Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.06.12. 07:59


Nyilvan joerzesu ember nem szivesen nezi a vonulo buzikat. De hogy az utalatuk odaig vezessen hogy egy putyin elott tisztelgunk.... Ez egy kicsit eros. Majd meg allitsunk szobrot haynaunak ha kiderulne hogy megolt 2buzit meg 3 zsidot......
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.06.12. 07:20


ja, ha ilyet hallanátok pld Victor Pontától v. Robert Fico-tól, akkor is így tetszene?

de minden oroszok ömkényúrától, Gyurcsány , Orbán és hasonszőrűek haverjától se jobb, sőt.
(nem véletlenül nevezték már régen is Oroszroszágot a népek börtönének)

de valójában senkitől se.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.12. 00:01


pontosítás, utánanéztem
ez a beszéd májusban volt Putyintól, de ettől még igaz

Petya barátommal privátba jól elvitáztunk ezen a beszéden és a vele felállítható párhuzamon a határontúli magyarság kérdésében :)
megértem hogy neki nem tetszik a fellelt párhuzam benne (persze az nekem sem)
magyar elnöktől sem fog soha elhangozni ez így , mert a magyar cigány és a magyar zsidó is magyar (papíron) és a problémát máshonnan kell kezelni
de ha a buzikról és a betelepülő izraeliekről beszélne így a magyar elnök, akkor viszont jól beszélne

na erről ennyit mára, ha szeretné majd ő is kiegészíti a gondolatait
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.11. 23:28


nem a cigánykérdés miatt lett bemásolva, hanem a buzitéma miatt, és mert annak kapcsán beszélt
természetesen igaz lehetne a mondandója hazánkban a cigányokra és a zsidókra is

nyilván a szomszédainkban nem szeretnénk ezt hallani a magyar kisebbséggel kapcsolatban, de azért a kettő csak erőszakosan összehasonlítható

én MAGYAR elnöktől szeretném ezt hallani
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2013.06.11. 23:07


Tökösnek talán tökös. Értem, hogy a cigánykérdéssel való párhuzamba állítás miatt lett bemásolva ide, éppen ezért találok is benne szimpatikus részeket, de hogy ez példa értékű lenne... Sajnos van akiknek az, utáljuk is őket... Lehet bennem van a hiba, de magyarként összességében inkább elborzaszt az ilyen beszéd.
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.11. 21:25


Hát aki nem függ az USÁ-tól,Izraeltől és az Uniótól,az így nyomja.
Folytassa,Putyin!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.11. 21:04


http://kuruc.info/r/4/113519/
http://kuruc.info/r/4/112851/
lehet ezt így is

és mielőtt valaki megvádolna, semmi bajom a homokosokkal, dolgoztam is nemeggyel. De az utcán vongalásukkal annál inkább...
halad Európa a Weimari köztársaság deviáns világa felé...

Putyin példa értékű beszéde

"Oroszországban oroszok élnek. Ha bármely kisebbség, bárhonnan, Oroszországban akar élni, itt dolgozni és Oroszországban lenni, beszélnie kell oroszul, és tiszteletben kell tartaniuk az orosz törvényeket. Ha inkább más törvényeket, tisztelnek, akkor azt tanácsoljuk, nekik, hogy menjen azokra a helyekre, ahol ez az állami jog. Oroszországnak nem kellenek ezek a kisebbségek. ezeknek a kisebbségeknek, kell Oroszország, és nem adunk nekik kiváltságokat, ne próbálják megváltoztatni a törvényeinket, hogy illeszkedjen az ő vágyakhoz, nem számít, mennyire hangosan kiabálnak "hátrányos megkülönböztetést".
Jobb ha tanulunk az öngyilkossági statisztikákból Amerikában, Angliában, Hollandiában és Franciaországban, ha túl akarjunk élni, mint nemzet. Az orosz szokások és hagyományok nem kompatibilisek sok kisebbség primitív kultúrájával. Ez a tiszteletreméltó törvényhozó testület, az új törvények megalkotásánál, az Orosz nemzeti értékeket kell szem előtt tartania, megjegyezve, hogy a kisebbségek, akik ide jönnek nem oroszok! "

A politikusok a Dumában öt teljes percig, álló ovációval fogadták Putyin beszédét!


Hát barátaim, ha ezt a magyar miniszterelnök mondaná egyszer ... asszem egy hétig részeg lennék örömömben
édes istenem, ez aztán a tökös beszéd. És mint látjuk nem csak a levegőbe beszél
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.11. 20:46


hát szólok majd én is ha úgy érzem a gazdaságot bármilyen minimális szinten is pozitív irányba mozgatja a jelenlegi kormány
én csak a lejtőt látom, és az államadósság-spirált
meg azt hogy a fizetésem évek óta egy jottányit se emelkedett

Mi lenne itt ha csak a tizedet megcsinalnak annak amit a jobbik akar? Kb totalis embargo, csod,
Ne hogy azt hidd. A Nyugat lehet hogy bojkottálna, de a kelet nem. Nyílnának új piacok. Mivel nem fizetnénk többet az államadósságot, vagy csak úgy ahogy nekünk is ésszerű, máris lényegesen több pénze lenne az orzságnak. Visszatérhetnénk a mezőgazdasághoz, ami mindig is a magyar nép nagy erőssége volt. Stb stb stb.
De hogy csak egy példát mondjak. A náci Németországgal pont ugyanazt csinálták, mint amit félelemként felvázoltál most. Csakhogy az ő gazdaságuk önállósult és megoldotta a problémát, méghozzá parádésan. (Az már más kérdés, hogy ez kiknek nem tetszett, és miért akarták eltörölni ezt a fajta rivális és rájuk nézve káros gazdasági modellt...)

De visszatérve az alaphasonlatomra. Az MSZP kormányzása telihordó sz.r volt, a Fidesz is legalább nyakig ér, de ott áll a Jobbik hordója lezárva, bontatlanul. Maradsz inkább nyakig sz.rban, ami max kicsit javulhat, de attól még sz.rban állsz továbbra is, visszatérsz a vélhetően megint fejtetőig sz.rhoz, vagy rizikózol egyet az ismeretlen hordóval? :wink: Én szeretnék egy esélyt adni nekik.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.11. 15:19


Gondoltam.
Megbocsátva. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.06.11. 14:54


Bocs de ha telefonrol irok az ekezeteket es a vesszot cenzurazom mert sok idot vesz igenyne :)
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.11. 14:41


Tomm! Ne írj ilyen gyorsan,mert olykor nehéz értelmezni a mondataidat.Pedig olyan kíváncsi vagyok rá. :wink:
Nagyjából osztom az utóbbi véleményedet.Mint "végső megoldásként fideszes" embertől ez egy normális állásfoglalás a Jobbikkal szemben.
Én viszont addig nem nyugszom,amíg nem élek végig egy jobbikos ciklust. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.06.11. 14:25


Nade hogy akarnanak barmit is csinalni? A jobbik altal kb zsidoberenc latszatpolitika miatt is ossztuz zudult magyarorszagra. Ugy nez ki, kezdik helyrerakni a gazdasagot megis folamatos a bsztatas hurrogas karogas.... Mi lenne itt ha csak a tizedet megcsinalnak annak amit a jobbik akar? Kb totalis embargo, csod, majd johetnenek az oraszagba ujra mukodokepesse tenni az orszagot azok akiket most annyira kivul akarunk tudni es tenylegesen atvennek a hatalmat. Ugyhogy oket egy csakellenzeki partnak tartom. Jo hogy ott vannak de ennyi.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.06.11. 14:19


ja és az első a születésszabályozás lenne részemről, mert az nem állapot, hogy segílyen szaporodnak mint a bolondgomba.

Az a baj, hogy a cigány a szép szóból nem ért, csak ha odacsapsz neki. Ja, és egyedül mind fosik, többedmagukkal van csak nagy szájuk. Meg hátulról...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8102
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.11. 14:09


nyilván nem a helyi fiatal jobbikosok fogják megmondani a tutit
ahhoz előbb olyan helyzetbe kell kerülnie a pártnak, hogy legyen is értelme ilyenekkel foglalkozni
amúgy a jobbiknak is vannak erre szakembereik, ahogy mindegyik pártnak

Kíváncsi ember lévén, sokat beszélgetek a politikai erők helyi vezetőivel, erős embereivel.
érdekes elfoglaltság :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.11. 12:12


Dehogynem árulja el! Mondtak már számtalan dolgot ez ügyben.
Azért nem hallasz róla, mert a médiában nem kapnak rá lehetőséget kb - bár néha így is hallható ez az.
Érdemi javaslatot a Jobbik bármire is tehet, hatása nulla lesz. Ha igazuk is van, és az ötlet - tegyük fel - kiváló, a kormánypárt akkor is le fogja szavazni, mert egy pillanatra se akarják erősíteni a Jobbikot. Ezért undorító a politika ill. a parlamentarizmus. Amit a mi pártunk mond azt megszavazzuk bármilyen sz.r is, az ellenzék meg mondhat amit akar, akkor is leszavazzuk.

De hidd el jankopista, ha meghívnák őket egy tv műsorba ahol ez lenne a téma, hallhatnál épkézláb megoldásokat. Már eleve a cigánybűnözés szót is ők hozták köztudatba.

Amúgy minden párt tudja a megoldást, ebben biztos lehetsz. Csak a Jobbikon kívül ezt senkinek nem érdeke megvalósítani jelenleg. Nem érdekük a rend és felemelkedés az országban.
És minden megoldás a kőkemény BTK-val és büntetésekkel kezdődik...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.06.11. 10:01


Trigoria írta:A kiirtásuk szóba sem jött soha, sehol.

Sieg heil!
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.11. 09:42


jaja sn, itt sokan gondoljuk ezt
kőkemény büntetések kellenek, közmunkákon foglalkoztatni őket, és az újszülött gyerekeket kivenni a kezükből, amihez rendes szociális rendszer kell, így a következő generáció már más lenne, a régi meg meg lenne fegyelmezve.
De valóban lehetne erről sokat beszélni, nagyon sokat.

A kiirtásuk szóba sem jött soha, sehol. Persze a kőkemény igazságszolgáltatásba halnának bele páran közülük, de ez van.

nem tommra értettem a média félrevezetését és agymosását, hanem általánosan
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.06.11. 09:16


Hasonlóan érzek a cigánysággal, a cigányokkal kapcsolatban, mint Zsolti. Meglátok egyet Érden az utcán és azonnal felmegy bennem is a pumpa. Ahogy kinéznek, ahogy viselkednek, totálisan lerí róluk, hogy nem ide valók. Nem tudnak és nem is akarnak beilleszkedni, ráadásul ebben nagyon jól támogatják a jelenlegi és eddigi politikai pártok.
Pedig látni kell, a cigánykérdést csak radikálisan lehet megoldani. És ezzel nem azt mondom, hogy ki kell irtani őket (pedig sokszor tényleg csak a lángszórót tudom elképzelni, mint végső megoldást), hanem lehet törvényes keretek között is visszaszorítani ezt a problémát. Mert nemá, hogy ezek kényük kedvükre agyonverhessenek bárkit az utcán, mert a hülyegyerekük nekimegy biciklivel egy ember kocsijának. Meg csordában késelgessenek hátulról és utána a bíróságon üvöltözzön, mert neki jogai vannak...
órákat írhatnék róla és csak jól felhúzom magam...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8102
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.11. 07:52


Világos,Trigo,ám én úgy gondolom,hogy tomm nem az az agymosott típus.

Közben tomm módosított. :) Hogy a cigányok kiirtásához nem lenne gyomrod?
Ahhoz senkinek.Nem kell őket kiirtani.Segíteni kell a normálisoknak,de ez akkor is embert próbáló feladat lenne,ha a politika célja ez lenne.Így viszont egy igazságtalan és gyomorforgató rendszer alakult ki már vagy húsz éve,ami valószínűleg csak egy folyamat gyermekkora.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.06.11. 07:28


Nem igy ertettem. A jobbikot bem tartpm megoldasnak. Az egyik megoldas a kiirtauk lenne de ahhoz gyenge a gyomrom
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.11. 07:27


Zsolti: errol beszeltunk nemreg tudod. Hogy az emberek fejeben pontosan ezt a gyilkos kepet akarjak elultetni folyamatosan. Es tudjuk, hogy sikerult is nekik.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.11. 07:12


Tomm! Te, aki mindig igyekszel valamilyen középutat keresni,hogy mondhatsz olyat,hogy a Jobbikot nem tartod jó megoldásnak,mert gyilkolni azért nem akarsz?
A gondolatod első része abszolút rendben van,azaz hogy ezt a pártot nem tartod alkalmasnak egy ország vezetésére.
De a gyilkolást - még ha csak egy erős túlzásnak szántad te is - összemosni a Jobbikkal,azért az övön aluli.
Vagy neked is az jön le,hogy ez egy rasszista,antiszemita párt?
Szerinted is van komoly félnivalója romáknak és zsidóknak,ha Uram,bocsáss, egyszer a Jobbik kerülne hatalomra?
Ezt nem gúnyosan kérdezem,hanem kíváncsiságból.Én elfogult vagyok,te viszont kiegyensúlyozottabb jobboldali.(Szerintem.)
Szoktál nézni jobbikos parlamenti felszólalásokat és interjúkat?Beleolvasni olykor jobbikos nyílt levelekbe,tanulmányokba?
Mert ha igen,és ezek után tényleg "gyilkos"-nak tartod őket,akkor valamit nagyon nem jól csinálnak a Jobbiknál.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.06.11. 01:30


Az én nagyszüleimet is hasonló módon kirabolta egy cigány, falun. "Vicces", hogy az illető és a pénz 2/5 -e megkerült (egy kaszinóban, 3 óra múlva 25 km -re). A többit azóta se láttuk (lassan 2 éve) és nem is fogjuk. Azt hiszem három nap szabadságvesztést és egy-két maflást kapott az illető.
Éljen az igazságszolgáltatás!

Halkan jegyzem meg, hogy ha én tettem volna, akkor valószínűleg kamatostól visszafizetném és egy ideig csövek mögül néznék a félhomályba
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.06.10. 22:12


a jobbikot nem tartom megfelelő megoldásnak, gyilkolni nem akarok.
innentől nem érdekel a dolog igazán komolyan, és hálát adok a Jóistennek, hogy a megfelelő rablókat irányitotta a nagypapám házába, akik profi munkát végeztek és a nagyfater feje mellől úgy vitték ki az éjjeli szekrényt, hogy az öreg nem ébredt fel, és igy nem kellett fejbeverni. annyira azért nem voltak profik, a pénztárcát benne kb 2 kilóval - mert vásárolni akart vmi bútort- otthagyták a fiókban a balfazok hahaha
de a pecsétgyűrűjét, amit nekem szánt, azt elvitték :(
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.10. 19:40


Az én házam a bank háza.De még 23 évig keményen fogok dolgozni,és mindent visszafizetek,ígérem...

Így még nem örültem baloldali polgármesternek,mint most Rómában.:wink:

A cigánykérdésről meg már százszor nyilatkoztam.Kell egy bunkó,tahó,paraszt radikális pofon,hogy utána nyugodtan ÉLHESSÜNK.Engem ebben a témában már nem érdekel a higgadtság és a kulturáltság.Nem érdekel a józan ész.Én kimondom,amit már többen is kimondtak: zsidó nyomásra a cigányságot a magyarság elleni tömegpusztító fegyverként használják.Magyar ember magától nem csinál ilyet,csak ha marionett-bábúként rángatják.
Én a munkahelyemen nagyon jól elvagyok a cigánysággal,de amint a lakóhelyem közelében meglátok egyet is,felmegy a pumpa.Előítélet.Ilyen vagyok.Leszarom.
És kívánom,hogy minél több magyar ember mellé telepítsenek jó sok romát - mellém is -,hátha majd egyszer,jó néhány ciklus múlva úgy szavaznak az emberek,ahogy kell.
Amikor majd mit sem érnek a bravúros retorikai szerkezettel bíró államtitkári válaszok,a szélsőliberális kultúrhisztik és a napi ajvékolások.
Tudjuk,hogy a mértékletesség és az arany középút hová vezet.Tapasztaljuk csak meg!
A Jobbik is kezd kulturált lenni,túl visszafogottan beszélnek.Oda kell basz.i ezeknek,már úgyis mindegy.
Így is,úgy is nácik és antiszemiták vagyunk,nem mindegy?
Nyílt színi hazaárulás,a nagyközönség hallgatólagos beleegyezésével.
Istenem,ha ma élne Móricz,Berzsenyi,Ady,Vörösmarty vagy Kölcsey,mindegyik akkora jobbikos lenne,mint a ház.
Szabó Dezsőékről nem is beszélve.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 10 vendég

cron