Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.14. 13:21


Mihez kepest volt elcseszes? Mert ez a terulet evtizedek ota kihaszalatlan, gusztustalan. Ok, nem pont fr, meg az index szaja ize szerint tortent a felujitas(ilyen sztem nincs is) de eddig miert nem elvaltazott lehetosegezett senki, hogy miert nem csinalnak ott valamit? Mondjuk egy ennel jobbat.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.06.14. 10:51


Ez zavar kevésbé, mert erre eddig sem jártam, ezután sem fogok és ami volt, annál még ez is jobb. Persze tök jó lett volna, ha nem cseszik el, de miért pont ezt csinálták volna ésszel? Tarlós nem a zöldterület rajongásáról híres. Beleragadt a "régivágású szaki" szerepbe és utál mindent, ami friss. Ilyenek a fák is :)

Viszont ha a rómait így fogják megcsinálni, akkor a jó k.... anyját a teljes városvezetésnek és a kivitelezőknek is. az jelenleg egy teljesen élő, bejárható zöld terület, rengeteg hatalmas fával. Ha ezt művelik vele, az teljes téboly lenne. Elég nehezen hiszem még most is el, hogy szétbaromják a gát miatt. Rohadt spekulánsok, meg rohadt politika.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.06.14. 09:01


kiváncsi voltam rá, elfutottam megnézni. sajnos ez a cikk semmit sem túloz
http://index.hu/belfold/2017/06/14/budapest_uszo_vilagbajnoksag_setany_duna-part_tarlos_istvan_fomterv/
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.06.13. 21:28


Szávay effekt. Kiégették még mielőtt befutott volna. Okos szülők és manager. Most jön az, hogy összebútorozik Dévényi Tibi bácsival...
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.06.13. 18:27


http://www.nemzetisport.hu/tenisz/tenis ... ea-2574803
hagyni kéne már azt az egyénit végleg
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.06.12. 09:08


fradista romanista írta:néztem, döbbenetes ez a csaj. végre érdemes női teniszt nézni
http://www.origo.hu/sport/egyeni/20170610-roland-garros-noi-donto-ostapenko-halep-nyilatkozatok.html


Örültem neki nagyon. Ha Halep a mellkissebbítés után GS-t nyer, még divat lett volna belőle :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.06.12. 08:16

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.06.10. 21:36


néztem, döbbenetes ez a csaj. végre érdemes női teniszt nézni
http://www.origo.hu/sport/egyeni/20170610-roland-garros-noi-donto-ostapenko-halep-nyilatkozatok.html
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.06.10. 20:39


a péniszt , falloszt le lehet írni, a faszt is ha biológiai vonatkozása van :D :D :D
szitokszóként nem lehet csak :D

Oké, a nők vezetni tényleg nem tudnak, de vannak melleik és p.nájuk. :)
köszönöm, hogy valaki kimondta helyettem, hogy szerintem mire jók kizárólag :D

Ugy kepzelem, a tulvilag egy nagy pina. A mennyorszag a szomszed kiscsaje, a pokol a nagyanyjae...
ezt meg már toltam is tovább haveroknak :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.06.10. 09:21


Trigoria írta:http://www.nemzetisport.hu/foci-vb-2018/vb-2018-a-svedek-felpalyas-gollal-vertek-meg-a-franciakat-2574119
úristen



erre mondják arrafelé,. h. c'est la vie :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.06.10. 08:31


Teljesen jogos tomm. Azért tettem pontot, mert a férfi nem szervet sem szabad a fórumban néven nevezni és még a látszatát is kerülni akartam a hímsovinizmusnak.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.06.10. 08:18


Na ezt a hsz-t meg Semjén Zsoltnak nem mutatnám meg. :lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.10. 07:49


Ha a pinat kipontozod, az olyan, mintha azt irnad, Ist.n

Ugy kepzelem, a tulvilag egy nagy pina. A mennyorszag a szomszed kiscsaje, a pokol a nagyanyjae...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2017.06.10. 08:26-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.06.09. 23:40


Oké, a nők vezetni tényleg nem tudnak, de vannak melleik és p.nájuk. :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.06.09. 21:56

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.06.09. 21:25


Pedigaz autósok szerintem sokat javultak/ tanultak bringás-űgyileg
ezzel egyetértek. És a robogókra is figyelnek egyre jobban.

A nők SOHA nem néznek hátra kocsiban ülve, és oldalra se sűrűn. De tényleg: SOHA SOHA SOHA
Persze hogy kevesebb balesetet okoznak, mert egyrészt kevesebben is vezetnek mint a férfiak, másrészt ha lassan araszolnak, vagy az ő figyelmetlenségükből valaki mögöttük olyat csinál, amivel egy harmadikba száll bele, akkor a nő úgyis továbbhajt mert NEM VESZI ÉSZRE AZ EGÉSZET MÖGÖTTE, és a statisztika már nem őt számítja be :D

FOGALMUIK SINCS A KÖRNYEZETÜKRŐL VEZETÉS KÖZBEN.

Robogósoknál ilyen iratlan szabály (legalábbis nekem úgy tűnik), hogy egymást nem előzgetjük kocsik mögött haladva, csak ha rendes hely van hozzá, és eleve ennyivel gyorsabb valaki. Hiszen a robogós sosem egyenletes egyenese vonalban halad, és veszélyes mellé menni. Na ez a mai csaj araszoló kocsisornál jött mögém (ami eleve fura, mivel elég gyorsan haladok). Én kikacsintottam a kétsávos jobb oldalán jobbra, hogy elférek-e, és mentem vissza balra, hogy akkor középen keresek helyet. De a visszahúzódás közben, egyszer csak ott termett a csaj a motorral. Se köszönés, se intés, se semmi. Majd aztán a mammut előtt megnyíló jobbrakanyarodó sávra odakanyarodó kisbuszt ő kívülről előzte meg úgy, hogy a kisbusz satuzott egyet. Nő még csak OLDALRA sem nézett közben, se köszönés, se bocs, se köszi, se puszi se pá. És ezek valahogy mindig megússzák. De ugye a csaj bicajosokat már kitárgyaltuk, mert ott ugyanez (futárok kivételek)

És én nem azt mondom, hogy erről tehetnek mert bénák. Azt mondom, hogy mivel máshogy működik a két nem, ezért ők erre nem alkalmasak, és ennyi. Nyilván az öregek is hasonlóak, de egy öreg papa legalább figyelmes, és CSAK lassú. Az öreg nők... hagyjuk :D

MINDIG meg lehet mondani már a kikanyarodó autók mozgásából hogy milyen nemű vezeti. Szokatm ezt tippelgetni. Hibátlanul.

fujjj de felhúzom magam ezen a témán. Okádok a női vezetőktől :twisted:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.06.09. 20:56


a nőkről én nem akarok rosszat mondani, de... Érd köztudottan egy nagy falu, ahol nincsenek betonozott utcák. Mostanában, 1-2 éve a csatornázás után párat leaszfaltoztak, de ilyen szűk, egyszerre csak egy autó által használható módon, ha kettő találkozik, akkor a murvás részre le kell húzódni mindkettőnek, de van, hogy meg is kell állni oldalt, hogy a másik elférjen. Na most nem a mi utcánk, de a ránk merőleges ilyen lett, és napi szinten ott száguldozik minden seggfej. A legnagyobb baj pedig az, hogy nincs kurva járda, így kénytelen az ember bicikliző kisgyerekkel és babakocsival ott közlekedni, amikor meg jön autó, akkor lehúzódni. Na most elmondom, hogy szinte kivétel nélkül a NŐK azok, akik nem képesek lassítani, amikor elmennek mellettünk és gecimód idegesítő még az is, ha 30-cal húz el követlenül mellettem, plána ha 50-el...Ja, és sok ilyen utcában 30-as tábla van, amit persze telibesz*rnak. De a lényeg, hogy a fickók, de még a bmw-sek is, tudnak lassítani, mikor az ember melle érnek és lehúzódnak, a nők NEM. És mikor Budaörsre bicajjal jártam melózni, 10 olyanból, aki centizve előzött meg, 7 legalább nő volt. És ezzel kivételesen a feleségem is egyetért, hogy így van, pont ő panaszkodott, hogy ma is elzúgott mellette egy női sofőr miközben babakocsival ekecsült.

Amúgy én is elég sokat közlekedem a városban kocsival, de még csak necces esetem sem volt biciklissel, pedig megfordulok a nagykörúton is...és szokott lenni bicajos is.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2017.06.09. 19:56


Trigoria írta:én most jöttem városból robogóval
a szokásos szlalom a kocsik között (csak idő kérdése így egy baleset tudom). Na ezt se tudja mindenki, mégis megpróbálják. Ki volt rám a legnagyobb veszéllyel ma az 50 km városi rohangálásban? Naná hogy egy csaj robogós. POntosan úgy robogóznka a nők, ahogy vezetnek. Éetveszély. Fogalmuk nincsen az egészről.( És mindezt csak ilyenkor nyáron védőöltözet nélkül, lobogó kis ruhácskában a robogón)
Minden nőtől elvenném a jogsit, és kitiltanám mindenhonnan minden járművel, ahol autók, robogók vannak. Tudom azt hiszitek, hogy ez vicc, vagy max félvicc. De nem, én ezt halál komolyan mondom. Az a néhány nő, aki meg amúgy jól vezet, az így járt sorry.

tomm: a hirtelen ajtókinyitás sajnos elkerülheteteln igen. MINDIG lesz olyan aki körülnézés nélkül nyitja ki, és MINDIG lesz olyan aki körülnéz, de vagy nem látja, vagy olyan goyrsan érkezik a bringás/motoros, hogy nem tehet ellene. Én ezt elfogadtam, ettől parázom a legjobban robogón/bicajon. Illetve attól, mikor az álló kocsisorban egy autós kitalálja, hogy hopp neki mégis a másik sor kell, és kinyomja hirtelen index nélkül (hisz álló sor) az orrát középre.Ha ezt pont rosszkor kapod el, akkor kikerülhettelen.

ÉLetveszély annak tekerni a városban, aki béna, rutintalan, vagy nő. A többinek kis kockázat max.

Édesapám autóvezetést oktatott egy darabig és statisztikái voltak arról hogy a nők nagyságrendekkel kevesebb balesetet okoznak. Szóval bár rosszul vezetnek legalább tudják magukról és ezért óvatosan csinálják. (Bár tény hogy ezek az adatok legalább húsz évesek szóval olyan nagyon sokat nem kell adni rájuk, azon kívül hogy akkor is ugyanígy szídták a női sofőröket) :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.06.09. 15:57


Túl olcsó a benzin :( :mrgreen: :lol:De tényleg. 1-2 éve, pláne télen öröm volt bringázni ahhoz képest, ami most van. Pedigaz autósok szerintem sokat javultak/ tanultak bringás-űgyileg
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.09. 15:53


Eddig nem volt ez problema, mert nem volt ennyi auto. Nem tudom mi tortent, de az elmult nehany honapban, elkepesztoen megnott a forgalom. Nemreg meg reggeli meg delutani csucsrol beszeltunk. Most reggel elkezdodik es eszig konstans be van allva a varos. Nemreg reggel 540kor mar forgalom volt. Nem hittem a szememnek.
Onmukodo autok kellenenek mar. Mennyivel jobb lenne...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.06.09. 15:52


Na ezt inkább nem mutatom meg a FEMEN-nek.
Meg az asszonynak sem. :lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.06.09. 15:41


én most jöttem városból robogóval
a szokásos szlalom a kocsik között (csak idő kérdése így egy baleset tudom). Na ezt se tudja mindenki, mégis megpróbálják. Ki volt rám a legnagyobb veszéllyel ma az 50 km városi rohangálásban? Naná hogy egy csaj robogós. POntosan úgy robogóznka a nők, ahogy vezetnek. Éetveszély. Fogalmuk nincsen az egészről.( És mindezt csak ilyenkor nyáron védőöltözet nélkül, lobogó kis ruhácskában a robogón)
Minden nőtől elvenném a jogsit, és kitiltanám mindenhonnan minden járművel, ahol autók, robogók vannak. Tudom azt hiszitek, hogy ez vicc, vagy max félvicc. De nem, én ezt halál komolyan mondom. Az a néhány nő, aki meg amúgy jól vezet, az így járt sorry.

tomm: a hirtelen ajtókinyitás sajnos elkerülheteteln igen. MINDIG lesz olyan aki körülnézés nélkül nyitja ki, és MINDIG lesz olyan aki körülnéz, de vagy nem látja, vagy olyan goyrsan érkezik a bringás/motoros, hogy nem tehet ellene. Én ezt elfogadtam, ettől parázom a legjobban robogón/bicajon. Illetve attól, mikor az álló kocsisorban egy autós kitalálja, hogy hopp neki mégis a másik sor kell, és kinyomja hirtelen index nélkül (hisz álló sor) az orrát középre.Ha ezt pont rosszkor kapod el, akkor kikerülhettelen.

ÉLetveszély annak tekerni a városban, aki béna, rutintalan, vagy nő. A többinek kis kockázat max.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.09. 12:03


Ez nem szankcio. Csak egyre tarthatatlanabb a helyzet.
A suvval az a baj, hogy indokatlanul nagy helyet foglal (amivel nincs addig baj, mig nem vagyunk hely szukeben) es az emberek nagy resze nemigen tud kozlekedni vele, a mereteibol adodoan. Azert modtam opcionak a kulon jogsit, mint pm a teherautora.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.06.09. 08:14


Tomm, lincselni senki nem akart. Én csak arra reagáltam, hogy azt büntetnéd, aki nem hibázott. Ha megszünteted az autóforgalommal párhuzamos bringautakat, akkor ezt teszed. Ez elég egyszerű megoldása a helyzetnek, csak épp azt szankcionálod vele, aki 1. nem hibázott (legalábbis az fr által leírt esetnél), 2. tesz érte valamit, hogy kisebb legyen az autóforgalom és tisztább a város. Vagy csak egyszerűen nincs pénze autóra.

Rengeteg hülye bringás van. Én is találkozok számtalannal. De úgy általában rengeteg a hülye. Miért pont a bringásokat büntessük a hülye bringások miatt? A káros hatásuk pont nekik a legkisebb.
Ez megint egy olyan egyszerű és nagyon magyaros megoldás lenne. Nem a bicaj a megoldás Bp közlekedésére, de a gondjait sem okozza.

Ja és tomm, SUVot vezetek. mi a baj vele?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.09. 06:19


Ehun e
http://index.hu/mindekozben/poszt/2017/ ... _teker_at/

Ilyenekre gondolok.
Meg az is ott van, milyen volt 30 eve az utvonal.

Csak trollt kialtani egyszerubb, mint megoldast keresni.

Modjuk a suv-okat szintugy kitiltanam. Vagy min. kulon jogsi kene hozza.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég