Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.16. 07:35


Imádlak titeket!
Nem elég, hogy rendszeres hozzászólói vagytok egy általam kiprovokált topiknak, még nyelvtani csodákat is bedobtok a közösbe. Ez maga a Paradicsom! :wink:
Elmondok nektek egy-két poént (nem csak nyelvi poénok).
A kézis nevelőedzőm - aki remek szakember, csak kissé faragatlan stílusú - gyakran bonyolódott nyelvi nehézségekbe.Mikor éveken át ingáztunk Nyíregyházáról Tiszavasváriba edzésre, legtöbbször ő ült a volán mögött,és amikor bakizgatott néhányat, halk kuncogás járta át a járművet. Annak a 3-4 kézisnek, aki vele utazott, muszáj volt visszatartania magát: azért mégsem röhöghettük szembe a mestert.Nagyon nehéz volt megállni. Na de mire is gondolok?
Első sztori: egyszer a mester bekapcsolta a kocsiban a rádiót, mert kíváncsi volt az aznapi eseményekre. Mi, kézisek nevetgéltünk valamin, ám az edző rendre utasított minket: "Maradjatok már nyugton, mert jönnek a HÍREKEK!"
Dupla többes.Azóta a hírcsokrot mi "hírekek"-nek hívjuk egymás között.
Második sztori:
Fárasztó edzés után, este, hazafelé.
Mester: Mi lesz az esti program Zsoltikám?
Zsoltika: Megnézem az angol-magyar meccset, tanár úr.
Mester: Hol lesz?
Zsoltika: Az Old Traffordon.
Mester (kibillenve a vezetésből,és lassan hátrafordulva felém) : Az melyik csatorna???
Kuncogás a köbön.
Harmadik történet:
Edzésre menet, egy szép tavaszi nap.
A rádióban betelefonálós kvízjáték.
Rádió: Kedves hallgatóink, mai kérdésünk nem más, mint hogy melyik ország lakói a baszkok.
Nem szól senki semmit.Mindenki tudja a kocsiban.
A mester hátrafordul: Fiúk, segítsetek már, nem vagyok benne biztos. IRAK vagy IRÁN???
Tanár úr földrajz-tesi szakos volt...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.06.15. 23:35


a személyes kedvencem az "az miatt". szóban bántó irásban érthetetlen
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.15. 22:46


Fórumokon az elütés, elírás, tehát az ilyen és ehhez hasonló helyesírási hibák nem problémák annyira. Mégse egy dolgozatot írunk, bár oda lehet figyelni.
Az elvi hibák már sokkal gorombábbak, és bántják a szemet (mint pl az egyelőre n-el, muszáj ly-al stb)).
Az ómenben igazad van, a köztudatban így maradt meg, vagy így jött be.
Milyen vicces lenne, ha maholnap ezt hallanám: "Ez egy ómen kedves nézőink."
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.06.15. 22:10


Ez tényleg nagyon érdekes cikk, van értelme, és tanulhat belőle az ember.
Remélem nem offolom szét a topicot azzal, hogyha leírom véleményemet a cikkben olvasattokkal kapcsolatban.
Azokat a hibákat én is elvétem néha amikről a cikkben esik szó, nem tartom főbenjáró bűnnek, de ezentúl próbálok rá odafigyelni. :)
Engem sokkal jobban idegesít, hogy kortársaim rengeteg helyesírási hibát vétenek, nem tudnak ragozni, és nincsenek tisztában olyan szavak jelentéseiével amelyeket evidens lenne tudni, de gond nélkül használják őket anélkül, hogy tudnák mit is jelent pontosan.
Mondjuk mit várjunk ha minden 5. sportközvetítés alkalmával hallom a riporter szájából a jó/rossz ómen kifejezést?
Sőt, már itt a fórumon is olvastam nem is egyszer. Az ómen jelentése ugyebár baljós jel, intő jel.
Az oltsd fel a lámpát a másik kedvencem.
Persze én sem vagyok tökéletes, bárcsak az lennék. A vesszőket szerintem rosszul használom, érdemes lenne rászánni a nyári szünet egyik napján egy kis időt. :D
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.15. 18:16


bence:
http://kuruc.info/r/6/113716/
az ilyen értelmes és fontos cikkekről beszéltünk (már akinek az persze)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.15. 14:16


Ezt mondom,Trigó!
A Fidesz pontosan tudja,hogy ki az a Szaniszló,hogy mi az a Kárpátia, és hogy ki volt az a Tormay Cécile.
Díjazzák őket,majd rá néhány órára jön az ellenzéki ajvék napokon keresztül,és a legtöbb esetben visszavonják az "adományokat".
Olyan,mintha a Fidesz tesztelné a saját döntéseit és a baloldalt:bedobunk egy nevet,ha nem szólnak,akkor nemzetiesen cselekedtünk,ha meg szólnak,akkor sűrű bocsánatkérések közepette visszakozunk.Na most akkor vagy ne is díjazzák őket,vagy ne vonjanak vissza semmit.
A Fidesz a Parlamentben mindig röhög az MSZP-n.A többségük miatt gyalázgatják őket rendesen.Főleg Kövér.(Ezek mondjuk mindig baromi viccesek.)Ám ha valami radikálisan nemzeti dolgot tesznek - nagyon helyesen -, és a baloldal sírni kezd,és rettegni,rögtön visszakoznak és meghátrálnak.
Ezt magyarázza meg nekem valaki!Ez persze csak egy költői parancs,hiszen mindannyian tudjuk a lényeget:ilyen esetekben mindig az MSZP ,az LMP, az Együtt 2014 (Korszakváltók Pártja), a DK, a PM, az izraeli és az amerikai nagykövet, a Mazsihisz, az EMIH, az Unió - nincs kedvem folytatni a sort - szólal meg elsőként.
És magyarázkodhat a Fidesz. Akik nem akarnak lemaradni a sorban a zsidó seggnyalás terén. (Elnézést az erős fogalmazásért, csak most tényleg nincs hangulatom szinonimákat keresgélni.)
Mindkét pártunk marionett-bábúként mozog.Nem hiszem,hogy ez összeesküvés-elmélet lenne.
Csak álljunk meg egy helyben,és olvassuk el a hírekben, hogy mik történnek kis hazánkban. És ehhez nem kell kurucot vagy alfát olvasnunk. Simán jó az origo és az index is.
Igaza van Vonának: a Fidesz jobbikosan beszél, ám mszp-sen cselekszik.
Szégyelljék, magukat!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.15. 12:59


bár nyilván nem szeretem, de azért Tarlóst sem irigylem most:
http://kuruc.info/r/26/113705/
ha visszavonja zsidóbérenc lesz
ha nem vonja vissza, akkor a szélsőjobbal "kokettáló" antiszemita
nesze neked
:D
(szomorú de ezen már csak röhögni tudok)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.14. 15:34


Tomm:jaja,ez mindig egy vitatott kérdés volt.Haladás vagy konzervatív "maradiság"?Arany János írt erről egy trilógiát.Ám a három részből igazán a Toldi estéje az,amely ezen témát járja körül.Kompromisszum kell.Nehéz ügy valóban.
Bence:te még nagyon fiatal vagy,és ne is legyen belőled gyűlölködő soha!Viszont intelligensen is lehet "gyűlölködni" és "fröcsögni". A kurucinfó nem ezt teszi.Brutálisan gyalázgatnak mindenkit.Ebben szerintem mindenki egyetért.Gusztustalanul aláznak,köpködnek,tiszta sor.Ez a profán stílus soha nem lehet egy igaz magyar profilképe.
De a legtöbben nem is azért olvasunk kurucot,hogy magunkba igyuk a gyűlöletet.Hanem azért,mert a fröcsögések mögött LEGTÖBBSZÖR az igazság lapul.Olyan hírek,amelyeket az ellenoldal máshogy értelmez,vagy pedig egyáltalán nem is szól róla.Amit a fősodratú média elrejt,azt a kuruc megmutatja.Ahogy tomm is mondta:mögé kell nézni a dolgoknak,és akkor előbb-utóbb össze fog benned állni egy kép.Ami vagy igaz,vagy hamis.Nekem igaz,másnak nem.
És rengeteg szakmai írás,értekezés és tanulmány is olvasható az oldalon,ami egyáltalán nem gyűlöletkeltő.
De abban,Bence,abszolút egyetértünk,hogy a kuruc nem lehet soha egy ország vezető portálja.Soha.
Arra ott lenne a Jobbikhoz közel álló alfahir.hu.
Én mindkettőt szeretem,más-más okból.Mert bár összeszorul a gyomrom néhány hír olvasása közben,gyűlölködtetni engem már nem tudnak ezen oldalak.Arra ott van az Élet.
És azt már te is kapisgálod,Bence,hogy ha valaki kulturáltan és intelligensen elmondja a véleményét a cigányokról,a zsidókról vagy a melegekről,az a másnapi - főleg balliberális - sajtóban máris antiszemita lesz.Hacsaknem tömeggyilkos,aki szeretné,hogy újra megismétlődjön a holokauszt.A sajtó így is, úgy is kivégez.
Amúgy a baloldali értelmiség kisajátítja magának a gúnyt és a szarkazmust,mondván csak ők tudnak bravúrosan ironizálva alázni.
Hát nem olvastak még kurucot és alfát...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.14. 15:32


A Nemzeti Színházban ne legyen keresztény- és magyargyalázás, és ne legyen buzipropaganda. Nagyjából ennyi az elvárás(om). Aki ezt hozni tudja jó, aki nem az menjen. Alföldi nem tudta hozni.
És az ő buzisága szerintem is rendben van. Attól még hogy látom valakin hogy az, még nincs bajom vele.

bence: mondhatnám, hogy akkor ne olvasd :wink: , de nem mondom. Ha érdekel a világ, akkor hosszútávon jó ha olvasod. Ha a lelki békéd a fontos, akkor ne olvasd! De komolyan!
első ránézésre igazad is lehet, másodikra is, harmadikra is. Aztán ahogy egyre többször néznél oda, lassan rájössz mi a lényeg a cikkekben és melyek a fontos cikkek, témák. A hozzászólásokat pl nem is kell olvasni, ha nem akarod (régen nem is voltak).
És nem, nem ez az oldal jelenti a nemzeti identitást. Ez egy szélsőjobb oldal. Ezért sem értek egyet benne mindennel (pl a buzik gyalázása egyfolytában nem én vagyok). De mivel hasonló sincsen a placcon, ezért ezt olvasom.
Nem szeretem a cigányokat, de inkább csak félek tőlük.
hát.. ha ez az állapot téged nem háborít fel... :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.06.14. 15:14


Zsolti sztem az alfoldi fele buzik rendben vqnnak. Marmint a buzisaguk. Meg soha nem lattam ezzel kerkedni kamingqutolni vagy egy kanadai favagovql smacizni.
Ez egy jo vitatema hogy egy nemzeti szinhaznak inkabb a regi hagyomanyos szinhazi vonalat kell e vinnie vagy inkabb a haladast kell szolgalnia. De akarmelyik iranyvonal is van aktualisan ha azt megfelelo szinvonalon csinaljak kopkodni egyatalan nem kene.(ez persze nem rad vonatkozik hanem altalaban).

Bence ha a gyulolkodes stb moge tudsz latni erdekes dolgokat talalhatsz.
Ettol fuggetlenul a nepszabi gyulolkodese nem nem indok a kuruc gyulolkodesere
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.06.14. 14:53


Nem értitek. Szerintem inkább nem akarjátok.
Egyértelmű, hogy szükség van egy weboldalra ami a nemzeti érdekeket képviseli, ami elmondja az igazságot.
De ez nem az az oldal.
Nektek a buz*zás, a zsidózás, a cigányozás, a niggerezés, az utálat egyenlő a nemzeti identitással?
Nem szeretem a cigányokat, de inkább csak félek tőlük. Nincs bajom a feketékkel, és olyan szinten nem érdekelnek a homoszexuálisok, hogy azt el nem tudom mondani. Akkor most nem vagyok jó magyar?
Érdekes egyébként, hogy az ebben a témában abszolút reálisan gondolkodó FankaDelit is sikerült kiutálniuk...
Egyébként mint korábban írtam nekem nem az álláspont közlésével van bajom, hanem a mikéntjével.
Olyan szép a magyar nyelv. Miért nem lehet intelligensen, kifejezően, trágárság nélkül véleményt alkotni?
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.06.14. 13:31


bence írta: Rettenetes. Ömlik a gyűlölet, a rosszindulat, az együgyűség. Ilyenek lennénk mi igazi magyarok?

Mondjuk a cigányságot, a cigányok által művelt dolgokat illetően én sem tudok gyűlölet és rosszindulat nélkül nyilatkozni. Talán együgyű nem vagyok :).
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.06.14. 11:43


Annyit linkeltetek már a kuruc.info-ról, hogy alaposabban megnéztem ezt az oldalt.
Rettenetes. Ömlik a gyűlölet, a rosszindulat, az együgyűség. Ilyenek lennénk mi igazi magyarok?
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.14. 07:01


Félreértés ne essék,tomm,egyvalamit elfelejtettem leírni,és ez az én hibám.
Pótolom:Alföldi Róbert egy BRUTÁLISAN tehetséges rendező,amolyan magyar Tarantino,akinek mindenféleképpen helye van a magyar kultúrában.Ezért kap most Orbánéktól színpadot.Kapjon.De emlékszem azon időkre,amikor a Fidesz megmondóemberei hogy fikázták ezt az embert.Megmondom őszintén,Alföldi nekem sem szimpatikus.Heti Hetes-tag volt sokáig,de szerintem nem poénos.Maga a nyálkás megjelenése is taszít,a gesztusai (és most tegyük félre,hogy meleg),a gondolatisága sem egyezik az enyémmel.De ha ezeket a felszínes dolgokat lehámozzuk róla,ki kell jelentenünk,hogy a saját szakmájában zseni.Bravúros Lucifer-szerep,megbotránkoztató és parádés rendezések,szóval ért hozzá,na.
Mondom ezt úgy,hogy egyszer sem voltam a színházában.
Azt viszont tartom,hogy az ország NEMZETI SZÍNHÁZ-ának rendezője ne Alföldi Róbert legyen.
Bizonyos dolgokból nem lehet engedni.
Akármilyen "giccses,ósdi és divatjamúlt" kifejezés ez a NEMZETI szócska,bizonyos hagyományokra oda kell figyelnünk.
És Alföldi ezekre fittyet hányt.Cirkuszt,balhét,meghökkentést csinált - remekművekkel.
Tegye ezt tovább -csak ne a NEMZETI-ben.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.06.13. 21:59


Nagyon tetszett,hogy a Fidesz nekiment Alföldinek és a színházának.

én voltam a nemzetiben az alföldi-érában és fantasztikus meglepetésekkel szolgáltak, igazi élmény volt...
igaz, csak egyszer voltam, lehet, hogy a többi darab ócska volt, zsolti, te biztos többször is voltál, de nekem abszolút pozitiv emlékem van onnan...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.13. 20:05


21-én lesz a földtörvény zárószavazása
A legfrissebb országgyűlési tájékoztatás szerint nem holnap, azaz június 14-én, hanem egy hét múlva, június 21-én lesz a földtörvény zárószavazása - értesült portálunk.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.13. 16:43


Én anno Fidesz-szavazó voltam,és életem végéig jobboldali szavazó leszek.
Baromira imponált,hogy a Fidesz felemelte a szavát az igazságtalan szociális juttatások ellen.
Nagyon tetszett,hogy a Fidesz nekiment Alföldinek és a színházának.
Tapsviharban törtem ki,amikor a Fidesz őrjöngött a Cozma- és a Szögi-mészárlások után.
Rajongtam a nemzeti gondolkodásukért.
A szociális juttatások megmaradtak.
Alföldi újra pozícióba kerül.
A gyilkosságok folytatódnak.
Amint hatalomra került a Fidesz,rögvest baloldali politikát kezdett el folytatni.
Egy biztos,ez nem nemzeti kormány.
Egyetlen mentsége lehet Orbánnak:ha tudatosan mást mond,mint amit gondol.Sokáig ezt figyelgettem.Hogy majd "benyal" a cigány és a zsidó lobbinak,ám sunyiban nem úgy fog cselekedni,hanem "nemzetiesen".
Sajnos nem így történik.Őt is mozgatják.
Persze nem irigylem a nyugati sajtótámadások miatt.Az Unió mint baloldali képződmény mindent lehúz.
Számomra a baloldal és a Fidesz egy kutya,bár nem tagadom,hogy ha csak e kettő közül lehetne választani,akkor mindig Orbánékra szavaznék.
Még jó,hogy létezik egy harmadik megoldás.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.13. 14:25


http://kuruc.info/r/3/113627/
és ez így fog menni sokáig...
amúgy halkan jegyzem meg, hogy ahhoz, hogy mi történik egy magyar műemlékkel Romániában, papíron szerintem nem sok közünk lehet, bár nem ismerem a nemzetközi jogot (sem). De ettől még vérlázító az egész. A hülye tótok mindenhonnan össze akarják lopkodni a történelmüket.
Erre mondtam, hogy egy erős magyar kormány, egy erős hadsereggel... és máris ilyen nem történne meg.

azért egy apró pozitívum, hogy Semjénék legalább szóvá tették - hatása úgyis nulla lesz


és még valami:
A Jobbik szerint felmerül a kérdés, hogy "most épp homoszexuális vagy zsidó lobbi az, aminek engedelmeskedik a kormányzat, amikor sajtóhírek szerint Alföldi Róbertnek több százmillió forintot készül biztosítani, hogy ez a provokátor tovább folytathassa a sok esetben magyar és keresztényellenes színjátszást" - Novák Előd
azért ilyen mondatok politikus szájából pár évvel ezelőtt még nem nagyon szaladhattak ki :wink:
További részletek: http://kuruc.info/r/2/113625/#ixzz2W6QgrXRg

A homokos lobbi Novák Előd szerint erős politikai befolyással rendelkezik, mégpedig annak köszönhetően, hogy "tudjuk jól, hogy ezeknek az embereknek értelemszerűen családjuk nincsen, így rendkívül sok szabadidejük marad, és rendkívül sok pénzük is, hiszen nem kell a családjukra, gyermeknevelésükre költeniük".
telitalálat
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.12. 15:14


Azért a német gazdaságtól ne vegyük el a sikereket,még ha el is ítéljük a nemzetiszocializmust.

Putyin néhány mondatát "dicsőítettük",nem az egész politikáját.És engem igazából nem érdekel,hogy kikre gondolta az elmondottakat,nekem ezek a mondatok önmagukban is megállják a helyüket.Ha van egy ország,egy nemzet,egy közösség,akkor MINDEN kisebbségnek hozzájuk kell igazodni.Így például a magyaroknak is Szlovákiában,Szerbiában,Ukrajnában és Romániában.Ott nekünk kell meghúzni magunkat,és mi meg is húzzuk.Rá vagyunk kényszerítve.Az már más kérdés,hogy akinek a feje fölött átrepül a határ,az nem is nagyon tud mit tenni.
Na már most kis anyaországunkban számos kérdésben a kisebbség és az azok mögött álló hatalmak döntenek.
Táncsics-díj.A Fidesz kiosztja,ajvék után visszakéreti.
Tormay Cécile. A Fidesz közteret nevezne el róla,ajvék után valószínűleg visszavonva.
Wass Albert. A Fidesz beemelné a tanmenetbe,ajvék után még ennek van a legnagyobb esélye,hogy benn is marad.
És ezek csak jelentéktelen,apró-cseprő ügyek.Nagyban is ez megy.
Ez mi,ha nem BEAVATKOZÁS a magyar bel- és közügybe???Segítsen valaki.
Putyinországban nem nagyon lehetne ilyeneket mívelni.
Egyébiránt ti is jól tudjátok,hogy a mostani Oroszországot nem lehet összehasonlítani azzal,amelyik kommunista diktatúrát épített ki,vagy amelyik segített a Habsburgoknak leverni a magyar szabadságharcot.Ma már nem kell tőlük undorodnunk.

Vonáék pedig nem Pestről szemlélgetik a mezőgazdaság alakulását, hanem Magyar Zoltán képviselő vezérletével számos fórumon részt vettek/vesznek,és a KIS gazdák jajszavát közvetítik.
Nekem az a véleményem,hogy egy esetleges Jobbik-kormány esetében sincs a kisebbségeknek az égegyadtavilágon semmi félnivalója kis hazánkban.Max. a buzik nem vonulgathatnának,a bűnöző cigányokat érné néhány kisebb "atrocitás"(persze ez nem jó) és hazaibb,magyarabb dolgok játszanák a főszerepet a kultúrában,irodalomban,hagyományokban,stb.Ugyanúgy lenne helye a zsidó "termékeknek",a kisebbségi dolgoknak is.

Ja,és Trigo,kiváló volt a jó múltkori hordós hasonlatod.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.12. 12:48


F72 gettósítási témájához:
http://kuruc.info/r/2/113558/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.12. 10:13


örülni én sem örülnék
de hogy kedvezőbb tárgyalási pozícióba kerülnénk a szomszédainkkal szemben, az egészen biztos (a jelenlegi béka seggéhez képest, pedig még így is tartanak tőlünk)
na meg ha nem lenne EU és/vagy NATO akkor muszáj is lenne egy erős hadsereg
na de ezt is túlbeszéltem :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.12. 10:06


nyilván úgy értettem, hogy meg kell reformálni a mezőgazdaságot is, nem csak simán kilépni az EUból aztán nézni mint boci

csak fegyverkezésből még nem lehetett jólétet adni egy népnek, sőt épp az ellenkezője az igaz (lsd É-Korea), kellett hogy legyen ott más követendő példa is , :wink: ami megerősítette a gazdaságukat úgy, hogy tudtak általa fegyverkezni
amúgy ha nálunk is fegyverkezés lenne közben, nem dőlnék a kardomba
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.12. 09:31


ja, ha ilyet hallanátok pld Victor Pontától v. Robert Fico-tól, akkor is így tetszene?
Hétről hétre ezt teszik és nem egyben, de részletekben ezt mondják. Putyintól azért volt tökös, mert ott eddig ezt nem hallhattuk.
Tudni kellene kikre gondolt pontosan. Ha a nemzeti kisebbségek is benne vannak (amiből oroszhonban van szép számmal), akkor nyilván nem tetszik amit mondott. Ha a buzikra, zsidókra pl, akkor tetszik. Ennyi.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.06.12. 07:59


Nyilvan joerzesu ember nem szivesen nezi a vonulo buzikat. De hogy az utalatuk odaig vezessen hogy egy putyin elott tisztelgunk.... Ez egy kicsit eros. Majd meg allitsunk szobrot haynaunak ha kiderulne hogy megolt 2buzit meg 3 zsidot......
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.06.12. 07:20


ja, ha ilyet hallanátok pld Victor Pontától v. Robert Fico-tól, akkor is így tetszene?

de minden oroszok ömkényúrától, Gyurcsány , Orbán és hasonszőrűek haverjától se jobb, sőt.
(nem véletlenül nevezték már régen is Oroszroszágot a népek börtönének)

de valójában senkitől se.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég