Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.01.22. 02:01


ha ez így hangzott el, akkor ez provokáció a részéről
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.01.22. 00:00


http://barikad.hu/gyurcsany_trianon_jog ... z-20130121
"Hogy nem szakad ketté a föld alatta?"
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.01.17. 12:48


Szerintem nem normális helyzet az, amikor egy cég jövedelmi szempontból négyszer nagyobb a legnagyobb társainál. És még rátesz egy lapáttal az, hogy mekkora összeget jelent ez a négy! Több, mit 550 MILLIÁRD forint…
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.01.16. 12:31


sn: lehet vitatkozni, de az apple az apple - a minőségre egy minimális panasz nem lehet. És ezt fizettetik ki.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2013.01.16. 11:19


Azért ha megnézed, felhasználó élményben hasonlót nyujtó eszközök, telefon, tablet, árban is minimális különbséget mutatnak. A minőségnek, technikának ára van.
( az, hogy most ez mesterséges ár, vagy sem :) , azt ne firtassuk )
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.01.16. 09:52


más cég is ad minőséget drágán szivi...:)

amúgy pl éppen az autógyártásban haldokolnak azok a cégek, akik minőséget akartak adni drágán. ma már csak ebből nem lehet megélni. Amint rájönnek az emberek, hogy az apple is csak egy átb*szás, és megveszik az ugyanannyit tudó (vagy kicsit kevesebbet, néhány amúgy sem használt opcióval kevesebbet tudó), de olcsóbb cuccot, mindjárt nem lesz rózsás az apple helyzete sem.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2013.01.16. 09:30


snatch írta:
Levy ASR írta:Az APPLE meg azért tart ott, mert minőséget árul, drágán

ez egy tisztán elvakult, sznob szöveg...:)

ezen vitatkoznék, de ha elvakult lenne, akkor azt írtam volna, hogy a csúcstechnológia és jó ár-érték arány, ezzel szemben azt mondtam, hogy minőséget, drágán! Érted, drágám? :D
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2013.01.16. 04:36


Arra van-e válasz, hogy miért érdekesebb a Kurucinfo, mint másnak a Népszava, vagy miért jobb egyben elítélni csoportot, mint egyéni tetteket megítélni? Mert mindenkinek jobb a saját vélt igazát csapatban hinni?
És miért fogadja el valaki alap igazságnak azt amit az egyik és nem a másik ír pont ugyan arról tök másként abszolút igaznak?
Miért kell eljátszanunk ma régi-régi játékokat, miért hagyjuk magunkat ezeknek, és az alapvető gyűlöletnek átadni? Miért nem lehet normálisan a hazánknak (ja, nem a fasisztáknak, meg a zsidóknak, meg a komcsiknak, meg a fidesznyikoknak, meg a marslakóknak, meg a teheneknek), magunknak magyaroknak békében és a létező tizenhétezerszázötvemilliárdnyolcszázhetvenhat baj megoldásáért lenni? Miért nem ezt akarjuk, hogy a nemzetért, az országért összefognánk, és (15 percre bameg) nem azt néznénk, hogy miket lopnak a magyarkodók? (bocs a magyar zsidók) (Bocs a zsidó magyarok, mag a magyarok akik zsidónak tűnnek, meg ... mi a fa....z??????)
Mert persze minden összetartozás alapja a tudás az ellenségről. Na most akkor 10 percig ne legyen. ... (még a Lazio sem-eznehéz)Aztán most jöhet megint a rohadt...
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.01.15. 18:40


Levy ASR írta:Az APPLE meg azért tart ott, mert minőséget árul, drágán

ez egy tisztán elvakult, sznob szöveg...:)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2013.01.15. 15:32


Xaba írta:Ma Mérő László tartott nekünk egy kurzust. (Trigo, gondolom te biztos ismered, akár személyesen is.)
Eléggé érdekes volt. Egy pár dolgot szeretnék úgy mond idézni tőle.
Pár kérdés:
- Mekkora egy átlagos 2 méter feletti magyar?

- Mennyi a vagyona egy átlagos 5 milliárd forint feletti vagyonnal rendelkező magyarnak? (kb. 100 van)

- Mennyi a vagyona egy átlagosan 5 milliárd forint feletti vagyonnal rendelkező cégnek? (641 van)
Gondoljátok át a választ, majd olvassátok tovább.

-Első kérdés válasza 204 cm.
- 22 m. ft.
- 27 m. ft!!!! -Hogy lehet, hogy nincs 15 méteres ember?
Az Apple tőkéje 2012 augusztusában 750 MILLIÁRD FORINT!!! Az listán a következők az IBM és a Shellnek kb 200-220 M. Remélem nem kell fejtegetnek tovább...


lehet, hogy nem vagyok ráhangolódva, de nekem hiányzik pár lépés még, vagy gondolat, hogy mire is gondoltál...

Az APPLE meg azért tart ott, mert minőséget árul, drágán, de van mögötte - előtte - egy olyan imázs, és marketing, ami miatt eddig jutott... De Steve meghalt, és ez lehet a következő években kihatással lesz a részvényekre, a cég egészére!
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.01.15. 14:10


nem ismerem, nem a mi tanszékünk, de könyvei vannak nálunk
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.01.15. 12:06


Ma Mérő László tartott nekünk egy kurzust. (Trigo, gondolom te biztos ismered, akár személyesen is.)
Eléggé érdekes volt. Egy pár dolgot szeretnék úgy mond idézni tőle.
Pár kérdés:
- Mekkora egy átlagos 2 méter feletti magyar?

- Mennyi a vagyona egy átlagos 5 milliárd forint feletti vagyonnal rendelkező magyarnak? (kb. 100 van)

- Mennyi a vagyona egy átlagosan 5 milliárd forint feletti vagyonnal rendelkező cégnek? (641 van)
Gondoljátok át a választ, majd olvassátok tovább.

-Első kérdés válasza 204 cm.
- 22 m. ft.
- 27 m. ft!!!! -Hogy lehet, hogy nincs 15 méteres ember?
Az Apple tőkéje 2012 augusztusában 750 MILLIÁRD FORINT!!! Az listán a következők az IBM és a Shellnek kb 200-220 M. Remélem nem kell fejtegetnek tovább...
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.01.14. 23:10


hát bammeg, amíg ilyen szellemi szintű emberek mozognak az országban mint ezen a videón, addig nem csoda ha a birkákat vezetni akarják

(kurucon újabb holovita/bezsélgetés van kialakulóban közben)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.01.14. 22:28


snatch írta:de engem mit érdekel a világ más pontjait érintő probléma, mikor éppen elég az itteni? :)

Talán mert kihatással van/lehet az ittenire is?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.01.14. 19:26


Minden tiszteletem azoké,akik még az ilyenek után is tudnak az MSZP-re vagy bármilyen baloldali összefogásra szavazni.Komolyan.Az én ismerősi,sőt baráti körömben is van MSZP-szavazó.Le a kalappal előttük.
http://barikad.hu/szormebundakban_a_cig ... t-20130114

Egyet viszont tényleg nem tudok eldönteni.Ezek a politikusok tényleg hisznek ebben,és sajnálják a cigányság ártatlan részét,vagy kőkeményen tudják,hogy mi az igazság,csak a szavazatok érdekében lobbiznak mellettük?Mert a tömeget lehet tudatlansággal vádolni,de a politikusokat szerintem nem.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.01.14. 18:28


http://kuruc.info/r/2/106622/
De a jelenlétükkel, akár állandó utcai jelenléttel azokon a területeken, ahol a tapasztalatok szerint nagyobb számban fordulnak elő ilyen atrocitások, demonstrálhatjuk a zsidó közösség összefogását és tenni akarását. Már önmagában ezzel – ha szabad ilyen kifejezést használni – egyfajta elrettentéssel élhetünk.
ugye ugye, nekik ezt is szabad

de a kedvencem:
A jelenlegi szomorú viszonyok között az egyetlen konszenzust teremtő dolog a holokauszt emlékezete mellett, ami aktivitást generál a zsidó közösségen belül, az az antiszemitizmus ügye.
most kimondta vagy nem mondta ki, hogy ez nekik JÓ? :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.01.14. 17:30


Persze hogy nem megoldás a kuruc.A tájékozódáson kívül kizárólag a saját egészségedet rontod vele,de ezt már megtárgyaltuk.De Trigo feltette a kérdést:mi hát a tennivaló?Természetesen kimenni "csőcselékként" az utcára,és fizikai erőszakot alkalmazni a "bűnbakokon". És nem tudom,hogy ez a mondatom ironikus vagy valós.
Mert az,hogy mi itt néhányan feszegetjük ezt a kérdést,az semmi.Az országban hozzánk hasonlóan szintén több kis csoport tárgyalgatja valamilyen fórumon ezen problémákat.De még így is semmi.A legtöbb,amit tehetünk,hogy 2014-ben egyéni szavazatunkkal kifejezzük az érzéseinket.Ám ez ló.asz.Viszont többet nem tehetünk.Nekem egyértelműen görcsoldó hatású,hogy leírhatom ide a gondolataimat nektek,és reagálhatok mások véleményére.Ha ezt nem tehetném meg,biztos,hogy egy időzített bomba lennék.Nekem fontos ez a fórum.
Az meg,hogy a kurucinfó zsidó "készítésű" portál,simán benne van a pakliban.Egy világ omlana össze bennem,vagy annál is több,de robbanó meglepetésként nem érne,ha ez egyszer beigazolódna.
A Jobbikról is sokan terjesztik,hogy zsidók állnak mögöttük,és mivel én nem vetem meg azonnal az összeesküvés-elméleteket,ezt is el tudom képzelni.Én is tartok ettől,de azért igyekszem annyira "felnőtt" lenni,hogy higgyek bennük,és támogassam őket a szavazatommal.Ha máshogy nem tudom.
Amúgy semmin sem tudnék meglepődni.Ha egy ember egyszer odaállna elém azzal,hogy a Himnuszt nem is Kölcsey írta,azt kérdezném tőle,hogy mire alapozza ezt.Mutassa be a kutatásának az eredményeit,hadd olvassam el.Nem zavarnám el a pic.ába,mert az ötlete első hallásra betegnek tűnik.Minden oldalról meg kell vizsgálni az ilyen "torznak" tűnő kijelentéseket.
Visszakanyarodva a kuruc meg a Jobbik esetleges zsidó gyökereihez.Min tudnánk még meglepődni egy holokauszt,egy szeptember 11.,egy connecticuti gyerekmészárlás és egy norvég ámokfutás után...Bármit meg lehet rendezni.Ha a felsoroltak közül csak az egyik esetben nem az történt,amit a világ tud...Mi lenne meglepő ezután?És százával lehetne sorolni a manipulált eseteket.Persze aki ezeket vizsgálja,azok legtöbben már bíróságon vagy börtönben vannak.
Lehet,hogy teljesen hibás következtetéseket vonok le a világ történéseiből,de nekem ma az egyetlen reményt és kiutat a Jobbik jelenléte adja.Aztán ki tudja.Magasról lehet a legnagyobbat koppanni...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.01.14. 16:09


természetesen lehet hogy összeesküvés az egész, nem zárom ki, de nem is hiszem

tomm: ki mondta hogy a kuruc az igazi megoldás? Mégis mire lenne az valóban?
Nyilván egy párt (Jobbik) sokkal inkább lenne elvileg a megoldás, nem egy hírforrás, de hát ki tudja.

Meg amúgy is, mi a megoldás? Mit tehet egy kisember? Max olvas és figyel...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.01.14. 15:21


de engem mit érdekel a világ más pontjait érintő probléma, mikor éppen elég az itteni? :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.01.14. 14:55


Én hallottam egy olyan elméletet, amely szerint kb. az van, amit tomm mond. Nagy hatalmak munkásságának az eredménye a kurucinfo, és csak azért tartsák fent és fejlesztik ezt az oldalt és ezt a nézőpontot, hogy "mi", akik lassan felvilágosult vagy felvilágosultabbnak hisszük magunkat lefoglaljon és ne vegyük észre vagy ne sokat törődjünk az igazi problémával. Ha így van, akkor nagyon jól teljesül a terv, hiszen én egy picit sem tudok egyet érteni ezzel. Viszont az is igaz, hogy míg "mi" leragadunk a cigány-problémával, addig vannak a világban még más problémák és furcsa dolgok is! Ezeket sem szabad nem észrevenni, vagy nem törődni velük. Számomra fontos, hogy a nagy világ híreinek is lássam a mozgatórúgóját. (Lást 9/11)
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.01.14. 10:37


egy milliméternyit sem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy a kurucinfo mögött is zsidók állnak. egy remek kis oldal nekik, mindig lehet ujjal mutogatni rájuk, mint potenciális veszélyforrásra, a rasszizmus melegágyára, ill. mint jelenségre, ami megmutatja, milyen antiszemita, idegengyűlölő, nacionalista stb stb a magyar nép...

de fr-nek igaza van abban, hogy mit akarunk?
zsörtölődni? arra megoldás. helyeselve-bosszankodva bólogatni egy-egy cikk elolvasása közben? erre is megoldás. ténylegesen megoldani a problémát? erre biztosan nem megoldás. nem vagyok a kuruc ellenzője, nem akarom hogy betitsák (liberális emberként pláne nem) de igazi megoldásként tekinteni rá sztem is blődség.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.01.14. 10:36


Szerintem sem lehet azokat a híreket másképpen tálalni. Én kívánom mindenkinek, akik ajvékolnak és védik a cigányokat, hogy éljenek közöttük nap mint nap. Szerintem vidéken különösebben nem kell a feszültséget kelteni velük szemben, mert az a cigányok életviteléből adódóan alaphangon megvan. Érdekes, apám rohadtul nem olvas kurucinfót, mégis megvan a véleménye a cigányokról, és nem rózsás. Pedig ő egyszerű munkásember. De Érden is rohadt sok a cigó és nem mind a 100 tagú zenekar tagja...
szóval itt a probléma a cigányság, ezzel kellene kezdeni valamit, de itt holmi törvények már kevésnek tűnnek, mert ők lesz*rnak minden törvényt, afölött állnak, ráadásul rajtunk élősködnek és tudjuk miből tartják el magukat. Ha ez nem nyitja ki a bicskát egy jóérzésű ember zsebében, akkor nem tudom mi. Persze Buda legszebb kerületeiből könnyű észt osztani...és mondom, nem kell messzire menni, már Pest megyében találni szép számmal olyan települést, ahol folyamatos terror alatt tartják a normális, fehér lakosságot.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.01.14. 10:00


ez már csak nézőpont kérdése
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.01.14. 08:15


csak az a baj, h. mára már ez is a probléma része (ha nem is a végső oka, természetesen), és semmiképpen sem a megoldásé.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.01.14. 01:04


ez így igaz, de meg is mondták számtalanszor: ha ez egy normális ország lenne normális társadalommal, akkor nem lenne szükség rájuk (és a Jobbikra sem)
és ez így van

az amúgyis nyugtalanító híreket direkt hangulat- és indulatkeltő m,ódon tálalják, a "perverzióiknak" megfelelően.
ezzel minden egyes párt, minden egyes hírforrás többé-kevésbé így van

Amúgy amikor vascsővel agyonvernek egy idős embert pl, azt nem lehet máshogy elmondani mint hangulatkeltően. Ugyanis ezt nem lehet nyugodtan elolvasni és így leírni, hogy "Ma megint meghalt egy bácsi. Vascsővel verték agyon. Elkövető cigány. Rendőrség megint tehetetlen."
Mert az elsőt még csak csak lenyeled így is, de a századikat már nem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég