Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.31. 10:56


mert nekik le kell küzdeniük a róluk kialakult hamis képet is (rasszizmus pl)
mélyebbről, messzebbről indultak neki az egésznek
szvsz így gondolta, de majd mindjárt elmondja ő is :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.03.31. 10:47


Én nagyon szeretem a Jobbik küzdését! Mert tudják, hogy sokkal jobbak kell legyenek ahoz, hogy szavazókat nyerjenek, mint más pártok.

Ki fejtenéd miért gondolod, hogy nekik többet kell tenniük?
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.03.31. 10:41


Szerintem a Jobbikosok kínosan ügyeltek, nehogy elrontsanak valamit. Inkább az idősebbek ronthatták el.

Vagy inkább a fiatalok, akik nem olvasták el az útmutatót, mert "én tudom". Elbizonytalanodtam
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.31. 10:37


ha már a szavazatod Xaba:
http://kuruc.info/r/2/125869/
sose tudjuk meg, mennyire fognak csalni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.03.31. 10:15


Na, akkor hivatalosan is megerősítem, hogy én vagyok a fórumon nagy valószínűséggel az első szavazó! De nem mondom meg, hogy kire szavaztam :P Biztos nem találjátok ki!


Anyám kérdi: Te, hogy hogy nem Orbán Viktorra szavazol?
-Mért szavaznék rá?
-Ő adta nekünk a kettős állampolgárságot.
-...


snatch írta:
Trigoria írta:hát akkor ne nézd! Egyszerű ez. Én mindegyiken tudok röhögni még mindig. Persze nyilván magán a röhögésén röhögünk inkább, és így sokkal könnyebb megfelelő szöveget rakni alá.

huhh, én eddig egyiket sem voltam képes végignézni, nekem ezek nem jöttek be eddig egyszer sem.

Szerintem jóóók :D

Én nagyon szeretem a Jobbik küzdését! Mert tudják, hogy sokkal jobbak kell legyenek ahoz, hogy szavazókat nyerjenek, mint más pártok. Ez kicsit olyan, mint egy nő férfi szakmában.
Elképzelni sem tudom, hogy mennyivel dolgozhatnak többet, mint más pártok tagjai. Letették az asztalra a programot is idejében. Keményen dolgoznak! Tisztelet!
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.31. 09:29


sn: tudjuk, hogy te egy egészen különleges állatfaj vagy :D :D

Virga: nem tévedsz. Amit írsz, az szerintem kb evidens és tény.

Milyen megoldásai maradtak? Hát ott a harmadik legerősebb a Jobbik. Ők még nem voltak, gyakorlatilag tiszta lappal indulnak

ezért mondom mindig a hordós példámat :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.03.31. 09:16


Trigoria írta:hát akkor ne nézd! Egyszerű ez. Én mindegyiken tudok röhögni még mindig. Persze nyilván magán a röhögésén röhögünk inkább, és így sokkal könnyebb megfelelő szöveget rakni alá.

huhh, én eddig egyiket sem voltam képes végignézni, nekem ezek nem jöttek be eddig egyszer sem.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.03.31. 08:52


Én nem így látom zsolti. Szerintem a Kormányváltás részéről roppant nagy baki volt kb csak a régi motorosokkal indulni. Gondolj bele, hogy van egy ember, aki hol ide, hol oda szavazott eddig. A régiekben csalódott 8 év alatt, hiszen miért is ne csalódott volna? Aztán megváltásként megszavazta a fideszt, ráadásul 2/3-dal. A csoda elmaradt és így újra csalódott. Milyen megoldásai maradtak? Hát ott a harmadik legerősebb a Jobbik. Ők még nem voltak, gyakorlatilag tiszta lappal indulnak. Látja a plakátokat, hallja Vonát beszélni néha és úgy dönt, hogy akkor inkább rájuk szavaz, mint a már kipróbált rosszra. Milyen más lehetősége van még? Szavazni egy kis pártra, mint az LMP. Ezt az utolsó opciót azok fogják tenni, akikbe tényleg beleivódott az, hogy a Jobbik rasszista. Azonban ez egy szűk réteg, hiszen a mindennapi életben számos negatív tapasztalata lehet a kisebbséggel. Én szerintem a Jobbik azért is ért el 4 éve ilyen eredményeket, mert csak ők beszéltek a cigányokról bármilyen szinten és ez sok embernek már bőven elég is volt. A mostani erősödést pedig leginkább annak lehet betudni (szerintem), hogy csalódtak a többiekben, ezáltal az olyan szavazók, akik nem tisztelték szentként Orbánt vagy Gyurcsányt rájuk fognak szavazni. Plusz most sokkal szolidabb lett maga a kampány is. Természetesen lehet, hogy tévedek.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.31. 07:31


Látod,Trigo,felbukkant még egy rejtett szavazónk.Üdv a táborban,csikk! :wink:
Virga:remélem valóban ballépés a többiek részéről.De a fordítottja is igaz lehet.Amíg az emberek nem tudnak róluk,addig a Fidesz és a baloldal között választanak.Márpedig aki nem jár utána,annak csak a média által összerakott Jobbik jut.És az nem valós.Nyilván az sem reális,amit magukról mutatnak,de messze a legvalósabb az összes párt közül.(Mondjuk az m1,a Hír TV és az Echo rendszeresen teret ad a Jobbiknak,úgyhogy azért lehet őket látni,hallani,de ez kevés.)
A Népszabadságra visszatérve:nem vagyok az olvasójuk,csak néhány cikket olvastam belőle.Én inkább az ATV-re gerjedek. :twisted: De nem hiszem,hogy sokban különböznének egymástól.Orbán-gyűlölet,cigánypártolás,liberális kultúrhiszti.Ennyi.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.30. 22:52


Ez a beszéd! :wink:
Sokkal jobban le fog maradni, mint mi az Intertől anno
20%-ot nem lehet csak úgy behúzni rejtett, bizonytalan, külföldön élő szavazókkal - sajnos
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: csikk0 Dátum: 2014.03.30. 22:48


Aki minimálbérből is szebb jövőt remél csak a Jobbikra szavazhat. 20 (választás idején már 21) évesen úgy érzem kicsit, hogy a jövőm forog kockán. Ha már AS Roma fórumon vagyunk egy ide illő példával szemléltetem a dolgokat. Sajnos a Jobbik úgy fog lemaradni a győzelemről, mint mi pár éve az Inter ellen a bajnokságban, pár pont híján. Nem fognak tudni odaérni, mert a kormányon olyan emberek ülnek akik nagyon jól tudják, hogy lehet félrevezetni embereket úgy, hogy más pártnak esélye se legyen leváltani őket. Rajtam nem fog múlni és támogatom a Jobbikot szavazatommal! Forza Roma, Jobbik! Szebb jövőt!
Avatar
csikk0
 
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2009.07.29. 20:35
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.03.30. 21:50


Trigoria írta:Inkább kiátkozzák kb. :)

és ez jó nagy ballépés a részükről szerintem.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.30. 21:45


Ha lenne program, érv, tudás ahhoz, hogy egy stúdióban legyőzzék őket, már rég hívták volna. De nincs. Ezért nem hívják. Inkább kiátkozzák kb. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.03.30. 20:51


igazad van, csak frusztrált vagyok amúgy is és gondoltam megosztom, hogy zavar, hogy nem kreatív az internet népe :D
A "mert csak" nem indoklás :D Én olvasok sokfélét néha néha és nevetségesnek tartom 5000en nézik át és nem veszik észre a hibákat pl. Én az egész magyar sajtót sz*rnak tartom :D
Szakértői véleményt sajnos nem tudnék megformálni. Talán úgy gondolják, hogy ha meghívják, akkor saját maguk melléhelyezik, mint "vetélytárs". Ez pedig nem fér bele náluk. Én személy szerint pontosan azt tenném a helyükben, amit te mondasz. Vitára invitálnám őket és ott pedig megpróbálnám legyőzni őket. Így lehet gyengíteni egy pártot. Főleg ha azt veszed alapul, hogy sokan azért szavaznak a jobbikra, mert sem a fideszre sem a nem tudjuk már a nevüket dologra sem akarnak szavazni.
Az meg hozzá tartozik a dologhoz, hogy okosan van ez felépítve a jobbiknál. Vona magyar vizslával pózol és rendről beszél. Nem marhavagonokról vagy gyűlöletről. Arról kisemberek beszélnek, vagy szimpatizáns szervezetek. Az pedig nem ugyanaz.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.30. 20:21


Én annyira unom már ezt a videót. Egyszer kitalálta valaki, hogy vicces és azóta mindent erre a sablonra nyomnak. Óriási kreativitás...
:D
hát akkor ne nézd! Egyszerű ez. Én mindegyiken tudok röhögni még mindig. Persze nyilván magán a röhögésén röhögünk inkább, és így sokkal könnyebb megfelelő szöveget rakni alá.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.30. 19:59


A maga táborában minden újság színvonalas.A baloldalnak a Népszabadság.Nekem - meg úgy általában a jobbosoknak - ocsmány fos,mert csak.Mint ahogy az ATV is.Ahogy felmerül bármelyikben a Jobbik,egyből fasisztáznak,holokausztoznak,rasszistáznak.Nekem meg már ebből van elegem.Az ATV miért zárja ki a műsoraiból tudatosan a Jobbikot?Vajon miért?Tessenek őket meghívni,és porig alázni őket a stúdióban.
Virga,te mint politológus mit gondolsz erről?A Jobbikkal tényleg nem lehet egy asztalhoz ülni,és beszélgetni?Ők tényleg nem férnek bele a szólásszabadságba?Miért kell folyamatosan démonizálni ezt a társulatot?
Persze a választ mindannyian tudjuk.De kíváncsi lennék egy elfogulatlan szakmabeli véleményére is. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.03.30. 19:30


Én annyira unom már ezt a videót. Egyszer kitalálta valaki, hogy vicces és azóta mindent erre a sablonra nyomnak. Óriási kreativitás...
Miért álltak össze ezek a pártok? Azért, hogy leváltsák Orbán Viktort. Semmi másért, ezért beszélnek csak erről. Ez az egyetlen cél.
Nem gyilkos, rosszabb, politikus :D
Mi problémád a népszabadsággal? Azon kívül, hogy pontosan olyan színvonaltalan mint sz ÖSSZES magyar sajtótermék?
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.30. 19:13


épp jókor rakom akkor ezt be:
https://www.youtube.com/watch?v=UJ4PV6NSd5I
:D
megállíthatatlanul jönnek ezek a videók (nem is mindegyiket raktuk be)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.30. 18:53


Oké,tomm,ezt értem. :wink:
De miért 3 pártból állnak?
Miért nem ötből?
Ha a Fidesz-KDNP kettőnek számít,akkor az MSZP,az Együtt 2014,a Párbeszéd Magyarországért,a Demokratikus Koalíció és a Magyar Liberális Párt nem ötöt tesz ki?Márpedig az 25 %. Nem értem továbbra sem.
Bajnai meg jópofa.Már engem is egyre jobban kezd idegesíteni az Orbán-ellenesség.Azért nem gyilkos ez az ember.És ez a nyeszlett baloldal csak őt meg a "rezsimjét" hajtogatja.Szánalom.Remélem megelőzi őket a Jobbik.A Népszabadságukkal meg az ATV-jükkel együtt.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.03.30. 14:50


mert 3 pártból állnak. ahogy a fidesz-kdnp-nek is 10 kell.

bajnai azt mondja, hogy szavazz rájuk, hogy visszaállíthassák a szabad, tisztességes választásokat. de ha ők nyernek, akkor egy nem szabad, tisztességtelen választáson nyertek?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.29. 10:45


Meg tudná valaki mondani,hogy a baloldali összefogásnak miért 15 %-ot kell szerezni ahhoz,hogy bejusson?
Miért nem 20 vagy 25 %-ot? 4 vagy 5 kisebb részből állnak,nem?
Vagy az MSZP-Együtt-PM már eleve egynek számított?(3 az 1-ben?)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: torito9 Dátum: 2014.03.29. 03:45


Olvasói javaslatok a "Magyarország miniszterelnöke" plakát cseréjére
http://kuruc.info/r/57/125708/
A felvásárló is ott figyel, igazán mosolyoghatna! :D (Hát még lehet igaz lesz...)
https://www.youtube.com/watch?v=UPHCiGL6r-M

Egy sünt is kirakhattak volna - Sün for president!
"Omnes viae Romam ducunt."
Avatar
torito9
 
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2013.11.25. 23:20
Tartózkodási hely: Kőszeg / Sopron

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.27. 23:48


milyen vitát? amiből úgyse lesz semmi? :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.27. 20:05


Xabikám,ugye nem a vitától teszed függővé a szavazatodat? :wink:
Ne várjál addig,barátom.
Ikszelj,és dobd postára. :wink:

Itt pedig egy szép dal:

http://www.alfahir.hu/balint_natalia_ez_a_hazank_uj_dal
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.03.27. 20:02


Haha, én már megkaptam a szavazólapomat. Akár ma is szavazhatnék 8)
De még először megvárom a vitát! Bár, ha ezt megteszem, akkor a levelem kifut az időből :( Hogy döntsek ilyen bizonytalanul?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég