Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.03.09. 18:41


félúton az igazság
calderoni nem téged ócsárolt Xaba, hanem a felsőoktatási rendszer egyes részeit már önmagában is
viszont az is igaz, hogy aki azt mondja, hogy rá semmi ilyen nem hat, az vagy tudatlan a témában, vagy orákulum :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.03.09. 18:26


Hol írtam, hogy újdonságként hatott rám ez a két kép? Ki mondta, hogy az előadás erről a két képről szólt? Én ezt mondtam: „Egy érdekességet szeretnék megosztani veletek.”. Erre apám itt nekiállsz kötekedni és ócsárolni minket, akik felsőoktatási rendszerben vesznek részt. Nagyon érdekes előadás volt és sok újdonságot mondtak nekem (nem ezt a két képet). Olyan dolgokat, amikről talán te még sosem hallottál, vagy nem gondoltál bele, hogy mi és miért van úgy. Amit te leírtál az nagyon szépen szimbolizálja azt, hogy gőzöd nincs az egészről és mivel ahogy látom változni sem akarsz, ezért soha nem is lesz. És bármilyen jó/ erős/ meggyőző érvvel jöhetnék, te ragaszkodnál ahhoz, amiben hiszel. Csőlátás!… Csak abból a részből van igazad és tudlak téged tisztelni, hogy inkább boldogan meghalsz, mint hogy 30 évig stresszel, hogy mikor csíp meg a szúnyog. (Úgy-e, hogy nem érted a hasonlatot?)
A felsőoktatásnak van értelme egyes embereknél.
„nincs szükségem az adott termékre, szolgáltatásra, lehet az akármilyen színű. ha tudatos vagy az élet minden területén, ilyennel nem etetnek meg”
Hiába vagy akár milyen tudatos, ezt te sem és más sem tudja kikerülni. Ettől nem tudsz szabadulni, maximum valamennyire kordában tartani. Ha ismernélek, ismerném a tárgyakat körülötted, sokkal egyszerűbb lenne ezt elmagyarázni. Ezektől függsz, ezek manipulálnak téged is és mindenkit! Ha meglátsz egy ilyen képet:
http://kepfeltoltes.hu/130309/merci_www ... es.hu_.png
Még véletlenül sem fog egy porperrel jutni az eszedbe. Mit gondolsz véletlenül van Nokiád vagy Iphonod vagy akár milyen márkájú akár mid? NEM!
Az emberi elme (a tiéd is, már ha ember vagy) jelekre és jelrendszerekre épül, így a kettő elválaszthatatlan. Sőt a gondolkodás valójában ezeknek a jeleknek az alkalmazását jelenti.
Az ember egy olyan állat, ami könnyedén manipulálható. És ami a legjobb az egészben, hogy ezt az egészet úgy teszik, hogy még csak észre sem veszed. Lehetsz marha stabil és öntudatos, úgy is átvernek… mindenkit átvernek! Az, hogy ebben nem hiszel, valószínűleg csak azt jelenti, hogy nem tudsz róla. És pont ez a cél. Én sem foglak sosem tudni meggyőzni, mivel úgy érzem, nem 20 éves vagy és már nem vagy annyira nyitott. Talán irigyellek is, amiért nem tudsz semmit ezekről. Az igazsághoz úgy vélem az is hozzá tartozik, hogy nem sokat, sőt szinte semmit nem tudsz tenni ellene sem.
:evil:

Trigo birkanépével kapcsolatban: Az emberek alapvető tulajdonsága, hogy az átlagosnál JOBBNAK érzik magukat... ügyesebbnek, okosabbnak, intelligensebbnek. Senki nem fogja azt mondani, hogy:" Márpedig én a birkanéphez tartozok!" -De valakik még is csak ott vannak. De akkor kik? :roll:
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3922
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2013.03.09. 14:05


ezzel tisztában vagyok, nem is én vagyok a célközönség. csak arra kívántam rávilágítani, hogy aki hülye, az is marad. annak az isten pénze nem lesz elég és egész életére adósrabszolga válik belőle, az meg tudjuk kinek az érdeke.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.03.09. 14:02


örülj neki calderoni, hogy rád nem gyakorol hatást
a birka nép nagy részére gyakorol sajnos
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2013.03.09. 13:42


marketing nyílt nap...és még csodálkoznak a jövő agyoniskolázott munkanélküliei, hogy szakokat szűntetnek meg. amit xaba vázolt alant, arra mi szükség van? mármint magyarázni az egyértelműt. a két képen tapasztalható manipulatív vizualitás még novumként hatott rád xaba ?(most nem b@szogatni akarlak, csak értlemet keresni az agyonmagasztalt fölsőoktatás egyes szegmenseiben) szerintem már általános iskolában tanítják - már ha erre nem jön rá az ember fia magától -, hogy egyes színek milyen hatással vannak a pszichére. erre kell szak, előadás? ez a marketing meg egy szemfényvesztés, megtévesztés. ami persze csak és kizárólag a racionálitást nélkülöző gondolkodásmódra(?) tud hatást gyakorolni. a fölgyorsult életritmus nem magyarázat arra, hogy a színek, formák, hangzatos jelmondatok ösztönzőleg hassanak az emberre. a két kép közül egyik se gyakorol rám semmilyen hatást, ha nincs szükségem az adott termékre, szolgáltatásra, lehet az akármilyen színű. ha tudatos vagy az élet minden területén, ilyennel nem etetnek meg, marad pénzed, nem b***od el minden fölösleges dologra, nem kell hitelért menned a zsidóhoz. jaa hogy innen fúj a szél...
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.03.09. 08:36


