Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.07.29. 16:50


Bocsi srácok, hogy csak most írod, de nem igazán van időm az utóbbi hetekben (és igazából soha sem...)

tomm írta:a másik nagyfater meg orosz fogságban volt(asszem ezt már irtam ide) és pontosan, ő az ellentétes végletet élte meg: majdnem meghalt tifuszban

Az én dédapámat is vitték fogságba, még az első vh idején. Elmondása alapján egy ruszki őr kísérte Őt. De olyan is volt, hogy megálltak a kútnál vizet inni és Ő fogta a puskát. Azt mondta (nagyapám nekem), hogy ott agyonüthette volna a kísérőjét a puska végével. De ment vele, mert nem volt, amit csináljon. Nem tudta, hogy hol van, vagy hova mehetne. Sajnos mélyebben nem sikerült belemenni sosem a témába, ez is egy kósza emlék az öreg meséiből.

Trigoria írta: ha Xaba valami nagy témát akar ezekből az említett fogalmakból, akkor arra lehet mehetne külön topik majd, mert én magam pl nem érdeklődöm a vallási dolgok iránt, és amikor idejövök akkor arról seretnék olvasni amiről eddig is, amiért ezt a topikot létrehoztuk
ezért is kérdeztem, hogy konkrétabban mik az elképzelései

Tulajdonképpen a vallást csak példának említettem. Ez a topic nagyon szépen beindult és eléggé aktív is. Nagyjából körvonalazódott szinte mindenkinek a nézőpontja a politikai világról és elég sok mindent tanulunk egymástól. Felnézek rátok, mivel sokan hozzám hasonlóan gondolkodtok, viszont sokszor részletesebb a tudásotok és jobban átlátjátok a dolgokat.
A világ bár többségében politika, de nem csak abból áll. Főként az életfilozófiátok (húúúú) érdekelne. Hogy hogyan gondolkodtok, hogyan álltok hozzá különböző dolgokhoz… Istenről; emberről; vallásról; barátságról; kapcsolatokról. Elveitekről; életbeli tapasztalatok, tudás (esetleg élmények), melyeket talán jobb lett volna fiatalabban megtudni.
Ahogy snatch is mondta „itt sokunk nem az a 100-as IQ alatti degenerált barom, értelmes, tájékozott, gondolkodó emberek vagyunk”.
Ez lehet, hogy elég furcsán, hülyén hangzik... de talán egy próbát megérne.
Nekem volt régen egy „e-mailezőtársam”, akivel hasonló dolgokról folytattunk eszmecserét. Nagyon érdekes volt egy másik emberrel beszélni ezekről, teljesen anonim módon.
Való ez erre a fórumra?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.29. 13:59


Újabb szünet után jöjjön a 17. Samír-morzsa, az eddigi legrövidebb cikkecske, mintegy lezárandó a hetekkel ezelőtt megkezdett zsidók kontra Krisztus epizódot:



A Krisztus elleni ideológiai háború a zsidóság legfontosabb komponensévé vált, és még most is itt van velünk. „Jobb Hitlert szolgálni, mint Krisztust” – ezt merte kijelenteni egy jól ismert izraeli rabbi. Krisztus elfogadása a létező legrútabb bűn egy zsidó számára, és így érzi ezt a közösség nagy többsége. A zsidók keresztényellenesek.

Nyilvánvalóan sok zsidó van, aki másként gondolkodik. Ezért hát nem szabad pusztán azért gyűlölni valakit, mert zsidó. Samírt is arra tanították, hogy lenézze és ostoba előítéletnek tartsa a kereszténységet. Egy zsidó fiatal foglalkozhat a buddhizmussal, ehet disznóhúst, de a kereszténység szóba sem jöhet. J. D. Salingerhez hasonlóan sok zsidó fiatal épp ezért a buddhizmusban kereste a spiritualitást: tényleg nem mertek Krisztushoz közeledni.

A zsidóknak a keresztényekről alkotott véleménye teljesen érdektelen volna, ha a zsidók a Holdon élnének. Ám amióta az amerikai elit fontos részévé váltak, masszív jelenlétük megbontotta a társadalom és a spiritualitás finom szövetét. Róma, Köln és Canterbury katedrálisai; Damaszkusz, Bagdad és Jeruzsálem mecsetjei; Botticelli és Blake festményei; Eliot és Brodszkij költeményei mind a krisztusi forrásból fakadnak. Még a kereszténységgel vitatkozó szerzők, például Rabelais, Voltaire, Majakovszkij és Marx is erre az alapra támaszkodtak.

Krisztus eltávolítása megöli a nyugati civilizációt. Az emberek nem fognak ettől meghalni, de a civilizáció összeomlik, ha kiveszik szent egységének tartóoszlopait. Ennek az összeomlásnak a következménye az USA mai szörnyű állapota. Ez, a milliárdosok és éhező gyermekek emberi jogokat semmibe vevő, neofasiszta állama hadifoglyokat kínoz Guantanamón, felrúgja a nemzetközi jog minden normáját, és agressziót készít elő a szuverén Irak ellen, nem sokkal Afganisztán lerombolása után. Ez az egész nem más, mint a tönkretett kereszténységen kivirágzott morális perverzió.

( 17. Zsidók kontra Krisztus; Jews versus Christ)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.28. 14:12


tudom zsolti hogy nem sajnálod :wink:

http://kuruc.info/r/2/115604/
na egy picit első olvasásra jobb helyzetbe kerültünk (mármint mi, a védekező oldal :D )
de nagyon sok a kiskapu megint
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.28. 10:31


Nyugi,Trigó, egy pillanatig nem sajnálom,ha társadalmon kívüli "nem hiába születettek" patkolnak el.Már ha tényleg azok voltak.
Tomm: így van. A demokráciát te védted mindig. Mint a rossz társadalmi-politikai rendszerek közül a legjobbat.A tököm tudja, mi lenne itt jó.
Már azt sem tudom,hogy örülnék-e annak,ha véletlenül valamikor jobbikos kormány alakulna.Te jó ég,mi lenne itt.Lejárató kampányok tömkelege.Ugyanaz lenne,basszus,mint Egyiptomban,Szíriában vagy Irakban.A tüntető tömeg fegyverrel való támogatása.De ezt egyszer már Trigó felvázolta.A legutóbbi európai nacionalista győztes vezérrel is tudjuk,mi történt(Ausztria).
De azért győzzön csak valamikor a Jobbik.
Ráérek utána aggódni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.07.28. 07:41


minap jutott eszembe, hogy a suliban engem átvetrek: azt tanitották, hogy a demokrácia a többség akarata. de igazából a kisebbségekről szól a dolog...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.27. 21:24


ez abszolút nem gúnyolódás zsolti!!!
ez felszabadult és velőtrázó öröm! :!: :D
tiszta, mélyről feltörő, makulátlan örömöt érzek
csak a mai ostoba és puhány világban van ez a hülyeség, hogy még a sátán halálának sem szabadna örülni, mert hogy néz az ki
(ráadásul a liberalizmus épp azt kéne hogy tanítsa, hogy úgy gondolkozzak egy ilyen esetről is ahogy nekem tetszik, nem? :wink: - ha már így felhoztad, akár egyetértek vele akár nem )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.27. 18:51


Behalok rajtatok,milyen ge.ik tudtok lenni. :wink:
Túl sok mulatság van mostanában:múltkor Horn,most ez.
Ám most jó liberálisként elhatárolódom magamtól,ugyanis más halálán nem illik gúnyolódni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2013.07.27. 17:00


szisszent is a sör miután elolvastam.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.07.27. 16:43


komment:
tömegszerencse :D :D :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.27. 16:04


ez téged érint leginkább sn:
http://kuruc.info/r/20/115581/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.23. 09:11


látod zsolti, ezért kapcsolok már netes adásra (vagy ki) mindig, amikor meghallom a kisKnézyt
A véleménynyilvánításokban rosszabb mint az apja. De ezt is megbeszéltük már máshol.

amúgy erről jut eszembe ez:
http://www.nemzetisport.hu/europa_liga/ ... ek-2264489
Na most képzeljük már el ha ezt az izraeli szurkolókkal játszanák el valahol.
Valszeg hadüzenet követné. Ja, nem, az nem. Olyat nem szoktak küldeni a rakéták előtt...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.23. 08:47


Bence: neked is kötelezővé tesszük,hogy rendszeresen írj ebbe a topikba. Ez parancs. :wink:

Kezdeném az írásod végével. Én tanár vagyok, de lövésem sincs, milyen lehet a két tannyelvű oktatás. Tanulni magyar nyelven sem könnyű, még gimnáziumban sem. A tankönyvek nyelvezete ugye mindig tudományosabb. Nehezebb a mondatokat megérteni könyvből, sokkal érthetőbb a tanári magyarázat. Na most azt nem értem, hogy hogyan lehet történelmet tanulni angolul? A tankönyvetek is angol nyelvű? Vagy csak bizonyos egységeket idegen nyelven sajátítotok el?
Szerintem ahhoz, hogy egy tárgyat mondjuk angolul tanuljunk, az angol nyelv tökéletes tudása szükséges.Bence, írd már le nekem légy szíves néhány gondolatban, hogy mit takar ez a két tannyelvű oktatás kifejezés.

A töriórás sztorijaid elgondolkoztatóak voltak. Ilyenekből írhatsz nyugodtan többet is. A tanárnőd mondataihoz annyit: sajnos ki kell mondanunk, hogy aki Magyarországért harcol, annak a zsidók és a cigányok ellen kell harcolnia. Vagyis azok "káros" tömegei ellen.

A zsidó feltalálók, írók, költők, művészek témában is könnyű az állásfoglalás. Sok zsidó értelmiségi szerint Magyarország nekik köszönheti a kultúrát, a tudást, a hírnevet. Lehet. Egyesek állítása szerint a magyarok még mindig bő gatyás parasztok lennének, ha a zsidók nem zabolázták volna meg őket a kultúrával. Lehet. Szerintem itt is, mint minden másik zsidó-nem zsidó témában az a mérvadó, hogy az adott zsidó mennyire tekinti magát magyarnak. Mit jelent neki a magyar haza? Milyen érdekek és értékek mentén alkotott? Egy interjú során ezek mind kiderülnek. Én ilyenek alapján hányok Kertész Imrétől, Konrád Györgytől és hasonlóktól, nem pedig a kurucos hírek miatt. Azt már csak én teszem hozzá, hogy ha a kultúra és a művészet egy az egyben zsidó "találmány", akkor inkább leszek ganéjozó, bő gatyás paraszt.

Más. Ma lesz ugye a visszavágója a Győr BL-meccsének Izraelben. Nem tudom, hogy van-e olyan köztetek, aki az első mérkőzés közvetítését végignézte. Ami fas.szopás ment a kis Knézy részéről a Maccabi felé, az valami gusztustalan volt. Ha most ész nélküli radikális lennék, azt mondanám, hogy a riporter hungarofób kijelentéseket tett. De a stúdióban sem volt jobb a helyzet: Pisont is szopogatta a fitymájukat, ha lenne nekik. Tény: a Maccabi sokkal jobb, mint a Győr. Jobban focizott, többet lőtt kapura, többet támadott, stb. Éppen emiatt az erőfölény miatt nem értettem a károgókat. Az is tény, hogy a Győr meg nagyon gyenge volt, többet vártunk tőlük. Ám az izraeli "babusgatás" végig ment. Soha nem "dajkáltak" így a közvetítők egy Baselt a Debrecen ellen, egy BATE Boriszovot vagy egy Sturm Grazot a Vidi ellen.
Ja, és a petárdák. Győrben petárdáztak az izraeli szurkolók. Én simán engedném ezeket a tűzijátékokat, de a szabály az szabály. Kíváncsian várjuk a büntetést. A Nemzeti Sport is mindössze ennyit mert leírni: várjuk a szankciókat. És azt egyik fősodratú média sem említette, hogy vajon a kis Knézy által annyira hiányolt fergeteges szurkolás miért nem történt meg múlt hét szerdán. Azért, mert a győri ultrák bojkottálták a meccset a szigorú szabályok miatt. Nem volt szervezett szurkolás.

Bence, említetted még a magyar-izraeli meccsen a zsidózást. Mindenhol zsidóznak, ahol Izrael játszik. Mindenhol. De a magyaroknak ez dupla fájdalom. Persze van olyan zsidózó, aki azt sem tudja, hogy mi az a zsidó. Ajánlottad a verbális megnyilvánulás helyett a transzparenseket. Hű, akkor még keményebb büntetést kapott volna a magyar labdarúgás. Így is ajvékoltak a palesztin és az iráni zászló miatt. Amúgy régen én is azt gondoltam, hogy a sportban nincs helye a politikának. Sajnos van. A sport már nem az a különc, szentséges valami, ami elválasztható az érdekektől, és mentes minden szennytől. Én például mit nem adnék a 2014-es vébén egy Izrael-Irán csoportmeccsért...

És végül a kuruc stílusról. Ezerszer leírtad már te is, bence, amit gondolsz, és mi is, hogy mi mit gondolunk a Kurucinfóról.
Ám mivel te nem vagy szélsőliberális, ezért neked minden szellemi képességed megvan ahhoz,hogy ha nagy néha a kurucra tévedsz, akkor simán szelektáld a gyűlöletet és a hírértéket az írásokban. Ha ezt megteszed, meg fogsz lepődni rajta, hogy milyen sokat változol. "Okosabbnak, tájékozottabbnak és naprakészebbnek" fogod érezni magad anélkül, hogy gyűlölnéd a cigányokat, a zsidókat vagy a melegeket. A "káros" részeiket azonban meg fogod gyűlölni, ám csak azért, mert tudni fogod az igazságot.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.22. 22:11


Csak akkor vagy ne hangoztassuk feltalálásokat, vagy ne zsidózzunk.
Nos igen, itt van egy kis kettősség az emberben. De vannak rendes zsidók és vannak nem rendesek. Ahogy a cigányok és ahogy a magyarok között is.
De egy ilyen Kertész Imre féle Nobel-díjat köszi inkább visszaadnám. :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.07.22. 21:59


Na hát igen evezni szemben a széllel... :)
Nem is folytatnám a vitát (már ha lehet ezt annak nevezni) mert valamilyen szinten meggyőztetek.
Zsolti, ez a kétkedés mint fogalom nagyon találó. Teljesen más a leányzó fekvése. :wink:
Amit írtam annak a nagy részét még mindig úgy gondolom, azért az biztos, hogy másként nézek ezentúl a dologra.
De nagyon nem tetszik a kuruc stílusa, meg amúgy is utálom a rosszindulatú cinizmust.
Beleszülettem a sportba, így nem meglepő, hogy nap mint nap találkozom a gyűlölködő rigmusokkal, az együgyű véleménynyilvánítással, és kezdem unni a gyűlöletet, ezért is vagyok liberális fajta.
Az egyik kézilabdameccsen összefogott két patinás szurkolótábor a cigánybűnözés ellen, 10 perc múlva már egymást cigányozták, még egy petárdát is sikerült bedobni a kézilabdapályára(!).. Persze lehet mondani, hogy ilyen a sport, de nekem ezzel az összefogás elvesztette értelmét.
Akkor a zárt kapus VB selejtezőt eredményező Magyarország-Izrael meccsen nem lett volna frappánsabb egy transzparenssel nemtetszést nyilvánítani, a mocskos zsidózás helyett? Már ha ezt ezt egy stadionban kell...
És most kanyarodjunk el a sporttól...
Sokan hangoztatják, hogy mennyi mindent adtunk mi magyarok a világnak feltalálások révén. Nos,a feltalálók nagy része zsidó származású volt, amivel nincs is önmagába probléma mert földünkön szocializálódtak, itt érték el azt amit elértek.
Csak akkor vagy ne hangoztassuk feltalálásokat, vagy ne zsidózzunk. (természetesen a normálisan megfogalmazott, civilizált módon végbemenő kritikával nincs semmi bajom.)
Pár példával próbáltam érzékeltetni, miért az a véleményem ami. :wink:
Zsolti ha már írtad, hogy nyugodtan számoljak be az történelem órákról, pár sor erejéig megteszem.
Az általános iskolai történelemtanárom idiótának nevezte Kertész Imrét, volt véleménye az öreglánynak az biztos.
Okos nő volt. Vagyis gondolom még mindig az. :)
Ő mondta egyszer, hogy a hajlana a változtatások felé, csak nem biztos abban, hogy a változtatni akarok egy bizonyos része (nem tudom kikre gondolt) Magyarországért harcolnak, és nem a cigányok, zsidók, stb. ellen.
A gimnáziumban angolul tanulom a történelmet, pár embernek szúrja is a szemét a parlamentben a kéttannyelvű oktatás ahogy hallom itt a dolgokat...
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.22. 14:41


Most egy hét nagyilátogatás a babával,aztán folytatjuk az "együttgondolkodást".
Ti viszont pörögjetek ebben a topikban. :wink:
Is.
mi csak teljesítettük amit kértél :D nem volt téma-megkötésed :)

szerkesztő? itt nincs olyan zsolti :wink: , csak felügyelő :D :D
de ha Xaba valami nagy témát akar ezekből az említett fogalmakból, akkor arra lehet mehetne külön topik majd, mert én magam pl nem érdeklődöm a vallási dolgok iránt, és amikor idejövök akkor arról seretnék olvasni amiről eddig is, amiért ezt a topikot létrehoztuk
ezért is kérdeztem, hogy konkrétabban mik az elképzelései
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.22. 12:56


Hááát,baccátok meg!Elmegyek 5 napra,és a hátam mögött holokausztoztok?!? :wink:

Tomm: miket meg nem tudunk rólad...Apránként haladva,de lassan nyitott könyv lesz az életed. :)

Felcsillant a szemem,amikor Trigó belinkelte a kurucos szabadon bocsátó okmányokat.Hát még amikor elkezdtétek a vitát.Mondjuk Bence egyedül volt a véleményével,így nem volt fair a dolog. :wink: Már gondolkodtam,hogy mit is válaszoljak neki,amikor calderoni, tomm, Trigó és snatch gyönyörűen leírta a kontrát, ezeket én sem tudtam volna jobban összeszedni. Bence, tudod, hogy téged komállak/komálunk, úgyhogy még véletlenül se hidd, hogy a fórumtársaid szét akarnának tépni, le akarnának győzni, vagy agymosást akarnak végezni rajtad. Fiatal vagy, mégis tök jó témákat vetsz fel, értelmesen írsz róluk, ezt a szokásodat mindig tartsd meg. Bárcsak több ellenvélemény lenne ebben a fórumban, csak hát vagy nincs ellenvélemény, vagy sokan be se néznek ide. Vagy egyszerűen csak nem reagálnak, mert már kiütéseket kaptak tőlünk/tőlem. Én szeretem olvasgatni a másik tábor gondolatait is. Mert az nyilvánvaló számomra, hogy Trigóval, calderonival, snatchcsel,Xabával,F72-vel nagyjából azonos véleményen vagyunk bizonyos kérdéseket illetően.És tommal is több témában.(Elnézést,ha valakit kihagytam a felsorolásból.)
Írj,bence,minél többet!Saját vélemény,iskolai töriórák,stb.

A holokauszt-tagadásról még annyit,hogy a kifejezés maga nagyon kirekesztő.Súlyosan hangzó.A "holokauszt-tagadók" nem véletlenül nevezik magukat inkább holokauszt-kétkedőknek.Kicsit árnyaltabb így.
És a holokauszt szó önmagában elég furcsa.Ha jól tudom -nyugodtan javítsatok ki, ha nem így van-, a jelentése teljes elégetés, teljes megsemmisítés. Élve nem égettek el embereket sehol, de mégis nagyon sokan így tudják, így hallották.

Én jómagam simán állást tudok foglalni az ügyben, szerintem a nagy többség hasonló véleményen van: a deportálás önmagában barbár, aljas cselekedet. Mindegy, hogy munka közben, tífuszjárványban vagy gázkamrákban haltak meg a zsidók, otthon, a saját kis lakásukban nem haltak volna meg. A nácik így természetesen bűnösök. Ugyanolyan mértékben,mint a szövetségesek. Kiemelik a "holokausztot" mint a világ legnagyobb genocídiumát. A "kiirtott nép" azonban napjainkban ebből él. Igény van a holokausztra. A nyerészkedők már nem is csinálnák vissza. Ez így a legjobb nekik.
Rengeteg "mezítlábas,dolgos,senkinek sem ártó" zsidó családot is elhurcoltak. Főleg ilyeneket. Hol voltak a gazdag fajtársak? Miért nem segítettek? Miért nem tudta meg a világ ezt a "borzalmat" már az elején? Kik mentették az irhájukat a vagyonukkal együtt Manhattanba, az USÁ-ba??? A gazdag, spekuláns zsidók. Nincs itt semmiféle összetartás, kérem szépen. Csak ha közös a cél.

Én már nem is azon görcsölök, hogy a világ tudja meg az igazságot - köztük mi is, mert azért mi sem tudjuk -,hanem azon, hogy hogyan vessem fel ezt a témát minél több helyen. Barátok, tanárok. Kíváncsi vagyok, hogy az ismerőseim és a kollégáim mit tudnak a témáról. Mármint a holokausztól, a zsidókról, Izraelről.Mert ha annyit,amennyit én tudtam három évvel ezelőtt, az nem sok. Nem akarom,hogy "bennem maradjon" ez az egész, ha már ennyit "dolgoztam" rajta. Nem érdekel,ha vesztek,csak vitázhassak.A világ már nem fogja tagadni a holokausztot. De viták még lehetnek a nyílt színen.
És nekem a magánéletben szükségem is van az ezzel kapcsolatos polémiákra.

Xaba: filozófiai,vallási témák szerintem simán jöhetnek,ha egy picike politikai kapcsolódásuk is van.
Kár, hogy nem én vagyok a szerkesztő. :wink: Könyörögni kell nekik,és úgyis megengedik. :)
Ha meg nem, jól befenyítjük őket.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.22. 11:31


na igen, nem féltek tőle
Hány olyan történet vagy film van ami arról szól, hogy az önkéntesek lelkesen elmennek az 1. VH-ba, majd nagyot koppannak a háború szörnyűségein. Valahogy nem véletlen, hogy kevés olyanról hallani, aki azt mondja "ez igen, erre számítottam, pont erre".
Meg az még egy "kulturált" háború volt úgy nagyjából, ahol nem az egyik fél megsemmisítésével lett vége, és a sérelmek a vesztesekben maradtak
a 2. VH után valahogy az onnan hazatérteknek már eszük ágában nem volt újra fegyvert fogni
a mai generációnak kimaradt a maga háborúja - egyelőre (reméljük örökre)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.07.22. 00:29


Trigo a toritanarunk pont ezt mondta az 1. Vh-rol. Az emberek regen lattak haborut mar nem feltek tole sok feszultseg gyulemlett fel es tobbek kozt ez vezetett a vilagegeshez. Es en hajlok ra hogy igazat adjak neki
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.21. 20:44


Xaba: pár mondatban bővebben kifejtenéd miről van szó?
utána könnyebb eldönteni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.07.21. 20:26


Azt szeretném kérdezni, hogy ebbe a topicba politikán kívül milyen más témákkal lehetne előjönni? pl: Filozófiai, vallási vagy egyéb témákat preferálnátok?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.21. 16:57


hazajött egy pénteki napon, hétfőn már ment is dolgozni.
Hát ezen nem is lehet átsiklani. Elképesztő. Más mentalitás járt akkoriban.

hopp most láttam csak meg hogy írtál még az amcsis nagypapa hszhez plusszban :)

Sztem sem fejlődik az emberiség alapvetően. Csak a körülmények változnak, amihez alkalmazkodunk látszólag. Azzal hogy egyre jobb körülmények között tengetjük napjainkat, már nem kell vadászni az élelemért, nem kell másoktól elvenni (legalábbis nem úgy ahogy régen), nem párbajozunk, nem vonulunk hadba szórakozásból, az erőszak háttérbe szorult. Elvileg. Viszont amint jön valami háború vagy hasonló, megint előjön az emberekből az állat. Régen a hétköznapok része volt az erőszak. Manapság a hétköznapokon erőszakmentes életet élünk (és nem is tudjuk kezelni a cigányok vagy akárki erőszakosságát), sőt le lehet élni egy teljes életet nélküle akár. De a háborúk, és fegyveres konfliktusok, és egyéb erőszakos esetek megmutatják az ember valódi és nemfejlődő természetét.
Nem véletlenül szoktam mondani, hogy egy egy háború kicsit levezeti az emberiség felgyülemlett feszültségét és egy pár évtizedes békét garantál általában.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.07.21. 00:05


sajnos már nem emlékszem a részletekre és már meghalt, megkérdezni nem tudom, de valahol németországban volt, ha jól tévedek és dirket úgy mentek, hogy az amcsik fogják el őket
a másik nagyfater meg orosz fogságban volt(asszem ezt már irtam ide) és pontosan, ő az ellentétes végletet élte meg: majdnem meghalt tifuszban, az arcán meg a mai napig látszanak a fagyásnyomok, merthogy télen sokszor kellemes -40 fok körüli időben dolgoztatták őket term. kint (27 hónapig, majd hazajött egy pénteki napon, hétfőn már ment is dolgozni. efölött sosem tudok átsiklani, mindig elképedek és elgondolkodom, én hány hónapig vakarásznám a tkömet, mondván menjen mindenki a p.csába, most jöttem meg 27 hónapnyi embertelen kényszermunkatáborból). hát igy lehet meghalni a kemény munkában...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.20. 23:55


őőő az igen! :)
de azért lássuk be hogy ő valóban kivételezett helyzetben kellett hogy legyen
(és hogy került amcsi fogságba magyarként??)

a szovjetek biztos nem vitték volna el lövöldözni :) (vagy igen, de nem úgy)
na meg az amcsi koncentrációs táborok a japcsiknak USA-ban ugyebár (ráadásul pont úgy néztek ki, mint a német táborok)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.07.20. 23:43


A "szövetségesek" sem szanatóriumban tartották a foglyaikat.


attól függ. az anyai ági nagyapám amerikai fogságban volt (némileg kivételezett helyzetben az igaz) és a fogság alatt érte el élete legnagyobb súlyát :D sőt azt mesélte, egyszer elmentek kocsival néhány ami katonával vadászni, de nem találtak semmit, hát fenyőfák tetejét vették célba és célbalövő versenyt tartottak. és konkrétan neki, a fogylnynak a kezébe is adtak gépfegyvert :D :D :D

a németek félig megfingatták őket, azóta sokszorosan kapják vissza - és velük együtt az egész világ


hm-hm.. mondjuk úgy, hogy a németek megfingatták őket zsidó támogatással. merthogy hitlert a bibsik pénzelték, de talán nem kell magyarázni, hogy ezt miért tanitja csak kevés töritanár és a médiában sem igen szorgalmazzák a témát... érdekes egy világ, de mindig is ez volt és mindig is ez lesz. ezen vitáztunk a sógornőmmel múltkor: ő váltig állitotta, hogy az ember, mint faj, fejlődik,és egyre jobbak leszünk, a szó nemes értelmében, sztem meg erről szó sincs. az ember is a természet része, ez alól nincs kibúvó és ugyanúgy pusztitja a környezetét és a saját faját, ahogy lényegében minden egyes élőlény a földön. és bizony, hogy hamisitották a történelmet, ahogy most is azt teszik és tenni is fogják..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2013.07.20. 23:57-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.20. 23:36


az a legnagyobb baj, hogy egy olyan népcsoporttal végeztek félmunkát a németek (és most nem a kiirtásuk nem befejezésére gondolok), amely eleve mindenből pénzt csinál (mert dolgozni nem szeret), méghozzá a legdurvábban a világon - naná hogy épp ebből is ezt teszi
a németek félig megfingatták őket, azóta sokszorosan kapják vissza - és velük együtt az egész világ
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég