Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.04.04. 10:03


Hát dobálózni si dobálóztak pl, de sokkal fontosabb a félelemkeltés. Ahhoz pedig nem kell a cselekdetig eljutni.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.04. 09:10


Nyugtass meg Virga, hogy ezt viccnek írtad! :D
Mivel a Gárda SOHA SENKIT nem bántott (kínosan ügylenek is rá), ezért a kreált rettegésen túl minden más ilyen félelem orbitális kamu.

http://kuruc.info/r/26/126073/
inkább ezektől kell nekünk félni lassan:
Ki fogja vállalni a felelősséget azért, ha egy őrült az itt látható több ezerből a fenti "prédikáció" hatására, elveszítve a maradék eszét is, leszúrja a jobbikos szomszédját, vagy bárkit, aki az útjába kerül, mondván, hogy megszállta a sátán, tudja ezt a saját "lelkészétől"?
Nagyon jó kérdés. És hisszük vagy sem, ez bizony valós probléma lehet még.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.04.04. 07:48


(az a Gárda, akitől amúgy rettegni kell)

És fordítva amúgy ez nem lehet igaz? Tehát nem ők költöznek be a házba, hanem te leszel cigány pár hétre. Akkor sem kell majd rettegni sem a gárdától ,sem a betyár seregtől?
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.04.04. 07:25


http://alfahir.hu/15_cigany_sem_tudta_m ... lkan_video

Tessék Scrym, ebben minden benne van... mai Magyarország.
Látod, őket is védi valaki... S a védelemben nyilván benne volt, hogy származásuk miatt zaklatta őket a fiatalember, azért estek neki...
Mert van, aki évek óta abból él, hogy rettegnie kell.
Néhány éve Galgagyörkről kimenekítettek egy magyar családot (az a Gárda, akitől amúgy rettegni kell), mert egy-két napja vasvillával, kardokkal felfegyverkezett csapatok fenyegették őket. Na Pokorni Liácska, Lakatos Márkocska, Bródy Jancsika és a többi jó fizetségért rettegő majd akkor lesz hiteles ember, ha beköltöznek az üresen hagyott házba. Ott éldegélnek majd békességben, nyugalomban, toleránsan. Na akkor majd hiszek nekik.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.04. 06:44


Tomm:imádom a cinizmusodat.(Ugye most nem őket nézted ki poénnak,mint anno a Kétfarkú Kutyapártot? :wink: )
Fradista:jó,hogy visszatértél.Még ha egy rád jellemző félmondattal is. :wink:
Scrym:téged meg remélem meggyőztünk úgy,hogy nem is tudsz róla. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.04. 01:01


Az a baj, hogy nagyon elegem (elegünk) van, a mostani helyzettel, és jó volna ha valami más jönne, valami teljesen más, és ezt láttam a Jobbikban, csak nem szeretném ha ló túl oldalára esnének.
Ezzel nagyon sokan vannak így a pártonkívüliekből, politikát nem annyira figyelőkből.
Jól látod a Jobbikban amit látsz. Átesni a ló túloldalára? Nem fognak, de majd aggódunk ezen, ha már kormányon vannak. :wink:
De megint csak a hordós példámat tudom felhozni. Két hordó (párt/kormány) már tele volt sz.rral. Lehet a harmadikban is az lesz, de amíg ki nem nyitjuk, honnan tudhatnánk?

De ennyi párt elleni kampányt még nem láttam soha, nem tudom mit tegyek, elgondolkodtató...
de hát épp ezért nem fura ez neked? Amit ennyire tiltanak, amitől ennyire óvnak, az mindig gyanús... :wink:
Gondolod pl Bródy János ismeri a Jobbikos politikusokat személyesen? Olyan információk birtokában van, amiben mi nem? Mert ha nem így van, akkor mi alapján fél a Jobbiktól, mi alapján retteg tőlük? Mi alapján KÉR/UTASÍT meg ENGEM, TÉGED és azt az 1-2 millió jobbikos magyart pl, hogy ne szavazzak rájuk???? MIért valami ellen lépnek fel, miért nem valami mellett? Pl mit szólna hozzá, ha majd kampányt indítanánk pl a zenéje ellen?

Szavazz Scyrm valóban, ahogy az eszed és a szíved súgja.
De egyetlenegy dolog 100%, hogy TUTI! Ha nem lesz kormányváltás (márpedig szinte tuti hogy nem lesz), akkor semmi az égvilágon nem fog változni. EBBE TESSÉK BELEGONDOLNI! Konkrétan SEMMI nem fog változni! A barátnőd ugyanúgy rettegni fog éjjel, te meg lerágod majd a körmöd miatta ugyanúgy, hiszen Pintér megint megmondta: igenis rend van.
Maradsz a nyakig szaros hordóban, visszabújsz a múltkor még fejbúbig szaros hordóba (talán már nincs benne annyi), vagy választod a lezárt hordót, amibe bármi lehet... :wink:
(a kispártokra szavazás az idei választáson a nemszavazás szinonimája nálam. Meg hogy eltartsuk a többi politikuskát.)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.04.03. 23:18


.. legrosszabbikra :(
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.04.03. 22:53


Scrym írta:Az a baj, hogy nagyon elegem (elegünk) van, a mostani helyzettel, és jó volna ha valami más jönne, valami teljesen más, és ezt láttam a Jobbikban


Kedves Scrym, így csütörtök este, közel éjfélhez valószínűleg nem én foglak meggyőzni.
De ha valami mást, teljesen mást szeretnél, akkor csak egy választásod van. Az összes többinek a lényege, a gyökere ugyanaz. Még azt is letagadják, hogy féltened kell a barátnődet, hogy kimenjen este az utcára. Már a tényt is letagadják, arról sem szabad beszélni. A sok negatív kampány meg csak egyet mutat, itt igazából mindenki egy ellen van. Nagyjából mindegy, hogy ez vagy az... mind a rendszer része, csak a Jobbik ne legyen. Ezért erőlködik ilyen izzadságszagúan minden hitvány... De a sok negatív kampány általában visszafelé sül el...
Még egy dolog... Mondjuk szombaton valamelyik piacnál nyilván ott lesz minden párt kampányolni. Menjél el Te is. Kíváncsi ember vagy, tájékozódni szeretnél. Próbáld meg mindegyiktől elkérni a programját. Ja... Az egyiknek sincs? Csak a Jobbik adott ki?
Nyilván Te döntesz, de szerintem Scrym, nincs sok választásod. Szavazhatsz a sok rosszabbnál rosszabbra vagy a...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.03. 20:43

:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Scrym Dátum: 2014.04.03. 20:31


Köszi a válaszodat!
Az a baj, hogy nagyon elegem (elegünk) van, a mostani helyzettel, és jó volna ha valami más jönne, valami teljesen más, és ezt láttam a Jobbikban, csak nem szeretném ha ló túl oldalára esnének.
Majd valami lesz, valahova x-elek vasárnap! :) Egy biztos a két bohóc párt kiesik, szimpatikus még az SMS, csak gyengének érzem!
Köszönöm!
AS Roma per Sempre!
Avatar
Scrym
 
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.03.12. 09:19
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.03. 20:20


Mármint a Jobbik-elleni gyűlöletkampányra gondolsz,Scrym?
Valóban elgondolkodtató.Hogy vajon az ellentábor érdekből csinálja,vagy meggyőződésből.
Scrym,mi már itt a választás előtt három nappal nem próbálunk meggyőzni téged.
Dönts úgy,ahogy a szíved és az eszed egyszerre diktálja.
A következő ciklusban pedig tájékozódj minél több orgánumból,és találd meg a számodra megfelelő döntést.
Nyilván én örülnék,ha most is a Jobbikra szavaznál.Nem tudom,hogy bármit meg tudnának-e oldani ebben a legatyásodott országban,de azt bizton állíthatom,hogy nem rasszisták és antiszemiták,ahogy a videóban állítják róluk.
Részemről ennyi volt a kortesbeszéd a párt mellett.
Dönts úgy,hogy utána ne érezd magad kellemetlenül.
Kellemes álmatlan éjszakákat vasárnapig! :) :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Scrym Dátum: 2014.04.03. 19:41


Bizonytalanodok...
Kezdtem jobbik párti lenni, végre rendet szereznék, rendet az utcákon, hogy nyugodt legyek, hogy ha a barátnőm egyedül mászkál a sötétben a városban, radikális változást...
De ennyi párt elleni kampányt még nem láttam soha, nem tudom mit tegyek, elgondolkodtató...
AS Roma per Sempre!
Avatar
Scrym
 
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.03.12. 09:19
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.03. 18:49


https://www.youtube.com/watch?v=TB5C_YpAAPQ
érdekes
nyilván lehet hallottatok már erről az emberről, de én még nem
elejét hallgattam meg, de tök logikus dolgokat mond
mindenképpen elgondolkodtató

zsolti: én is megnéztem reggel
már be se rakok ilyet
szánalmas
Ezek a híresebb emberek pont ugyanannyit tudnak a Jobbikról mint a nagy átlag. Tehát valójában szinte semmit.

Úgy félnek a Jobbiktól mint a tűztől. Főleg a hitgyüli.

Közben meg szarházy BIZTOS benne hogy nyernek vasárnap. Normális??? Értem én, hogy ezt kell mondania egy "kormányváltó" pártnak, de a realitásmentes hazudozást is letolják a választóik torkán?
Vona mikor mondott ilyet, hogy nyerünk? Arra törekednek igen, meg meglepetésre (szép szó, sok minden belefér :wink: :) ), de nem dobálózik betarthatatlan ígéretekkel.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.03. 16:38


Na nekem az ilyenek verik ki a biztosítékot:

http://hvg.hu/itthon/20140403_szavazz_a_jobbik_ellen

Mindenkinek joga van a Jobbik ellen szavazni.De hogy hazugságokkal erre uszítani a népet...
És nemcsak átlagemberek,hanem ismert személyiségek is megszólalnak a videóban:Parti Nagy Lajos,Kornis Mihály,Pokorni Lia,Lakatos Márk,Havas Henrik,Novák Péter,Gesztesi Károly,stb.
Hogy adhatják a nevüket egy ilyen mozgalomhoz?Akármennyire jók és művészek a saját területükön (mondjuk én nem így gondolom,de legyen),hogy uszíthatják így a lakosságot?Én nem állnék ki "híresen" azért,hogy kire ne szavazzanak.Álljanak ki a saját pártjuk mellett.De ne mások ellen.Patkány egy dolog ez.Mostanra már nem nagyon húzom fel magam,de ez sok volt.
Ha "normális" lennék,azt kérdezném,hogy miért baj az,hogy felvállalják a véleményüket.
Ellenben ha bunkó lennék,olyanok dolgokra várnék válaszokat,hogy...
...Ki nem zsidó a megszólalók közül?
...Mit szóltok a horgas orrú lányhoz?
...Jártak már ezek a magyar valóságban?
Maradok a bunkónál.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.03. 08:38


https://www.youtube.com/watch?v=SAnZQAepmxA#t=56
azért elképesztő, hogy egy önfenntartó börtön témába is bele lehet kötni :D Ember nincs a földön aki ne örülne annak, ha nem az adófizetők pénzéből csekkolják ki a napi 8000/rab pénzt. De ezeknek a senkiháziaknak mégis kötelező belekötni ebbe is, csak mert a Jobbik hozta elő.

a végén még mindig a vita a téma
most már nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz :)
szerintem valami poénnal készülnek. Kinyomtatott papír-Orbánnak felteszik a kérdést, hogy "Tisztelt miniszterelnök úr, pártjának mi a következő négy évre a programja?". "Köszönöm elnök úr!". Vagy valami hasonló :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.02. 20:37


én mg a rádiós Vona-interjút hallgattam ami 45 perces volt. Legalább hagyták beszélni. Ritka.
már semmi újat nem tudnak mondani (nem is kell már), de azért meghallgatom ezeket megszokásból :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.02. 20:00


Ma voltam Tiszavasváriban egy jobbikos lakossági fórumon.Kár lett volna kihagyni.A Showder-klub ehhez képest semmi.Amit Vona és Pörzse művelt a humor területén...
Információk szintjén sok újat nem tudtak nekem mondani,de a tálalás.Komolyság,pátosz,irónia,humor.Minden volt.
Most már megértem a gyurcsányistákat.Fletó bármit tehet,ők mellette állnak.
Én is így érzek Vonával kapcsolatban.
Ez a Pörzse meg a Jobbik szóvivője lesz.Hihetetlen fickó.
Részlet (Pörzse a mikrofonnál):
"Múltkor az egyik kamupárt csinos szóvivője azt ígérte,hogy ha kap 3000 like-ot a Facebookon,akkor megmutatja a melleit.Én nagyon megijedtem.Mi lesz,ha nekem is kitalál valamit a főnök? (kinéz az asztalnál ülő Vonára) 3000 like után nekem is villantanom kell valamit?Mondjuk Berki Krisztián után nem nagyon tudok újat mutatni."
És ilyenből rengeteg volt.Persze megvolt a szakmaiság és a kampány is.
Ezért még fizettem is volna. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.04.02. 16:22


http://idemagog.hu/
Amennyiben valakit érdekel, hogy mennyire mondanak igazat a magyar politikusok, az itt nyomon követheti :) Igen még elég kevés az anyag, reményeim szerint ez idővel változni fog (igen, van közöm hozzá személyesen, nem szeretnék reklámozni, mert nem is kapok a látogatottságért pénzt, csak érdekességként írom)
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.02. 09:26


http://hu.wikipedia.org/wiki/Falkland-szigetek
nem először olvasom el, de eskü minden alkalommal szanaszét röhögöm magam az egész leíráson
parádés az egész története a szigeteknek
meg ez:
A médiát egy rádióadó és két hetilap – a Penguin News és a Teaberry Express – képviseli.[1]
:D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.01. 23:49


Tök örülök ezeknek az infóknak!
Érdekességek a legjobb fajtából.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: torito9 Dátum: 2014.04.01. 16:26


Trigo, ez a kurucos linked nem volt rossz!
Persze valamennyire szerkesztve van, de nem rossz.

Más (úgy gondolom ez inkább ide tartozik - foci és politika):

Offtopicon írtam a legutóbbi Boca - River meccsről.
Van ott egy videó arról, amikor bevonulnak a játékosok. Ott látható ez:
http://m.infonews.com/elgraficodiario/notas/132058.php

Én River szurkoló vagyok, de emelem kalapom az ilyen megnyilvánulások előtt!
Vegyük figyelembe, hogy itt nem a szurkolók pózoltak a drapi előtt, hanem a játékosok!
Erre mondta egy barátom, hogy ez itt Magyarországon szinte elképzelhetetlen, micsoda botrány lenne! Ez a nagy probléma...

Szurkolóknál egyértelmű, hogy jelen van, pl.:
http://www.labombonera.com.ar/la_malvin ... 132407.htm
http://www.ole.com.ar/river-plate/futbo ... 0123_5.jpg
http://sp1.fotolog.com/photo/49/62/90/c ... 7734_f.jpg

Az a nagy különbség közöttünk és úgy általában a dél-amerikai országok között, hogy ott nem létezhet olyan párt, amely nem mondja magáról, hogy nacionalista!
Lehetnek óriási különbségek a nézetek között, de mindannyian erősen nemzeti érzelműek!
Még a legalja piti tolvaj is lehet csaló gazember, de nemzeti érzelmű, erről van egy anekdota:
egy argentin fogdában falfirka: "XY Quintanilla. Nacionalista peruano. Marzo de 1939". Mint utóbb az ottani tizedes visszaemlékezett: egy alacsony termetű perui kecsketolvaj volt ott :)
Még benne is több nemzeti büszkeség volt, mint ma jó pár emberben itt a Parlamentben...

Ott olyan nem lehet mondani, hogy mit "argetinoskodsz", "peruiaskodsz", mert hülyének néznek - nálunk meg van ugye a kedves magyarkodsz kifejezés, ami alatt valami negatívat kellene érteni... szégyen!

Ebből a népből kiírtották a nemzeti öntudatot! Ezt legfőképpen az elmúlt kommunista korszaknak köszönhetjük. Éljen Kádár-népe...
"Omnes viae Romam ducunt."
Avatar
torito9
 
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2013.11.25. 23:20
Tartózkodási hely: Kőszeg / Sopron

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2014.04.01. 16:00


de észérvekkel meggyőzhető az átlagember, ha ELJUT hozzá az információ.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.01. 14:22


http://kuruc.info/r/57/125935/
na ez a TIPIKUS átlagember Jobbikhoz való viszonyulása alapesetben
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.31. 14:34


Virga:én is adom a fejtegetéseidet,remélem így lesz.Örülnék neki,ha kontraproduktív lenne a néhány médium által erőltetett Jobbik-elhallgattatás.
A kérdés az,hogy az átlagembereket (akár magamat is ideértve) ért hatások melyik irányba viszik az egyének gondolkodását.Csalódott vagyok,ezért a harmadik erőre,a Jobbikra szavazok.Csalódott vagyok,de a rasszista Jobbikra soha.Csalódott vagyok,úgyhogy sz.rok bele,nem megyek el szavazni.Nem tudom.Továbbra is állítom:ha ugyanannyi teret/felületet/percet kapna a Jobbik mindenhol,mint más bandák,akkor megszorongatnák a Fityeszt.Így viszont örülnünk kell egy ezüstnek is.Az sem lesz könnyű.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.03.31. 12:00


Igen, úgy értettem :P
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron