Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.04.11. 15:05


szánalmasan nevetséges ez az alak. Aki így mondja, már tök mindegy, hogy mit mond ....
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.04.11. 13:56


Én azon gondolkodom, hogy a parlamenti képviselők legtöbb beszédjükben magukat intelligensebbnek, okosabbnak, felsőbbrendűnek, bölcsebbnek mutatják...
narcisztikusan kioktatnak minden egyes jelenlevőt, újjal mutogatnak, rávilágítunk arra, ami szerintük egyértelműen az igazság, amit csak a vak nem lát. Sőt még az is... Így soha nincs értelme. Ha valakit így lenéznek és kioktatnak soha nem fog egyetérteni. Akiket ilyen szinten lehülyéznek –mint a videóban- annak akármilyen jó érveket mondhatsz, nincs meg a ún. fontosság érzete és át se gondolja, amit üzenni akar.
Valaki próbálkozott már más taktikát alkalmazni pl: a parlamentben?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.11. 09:25


https://www.youtube.com/watch?v=MQFqhl- ... e=youtu.be
na ez a beszéd!!! :!:
persze annyiban nem igazán hiteles, hogy Kárpátalja miatt kapar ő is (természetesen jogosan), és ezt nagyon jól tudják mások is. Ha nem lennénk érintettek a kérdésben, hitelesebben hangozna. De persze ezt neki akkor is így kell. Ezt várom tőle, ezért juttattuk oda.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28036
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.10. 20:21


ezért mondtam én is zsolti, hogy most szimpi Schiffer
https://kuruc.info/r/6/126384/

és egy újabb tomm egysoros :wink: :)
miben nyilvánul meg a magyar kormány mentesítése?
ezt azoktól kéne megkérdezni, akik ezen problémáznak
gondolom abban, hogy azzal hogy azt mondjuk, a németek erőszakosan szálltak meg minket, a deportálásokat is ők akarták CSAK, és mi csak engedelmeskedtünk nekik.
Ez meg így nem igaz. Nagyon nem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28036
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.10. 19:35


Ezt nem tudom én sem.Horthyt a Fidesz sem nézi sokba kommunikáció terén.Rogánból kiindulva.
Schiffert meg már nácizzák és köpködik a "demokraták".Legalább ő is tudja,hogy milyen érzés ez.Milyen pitiáner ügy miatt szapulják őt a ballibek,ez hihetetlen.
Mivel én félre tudom tenni a politikai ellenszenvemet mások iránt,ezért ebben a pocskondiázásban maximálisan kiállok Schiffer mellett,tudva azért azt,amit már leírtam:őt csak a hisztéria zavarja,nem a tartalom.
De hajrá,Bandi,mutasd meg nekik!
Gyökerek...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11648
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.10. 17:15


miben nyilvánul meg a magyar kormány mentesítése?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10357
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.10. 14:54


Biztos,hogy az akkori kormány felelősségmentesítése a céljuk?
ha nem ez, akkor mi? Ha csak a zsidóknak benyalás, akkor sima holoemlékműt húznának azt jónapot. De nem tudhatom.

F72: köszi, egészen biztosan meg fogom nézni nemsokára! (Nem hallottam róla eddig.)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28036
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.10. 14:37


Egy:nem tudom,mi Orbánék célja az emlékművel.Biztosan számtalan nyilatkozatot adták már ezzel kapcsolatban,de én nem emlékszem a lényegükre.Biztos,hogy az akkori kormány felelősségmentesítése a céljuk?Esetleg csontig nyalás a hazai zsidóságnak?Mert akkor tényleg fordítva sült el a dolog.Kálmán Olgán tisztán érződött,hogy a magyarok bűneire akarta terelni a szót.Addig "egyenes beszéd" az ő kommunikációja,ameddig a nemzetet lehet ostorozni.Addig nagyon egyenes.Herótom van ettől a nőtől.Mérgezi a közéletet az ATV-vel együtt.Ezek a stúdióban tényleg pénzért rettegnek.Próbálok magamévá tenni néhány ATV-s gondolatot,de nagyon nehéz.Nekem hányingerem van ettől az egész moszados társaságtól.
Kettő:az én Fidesz-ellenes,alapvetően baloldali beállítottságú töritanár kollégám is tisztában van a cionizmussal,a Horthy-rendszerrel,minden zsidósággal kapcsolatos dologgal.Szerinte is hiszti az egész.
Három:Schiffer megpróbálta leszerelni Olgácskát,és úgy-ahogy sikerült is.Az LMP-vezér kategorikusan túlméretezett hisztinek állítja be az antiemlékművesek akcióját,ez dicséretes.De ez a riherongy még őt is porig alázná,ha tudná.Mi lett volna egy fideszessel vagy egy jobbikossal ebben a stúdióban?
Négy:Schiffer kuriózum volt az ilyesmi interjúk tömkelegében,de valójában körbenyalta a holokausztot,körbeszidta a Fideszt és Orbánt,szóval ugyanazt gondolja,mint a baloldaliak (és a fideszesek) erről az egészről.Csak a hisztit nem érti.Minden másban egyetért velük.
Mindegy,nekünk már azt is meg kell becsülni,ha valaki ellent mer mondani ennek a hölgynek.
Piros pont.
Ha Bandika egyszer odakerülne a húsosfazék közelébe,kapnánk kb. egy Mesterházy-klónt.
Most még "szimpi",ám amíg a Jobbikról ugyanúgy gondolkodik,mint a többi,addig számomra nem változik a megítélése.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11648
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.04.10. 13:35


Trigoria írta:(mekkora nagy film a Hotel Ruanda - jut eszembe)


Nézd akkor meg "A kutyákat lelövik, ugye?" című filmet is. Ez talán még hatásosabb...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.10. 10:46


mi zavarja ebbe a zsidókat meg az embereket?

ismétlem:
hogy az egészet a németekre akarják kenni, mintha a magyar kormánynak semmi felelőssége ne lett volna a kérdésben
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28036
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: szuzsolt11 Dátum: 2014.04.10. 08:53


Én ezt nem igazán értem, a német megszállás áldozatainak emlékműve, mi zavarja ebbe a zsidókat meg az embereket? ha úgy vesszük kaptak a zsidók egy emlékművet hiszen ők a német megszállás legnagyobb áldozatai. A másik meg nehogy már azt hidjék h nekünk de jó volt az a német megszállás. Az meg hogy magunkat magyarokat állítanak be bűnösnek attól kiráz a hideg, oké én értem hogy nem volt kötelező a németek mellé állni, de akkor egy háború jobb lett volna velük? Nem hinném. Ráadásul Horthy ameddig tudta megakadályozta a magyar zsidók deportálását. Úgyhogy nem értem a hisztériát, vagyis értem persze, a nácizással, antiszemitázással elég nagy megmozdulásokra képesek a baloldaliak, úgy tűnik valamennyire bevált a jobbik ellen is.
szuzsolt11
 
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010.09.15. 20:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.10. 08:20


Furcsa kedvedben vagy tomm :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28036
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.10. 07:28


és a magyar zsidók? bocsánatot kértek már saját maguktól?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10357
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.09. 23:28


hát erről meg kéne kérdezni a felvidéki és a délvidéki magyarokat pl, ahol tudtommal mai napig törvényben van a kollektív bűnösségük :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28036
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.09. 23:14


jaj, bocsánat!
én azt hittem, csak bizonyos emberek követtek el bűnöket, a magyarok nem, hiszen eddig úgy tudtam, nincs olyan, hogy kollektív felelősség
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10357
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.09. 23:04


az csak nem akarja felmentetni a magyarokat a deportálásokban való lelkes segítségük felelőssége alól

persze én sem értek egyet ezzel az emlékművel
hiszen ne tagadjuk meg azt amit elkövetett a magyar kormány a kérdésben
csak míg a többség szégyenkezik emiatt, addig az olvasottabbja, gondolkodóbbja nem egyszerűsíti le ennyire a kérdést, és mélyebben vizsgálja a kérdést

bár nem folytam bele ebbe az egész emlékművesdibe most, így nem tudom Orbánéknak mi a célja ezzel az egésszel
ha a zsidóknak akarna egy fricskát, és megszabadulni a kárpótlásdömpinget kiváltó októl és alaptól, akkor nagyon tetszene a dolog, de sajnos ezt nehezen hinném el róla
mindenesetre gáz, hogy egy zsidók által túlspirázott kérdést úgy akarnának megoldani, hogy egy újabb történelemhamisítást/ferdítést akarnának lenyeletni velünk

azért remélem, ha egyszer a Jobbik hatalomra kerülne, az ilyen borzalmakat gyorsan lebontja
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28036
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.09. 21:45


aki a náci megszállás áldozatainak emlékműve ellen tiltakozik, az nem náci?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10357
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.09. 20:54


hát ha ezt nem láttátok eddig, akkor ki ne hagyjátok:
http://comment.blog.hu/2014/04/09/kalma ... aign=index
:D :D :D elképesztő
Schiffer sosem volt nekem unszimpatikus, de most egyenesen szimpi lett :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28036
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.09. 18:28


Tomm,jó lenne látni olykor az arcodat,amikor beírsz ide. :wink:
Abból biztos több mindent ki tudnánk olvasni.
De mi így szeretünk.(Alapvetően te az irónia nagymestere vagy nálam.) :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11648
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.09. 15:32


hiába mondom én, hogy irónia, ha az egész világ eképp vélekedik...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10357
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.09. 15:20


tomm írta:hol itt a kettős mérce? ezek csak majmok....

Virga ki fog akadni :)
nem tudom, hogy ezt poénnak, iróniának szántad tomm, vagy tényleg komolyan írtad. Ha utóbbi, akkor ez egy kicsit erős így szerintem.
Persze én azt mondom, hogy a túlnépesedést Afrikában gyakran így oldják meg (akarva akaratlan), ami nekünk európaiaknak kényelmes, de ettől még ez igazi népirtás.
Ráadásul nem dolgozni vitték őket, mint a zsidókat, hanem ott helyben azonnal kivégezték.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28036
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.04.09. 13:55


http://vastagbor.blog.hu/2008/07/09/pad ... _tent_city

Én itt akarom leélni további életem. Nem jösztök velem?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.09. 11:41


hol itt a kettős mérce? ezek csak majmok....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10357
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.09. 09:53


http://index.hu/nagykep/2014/04/08/ruanda_20/
a kettős mérce legtipikusabb esete a világon
(mekkora nagy film a Hotel Ruanda - jut eszembe)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28036
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.08. 15:18


Virga:nagyon szívesen eszmét cserélek veled bármilyen írásról,bár nem tartom magam túl olvasottnak (magyartanárként sem).Van még sok pótolnivalóm.
Az antiszemitizmus definíciója pedig nagyon kitágult a 21. században.Itt a fórumon szinte mindenki az az új felfogás szerint.Amúgy meg valójában senki.
De tényleg nagyon unalmas már ez a rasszista,antiszemita lemez.Nem tudom,én meg erre vagyok hiperérzékeny.Semmi közöm a Jobbikhoz pártszervezetileg,de amikor őket nevezik aljas módon rasszistának,akkor úgy érzem,hogy ez nekem mint szavazónak is szól.Fel tudok robbanni tőle.
Ha minden igaz,az idő nekünk dolgozik.A mostani 16-17 évesek már Jobbik-szavazók lesznek.Tudva persze azt,hogy mit sem tudnak az egészről.De kit érdekel,inkább legyenek fiatal,magyar,tudatlan szavazóink,mint szervezetten szállított romák,a fiataloknál is tudatlanabb csoportok,érdekemberek,stb.
Én például minden általam tanított osztályt (cigányokat is) 5 perc alatt meg tudnék győzni arról,hogy legyenek jobbikosok.De milyen gáz lenne ez.Az iskolában nem szabad politizálni.De én megpróbálok nekik adni egyfajta világszemléletet.Ha mást nem,legalább arra ösztönözni őket,hogy olvassanak híreket,és menjenek majd szavazni.Mindegy kire,csak menjenek.Próbálok tárgyilagos maradni,de vágják a kölykök,hogy alapvetően nemzeti radikális vagyok.És már hozzák nekem oda a szünetben a legújabb Vona-levelet,amiről én nem is tudtam,hogy létezik.Ezek mind jobbikosok lesznek itt Kelet-Magyarországon,kisebb településeken lakva,cigányokkal körülvéve.
És ehhez nekem nem kellett semmit sem csinálnom.Csak meghallgatni őket.Persze én mindig megvédem azt is az osztályokban,aki a cigányokat védi.Ma egy MSZP-szavazó lányt kellett megvédenem a jobbikos haragtól.Mondjuk ez a tudatlan jobbikosság át is fordulhat a ló másik oldalára,ami gyűlölethez vezethet.
Próbálom megakadályozni,de felesleges.Ezek a gyerekek "szoptak" már annyit bizonyos népcsoporttól,hogy megértem őket.
Nehéz tárgyilagosnak maradni.Nagyon nehéz.Embert próbáló az iskolában.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11648
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég