Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.14. 10:08


sose voltak európa és várhatóan nem is lesznek.
izrael sem európa és ők sem engedik be az idegen kultúrát és a legkevésbbé sem hisznek a faji stb keveredésben. azért én mégsem nevezném követendő példának őket...

a 2. komment, aminek vagy van valóságalapja, vagy nincs...
Oroszorszagban is fogyatkozik a feherember, a nagyvarosokba pedig folyamatosan telepitik be a szineseket, zomeben azsiai muszlimokat. A folyamat ellen fellepni probalo feher nacionalistakat pedig uldozi a hatalom. Javaslom te is beszelgess egy orosz nemzeti radikalissal, az majd felvilagosit az agyonajnarozott Putyinrol.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.04.14. 08:55


hát eddig se volt sok kétségem, h. a Ёббиқ-ot és sajtóját az orosz titkosszolgálat pénzeli
(ahogy anno felforgatási céllal a szovjet KGB támogatta a nyugat világ kommunista pártjait, ugyanazt teszik most is, csak a szélsőjobbal....)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.14. 08:43


http://kuruc.info/r/4/126514/
régi rossz idők lehelete vagy követendő, becsülendő törekvés?
az idő eldönti...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.13. 21:07


Reméljük a Jobbikban növi ki magát.
Valószínűleg rájöttek a kampányfőnökök és a kommunikációs szakemberek,hogy a 2010-es Jobbik örökké 15%-on maradna.Ha komolyan akarják venni a dolgokat,akkor tompítani kell.Önmeghazudtolás ez,de a nyomába sem ér a fideszes és a balos köpönyegforgatásnak.
Pontosan tudjátok ti is,fr,hogy a klasszikus Európai Uniót a Jobbik is támogatja.Ezt a mostani szuperhatalmasdit nem.Borzasztó egyszerű ez.Nem lehet Morvainak úgy kampányolnia egy EP-választás előtt,hogy ki akarunk lépni az EU-ból.Okosan csinálják ők.
Abban viszont igazad lehet,tomm,hogy a Jobbik hirtelen nem tudna mit kezdeni a kormányzással.
Kell még nekik ez a négy év... :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.13. 19:29


a jobbik a teljes zsákbamacska. amit ők képviselnek, azt saját maguk bizonyítják, és tudomásul veszik, hogy vállalhatatlan. abszolút kiszámíthatatlan, hogy mihez kezdenének, ha hatalomra jutnának.

vona viszont jó politikus, majd kinövi magát...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.04.13. 18:47


most látom, ez frissülős link
http://http://index.hu/mindekozben/poszt/2014/04/13/nem_olyan_regen_meg_eu-s_zaszlot_egetett_a_jobbik_most_europai_jogokert_es_berekert_kampanyol//

(egyébként reggeli futásomkor majd' orra buktam meglepődésemben, hogy a patak partján egyszer csak egy óriás Mrs Baló néz velem szemben európás csillagok között :lol: )
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.13. 18:43


Xaba,ez a szomorú ember vajon balos vagy jobbikos?Mivel a cigányokat is beemelte a szarul élők sorába,inkább balosnak tűnik.
Fradista:melyik indexes cikket akartad kiemelni a linkben?Mert engem érdekelt az alapgondolatod,csak nem találtam meg hozzá a cikket.
Amúgy ha belegondolunk,tényleg lófas.nyi befolyásoló erejük volt a külhoni szavazatoknak.Jelképes.És most mégis rájuk fogják az okosok a Fidesz kétharmadát.Talán a cigányoknál kellene kezdeni...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.04.13. 17:25


Jó a cikk zsolti, csakhogy olyan hosszú, hogy a 95% -nak a 95% -a sosem fogja elolvasni.
Bár az elején kicsit nehezen értelmezhető, ám a végére letisztul.

De nézd meg ezt:
http://erdelyimagyar.wordpress.com/2014 ... yemagyart/
Komolyan... ennyi ésszel és még szuszog is.
és annyi ilyen levél van a neten, hogy hihetetlen.
De továbbra is kérdés nekem, hogy akkor most a Fidesz szavazok imádnak minket? Mert olyat sehol nem olvastam, hogy "ajjjtetete, kicsi ügyesek"
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.13. 17:22


zsolti írta:Na,Xaba,ez az elemzés nektek és rólatok szól:

http://kuruc.info/r/7/126503/

szerintem helyes cikk

Olyanok, mint az ember, aki kiesett a tizedik emeletről, s a 8.-on, és a 7.-en is egyre azt hajtogatta: még minden rendben van...
Ezt a Hét mesterlövészből vette! :D Kedvenc filmem. :) Pontosítva az idézetet: "...és az emberek minden emeleten azt hallották tőle: eddig még jó, (szájjal csettintés) eddig még jó"
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.04.13. 16:48


európai jobboldal is jó len n e itt Európa közepén. de arra asszem hiába várunk
nekünk abból is csak a rosszabbik jut :(
http://index.hu/mindekozben/poszt/2014/04/13/felismeri_a_kepen_lathato_ifju_es_nem_ifju_jobboldali_kozszereploket_akik_eppen_egymas_kezet_fogjak/
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.13. 16:19


Na,Xaba,ez az elemzés nektek és rólatok szól:

http://kuruc.info/r/7/126503/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.12. 21:20


3-0-nál már kacsingattam másfelé a meccs közben :D
bár Perge cikk, de egyetértek vele maximálisan:
a szoborhisztiről:
http://kuruc.info/r/7/126458/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.12. 17:58


Maradjunk a Trigonál Xaba! :wink: Így diktálja a fórum-etikett. Köszi!
(bár érzem a mögöttes és hangsúlyos érzelmi jelentését - köszönöm! :oops: )

Nem tartunk ki zsolti... a rományok nagyon okosan a határnál kezdték az elrománosítást és fokozatosan haladnak befele. Be kell vallani, hogy zseniális. Ha székelyföld mondjuk Várad környékén lenne, akkor talán egyszerűbb volna minden. De így, el fogunk veszni! Belátható időn belül... ez szinte biztos. Autonómia meg ezekkel a módszerekkel az életben nem lesz.
Ezt tavaly még én is így mondtam volna. De most Krím miatt picit kedvezőbbenk gondolom a helyzetet.
De ehhez ez a kormány nulla.
Jut eszembe, a Fideszé a 2/3 megint. Húú de meglepett. :)

eközben:
Novák Előd
Immár egymillió szavazó felett a Jobbik! Hála a gazdasági menekülteknek, aki az orbáni cinizmus szerint kalandvágyból próbáltak szerencsét nyugaton. A kormány mindent megtett, hogy megnehezítse szavazataik leadását, így a külhoniaknak megteremtett levélben történő szavazást a kettős mérce jegyében nem gyakorolhatták a külföldön tartózkodók, de még így is sokan választottak a nagykövetségeken - egy szebb jövőt!
Feldolgozás állása: 99,50%
A Jobbik listás szavazatainak száma már: 1 000 265!

sőt:
Novák Előd
És persze tovább növekszik:
Feldolgozás állása: 99,55%
1 002 785 szavazat
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.04.12. 15:34


Nem-nem, Trigora értettem a Tamást :)
Én nem tartom valószínűnek, hogy a következő 4 évben akár 60% alá menne a fidesz támogatottsága. Itt az emberek nagyon nem követik a politikát. És a Jobbik még a tv-ből sem jön át, max Emi tábor. De az irtó kevés, amint a 95% is mutatja.
A kérdésedre bizonyára majdnem hasonló arányban megoszlanának a vélemények... még az A lehetőség sem maradna sokkal a többi alatt, szvsz.

Nem tartunk ki zsolti... a rományok nagyon okosan a határnál kezdték az elrománosítást és fokozatosan haladnak befele. Be kell vallani, hogy zseniális. Ha székelyföld mondjuk Várad környékén lenne, akkor talán egyszerűbb volna minden. De így, el fogunk veszni! Belátható időn belül... ez szinte biztos. Autonómia meg ezekkel a módszerekkel az életben nem lesz.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.12. 14:14


Xaba:a Tamás szócska Gaudi-Nagyra vonatkozna?Ha igen,akkor tényleg komolyan gondolod,vagy csak ironizáltál?
Én sem értem,hogy miért jött ilyen borzasztó kevés szavazat a Jobbikra a határon túlról.Ahogy már privátban írtam neked,most még hála-fideszesek voltak (jogosan),négy év múlva már szív-jobbikosok lesznek.Remélem.
A durva beszólások érthetetlenek számomra.Minden alapja megvolt mondjuk a székelyeknek Orbánra szavazni.
Sok olyan embert ismerek - köztük számomra kedveseket is -,akik nem értenek egyet a külhoniak szavazati jogával.Jobbik-szavazó is van köztük.Furcsa egy dolog ez.Számomra természetes,hogy szavaztok,Xaba.Lehet vannak észérvek ellenetek,ám én itt szívből döntöttem.
Az meg,hogy az Orbán-kormány mennyire fog titeket pátyolgatni,egyértelmű.Semennyire.Marketingfogás vagytok a számukra.És megértem azokat a székelyeket,akik Magyarországra lépve azt érzik,hogy teherként kezelik őket.Valós jelenség.
Én amúgy arra lennék kíváncsi közvélemény-kutatás útján,hogy az egykori Nagy-Magyarország külső területein élő testvéreink hogyan döntenének a sorsukról.Minden politikai tényállástól függetlenül,szívből.
A, Maradunk kívül.Jó ez így.
B, Maradunk kívül. Autonómiával,önrendelkezési jogokkal.
C, Jövünk vissza.Azaz régi határ.
Kitartást nektek,Xabikám!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.04.12. 13:05


Tamás őszintén kívánom, hogy teljes mértékben hiúsuljon meg a terved!


A német kancellár Angela Merkel után Orbán a legbefolyásosabb Európában :o
http://index.hu/belfold/2014/04/11/orba ... europaban/

Egy a sok közül
http://erdelyimagyar.wordpress.com/2014 ... szavaztak/
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.12. 01:36


na megnéztem a Kutyákat lelövik, ugye? v. filmet. Tényleg ez is nagyon jó és drámai film. Köszi F72!
közben olvastam hogy van egy harmadik film is a témában: az Április Ruandában. Azt is nagyon dicsérik, és mivel Idris Elbát nagyon bírom, azt is meg fogom nézni.
(gyakorlatilag a 10 éves emlékezés keretében csinálták mindhárom filmet (2004,2005,2005). Mondjuk ez ilyet sosem értem, hogy miért jó ez, hisz egymás erejét csökkentik, de hát ez legyen az ő bajuk.)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.11. 23:29


na jah
de míg az oroszoknál inkább a vezetés volt mindig az uszító és manipuláló, addig a zsidóknál maga a nép hordozza ezt a tulajdonságot - szerintem
de mint mondtam, attól, hogy épp hozzájuk dörgölőznénk, attól még nem kell örök hűséget fogadni
egy rendes nemzeti kormánnyal, a reálpolitikát mindig szem előtt tartva, ügyesen lehetne lavírozni szerintem
itt sosem az volt a kérdés, hogy egyedül is tudnánk-e létezni pl gazdaságilag, mert tudnánk. Hanem az, hogy a nagyhatalmak között hogyan tudunk létező ország maradni, és az újkorban Trianon örökségét hogyan tudjuk kezelni politikailag az érintett országokkal. És ehhez kellenek mindig a szövetségek, mert a világ sem változik, és fenyegetés mindig volt/van/lesz.

lényeg a lényeg: az orosz néptől nem tartok, sőt...
De Puytintól annál inkább. Kiváló vezetője népének szerintem, de ettől még borzasztóan veszélyes és kiszámíthatatlan.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.11. 23:16


pardon
végignézve a történelmen, az orosz pont annyira javulásképes nép, mint a zsidó
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.11. 23:07


jaja tomm, ezt már mesélted
a világ változik, az oroszok is valszeg. Kérdés mennyire.
Jelen pillanatban ők tűnnek jobb választásnak.
Igen, szembeköpés. Igen lenne következménye nyilván. Jelenleg két tűz között ülünk, és egyik sem jó választás igazából. nem véletlen mondja a Jobbik is, hogy lengyel-német-magyar tengely kéne.

fr: jó az az elemzés :)

a ruszkikhoz dörgölőzés az "ügy" érdekében alig különbözik attól, mint ahogy némi revíziós morzsa kedvéért annak idején lepaktáltunk a németekkel
abban a politikai helyzetben, adott információk birtokában a legbölcsebb döntést hozták a vezetőink annak érdekében, hogy az egész ország által áhított revízió elinduljon. Kicsik vagyunk, dörgölőzni kell. Máshogy nem szerzünk vissza semmit. Dörgölőznék én Izraelhez is, ha ezen múlna. Majd ha visszakaptuk még mindig pálfordulhatok :) (hogy ne csak az ellenségeink tegyék ezt annyiszor a történelemben).

és amit leírtál a Gaudi beszéd ellen az egy szép érvelés - mások degradálása nélkül. :wink:

zsolti:
Kibírnád Trigo,hogy be se kukkants a fórumba,és a sok DK-s gondolatba be ne böffents egy-két félmondatot?Mert én nem.Én tuti be-beírogatnék.Csak azért is.
El se tudod képzelni, mennyire kibírnám. Ahogy mondtam, én nem vitázni jövök ide, hanem kb veled és a hasonló gondolkozásúakkal linket cserélni , és együtt szörnyülködni :D

na majd meglátjuk mi lesz hétfőtől
mennyire fogom tartani magam a terveimhez. MOndjuk az első lépés a kuruc mellőzése lenne pár évig. Ejj de nehéz ügy ez... :(
(igazából ha egyszer végre elkerülnék a könyvtárból, úgyse fogok annyira ráérni, hogy egész nap netezhessek :D )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.11. 22:35


a tetves oroszok hányszor voltak már a vesztünk?! undorító, agresszív barbár nép. tényleg megbíznátok bennük? putyinban? egy vödör kutyaszart se bíznék rá!

kelet-nyugat kérdésben csak annyit, hogy mindkét nagyapám volt hadifogságban. az egyik szovjet, a másik orosz. amelyik a szovjetben volt, konkrétan a halál torkában járt, mai napig fagyásnyomok vannak rajta. amelyik az amerikaiban, kedélyesen mesélte, hogy lőttek célba, meg, hogy ott érte el élete csúcssúlyát... mit akarsz: jóllakni, vagy vérhasban meghalni?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.11. 22:10


Bence:valóban gyermeteg a kiejtése,de én meg azt sza.om le.A tartalom a lényeg,és az nekünk ütős volt.Csak hogy lássák,hogy Hungáriában nem csak Bólogató Jánosok vannak.A póló is vicces Gaudin,de én elhiszem ennek a faszinak,hogy neki tényleg szívügye ez a dolog,és addig üti a vasat,amíg lehet.Gondoljatok csak bele:jó pénzt kapnak ezek a képviselők,de az ilyen mondatokért csak szopnak és szopnak,nincs belőle semmi hasznuk.Meghurcolják őket,nácizzák,és ők állják a sarat.Gaudi nem egy valóságtól elrugaszkodott alak,higgyétek el.Ahogy Trigo írta,pontosan tudja ő,hogy mi a helyzet.Csak megmutatta magát.Talán szövetségszerzés gyanánt a későbbiekben,erőfitogtatás vagy szimpla nacionalizmus.Én ezért büszke vagyok rá,ti nem.Nem gond.
Tomm:te nagyon nem komálod ezeket az oroszokat.(Mondjuk most,hogy készül a holotagadó törvény,már nekem is estek három százalékot.)Kérdés:hol nyalhat/nyelhet/szophat nagyobbat Magyarország?Az EU-ban vagy a keleti nyitással?Szerintem a második lenne a jobb,de megmondom őszintén:a politika gazdasági szegmenséhez lószart sem értek,úgyhogy ebben a kérdésben nem tudok vitázni.Itt meg lehet győzni engem simán.
Fradista: brutális volt ez az elemzés.Ez a Cink nevű oldal micsoda?Egy független portál,ahol ciki, politikával kapcsolatos dolgokat veséznek agyon?Tetszett nekem ez az írás.Nagyon.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2014.04.11. 21:46


Megdöbbentett ez a videó. Nem a mondanivalója, hanem Gaudi Úr angol tudása miatt, szóval nyugodtan lehet mondani, hogy a kákán is a csomót keresem, de nem mehetek el szó nélkül amellett, hogy egy elviekben értelmes, egyetemet végzett politikus, pl. magyarosan "Ukrajnázik". Mint a diákok java sajnos én is lusta vagyok, de egy gimnáziumi tanórán szégyelleném, ha ilyen felkészületlenül állnék ki az osztálytársaim elé. Ez az ember egy országot képvisel és nem csak saját magát teszi nevetségessé. És itt most nem a mondanivalóról beszélek, mert arról nincs tisztem véleményt nyilvánítani.
Oda akar ba**ni az Európai Tanácsnak? Tegye! De akkor legyen profi, alapos, felkészült, hadd szóljon. Így viszont csak egy zavarodott elme sárdobálásának tetszik ez a "vita".
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.04.11. 21:38

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.11. 21:08


aki magát nemzeti érzelműenk mondja, és putyin akcióinak tapsol, az innen nézve olyan, mintha szemen köpné saját magát.
aki meg tőlük vár segítséget úgy, hogy azt gondolja, nem lesznek súlyos következményei, az közveszélyes. persze egymás közt jópofa erről beszélni, pláne az eu-parlamentben, egy kis kupicányi hazaárulás (mert ugye a jobbik is -mint mindenki- szeret ilyen nagy szavakkal dobálózni).
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 20 vendég

cron