Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.03.24. 13:24


Trigoria írta:sn: mutatom, hogy lehet egy hsz-ben reagálni :wink: :D

Óbanyek, most látom, hogy a sima "quote"-tal, nem pedig az egyenlőségjelessel :) ez utóbbit ismertem :D

Trigoria írta:Viszont külföldre meg mindenképpen kell a személyi ha jól tudom.

arra ott van az útlevél nekem pl.

Trigoria írta:Szerintem minden durva dolgot és drasztikus megoldást említettünk már velük kapcsolatban :wink:

Attól félek, hogy levadásznak :(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.24. 13:13


sn: mutatom, hogy lehet egy hsz-ben reagálni :wink: :D

jaja, jogsi mellé kell a lakcímkártya. Én évek óta, mióta lejárt a régi személyim csak jogsit használok, mai napig vannak akik fennakadnak ezen, hogy az biza nem elég a személyi azonosság bizonyítására...:)
mert nem tájékozódnak. Én azóta már utánaolvastam mindennek.
Viszont külföldre meg mindenképpen kell a személyi ha jól tudom.

ja, amúgy pikkpakk készítenek neked kártyát, menj egy kormányablakhoz, nem tudom csinálják-e ott, de ma már azért hamar megvannak ezek, és még időben vagy.
ma telefonáltam. Ott helyben kiadják a lakcímkártyát. Személyit meg max ideiglenest, de az most nem fontos. Szóval valszeg el lesz intézve. Mondjuk az okmányirodák elérhetősége felháborító telefonon.

Amúgy nekem életem első szavazata gyökeresen ellentétes pl. a majdani, április 6-i szavazatommal. És eltelt pontosan 20 év. Ennyit számít az élettapasztalat.
Meg a pártok fordulásai, változásai, programjai, az ország helyzete, a te helyzeted, stb :wink: De kétségtelen tény, hogy az élettapasztalat a döntő benne.

zsoltinak címzett gondolatmeneteddel egyetértek. Erre utaltam én is.

Ja, Xaba, neked pedig a cigánysággal kapcsolatos gondolatmenetedre lenne ötletem, amit én szoktam hangoztatni szűk körben, de ezt inkább nem írom le, mert kicsit durva.
Írd le nygodtan! :) Szerintem minden durva dolgot és drasztikus megoldást említettünk már velük kapcsolatban :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.03.24. 12:38


zsolti írta:Amúgy szerintem telitalálat volt ez a politikai topik.Durva összeveszések,személyeskedések nem voltak.Vagy csak nagyon kis mértékben.Én sokat tanultam,tapasztaltam itt is.Így megy előre a gondolat,a gondolkozás,minden.Bár olyan nagy tapasztalatcsere vagy vita nem alakult ki a fórumtagok között.Én ezt hiányolom.Nyilván sokan nem értenek velünk egyet,mégis alig van ellenvélemény.Lehet direkt elkerülnek minket,mondván,ez egy futballportál.És igazuk is van.

Bocs, hogy így külön-külön reagálok dolgokra (mielőtt Trigo leb*szna :D).
Szóval, neked zsolti mindenféleképpen telitalálat volt, de lássuk be, igazi "baloldali" szavazó nem nagyon írogat ide. Pedig biztosak lehetünk benne, hogy van köztünk nem kevés olyan, aki nem a Jobbikra szavaz április 6-án. Sőt, azt mondom, hogy azok vannak kevesebben, akik rájuk szavaznak. De nincs kedvük konfrontálódni, nincs kedvük vitatkozni. Már nem tudom ki volt, de egyszer pl. valaki jelezte, hogy nem lehetne-e ezt a topikot folyton olvasottá tenni, hogy ne lássa, ne adja fel neki olvasatlanként. Na, Ő például biztosan nem Jobbik szavazó. Ezzel nincs baj, és felőlem írhatnának is ide és egészen addig létjogosultsága lesz a topiknak, amíg a fórum szabályait itt is betartja mindenki.

Ja, Xaba, neked pedig a cigánysággal kapcsolatos gondolatmenetedre lenne ötletem, amit én szoktam hangoztatni szűk körben, de ezt inkább nem írom le, mert kicsit durva.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.03.24. 12:29


Azt tudjátok, hogy meddig lehet kérni a területileg illetékes máshol szavazás lehetőségét? Magyarul, ha valaki nem a lakhelyén szeretne szavazni?

Amúgy nekem életem első szavazata gyökeresen ellentétes pl. a majdani, április 6-i szavazatommal. És eltelt pontosan 20 év. Ennyit számít az élettapasztalat.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.03.24. 12:14


Amikor az enyém járt le, nekem olyan 6nap alatt kész is volt. Erre jó amúgy az ügyfélkapu, szólnak ha valamim le fog járni :D
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.03.24. 12:08


Trigoria írta:a rossz hírem (főleg zsoltinak), hogy ma jöttem rá, hogy nincsen lakcímkártyám vazze :( :( Lejárt egy éve a régi személyim, és a jogsi kiváltotta ugyan, csakhogy a szavazáshoz ez épp nem elég önmagában. Szóval sanszos, hogy nem fogom tudni ilyen gyorsan elintézni, de azért reménykedek. Idegesítő, na. :evil:

jaja, jogsi mellé kell a lakcímkártya. Én évek óta, mióta lejárt a régi személyim csak jogsit használok, mai napig vannak akik fennakadnak ezen, hogy az biza nem elég a személyi azonosság bizonyítására...:)

ja, amúgy pikkpakk készítenek neked kártyát, menj egy kormányablakhoz, nem tudom csinálják-e ott, de ma már azért hamar megvannak ezek, és még időben vagy.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.24. 10:21


a jobbikosok mindenhol tolják a szavazatokat
a fideszeseknek nincs rá szüksége
a baloldalt meghekkelik
szerintem

az internetes ilyen szavazásoknak 0 értelme van
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.24. 09:21


Engem nagyon meglepett ennek a barom szavazásnak a végeredménye.Már ha vége van.
Pont az indexen.Amelyről tudnivaló,hogy egy magát függetlenként beállító,ám kimondva-kimondatlanul balliberális hírportál.Az Összefogás jó eredményeit ez magyarázza.
A Jobbik-sikerben pedig egy kis turpisságot érzek.Lehet,hogy bizonyos jobbikos körök linkelték a facebookon vagy valahol máshol,hogy az indexen szavazás van,és ment a sok voks.Nem tudom.
Mindegy is, én örülök ennek.Az igazság úgyis április 6-án derül ki.
Remélhetőleg tiszta lesz.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.03.23. 22:02


iiigen... a tanáraim azt mondják, hogy azért jó a pszichológia, mert bármibe belemagyarázhatsz bármit :D
Bár kétlem, hogy a bizonytalan szavazó követné az indexes szavazást. De végül is... ki tudja?
Én az én elvem követtem és fityeszre szavaztam :P
De a baloldal nagyon-nagyon meglep! Remélem kicsit se reprezentatív!
Kéne a kurucon is indítani egy ilyen szavazást :)
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.23. 21:41


tudom zsolti, nekem is fontosak :wink:

Xaba: azért azt a hatást is érdemes számításba venni , hogy ha bizonytalan szavazó, aki csak azért nem szavazna a Jobbikra mert "nácipárt" és ciki, látja ezt (és buta mert elhiszi hogy valós), akkor ez alapján lehet mégis odaszavazna, hisz látja, hogy népszerű másoknál is.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.23. 21:09


Szerintem sorsolás.És tartjuk az előnyünket az Összefogás előtt mintegy 350 ponttal.Fidesz-bronz.Jó játék hülye gyerekeknek.Nekem való. :)
Trigo,tomm:nekem azért fontosak ezek a témák,mert ezekben szeretnék a legtisztábban látni.És én nagyon törekszem az egyensúlyra,kimondottan kíváncsi vagyok az ellenvéleményekre,és bizonyos kérdésekben igenis meg lehet győzni engem.
Úgyhogy imádlak benneteket! :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.03.23. 20:24


Pedig pont mindenki a fityeszre kellene szavazzon, hogy higgyék azt, hogy előnyben vannak és reprezentatív a felmérés. A Jobbik meg még jobban belehúz, és akkor nyernek :D
(Bár lehet, hogy elgondolkodtak ezen a fideszesek és ezért szavaztak a Jobbikra)

Amúgy milyen elv alapján van a sorrend?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.23. 20:15


Az NT nem jár könyvtárba ezek szerint :D
Dehogynem, a jó csajok csak ott vannak. :wink: :)

Én nem tapasztaltam, hogy bármerre is nyomnák a tanulókat. A mi tanáraink kifejezetten törekedtek arra, hogy ne éreztessék látásmódjukat.
ezt valóban nem tudhatom, nem én ülök az órákon. Én csak a könyvekből, a szerzőkből, a szakdolgozatok címeiből, a tanárok hátteréből vonom le azt a következtetést, hogy maguk a tantárgyak, vagy azok felépítése, vagy a kötelező irodalma nyomja őket egy irányba.
Nem hiszem pl, hogy a cigányságról tanulva, kismillió szakirodalmat olvasva hozzá a kultúrájukról, életmódjukról, történelmükről, akár csak egyszer is elhangozna a cigánybűnözés szó az órákon. De mondom, ezt nem tudhatom, csak sejtem, illetve tippelem.

Ja és grat a végzéshez Virga! :wink:

tomm:
meg, hogy 7/24 a holokauszt meg a zsicik a téma
na jah, elszórakoztatjuk magunkat. :) De nincs megtiltva, hogy bárki más témát hozzon fel itt. zsolti tuti fenekét csapdosná tőle a földhöz örömében :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.23. 19:12


Virga,veled is érdemes lenne hosszasan politikáról csevegni. :wink: Tőled is biztosan sokat tudnék tanulni.

És közben a Jobbik átvette a vezetést az indexen... :shock:

http://index.hu/belfold/2014/02/24/valasztas14/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.03.23. 19:00


Igen TáTK nemzetközi tanulmányok, de már végeztem. Gábor mesélte pont, hogy volt olyan NT-s, akinek utolsó évben mondta meg merre a könyvtár. Az NT nem jár könyvtárba ezek szerint :D Szóval már nem ott vagyok, már mesteren nyomom a közszolgálatit :D Az is mókás hely.
Szóval értem én az érveket. Amúgy az értékeket egy 12 éves is megérti, elsősorban csak ezek érdekeltek. Nálunk az NT-n a szak 20%-a volt akikkel érdemes volt politikáról csevegni. Roppant sokféle látásmóddal találkoztam, pl trockista gondolkodású emberrel, jobbikossal, konzervatívval. Úgy vettem észre, hogy általában ebben a korban már kialakul a látásmód, főleg egy olyan emberben aki tényleg a társadalomtudományi karra szeretne jönni. Én nem tapasztaltam, hogy bármerre is nyomnák a tanulókat. A mi tanáraink kifejezetten törekedtek arra, hogy ne éreztessék látásmódjukat. Annyi történt csupán, hogy megtanultunk mindent az EU-ról, ezáltal sokan euroszkeptikusok lettek :D Valamiért úgy érzem, hogy eredetileg nem ez lett volna a célja az oktatásunknak :D Persze hallottam, hogy a szocon másképpen van. A 80%-ot meg nem is érdekelte a politika kb. Vagy ha igen nem tudta normálisan, értelmesen vagy esetleg higgadtan megfogalmazni a véleményét. Ezeknek meg mondhatsz akármit kb :D
Ami most azt NKE-n megy az sokkal viccesebb
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.03.23. 18:00


meg, hogy 7/24 a holokauszt meg a zsicik a téma
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.23. 15:39


igen, eddig nem lett baj a topikból :wink: hál' Istennek
Telitalálat max neked lett zsolti, meg nekem. :D
Én nem hiányolom az ellenvéleményt, mert ahogy mondtam, úgy ITT SEM tudod megváltoztatni a másik véleményét. Nem fogsz közeledni te se zsolti a baloldalhoz azzal, hogy itt baloldaliakkal beszélgetsz. Ebben biztos vagyok.
Meg az is benne van, hogy túlnyomón jobbosok közé minek jönne ide vitázni bárki is. Na meg valóban, ez egy futballportál.

mai cikkrészlet:
Vona szerint az április 6-ai választások után csak a győztes tudja majd megvalósítani programját, és a médiából sugárzott hamis képpel szemben a Jobbik nem rasszista párt.
„Ha néhány ufó is itt ülne és hallgatná az előadást, engem az sem zavarna, a lényeg, hogy tartsa be a szabályokat, legyen tisztességes tagja a társadalomnak” – fogalmazott a politikus. Jelezte: egyedül pártja áll ki amellett, hogy Magyarországon mindenkire ugyanolyan normák vonatkozzanak.
Ha a Jobbik kormányra kerül, a tisztességes cigány és magyar embereknek egyaránt jobb lesz. Aki nem tisztességes, annak viszont etnikai hovatartozástól függetlenül rosszabb lesz – ígérte Vona Gábor.
(MTI)

ennyit a Jobbikról, és Vonáról mint rasszistáról.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.23. 14:40


Trigo,mondd meg a hölgynek,hogy szívesen látjuk itt a fórumon.Dobd be a közösbe! :wink: :)
Amúgy szerintem telitalálat volt ez a politikai topik.Durva összeveszések,személyeskedések nem voltak.Vagy csak nagyon kis mértékben.Én sokat tanultam,tapasztaltam itt is.Így megy előre a gondolat,a gondolkozás,minden.Bár olyan nagy tapasztalatcsere vagy vita nem alakult ki a fórumtagok között.Én ezt hiányolom.Nyilván sokan nem értenek velünk egyet,mégis alig van ellenvélemény.Lehet direkt elkerülnek minket,mondván,ez egy futballportál.És igazuk is van.
De azért továbbra is várom az "ellenfeleket". :wink: És a pártolókat is természetesen.Közömbösség nincs. :)

És az index-részeredmény fél 3 tájékán:

http://index.hu/belfold/2014/02/24/valasztas14/

Kormányváltás lesz itt,uraim!!! :lol: :twisted:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.23. 14:01


calderoni nagyon jól mondja. Ugyanezt gondolom. A csajnak beidéztem most név nélkül. Kíváncsi vagyok mit fog szólni hozzá. Nyilván röhög majd, és lehülyéz minket. :)

Xaba:
Örülök ha bölcs mondásom volt. :oops: Megtisztelsz.
Amúgy megértelek. Legjobb barátom egyik kapcsolata ment rá a politikára. Mi is sokszor bezsélünk róla, de mindig megfogadjuk, hogy nem fogunk. Ami abban merül ki, hogy időben leállunk. Mert bár nem állunk távoli állásponton, de mégis értelmetlen.

Egy vita alaptézise, hogy azért vitázol, mert azt gondolod igazad van. Sőt, tuti biztos vagy benne. A másik is azt gondolja.
Ha ez a vita épp a politikáról szól, pláne ha általánosságban a pártokról, akkor NINCS AZ AZ ISTEN, hogy egy párórás beszélgetésben megváltoztasd a másik gondolkodását, hitét. Még csak megingatni sem fogod. Ő se téged. Ergo teljesen felesleges az egész. Max egy apró kérdésben megingathatod a másikat, de ez a max. (Ami talán követendő és kivitelezhető lenne ilyenkor az az hogy adsz neki mondjuk egy linket, egy olvasnivalót, amit ha kedvel téged, elolvas otthon, és UTÁNA beszélgettek róla, ha ő is akar. )
Én ezt már nem vállalom fel, ezért nem vitázom senkivel a politikáról.

(Ja és most már talán megértitek, miért féltem ettől a politika topik létrehozástól itt.)

Ez kicsit olyan mint a foci amúgy. Nem értünk igazából hozzá, mégis hobbink hogy nézzük.
A politikához semennyire sem értünk, mégis minden ember politizál. Kikerülhetetlen, hisz az életünk része.
Ezek a beszélgetések Xabánál a cigánykérdésről is pl. Mi értelme? Megnyugszunk tőle ha találunk barátilag megoldást? Nem, inkább csak idegesebbek leszünk talán, hogy ezt a kormány miért nem látja. De beszélgetsz róla, mint a fociról. A birka népnek ezek a hobbijai.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.23. 13:43


Xaba: tök jó,hogy ilyeneken gondolkodtok.Nagyon sok ember gondolkodik és filozofálgat ezen a témán baráti körben,családon belül,stb.
De a döntést azok hozzák,akik nem gondolkodnak rajta.Akiknek diktálják a dolgokat.
Én már ezerszer leírtam,hogy szinte napi "görcsöm" van a hírektől, a politikától,mióta 3-4 éve folyamatosan foglalkozom vele.De megéri.Minden másodperce megéri.Mert az ember magabiztosabb lesz.Ideges,de magabiztos.És bárkivel ki mer állni vitázni.Bárkivel.
Úgyhogy nyugodtan "csámcsogjatok" a témákon,Xaba,és ne érezd magad sza.ul azért,mert aznap sem váltottad meg a világot.
Azt nem mi fogjuk.
Egy vitában pedig hiába érvelsz százszor jobban,mint a partnereid,bizonyos témákban nem fogsz győzni.Mert az ellenfeled is ugyanazt érzi,mint te,és a "tömeg" valószínűleg vele lesz.És akkor neked vége.Persze nehéz ezt végigcsinálni.De pókerarccal,higgadtan,egy-két félmosolyt odabiggyesztve a szád szegletébe... talán olykor le lehet hugyozni a tüzüket. :wink:
A viták jók.Gyakorolni kell őket.Még ha legtöbbször te is maradsz alul.Folytassa, Xaba! :)

Ja,és az index választási szavazást hirdetett mára.Az Összefogás magasan vezet a Fidesz előtt.Hihető. :lol: :lol: :lol:
A Jobbik a harmadik.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.03.23. 13:00


Nem pont lady gaga hányást néz rajta a kétharmad?


Amúgy nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de másfél éve összevesztem a legjobb barátommal valami hülyeségen, mert nem egyezett a véleményünk. Együtt laktunk és 3 napig nem szóltunk egymáshoz. Én akkor megfogadtam, hogy nem vitázok „senkivel”. Mert Ő sem tudott meggyőzni engem, én sem őt. És ilyenformán csak akkor jöhetsz ki győztesen egy vitából, ha elkerülöd. De még ha megnyernéd is a vitát, csak az ellenségességét nyernéd meg.
Azóta életfilozófiámhoz csatoltam Trigo bölcs mondását: "Ez is egy vélemény. Nem kell vele egyetérteni, de el kell fogadni".
Régebb egy társaságban, ha szóba került a politika, vagy a történelem, vagy bármi... próbáltam érvelni a saját igazam miatt, de 10 ből 9x biztosan semmi értelme volt. Vagy ha volt is, tuti nem én voltam a társaság legszimpatikusabb személye.
Szóval mostanra csak a legközelebbieknek mutatok ezt-azt, felvetem de semmiképpen sem érvelek vagy mogyorózok neki. Esetleg olyan esetben, ha az illető kb. semmit sem tud a témáról vagy olyan, akivel lehet is. De amennyiben kezdenek elszabadulni az indulatok, azonnal abbahagyom.
Elég ha az országot tönkreteszik, nem kell még a kapcsolataimat is.

"Itt nyugszik a földben William Jay.
Bár a jobbkézszabályt ő tudta jól -
így szabályosan a jobb létre tért meg.
És most éppen úgy halott, mintha téved."

Más: A legjobb barátommal osztottuk a cigánykérdést. Hogy kéne, hogy lehetne… gondolkoztunk rajta. Aztán mondtam neki is, hogy ez jó, hogy így megtárgyaljuk és talán építő jellegű gondolatok is születtek. De most lefekszünk, mint aki jól végezte dolgát és porhintésen kívül semmit sem teszünk?
Bár Ő azzal érvelt, hogy gondolkodik egy terven közben. De én? Rossz érzés…
Mit gondoltok?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.23. 11:48


Azért az internet igencsak kitágítja a fiatalok látókörét,tehát el tudom képzelni,hogy egy huszonkevéséves fiatal már tudja,mi az a cionizmus,mi az a holokauszt,mit mondanak a pártok,stb.
Kérdés,hogy milyen csoporttal,társasággal kerülnek kapcsolatba a facebookon,a magánéletben,honnan súgják meg nekik,hogy ezt meg ezt nézd meg,olvasd el.
Egy biztos:az internet a mi malmunkra hajtja a vizet.
Semmi más.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2014.03.23. 09:53


Virga írta:calderoni nagyon degradáló, amit a huszonévesekről írsz. Mi az, hogy nem abban a korban van, hogy gondolkodjon? huszonévesen? Szerintem ez nem igaz. Én például a 2002-es választások óta foglalkozom politikával, már akkor figyelemmel követtem, pedig 12 éves voltam. Biztosan vannak olyanok is, akikre igaz, amit írtál, de ez így nagyon általánosítás.
A szülők pénzén eltézik sem feltétlen igaz, nekem sokkal több olyan ismerősöm van az egyetemről, akiket nem igazán tudják támogatni otthonról ezért maguknak kell megoldania.


Virga akkor ezek szerint te képviseled azt a bizonyos fecskét, amelyik nem csinál nyarat. A véleményemet továbbra is fönntartom: egy 21 éves ember, rendkívül kevés élettapasztalata alapján nem áll azon a fejlettségi szinten, hogy reálisan lássa a problémákat. Nyilván vannak kivételek, de meggyőződésem, hogy a korosztály 98%-át ezek a dolgok foglalkoztatják legkevésbé. Az utolsó dolog, ami érdekli őket. Én is ilyen voltam, meg szerintem a többiek is, valamilyen határig természetes is, de hol van ez a határ? 21 évesen nem láttunk mi se kirívó dolgokat, persze nem volt kuruc, hogy tájékozódjunk, meglássuk az érme másik oldalát is.
A kollegám 23 éves nem volt még szavazni. Azt mondja most elmegy, a youtube-on látott jobbikos videókat, megnézett jó sokat. Azt mondja nem kérdés, hogy kire szavaz. 23 évesen már fogékony valamire, már nyílik a tudat, eddig semmi. Kérdés az, hogy a fiataloknál mely életkorban történik meg az, hogy elgondolkoznak. Nem föltétlen hiszik el azt, amit hallanak. Az egyetemisták elég hosszú időt töltenek a veszélyes zónában, 5-6-7 éveket, addig folyamatosan kapják a fals információkat.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.22. 21:10


életem legboldogabb napja lenne ha a Jobbik nyerne most (nem fog)
annyi dolgot kéne rendbe rakniuk, hogy azt se tudnák mihez kapjanak hirtelen. :) 4 év is kevés lenne rá
de milyen szép gondok lennének ezek...
jó lenne olyankor vezető jobbikosnak lenni :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.22. 20:43


Nincs olyan nagy kontroll felettünk,tanárok felett.
Én nem így fogok tanítani.A töritanár is verte az asztalt,mikor a módosításokat olvasta.
Ez a pedagógiai program csak formalitás számomra,de már maga a megléte gusztustalan.
A Mazsihisz diktálta a Fidesznek.
Az a Mazsihisz ugyebár,aki most nem akar együtt ünnepelni a kormánnyal.
Fidesz,Fidesz,nem kellene már talán elfelejteni ezeket...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron