Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.06.22. 21:06


Szeretem ezeket az írásokat.Téma:miért van az,hogy az USA és a Nyugat egyes ázsiai államokban a terroristák ellen harcol,míg néhányban támogatja őket?

http://kuruc.info/r/7/129515/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.06.22. 15:17


Izrael egyre durvábban reagál a három jesivanövendék eltűnésére.Már mintegy 400 embert börtönöztek be,és három palesztint öltek meg.Ugyanannyit,mint amennyi zsidó elveszett.Már Tel-Avivban is tüntetnek az izraeli demokraták a kollektív megtorlás ellen.
Ami számomra sajnálatos:
1.Mit csinál Mahmúd Abbász?Kicsit keményebben kellene nyilatkozgatnia.Olyan fura a viselkedése.Csak nem kollaborált?
2.Hol vannak az európai jogvédők?Amnesty,Helsinki? (Itt látszik az egész működésük álságos mivolta.Hivatásos rettegők.)
3.Hova tűnt Európa felháborodása,hol van a nyugat-európai szolidaritás és kisebbségvédelem?
Szánalmas a világ.Szégyelljék magukat.
Hány palesztinnak kell még megdöglenie,hogy az a három metszett farkú előkerüljön?
Ki rendezte ezt az egészet?
A palesztin népnek már úgyis mindegy hosszú távon,úgyhogy jöhet a Hamasz megtorlása...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.06.21. 18:48


zsolti írta:És most jön a durva rész:ha ezek kellenek a változáshoz,történjen meg néhány ilyen eset.

szemét vagyok, de én is ezt kívánom. meg mondom, a lángszórós megoldás továbbra is jó megoldás lenne.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.06.21. 09:09


Most durva leszek.
Kíváncsi lennék,mi történne a következő szituációban.Egy TASZ-os,Helsinki Bizottság-os vagy Amnesty International-os dolgozó lányát/feleségét cigányok megaláznák/megerőszakolnák/megbas.nák egy sikátorban,de úgy emberesen.Esetleg utána meg is fojtanák,vagy csak könnyedén elvágnák a torkát. Mi történne,ha egy-két jogvédővel megtörténne ez a családjában? A jó pénzért még mindig megérné rettegni.
És most jön a durva rész:ha ezek kellenek a változáshoz,történjen meg néhány ilyen eset.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.06.20. 22:30


https://kuruc.info/r/20/129434/
bennem ezektől nagyon felmegy a pumpa olvasva is :twisted:
ha ennek a hulladék fajtának az eltakarítását csak egy putyini rend tudja megoldani, akkor azonnal írnám is alá
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.06.20. 20:01


hol állitottam én olyat, hogy a zsicik a javukra változtak? hát ez nem sokkal kisebb csúsztatás, mint az enyém....

és ha nekik megengeded ezt, akkor a zsidóknak miért nem engeded meg, hogy ők is megváltoztak

nekem ebből az jött le, hogy pozitív változásra gondoltál
de akkor tévedtem, bocs

amit oroszokról írsz abban mind igazad van
de zsoltival halántékkérdésnél így döntenénk, ti meg nem. Ez van

szerintem egyikük sem változott, hovatovább értelmetlen a felvetés is, de ha az egyiknek megengedjük, akkor a másiknak miért nem?
mert míg az egyik leginkább a civilizálódás hiánya miatt erőszakolt pl, addig a másikat amióta világ a világ a pénz mozgatja. Míg az oroszok civilizálódási fokának magasabb szintre emelkedésében igenis bízom, és egyelőre nem tudhatjuk biztosan, hogy ez nem sikerült, addig a zsidóknál pontosan látjuk, hogy semmi se változott. Ettől még nagyon lehet, hogy ha háború lenne, az oroszok megint erőszakolnának. De ez egyelőre fikció, a zsidókról viszont erősen tényszagú.

de kár ebbe belemenni valóban szerintem is
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.06.20. 18:33


Az oroszokon vitázunk itt,pedig annyira nem tér el a véleményünk ebben az ügyben.Senki nem kérne belőlük,ám ha fegyvert tartanának a halántékunkhoz,akkor tomm a nyugati hígfost,míg mi Trigóval a keleti keményszart választanánk.És tomm,számomra elfogadható és elégséges magyarázat volt,amit írtál az oroszokról.Nyilván nem mindenben értek veled egyet,de így érdemes dumálni és ütközni egy témáról.Kösz!

A három jesivanövendék izraeli eltűnése számomra egyre gyanúsabb.Emiatt kinyírják most a Hamászt.
Költői kérdés:az ilyen híreket lehet látni a magyar és az európai fősodratú médiában?Komolyan kérdezem,mert mostanság nem olvasok indexet,origót,HVG-t meg ilyeneket.

http://kuruc.info/r/4/129406/

Számomra az is elég lenne,ha objektívan tudósítanának ezekről a megtorlásokról.Nem kell zsidózni,mint a kuruc,csak tájékoztatni.Amennyiben volt erről szó,úgy tárgytalan az értetlenségem.És akkor is,ha a kurucos hír nem igaz.
De sajnos az.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.06.20. 17:25


hova gondolsz! gulág ma?
surviving reality -siberian edition
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.06.20. 14:29


Totti8 írta:
Trigoria írta:
De ha muszáj választani a nyugati hígfos és a keleti keményszar között, akkor utóbbi. De ismétlem, HA muszáj választani.

:bah: :bah: :bah:


egy kis gulág pld ? :lol:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.06.20. 11:43


nem semmi, mi? :D mint egy igazi politikus.

nem kezelem jobban tényként, mint te a te nézőpontodat.

hol állitottam én olyat, hogy a zsicik a javukra változtak? hát ez nem sokkal kisebb csúsztatás, mint az enyém....
én csak annyit mondtam, hogy ha a ruszkiknak, akik évszázadokon keresztül ilyen vagy olyan módon szivatták az egész világot, közte minket is rendszeresen, és akiknek a mai elnöke köztudott hive az egyik legvéreskezűbb gcinek a történelemben, konkrétan maffiafőnökként kezeli az országát, habozás nélkül beterrorizálnak bárkit, és egy másodpercig sem gondolkoznának rajta, hogy meg tegyék-e, ha lehetőségük lenne földbe döngölni egész európát, akik alig 70 éve magyar nőket és lányokat erőszakoltak sorba, nos, ha nekik megengeditek a változást, akkor ennyi erővel a zsidók is megváltozhattak.

szerintem egyikük sem változott, hovatovább értelmetlen a felvetés is, de ha az egyiknek megengedjük, akkor a másiknak miért nem? mint amikor a lesjelzőt nem vezetik be, mert a megye kettőben nem lenne rá lehetőség, meg nem emberi, de a gólvonalteknika az valamiért emberi meg valmiért azt nem kell bevezetni a megye kettőben
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.06.20. 11:34


Trigoria írta:
De ha muszáj választani a nyugati hígfos és a keleti keményszar között, akkor utóbbi. De ismétlem, HA muszáj választani.

:bah: :bah: :bah:
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.06.20. 10:58


de én továbbra is inkább nézem a szakállas nőt, mint anyám/feleségem/stb megerőszakolását. dehát mindenki más....
micsoda összekapcsolás és mekkora csúsztatás :) : taps taps: Megnyugodhatsz. A VILÁGON MINDENKI szívesebben nézné a szakállast.

putyin nagy sztálin fan, ami hir róluk eljut hozzánk, még mindig az, hogy egy igazi alja nép
szerinted, de ne kezeld tényként
és ha nekik megengeded ezt, akkor a zsidóknak miért nem engeded meg, hogy ők is megváltoztak (az az érv nem ér, hogy láthatjuk a mai állapotokat, mert ez az oroszokra is igaz)?
megint saját véleményedből akarsz általános tényeket indukálni. SZERINTED igaz ez az oroszokra is. SZERINTÜNK meg nem (vagy nem hisszük), ellenben SZERINTÜNK a zsidók nem változtak meg, sőt, rosszabbak mint valaha, de minimum ugyanolyanok. Nem is értem, hogy ezt hogy lehetne máshogy látni. Hogy lehet ezt a zsidók megváltoztak dolgot egyáltalán előhozni a mai világban? Komolyan azt gondolod, hogy megváltoztak????? :shock: :shock:

de az orosz politikából, életvitelből, berendezkedésből én nem kérek.
mi se nagyon elhiheted. De ha muszáj választani a nyugati hígfos és a keleti keményszar között, akkor utóbbi. De ismétlem, HA muszáj választani. Ha Vityáék így viszik tovább ezt a romhalmazt, akkor lassan pedig muszáj lesz...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.06.20. 10:24


nem azért utálom az oroszokat mert meghurcolták a nagyfatert. már csak azért sem, mert soha egy rossz szót sem hallottam tőle az oroszokra. ellenben a másik ági nagymamám sokat mesélt az orosz megszállókról, a kegyetlenkedésekről, fosztogatásokról, erőszakolásokról. na ő aztán mondott kjgyót-békát rájuk. de még ez is kevés lenne. viszont ha visszanézzünk a történelembe, azt láthatjuk, hogy mindig is ilyenek voltak. putyin nagy sztálin fan, ami hir róluk eljut hozzánk, még mindig az, hogy egy igazi alja nép. úgyhogy mire is alapozod, hogy most kedvesen mosolygós joviális nénik és bácsik lennének? és ha nekik megengeded ezt, akkor a zsidóknak miért nem engeded meg, hogy ők is megváltoztak (az az érv nem ér, hogy láthatjuk a mai állapotokat, mert ez az oroszokra is igaz)?
persze, biztos vannak aranyos, jó oroszok is, sose mondanám, hogy nincsenek, de az orosz politikából, életvitelből, berendezkedésből én nem kérek.

a filmben elhangzik, hogy mindnenhol voltak kegyetlenkedések, de az oroszoknál jóval nagyobb arányban, mint bármelyik másik hadseregnél...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.06.20. 10:04


Tomm,már beszéltük,örök kérdés:változik-e annyit egy rendszer,egy nép,egy kultúra,hogy azt lehessen mondani rájuk,hogy fejlődtek/javultak az évtizedek folyamán?
Az Elhallgatott gyalázat című alkotást nem láttam,de mivel a Jobbik kiáll mellette,ezért elfogadom szenzációsnak. :wink: Inkább az ilyeneket kellene kötelezővé tenni a fiataloknak,nem a Sorstalanságot meg az Ítélet Magyarországon címűt (cigánygyilkosságok).Vagy akkor mindet.
Szóval,tomm,minden jobbikos és szerintem nem jobbikos egyetért veled abban,hogy a kommunista szovjet rendszer és kiszolgálói brutálisak,kegyetlenek és állatok voltak.
A mostani orosz emberekben is maradt volna ezekből a tulajdonságokból?
Ugyanaz lenne számodra a két korszak attitűdje/felfogása/kultúrája?
Nehéz kérdés,én nem is akarok okoskodni.Tudom,hogy nagypapádat is meghurcolták azok a szennyládák,és így érthetően ellenségesen gondolsz az oroszokra.Megértem.A zsidók is emiatt gyűlölik a németeket.
Apropó,akkor szerinted a németek is állatok? :wink:
Érted,miért kérdem,analógia.
Szerintem bízzál egy kicsit jobban az orosz népben,politikában,tomm. :wink:
Én is utálom Izraelt mint államot,de tudom,hogy ott is él számos normális gondolkodású zsidó,aki szerint gyalázatos az izraeli náci politika.És vannak liberális (sic) izraeli politikusok,akik szót emelnek a palesztinok jogaiért.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.06.20. 08:34


oroszok. tényleg szipmatikus népség. persze izlések és pofonok, de én továbbra is inkább nézem a szakállas nőt, mint anyám/feleségem/stb megerőszakolását. dehát mindenki más....
http://film.indavideo.hu/video/f_elhallgatott_gyalazat
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.06.19. 20:52


Pont te ne lennél képben? :)
Te mindent tudsz a Fradiról,egy csomót olvasol is róla,gondolom.
Nekem mindenesetre az jön le,hogy itt tényleg óriásit tojnak a szurkoló szurkolókra.
Kérdés:vajon ezen emberek nagy része tényleg balhés,vagy egyszerű szív-drukkerek,akiknek nem tetszik a rendszer...? (költői)
Minden politika nélkül.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.06.19. 19:12


fog. sincs, nem vok képben
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.06.19. 18:09


Micsoda,fr? :wink:
Maga az interjú?
A kommentem?
A téma?

És ehhez mit szólsz,fradista? (Biztos olvastad máshol ezt a cikket,nem is tisztán politikai dolog,de most ide raktam be.Az aktuális Fradi-téma...)

http://www.alfahir.hu/kubatov_haborut_i ... olok_ellen

Kérdések:szerinted tényleg ennyire drasztikus a dolog?
Ezek a szurkolói csoportok mennyire köthetőek a Jobbikhoz?
Tényleg az lenne a hosszú távú cél,hogy ne legyenek ultrák a Fradi-stadionban?
Várom a szakértői választ. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.06.19. 14:48


sajnos ez az ingerküszöböm alatt van :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.06.19. 13:32


Na egy részlet az Alföldi-interjúból.Csak hogy ébredezzen a fórum.

http://index.hu/kultur/media/2014/06/19 ... erenyinek/

Szóval:Magyarországon ma nincs gondolati szabadság.
A művészet is politikai érdekeket szolgál.
A liberálisok és szabadgondolkodók viszont mentesek minden politikai nézettől.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.06.17. 18:24


Kicsoda,snatch?
Szóljál,ha esetleg kedved szottyan egy kis keresztény köntösbe bujtatott júdaizmushoz. Élőben.
Trigóval elkísérünk. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.06.17. 17:20


én meg belenéztem vasárnap a vidám vasárnapba...nagyon színvonalas, jó kis műsor ez és most volt valami sztárvendégféle is :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.06.17. 16:08


Nyugi,nem úgy értettem a támadást.Nem ideológiai támadásra gondoltam. :)
Hanem reneszánszra,újjáéledésre.Most vébéhangulat van,ezért alvó állapotban a topik.
Tegnap láttam egy izraeli zászlót az iráni meccsen.Nyilván nem provokáció volt. :twisted:
A magyarokat büntették a palesztin meg az iráni zászlók miatt Pesten...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.06.17. 14:48


dehogy támadok :shock: :)
én kb neked rakom csak be
vagy inkább megszokásból, hisz te úgyis olvasod :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.06.17. 14:14


Kicsit meghalt a topik,de linkelgess csak nyugodtan,Trigo,hamarosan újra támadunk! :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron