Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.24. 15:21


Ja,és még valami.Kíváncsi vagyok,hogy lesz-é miniszterelnökjelölt-vita.Hármas biztos nem.
Viszont ha az M1 csak egy Orbán-Mesterházyt vállal be,az szánalmas lesz.
Mesterházy azt mondta,hogy egy szélsőjobboldali erő vezetőjével nem tárgyal.Orbánnal viszont bármikor bárhol.
Kezdődik.
Inkább ne legyen semmilyen vita,ha Vonát nem hívják meg.Egy újabb Fidesz-MSZP szócsata ki a lófas.t érdekelne?
Zsolti
 
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.24. 15:07


Fradista,megint nem bírtad ki,hogy egy kicsit oda ne pörkölj annak,akinek semmi bűne. :wink: A futballkurva kifejezéssel azonban nem lehet vitatkozni.Ibrához hasonlítható attitűd.
Primitív leszek: szerintem az antiszemitizmus rossz dolog,az anticionizmus meg jó.Én így fogom élni az életem,és erről próbálok majd meggyőzni mindenkit.
Az antiszemitizmusról pedig mára egyértelműen kiderült,hogy nagyon vékony mezsgyén létezik.És ha létezik,akkor a zsidó ajvékok generálják.
Meg hát valójában azt sem tudjuk,hogy mit értenek antiszemitizmus alatt.
Nekem a valódi antiszemitákkal sem lenne semmi bajom,ha nem fordulnak fizikai erőszakhoz.
Felőlem aztán nyugodtan kelthetnek gyűlöletet,ha van mögötte intelllektum vagy társadalmi ok.
Megértem őket.
Bár csak megélném még azt,hogy a média hiteles legyen,és egy esti beszélgetős műsorban Izrael aljasságairól beszéljenek.Vagy a Mazsihisz túlkapásairól.Vagy a Hit Gyülekezete szekta jellegéről.
És ha ezek nyilvánosságra kerülnek majd évtizedek alatt,akkor hopp...
...megszűnik majd a zsidógyűlölet...
...a rasszizmus...
...és a kurucinfó is.
Zsolti
 
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.23. 23:49


zsolti: jó kérdés, én is épp ezt akartam linkelni a kurucról
szerintem ez inkább egy harmadik jelzős: veszélyes
veszélyes hogy 2014-ben ezt így meg lehet tenni egy pártelnökkel
hogy a magyar külügy tojik az egészre
milyen egyszerű lenne most a kinti moslék tömegben megbújva tényleg lelőni Vonát? Mit tenne a magyar kormány ha ez megtörténne? Semmit.
Mert azt én nagyon úgy gondolom, hogy a Jobbik fő vonzereje jelenleg legalább 50%-ban maga Vona Gábor.

fr: jaja Anelkát sosem kedveltem igazán, de mindig nagyon nagy tisztelője voltam a menedzserének :D :D :D Mindig mondtam, hogy Taddei menedzsere és Anelkáé a világ két abszolút, megkérdőjelezhetetlenül legjobbja a szakmában. :)

ez a lendítés téma meg csak a tipikus zsidó-ajvékolás

Több mint 2400 ember, köztük legalább 273 civil vesztette életét a Barack Obama elnökségének első öt éve alatt végrehajtott mintegy 390 amerikai dróntámadásban Pakisztán, Jemen és Szomália területén - jelentette csütörtökön a The Bureau of Investigative Journalism brit tényfeltáró civilszervezet.
éljen a Nobel-békedíj :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28487
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.01.23. 22:30


tessék, lehet csámcsogni.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140122-a-quenelle-anelka-dieudonne-es-az-antiszemitizmus-vadja.html?sec-2
a történet szánalmas, de ettől teljesen függetlenül Análka talán a legvisszataszítóbb futballkurvája volt és maradt a mai focinak.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.23. 21:57


Ez vicces vagy szomorú?:

http://www.alfahir.hu/magyarokat_vernen ... ifasisztak

Gyerünk,Gaben,nyomjad neki! :twisted: :twisted: :twisted:
Zsolti
 
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.22. 23:30


mint anno meséltem, haverom élt gyerekként jó pár évet Szíriában. Szerette. Sok szépet mesélt róla.
én zsoltinál többet úgyse tudnék mondani
hiszem hogy ezek a közel-keleti országok nyugiban lennének, ha nem lenne olajuk pl
és ha mégsem nyugodtak, akkor megoldanák maguknak, ahogy évezredek óta teszik
a beavatkozás sosem azért történik, mert hűde féltik mondjuk USA-ban az emberéletet. Le se tojják. Mindig gazdasági és politikai oka van. MINDIG.
(mindig jó példa lesz Észak-Korea, ahova nem érdekük bemenni)

https://kuruc.info/r/49/123015/
5 meccs Anelkának :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28487
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.01.22. 22:24


a biztos hatalom nálam nem feltétlen az USA, hanem egy stabil diktátor. Igazából őket mindig a vallásuk tette államközösséggé, aztán jöttek a nemzetállami keretek, amik, mint láthatjuk nem működnek annyira. Az USA évtizedek óta nem ismeri el hatalmi súlyának csökkenését a nemzetközi rendszerben. Igazából most jampiskodik, mert még senki nem mutatta, hogy szeretné betölteni az űrt. A folyamatos intervenciók drágák, ha nem hagynak fel ezzel a nemzetközi politikával, akkor beletörik a bicskájuk. Nem vagy amcsi párti, sőt kifejezetten nem kedvelem őket. A szuverén államban hiszek és abban, hogy nincs az állami szuverenitás feletti szerv, amely eljárhat a nemzetközi politikában. Nem kikényszeríthető a dolog. Igazából azt csinálnak, amit akarnak, ha valaki bevonul akkor jön egy status quo, majd pár év és kezdődik elölről.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.22. 21:59


Bence:egyáltalán nem vagy tájékozatlan.Én sem vagyok doktora a témának,csak elolvasgatom a különböző portálokon megjelent külpolitikai híreket.Attól még,hogy nem tudok mindent,nagyjából átláthatom a helyzetet.Ahogy te is.
Szíria csodálatos voltát én sosem említettem,a lány más tészta.Gyakorlatilag minden arab országban balhé van,a Közel-Kelet forrong.Hogy Szíriában miért ölik egymást halomszámra az emberek?Mert polgárháború van.Hogy ez a konfliktus önmagától alakult-e ki,vagy külföldről szítják folyamatosan,fogalmam sincs.Basar el Aszadot demokratikus úton választották meg.A kormányerők kőkeményen megtorolnak minden lázadást,a kínzástól sem visszariadva.Kérdés:jogosak-e a lázongások?Kinek az érdeke a lázongás?A szíriai népé vagy külföldi hatalmaké?
A kurucos cikkben írnak az Új Világrendről,Izrael szerepéről,ezeket simán fel lehet fogni beteges képzelgéseknek is,ám annyira összeérnek itt a dolgok,hogy az USA és Izrael szerepe megkerülhetetlen a közel-keleti konfliktusokban.Ember legyen a talpán,aki FÜGGETLENKÉNT igazságot tesz.Én elfogult vagyok,soha nem tagadtam:Izrael mindig jól jön ki ezekből a bulikból.Törökország,Ukrajna,Szíria,stb.Teljesen más-más indítékok állnak a harcok hátterében,de a végén mindig van egy kapocs.
Nem akarom mentegetni Aszadot,de valószínűleg belőle is csinálnak majd egy Szadam Husszeint,Kadhafit vagy Murszit,akit diktátorsága miatt el kell távolítani minél előbb.
Virga:tetszenek a gondolataid.Azért csak szakmabeli vagy,na. :wink: A "biztos hatalom" kifejezésen jót mosolyogtam.Pedig abszolút így van.Ez a "biztos hatalom" lenne ugye az USA,aki őrködik a világbéke felett.De ezt már az amerikaiak sem hiszik.Minden demokratizálásuk csődbe torkollott.Ám én még ennek ellenére is elhinném ezen világhatalomnak,hogy jót akar,ha olykor Izraellel is közölnék,hogy dádá lesz,ha nem úgy viselkedtek,ahogy kell.John Kerry kábé tényleg ennyit tesz.Dádával fenyegeti Netanjahut a tovább telepépítések miatt,ám ahogy az amerikai külügyminiszter kiteszi a lábát a Szentföldről,Izrael újabb bővítéseket jelent be.Nevetséges ez az egész békítőshow.Izrael ki fogja várni.Ha száz év,akkor száz év.Addig fogják véreztetni ezeket a szerencsétlen palesztinokat,amíg az utolsó arab is kipusztul onnan.
Mindezeket csak azért írtam le,Virga,mert én hiszek a közel-keleti összeesküvés-elméletekben.
És bíznék én az USÁ-ban is.
Ha nem tudnám,hogy a kishúga,Izrael mindig ott játszik a szobája sarkában...
Zsolti
 
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.01.22. 20:45


Nagyon beletrafáltál, ezek intelligens kérdések, de nagyon nehéz rá válaszolni. Közel-kelet tanáromat idézve, kezdjük ott, hogy a világ azon részén trükkös népek élnek. Amint nincs egy biztos hatalom felettük a siíták, kurdok, szunniták halomra ölik egymást. Pluszban, amint megkezdődik a bugi, rengeteg más harcokban részt vett, harci tapasztalattal rendelkező ember megy oda, csatlakozni valamelyik hit képviselőihez.

Zsolti: ha obama tényleg nem lép felhatalmazás nélkül, akkor nincs amcsi intervenció.
Szerintem Szomáliához hasonló failed state lesz a vége.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2014.01.22. 20:33


Zsolti!
Lehet, hogy az intelligencia kvóciensem nem üti meg a kellő szintet, szerencsés esetben, csak politikai tudatlanságomnak köszönhető az, hogy nem értem a dolgokat.

Ha Szíria tényleg olyan csodálatos ország, mint ahogy ezt a leányzó elmondta akkor miért ölik halomszámra egymást az emberek?
Miért rosszak az életkörülmények?
Olvasni kínzásokról, szíriai menekültekről.
Ha informáltabb leszek, akkor talán ki tudom majd fejteni a véleményemet, így nem.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.22. 18:21


Na,mi lesz Szíriával a genfi konferencia után?Mondjuk egy éven belül?Tippek?
Aszad nem mond le,majd' mindenki más átmeneti kormányt akar.
Kérdés (mert tényleg nem tudom):fogalmam sincs,hogy Szíriában mikor lesz a következő választás...,de nem lehetne erről a kérdésről a szíriai népet megkérdezni?Mondjuk egy szavazás útján?
Ez a helyzet is eléggé árnyalt és összetett,de álljon itt egy kis összeesküvés-elmélet.Vagy az igazság.Kinek hogy tetszik.Egy szíriai lány véleménye a kialakult helyzetről:

http://kuruc.info/r/6/122968/

Fradista (csak mert veled "kaptam össze" :wink: ,mikor Trigo figyelmeztetett engem anno :wink: ):
szerinted lehetséges az amerikai beavatkozás?Mert Genfben senki nem fog engedni.
Bárki véleményét szívesen olvasom.
Zsolti
 
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.21. 20:38


A média szerepéről annyit, hogy a mai világban szinte kötelező kételkedni a médiában

valahogy ezt kéne kiírni minden adás sarkába kb :D
ahogy a cigidobozon a dohányzás halált okozhat stb szövegre hajazva
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28487
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.01.21. 16:35


Anno egyesek abban is biztosak voltak, hogy orbán nem barátkozik torgyánnal :D szerintem is kicsi a valószínűsége. Meg amúgy is milyen koalíció lenne? Megegyezni sem bírnának. A média szerepéről annyit, hogy a mai világban szinte kötelező kételkedni a médiában. Talán igazad van, hogy sokan ezt nem tudják.
A vita nem érné el 13%-os nézettséget szerintem. Ám ez csak az én véleményem
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.21. 16:26


én se mondom hogy 0% az amit mondasz
inkább 0,05 mondjuk

na majd meglátjuk
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28487
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.21. 16:11


fogadhatunk
adsz 2000-t most, és ha a Jobbik összeborul a Fidesszel, 20-at adok vissza. Na mennyire vagyok jófej? :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28487
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.21. 16:09


Soha nem borul össze a Jobbik ezzel a két párttal. Soha. Megmondták számtalanszor. Ha megteszik, az összes szavazójukat elvesztik. Nem vicc.
(amúgy már mások is felhozták ezt az év folyamán, kategorikusan cáfolták mindig Jobbik-oldalról)

Virga: ha a média azt sulykolja beléd, hogy valami pl fehér, akkor eszedbe sem jut utánanézni, hogy nem fekete-e. Eszedbe sem jut, hogy nem fehér.
És sokan néznék a vitát eben biztos vagyok.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28487
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.01.21. 15:11


Ugyanazt mondjuk, hiszen csak a nyilvánosságról szól és semmi másról. Abban igazad van, hogy sok minden más is (legfőképpen a választások körül), de szerintem ennek nem kéne így lennie. A jobbik nyilvánosságával kapcsolatban: akit érdekel az utána jár. Sajnos a többség úgy szavaz, hogy nem néz utána, de szerinted ezek az emberek a miniszterelnökjelöltek vitáját néznék vagy az éppen aktuális valóvilágot?
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.21. 14:11


Néphülyítés?? Az egész politika az kb. És mivel az, ezért egy ilyen vita nagyon fontos lenne a Jobbiknak, hisz végre valahára egyenlő félként szerepelne a médiában a másik kettővel. Márpedig ezt nem engedhetik, hisz azontúl, hogy a Jobbiknak kőkemény programja van, az évek alatt az is kiderült, hogy Vona jól tud beszélni.
Nem arról szólna ez, hogy ki milyen programról beszélne, hanem arról, hogy kit lehet lejáratni vagy zavarba hozni. Mesterházyt egészen biztosan - pláne program híján. Orbánt nem lehetne. Ő még jobb is ebben Vonánál az tuti, de ha csak egálra kihozná Vona vele szemben, már megérte, mert közben mindketten szénnégyaláznák a Szarházyt.
Tehát összefoglalva, ha semmi komoly sem történne a vitán, csak mindhárman elmondhatnák a maguk dolgait, a Jobbik máris nagyot nyerne, mert nagy lenne eleve a nézettsége az egésznek, és nagy nyilvánosságot kaphatna Vona és a programja. Vélhetően ez is a célja az egésszel és semmi más. És épp ezért esélytelen hogy ebbe belemenjenek.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28487
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.01.21. 13:50


A vita is csak egy néphülyítés, az amcsiknál nem véletlen olyan népszerű. Tavaly is legalább 3féleképpen látták a szakértők ott is a vitát. A jelöltek nálunk például olyan adatokkal támadnak az éppen regnálóra, mint a társadalom elöregedése, holott ez általános európai probléma és hasonlók. Ha meg elvekről vitatkoznak akkor meg elbeszélnek egymás mellett :D
Szetintem az összefogásnak sikerült Mesterházyval a legrosszabb miniazterelnök jelöltet kiállítaniuk. Komolyan ennél Bajnai is jobb lett volna. Értem én, hogy ő az egyetlen, aki nem bukott politikus, de hogy ez legyen az értékmérő....
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.01.21. 12:26


Hű, de meghallgatnék egy ilyen vitát elő közvetítésben:) Bár még sosem hallgattam ilyesmit :P Szerintetek kivel lenne felmosva a padló?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3947
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.21. 09:53

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28487
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.20. 22:46


ez a R. Hesses írás megint jó lett tényleg
sok igazság lehet ebben a hasonmás-elméletben is
ha igaz amit leírt benne Lipusz Zsolt, akkor meg biztos is vagyok benne

és hajrá WBA!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28487
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.01.20. 22:24


Ahogy látom Anelka játszik, köszöni szépen és a mezén is fent van a szponzor.
Azért sajnálom a WBA -t, biztos nem kapnak egy darabig normális szponzort. Bár, ha én most nagyon gazdag lennék egyből felajánlanák legalább egy akkora összeget, mint amekkorát eddig kapott.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3947
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.20. 21:48

Zsolti
 
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.20. 20:06


Így van.
Trigó:kösz a helyet!
Xaba:A ló is ember. (Mondta Gálvölgyi anno a "Gyúrunk,vazze?" komédiájában.Akkor még nem tudtam,hogy szélsőbalos,és ő volt a kedvencem.)

Ezekért is érdemes olykor a kurucra kacsintani.Baromi érdekes,minden szélsőségtől mentes,király történelmi írás:

http://kuruc.info/r/9/122918/
Zsolti
 
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég