Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.14. 20:51


Szerintem meg volt tervezve.
A kis videót nagyon profin,menetrendszerűen készítette Gaudi "stábja".
Ki volt ez találva - nagyon helyesen.
Ahol sziréna és lufi van,ott ez is belefér.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.14. 20:42


sn:
Gaudi berágott ott nagyon, és indulatból tolta le ezt szerintem. Ha meg tervezett volt, akkor sem baj.
És mivel jövőre nem lesz képviselő, "csak" Vona stábjában lesz, így még az is lehet, hogy nyomot akart hagyni maga után. :)

de bizony, végre valaki megtette!

Xaba: Egy megszűnő pártnak nyilván marad adóssága. Pláne olyan jogállamban, ahol ki se kell fizetniük. Bár az igazságot nem tudom, nem is érdekel ez a téma, de egészen biztos lehetsz benne, hogy ha egy másik párt (jelen esetben a Jobbik) ezt előhozza a választások előtt, akkor annak kőkemény alapja van.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.14. 17:05


Ciki volt.
Dedós volt.
Nevetséges volt.
Szánalmas volt.
Gyermeteg volt.
Röhejes volt.
Kabaré volt.
Gagyi volt.
Bugyuta volt.
Idétlen volt.

DE VÉGRE VALAKI KIBAS.TA AZT A ZÁSZLÓT!!!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.02.14. 14:53


https://www.youtube.com/watch?list=UUOz ... IMblncEW58

Mi a helyzet ezzel az adóssággal? Azt is olvastam, hogy Fodor tagadja az adósság egyáltaláni létezését. Most akkor mi van?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.02.14. 12:53


ezt amúgy én sem értem, a nemtetszés ilyen jellegű kinyilvánítása sokszor tud nevetségessé válni, és szerintem most is ez a helyzet. Ez olyan cink...kb. mint a dedós. Annyit ért el vele, hogy vizsgálják majd az esetet, kap egy szóbeli figyelmeztetést, meg hülyének nézik. Gaudinak is néha feltűnési viszketegsége van :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.02.14. 12:11


a Jobbik egyetért, "de félő, hogy nem ez volt a legalkalmasabb módja az ügy előbbre vitelének"
Ezzel kell egyetértsek.
Felesleges és hátráltató lépés volt :roll: . Nem így kellett volna.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.13. 23:01


ezzel szavazókat tuti nem nyert (sőt...), de engem boldoggá tett az is biztos :wink:
https://kuruc.info/r/2/123859/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.12. 19:25


nézőponz kérdése.lehet, hogy pont ti vagytok azok, akiknek csukva van a szeme és ideje lenne felébredni.
erre mondom én azt, hogy kb 30 évig volt csukva nekem. Ez a folyamat amúgy szinte ebbe az irányba mehet csak végig. Ki hallott már olyanról, hogy egy kemény jobbos kiábrándult az egészből (ilyen még létezik), és visszatért a nyugodt baloldalra pl. Persze előfordulhat, de nem ez a trend. Mi éltük a kis életünket (pl zsoltival), aztán lassan kinyílt a csipánk. Tehát mi mindkettő gondolkodásban benne voltunk. Van összehasonlítási alapunk - egy picit legalább. Az aki soha nem gondolkodott így, mint mi most, aki soha nem is tájékozódik ilyen irányban, de mégis szajkózza hogy a Jobbik egy náci párt pl, az ezt mégis mi alapján teszi? (most nem rátok mondom, csak általánosságban mint jelenség) Nekem ez a döbbenetes.
Hogy egy általános szerepjáték hasonlattal éljek (vagy a Mátrixossal :)): van a rendes, mindenki által ismertnek vélt világ (a felszín), és van az árnyékvilág/árnyékvalóság/háttérbirodalom stb.
Ennek szerintem nem nagyon lehet a létezését kétségbe vonni. (A méretét, mértékét, befolyását lehet.) És mégis vannak akik megteszik. De ők legalább csak simán tájékozatlanok, buták, tudatlanok, birkák. A legrosszabb az, amikor valaki tudja, de tagadja. Ezek a magyarországi politikusok túlnyomó többsége. És az ördögtől való, amikor nem csak tudja és tagadja, de nekik is dolgozik, belőlük él. Ezek ma Magyarország vezető politikusai (tisztelet a kivételnek és a Jobbiknak).

vagy a létező, élő, valóságos magyar társadalmat.
asszem nálam ez nem is kérdés :wink: Épp ezért akarom a Jobbikot, mert kimondják, megoldják. :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.12. 15:56


Ú,gyerekek,na ez a politikai vita.Ezt már szeretem. :)
Óriási ez a kép,F72.Mindhármótokat szeretem olvasni,mindenkit másért.
Virga:benned a kiegyensúlyozottságot tisztelem,a párbeszédre törekvést és az objektivitást.
Tomm:imádom a cinizmusodat,plusz te is a realitás talaján próbálsz állni.Megvan az ordas véleményed,de inkább a lavírozgatásra szavazol.
F72:rólad meg nem írok semmit,mert még azt hiszik,hogy a bértollnokod vagyok. :wink:
Apró rések a média falain.
Kockázat.
Szemfelnyitás.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.02.12. 15:32


nézőponz kérdése.lehet, hogy pont ti vagytok azok, akiknek csukva van a szeme és ideje lenne felébredni.
ha csak a negyede igaz annak, ami ebben a topicban elhangzik, világos, hogy az igazi nemzetvesztő politika az, hogy egy az egyben széllel pisálunk. dörgölőzve, engedményeket, gesztusokat téve kell támadni, lehetőleg hátúlról. ebbe sokminden belefér, ahogy szent istvánnak is sokminden belefért.
így is eu ellenes, antiszemita, rasszista nép vagyunk.

kérdés persze, hogy mit félt az ember: a fejében élő, utópisztikus magyar társadalmat, vagy a létező, élő, valóságos magyar társadalmat. ha az elsőt, akkor lehet pusztán ideológiák mentén, kvázi "tisztán" gondolkodni, ha a másodikat, akkor sajna meg kell mártózni a szarban. persze nem kell politikusnak menni, ha valaki nem akar szarfürdőt venni..
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.02.12. 12:51


A masodik hozzaszolasod az, amire en is ertem a dolgot. A kep meg roppant szomoru, mert ez valoban igy van
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.02.12. 12:47


Az persze más dolog, hogy valaki hogyan vélekedik erkölcsről, társadalomról, vallásról, mi a világnézete... itt valóban nincs egy igazság.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.02.12. 12:45


Virga írta:az a kifejezés, hogy felnyitni a szemét elég demagóg, mert azt feltételezed áltatala, hogy csak egy igazság létezik


Virga, ha egy fórumban valaki leírja, hogy például a fideszes fiúk is megszavazták 2010 novemberében az izraeli társulási szerződést, és valaki erre azt válaszolja, hogy ez rágalom, nem igaz, mert "szabadságharcos" nemzeti kormányunk van, aki nem tesz ilyet... szóval itt igenis a szem felnyitásáról lenne szó, és csak egy igazság van: megszavazták...
Szerintem néha elég a tényeket egymás mellé tenni. Az persze más kérdés, hogy valami szinte megmagyarázhatatlan vak hittől vezérelve a társadalom egy rétege ezt nem szeretné meglátni, mert fájna nekik a felismerés...
Valahogy így... Kép
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.10. 23:02


akkor áprilisban tedd a Jobbikra az x-et, mert nekik pont ez a céljuk (rassztól függetlenül) :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.02.10. 22:31


Én előítéletes tanulmányokról beszélek. Hogyan alakultak ki és hasonlók. Engem a cigánybűnözés annyira nem érdekel. Szorítsanak vissza minden bűnözést aztán kész, mindenki boldog :D
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.10. 21:50


És lemondott a Honvédkórházról.
Bamba volt,de túlélte a műtétet.Gyógyulást neki.
Ez a Mazsihisz-levél meg kicsit fura nekem:

http://www.alfahir.hu/nem_kell_a_mazsih ... orsok_haza

Nyilván mindig a dolgok mögé kell nézni.A követeléseik megmaradtak (Hogy Szakály Sándort miért akarják annyira kirúgatni azon "idegenrendészeti" kijelentése miatt,fogalmam sincs.), ám az ötlet a Sorsok Háza helyett nem rossz.
Vagyis kevésbé rossz.Zsidó-magyar szimbiózis...Ááá,kiráz a hideg.
De jobb,mint a fokozott bűntudatkeltés.
Mindegy is,biztosan benne lenne az is.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.10. 21:46


https://kuruc.info/r/6/123770/
huhh Előd majdnem odaveszett a Kitörésben :( :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.10. 20:56


Figyelj,virga,lehet itt tanulmányokat olvasgatni tonnaszámra.Ezek a Ferge-Féreg-féle írások kutyára nem érdeklik azokat az idős néniket és bácsikat,valamint azokat a gyerekeket,akik valamilyen úton-módon a cigánybűnözés áldozatai lettek.
Egyszer Havas Henrik mondta a videoblogjában a cigánygyerekekkel kapcsolatban,hogy utálja a cigánysággal kapcsolatos polkorrekt beszédet.Na mondom,ezt végignézem.
"Ezek a gyerekek veszélyeztetettek.Nincsenek játékaik.Az utcán szaladgálnak."
A szülőkről és a szociokulturális hátterükről egy ku.va szót sem szólt.Mintha a körülmények áldozatai lennének.Húgyagyú.
Mindegy,én is ismerek számos rendes cigányt,de ha választanom kellene két gomb közül,akkor az OFF-ot nyomnám.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.02.10. 20:36


Én sajnos a cigányokkal szemben nagyon előítéletes vagyok. És ezen igazából már nem is akarok változtatni. Persze ez nem jelenti azt, hogy pl. a volt szomszédomat ezért utáltam volna, mert történetesen az normálisabb volt, de itt Érden nehezen botlom normálisba...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.02.10. 20:12


félreértelmeztétek a mondatot, nem azt mondtam, hogy bárki is általánosan gyűlölne bárkit. Csupán megerősítettem mindenkit, hogy én nem teszem. A cionizmus témát körüljártuk ezerszer. A cionizmus alapja a náci gondolkodás, tehát "jobb vagyok másoknál és ezt be is bizonyítom a világnak". Tökéletesen jellemzi az idegengyűlölet is. Az én véleményem szerint az efféle kirekesztő magatartás árthat a világnak.
A könyvről a véleményünk egyezik. Annyit még kiemelnék, hogy nagyon jól leírja az ellenség keresést, amikor vívódik a főszereplő. Imádom Merlet.
Cigánykérdéshez meg annyit, hogy ezek a dolgok okozzák a társadalmi frusztrációt. A rossz tapasztalat előítélethez vezet, ami az agynak egy ösztönszerű reakciója. Az ismert tudati elemekhez nyúlva előhúz egy válasz reakciót. Mielőtt félreértene bárki, az előítélet nem jó dolog egyénekkel szemben, viszont az általánosításra szüksége van az emberi agynak. Ez is egy olyan érdekes kérdés, elolvashat róla az ember ezer tanulmányt és mindig izgalmas marad :D
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.10. 19:43


Virga,bocsi,hogy megelőlegeztem neked a "konzervatív jobbost",de úgy emlékeztem,hogy ezt mondtad magadról.De lehet,hogy csak a konzervatívot említetted.
A szavaid nagyon ülnek.Én is ilyesféléket állítok magamról,azzal az elvakult/elfogult különbséggel,hogy én nyíltan vállalom a nemzeti radikalizmusomat mint a lehetséges rossz világok legjobbikát.És én is a párbeszéd lelkes híve vagyok.Ám a Jobbikot ezekből tudatosan kihagyják,ezt te is tudod.Amúgy szó sincs általános cigány- vagy zsidógyűlöletről.Se nálam,se a fórumon, se a Jobbikban.Igenis vannak kiváló gondolkodású zsidók.
Mesterségem a halál mint Merle-remekmű? Hogyne.Zseniális.Egyrészt mert az olvasó azonosul a lágerparancsnok életével, kételyeivel és életvitelével.És a szerző mint a náci gépezet egyik alkotórészecskéjét mutatja be,aki nagyszerű családapa és szerető férj egyben.De parancsot teljesít,és így tömeggyilkossá válik.
Másrészt én ezen könyv elolvasása után akadtam rá a "holokauszt-tagadó" cikkekre a kurucon,miközben elemzéseket kerestem a Merle-műről.Nálam onnan indult el a "lavina".Egyre-másra gyűrtem befelé a hivatalos holokauszt-történelmet és a "tagadást" is.Tanulmányozgattam az izraeli-palesztin viszonyt,valamint a hazai és nemzetközi cionizmusról szóló "összeesküvés-elméleteket".Ez olyan három éve kezdődött nálam.
De egy kérdésre még nem válaszoltál,virga.És nyugodtan lehetsz őszinte.Mi itt szeretünk. :wink:
Szóval:ha a cionizmus létezik,ez a társadalmi-politikai mozgalom jó hatással van a nemzetek életére,rossz dolgokat okoz,vagy teljesen semleges,nem árt,de nem is használ?
Szerinted? :wink:

Ui.:a cigánysággal kapcsolatban nem elő-,hanem utóítéleteim vannak. :wink:
Ma is majdnem diszkvalifikáltam két darabot.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.10. 19:14


Na, ha ilyen emberekkel lenne tele az ország, mint te Virga, akkor nem itt tartanánk!

Azonban nem tartok minden zsidot cionistanak sem
mi sem

(én nem olvastam)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.02.10. 16:34


A cionizmus letezo dolog, azt nem lehet vitatni. Azonban nem tartok minden zsidot cionistanak sem.Nem tartom magam jobb konzervativnak amugy. Baloldalinak sem. Igazabol semminek sem tartom magam. Nem utalom egyik oldalt sem, mindenkinek meg kell hallgatni a velemenyet, ha szelsoseges akkor is. Inkabb azt mondanam, hogy partnelkuli vagyok, aki szeret a politikarol beszelgetni es megtudom erteni azokat, akik szerint a magyarorszagi helyzet tarthatatlan. Nem hiszek az egy altalanos igazsag megleteben, viszont megertem, hogy milyen tarsadalmi fusztracio vezet odaig, hogy bizonyos nepekkel szemben valakinek eloiteletei vannak. Annak ellenere, hogy en nem utalom sem a ciganyokat, sem a zsidokat. Kifejezetten szeretem peldaul John Stuart Mill irasait, ezek alapjan azt mondhatnank, hogy a klasstikus liberalisokkal ertek egyet. Pedig neki sem ertek egyet minden gondolataval. Szerintem ezek alapjan kozelebb kerultetek a gondolkodasmodomhoz.
Mas, de valahogy beugrott: olvastatok a mestersegem a halalt?
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.10. 16:20


Snatch,ne gondolkodj te semmin,barátom. :)
Virga,te is jó arc vagy.Szerintem te hiszel a cionizmus meglétében és negatív voltában,de maradsz a magad konzervatív jobboldali táborában.Nálam ez belefér. :wink: :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.10. 16:13


mert azt feltételezed áltatala, hogy csak egy igazság létezik
ha nem is egy, de az enyémből kell kiindulni :D
és igen, leginkább a szélsőjobbosok között, akik annyira foglalkoznak a világ dolgaival , összeesküvéseivel, mint mi zsoltival pl, nagyon máshogy látják a világot, mint egy fideszes vagy balos, akinek max annyi a nagy igazság, hogy a másik oldal éppen aktuális baromságait, hazugságait leleplezi illetve tisztába kerül vele. Nyilván általánosítok és sarkítok, de én ezt nagy általánosságban így gondolom. Valamiért a cionizmust nem mszp vagy fidesz oldalról fogjuk hallani valszeg sosem. És igen, ezek az emberek vagy tudnak róla, de érdekükben áll hallgatni, vagy nem tudnak, és akkor "fel kell nyitni a szemüket". Ugyanis pl a cionizmus a magunkfajtának nem kérdés, fikció, elmélet, lehetőség vagy akármi, hanem TÉNY. Kétségbevonhatatlan tény.

de egy ember sok éve kialakult álláspontját meg nem változtathatod szerintem.

igen, ezt beszéltük nemrég
ezért mondtam, hogy hosszú folyamat valaki álláspontját megváltoztatni (bizonyítékok nélkül pláne), és ezért meg se próbálom
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég