Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.28. 12:20


akkor eddig egy mellette, akkor egy ellene :)
és én is szavazok: kettő mellette :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.08.28. 08:32


az, hogy csatáry egy mártir, vagy ugyanolyan rohadék, mint horn, nemigen fogjuk megtudni. lehet igy is, meg úgy is gonolni. de, hogy azért legyen hős, mert néhány majom elment horn temetésére.... érdekes megközelités.

a hős jelzőt mivel érdemelte ki egyébként? azzal, hogy tolmács volt a gettóban? vagy azzal, hogy zsidókat nyirt ki (ezzel elismerve a vizentálék keresetének jogosságát)?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.08.28. 08:02


zsolti írta:De amíg kommunista hulladékok és besúgók szaladgálnak közöttünk, valamint izraeli terroristacsoportok véres vezetőit nevezik ki miniszterelnöknek, és terjesztik fel őket Nobel-békedíjra, addig Csatáry igenis hős lesz az ellen szemében.Hős és mártír.

ez így van! amíg sz*rházi horngyulák temetésén ezrek siratják a pufajkást, a nagy felszabadítót, aki nyitott nyugatra és amíg a jelenlegi politikai elit is tele van büdös, véresszájú kommunistával, akik ráadásul jól is élnek, addig Csatáry igenis hős lesz, annak kell lennie!
Én baromi elfogult és szélsőséges vagyok, azt elismerem, ezen nincs mit szépítenem, ezért is létezik ez a topik és olvasom örömmel :D :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.27. 20:49


Valóban igazad van Trigo ilyen szempontból "kapóra jött" Gyarmati halála.
Abban azonban nem vagyok biztos, hogy akkor is megemlékeztek volna róla, ha nincs előtte ez a Csatárys kálvária.
Jaj, bence! Nyilván nem emlékeztek volna meg róla. Lássuk az összefüggést! :wink: Ez csak egy cinikus válasz volt a részükről.

Ugyanis ezzel a molinóval az ég egyadta világon semmit se értek el.
Maximum annyit amennyit a tüntetők úgy általában. Kb semennyit, de legalább úgy érezhetik, hogy tettek valamit az igazukért.

Kapok választ arra, hogy miért menekült a tengerentúlra, és élt álnéven az az ember aki nem bűnös?
senki nem mondta hogy nem bűnös, de léteik az ártatlanság vélelme a bírósági ítéletik ugyebár. A 2. VH után kb mindenki menekült akinek bármi köze volt a nácikhoz, zsidóüldözéshez stb

Kapok választ arra, hogy ugyan mi által hunyt el, annyi ember az 1944-45-ös években?
hát ezt most nem kezdjük újra ha nem haragszol.

egyébként nekem se tetszik, ahogy az se, hogy egy 99 évesen elhunyt emberből mártírt kell csinálni.
ha nem akarnának ítélet előtt már háborús bűnöst csinálni belőle, akkor nem kéne most mártírt...

amúgy kedvelünk bence, nyugodtan írj bármit! Soha ne gondold azt, hogy bármi bajunk is van veled, vagy akárkivel, aki nem azt mondja amit mi! De tényleg: SOHA! Itt első a Roma-fanság, minden más csak utána jöhet! :wink:
SZERETÜNK BENCE!!!!!! :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.27. 20:34


És még Csatáryhoz egy gondolat (már én is unom szegény öreget): ha majd minden történelmi bűnöst így meghurcolnak,akkor Csatáryra is köpök egyet.
De amíg kommunista hulladékok és besúgók szaladgálnak közöttünk, valamint izraeli terroristacsoportok véres vezetőit nevezik ki miniszterelnöknek, és terjesztik fel őket Nobel-békedíjra, addig Csatáry igenis hős lesz az ellen szemében.Hős és mártír.Amint a közbeszéd felszabadul,és nem csak az egyik oldal mondhatja meg,hogy ki a bűnös,abban a pillanatban Csatáry (ha valóban bűnös volt) is egy népirtó lesz a mi szemünkben is.
Ahogy calderoni mondta: ott kell belerúgni a cionista háttérhatalomban,ahol lehet.
Ők emberek millióinak az életét nyomorítják meg a világ hallgatólagos beleegyezésével,őket is rugdosni kell.
Úgyhogy várjuk a következő nácit,akit felkutat a Szimón Vízentál Intézet,és megemlékezünk majd róla,mikor 98 évesen,a bírósági per előtt néhány hónappal meghal.
Amúgy jól gondolkodsz,Bence,és baromi értelmes is vagy,csak be kell látnod...
...ami az egyik oldalon háborús bűntett,a másik oldalon dicsőség.
És ez nagyon nem jól van így...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.08.27. 20:24


Trigoria írta:https://kuruc.info/r/6/116808/
ez se rossz cikk
bár semmi meglepő


Ha már itt tartunk, akkor : http://politicalradical.cafeblog.hu/201 ... -nyomaban/

Az összeesküvés-hívők nagyobb arányban találhatók meg a férfiak és a szakmunkások körében, illetve a vidéki városok lakói között.

Mondjuk ez eléggé érdekes. Bár szerintem ez csak amolyan "biztos, biztos van ott valami turpisság" felfogás lehet és nem olyan tények, amiket mi tudunk.
A Jobbikos arány meg, hát egyáltalán nem meglepő :)
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.27. 20:21


Bence:ha Csatáryt már elítélték volna - de ezt írta is már korábban valaki -,akkor más lenne a leányzó fekvése.Mondjuk engem akkor sem hatna meg a zsidó ajvék.Annyi vér tapad már a cionista rezsimhez (Izrael) és az őket kiszolgáló "személyzethez",hogy a náci bűnösök hozzájuk képest kismiskák.
Itt egy háttérhatalom mondja meg,hogy ki a bűnös.Lásd:
- Csatáryról már a per előtt kijelentették,hogy BIZTOS ő lesz a keresett személy.Néhány tanú felismerte.(Hogyne...)
- Szíriában még vizsgálódik az ENSZ-bizottság,hogy ki vetett be vegyi fegyvereket a civil lakosság ellen (a kormány vagy a lázadók),de John Kerry amerikai külügyminiszter már kész tényként közli az Aszad-rendszer bűnösségét.Szíriát napokon belül meg fogja támadni az USA.(Izrael körül így szinte már minden stratégiailag fontos arab állam destabilizálva lesz.)
- Egyiptomban és Szíriában (és mindenhol) DEMOKRATIKUSAN megválasztott kormányok ellen pénzeli a Nyugat,az USA és Izrael a felkelőket (!!!),hogy döntsék meg a regnáló hatalmat.(Törökországban is majdnem sikerült.)Mind-mind előre eltervezett játszma.A zsidóknak addig fontos a demokrácia,amíg számukra előnyt jelent.Utána azonban egy megsemmisítendő valami.
Küszöbön tehát az újabb háború,kérdés,mennyire lesz világméretű.Reméljük csírájában elfojtódik valahogy.Ha mégsem,akkor - Isten bocsássa meg nekem -,hajrá, Szíria,Oroszország,Libanon,Irán!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.08.27. 20:20


snatch írta:
bence írta:Csatáry felügyelete alatt embereket hurcoltak el és öltek meg.

de ezt honnan tudod és mered ennyire magabiztosan kijelenteni? bebizonyította bárki is? azért, mert bizonyos emberek ezt állítják, még nem jelenti azt, hogy ez így is volt. na ez az, amit elértek ezek a szemetek, hogy egyes emberek tényként kezelik Csatáry bűnösségét és ráadásul egy olyan dologért akarták a XXI. században bíróság elé citálni, amit az adott korban, az adott körülmények között is lehetetlen lett volna megítélni. Innen, 2013-ból eldönteni, hogy ő bűnös, enyhén szólva is nevetséges.

Ha ilyen paranoid módon gondolkodó lenne az ember feleslegesen oktatnák történelmet....
Mondj egy történelmi tényt, snatch és a többiek, higgyétek el meg tudom cáfolni. :)
Én egyes emberként logikusan gondolkodom...
Kapok választ arra, hogy miért menekült a tengerentúlra, és élt álnéven az az ember aki nem bűnös?
Kapok választ arra, hogy ugyan mi által hunyt el, annyi ember az 1944-45-ös években?
Elhunytak, meghaltak. Mondjuk lassan odáig jutok el, hogy félek kijelentő módú mondatot leírni e topikban, most is félve teszem. És most ne gyertek nekem a buta dumával, hogy adott esetben egy élsportoló szervezete a kemény munkától mondott csődöt.
Ki felelős a halálukért? Mert vannak felelősök. Valószínűleg Csatáry is az volt. Mit vártatok? Könnyes szemmel kiáll a nyilvánosság elé, és meggyónja bűneit?
Nekem nem számít, hogy hat, három, netán egy millió embernek veszett nyoma. ( veszett nyoma szókapcsolat magyarázata: ez mindenféle további összeesküvési elméletnek teret hagy.)
Ennyi a véleményem a témával kapcsolatban. Ahogy most alakul a világ nekem az egyébként nekem se tetszik, ahogy az se, hogy egy 99 évesen elhunyt emberből mártírt kell csinálni.

Na szóval elvonatkoztatva..
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.08.27. 19:37


bence írta:Csatáry felügyelete alatt embereket hurcoltak el és öltek meg.

de ezt honnan tudod és mered ennyire magabiztosan kijelenteni? bebizonyította bárki is? azért, mert bizonyos emberek ezt állítják, még nem jelenti azt, hogy ez így is volt. na ez az, amit elértek ezek a szemetek, hogy egyes emberek tényként kezelik Csatáry bűnösségét és ráadásul egy olyan dologért akarták a XXI. században bíróság elé citálni, amit az adott korban, az adott körülmények között is lehetetlen lett volna megítélni. Innen, 2013-ból eldönteni, hogy ő bűnös, enyhén szólva is nevetséges.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2013.08.27. 19:21


bence írta:Csatáry felügyelete alatt embereket hurcoltak el és öltek meg.

egy kérdőjelet tettem volna a mondat végére pont helyett.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.08.27. 18:44


Csatáry felügyelete alatt embereket hurcoltak el és öltek meg.
Az, hogy minden valószínűség szerint parancsra cselekedett, valamelyest felmenti őt, de ettől még nem lesz jó ember és pláne nem olyan akiről meg kéne emlékezni...
Szörnyű világ volt a 2. világháború idején, és megmutatkozott, hogy ki milyen ember.
Valóban igazad van Trigo ilyen szempontból "kapóra jött" Gyarmati halála.
Abban azonban nem vagyok biztos, hogy akkor is megemlékeztek volna róla, ha nincs előtte ez a Csatárys kálvária.
Egyébként az ilyen megnyilvánulásokat sportpályákon a feltűnési viszketegségnek tudom be. Ugyanis ezzel a molinóval az ég egyadta világon semmit se értek el.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.27. 14:30


A gyarmatis molinó és az azt követő szurkolói kommüniké az intellektuális visszavágás netovábbja volt.
Részben igaza van fradistának abban,hogy az ilyen "agyatlan" dolgokat a Parlamentben vagy egy zsinagóga előtt kell véghezvinni,ám mint Trigó írta,a stadion egy kiváló önkifejezési terület,és az ott történtekre több ember felkapja a fejét.Az már csak a dolog pikantériája,hogy Gyarmati Dezső életében is akadnak zsidó fonalak.
A Simon Wiesenthal Intézet szintén felhasználja a sportot és a stadionokat a nácivadászatra.Az élet minden területén ott vannak a besúgóik.Többek között az ilyen szervezetek miatt tombol Magyarországon az "antiszemitizmus".Ki kellene állnia néhány honi zsidónak a nyilvánosság elé,és darabokra kellene szednie ezt a tetű intézetet.
És ha választanom kellene,hogy kikkel töltsek el egy kulturális délutánt,kikkel nézzek közösen meccset,kiknek szagoljam a szagát: a csatárizós-gyarmatizós-csányizós "degenerált barmokkal" vagy a Simon Wiesenthal Intézet munkatársaival,akkor egyértelmű,hogy az előbbit választom.Nem biztos,hogy egy intelligenciateszten kevesebb pontot érnének el ezek a "gyengeelméjűek".
Trigó, te meg he felhagysz a politizálással,megkereslek és agyonváglak!!!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.27. 12:43


akkor részletezzük:
Természetesen Gyarmati százszor nagyobb ember volt valszeg mint Csatáry. Szó nincs róla, hogy csak EZÉRT kell megemlékezni róla!
De nem kérdés, hogy most azért rakták ezt ki, mert - csúnya szóval - "kapóra jött" nekik a halála a Csatárys molinos balhé miatt. Bármelyik számukra nagy ember halt volna meg a napokban, az a név került volna ki.
Csatáry élte életét, majd ráhúzták a vizeslepedőt és kb azonnal meghalt. Egy 99 évest kissé más motivál már az életbenmaradásra (lásd napokban bezsélt nagymama-téma), mint minket. Egy ilyen meghurcoltatás bőven - értsd BŐVEN - elég arra hogy ne is akarjon tovább élni.
Az in memoriam-on először én is kiakadtam, de aztán végiggondoltam, hogy mivel ezt nem csak itthoni médiumokba szánták valszeg, ezért dönthettek így. Persze ez nem 100%.
Remélem így azért árnyaltabb a kép bence.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.08.27. 12:26


Trigo, Zsolti!
Elég szomorú, ha szerintetek Gyarmati Dezsőről azért kellett megemlékezni, hogy a cionisták megkapják a magukét.
Nem is írom le az Olimpiákon elért eredményeit, túl hosszú lenne, elég annyi, hogy remek sportoló és még jobb ember volt.
Ez a Csatáry pedig... Vicces egy 99 évesen elhunyt emberről azt állítani, hogy a halálba kergették. Mást nem szeretnék vele kapcsolatban írni, nem pazarolnám a karaktereket.
In memorian.... Nem elég kifejező a magyar nyelv?
Netán Angliában vagy az általatok utált Amerikában élnénk? Mondjuk ez csak egy részlet, a baj az, hogy nekem fontosak a részletek.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.27. 10:02


sn: de a cigányságon belül vannak fontos értékek és normák. Csak az nem emberi és fehér emberi norma.
Ahogy a negatív reklám is reklám, úgy az ő kulturálatlanságuk is egyfajta kultúra. Kiirtani a csíráját is ennek a kultúrának (nem az embereknek). Ez lenne a célravezető.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.08.27. 09:08


fradista romanista írta:"A kulturális antropológia meghatározása szerint a kultúra egy adott társadalom mindazon ismereteinek összessége, amelyek az emberi közösség összetartozását és fennmaradását biztosítják.

Na, akkor én nem is vagyok kíváncsi a kultúrájukra, az tuti.

fradista romanista írta:A kultúra alapján tudunk eligazodni abban, hogy mik a fontos értékek és normák az életben"

Mert ami nekik van, ott nincsenek fontos értékek és normák az életben.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.27. 09:04


snatch írta:Én továbbra sem fogadom el, hogy ezeknek van kultúrájuk.


"A kulturális antropológia meghatározása szerint a kultúra egy adott társadalom mindazon ismereteinek összessége, amelyek az emberi közösség összetartozását és fennmaradását biztosítják. A kultúra alapján tudunk eligazodni abban, hogy mik a fontos értékek és normák az életben. Néhány kutató szerint bizonyos kulturális vonások már az állatvilágban is megfigyelhetőek, így például az emberhez legközelebb álló csimpánzoknál"
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.27. 08:47


Lehet el fogok jutni a jövőévi választások után oda, hogy nem olvasok többé semmilyen politikai hírt, sőt lehet semmilyen hírt. Élni fogom a saját életem, focizom, bicajozom stb, és ennyi. Amikor valaki politikáról beszél majd, elfordulok, TV-t már most se nézek, rádiót nem hallgatok. ha a Jobbik csúnyán elbukik jövőre, akkor lehet kipróbálom. Hátha nyugodtabb életem lesz. Bár úgyse fogom tudni megtenni... :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.08.27. 08:45


A cigányság jelenleg másképpen nem tartható kordában, csak radikális, kemény, szigorú politikával. Hogy szépen kifejezzem, ezeknek oda kell b*szni és ezen nincs mit szépíteni, a szép szóból ezek a t*tvek nem értenek.

Én továbbra sem fogadom el, hogy ezeknek van kultúrájuk.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.27. 05:42


Köszi,Trigó.Én is kedvellek.De nem úgy ám,mint a Wentworth "Moszkvába-nem-megyek-a-homofóbia-miatt" Miller a fartúrókat,hanem csak úgy normálisan. :)
Snatch: nekem fogalmam sincs,mit takar a cigány kultúra,de valami lóf.sz biztos van nekik.
Egyet tudunk biztosra (és ezt sem a konzervatívok,sem a radikálisok,sem a liberálisok nem vitathatják,mert akkor megkérdőjeleződik a józan eszük) : a cigányság kultúrája valóban közeledik a magyarságéhoz.Mégpedig olyan áron,hogy magyar emberek veszik fel az ő szokásaikat.Erre írtam,hogy korcsosulunk.
A cigányságot úgy lehetne megmenteni,hogy egy hosszabb távú folyamat keretében leromboljuk a kultúrájukat.Amolyan Szent István-módra.Ezt a faj- és rajvédő szervezetek nem engedik.Meg senki.
Így viszont marad az,hogy az integráció úgy valósul meg,hogy a magyar közeledik a cigányhoz.Rengeteg cigány-magyar fiatal párt látni az iskolákban például.
A politika is egyértelmű:szociális segélyek,esélyegyenlőségi pénzek,integrációs lóvé,és ezért cserébe nem kell semmit tenni,csak cigánynak születni.Nincs kötelességük.A kultúrájukat megtarthatják,és ezt anyagilag támogatják is.Soros Gyuri bácsis és uniós pénzekből.
A pártok fenn akarják tartani jó sokáig ezt az állapotot.Vagy fenn kell tartaniuk.Szerintem egyedül a Jobbik akarja őket kimozdítani ebből a posványságból.A rasszista párt.
Szégyen,amit a liberális felfogás hozott Európának.Ilyen komoly károkat egyik felfogás sem okozott volna.Sem a kommunizmus,sem a nemzetiszocializmus.Jó,ez kicsit bárgyú és idétlen gondolat egy 30 éves tanártól,de már néha így érzem.
Szebb jövőt!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.26. 20:48


kedvellek zsolti :wink: :D

Ide a bökőt,hogy az USA megtámadja Szíriát
ez alap
és hogy nem érdekelne ennyire engem pl, hogy mi van a világban, ha lenne egy magyar kormányunk, amelyik a saját érdekeinket képviseli és szarna a nyugatra
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.08.26. 20:42


ja bocs, cigány kultúra a tiszta fehér viselet a kanokon...fehér rövidnadrág, fehér ujjatlan izompóló...és az ékszerek, jól láthatóan. ehune kultúra...

amúgy tényleg, mi a cigány kultúra? nekem ne a hegedűvel gyertek. Hegedülni mindenki tud. aki megtanul.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.26. 20:24


Van nekik kultúrájuk,snatch.Meg történelmük is.Egy tankönyv sok hozzá,ám jó néhány órán át lehet ezeket tanítani.
De kit érdekel?
Én a saját kultúrámból egy falatot nem vagyok hajlandó engedni azért,hogy beépítsek bele egy csepp roma hagyományt.
Amúgy amit írtál,azzal minden magyar embernek mélységesen együtt kell értenie.Aki nem így tesz,az vagy tudatosan a hatalom kiszolgálója,vagy rózsadombi lakos.Lehet választani.
Persze ezzel a szívből jövő mondatoddal holnap a médiában egy utolsó rasszista lennél,snatch.(Még jó,hogy a kutyát sem érdekelnek a liberális és a jobb liberális orgánumok.) :wink:
Ha egy magyar osztálynak elkezdi a pedagógus mesélni a roma kultúrát,kiröhögik a tanárt.
Ma Mirkóczki Ádám felszólalt a Parlamentben a roma kárpótlás ellen.Parádés objektivitással,beleköthetetlenül.És Lenhardt Balázs is a barackfadal ellen, jó adag "antiszemitizmussal" fűszerezve.Kedvencem az a pali,kár,hogy lépnie kellett a Jobbikból.
Egyre jobban sajnálom és gyűlölöm a Fideszt is.Bármi nemzetelleneset tesznek,mind-mind baloldali,uniós és cionista nyomásra történik.
De megteszik.És mivel mindenkit a cselekedet minősít, hát szégyellhetik magukat.
Én biztos nem fogok roma történelmet tanítani,csak igazgatói utasításra.Majd ha jönnek órát látogatni a felügyelők,mintaórát csinálok nekik,amúgy buli lesz az ilyen órákon.
Lassan ott tartok,hogy rosszabb napjaimban két dolgot szeretnék bevinni az órámra.És ez nem a napló és a jegyzetfüzetem.


(Izraeli zászló,öngyújtó.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.08.26. 19:58


zsolti írta:Tanulja és tanítja a fa.zom! :

http://www.alfahir.hu/kotelezo_lesz_az_ ... ol_tanulni

ezek szerint ölni, rabolni, munkát kerülni, csalni, hazudni, lopni, aljas módon hátba támadni és ehhez hasonlókat kell majd tanítani a gyerekeknek? Mert a cigány kultúra az ezekből áll. Semmi másból. Olyan nincs, hogy cigány kultúra. Én nem ismerek olyat.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.26. 18:13


Ide a bökőt,hogy az USA megtámadja Szíriát.Rohadék Izrael.Hihetetlen,hogy mennyire képesek irányítani a világot és az Államokat.Piszkos szemétládák.Addig játsszák ezt a játékot,míg a Közel-Keleten egyedül nem maradnak.Mert az emberek mindenhol körülöttük öldöklik egymást.És markukban van az USA,Nagy-Britannia,Franciaország.De hogy Törökország mit keres a Szíria-ellenes csoportban??? :

http://www.alfahir.hu/haboruva_valhat_a ... _sziriaban

Tanulja és tanítja a fa.zom! :

http://www.alfahir.hu/kotelezo_lesz_az_ ... ol_tanulni

A mai parlamenti felszólalások között az MSZP-s Nyakó a Jobbik betiltását követelte.Tállai államtitkár úr:"Meglátjuk,mit tehetünk."
Büdös gyökerek.

Ma is nagyon felbas.tam az agyam.
Korcsosulunk,baccátok meg,korcsosulunk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron