Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.04.16. 12:00


cejas írta:Ha már távozók. Sab távozása is érik sajnos...
http://romapress.us/2015/04/14/la-gazzetta-dello-sport-sabatini-may-leave-this-summer/

Viszont a cikk itt arról ír, hogy Frederic Massara a legesélyesebb utód, aki Sab jobbkeze volt és a klub vezető játékosmegfigyelője. Itt van Massarával egy korábbi interjú, akit érdekel:
http://www.asroma.it/en/news/build-up_to_pescara_v_roma_frederic_massara


Sajnos ezt nem fogjuk megúszni. Szerintem a Milannál köt ki :(
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9985
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.04.16. 11:53


Ha már távozók. Sab távozása is érik sajnos...
http://romapress.us/2015/04/14/la-gazzetta-dello-sport-sabatini-may-leave-this-summer/

Viszont a cikk itt arról ír, hogy Frederic Massara a legesélyesebb utód, aki Sab jobbkeze volt és a klub vezető játékosmegfigyelője. Itt van Massarával egy korábbi interjú, akit érdekel:
http://www.asroma.it/en/news/build-up_to_pescara_v_roma_frederic_massara
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: altaky Dátum: 2015.04.16. 11:18


Kloppnak nagyon örülnék, ő nem félne a fiatalokhoz nyúlni, bizonyított, jó szakember, bárcsak hozzánk jönne jövőre. Reálisan nem sok esélyt látok rá, a City, Napoli (talán Milan ha lesz pénz) hármasból kerülhet valamelyikhez. Nem tudom mennyire lehet komolyan venni ezt a Pallotta nyilatkozatot, hogy egy pillanatig nem volt szó arról, hogy Rudi távozik, nyilván ezt kell mondania, de szerintem Garciával vágunk neki a következő szezonnak, nagy játékos-keringővel a keretben.
Tu non vedrai nessuna cosa al mondo maggior di Roma!
Avatar
altaky
 
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2008.04.28. 15:29
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.04.16. 11:01


Csak hogy kicsit foglalkozzunk a pályával is:
http://www.vocegiallorossa.it/primo-pia ... sate-87226
Ezek szerint a nyáron lesz egy kis zsozsó, ha ilyen összegekben gondolkozunk (mert gondolom zamparini nem 20 Ft-ért akar túladni a játékosán), de én részemről remélem most ezt megetetjük a juvéval és inkább a napokban hírbe hozott Lacazette/Jackson M. érkezik.

http://talksport.com/football/klopp-rom ... 0416143377?
http://forzaitalianfootball.com/2015/04 ... nted-list/?
És már itt is vannak a Klopp pletykák :D

Ayew pedig 3 m-s fizetésért csatlakozhat a kerethez, amennyiben bejutunk a BL-be.
http://sportwitness.ning.com/forum/topi ... out-winger
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6578
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.04.16. 10:59


Szintén nem vagyok modi, de Xabee ezt így ne. Témától és véleménytől függetlenül ne!

Én épp azért nem foglalok állást, mert itthonról (fotelből) megítélhetetlen kinek mennyire van igaza. Mert hogy teljesen egyik félnek sincs, az biztos. Ennél csak egy biztosabb, a csapat és a klub tuti veszít egy ilyen konfliktuson. Foteldrukkerként rohadtul remélem, hogy nem eszkalálódik a dolog.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9985
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.04.16. 10:56


cejas írta:Kérem a kedves fórumozókat, hogy az árnyalt személyeskedést is mellőzve a focival szíveskedjenek foglalkozni! Köszi! (Nem, nem vagyok megmondó moderátor.)

ezt szeretném én is kérni, köszi cejas a nevedben is :)

Amúgy xabee, ez egy fórum, amíg nem ordenáré módon teszi, addig mindenki elmondhatja a véleményét, gondolok itt erre a hozzászólásodra:

Az is lehet, h én látom így egyedül (bár kötve hiszem), de visszafoghatnád magad ezeknek a dolgoknak a véleményezésében


én azt mondom ne, ne tegye. mondja csal el, írja csak le a véleményét! És az sem túl jó, hogy úgy osztod tommot, mintha a római ultrák világa a te asztalod lenne (bár ha így van, akkor minden elismerésem, de ettől még másnak is lehet róluk véleménye).
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8178
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.04.16. 10:40


Kérem a kedves fórumozókat, hogy az árnyalt személyeskedést is mellőzve a focival szíveskedjenek foglalkozni! Köszi! (Nem, nem vagyok megmondó moderátor.)

Szerintem nagyon hatásos dolog lenne az ultrák részéről - ha már egyszer a nagy csapat meccseit bojkottálni akarják az elnök ténykedése miatt - , ha néhány ezren kimennének a primavera kupadöntőjére a Lazio ellen. Milyen érzés lenne a kicsiknek az, ha 5 ezren énekelnének mögöttük és buzdítanák őket!
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.16. 10:13


Nyugi,Xabee,tomm már árnyalta a véleményét. :wink:
Az előző,hosszabb hozzászólásod például megint parádés volt,tomm.Ilyenkor sokszor egyetértek veled.
És tomm,nem tudom,hogy ez direkt vagy véletlenül volt-e,de fenomenális: "aBBAn".
Zseniális. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11730
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Xabee Dátum: 2015.04.16. 10:02


tomm írta:a csapat a tulajdonosé. ki ne találjátok már, hogy ha én rendszeres opera látogató vagyok, akkor részben az enyém az opera. azért mindennek van határa-.
és nem a szurkolók a legfőbb bevételi forrás.
meg lehet nézni a deloitte összesitését, a csapat bevételi forrásának csak jeentéktelen, szinte nem kimutatható részét teszi ki a jegybevételből származó összeg.
a cimer már többször is átesett változáson https://www.google.hu/search?q=as+roma+ ... roma+crest itt van1-2, lehet szemezgetni, a mostani jóval szebb, mint az eddigiek nagyrésze, de még a farkasfejes cimertől sem lett más az identitása a csapatnak, pedig az aztán brutál változás volt
be kell tiltani minden molinót.
egyébként meg eredmények kellenek és akkor jönnek a nézők.


szerintem a szurkolás, de az egész futbal szégyene volt, mikor a laziosok a saját csapatuk elen szurkoltak anno az inter ellen. ez is az. persze meg lehet magYArázni, lehet ujjal mutogatni, de ez az egész kurvára szégyenteljes és akik kint maradnak, azok lehet hogy amúgy nagyon is jóravaló emberek, de abban a pillansatban emberi hulladékkéntz viselkednek (direkt nem szurkolói hulladékot irtam, mert itt az anyuka vegzálása a probléma oka)


Emberi hulladék? Már ne is haragudj, de olyan mértékben irritáló az ultrákkal kapcsolatos, totálisan inkompetens észosztásod, nem először és nem is másodszor, h az valami hihetetlen. Ne akard már innen a karosszékből ezeket elmagyarázni. Agyament hülyeségeket hordassz össze ezzel kapcsolatban, tudjuk ez a véleményed, másnak meg hanyatt-homlok más. Abszolút tévúton vagy a kiírással kapcsolatban is, nem az volt a lényeg, h az ellenkezőjét érték el szarinted, teljesen másról szólt a dolog. Az is lehet, h én látom így egyedül (bár kötve hiszem), de visszafoghatnád magad ezeknek a dolgoknak a véleményezésében. Beszéljünk a csapatról, Forza Roma, a szurkolókat meg tedd parkolópályára kérlek, mert nagyon nem a "te asztalod"..
Avatar
Xabee
 
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2005.04.22. 22:21
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.04.16. 08:19


Eddig is ezt csináltuk. Benatia egy év, Marcos egy év, Lamela 2 év. A jobbakat egy év lefutás alatt eladtuk. A rosszabbakkal pedig miért várjunk? Az öregekkel mit kezdjünk?
Destro és Iturbe nagyjából közmegegyezés, hogy nem nagyon kell.

Dumbo és Ibarbo persze más kategória. Maradjanak jövőre és bizonyítsanak. Én nem is említettem őket, bár sokan már most kitennék őket...

Ha látnék reményt, akkor azt mondanám, hogy Iturbe maradjon még. Gervinho - talán. Ez kettő...De őszintén, DDR már idősebb is és évek óta nem jó. Mire várjunk?

A Roma 3 éve játékoskeringő. Ez nem FM - ez a Roma. Próbál megélni és közben valami eredményt is elérni. Jókból pénz lesz, rosszakat le kell építeni - közben a csapat idősebb tagjait cserélni kell. Mondj nekem néhány nevet a 3 évvel ezelőtti LE érából! DDR, Totti, Pjanic. Igen ez bizony játékoskeringő.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2015.04.16. 08:06


Abban egyetértünk, hogy az említett emberek teljesítménye gyenge. Homlok, DDR tuti maradnak. Szerintem Holebas is. Keita, Maicon, Totti ki fognak kopni idővel (mondjuk Tottival nekem nincs bajom, egyszerűen 38 éves, 7 gól és 7 gólpasszos mutató nem rossz ennyi idősen, ennyi van már benne sajnos). A brazil ugye lehet hazamegy. Cashley-vel ötletem sincs mi lesz. Őszintén meglepődnék ha Destrot el tudnánk adni (persze egy számunkra megfelelő konstrukcióban)
Amúgy DDR-ben én örökké hinni fogok. Persze, hogy sosem hozza már a világklasszis szintet majd, de hasznos még simán lehet. (Tehát a játékosok hellót inkább a kezdőre érted ugye?)
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.04.16. 08:00


de a csapatépítés továbbra sem egy számítógépes játék. ha megveszel egy 8-as erősségű játékost, egyátalán nem biztos, hogy hozni fogja a 8-as szintet. főleg nem az első fél-egy évben. ha meg kicseréled az egész csapatot, akkor szinte garantált a kudarc. persze akkor nem, ha csak messiket veszel. de erről nincs szó.
tehát a játékosok hello=következő szezon hello utána lévő szezonban bl hello, pénz hello, és hello ffp!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10399
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.04.16. 07:35


Ezt a játékosok hellót egyszerűen lehetetlen komolyan gondolni.


... (folytatom a sorodat) a leszálló ágba került és arsenali jegyeit mutató Zservinyó, a lassan nyugdíj közeli - de mindenféleképpen sok sérüléssel bajlódó és így részmunkaidős - Totti, a sokadik gyengébb szezonját produkáló DDR, Cole mindenféleképpen, Holebasz nem nagyon megoldás (cserének megteszi), Maicon sem fog sokat játszani jobb oldalon, középhátvédeknél legalább számban oké a dolog - főleg, hogy Romagnoli visszajön. És örüljünk, hogy a 35 éves Keita bevethető.

Kihagytál néhány embert az életkoruk miatt (Cole, Maicon, talán Keita, Capitano), akik vagy képtelenek már jó játékra vagy nagyon sokat lesznek sérültek. Továbbá kihagytál néhány rossz teljesítményt (Zservinyó, Holebasz).
Te mondtál 4 ember - amivel egyetértek, én további 7-et + még Destro. Ez 13 összesen. Lehet, hogy vágyálom, valószínű, hogy pl. Keita és Capitano itt lesznek még ha nagyon ritkán bevethető állapotban is. De nagyjából ennyi emberről beszélünk. Most rendesen fel lett töltve a keret, úgyhogy aprítani is lehet. Főleg ha Garcia bízna a fel nem sorolt játékosokban (nem Ninjára gondolok...).

Sajnos ha Garcia a nyuggerekben bízik, akkor azok elég hamar kifutnak és cserélni kell őket. Akár furán hangzik akár nem.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.04.16. 07:30


Mellesleg asszem senki sem azt mondta hogy rendben volt a molinó, csak azt, hogy nem akkora gáz, amiért büntetni kéne a klubbot, vagy idiótázni azt aki kitette.


biztos vagyok benne, hogy pallottának semmi baja a molinóval. (erkölcsileg némileg kifogásolható, de amúgy nekem se de ez tökmindegy) sztem egyszerűen arról van szó, hogy belefeccölt rengeteg pénzt-időt-energiát és akkor egy olyan miatt zárják be a kanyart (ami több szempontból is káros a klubnak) aminek az égegyadta világon semmi köze (vagy legalábbis eléggé kacifántos módon van hozzá köze) a focihoz, a klubhoz stb -ráadásul nem ez az első eset- akkor sztem joggal lesz rohadt ideges. én abszolút megértem.

aBBAn természetesen igazad van, hogy közönség nélkül értelmezhetetlen akár egy fociklub akár egy színház. de megvan mindenkinek a maga szabáléyzata. és azért mert fizettél valamiért, még nem tehetsz meg bármit, legfőképpen nem tehetsz oda nem illő dolgokat.
sztem a kultúrális változás már kb mindenhol végbe ment, kivéve olaszországot. sok oka van az olasz foci hanyatlásának, lényegében semmiben nem tudják tartani a lépést a többiekkel, ez az egyik, amiben nem megy. sztem itt inkább pallotta képviseli a többséget egy hangos kisebbséggel szemben. de akár kisebbség, akár többség, kell a változás.

ó mondd, te kit választanál: régi értékek, hagyomány, és láthatólag pusztulás (koppány) avagy új értékek, új hagyományok, és vélhetően a fejlődés (szent istván). ha magyarországnak jó volt a második, jó lesz az as roma-nak is....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10399
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2015.04.16. 07:00


Ezt a játékosok hellót egyszerűen lehetetlen komolyan gondolni. Ha megnézitek minden egyes rossz szezon után az a fórum reakciója, hogy játékosok helló, de ez nem így működik. A Parma nyomott ilyen átigazolási szezont (úgy emlékszem). Több szezon alatt lehetséges ez esetleg. Persze én is elküldenék pár embert: Astorit nem kellene megvenni, ezt a Spolli dolgot nem is értem továbbra sem, Iturbe mehet isten hírével (máshol valószínűleg jobb lesz). Talán még a bosnyák is, ha lesz kérője normális áron.
Igazából most az a helyzet, hogy tavaly volt egy nagyon szerencsés és zseniális szezonunk, idén meg van egy olyan, ahol minden szerencsétlenség megtörténik. Valahol a kettő között lehet az igazság (nekem ne jöjjön senki azzal, hogy még mindig BL helyen vagyunk, mert ez csupán a bajnokság sajátossága). Értem azokat, akik a stabilitás hívei és kitartanak Garcia mellett, én nekem is óriási vágyam már egy stabil edző. Azonban én inkább Garcia távozása mellett vagyok. Könnyebb az edzőt lecserélni. Plusz azért a játék képével is vannak bajok (kb tavaly tavasz óta) és nem hiszem, hogy ezen már a Mister tud változtatni. Amennyiben marad remélem jövőre szerencsésebb szezont futunk.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.04.16. 00:49


F.Totti írta: Ez csak rizsa. Nem mondhat mást. Így normális. Lehet hogy ezerrel keresik az utódját.


Like.
Ez olyan, mint amikor Garcia azt mondja, hogy elégedett a pályán látottakkal vagy olyan mint amikor Sab elhinti, hogy érdekli egy argentín gyerek, de egy héttel később bejelenti egy másik érkezését ugyanarra a posztra.

3. hely=csalódás+elvesztett BL selejtező (már nem az albán bajnokkal sorsolnak ott össze néhány éve, hanem a német, spanyol vagy angol 3. vagy 4. helyezettel - ha egy Empoli ellen nem megy, majd pont ott rendes felkészülés nélkül ausztrál túráról hazaérve)
Nálam továbbra is a nyerő formáció: Sab marad, nem kap pénzt (mert csak akkor igazol jól); Garcia helló; játékosok helló (Flo és Romagnoli maradjanak + a nagyon sérültek, ha lesz belőlük játékos még).
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.04.16. 00:07


Trigoria írta:Rudi maradása inkább rossz.


Nekem nem, de nem is gyújtanék örömtüzeket. Leginkább azért nem, mert ettől simán kivághatják. Ez csak rizsa. Nem mondhat mást. Így normális. Lehet hogy ezerrel keresik az utódját.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9985
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.15. 23:40


most olvasom fr a hszedet
hááát, nekem ez most semmi, sőt...
Rudi maradása inkább rossz.
A kulturális változás meg: nesztek meghoztam ámerikát. Alapvetően nyilván nem akar hülyeséget, de hogy megint egy "betelepült" "kisebbség" akarja megváltoztatni az őslakosok kulturális szokásait, az kemény. És persze tökös. :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28142
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.15. 23:29


nem akarok vitatkozni, elfogadom hogy te így látod a nyelvtani részt, és mostantól észben is tartom, hogy a te hszediben hogyan értsem
(én azt gondolom, hogy aki hülyeséget csinál, az abban a pillanatban épp hülye is. De itt nem a szó orvostani értelmére gondolok, hanem a köznapira.:). (Bár nem tudom mitől érezném mondjuk jobban magam akkor ha szimplán azt mondanák, hogy hulladékként viselkedsz, mintha azt mondanák, hogy hulladék vagy. Jó van különbség még nekem is, egy árnyalatnyi.)

hogy rábizonyítottak-e vagy sem, az totálisan mindegy. mert a kérdéses molinón nem a gyanúsított ártatlanságát avagy bűnösségét firtatták, hanem egyéb, nem túl szép és totálisan nem oda való üzenet volt.

jó, csak mert itt még biztos voltál benne:
hogy közülük gyilkolt valaki és ezek után még ők bojkottálnak

ezért kérdeztem, hogy bizonyított-e, vagy egyáltalán ki lett mondva, hogy egy római ultra volt a kanyarból? Tényleg nem emlékszem/nem tudom...

de tényleg: aki szerint rendben volt a molinó: miért írták ki? a szöveggel olyan értelemben természetesen egyetértek, hpgy nem épp nemes gesztus pénzt csinálni más ember halálából. és? ez hogy kerül egy foci meccsre? ki és miért akarta vajon ezt kiírni? van erre valami épeszű magyarázat azon kívül, hogy szemét, tetves pénzközpontú világban élünk (mintha lett volna valaha is más központja a világnak) ami unalomig ismert közhely...?
Azért örülök, hogy végre te is feltetted ezt a kérdést. :wink: Ugyanis páran PONT EZT kezdtük elemezni, ezt próbáltuk megfejteni és árnyalni, és ezért írtam én azt napokkal ezelőtt, hogy nem tudhatjuk, hogy volt-e valami más ok is a háttérben, a szimpla látható ok mellett.

Mellesleg asszem senki sem azt mondta hogy rendben volt a molinó, csak azt, hogy nem akkora gáz, amiért büntetni kéne a klubbot, vagy idiótázni azt aki kitette.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28142
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2015.04.15. 23:21


pallotta a twitter chatben mondott 1-2 érdemi dolgot is. Bejelentette, h. Rudi marad jövőre. Némi önkritikát gyakorlolt a vásárlásokkal és a sérülésekkel kapcsolatban, és megerősítette, h. csatárt vesznek. Meg hogy változtat az eü.stábon *. Meg hogy tárgyalnak főszponzor-jelölttel. Ami a kömény mag egy részével fennálló konfliktust illeti, elég eltökéltnek tűnt. Zero toleranciát hirdetett a szurkolói erőszak, rasszizmus, stb bajkeveréssel szemben. A cél megszabadítani a csapatot és a szurkolói többséget az ilyen elemektől. Azért döntöttek úgy, hogy nem felfellebbeznek**, mert ezzel is azt akarták üzenni, hogy kulturális változást akarnak és megszabadulni azoktól, akik nem szurkolóként viselkednek.
A végén megköszönte a támogatást a sok úgymond "valódi" szurkolónak.

* jön is két ami orvos meg a Celtics erőnléti edzője....
** állítólag elkészült a fellebbezés, be is kérte az angol szöveget, de aztán konzultált 1-2 emberrel itt és ott, és úgy döntött, mégse. (amivel - ha nem is az összes szurkolónál, az igaz - úgy tűnik, szert tett némi erkölcsi tőkére, ami később még jól jöhet....)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.04.15. 22:08


trigo: a magyar nyelv csodálatos. baromi kifinomult. a hülyeséget írsz és a hülye vagy közt igenis van különbség. nem is kicsi. normális ember is viselkedhet hülyén, csinálhat, mondhat stb hülyeségeket. attól még nem lesz hülye. ha te ezt nem látod be, az a te bajod, az én olvasatomban van különbség és én használom is a kettő közötti különbséget. nyilván más jellegű társaságba járunk, de eddig még mindenki értette a kettő közti különbséget, akivel találkoztam.

hogy rábizonyítottak-e vagy sem, az totálisan mindegy. mert a kérdéses molinón nem a gyanúsított ártatlanságát avagy bűnösségét firtatták, hanem egyéb, nem túl szép és totálisan nem oda való üzenet volt.

de tényleg: aki szerint rendben volt a molinó: miért írták ki? a szöveggel olyan értelemben természetesen egyetértek, hpgy nem épp nemes gesztus pénzt csinálni más ember halálából. és? ez hogy kerül egy foci meccsre? ki és miért akarta vajon ezt kiírni? van erre valami épeszű magyarázat azon kívül, hogy szemét, tetves pénzközpontú világban élünk (mintha lett volna valaha is más központja a világnak) ami unalomig ismert közhely...?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10399
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.04.15. 21:09


Trigo! Köszi, hogy nem javítod ki mindet. Egy tabletről írni rettenet, a billentyűzetem pedig néha kihagy egy-egy betűt. Az információ a lényeg. Hű de nehéz lehet velünk... Köszi! (és kitartást)

Ehhez a témához nem szeretnék hozzászólni, mert nem a fociról szól. A templomban istentiszteletet tartanak, az iskolában tanítanak, a stadionban pedig fociznak. Minden más nem odavaló. A molinókon tessék a játékosokat és az edzőt éltetni vagy kritizálni, de "Asszony! Nem ízlett a töltött káposzta!" felirat és üzenet nem oda való.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.15. 20:29


ez így van aeser :wink:
itt sem én hoztam a szabályokat anno, de betartatom, ha már vannak


trigo, ha jobban elolvasod, nem azt irtam, hogy ők emberi hulladékok, hanem, hogy úgy viselkednek.
igen tudom, hogy így írtad. Bocs, de nálam a kettő ugyanaz. Pont ugyanaz, amin itt is mindig kiakadok/unk: pl a "hülyeséget írsz" az pont azt jelenti hogy lehülyézzük a másikat. (pedig amúgy jóravaló emberek vagyunk itt mindannyian ugyebár :wink: )
Amúgy az bizonyított tény, hogy az ultrák közül gyilkolt valaki? Nem emlékszem már erre, ezért kérdezem.

azt meg nagyon furcsának tartom, hogy ti is felszálltok a feketevonatra
Mármint? Mi (pl Zsoltival) a reakció/láncreakció miatt próbáljuk átlátni a helyzetet és a motivációkat. Semmilyen vonatra nem szálltam fel szvsz.
A molinót nem odavalónak tartom, a klub megbüntetését nonszensznek, az elnöki reakciót túlkapásnak, a klub reakcióját a fellebbezés elmulasztásával rossz döntésnek, az ultrák kivonulási felhívását mindezen folyamat (amit pont ők kezdtek, igen!) sajnos következetes folyományának, amivel egyet ugyan nem értek, de nem is tartom borzasztónak.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28142
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2015.04.15. 19:31


A szólásszabadság, a helyszín, szituáció és jó ízlés összefüggéséről kérdezzétek Trigoriát ;) Nem cseszegetésből írom ezt, mindenhol vannak bizonyos szabályok, ez pont egy ilyen példa, hogy itt például nem lehet a klub alkalmazottait sértegetni.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.15. 19:16


Tomm (gúny nélkül): ütős meg velős ez a romaanalógia,de nem hiszem,hogy ezt így rá lehetne húzni egy olyan ultratársadalomra,amelynek tagjai közül valaki gyilkolt.
Ha nyíltan éltetnék a gyilkosságot,egyből átállnék a te oldaladra (lehet,hogy éltették már,nem tudom) bizonyos szempontból.
Ez az ügy fel lett fújva.
1. Történt egy molinós kiírás,ami egyeseknek gusztustalan volt,másoknak meg csak nem szimpatikus.És ezért megbüntették a klubot.Nonszensz.
2. Történt egy még szerencsétlenebb elnöki reakció:a fucking idiots kifejezés azokra nézve is durva,akik kifeszítették a drapériát.
3. És történt egy Pallottát mother fuckernek tituláló felirat,ami az egész történet leggusztustalanabb része volt.
De módosítok,mert a legocsmányabb dolog a kanyarbezárás volt egy sporthoz egyáltalán nem tartozó mondatért,ami simán belefér a szólásszabadságba,még ha nem is egy stadionban a helye.Ennél jobban már nem tudom összefoglalni az eseményeket.
Az egészet el lehetett volna intézni úgy,hogy akinek nem tetszett a nápolyi gyászoló anyukát mocskoló felirat,az magában elmormol egy "hülyék"-et,és kész.De az a büntetés...
Amúgy meg már semmin sem csodálkozok:a rádióban hallottam,hogy a Fradit azért büntették meg,mert a szurkolói szidták az Újpestet.Így mondták a rádióban: "...mert szidták az Újpestet."
Atyaisten...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11730
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: snatch valamint 2 vendég