Elég logikátlan...
na m1, akkor megszívtam... ez van :lol:
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3922
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.03.09. 02:42


A tobbsegnek legfelul van a legujabb hsz :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.03.08. 20:26


Na? Van különbség a két kép között? Pedig a tartalma mind a két képnek egy és ugyan az. Ez a szép, vidám színhasználat, olyanná teszi, hogy az ember azt gondolja, hogy : "húú, de vagány! Már alig várom!" Nem?
Még annyit fűznék hozzá, hogy mivel az előadás főként a logókról szólt és sok újdonságot nem mondott nekem, ezért az előadás után elkértem a bemutató anyagát illetve feltettem pár kérdést. Megerősített abban, hogy egy logó egyáltalán nem véletlenül van úgy tervezve, ahogy van. Tehát a Vodafonnak a piros könnycseppje vagy vízcseppje vagy mit tudom én, hogy mije nem véletlenül hasonlít (ugyan az), mint a Ku Kux Klan címerében is található piros izé. Továbbá az umbrella corporation és a pápa ruháján található szimbólumok, logók(?), emblémák sem véletlenül egyeznek meg. Szörnyű a világ :(

( Bocs, a három bejegyzésért, de másképp nem tudtam megoldani :oops:
Továbbá remélem, hogy mindenkinek úgy van beállítva a fórumja, hogy lefele írja az újabb hozzászólásokat )
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3922
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.03.08. 20:24


Mit láttatok a képen? Ez a mély sötétség, ez a piros vért lázító szín... A feliratok tartalma... úgy egészen beleborzongsz... nem? Legalább is nekem ilyen érzésem volt, amikor legelőször láttam. Elgondolkodtat, hogy nem tudod ezt kikerülni. Ennek mindenki az áldozata, hiába tud róla. Bizonyos szinten korlátozni tudod, esetleg tudsz rá figyelni,de...
Most nézzétek meg a következő képet:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Csatolmányok
vizualisterror2.png
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3922
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.03.08. 20:22


Ma egész nap marketing nyílt napon voltam. Különböző előadásokon és workshopokon vettem részt. Egy érdekességet szeretnék megosztani veletek. Könczey Elemér : Márka Backstage : Az arculat mögött -című előadását néztem meg(többet közt). Kitért arra, hogy régebben nem a vizuális percepciónk jelentette a fő észlelésünket, hanem inkább a szaglás meg a tapintás. A mai világban az információk 80% -át a szemünk által kapjuk. Persze ez könnyedén és egyszerűen becsapható, meg stb, stb... Tudom, hogy ezekről ti nagyrészt mind tájékozódva vagytok. Meg az előadás sem erről szólt, ezért is nem osztom tovább. Csak egy kis bevezetőt akartam írni, az alábbi képről való elgondolkodtatást kérve.
A következő dologra kérnélek meg. Ne görgessetek túlságosan le. Szépen fokozatosan és nézzétek meg alaposan amit láttok.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Csatolmányok
vizualisterror1.png
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3922
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.03.05. 11:40


https://www.youtube.com/watch?feature=p ... wAwYx763k#!
Bek"phatja a fityesz éd a kdnp is!
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3922
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.03.04. 11:07


http://kuruc.info/r/4/107251/
használható megoldás lenne itthon is :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.03.01. 21:02


Jó cikk,fradista.
Nyilván Robika jelen pillanatban a legnagyobb magyar megmondóember,de sok igazság van benne.
Mondjuk a Milant így legyalázni Berlusconi miatt...Ez aljas.Ez egy cseppet hiteltelenné teszi Puzsért,de mivel Berlusconit nem szeretjük,ezt most elnézzük neki.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.03.01. 10:28


mindegy, hogy ki, de azért elég jól mondja:http://puzser.postr.hu/post-004

(a 7. pontot azért - már csak az objektivitás látszatának kedvéért - kiegészíthette volna a b. szerző a saját klubjábal is., akin a meccseti kommentálni szokta volt....)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.02.27. 14:28


érdekes agymeneted van :D , bár jogos gondolatok és kérdések
én ezeken már nem agyalok, elég nekem az hogy ezektől rossz a világ, nem érdekel hogy konkrétan éppen ezen belül mitől

igen tomm, akartam a közösséggel kiegészíteni én is, de le kellett szállnom a villamosról épp :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.02.27. 14:28


nem szabad nagyon belemélyedni a témába: a problémákat megoldani, de még enyhiteni sem tudod, viszont elrontod a saját életed az állandó idegeskedéssel, bosszankodással. meg vigyázni is kell, mert annyi baromsággot olvasni, hogy hihetetlen. és sokan el is hisznek mindent,, csak mert rohadt bibsik....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.02.27. 11:10


Amúgy teljesen kezdek bekavarodni ebben az egész zsidó témában.Minél többet olvasok,annál jobban keszekuszásodnak bennem a gondolatok.Persze azért a kép lassan összeáll.
Első kérdés.Hogyan viszonyuljunk az ortodox zsidókhoz?Ők napi szintem gyakorolják a vallásukat.Talán ők képviselik azt az őstiszta zsidóságot,amelyet a Biblia megszült?Ők olvassák a Talmudot?Egyetértenek a tanításaival?Amelyek a leghiggadtabb fordításokban is kinyilvánítják,hogy a zsidók a gójok fölött állnak?
Második.Vajon valóban létezik egy tudatos-bilderberges zsidó térhódítási törekvés,vagy csak egyszerűen egy zsidó védőburokban leledző tömkeleg "önmegvalósít",mert tudja,hogy nekik szabad azt,amit másoknak nem?
Következő.Hol van az a pont,ameddig a cionista zsidóságra lehet kenni a világ és az egyén problémáit?Ha hiszünk Bilderbergékben,akkor a határ a csillagos ég.
Szóval ilyen "marhaságokon" agyalok lyukasórában ahelyett,hogy azon gondolkodnék,hogy adom át húsz perc múlva a szakiskolásoknak Radnóti életútját.Témánál vagyunk. :wink:
Megoldom valahogy.
Objektíven.
De hogy meg fogják ismerni a revizionista történelemszemléletet is,az biztos. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.02.27. 10:53


Nem mondtam,hogy a fickó a Mindenható,néhány megnyilvánulását még én sem tudom hova tenni.
Nacionalizmuson valószínűleg a hitleri nemzetiszocializmust érti,illetve ennek lágyabb változatait.
Szerinte a nacionalizmus(a fentebb definiált nacionalizmus) egy olyan pótcselekvés,amelyet egy széttöredezett társadalomban védekező mechanizmusként álarcul magukra vesznek az emberek.
Számomra a nacionalizmus a legalapvetőbb és legértékesebb ideológia.Normális mederben,természetesen.
Elburjánzása kizárólag a hivatásos rettegőknek köszönhető.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.02.27. 09:21


ill. konkrétan a szülőföld és a közösség szeretete az, amit nacionalizmusnak hivnak.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.02.27. 09:06


Nem kotekedni akarok de a szulofold szeretete az egyik alapja a nacionalizmusnak szerintem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.02.27. 08:27


Bocsi,hogy beírogatok ide ilyen foszlányféléket,de ahogy olvasgatom Izrael Samir könyvét,mindig megakad a szemem /az agyam/ néhány gondolaton. Az írásban szereplő egyik személy szerint az antiszemitizmus nem más,mint a zsidó rasszizmus féltékeny paródiája.Szerintem óriási ez a mondat.Lehetne ezt boncolgatni meg rágcsálni,de jókora adag igazság van benne.
Mint már írtam,az író mélységesen elítéli a nacionalizmus minden formáját,és felteszi a kérdést,hogy milyen eszmék alapján éljen az ember,ha nem akar sem szélsőséges,sem zsidó talpnyaló lenni.A család,a szülőföld,Isten és a közösség szeretete az élet alapja. Szerinte.Ez eddig rendben van.Csak ezt sajnos nem lehet párthoz,pártokhoz kötni.
Iszonyatosan jó írások vannak ebben a könyvben.Abszolút nem lehet belekötni,nem részrehajló,hiszen az író maga is zsidó származású (az ellenoldal szemében persze zsigeri antiszemita),és lerántja a leplet (századjára) a hazug amerikai és nyugat-európai gondolkodásmódról.
Igazságosabb,mint a Kurucinfó.
Persze Kuruc nélkül továbbra sem tudnék létezni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.02.22. 10:07


kollágám szolnoki, hatalmas olaj fan, megy nyilatkozni ebben az ügyben a tévébe...:)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8074
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.02.22. 07:55


Abszolút jó ötlet,tomm.
Beleköthetetlen lenne,és a világ legnagyobb provokációja is egyben. :wink:
Úgyis nemsokára MTK-Ajax...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.02.21. 22:43


ugyanaz a helyzet, mint a lengyel teniszezőknél: rasszistázás, kirekesztőzés, felháborodás, meccsfélbeszakitás, stb

sztem össze kéne beszélni a szurkolói csoportoknak és ezentúl a foci, kézi, kosármeccseken izraeli zászlók tömkelegével végigszurkolni minden meccset, egy darab zsidózó vagy hasonló bekiabálás nélkül. ha meg vmilyen izraeli csapat az ellenfél, konkrétan egy komplett izraeli zászlóvá változtaztni a lelátót. elég egyértelmű lenne, nagyobb visszhangot váltana ki mint a legdurvább vonatozás, belekötni meg nem lehet...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.02.21. 22:14


így történt, a csapat honlapján is hír volt, és ott is megdöbbentek
kurucon is fenn volt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég