszi káros a csapatban.)


nekem meg meggyőződésem, hogy ha spalletti kap egy oszi-játékost anno, akkor most 4 bajnoki győzelmünk van(legalább)...
egy csatárt nem a góljai minősitenek? hát lehet, hogy valami llányos babazsúron azt nézik, kinek milyen a frizurája, meg milyen elegánsan mozog, de a pályán az ő feladata a gólvágás.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.09.03. 23:54


Tiszta szívemből örülök F72, hogy mostanában többet tudsz megint írogatni hozzánk :wink:

Alapvetően ketté kell választani a kérdést!
- Az egyik része az, hogy egy játékost a góljai ellenére - játsszon akár világklasszis teljesítményt is - jogomban áll-e kritikával illetni?
Ebben nem lehet vita, mert a válasz igen, jogomban áll. Ezért van a fórum többek között. Nem kötelező senkinek a tömeggel skandálni. :wink:

- A másik része a játékosok negatív jelzős megközelítése.
Úgy vélem erről lehet beszélni:

Abban lehet valami, hogy a játékosokra aggatott negatív jelzők kicsit megszaladhattak az utóbbi években az asrhun.
De ha átnéz az ember pl az index fórumára (ezt nagyon jól tudja pl feree, és még azok akik ott is jelen vannak), látja, hogy a hulladék az általános jelző kb. És akarva akaratlan is áthatnak ide azok a jelzők is. :(
Az asrhu mindig büszke volt rá, hogy itt nincs káromkodás, játékosgyalázás, stb, hogy ez egy "tiszta", kulturált oldal. Nem gondolom, hogy ezt a tulajdonságunkat elvesztettük volna, de ha azt mondjátok, hogy rossz irányba ment el picit a dolog, akkor kénytelenek vagyunk elhinni.

LEHETŐSÉG:
Megbeszélhetjük, hogy mostantól a játékosokkal kapcsolatos negatív jelzőkre kifejezetten odafigyelünk. Sajnos az az egyetlen lehetőség, hogy erre mindenki maga figyel oda, ugyanis épp elég energiámat viszi el többek között az, hogy évek alatt a káromkodás kiírását (Levy vesszőparipáját - ami már az enyém is) kiűzzem a fórumtársak gondolataiból, javítsam a helyesírást stb.
De pár hétig erre fel lehet hívni a figyelmet.
Mondjuk az is igaz, hogy ahogy mondod is F72, a klub az első. Tehát ha egy játékost netán szidna valaki, azzal még az én szememben nem a klubot szidja. (Ahogy egy pártszimpatizánsnak sem kell szeretnie minden párttagot pl.)
Továbbá IlPrincipe hsz-éből nekem nem az jött le, hogy pocskondiázták volna Osvaldot. Azzal volt a baja (ha jól vágom), hogy szidták, kritizálták, miközben épp gólokat lő.
De ha általános igény van rá, hogy még óvatosabban bánjunk a negatív jelzőkkel, akkor megbeszélhetjük.
De hogy egy meccs közben, az aktuális meccs topikban(itt :) ) (amiben eleve többet engedünk meccs alatt/miatt), nem tudok odafigyelni minden hszre, miközben meccset néznék én is (jó esetben - mint tegnap - épp tv előtt), az egészen biztos. Tehát ha kulturált a társaság (márpedig az, ezt biztosan állítom!), akkor muszáj magát szabályoznia.

Hiszen a cél mindannyiunknál ugyanaz: szerethető, kulturált fórumozás egy jó közösségben!

néhányan mintha szinte tényleg a vereségnek szurkolnának,
Ebben viszont sosem fogok hinni (bár tudom hogy használtad a "szinte" szót). Akik idejárnak a fórumra, azok elég régóta idejárnak. Ha máshonnan nem is (bár van aki igen), de innen elég jól ismerjük egymást. Senkiről - SENKIRŐL - nem tudom elképzelni sem, hogy a vereségért szurkolna.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: blint63 Dátum: 2012.09.03. 23:09


zsolti írta:Ezt az összefoglalót nézzétek meg!
Először azt hittem,hogy egyszerűen csak a másik oldalról vették fel a meccset.
De nem.Minden a visszájára van benne fordítva.Én csak Marquinho góljánál észleltem a végén,hogy milyen szép gólt lőtt nullszögből.Jobbal. http://www.youtube.com/watch?v=WVYd8QGj3jk

Megtükrözték az eredeti képet, hogy a youtube ne tudja automatikusan felismerni és törölni mint jogcím nélküli felvétel.
Avatar
blint63
 
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2006.04.23. 15:54

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég