NFL és amerikai sportok

ide jöhet minden

Re: NFL

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2017.01.16. 18:50


Trigoria írta:Ha végigolvastad amit írtam, akkor láthatod, hogy nem ezen két egyszerű lehetőséget kell csak mérlegelni, mivel a kettő folyománya/hatása erősen eltérő, és nagyban módosítja a vagy vagy kérdést.
De nyilván érted amire gondolok.

Az én kommentem meg pont arról szólt volna hogy a látszat és a logikusan levezetett érveid ellenére pont csak ezt a két lehetőséget kell mérlegelni, de végül is mindegy.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: NFL

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.01.16. 14:00


Gondolod én nem tudom, miért döntöttek úgy? :)
Nyilván a siker esélye így pár százalékkal nagyobbnak mutatkozott mindent figyelembe véve, és ezért döntöttek így.
Nyilván jobban értenek ehhez nálam.
Csakhogy nem minden edző egyforma. Van aki többek kockáztat.

Egész egyszerüen kiszámolták hogy az adott távról nagyobb esélye van belőni a az FG-t mint annak hogy mennek hármat.
Ha végigolvastad amit írtam, akkor láthatod, hogy nem ezen két egyszerű lehetőséget kell csak mérlegelni, mivel a kettő folyománya/hatása erősen eltérő, és nagyban módosítja a vagy vagy kérdést.
De nyilván érted amire gondolok.

Viszont egyáltalán nem győztél meg (bár nem is írtál olyat, amivel ez lett volna a célod szerintem). Igaz a kérdésemre nem is nagyon lehet válaszolni itthonról a fotelból, így leginkább költői volt. :)

De kérlek ne folytassuk ezt. Maradjunk abban hogy ez költői kérdés volt. Pláne feléd. :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2017.01.16. 06:51


Nagyon egyszerű Trigo. Egész egyszerüen kiszámolták hogy az adott távról nagyobb esélye van belőni a az FG-t mint annak hogy mennek hármat.

A biztonságtechnikában a kokckázatnak két válfaja van. Az egyik azt jelzi hogy a balszerencsés kimenetelnek mekkora az esélye, a másik hogy ugyanennek a kimentelnek mekkora lesz a kára. Mivel az okozott kár mértéke teljességgel elfogadhatatlan ezért a kockázatelemzés egyetlen faktorra szűkül ez pedig az balszerencsés kimenetel esélyének becslése. Azt pedig valószínüleg így lehetett minimalizálni.

Kicsit hasonló eset mint a bismarck hajónál csak ott épp úgy döntöttek ahogy szerinted kellett volna. A bismarck oldalai egyenként néhányszázezer nm-esek voltak ebből volt egy 3x3-as négyzet amit ha az angolok eltalálnak akkor a hajó irányíthatatlanná válik. A németek megkockáztatták hogy olyan a világon nincs hogy ez bejöjjön az angoloknak úgyhogy vízre bocsájtják a hajót. Hát mit ne mondjak az angolok persze eltalálták úgyhogy az a néhány tízmilliárd márka az ment is a levesbe lényegében azonnal. (Persze más kérdés hogy a habárú végkimenetelében ez mekkora szerepet játszott, én csak érzékeltetni akartam hogy mennyire tud fájni hogyha nem jön be ez a hazárjátékod)

u.i. Bocs már harminc órája ébren vagyok úgyhogy ez a kommentem egy kicsit asszociatív lett remélem ettól még érthető ha nem akkor majd holnap vagy valamikor kifejtem normálisabban.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: NFL

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.01.16. 01:58


nemszar ez a dallas - green bay meccs :wink:
bár idén csak rájátszásmeccset nézek max (főleg NE meccset), de ezt újra élvezem most

spoiler ha valaki holnap nézné:
Sosem értem az ilyet: -3-as állásnál Dallas 40mp-el a meccs vége előtt ellenfél 40 yardosánál, 4 és 3-nál field gólra megy. Ráadásul k.rva messzi FG-ra. Mit érhet el vele? Maximum (ha berúgják) egál, valszeg x, de rossz esetben kikapnak, hisz a GB jöhet még 40mp-ig 2(!) időkéréssel.
Ha x utána ugye OT. Amiben aztán elölről kezdve fel kell menniük legalább FG-ig hogy meccset nyerjenek, de lehet még az is kevés.
Hát kérdem én, nem jobb lenne ilyenkor nekimenni a 4 és 3-nak az ellenfél 40yardosánál??? Mi történhet? Rossz esetben kikaptak. Jó esetben vagy közelebb mennek még az idővel is játszva (hogy a GB már ne jöhessen) és minimum x, vagy megnyerik a meccset. Tehát így MEGNYERHETIK a meccset.
Én ezt akárhogy nézem, utóbbit választanám. Régóta nézek NFL-t (jó, két éve már alig), de ezt a beszari döntést soha nem fogom megérteni. Mert még ha az 50+yardos FG mondjuk 95+%-osan bemenne, akkor megérteném talán talán, hogy jobb a TUTI x. De azért onnan messze nem ilyen arányban rugdossák be.

ja és ugyebár ki is kapott a Dallas. Rogersnek bőven elég a 40 mp :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.01.11. 21:32

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.01.02. 19:07


http://www.nemzetisport.hu/nfl/nfl-mari ... eo-2544413
még jó hogy ez a szakmájuk és leblokkol az agyuk így is :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.11.15. 15:31

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2016.11.15. 08:24


Nem tudomh milyen a szezon második felének sorsolása, de mivel épp 3 hete kaptunk ki a liga leggyengébb csapatától tükörsimán, így én még várnék azzal a 10-6-al. jobban szokott menni a szezon második fele, de most már bravúr kell.
Az OC kérdésben nagyrészt egyetértünk, de a defense kérdése nagyobb probléma jelenleg. Azért ha egy steelers hazai pályán 4 td és 1 fg-al zár, akkor nem szokott veszteni. Szegény Polamalu ha most negyvenakárhányévesen visszatérne, komolyab védő lenne mint bármelyik. Rengeteg pontot csinálnak ellenünk és ha Big Ben nincs, Landryvel nem tudunk erre érdemben válaszolni...

Helyesbíenem kell, mióta minket megvert, szárnyal a Dolphins, annyira h már meg is előztek :D elnézést, nem nagyon szoktam tabellát nézegetni, csak a 11-12 fordulótól, meg a steelers, aktuális ellenfeleit nézem meg, és amikor a dolphins levert minket még utolsó volt nyeretlenül ez tuti!
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: NFL

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.11.14. 23:51


Ez is tipikus NFL. Tomlinék kiszámolták, hogy a tejes szezonra vetítve jobban járnak a kettes kísérletekkel. Így csinálják. Egyébként most is csak az elsőnél volt döntéshelyzet. Miután az kimaradt, a többit meg kellett próbálni. Én ezt nem láttam nagy hibának.
A keret felépítését cseszte el a Steelers és Haley szerintem nem jó OC. De nem vagyok nagy szakértő.

Ja és így is simán PO csapat a Vasas. Könnyű a schedule második fel. 10-6tal meg be fognak jutni. Más kérdésé, hogy a Pats ellen a rókalyukban mennyi esélyük lesz. De láttunk már ennél nagyobb csodát is.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2016.11.14. 23:05


F.Totti írta:Na aki eddig nem tudott megbarátkozni az amerikai típusú focival, az szánjon 25 percet az életéből a mai Steelers-Cowboys meccsre. Elég ha az utolsó negyedét megnézi. Ha ezután is teljes a közöny, akkor ez eldőlt ;-)


Az ideg majd szétvág a kétpontos kísérleteikkel állandóan, a francért kell erőltetni! Idén ebből így nem leszrájátszás... go steelers!
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: NFL

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.11.14. 08:25


fradista romanista írta:én a 7végén néztem pár percet a francia - szamoa és olasz - kivi rugby meccsről. És éppen azt állapítottam meg újfent belőle, hogy mennyivel élvezetesebb, mint az amerikai futball. Lehet, h. kevesebb benne a stratégia, de ez egy őszinte sallangments játék, a kűzdelem nagyobb, több a spontaneitás, és (ez a fő!) folyamatos a játék, nincsenek benne állandó játékmegszakitások, üresjáratok. (mondjuk ebből a szempontból az aussie-rules football még jobb :D ).


Nincs azzal gond. Szeretem a rögbit és az ausztrál focit is. Mondjuk fordulat mindkettőben (de főleg a rögbiben) sokkal ritkábban van, mint az amerikai fociban és az élmezőny sem annyira sűrű. Nekem inkább ez számít. Egyébként az NFLt is nézheted játékmegszakítás nélkül. Van a RedZone tévé, ahol mindig azt a meccset mutatják, ahol esemény van. Ez mondjuk maximum akkor élvezhető, ha 3-4 meccs megy egy időben. Ha ennél több, akkor nagyon kapkodós.
Illetve ha nem a kedvenc csapatom játszik, akkor gyakran utólag nézem meg a meccseket. A TYT-ra pedig már a hirdetésektől megtisztítva kerülnek fel. Így is megszakad persze a játék, de egy snaphez felállás is izgalmas, mert lehet találgatni, hogy mi lesz a hívás.

De engem a hosszabb szünetek sem zavarnak, mert a reklámok is érdekelnek valamennyire, illetve olyankor lehet fórumozni, vitatkozni a látottakon. Plusz ha angolul nézed, akkor azért elég sok az elemzés és az érdekesség a szünetekben.

Élőben pedig egész döbbenetes, hogy milyen gyorsan eltelik a kieső idő. Londonban ültem úgy végig egy 3 és fél órás hosszabbításos meccset, hogy csak a nagyszünetben ugrottam ki sörért. Mindig volt valami esemény a stadionban. Ha más nem, akkor a cheerleaderek :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2016.11.14. 08:21


én a 7végén néztem pár percet a francia - szamoa és olasz - kivi rugby meccsről. És éppen azt állapítottam meg újfent belőle, hogy mennyivel élvezetesebb, mint az amerikai futball. Lehet, h. kevesebb benne a stratégia, de ez egy őszinte sallangments játék, a kűzdelem nagyobb, több a spontaneitás, és (ez a fő!) folyamatos a játék, nincsenek benne állandó játékmegszakitások, üresjáratok. (mondjuk ebből a szempontból az aussie-rules football még jobb :D ).
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: NFL

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.11.14. 01:56


Na aki eddig nem tudott megbarátkozni az amerikai típusú focival, az szánjon 25 percet az életéből a mai Steelers-Cowboys meccsre. Elég ha az utolsó negyedét megnézi. Ha ezután is teljes a közöny, akkor ez eldőlt ;-)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.10.14. 11:18


:D ez de jó. Nem is láttam, köszi a linket Virga!

A Rómáé kicsit németes lett. Többet ki lehetett volna hozni a farkasunkból.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2016.10.14. 08:58


http://www.espnfc.com/espn/feature/stor ... 38806072=1

Van benne ASR is, gondoltam itt jó helyen lesz
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: NFL

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2016.10.03. 22:10


Egy Omaze nevű jótékonysági szervezet számára kalapoznak (https://www.omaze.com/experiences/Matt-Ben-Tom), ezért nem hiszem hogy túlságosan komolyan kell venni ezt a dolgot.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: NFL

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.10.03. 21:47


http://www.nemzetisport.hu/nfl/video-ki ... to-2529159
én is pislogtam, de már nem hoz lázba :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.09.12. 17:47


:D
már tavaly vagy mikor hallottam erről, hogy visszafogják az ünneplést. Szánalmas az egész.

off: írtam privit
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.09.12. 17:24


Trigoria írta:a világ is halott

:D félvicc

Akkor mond el a másik felét is, mert ezen jót röhögtem :-D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.09.12. 16:03


a világ is halott

:D félvicc
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.09.12. 08:01


Lement az első kör. hihetetlen szoros meccsekkel, de nem is erről írnék. Szabályok.

Ahogy az európai fociban, úgy Amerikában is elkezdték üldözni a túlzott ünneplést. Oké, az ellenfelet ne alázzuk, ez tiszta sor. De a csoportos koerok az egyik legjobb részei voltak a meccseknek. Kreatívak, viccesek, sokszínűek. Én akkor is bírtam, ha a kedvenc csapatom kapta a TDt.
Most pedig, ha csak egy hangosabbat ordítasz, jön az unsportman -15 yard.
A Raiders 40mp-vel a vége előtt egyenlíthetett volna -17 pontról felállva a Saints ellen. Ehhez csak annyi kellett volna, hogy berúgják a TD után az extrát 1 pontért. De az irányítójuk megsérült az utolsó driveban, így a hosszabbítást elkerülendő rámentek a 2 pontos kísérletre. Európai foci hasonlattal az egyik 11es, kapus nélkül, a másik szabi 20méterről. De most bejött és beverték a "szabi". Az elkapó jó hogy megőrült. Nagy örömébe feldobta magasra a labdát. -15yard... És ezt kihasználva a Saint majdnem fordított. 2 gyors passz után az újonc rúgójuk kb. 50cm-vel tévesztett célt. Rohadt igazságtalan lett volna.

De tavaly AJ Green azért kapott 15ezer dolláros büntetést, mert egy TD után kidobta a labdát az ereklyevadász szurkolóknak.
Tiszta f@szság.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.09.06. 07:27


akkor jatszak le neki a deutschland detschland uber allest
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: NFL

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.09.05. 22:14


Biztos olvastátok a múlt hét nagy storyját. Colin Kaepernick nem volt hajlandó állva hallgatni a fekete társait elnyomó állam (történetesen az ő hazája is) USA himnuszát. A médiavisszhang vegyes, de inkább a szólásszabadságba belefér irányba ment, az emberek búzzák, fütyülik, a társak közül páran mellé álltak, de a többség nem. Szerintem egy igazib is pöcs Kaep. Pedig imádtam a játékát. Nagyszerű fizikummal, de gyenge fejjel és nulla alázattal. Az országa pedig őt úgy elnyomta, hogy fehér szülők fogadták örökbe és fehér munkáltatók tették dollár milliomossá. Ficsúr.

És miről jutott eszembe? Erről a mai képről:
https://twitter.com/SerieAPics/status/7 ... 99872?s=03
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.08.19. 23:35


Trigoria írta:http://www.sport1tv.hu/Hirek/hu-HU/2016/08/19/nfl_brady_serult8
:D :D :D Tommy boy ejnye ejnye

Cipő, ollóval? Mi mással? :-D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.08.19. 15:08

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég