Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.02. 13:27


mindenki pofázik
közben az oroszok meg haladnak
https://kuruc.info/r/4/124561/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.01. 20:07


http://index.hu/kulfold/2014/03/01/a_ku ... sok_miatt/
a másik aggódó és hazaáruló barom
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.01. 19:52


egy hsz:
Most kell hivatalosan kérnie a kárpátaljai magyaroknak, hogy csatolják vissza őket Magyarországhoz.
Orbáni 2/3-ad most nem mer nemet mondani, hiszen azzal biztosan elvesztené a választásokat.

jól gondolja szvsz

ahogy ez is :D
Varjuk a mobilunkra az SMS-t. Hozz magaddal kapat kaszat, loszer sincs.
Szoljatok elotte 2 oraval, hogy vegyunk kajat a Tescoban, keressuk meg a bakancsot meg a ruhat es a megfelelo labost sisak helyett...
Bocs 3 oraval elotte szoljatok, hogy tudjunk jegyet venni a Latorca IC-re Zahonyig, mert szallito kapacitasunk sincs ...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.01. 19:29


semmi, csak azon területek ahol orosz többség él, megy vissza az oroszoknak
és ez rendjén is van
és ezt tudják Obamáék is, na meg mit tehetnének? :D

amúgy a népszavazás eldöntene minden ilyen területi problémát mindenhol
persze azt is lehet picit manipulálni sajnos, de a háborúnál még mindig jobb megoldás lenne

frissítés:
"Putyin szabad kezet kapott az orosz fegyveres erők alkalmazásához Ukrajnában"

Az orosz törvényhozás felsőháza szerint Barack Obama amerikai elnök megfenyegette és ezzel megsértette Oroszországot, ezért haza kell rendelni az Egyesült Államokból az orosz nagykövetet.
Kivonták a teljes ukrán hadiflottát szombaton a Krím félszigetről. A flotta új, lehetséges állomáshelyeként Odesszát nevezték meg.

https://kuruc.info/r/4/124544/

és bammeg ezek az európai vezetők mindig MEGDÖBBENNEK :D :D :D
mondjuk az EU össz hadereje se lenne képes valszeg semmire az oroszok ellen, de az már úgy komolyabb szint lenne
és mindig az az egység és szuvereintás gondolata most épp Ukrajnára. Miért??? Előző században minden volt, csak ilyen gondolat nem. Most hogy átléptünk egy dátumot, akkor már csak ilyen gondolatokat szabad megfogalmazni? MIért is? Mi változott? Az emberiség 2000-ben szintet lépett vagy miről maradtam le?

Barroso szerint Európában az elmúlt hatvan évben megtanulták, hogy a "sokféleségre nem az elkülönülés és az elkülönítés a válasz".
barom
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.03.01. 17:54


várható volt, hogy benéznek az oroszok. indoklás: meg kell védeni az ott élő orosz lakosságot. Obama morcos, ENSZ is az lesz, de nem fog semmi sem változni.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.01. 16:33


:D :D :D :D :D :D
bammeg itt röhögök
(pedig nem vicces a helyzet)
de nincs új a nap alatt
az olimpia véget ért, Putyin beindul:
https://kuruc.info/r/4/124544/

elpinpongozik Putyin és a parlament, hogy ezzel legalizáltnak tüntessék fel az akciót :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.28. 10:16


jó, ebben igazad van, valóban nem egy ütős duma
mindegy, én el nem tudok képzelni embert, aki egy óriásplakát miatt fog dönteni szavazásnál
persze valszeg vannak ilyenek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.02.28. 10:01


nem, nem ezt akartam ezzel mondani, de ez annyira általános és szerintem semmit mondó.
Én nem a közszférában dolgozom és ezen a területen nem lehet csak úgy növelgetni a fizetést. De szerintem a közszférában sem, vagyis lehet, hogy lehet, de annak sokan látják a kárát.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.28. 09:59


magad sem gondolhatod, hogy minden egyes plakát minden egyes polgárnak szól
én a közszférában vagyok ugyebár, bár már nem hiszem, hogy sokáig...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.02.28. 09:54


Ja és még valami. Már régebben is láttam a Jobbik nagy választási plakátját, de ma reggel futás közben megint és elkezdett járni az agyam. Én eddig csak azt láttam, amin az áll, hogy Szebb jövőt! Szebb jövedelmet!
Na, én pl. ezt nem tartom sokra. Elhiszem, hogy mindenki szeretne több pénzt keresni, de azt nem tudják megoldani, hogy pl. az én szakmámban, az én képesítésemmel, az én tapasztalatommal többet tudjak keresni. Szóval ez megint ilyen a közszférában dolgozóknak szóló lőzung, amit én nem tudok értelmezni és biztosan nem nekem szól. Persze én is szeretnék többet keresni, de én elégedett vagyok azzal, amit megkeresek, amit kapok fizetés címszóval. A Jobbik ezzel a plakáttal nálam nem talált célba, de nagyon nem.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.02.28. 09:48


Trigoria írta:aztak.rva:
https://kuruc.info/r/6/124472/
nem antiszemita, gyakorlatilag semmi rosszat nem csinált, de fizessen ekkora összeget :twisted:
na jó inkább nem húzom fel magam

És ez a legszebb: "A gesztust "fordított náci tisztelgésként" is szokták értelmezni."

Már azt sem mondom, hogy lassan, mert már most is ez van, de tényleg az lesz, hogy bármilyen mozdulatot tesz az ember, az antiszemita mozdulat lesz. Mi az, hogy fordított náci tisztelgés?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!??! mi a f*sz van mát itt?!?!?!?!?!?! és hogy "is" szokták értelmezni...és még miként? jelzés a pincérnek, hogy fizetek? akkor most miért nem a másik értelmezést vették figyelembe, miért a fordított náci tisztelgést? Agyam eldobom. Kifordított világban élünk. Nagyon figyelnem kell, hogy miként nevelem a fiam. De sajnos már most látom, hogy náci, antiszemita, kirekesztő és rasszista lesz...:(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.27. 23:45


aztak.rva:
https://kuruc.info/r/6/124472/
nem antiszemita, gyakorlatilag semmi rosszat nem csinált, de fizessen ekkora összeget :twisted:
na jó inkább nem húzom fel magam

https://kuruc.info/r/4/124453/
ez viszont jó volt így lefekvés előtt :wink:

drukkolunk zsolti!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.27. 20:19


Egy félévben 4-6 jegyet szereznek a diákok irodalomból.Ezekkel kell jól bizniszelni.
Jogos a felháborodásotok amúgy a srác tettével kapcsolatban,és lehet,hogy néhányan megalkuvónak tartotok.
Higgyétek el:ha ez a kölyök egy sunyi ge.i lenne,szakadna a cérna.
De nem az.Vagy még nem tudom,hogy az-e.Két évvel ezelőtt már tanítottam szakiskolában.
Szerintem ő egy szimpla eltévelyedett,identitászavaros (by calderoni) tanuló,aki még nem tud mit kezdeni a zsidóságával.
Tiszetelettudó.Az órát soha egy másodpercre nem zavarta.Csúnyán még soha nem beszélt.
Persze nem örültem,amikor "visszautasította" a Himnuszt.
Ha mégis megalkuvó lennék,az általam rendezett március 15-ei műsor után már biztosan nem leszek az. :)
Nemsokára showtime.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.02.27. 14:12


manapság hogy mennek a jegyek?
ha jól emlékszem, gimiben nem volt túl sok jegyem, 3 db karóval már erősen kellett volna küzdeni a bennmaradásért, főleg nekem...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.27. 12:44


sn: asszony mit szólt a témához végül?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.02.27. 12:17


nem! én komolyabb fellépést várok Zsoltitól! :)

Amúgy ez a senkiházi itt él Magyarországon, abban az országban, amelyiknek az alkotmánya felsorol pár dolgot, köztük azt is, hogy mi mondjuk az ország himnusza. Ezt ilyen szinten meggyalázni, ledegradálni nem lehet, megengedhetetlen!

Ja, és én sem szerettem felelni/szavalni/verset mondani, én is inkább írásban tettem volna (már csak a puskázás nagyobb lehetősége miatt is :D), ha lehetett volna. De nem volt sz*rakodás, csinálni kellett és eszembe sem jutott megtagadni, pláne nem a Himnusz elmondását!
Pofám leszakad na.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.27. 09:51


na ezért imádom (zsoltival együtt) Cét! :!:
kíváncsi leszek a következményekre, és a kettős mércére :)

hogy ha valaki közömbös a holokauszt témával kapcsolatban az már valójában antiszemita. Szóval jól vigyázzatok nehogy bűnbe essetek :P
már sose tudnék közömbös lenni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: torito9 Dátum: 2014.02.27. 08:01


Szervusztok!

Nem tudom volt-e már...

Csodálkozom, hogy a nagy nyilvánosság előtt nem kezdik ki (vagy nem hallottam volna róla?) az ilyen jellegű megnyilvánulásai után (mint tudjuk nem ez az első):
http://ultrasliberi.hu/cristiano-ronald ... lkosokkal/

Persze mondjuk úgy "én mellette állok", de az biztos, hogy mást már rég kicsináltak volna.

A meccs:
http://int.soccerway.com/matches/2013/0 ... D=PL_MS_03

A jelenet (~):
http://www.youtube.com/watch?v=Q9KbzqtF5rk

------------

Egy szurkoló kitiltása...
http://ultrasliberi.hu/hat-evre-kitilto ... eil-miatt/

Egyetértek az egyik hozzászólóval. A gyász pillanatában ilyet nem engedhetne meg magának, ez ízléstelen gesztus volt. Kihasználni hogy éppen mindenki csöndben van (megemlékezés, pl. éppen ima), hogy csak úgy bekiabáljon valamit, amivel amúgy botrányt is kelthet (az más kérdés, hogy jó páran jót derültek ezen). Azután tőlem kiabálhatta volna egész meccsen, nem érdekel.

A büntetéséről nincs különösebb véleményem.

http://www.youtube.com/watch?v=L0BzEjDy9T8

Itt a videónál túlzás az, hogy ezért "náci"-nak nevezik az illetőt (főleg úgy, hogy tudjuk ők mit értenek ez alatt), de hát ezt már megszokhattuk. Végül is Szanyi kapitány is félrek.r munkaidő alatt, utána meg "hülye náci"-zik egyet, és ezzel azt hiszi le van tudva az ügy. Ez ma már csak így megy.

Erről jut eszembe valamikor rádióban hallottam egy "kedves német (!) bácsit", aki arról magyarázott, hogy ha valaki közömbös a holokauszt témával kapcsolatban az már valójában antiszemita. Szóval jól vigyázzatok nehogy bűnbe essetek :P
"Omnes viae Romam ducunt."
Avatar
torito9
 
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2013.11.25. 23:20
Tartózkodási hely: Kőszeg / Sopron

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.27. 00:54


A többi diák lesz.rja.
Egészen biztos lehetsz benne, hogy ez nem igaz. Nem akarlak véletlenül sem kioktatni cimbora, hisz ez a te szakmád, és a te nebulóid, de mi is voltunk kölykök (a hátsó udvarból :)) és tanulók, és az alapvetően igaz, hogy ha egy csoporton az látszik, hogy egységesen gondol valamit, ott mindig vannak kivételek. :wink: Csak nem teszik szóvá, előtted.
Nézd meg: tomm, én, és gondolom calderoni is azonnal rácsapna a kiskapura, hogy akkor mi se szavalunk. Ez 3/3 (persze már nem gyerekagyunk van). Elég ha csak egy valaki panaszolja majd otthon el ezt. És amikor a szülő megkérdezi a gyereket, hogy mégis miért nem kell Dávidkának szavalni, a válasz a nem tudom lesz. Ha én lennék az a szülő már másnap menne a kérdés a suli felé. :)

A többiek nem tudják,hogy zsidó származású,de egyszer majd elmondom nekik,mert nem akarom,hogy bárki is szóljon egy hülye poént,és a srác kellemetlenül érezze magát.
Már megint a pozitív diszkriminálás :). Egy egész osztály kussoljon az ócska zsidrák poénokkal, csak mert van köztük egy??

Mint például tegnap.Így szólt jelentés után az egyik gyerek:
- Tanár úr,letöltöttem egy olyan játékot,ahol szét kell bombázni Izraelt...
Ebben meg aztán nulla problémát látok. Ennek a Dávidnak a hazája MAGYARORSZÁG!!! Izrael egy másik állam, amit lehet szeretni és nem szeretni. És ennek lehet hangot adni.
Ha a srácnak ebből hosszútávon problémája lesz, majd úgyis átviszik másik suliba a szülei.

Világ vicce, hogy egy gyerek (és családja) eltévelyedésének/meghülyülésének/baromságainak/magyarellenességének az legyen a hatása, hogy haptákba vágja magát miatta az osztály és tanára.

Na erről ennyit azt hiszem. Zsolti majd megoldja.És bárhogy cselekedsz zsolti, mi szeretünk. :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.26. 21:33


A Trigónál és nálam is személyi kultusszal bíró ( :) ) Gáborunk folytatta álruhás országjárását.
Kutyamenhely,Ózd mellett:

http://www.alfahir.hu/alruhas_orszagjar ... amenhelyen

Nem tudom,hogy tényleg csak kampánycélja van-e ezekkel a műszakokkal,de nem is érdekel.Szép dolgok ezek.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.02.26. 19:21


ha szólsz nekik, hogy a srác bibsi, az első dolguk az lesz, hogy "lefitymálják" :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.26. 19:08


Az egyes már azon az órán bekerült a naplóba,hiszen ő kérte.Azt nem akarom megtenni,hogy órákon keresztül írogatom neki az egyeseket,míg fel nem mondja.A többi diák lesz.rja.Ők elmondták/eldadogták,megkapták érte a kis egyestől különböző jegyüket,nekik ez doszt elég.Én csinálhatnék belőle elvi kérdést,de most még nem fogok.
Amúgy szoktunk beszélgetni ezzel az osztállyal azon dolgokról,amelyekről itt a fórumon is társalgunk (ilyenkor borzasztó objektív szoktam lenni,de azt nem fogom engedni,hogy a diákjaim hülyén hagyják el a sulit):cionizmus,antiszemitizmus,zsidóság,cigányság,stb.
És az Dávid nevű fiú egy hónappal ezelőtt került hozzánk.A többiek nem tudják,hogy zsidó származású,de egyszer majd elmondom nekik,mert nem akarom,hogy bárki is szóljon egy hülye poént,és a srác kellemetlenül érezze magát.
Mint például tegnap.Így szólt jelentés után az egyik gyerek:
- Tanár úr,letöltöttem egy olyan játékot,ahol szét kell bombázni Izraelt...
:lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2014.02.26. 18:08


ja igazad van, ezt így ebben a formában nem tudná zsolti kimagyarázni. pedig kénytelen lesz, ha ilyen privilégiumokat biztosít valakinek. nem túl sportszerű a többiekkel szemben, és még jobban erősíti benne a téves, torz tudatot, hogy neki kiváltságai vannak, neki mindent lehet. már fiatalon megtanulja - ha még a zsidó apuka nem nevelte belé - a zsaroláson alapuló előbbre jutást. zsolti vágd be neki az elégtelent, mert nagyobb szarba kerülsz. így még ki tudod magyarázni, van rá 20-30 tanud, megtagadta a szóbeli feleletet, azt akarta, hogy vésd be neki az egyest. nincs miről beszélni. nem lehet kivételezni senkivel se. demokrácia, esélyegyenlőség, a fasza kis lózungjaikkal te is tudsz takarózni.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.02.26. 15:05


ebben mondjuk teljesen igazad van.

én lettem volna a legelső, aki visszautasít bármiféle versmondást, ha ilyet látok. :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.26. 10:09


nálam a leírt vers nem vers
mindig azt kell nézni, hogy a többi diákhoz képest ez hogyan veszi ki magát
én is utáltam szavalni, és hangosan verset mondani gyerekként. Mindig inkább leírtam volna. Ezzel a tanulók többsége így van szerintem most is. Tehát az, hogy ő leírhatja, de a többiek nem, az pozitív diszkriminálás. Ezt hogyan magyarázza majd zsolti a többi diáknak illetve azok szüleinek pl, ha egyszer rákérdeznek?

A szülei BIZTOSAN felelősek a gyerekükért. Ha tudnak róla, akkor azért, ha meg nem, akkor azért.

más:
http://kuruc.info/r/4/124389/
ezek egy akcióval többet ölnek, mint az egész ukrajnai hajcihő :(
Goodluck Jonathan elnök
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Spouse: Patience Jonathan
:D :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég