Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.12. 10:23


nem egy és ugyanaz, de hogy egyik nélkül nincs a másik az is biztos
én büszke is vagyok :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.12. 10:15


A média miatt a köztudatban igen.Egy és ugyanaz a kettő.Ám aki nem szenved fogalomzavarban,az különbséget tud tenni.Úgyhogy legyünk csak büszkék magunkra!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.12. 09:46


a kettő elválaszthatatlanul összefüggő fogalommá vált
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.12. 07:27


A kérdés az,hogy erre most büszkének kell-e lennünk,vagy csak újabb lejárató kampány indult hazánk ellen.
Mert a kérdések valóban nem antiszemitizmusra vonatkoztak.Hanem ANTICIONIZMUSRA.Óriási különbség.
Biztos van Magyarországon zsigeri zsidógyűlölet is (ez az antiszemitizmus),de elenyésző mértékben.
Ami tombol,az az anticionizmus.
Nagyon helyesen.
Szóval: az antiszemitizmusra nem szabad büszkének lennünk, de a fokozódó anticionizmusra annál inkább!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.07.11. 23:08


a vicc az egészben az, hogy úgy állapitják meg, hogy növekedett az antiszemitizmus, hogy közben erre vonatkozó kérdés nem is volt...
persze értem én, mindenki antiszemita kivétel nélkül és ezért szégyellhetjük is magunkat, de a valóság az, hogy én ismerek embereket, akik tisztában vannak a zsidó befolyással, de nincs vele semmi bajuk és a lehető legtávolabb állnak az antiszemitizmustól.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.11. 18:22


jaja, olvastam én is
persze sose lehet tudni, mennyire volt irányított a felmérés :wink:
én azért örültem neki
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2013.07.11. 17:58


hogy mik vannak?......http://kuruc.info/r/2/114869/
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.10. 18:15


Köszi a biztatást,Trigo! :wink: Írom,amíg bírom.
Kurucot meg alfahírt szeretnék életem végéig olvasgatni,a hírektől már nem tudok szabadulni.
Amíg a saját létemet nem fenyegetik KÖZVETLENÜL az általunk prognosztizált események,addig élem vígan az életem,apró gyomorgörcsökkel.
De amint megvalósulnak Magyarországon ezek a félelmek,akkor lesz furcsa bárkinek a helyzete.
Bár észrevétlenül már így is jelen vannak ezen dolgok a kis világunkban:bankhitelek,cigánybűnözés,homoterjedés,baloldali belterjesség a kultúrában,médiában,stb. És ezek a liberális tünetek lepraként terjednek.
Néha már ott tartok,hogy szívesen kipróbálnék egy hónap nemzetiszocializmust.Pedig az is egy mocsok dolog.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.10. 17:55


jók ezek a történetek
még mindig nem unom őket

Még vagy két ciklust végigszurkolok a Jobbiknak

húú de kitartó vagy :shock:
én tuti nem fogok nyolc évig így élni
vagy nyernek 5 év múlva, vagy muszáj visszább vennem, mert egészségtelen (de ezt bezséltük már)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.10. 16:06


Samir-morzsák, 14. fejezet:


Van egy Birim nevű falu. Már ötven éve halott. Romhalmaz. Nem háborúban pusztult el. Keresztény lakóit jóval az 1948-as háború után üldözték el. Azt mondták nekik, jobban teszik, ha biztonsági okokból egy-két hétre eltávoznak. A házaikat felrobbantották, a templomukat pedig szögesdróttal vették körül. A birimiek a legfelsőbb bírósághoz és a kormányhoz fordultak. Nem használt semmi. Így aztán ötven éve élnek már a szomszédos falvakban, s vasárnaponként visszatérnek meglátogatni a templomot. Földjeiket a környékbeli zsidók sajátították ki.

Az izraeli hadsereg megérkezése előtt ebben a faluban keresztény földművesek éltek muszlim uralom alatt, és teljes békességben két szomszéd falu, Nebi Josa muszlim és Szafed zsidó lakóival. Ezek az együttélések szertefoszlatják a „rettenetes” iszlámmal szembenálló „zsidó-keresztény” civilizáció mítoszát. Ez a mítosz alkotja az alapját a keresztény cionista mozgalomnak. Lelkes támogatói között ott találjuk Ariel Saron egyik jó barátját, G. W. Busht is.

A New York Times Izrael-barát tollforgatói gyakran idézik a dzsihád vérfagyasztó jelmondatait, hogy bizonyítsák az iszlám kegyetlenségét. Egy felsőosztálybeli zsidó hölgy, Barbara Amiel, aki a médiamágnás Conrad Black felesége, a „kirekesztő” iszlámról és a zsidó „mértéktartásról” írogat. A gyűlölet felszítása érdekében az izraeli lobbi mindent megpróbál bevetni. Manapság hollywoodi producerek propagandafilmeket gyártanak a borostás képű muszlim terroristákról. A Keresztény Cionista Kongresszus meghirdette „Palesztina keresztényeinek megvédését a muszlim üldöztetéssel szemben”.

Egy e-mail érkezik az író laptopjára, ezúttal Gázából. Alison Weir amerikai hölgy írt neki: „… a palesztinok élete túl szörnyű ahhoz, hogy racionálisan lehessen írni róla.” Óriási hazugsággal állunk szemben, amely belegázol a muszlimok becsületébe, s amelynek most már véget kellene vetni.

Ha a keresztény cionistákat Krisztus is érdekli, nem csak Cion, akkor jobb, ha tudják, hogy a zsidók és a muszlimok mit éreznek Krisztus iránt. Rami Rozen így jellemzi a zsidó hagyományt a Haarec című izraeli napilapban: „A zsidók ma ugyanolyan érzelmekkel viseltetnek Jézus iránt, mint a IV. században vagy a középkorban… Nem félelem ez, hanem gyűlölet és megvetés.” „A zsidók évszázadokon át eltitkolták a keresztények előtt Jézus iránti gyűlöletüket, s ez a hagyomány ma is folytatódik.” „Jézus undorító és visszataszító”, jelentette ki egy jelentős mai zsidó vallási gondolkodó. „Ez az undor a mélyen vallásos zsidóktól terjedt át a szélesebb izraeli publikumra”, tette hozzá Rozen.

Samir a mai napig emlékszik arra, hogy az öreg zsidók hogyan köptek egyet, ha keresztény templom mellett mentek el, és hogyan átkozták a halottakat a keresztény temető mellett elhaladva.

Tavaly a legnagyobb izraeli képes újság, a Jedihot Aharanot különkiadása megjelentette a középkorban összeállított anti-Evangélium, a Toledoth Esnu szövegét. Ha az Evangélium a szeretet könyve, akkor a Toledoth a Krisztus-gyűlölet könyve. Ennek a könyvnek a hőse Júdás. A Toledoth szerint Jézus bűnben fogant, csodatételei hókuszpókuszok voltak, feltámadása pedig színtiszta csalás.

Joseph Dan, a jeruzsálemi Héber Egyetem zsidó miszticizmusprofesszora ezt írta: „… a zsidó apologéták szeretik a rómaiakat hibáztatni a történtekért. De a középkori zsidó egyáltalán nem akarta áthárítani a felelősséget. Azt igyekezett bebizonyítani, hogy Jézust meg kellett ölni, és büszke is volt arra, hogy megölette Jézust. A zsidók gyűlölték és lenézték a keresztényeket.”

Az izraeli zsidók még ma is a megvető és „pusztuljon a neve” jelentésű Jesu névvel illetik Jézust a Jesua elnevezés helyett. Hasonló szójátékkal az Evangéliumot „Avon Gilaion”-nak, vagyis A bűn könyvecskéjének nevezik. Szóval, a keresztény cionisták barátai ilyen nemes érzelmekkel viseltetnek Krisztus iránt.

És mi a helyzet a muszlimokkal? Nos, ők tisztelik Krisztust. Ábrahám, Mózes és Mohamed mellett őt is Isten Hírnökének tekintik. A Korán több fejezete is elbeszéli Krisztus történetét, szentséges anyjára is csodálattal tekintenek. A muszlim hagyomány ezt mondja a próféta nevében: „Nem tiltjuk meg neked, hogy higgyél Krisztusban; ezt megparancsoljuk neked.” A muszlimok tisztelik a Jézus életéhez kötődő szent helyeket is. Jézust a muszlimok (és a protestánsok közül is sokan) nem tekintik istennek, de azt vallják, hogy ő a Messiás.

Valakinek meg kellene állítania az Izrael támogatói által működtetett gyűlölködés-körhintát. A „zsidó-keresztény” kódnyelvet arra használják, hogy igazolják vele a birimi templom körül a szögesdrót és Betlehem körül a tankok jelenlétét. A mai zsidóknak még mindig Krisztus-komplexusuk van.

Samir szerint a keresztény cionisták többsége egyszerű, félrevezetett lélek, jó szándékú, de kevés ismerettel rendelkező ember. Azt hiszik, hogy „a zsidókat támogatják”, pedig csak a kereszténygyűlölet szellemét erősítik a zsidóságon belül.

Izraelben máglyára vetették az Evangéliumot, és széles körben terjesztik az Evangélium-ellenes irodalmat. Az új keresztényellenes törvény értelmében a keresztény hit minden hirdetőjét bebörtönözhetik. A Szentföldön az izraeli régészek a föld színéről is igyekeznek eltüntetni a keresztény szent helyeket és emlékeket.

Samir végszavai: „Zsidó testvéreimnek pedig ezt mondom: a középkorú zsidók meggyőződése nem kötelez minket semmire. Minden zsidó maga döntheti el, hogy a nem zsidók elpusztításáért imádkozik, vagy pedig elfogadja a Szentföld áldását.”

( 14. Galilea virágai, Galilee flowers)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.10. 09:31


Tudjuk,fradista,hogy utálják egymást.Egyiknek sincs szüksége a másikra.Ám a kényszer nagy úr.Ha koalíciót kell kötnie a Fidesznek valakivel a hatalomért,akkor mégis kivel fog? LMP?
Abban viszont igazad van,hogy a Jobbik "nem atombiztos" szavazói azonnal a Fideszhez pártolnak,ha a közvélemény-kutatásokból azt fogják látni,hogy a baloldal "ráment" a Fideszre.Ez benne van a pakliban.Így valóban lemorzsolódhat a Jobbik.
Ám ne feledjük,hogy már a nemzeti radikális oldal is építgeti a maga médiáját.Egyre több ember szembesül a tényekkel.Én továbbra is állítom - még ha bolondnak is tartanak néhányan ezért -, hogy Magyarország 60%-ából kábé egy hét alatt jobbikost lehetne faragni,ha a tájékoztatás egyenlő lenne,ha minden párt nyilvánosságot kapna,ha nyílt színi viták lennének,stb. Persze ide olyan embereket gondolok,akiknek sem érdeke,sem származása nem húz egyik párthoz sem.Tiszta fejjel,tiszta lappal indulva "jobbikosodna" a társadalom.
Mondjuk elég gáz az,hogy jobbikosnak kell lenni ahhoz,hogy "legálisan" kritizálhasd a Szentháromságot (melegek,cigányok,zsidók).
Még vagy két ciklust végigszurkolok a Jobbiknak,és ha nulla eredmény lesz,majd alábbhagy a lendületem.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.10. 00:08


A választóik kellenek így van, de ahhoz a lenyúláshoz nem elég Viktorék 5 EU nyalás közötti 1 odamondása az Uniónak, meg a parasztvakítás a rezsicsökkentésről.
Amíg az ország és a nép helyzete nem javul, addig a Jobbiknak lesz létjogosultsága.
Persze ha elég hosszú távlatban nézzük fr (mondjuk évtizedben), akkor akár igazad is lehet.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.07.09. 22:41


(csak szólok, a fidesz sose kötne velük koalíciót. Nagyon nem kell nekik a jobbik, csak a választóik. Minden bizonnyal le is fogják nyúlni őket, a jobbik meg előbb utóbb teljesen eljelentéktelenedik, még ha pár képviselővel talán még jelen is lesz az új felállás szerint megválasztandó kicsi parlamentben. Ez van)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.09. 21:19


Ők egészen biztosan nemet mondanának. Nem köpik szembe sem saját magukat, sem a választó hazafikat. Vona egészen biztosan nem akar majd ilyet. Nagyon egyenes embernek tartom. Hacsak nem lesz valami belső ellentét (lásd előkerülő Szegedi Csanádok még), és nem buktatják meg őt, akkor szerintem orbitális nemet mondana.
De őszintén, a Fidesz részéről sem tudom elképzelni az ajánlattevést sem. Én is gondolkodtam már ezen, és még tavaly is mondtam olyat, hogy a Fidesznek lehet nem lesz más választása. Márpedig tudjuk, hogy ők mindent megtesznek a hatalomban maradáshoz. De valahogy annyira gáz lenne ez tőlük is. De azért nagyon nem lepődnék meg, ha mégis...
Aztán persze ott van még a háttérben, hogy mi van ha a Jobbik sem az aminek látszik. Mert ugyebár pár százalék esély erre is van mindig. Az Ördög nem alszik.

Grrr, elképzeltem amint Vonáék kipában mennek Viktorékkal segget fényezni. Elképzelhetetlen, ördögtől való szövetség lenne. Önfeladás kéne hozzá a Jobbik részéről.

Ja, és magányos hősként is egész szépen meg tudnak élni a politikából... :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.09. 16:39


Világos,Trigó.
Örök kérdés számukra: megmaradni magányos hősnek,és árral szemben hugyozni eredmény nélkül ciklusokon keresztül; vagy lepaktálni a kevésbé gonosszal,megalkudni,de érvényesíteni néhány cseppet a politikájukból.
Fogalmam sincs,Vona helyébe mit tennék,ha bekövetkezne ez a választási lehetőség.Ha látnám az esélyt arra,hogy belátható időn belül nyerhet a Jobbik,akkor küzdenék mártírként,ám ha a realitást nézzük,akkor csak fúzió útján van esély a komoly politizálásra.Ördögi kör ez.
De Trigó,te hogy értetted,hogy az általam felvázoltak nem fognak bekövetkezni?A Fidesz nem őket fogja felkérni(ha fel kell valakit kérniük),vagy ők fognak nemet mondani?Szerintem ez utóbbira gondoltál.
Az én szavazatomat nem fogják elveszíteni egy Fidesz-paktum miatt.Ha azonban behódolnak abban a ciklusban,akkor szomorú leszek.
Szebb jövőt mindenkinek!
A liberálisoknak is.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.09. 15:23


ilyen soha nem lesz (értsd: köv. 8 év minimum)
erre mérget vehetsz
annyiszor elmondták Vonáék, hogy soha semmilyen körülmények között nem lépnek velük koalícióra (és a másik oldallal sem), hogy ha megtennék, temérdek szavazót vesztenének (köztük engem egy másodperc alatt)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.09. 14:21


Ennyi feltétlenül elég a viszláthoz,tomm. :)
Ám mit szólnál egy Fidesz-Jobbik koalícióhoz?Mert több mint valószínű,hogy ez lesz.Bár az szart se érne szerintem a haladás útján.De a Fidesz kényszerhelyzetben lesz.És csak a Jobbikhoz fog tudni nyúlni.És Vonáék akkor lennének tökösek,ha visszautasítanák a koalíciót.Ám mivel valahol nekik is el kell kezdeni a kormányzást,bele fognak menni a koalícióba.Ha a történelmi helyzet úgy hozza.
Na???
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.07.09. 14:03


múltkor olvastam, hogy a párt vezetője együtt akart működni gyurcsival (de lehet, hogy bajnaival, egykutya) de vmiért meghiúsult -ez nem vicc volt. ennyi elég is volt ahhoz, hogy viszlátot intsek
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.09. 13:55


Nem tudom,hogy a Kétfarkú Kutyapárt hogy lehet gyurcsányista,mikor az egyik vezetőjük,a stand-upos Mogács Dániel nyíltan jobboldali.Legalábbis a nyilatkozataiból nekem ez jött le.Bár azt sem tudom,hogy Mogács tagja-e még a pártnak.
Ezt a tízperces videót azonban minden paródiakedvelő emberkének kötelező megnéznie.Mogács 2010-ben az ATV stúdiójában.Szemben a baloldali sztárriporter,Kálmán Olga.Egyenes beszéd.
Baromi jó.

http://www.youtube.com/watch?v=EUjVmnxF1sg
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2013.07.09. 14:18-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.07.09. 12:49


Trigoria írta:Gárdisták szerintem még sosem vertek meg senkit - főleg nem így
nem is foglalkozom a hazugságokkal már

amúgy két zsidó sétált direkt a gárdisták közé provokálni - ezt láttam képen
bizony mondom lenne olyan, hogy nálam elszakadna a cérna egy ilyen provokációnál
a gárdistáknál mégse szakadt el



nincs ebben semmi rossz. anno én is besétáltam a városligeti majálisra kokárdával (amikor a nagy kokárdabalhé volt és egyértelmű jobboldaliságot szimbolizált) 1-2 rossz pillantáson kivül semmit nem kaptam. igaz én nem direkt mentem oda, arra volt dolgom, de gondoltam, hamár arrafelé járok, nem hagyom ki...

mostanra teljesen kiábrándultam. a fidesznél csak rosszab van-elv nem változott, de már őket is utálom mint a szart. múltkoriban megtudtam, hogy az egyetlen párt, akire szivvel leadtam volna a szavazatomat, a kétfarkú kutyapárt is gyurcsényista, ill. velük szimpatzálnak, úgyhogy ők is kiestek. ebből nem lesz szavazás...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.08. 15:02


Következzék egy picike történet, sorban a tizenharmadik:


Abúd az egyik legszebb palesztin kis falu. Öreg kőházai lankás domboldalakon sorakoznak. A balkonokra szőlő fut fel, az utcákon fügefák kínálnak árnyékot. Az öregeknek gyerekek hoznak kávét és friss gyümölcsöt. Itt megláthatjuk a lehetőséget, hogy milyennek kellene lennie a Szentföldnek.

A keresztények és a muszlimok nagy békességben élnek itt egymás mellett. December 17-én együtt mennek el az ősi bizánci Szent Borbála-templomba, amely egy helyi leány, ma a falu védőszentje nevét viseli. Az izraeli hadsereg 2002. május 31-én felrobbantotta a Szent Borbálát, a Szentföld keresztény múltjának ezen ősi emlékét. A rombolás a betlehemi ostromot követte.

A kereszténység igen előkelő helyen szerepel a zsidó céllistán. „A zsidók engesztelhetetlen haragot táplálnak a keresztények iránt” – tanúsítja Origenész a 3. században. A 19. században megerősíti őt Freud: „Legnagyobb ellenségünk az Egyház.” A történész Graetz hasonlóképpen vélekedik: „Mindenen túlmenően a kereszténység szétzúzásán kell munkálkodnunk.”

A zsidók nem csak a templomokat rombolják le. Nabluszban részben lerombolták a Zöld mecsetet, amely fölött az a barlang magasodik, ahol Jákob siratta elveszett fiát, Józsefet. Ez a mecset egyidős a Szent Borbála-templommal. Lerombolnak mindent. Mindent, amiben szellem és lélek van. Jeruzsálemben volt egy kútforrás, a legnagyobb ilyen víznyerőhely az egész hegyvidéken. Samir egykor a forró júliusi napokon gyakran belegázolt a hűs alagútba, és itta a kristálytiszta vizet.

Több mint egy évvel ezelőtt (a 2000-es évek elején) Ehud Olmert, Jeruzsálem úgynevezett „polgármestere”, a palesztin otthonok nagy lerombolója elfoglalta a forrást. Elzárta a bejáratot, orosz őrséget és néhány katonát állított mellé, majd a kulcsokat és a szivattyúházat átadta a telepeseknek. A palesztinok a közelébe sem mehetnek. Mostanság a Gihon-kút halott. Tiszta víz helyett a város szennyvize folyik az alagútjában. Vagyis osztozik sok más palesztinai forrás sorsában. Mindegyiket a zsidók ölték meg.

Az író nemrég Abúd falu szélén két hatalmas, amerikai gyártmányú Caterpillar buldózert látott. Egymás után emésztették el az olajfákat. Ez a céljuk. Hogy romboljanak. Mindent, ami a Szellemre emlékeztet. Arra vannak kárhoztatva, hogy holt és lélektelen gettót hozzanak létre mindenütt, ahol csak megtelepszenek.

Az írás végén Samir azt javasolja olvasóinak, hogy számítsák ki, milyen arányú a zsidó befolyás az általuk olvasott újságban: az összefirkált zsinagógafalról szóló tudósítások terjedelmét osszák el a bizánci Szent Borbála-templom lerombolásáról szóló tudósítás terjedelmével. A zéró nevezőjű törteknek nincs értelme…

( 13. Abúdi Szent Borbála, St Barbara of Aboud)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.07. 20:19


Gárdisták szerintem még sosem vertek meg senkit - főleg nem így
nem is foglalkozom a hazugságokkal már

amúgy két zsidó sétált direkt a gárdisták közé provokálni - ezt láttam képen
bizony mondom lenne olyan, hogy nálam elszakadna a cérna egy ilyen provokációnál
a gárdistáknál mégse szakadt el
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.07. 19:24


Ez jó volt,Xabi! :wink:
Akkor vegyük csak a gyilkosságokat,az még talán belefér. :(
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.07.07. 15:41


zsolti írta:Könyörgöm ezeknek az embereknek,szervezeteknek,bárkinek:ha egyszer egy cigány inzultál/megver/megöl egy MAGYART,akkor is gyűljünk össze az utcán,és tüntessünk!!!

Kinek van annyi ideje?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.07. 14:46


Na véget ért a melegfelvonulás.Céljukat elérték,megtörtént a végbalhé.
Tegnap este "megvertek" három békésen hazafelé tartó embert "gárdista ruhában lévő,alakzatba tagozódott nácik".
Nem lett volna sikeres a rendezvény,ha ez nem történik meg.
Az egyik "sérült",Derdák egy volt SZDSZ-es képviselő,aki mintegy 19 millió forint közpénzt sikkasztott.A másik egy Orsós nevű cigány kisebbségi képviselő,aki anno egy "párt" alkotott Derdákkal.A harmadik egy haverjuk volt.
Ha tényleg volt fizikai agresszió,akkor azt elítélem.Direkt ez a céljuk ezeknek a nyomoroncoknak,hogy történjen valami,amit az Amnesty International hungarofób gyülekezete tud majd jelenteni.
Amúgy ez az egész verés ügy homályos egy kicsit.És megint a Gárdára akarják kenni.
Már az összes baloldali párt felemelte a szavát a gaztett ellen.Újabb bizonyíték a hazánkban virágzó gyűlöletre,homofóbiára és erőszakra.
Könyörgöm ezeknek az embereknek,szervezeteknek,bárkinek:ha egyszer egy cigány inzultál/megver/megöl egy MAGYART,akkor is gyűljünk össze az utcán,és tüntessünk!!!
Mocskos,hazug,Tartuffe-liberálisok!
Saját magatok is okádtok a melegektől és a cigányoktól,mégis őket támogatjátok.
Semmi mást nem kívánok nektek,mint cigány szomszédokat,zsidó bankhitelt és meleg fiúgyermeket!
Rohadjatok meg!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég