Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.06.20. 05:17


Remélem jövőre ez a néhány sor sem lesz benne az érettségi szövegértésben. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2017.06.20. 01:37


Corso22 írta:
Trigoria írta: A hordós példámat hoznám fel újra, ha komolyabban érdekelne tomm irányultsága. De nem érdekel. Mindenki azt hisz amit akar, és arra szavaz akire és amire akar, én lesz.rom.

r. Évek óta nehéz Trigoval.
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2017.06.20. 01:35


Trigoria írta: A hordós példámat hoznám fel újra, ha komolyabban érdekelne tomm irányultsága. De nem érdekel. Mindenki azt hisz amit akar, és arra szavaz akire és amire akar, én lesz.rom.

Látod Trigo, ez az a leszarom a rossz pl. nekem. Mert ez a te félbénaságod, ahol nem nagyon vállalod, de igazából szeretnénk Roma r. Évek óta nehéz Trigoval.
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.06.19. 20:19


snatch írta:én lassan semmihez nem szólok hozzá, megteszi ezt helyettem F.Totti úgy és olyan formában, ahogy én gondolom és leírni nem tudnám :D zseniális. ez az undorral szarzabálós leírás...telitalálat :D megyek is fogat mosni :D :mrgreen:

+1 :wink: :) inkább cheerleaderkedek :D

Hat ezaz! Meg kormanyra sem kerultek, mar mutyiznak.
ez nálam kikezdhetetlen érv arra, hogy ne szóljak bele. :) Ez a tipikus olyan duma, amitől falra mászom. A hordós példámat hoznám fel újra, ha komolyabban érdekelne tomm irányultsága. De nem érdekel. Mindenki azt hisz amit akar, és arra szavaz akire és amire akar, én lesz.rom.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.06.19. 18:10


Ha kormányra kerülnének, még olcsóbban kapnák a plakáthelyeket. Az durva lenne!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.06.19. 17:59


Ó, tomm, az nem mutyi, az még csak mu.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.19. 15:33


Hat ezaz! Meg kormanyra sem kerultek, mar mutyiznak. +simicska az extragarancia a semmivel sem jobb rendszerre
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.06.19. 15:26


Tomm, nekem a Jobbik-kormány időszaka kiesett.
Mikor is volt? :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.19. 15:19


F.totti, de, termeszetesen.
Csak mondd meg, kik nem mutyiztak eddig. Szocik, balosok kiestek, jobbik kiesett... akkor kik?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.06.19. 13:47


én lassan semmihez nem szólok hozzá, megteszi ezt helyettem F.Totti úgy és olyan formában, ahogy én gondolom és leírni nem tudnám :D zseniális. ez az undorral szarzabálós leírás...telitalálat :D megyek is fogat mosni :D :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.06.19. 13:44


Egyrészről olyasmiről beszélünk, amiről se neked, se nekem nincs pontos információnk. Másrészről pedig az sem boldogítana, ha az angoloknak még sz.rabbis lenne (mármint a helyzetük korrupció szempontjából). Azt látom, hogy ami most Mo-on van, az mocskosabb és irritálóbb, mint eddig bármikor.

Azt meg csak feltételezem, hogy ha Theresa May óvodáskori barinője, aki világ életében takarítőnőként melózott, egyszer csak elkezdene angol földeket, médiabirodalmakat, bankokat felvásárolni; utat, vasutat, uszodát építeni, persze mindezt közbeszerzésen elnyerve... na abból születne pár újságcikk és hírműsor. És ezekből jutna hozzánk is. Én nem hallottam ilyet. A kint élő ismerőseim sem.


+ ha "minden szavammal", akkor nyugodt szívvel támogatsz majd szavazatoddal egy olyan miniszterelnököt és pártot, akik intézményesítették a lopást és fajtársaik számára büntethetetlenné tették? Nem lenne érdemes egy esélyt adni valakinek, aki legalább eddig nem tette ezt? Csak kérdezem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.19. 12:53


En is minden szavaddal.
Csakhogy, nincsen olyan gomb, amit ha megnyomsz, automatikusan leeg nehany haz evente es merseklodik a korrupcio. de ez mit jelent? Konkretan! Es mi van akkor, ha mar most az angol korrupcio szintjen vagyunk csaknnem tudun rola? Te mondtad, hogy nem tudsz semmit, szoval a hazleeges alapjan semmivel sem kisebb az ottani mutyizas. Szoval ezzel elegedett lehetsz es nyugodt szivvel szavazhatsz az angol-korrupt fideszre...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.06.19. 10:52


minden szavaddal :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.06.19. 08:09


Tomm, igazából nem tudom mi megy Angliában és mi megy máshol. Azt látom, hogy mi megy itthon. A helyzet lényegesen rosszabb, mint bármikor korábban. Persze lehet, hogy csak a pofátlanság érzékelteti így, mert most már titkolni sem próbálják. És nem akarok példákat írni, mert ti is pontosan látjátok. Írtam korábban arról is, hogy megyei, kisvárosi, sőt falusi szinten is ezt művelik. Lehet, hogy ha nem Orbán van kormányon, akkor is így alakult volna. Persze hogy nem vagyok látnok, nem tudom. De azzal hogy kihirdették az új, fideszes klientúra feltőkésítését, gyakorlatilag "erkölcsileg legalizálták" a korrupciót. Mivel ővék a nyomozó hatóség és az ügyészség is, így az erkölcsi mellett a jogi legalizáció is biztosított. Mert a bíróság bedarálásán is dolgoznak és sikerülni fog nekik. A média szintén az övék, így a tufa néphez úgyis csak a migránsozás, sorosozás jut el.
Elmegyünk szó nélkül amellett, hogy egy államtitkár hazudhat egy korrupciós ügyben, a rendőrség nem vizsgálja. A kormány pofa nélkük kifizeti az ORÖ (másik kormányszerv által hivatalosan elcsaltnak minősített) 1,3 Mrd Forintos adósságát. Orbán meg kijelenti, hogymegbízik Flóriban. Stb. A lényeg, hogy nem a korrupció megléte az igazi baj, hanem a legalizálása. Fidesz/Orbán közeli ember bármit megtehet, úgy hogy nem is vizsgálják az ügyet. Na ez szerintem nálunk és tőlünk keletre dívik csak ilyen pofátlanul.

Aki szerint ez rendben van, az jókedvűen eszi a szájába tolt fidesz szart. Én legalább undorodom tőle. Enni eszem én is, de utálom.

Ja és toronyház. Gonoszul hangzik, de ha évente meghalna 60 honfitársunk (vagy ha az analógiánál maradunk, akkor 35 cigány, 15 román, 10 ukrán és 5 magyar) és cserébe angol szinten maradna a korrupció, számomra az vállalható kompromisszum lenne. Szerinted hány magyar hal meg amiatt, mert a Lőrinc bandájánál évente felhalmozódó 300-400Mrd, nem az egészségügybe kerül?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.06.18. 19:10


Ja. Durva.
Nagycserkesz a lakóhelyem és a munkahelyem között van félúton. Mindennap átbuszozok rajta.
Lehet be kéne nézni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.06.18. 18:45


https://kuruc.info/r/2/174065/
lehet tippleni, kiket fognak bilincsben elvezetni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.18. 11:19


A politikaban mindenki mindenkinek a hazaba kest dof es mindenki mindenkivel osszepacsizik. Epp, ahogy az adott pillanatban dobja a gep.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.06.18. 09:13


F.Totti várható reakciója előtt én is reagálnék: ez így teljesen rendben is van, tomm. Tök jól leírtad.
Én már a politikai kommunikáción csak nevetek magamban (a Jobbikén is). Abszolút nem mérvadó. Engem csak az érdekelne, hogy vajon összepacsiznak-e a legnagyobb ellenségek a háttérben. Vajon nem csak marionett-bábúként rángatnak minket? Mondjuk ehhez nagyon, de nagyon ügyesnek kellene lenniük a politikusoknak, a 21. században ez már nem menne szerintem. Mármint a háttéralkuk a hatalom felosztásáról.
A Fideszt illetve sem a korrupció a legzavaróbb a felszínen, hanem ennek a lekommunikálása. A korrupcióról tudjuk, hogy van. Nyilván ez a legundorítóbb dolog a politikában. De nézzük meg a kommunikációs oldalát. A kormány most a Jobbikot és Simicskát vizsgáltatja a NAV-val az olcsó plakáthelyek miatt. És valószínűleg igazuk van. Milliókról van szó, adó be nem fizetésről, stb. Ám a vizes vb meg a Maccabi Játékok költségei hetenként ugranak orbitálisat. Ott meg milliárdokról van szó. Ám azt kimagyarázzák csont nélkül. Na engem ez bosszant a Fideszben most. Ez a gőg, az emberek hülyének nézése. Nyilván előbb-utóbb takarodni fognak, de abban is igazad lehet, tomm, hogy az utánuk jövő bárki még félelmetesebb lehet. Nem tudom. Piszkos k.rva anyjukat.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.18. 08:10


F.totti, en soha nem mondtam, hogy orban kisebb tolvaj. Sot! Pont ezt irtam zsoltinak: itt nem orbanrol van szo meg a rezsimjerol. Hanem pont arrol, hogy az egekig magasztalt angliaban sem mennek maskepp a dologk alapvetoen.
Mit csinaljak, ha ez a valosag?
Nem az a lenyeg, hogy orban mutyizik-e, hanem,hogy van-e ennel jobb valasztas, ahol mondjuk kevesebb a mutyi(ezt honnan tudnad egyebkent megallapitani?)
Azt mondtad, elfogadhato merteku korrupciot szeretnel. Feltetelezem, angliaban elfogadhato merteku a korrupcio. Na es akkor most itt van a te elmeleteddel szenbeni igazsag: az elfogadhato merteku korrupcio kozepette meghalt vagy 60 ember. Ez lenne az elfogadhato mertek? Komolyan?
Es ha ez a vilagban az altalanosan bevett gyakorlat, akkor igen, en nem fogok felszolalni rogan cecilia ellen , mert tudom, hogy csak a vilagban bevett protokollt hasznalja.
Irjak, hogy a jobbik 40 helyett 6 ezerert berli a plakathelyeket simicskatol. Teged ez zavar? Mert engem nem. Rogan cici sem.

Persze elvileg zavarna. Csak azt latom, hogy a politikusok mindenfele dobbenetesen nagy seg.fejek. nezd csak meg: brexit (hogy alakult az egesz) trump (barmi amit csinal, mond, ir) merkel (szabad hatarok) osztrak kancellar(eloszor holokausztozik a kerites miatt, majd o is epit egyet). Ugyhogy kenytelen kelletlen, de nem tudok mast csinalni mint belesz.rni rogan cicijebe. Es pont ezert mar alig olvasok politikaval kapcsolatos hireket. Vagy legalabbis probalok.2
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.06.18. 06:39


:D
Tomm felkel, és jön a válasz.
Ezt nem hagynám, tomm. :wink:
(Imádlak titeket.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.06.17. 22:49


Tomm, mindig minden viktoriánus érved annyi, hogy más is annyira hülye/tolvaj/bugris mint a vezér. Bárki hibázik, az igazolja Orbánt, Mészárost, Farkas Flórit, Habonyt, de még Rogán Ceciliát is.
Ez nekem kevés. Idealizmus, ja. Attól hogy meghalt 100 ember Londonban, nem látom kisebb tolvajnak Orbánt. De irigyellek hogy téged ez is vigasztal.

Legközelebb ha Perotti a kapus kezébe gurít egy tizenegyest, azt is a rezsim legalizálásának tudod majd be.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.06.17. 22:04


Majd Sadiq Khan rendet tesz.
Tomm, félreértés ne essék: soha nem hagynám ott a tiszavasvári cigányaimat a londoni migránsokért.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.06.17. 21:41


plane az angoloknal ilyesmi eloforduljon
ott nem is, csak Londonban :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.17. 21:16


Nem.
Ok is rosszul allnak.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.06.17. 21:05


Tehát nem is állunk olyan rosszul.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron