Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.02.10. 15:43


kötekedek egy picit :mrgreen: az a kifejezés, hogy felnyitni a szemét elég demagóg, mert azt feltételezed áltatala, hogy csak egy igazság létezik :mrgreen:
Egy kormányprogramnak ennél komolyabban neki kell esni, most komolyan mit fog írni a kuruc info? azt emeli ki ami szerinte az olvasóit érdekelheti, nem?
Amúgy politikai vitába csak azért érdemes max belemenni, hogy megismerd a másik érveit.A a szemlélete nem fog változni. Néhány kérdésben lehet igazat ad neked, de az is lehet, hogy te is elfogadod egy két álláspontját. Tehát több leszel tőle, de egy ember sok éve kialakult álláspontját meg nem változtathatod szerintem.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.02.10. 09:27


hát engem is megfog jó pár dologgal a felsoroltak közül.
- "népszavazást írna ki a halálbüntetés visszaállításáról" - nekem ez fontos :). meg a politikusok kétszeres mértékű büntetése is. Igaz ez nem jelenti azt, hogy az összes politikus megbukna, pedig bukhatna, mert sokan amúgy sem fognak, de pl az ilyen simongábor félék ülhetnek és dolgozhatnak ingyen életük végéig a sitten és gyárthatják nekünk az üveget, terítőt stb...

mondjuk az egykulcsos adó engem pont jól érintett :) most el is gondolkodtam...:D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.10. 01:11


megbeszéltük már tudod, hogy én pl nem akarok senkit győzködni, mert nagyon hosszú hónapokba telne felnyitni valaki szemét, pláne úgy ha nem is akarja
ezért inkább nem is próbálom
érzelmek miatt = azonosan látjuk a dolgokat, jó egymásnak puffogni, együtt örülni vagy szitkozódni :D :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.09. 20:42


Trigó,láttam a Samír-könyvet.Tudják ők,mit kell reklámozni. :wink:
Zsoltival is csak az érzelmek miatt?Tán megnézted a Viharsarok című filmet? :D
Amúgy meg nem vagy hülye,hogy itt politizálsz.Szerintem politizálni éppen hogy a másik fél képviselőivel lehet.A sajátjaiddal úgyis mindig egyetértesz.Az "ellenfelekkel" jó "megütközni".Bár itt igazi "ütközetekről" nem beszélhetünk.Mert ez nem egy politikai fórum,világos.
És jók vagyunk,Trigó,mert nagyon kevés szkeptikus ellenvélemény érkezik.Tehát sokszor egyetértenek velünk. :) :wink:
(Most fradista és tomm csak mosolyog a bénaságunkon.)Persze soha nem feledem tomm coming outját:"Utálom a cigókat és a zsidókat is."Nyilván nem így gondoltad,hanem te is árnyaltabban vélekedsz róluk,de ez jólesett. :wink:
Úgyhogy tommból a következő ciklus végére jobbikost faragunk. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.09. 20:02


http://kuruc.info/r/4/123725/
lehet ezt így is

http://kuruc.info/r/3/123699/
és ez nem Kárpátalja
f.szom az egészbe
ma nem olvasok több hír sehonnan

http://kuruc.info/r/50/123721/
zsolti, nézd milyen könyvet ajánlanak benne? :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.09. 19:55


értettem elsőre is
neked lényegtelen és neked huszadrangú
az önfenntartó börtönök nekem fontosak
a mezőgazdaság fellendítése detto
csendőrség kiemelten fontos nekem
halálbüntetés még ennél is kiemeltebben
a politikusokkal szembeni dolgok megint fontosak

nekem az adó az ami sz.rt se jelent

szóval ezért vagyunk mások :wink:
de igazad van abban hogy én vagyok a hülye, hogy ilyeneket mutatok itt
hisz úgyse politizálok olyannal aki nem az én oldalamon van (zsoltival is csak az érzelmek miatt :) )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.09. 19:52


Nyilván minden párt konkrét programja 50-100 oldalas.
Ha tényleg csak ezek lennénak,tomm,az tényleg gáz lenne.
De ezek jók.És betarthatók.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.02.09. 19:46


akkor másképp mondom: a többkulcsos adón kívül annyira lényegtelen, 20-ad rangú kérdésekről van szó, hogy ha ezeket tudják kiemelni, akkor ott nagyon nagy baj van...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.09. 19:25


úgy, hogy nincs benne hiba
mindegyikben igazuk van, mindegyik jó gondolat
próbálnánk ezt elmondani a másik két pártról
mert még ha az ígéretek szépek arrafelé, hányat is szoktak betartani? :D
a Jobbik meg lehetőség nélkül sosem mutathatja meg, hogy ők mennyit tartanának be

mindegy, tomm neked úgyis hiába mondom :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.02.09. 19:18


én meg azt kérdezem: hogyan lehet ez alapján rájuk szavazni?
a többkulcsos adón kívül felületes rizsa.
a gyümölcsös mint kormányprogram mindent visz :D :D :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.09. 19:02


nyilván vicceltem :) (ukránt kérjünk :D )
de a "honfoglalás" előtt sem magunktól indultunk el a Kárpát-medencébe (még a hivatalos történelem szerint sem)

http://kuruc.info/r/2/123724/#ixzz2sqcqEa3S
de most egészen komolyan, ebben a programban van bármi kivetnivaló? Hogy nem lehet erre szavazni majd? :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.02.09. 17:22


nevetséges.
de tegyük hozzá, hogy levédiából nem a levéd király rendelete alapján lettünk kiűzve(ha jól tudom, a franciák is, angolok is kiűzték a beválasztottakat) mellesleg nem tudok sem levédia sem etelkőzia nevű országról, ami levéd, vagy etelközi állampolgárságot tudna adni.

a benes dekrétumok alapján kitelepítettek utódai valóban kérhetnék a cseh/szlovák állampolgárságot(ez alapján), ha van hozzá gusztusuk...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.09. 14:04


http://kuruc.info/r/4/123704/#ixzz2soikG4Ns
és csak jóváhagyták :shock: :twisted:
kérjünk mi is állampolgárságot Etelközből, Levédiából :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.09. 09:29


Juhé!Piros pont Zsoltikának.
Quadrarónak meg egy ötös,hogy megosztotta velünk e remek levelet. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.02.08. 23:40


Jók a tippek, Szabó Dezső a válasz... Úgy 15 éve jártam az antikváriumokat, hogy összegyűjtsem Szabó Dezső valamennyi Ludas Mátyás füzetét, úgy hetvenig jutottam (ha jól emlékszem talán 80 van belőlük), van köztük Szabó Dezső által dedikált is. Van néhány írás, levél, novella, pamflet, amiket minden évben újraolvasok, mert olyannyira remekül van megfogalmazva benne mindaz, ahogy én ma is látom a világot...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.08. 20:35


remélem nem kell F72 válaszára éveket várni :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.08. 20:26


Igen?
Köszi!
Már érzem a torkomban a győzelem ízét. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2014.02.08. 20:20


Sanszos Szabó Dezső, hiszen ő volt a főszerkesztője a lapnak....,
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.08. 11:49


Trigo:neked küldöm a szokásos puszit a gondolataidért. :wink:
F72: Ave! Derült égből dinamitként... :)
Nos,ennek a levélnek most nem nézek utána.Lehet,hogy be fogok égni,de megpróbálom megfejteni az íróját.
A zsidó szót egyszer sem említi.Szabó Dezső kilőve.
De engem szólítottál meg,ennek oka volt.Én pedig irodalmi témában Szabó Dezsőt,Németh Lászlót,Tormay Cécilét,Nyírő Józsefet és Wass Albertet említettem egyszer neked.Közülük kell lennie valakinek.Szabó Dezső Elsodort faluja a kedvenced.Mondhatni nekem is.Ááá,nehéz...
Szabó Dezső nyugatos volt.Brutálisan vitatott,de nyugatos.Élet és Irodalom..Szabó Dezső....nem is tudom.Lehet,hogy Szabó urat parkolópályára kellene tenni.
A zsidó élősködés parádés körülírása a zsidó szó említése nélkül...
Hosszú érvelő mondatok egy probléma körbejárására...
Magyarságpusztulási koncepció a fájdalom és a tehetetlenség melódiájával...
Jó.
Marad.
Szabó Dezső.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.02.08. 04:38


képzeld hogy foshatnak emiatt a juvénál :D :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.08. 00:29


a világ legnagyobb cionista, zsidó, uralkodó, irányító, bidlerberges stb vállalata
amikor a világ irányítóiról, a Bilderberg csoportról, és összeesküvésekről beszélnek, ez a cég mindig ott van az elsők között
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.02.07. 23:43


Szerintem más fellépni az ott élő magyarokért, meg mondjuk megint más annektálni a területet (ez mondjuk a két legtávolabbi pont). Őszintén megmondom, hogy én ezekbe a kérdésekbe azért nem szeretek belemenni, mert számomra elsősorban az a fontos, hogy az emberi létezés a legkevésbé legyen korlátolva. Pontosan ezért nem csípem a kettős állampolgárságról szóló törvényeket, a nyelvi tiltásokat. Ezek ellen úgysem léphetsz fel, hogy közben ne sértsd egy másik ország szuverenitását. Max megtámadhatják nemzetközi jogi szinten, de hát tudjuk, hogy annak a malomnak a kerekei néha lassan, néha egyáltalán nem őrölnek. Egy szó, mint száz az ott élő magyarság érdekvédelme fontos, számomra más nem.
Kicsit terelek: a híreknél említett céggel mi a probléma?
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.07. 23:37


Egyedül vagyunk, ráadásul gyengék is vagyunk.
Ez nagyon nagyon így van. De tudod mit? Hőzöngjünk, balhézzunk, követeljünk akár, max helyreraknak minket szóban. De legalább harcolunk, élünk, akarunk, szeretünk.

És már régóta feladata lenne a mindenkori kormánynak, hogy segítse az áttelepülésüket.)
A világtörténelemebn hány és hány ilyen elszakított népcsoport volt, és ebből hány akarta elhagyni a szülőföldjét? Elenyésző. Ez nem így megy. Kitelepítésnek hívnák, és az ukránok csinálnák. Max így lehetne. Az meg ugyebár háborús helyzet kb...

Nem kellene nekünk ebbe a külhoni helyzetbe beavatkozni,mert csak rosszabb lesz a helyzet.
Ráadásul ennél rosszabb nekünk mégis hogy lehetne? Nem leszünk puszipajtások az ukránokkal? Na bumm, megszoktuk a szomszédainknál. (De ha az oroszok azt mondják nekik, legyenek velünk jóban, abban lesznek úgyis :wink: )

Kockáztatni kell.
Így van. Kockázat nélkül nemhogy győzelem nincs, de a viadal sem kezdődik el.
Szerinted egy baloldali,fideszes vagy bármilyen szakpolitikus többet tud a 20. századi magyar történelemről,Trianonról,nemzetiségekről,mint a jobbikos megfelelőjük?
Nálam/nálunk sem biztos, hogy többet tudnak - ez a szomorú.


F72: megint úgy térsz vissza ide közénk, hogy az kicsapja a biztosítékot :D
Mintha direkt csinálnád, hogy minél inkább eltűnsz, hogy annál jobban durranjon a visszatérésed :)
kemény ez a levél
ki írta?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.02.07. 22:38


Na ki írta ezt a levelet zsolti?
Benne van minden, 90 év elteltével aktuálisabb, mint valaha...
Ukrajna, az egész szervilis hozzáállás, a Fidesz, Orbán... minden benne van ebben a levélben.

Tisztelt Tanár Úr!
Levelét, panaszait vettem. Ön azt kívánja, hogy a nyilvánosság elé vigyem az Önök szomorú helyzetét, megteszem. Írja Ön, hogy öt gyermeke és beteges felesége van. Hogy négy évig volt a fronton s ez az Ön idegeiben is helyrehozhatatlan nyomokat hagyott. És hogy a front után jött az irtózatosabb harc: harc a megélhetéssel. Eladták minden kedves tárgyukat, végül a szükségeseket is, a felesége kelengyéjét is. Ön naponta nyolc-tíz órát ad, hogy a túlságos munka és a gondok bódultságában képtelen már a tanítványai arcát is meglátni. És lelkifurdalást érez, hogy már nem tud semmi hasznára lenni tanítványainak.
Írja, hogy az utolsó állami segítség a legvéresebb gúny az Önök nyomora ellen. Hogy mikor az állam valami lényegtelen pénzösszeggel felemelte az Önök illetékét; ugyanakkor megvonta a cselédellátási kedvezményét. Szóval: azt a falatot, melyet a nyilvánosság előtt ad, szelíd intimitással más címen visszaveszi.
Írja Ön, hogy ebben a lehetetlen állapotban mennyire lezüllik anyagilag és szellemileg a tanárság. Hogy mennyit süllyed ezzel közoktatásunk és a közélet morálja. Végül ecseteli kollégáinak és általában az egész tisztviselőségnek az elkeseredését. Rámutat, hogy az állam csak azért hirdeti a tisztviselő-felesleget, csak azért jelenti be a tisztviselők húsz percentjének elbocsátását, hogy ezzel pórázon tartsa ezt az elkeseredést. Mert tisztviselő-feleslegről szó sem lehet, hiszen a mai gazdasági helyzetben így is mindenkinek holtra kell dolgoznia magát. Végül hozzáteszi: „Pedig kár az államnak ilyen immorális eszközökkel dolgoznia, mert a hazafias tisztviselőség idealizmusa még ebben a nehéz küzdelemben is tisztelni fogja a kellő határokat.”
Tisztelt Tanár Úr! Az Ön egyszerű szavai borzalmasabb rémregényt adtak össze, mint a Ponson du Terrail kötetei. És mégis: én, akiből máig is, a legnaivabb ponyvamozidarab ki tud facsarni egy gyermekkönnyet, hidegen nézem az Önök szenvedését. Írja, hogy elpusztulnak: hát elpusztulnak. Írja, hogy elpusztul az egész magyar lateiner társadalom: hát elpusztul. Az a sors éri Önöket, melyet megérdemelnek.
De ez még csak az Önök sorsa volna. De az Önök sírján örök szenny marad. Nagyobb szenny mint a gyáva katona sírján. Önök hazaárulók voltak és a magyarság bűnös sírásói. Van olyan korlátoltság, mely már gaztett, van olyan nemlátás, mely már gyilkosság. Önöknek látniuk kellene, hogy a mai állam kapitalista-tényezők erőhatalmi intézménye. Önöknek látniuk kellene, hogy a magyarság fennmaradásának primitív feltétele, hogy az állam átalakuljon a magyarság dolgozó tömegeinek jogi intézményévé. Önök már az ézopuszi mesékből tudhatták volna, hogy az erővel szemben csak erővel lehet eredményeket elérni. Mi lett volna az Önök teendője?
Megteremteni az összes dolgozó kéz és dolgozó agy egyetemes szolidaritását az országban. Ahol minden egyes dolgozó ember halálig menő garancia lett volna minden egyes dolgozó ember életjogaiért. Ahol a kézimunkások számereje védte volna az Önök szellemi küzdelmét. Ahol az Önök intelligenciája utat nyitott volna a dolgozó tömegek jogainak. Ahol egyetlen óriási szervezetben, egyetlen diszciplína alatt, egységes stratégiával és eszközökkel kicsikarták volna a jogtalan erők kezéből a minden becsületes munkát jogaihoz juttató magyar demokráciát.
Ehelyett mit tettek Önök? Önök úri emberek voltak. Önök ideálisak voltak. Önök lojálisak voltak. Mit jelentett ez?
Ismeri Ön az amerikai regényekből annak a rabszolgának a típusát, ki saját nyomorult sors- és vértestvéreivel szemben a kizsákmányoló úr mellé áll, annak lesz mindenrekapható eszköze, bálványozója, korbácsa, még ha önmaga is korbácsokat kap? Ezt a szerepet játszották Önök a magyar gyarmaton.
Két egyenlőtlen csoport tragikus küzdelme volt Magyarország. Azoké, akik a munkájukból élnek és azoké, akik e dolgozók munkájából élnek. Az Önök lojális, morális, úri idealizmusa mindig ez utóbbiak oldalán volt. Ezeknek szőttek Önök nimbuszt és mitológiát, ezeknek izzadtak védő ideológiát, ezeknek voltak mindenre kapható eszközei. Teljesen érthető, hogy ezek vetették meg Önöket a legjobban, s úgy bántak Önökkel, amint a megvetett eszközökkel bánni szoktak. Az Önök hazaáruló baromi idealizmusa miatt ment tönkre szellemileg és anyagilag a magyar középosztály: az Önök magyargyilkos, gyáva idealizmusa miatt - maradt szervezetlen a magyar intelligencia. Az ember lényegileg ragadozó állat, s kisebb bűnös az, aki rabol, a nagy bűnös az, aki rabolni enged. A bekövetkezett tragédiákért, a szétdarabolt országért, a kirabolt magyarságért a felelősség nagy része Önöket terheli.
Önöknek két Magyarország közt kellett választaniok. Az egyik a dolgozó emberek győzelmes szolidaritásának nagyszerű alkotása lett volna. Ez jelentett volna földet, tisztességes megélhetést, fizikai és szellemi fejlődési lehetőséget minden dolgozó magyar számára. A magyar család biztos bőségben hajthatta volna ágait: kenyér, egészséges lakás, megvédett egészség, ígérő holnap várta volna az új csemetéket. Ez a Magyarország minden rabló és élősdi halála lett volna.
És a másik Magyarország? Nem merem részletezni. De, tisztelt Tanár Úr, tisztítsa meg egy percre az idealizmus csipáitól a szemeit s próbáljon látni a halál előtt! Nézze: mi sorsa van annak, aki érték, aki dolgozik, aki becsületes? És nézze: mi sorsa van annak, aki becstelen; aki harácsol, aki csal, aki rabol, aki visszaél? Ha egy országban csak egyetlen immoralitás tűrhetnék meg: az, amit ma koszt-pénznek neveznek, az az ország már az egyetemes rablás lupanárja volna. Csak ez az egyetlen szörnyűség van itt? Ez a Magyarország minden rabló, minden élősdi melegágya. Ez a Magyarország hétmillió dolgozó magyar mindennapi halálos agóniája, lassú elpusztulása. Az Önök idealizmusa ezt a Magyarországot választotta.
Elpusztulnak Önök. Sok szerencsétlen nő és ártatlan gyermek pusztul el Önökkel. De az Önök pusztulása nem tragédia lesz, s az emberi méltóság fényéből egy sugár sem fog felcsillanni fölötte. Elpusztulnak, amint kidől az igás barom, amint elvágódik az agyonstrapált lakáj. És a szabad zsákmánnyá lett pusztuló magyar faj átka lesz egyetlen síri emlékük.
Ez a válaszom Önnek, Tanár Úr.
Élet és Irodalom, 1923. március 20.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.07. 16:23


Borzasztó olvasni ezeket a lemondó,borongós,beleszarós dumákat részetekről, fradista és tomm.(De legalább ti írtok ide is,ezért köszönet.)
Én maximálisan tiszteletben tartom a ti véleményeteket,és szerintem olyan lexikális és bölcseleti tudással rendelkeztek,amivel én nem.
Nyilván nem lehet hőbörögve követelni ilyenkor Kárpátalját.Öngyilkosság.
Finom kommunikációs technikát és konkrét gyakorlati dolgokat kellene tenni kormányrészről az elszakadt területekért.
Na már most ennek nyomát sem látjuk.Lehet,hogy a Fidesz fű alatt készít valamit,és egész mást kommunikál,ám szerintem telibe sz.rják az egészet.
És Orbán nekem ezért nemzetvesztő,nem Paks miatt.
Baloldali kollégáim is folyton ezt mondogatják:"Nem kellene nekünk ebbe a külhoni helyzetbe beavatkozni,mert csak rosszabb lesz a helyzet."Ez a jó hozzáállás,gratulálok.Cseréljenek helyet nemzettestvéreinkkel egy évig,basszus.És majd rájönnek,hogy csak jólesik az a kis hazai támogatás.
Ne foglalkozzunk velük?Majd ők megoldják maguk?Miért nem települtek már át?
Minden kis történelmi esélyt meg kell ragadni.Intelligensen,ésszel,következetesen.De meg kell ragadni.
Hogy nem úgy,mint a Jobbik?Jó,ne úgy.De csináljanak valamit,könyörgöm.
Revízió nyilván nem lesz,fradista.Mostanában.De nem is ezt kívánjuk.
Kockáztatni kell.
Ti azt mondjátok,hogy inkább ne szóljanak semmit,mint hogy habzó szájjal követeljenek.
Mi azt mondjuk,hogy inkább habzó szájjal követeljenek,mint hogy ne szóljanak semmit.
Persze ott van az átmenet,amit az imént leírtam.De azt senki nem csinálja.(Mondjuk szerintem a Jobbik pont ezt csinálja,de mindegy.)
Fradista:olyan szépen le tudod írni (És ezt komolyan gondolom:intelligens vagy. Te is,tomm.), hogy miért "baromság" bármit is követelni itthonról."Mániákusok","tudatlanok".Ha téged külhoni magyarként olvasnálak,kábé beverném a monitort.Szerinted egy baloldali,fideszes vagy bármilyen szakpolitikus többet tud a 20. századi magyar történelemről,Trianonról,nemzetiségekről,mint a jobbikos megfelelőjük?Hát nem.Nagyon meglepődnétek,ha megismernétek ezeket a "mániákus" embereket.
Itt most mit mérlegeljünk?Mire várjunk?Jobb lehetőségre?
Ha Orbán kicsit erélyesebben megszólalna Ukrajna-ügyben,rögvest találkozót kérne az amerikai meg az izraeli nagykövet,és utána bocsánatot kellene kérnie.Áder is rásegítene.
Szánalmas ez a hozzáállás.
És " legyek inkább üldözött,mint áruló latrok között".
Régi nagyjaink forognak a sírjukban.Ők nem ilyen magyarságról álmodtak.
Puhapöcsű,megalkuvó és rothadék egy banda vagyunk,ha most nem lépünk.
Ne a Jobbik lépjen.
Lépjen a Zsidesz.
Bár most minden idejüket leköti a holokauszt.
Mi most kényelmesen elvagyunk itthon.Nekünk jó.Olvasgatjuk a híreket,és kommentelgetünk.
De ott kint segítséget várnak tőlünk.
Mindenki,aki segít,hős a szememben.Akár a Fidesz is lehet tőlem.
No akkor mondjad,Viktor:
"Hajrá,Magyarország,hajrá,magyarok!"
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég