Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.09. 15:20


tomm írta:hol itt a kettős mérce? ezek csak majmok....

Virga ki fog akadni :)
nem tudom, hogy ezt poénnak, iróniának szántad tomm, vagy tényleg komolyan írtad. Ha utóbbi, akkor ez egy kicsit erős így szerintem.
Persze én azt mondom, hogy a túlnépesedést Afrikában gyakran így oldják meg (akarva akaratlan), ami nekünk európaiaknak kényelmes, de ettől még ez igazi népirtás.
Ráadásul nem dolgozni vitték őket, mint a zsidókat, hanem ott helyben azonnal kivégezték.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.04.09. 13:55


http://vastagbor.blog.hu/2008/07/09/pad ... _tent_city

Én itt akarom leélni további életem. Nem jösztök velem?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.09. 11:41


hol itt a kettős mérce? ezek csak majmok....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.09. 09:53


http://index.hu/nagykep/2014/04/08/ruanda_20/
a kettős mérce legtipikusabb esete a világon
(mekkora nagy film a Hotel Ruanda - jut eszembe)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.08. 15:18


Virga:nagyon szívesen eszmét cserélek veled bármilyen írásról,bár nem tartom magam túl olvasottnak (magyartanárként sem).Van még sok pótolnivalóm.
Az antiszemitizmus definíciója pedig nagyon kitágult a 21. században.Itt a fórumon szinte mindenki az az új felfogás szerint.Amúgy meg valójában senki.
De tényleg nagyon unalmas már ez a rasszista,antiszemita lemez.Nem tudom,én meg erre vagyok hiperérzékeny.Semmi közöm a Jobbikhoz pártszervezetileg,de amikor őket nevezik aljas módon rasszistának,akkor úgy érzem,hogy ez nekem mint szavazónak is szól.Fel tudok robbanni tőle.
Ha minden igaz,az idő nekünk dolgozik.A mostani 16-17 évesek már Jobbik-szavazók lesznek.Tudva persze azt,hogy mit sem tudnak az egészről.De kit érdekel,inkább legyenek fiatal,magyar,tudatlan szavazóink,mint szervezetten szállított romák,a fiataloknál is tudatlanabb csoportok,érdekemberek,stb.
Én például minden általam tanított osztályt (cigányokat is) 5 perc alatt meg tudnék győzni arról,hogy legyenek jobbikosok.De milyen gáz lenne ez.Az iskolában nem szabad politizálni.De én megpróbálok nekik adni egyfajta világszemléletet.Ha mást nem,legalább arra ösztönözni őket,hogy olvassanak híreket,és menjenek majd szavazni.Mindegy kire,csak menjenek.Próbálok tárgyilagos maradni,de vágják a kölykök,hogy alapvetően nemzeti radikális vagyok.És már hozzák nekem oda a szünetben a legújabb Vona-levelet,amiről én nem is tudtam,hogy létezik.Ezek mind jobbikosok lesznek itt Kelet-Magyarországon,kisebb településeken lakva,cigányokkal körülvéve.
És ehhez nekem nem kellett semmit sem csinálnom.Csak meghallgatni őket.Persze én mindig megvédem azt is az osztályokban,aki a cigányokat védi.Ma egy MSZP-szavazó lányt kellett megvédenem a jobbikos haragtól.Mondjuk ez a tudatlan jobbikosság át is fordulhat a ló másik oldalára,ami gyűlölethez vezethet.
Próbálom megakadályozni,de felesleges.Ezek a gyerekek "szoptak" már annyit bizonyos népcsoporttól,hogy megértem őket.
Nehéz tárgyilagosnak maradni.Nagyon nehéz.Embert próbáló az iskolában.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.04.08. 12:06


ez is szép, hogy manapság minden, de tényleg minden bekerülhet az újságokba. Azt sem értem, hogy az Elle miért vette le...
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.08. 10:17


jaja sn

Virga, alapvetően nem fogod az utcán szembejőve kiszúrni, ho9gy na ez épp zsidó, ez drogos, ez meleg
csak azokat akik durván vállalják

Bajnai meg vicc :)

ez kevésbé:
http://kuruc.info/r/8/126178/
vicc hogy egy sima interjúra is így berágnak

e híres magazin lapjain talán még soha nem állítottak a nők elé olyan példaképet, aki egy nyíltan náci ideológiát képviselő és hirdető párt egyik meghatározó tagja.

vajh hány évnek kell még eltelni, hogy ezt a sablon szar dumát lecseréljék valami másra?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.04.08. 10:07


Virga írta:Hát én elég más rétegben mozgok ezek szerint. Rengeteg LMP szavazót ismerek, akik egyik csoporthoz sem tartoznak. Sőt itt élek 23 éve ebben az ócska fővárosban és általánosságban kevés zsidóval és meleggel találkoztam.

huh, én 5 és fél évig dolgoztam a belvárosban és szinte hányingerem volt, amikor kimentem ebédelni az épületen kívülre. Amit ott lát az ember, még a feleségemnek, aki kevésbé szélsőséges, mint én, neki is sok volt, amikor látta.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.04.08. 09:44


Hát én elég más rétegben mozgok ezek szerint. Rengeteg LMP szavazót ismerek, akik egyik csoporthoz sem tartoznak. Sőt itt élek 23 éve ebben az ócska fővárosban és általánosságban kevés zsidóval és meleggel találkoztam. Szerintem ez az egész egy olyan szintű leegyszerűsítés, mintha azt mondanám, hogy a jobbik náci párt. Azt is pontosan ugyanennyire gáznak tartom.
Azonban a mai nap nettó parasztságát nem más viszi, mint az Együtt PM:
http://index.hu/belfold/2014/04/08/nem_ ... jnaieknak/
Amíg be kellett jutni nem zavarta őket, hogy a "a pártnak súlyos, identitását és programját érintő engedményeket kellene tennie."
Vicc
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.04.08. 08:09


Nesztek egy kis politika: http://index.hu/belfold/2014/04/06/szav ... ojeloltre/
megvan az első három győztes is, de annak a linkjét most nem találom. Vannak érdekes arcok, az a szelfis kép a tükör előtt az aztán képviselőjelöltös...:)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.04.08. 08:04


Én is ugyanazt gondolom, mint Calderoni. Az LMP parlamentbe jutását igenis nagyrészt azoknak köszönheti, akiket ő felsorolt. Nem azoknak az átlagpolgároknak, akik más meggyőződésből szavaznak az LMP-re. Az kevés lett volna a küszöb átlépéséhez. Az 5% feletti eredményhez kellettek ezek a szavazatok és ebből Budapesten van nagyon sok. Vidéken sehol nincs az LMP, és ez nem véletlen na.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.08. 00:44


nos állást foglalnék:
Vannak a fővárosban zsidók, drogosok, és buzik (bár tőlem melegeknek is hívatjuk őket, mindegy)? Vannak.
Többen vannak mint vidéken? Többen.
Most a tényeket kicsit félretéve, gondolhatja úgy calderoni, hogy a fent említett közösségeknek, társadalmi csoportoknak nagy szerepe volt az LMP parlamentbejutásában? Gondolhatja.
Hangot adhat ennek? Igen.
Minősített ezzel MINDEN LMP szavazót? NEM

Öcsém Skóciából detto rájuk szavazott volna, ha eljutott volna a szavazásra. De se nem zsidó, se nem drogos (tudtommal :D ), se nem buzi. Mégsem sértődök meg azon, hogy sok LMP szavazó meg az.


Ebben a topikban volt antiszemitázás?
Virga cimbora, te hol jártál az utóbbi években?? :shock: :D Itt szinte csak az volt! :D
Természetesen "normális hangnemben történő eszmecserék" keretén belül, és ügyelve rá hogy ne általánosítsunk, de egyfolytában a cionizmusról beszéltünk zsoltival leginkább.

szerintem nincs azzal baj, hogy zsidóknak hívjuk a zsidókat. Negatív összefüggésbe állítva többségüket (már ha az negatív hogy az LMP-re szavaznak) még nem jelent antiszemitizmust.
Akkor lépte volna át a határt calderoni, ha a zsidók elé valami kemény negatív jelzőt tesz. De nem tett.

Erről ennyit.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.04.07. 21:48


fővárosi zsidók, drogosok és buzik?
Hiperérzékenyként nálam ez kiveri a biztosítékot. Ebben a topikban volt antiszemitázás? Lehet nincs igazam, de én csak normális hangnemben történő eszmecseréket láttam. Te voltál, aki átlépte a határt.
zsolti a fővárosról, mint a liberalizmus melegágyáról pedig úgy érzem veled nagyon sokat tudnék beszélgetni (tradicionálisan tényleg az), eszmétcserélni egy pár hét elteltével. (amikor lecseng a választás) Például nagyon sok írásról/könyvről érdekelne a véleményed :)
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.07. 21:16


Vona szép levelet írt a híveknek
kezdek megnyugodni, ahogy látom, hogy inkább a pozitívumokat keresik ez egészben
"Európa legerősebb nemzeti pártja". Ez lesz évekig az új belépőkártya mindenhová. Jól is hangzik :)

calderoni sajnos rátapintott a lényegre. Bár pl én valóban antiszemitának érzem magam. :D

és hát ennyivel már választást lehet nyerni, 2/3-osan!
Kép
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.07. 20:53


Köszi szépen a válaszokat,fradista.
Értelek nagyjából.Úgy gondolom.
Viszont akkor...Hogy lehetne megoldani mondjuk egy LMP-nek a közbiztonságot? Vagy bárkinek.A nyilatkozatokban nyilván nem szerepelhetne a cigány vagy a cigánybűnözés szó.Még egy fél mondat erejéig sem szabad utalni rájuk,mert az azon nyomban uszításnak számítana.Szóval:a jó megoldás az lenne,ha mondanál valami sablonosat,ám a háttérben hoznál drasztikusabbnak tűnő intézkedéseket?Gyűlöletkeltés nélkül,fapofával,az igazságot mellőzve beszélni,és kőkeményen bevezetni valami újat a közbiztonság érdekében?
Érted,fradista,mit akarok,ugye?
Ilyeneken agyalok én:hogyan lehet polkorrekt módon leszerelni a médiát és így a közvéleményt úgy,hogy közben a háttérben TÉNYLEG teszel valamit,amit a nép elvár tőled.
Mert ha mondjuk a Fidesz ezt tenné,és nemcsak a közbiztonságra gondolok,akkor olvasná a tököm a kurucinfót,mert tudnám,hogy az állam valóban vigyáz ránk,csak leszerelő nyilatkozatokat ad.
Ám akkor jönnének a jogvédők.
És még ezer más szervezet.
Ez az egész már el van k.rva szerintem.Nem nagyon lehet ebből kimászni.
Nincs nekem szükségem a Jobbikra,ha érezném egy másik pártban,hogy őrködik felettem.Majdnem minden téren.
De ezek a pártok nyali-nyilatkoznak,és nem tesznek semmit.Tán még több cigánybűnöző ténykedik,mint az MSZP-s nyolc évben.És ebbe a polkorrekt sorba beállt az LMP is.Semmivel sem különbözik a mondandójuk a többiekétől.Ugyanazt csinálják kicsiben,mint a nagyok.Ezért tiszták,és maradnak is azok mindörökre,ha be nem olvadnak valahova.Magukra aggatták ezt az öko meg zöld jelzőt,hát most mit mondjak erre...
Remélem egyszer be fogja tudni bizonyítani a Jobbik neked,fradista,hogy ők nem olyanok,mint ahogy te gondolod róluk.
Vagy pedig én fogok bennük óriásit csalódni.Nem tudom.
Nehéz ügy ez,bas.za meg... :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.07. 20:01


mikor schiffer a 3. mondatában az mszp-vel való közös munkáról beszélt, ki is lőtte magát az űrbe
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.04.07. 19:48


Zs: 1: nincs sorrend. mások
2: ha ők is lopnak/csalnak/hazudnak/uszítanak/gyalázkodnak. Hülyeség nem akadály :)
3: en bloc
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2014.04.07. 18:08


nem értem miért ne engedhetném meg magamnak az ilyen jellegű minősítést, amikor akiket ilyen jelleggel minősítek, azok a nap 24 órájában fasisztáznak, neonáciznak, antiszemitáznak például engem. engem lehet? mégse sérti a kis érzékeny lelkemet. vagy egy csak vica mehet, versa már nem? a kendermagost, a szivárványos zászlóst és a metéltet nem?
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.07. 17:24


Fradista,nagyjából ismersz,tudod,hogy soha nem akartam senkit sértegetni,engem általában tényleg a kíváncsiság vezérel.Úgyhogy ha most segíteni akarsz rajtam,válaszolj légyszi ezekre a kérdésekre (valóban tisztábban látnék,ha válaszolnál):
1.A 3 etikátlan párt nyilván az MSZP, a Fidesz és a Jobbik.(Nálad fordított etikátlansági sorrendben persze.)Ha stratégiai szavazásra lett volna szükség,értem ezalatt a Fidesz megbuktatását,akkor az Összefogásra szavazol?Ha a Jobbik lett volna a nyakukban,akkor esetleg rájuk?Vagy azért annyira nem gyűlölöd a Fideszt,mint Vonáékat?
2. Az LMP mikor válna a szemedben vállalhatatlanná,mint a többiek?Mert ugye az állandó 5 % az pont elég arra,hogy ne adjon okot semmi rossz cselekedetre a pártnak.
3. Szerinted a Jobbik kérdésfelvetései jók,és a válaszok,az eszközök rosszak;vagy úgy,ahogy van,már a diagnózisuk is beteg?

Nagyon megköszönöm,ha bármelyik kérdésre röviden válaszolsz.Ebben a topikban szinte csak a te bőrödben tudok belebújni ebbe az érzésbe.A választásnak vége,semmi cinizmus vagy harag nem lesz bennem az esetleges válaszaid esetén.Sőt!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.04.07. 17:03


ban megjegyzésre méltó....szeméylesen nem rtéint ehogy a dolog, de az ilyen árnyalt elemzés való

amúgy én nem vagyok baloldali.Sőt. De: van 3 morálisan is elfogadthatatlan párt (ki ezért, ki azért) , míg velük "csak" csak politikai természetű bajaim vannak. És mivel a dolog eleve lefutott volt, nem kellett dilemmázni, hogy most stratégiailag válasszon-e az ember, úgyhogy így elég egyszerű volt a savazás....
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.07. 16:47


Csak hogy békítsek fradista és calderoni között:szerintem mindannyiunkat ugyanígy felba.z az ideg,mint téged,calde.Csak mi óvatosabban írjuk le a tehetetlenségünket.Fradistának rosszul eshetett (esetleges LMP-s szavazóként),amit írtál.
Nyilván vannak olyan kiábrándult baloldaliak,akik a balos ideológiát nem akarják elhagyni,ám az Összefogás zűrös katyvaszát mindenféleképp.Ezért nekik marad a tiszta LMP,akikből még lehet valami.(Nyilván egy új,demokratikus MSZP.)Ez lenne a jobbik eset.
A másik az,amit calderoni vázolt ingerülten.Budapest a magyar liberalizmus melegágya.Biztosan sokan szavaztak az LMP-re a calde által említett körökből.Nincs ebből semmi,csak társam durván fogalmazott:valóban segíthetett a zöldeknek a fővárosi zsidó származású,meleg,esetleg túlzottan káros szenvedéllyel bíró egyének tömegszavazata.
Szerintem atomfelesleges ez a társaság,de tiszteletben tartom a szavazóik véleményét.
Kukorelly Endre vagy Róna Péter nem biztos,hogy ugyanazért szavazott rájuk,mint ByeAlex vagy Lakatos Márk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.07. 16:35


nem vagyok felhőtlenül boldog, de mégis az egyetlen értelmes döntés született.
a jobbikkal annyi történt, hogy vona úgy tett, mint aki komolyan gondolja a győzelmet, a népek meg megették (legalábbis részben). egy szélsőséges pártnak addig nem lesz akkora támogatottsága, hogy nyerjen, amig vmi háborúféle ki nem tör. várható eredmény született, még nagyobb különbséget is vártam a jobbik meg az mszp-s bagázs közt.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2014.04.07. 15:58


mit vagy megsértődve? mintha nem így lenne...
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.04.07. 15:53


Annak a szerencsétlen lmp-nek csak összehoztak a fővárosi zsidók, drogosok, buzik 5 %-ot. Látszott is a választókerületekből, hogy pestet nagy számban lakják a zsidók.


te helyből tudsz ekkorát v. nekifutásból? :evil:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2014.04.07. 15:44


snatch írta:Számomra is az a döbbenetes, hogy még szavaz valaki is a maszopéstársai bétére. Hogy egy szekeresimre még valakinek alternatíva, mert ha csak nem elvtársa volt, akkor ilyenre és tucat ugyanilyenre nem szavaz egy jóérzésű ember. Ezért nem lesz itt lósz*r sem, mert amíg egy mszmp és annak utódpártjai bejutnak vígan a parlamentbe és ott cidáztathatják a gyakornokokat, addig miért is várunk mást. De ezeket az embereket mivel lehetne meggyőzni, hogy ne az mszmp-re szavazzon?!?!?!?! vagy egyáltalán meg lehet? mert szerintem nem.

Fölkúr engem is az emberi hülyeség. Ezeket nem lehet meggyőzni. Akármi van a vén suttyók rájuk szavaznak. Vagy az ilyen elb*szott városokban, mint nálunk az idióták nem tudom milyen oknál fogva állandóan a vörösökre szavaznak, most nyert is az egyik, de csak az egyik választókerületben. Szeged mindig is mszp-s város volt, szégyenszemre.
Az evolúciós zsákutcának köszönhetően ez a 2 példány van még jelen:
1.Tudod volt háromhatvan a kenyér, volt kádárjános, volt gyár, munka. Azt a 60 évet a vén f*szkalapok agyából az isten nem mossa ki. A tv-ből tájékozódik mert az internethez nem ért a vén f*sz. Lassan csak kipusztulnak, azzal egyidejűleg az mszp-nek is vége.
2. Orbánra nem szavazok, mee utálom, kire szavazzak, a jobbik náci.

Annak a szerencsétlen lmp-nek csak összehoztak a fővárosi zsidók, drogosok, buzik 5 %-ot. Látszott is a választókerületekből, hogy pestet nagy számban lakják a zsidók.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég