Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.08.14. 15:45


???
Nem latom az osszefuggest akozott, hogy valaki jo vizilabdazo es, hogy jo politikus. Mivel err o hozza tobbet, mint egy jo komuves?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.08.14. 14:34


Jó kérdés valóban...Vajon Magyarországon eljöhetett volna-e egy olyan állapot, amikor az emberek radikalizálódnak, és tömegesen átszavaznak a Jobbikra?
Szerintem nem. (Franciaországban például ez már elképzelhetetlen. Németországban szintén. Stb.Az etnikai arányok miatt.)
Tehát a 2010-es, 2014-es Jobbik soha nem nyerhet.
Senkit sem megsértve: ha a roma, a zsidó és a nyugdíjas réteg nem szavaz a Jobbikra, akkor egy kis túlzással szinte mindenki másnak rájuk kellene szavazni, hogy elsöpörjék a Fideszt. Ez lehetetlen. Ehhez polgárháborús állapotok kellenének. Annyit nem ér.
Szóval jól van ez így.
Amíg azt látom, hogy a szélsőségesek helyére Steinmetz Ádámok jönnek, addig oké.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.08.14. 14:14


Sajnos jól látod. Vonának annyi hendikepje volt, hogy előre kellett volna látnia. Egyelőre úgy tűnik benézte. De pont azért amit írtál, lehet számoltak is vele, hogy eredménye csak évek múlva lesz. (Mondjuk nem hiszem, hogy feladták volna a 18-as választást.)

Most úgy tűnik, hogy a Fidesz totalitáriánizmusa ellen csaka radikális út működhet. Pont rosszkor váltottak.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.08.14. 13:59


Nekem ezzel csak egy bajom van, hogy az elmúlt évek politizálását nem tudja semmissé tenni semmilyen néppártosodás. Az emberek nem felejtenek egyik oldalon sem. Azok sem, akik amiatt szerették a Jobbikot, mert amilyen volt 3-4 évvel ezelőtt, és azok sem, akik éppen amiatt nem szerették. Ezek utóbbiak nem fognak most egyik pillanatról szerelmesek lenni a Jobbikba, ettől nem lesz nagyobb a szavazótábor, sőt....pont, hogy szerintem veszítenek vele, mert újak nem jönnek, viszont régiek közül vannak, akik elfordulnak a Jobbiktól. Megéri? Vagy én látom hülyén a dolgokat? Biztosan jobban értenek hozzá, csak ne feledjük, hogy a Fidesz képében iszonyat szembeszélben pisál Vona és folyamatosan saját bőrdzsekijén serceg a hugya...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.08.14. 13:23


Az annal rosszabb. Ha nem lesz meg a kello metamorfozis es szeplelkuek fogjak iranyitani az orszagot, akkor vege lesz a dalnak.
A legaljasabb mocskokkal (trumptol merkellen at putyinig) es a legnagyobb balfsszokkal(junckertol kezdve cameronon at nemtom melyik osztrak kancellarig) szovetkezni, egymas ellen-mellett-mogott-elott-folott-alatt. Ide csak hetprobas gazemberek johetnek szoba! Isten mentsen minket a jolelku vezetoktol....

Az egesz politika egy nagy 22es csapdaja
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.08.14. 12:23


Tomm, szerinted a 89es Orbán, ugyanolyan távol van a mai önmagától, mint a 4 évvel ezelőtti Vona?

A Fideszt és a Vezért már felzabálta, megemésztette és ki is ürítette a hatalomvágy. Így lettek az a szarkupac, aminek a bűze borítja az országot. Vona kétségkívül változott, de hol van ez a Fideszhez képest? Egyenlőségjelet vonni a két metamorfózis közé nem naívitás, hanem ordas nagy csúsztatás. Arról nem is beszélve, hogy a Fideszt látjuk mivé lett, a Jobbikról meg csak feltételezed.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.08.14. 11:07


Mar ne is haragudj, de ez remesen naiv elgondolas.
Ok, vegyuk azt, hogy mindenkeppen hatalomra kell kerulni. De mit ersz el vele? Semmit. Ahhoz, hogy erj vele valamit, kell tudni kormanyozni az ellenszelben is es meg kell tudnod tartani a hatalmat. Marpedig sztem egy naiv, de nem is naiv, inkabb ertelmetlen elgondolas, hogy ha a hatalomert kepes volt lemenni kutyaba, akkor a hatalom megtartasaert ne tenne ugyanezt. Es ne tenne onmagaert a kormanyzasert. Jak kerem, ahhoz, hogy rendesen szolgalni tudjam az orszagot, ezek meg ezek folott muszaj hatalmat gyakorolnom. Szoval a nepjolet erdekeben ellopok egy csomo mindent. Es mar ott is vagyunk, ahol a part szakad.
Nem veletlenul mondjak, hogy kutyabol nem lesz szalonna.
Ugyanennyi erovel bizhatunk abban is, hogy holnap megvaltozik a NER es minden szep es tiszta es jo lesz.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.08.14. 10:48


Nyilván nem lát bele senki a jobbikos vezetők fejébe, de én sem érzek pálfordulást. A kommunikáció válzozott leginkább. Abban néppártosodtak. A mögöttes gondolatok miért változtak volna? Politizálhatsz keményen, öntörvényűen, sz@rva a többségre, de akkor soha nem leszel kormányon. Ez elég öncélú döntés lenne. Nem okvetlenül a hatalomvágy a motiváció. Ha hiszed, hogy kormányon többet tudsz tenni az országért, jobbá teheted az emberek életét, akkor próbálj kormányra kerülni. Ha meg nem, akkor hagyd abba az egészet. Vona és a Jobbik, most ezzel próbálkozik. Lelkük rajta. Az ő döntésük, az ő kockázatuk. Elítélni miért kellene őket ezért? Majd ha kormányon lesznek és ők is egy akkora gusztustalan, zöld turhát küldenek a saját szemük közé, mint Viktor tette, akkor ráérünk ítéletet mondani. Szerintem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.08.13. 19:22

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.08.13. 14:45


Trigoria írta:és még többen, akik az ilyen érzések ellenére is megadnák nekik az esélyt

Persze, nem is jelenti ez azt, hogy ne mennék el szavazni jövőre és nem kérdés mit ikszelek.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.08.13. 13:14


Én most nem akarom reklámozni a Jobbikot senkinek. Nem szoktam. Köszi, FR 34, hogy kifejtetted az álláspontodat.
Ám annyit azért elmondanék, hogy én 2009 óta követem napi szinten a politikát. Azelőtt azt sem tudtam, hogy milyen pártok vannak.
Jobbikos nyilatkozatok, tettek, médiamegjelenések tömkelegét olvastam nap mint nap. Nyilván nem a megyei párttagok Facebook-bejegyzéseit, hanem a felső vezetők gondolatait. Lehet én vagyok figyelmetlen vagy elfogult, de én a 2015-ben meghirdetett néppártosodás óta semmilyen "gyalázatos" pálfordulást nem tapasztaltam a Jobbikban. Minimálisat. Jó sokszor leírtam már itt, hogy szerintem így kellett volna kezdeniük. Így, normálisan. Hogy a hatalomért csinálják? Hát hogy a picsába ne már.
Máshogy nem lehet eredménye annak a kőkemény, már több mint egy évtizede tartó munkának, amit ők csinálnak a kormányzásért.
A következő cselekedetek nem nagy dolgok, de létező és tiszteletreméltó tettek.
1. A Jobbik parlamenti képviselői minden hónapban befizetik jövedelmük 10%-át egy közös alapba. Ebből a pénzből nyaranként a Jobbik Szeretetszolgálat Alapítványa hátrányos helyzetű családokat üdültet.
2. Minden képviselő havonta egyszer önkéntes munkát végez valahol.
3. Rengeteget standolnak, fórumoznak, beszélgetnek az emberekkel a párt politikusai és aktivistái.
Ezeket egyáltalán tudják róluk a magyar emberek?
Még egyszer: ezek a kormányzóképesség szempontjából semmit nem jelentenek, sőt, lehet Vona erőszakkal kényszeríti ki ezt a jótékonykodást a frakcióból, de ezek akkor is nemes gesztusok.
Ellenzéki párt szerintem még soha nem melózott annyit Magyarországon, mint ezek a szerencsétlenek, hogy bebizonyítsák, képesek valamire. Pontosan nem tudjuk, hogy mire, de tenni akarnak valamit. Akik meg elfordulnak gyökeresen a párttól a néppártosodás miatt (nem rád gondolok, FR 34), azok talán valóban szélsőséges gondolkodásúk lehetnek. (Remélem ezzel nem sértettem meg senkit.)
Véleményem szerint a Jobbik puhulását objektíven egy négyéves kormányzási ciklus után lehetne esetleg megítélni.
Nem adták ők fel az elveiket, de a tenni tudás lehetőségéért most egy lépést meg kellett tenniük hátrafelé.
Én szurkolok nekik, engem meggyőztek, igazából a néppártosodás óta tudnék tiszta szívből ikszet rakni rájuk. És ezzel több értelmiségi és fiatal van így.
Hajrá.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.08.13. 12:43


és még többen, akik az ilyen érzések ellenére is megadnák nekik az esélyt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.08.13. 12:18


FR34, ez pontosan így van sajnos. Tökéletesen megfogalmaztad. Rohadt sokan éreznek pont ugyanígy, ahogy az ismerőseid...:(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.08.13. 11:20


https://kuruc.info/r/4/176062/
ébredezik a világ
csak k.rva lassan
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2017.08.13. 10:11


Gábor meg sajnos teljesen leírta magát az elmúlt 1-2 évben előttem... :( pedig bírtam, csomó haver benne volt a megyei jobbikban, aztán egy idő után mindenki kiszállt, megcsömörlöttek és főleg Gábor és a felső vezetés húzásai miatt. a jobbik a legnagyobb képmutató ma magyarországon, semmi közük már ahhoz amitt mondjuk 4-5 éve hirdettek, de hát a Gábor megmondta: Ideje h a jobbik levetkőzze gyermek gondolatait, és gyerek pártból végre igazi nagy párttá váljon. Magyarra fordítva: forduljunk szembe mindennel amit eddig képviseltünk, mert vágyunk a hatalomra...
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.08.13. 08:18


Trigoria írta:https://nemzeti.net/hatvan-ev-utan-amerika-hazatoloncolt-egy-56-os-magyar-menekultet-9986974.html
no komment
(ha igaz a sztori)

szerintem az egész cikk kamu. ha viszont igaz, egyáltalán nem sajnálom az öreget. Aki töri a magyart, az nálam nulla, leírta magát. Tuti, hogy a gyerekei már nem is beszélnek magyarul. de mondom, ez egy kitalált gyenge sztori.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.08.13. 08:09


kuncéra? :shock: :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.08.12. 13:26


Megértelek. Ha nincs jobb, hát nincs.
Akkor a tanári szolidaritás miatt rakhatsz egy ikszet a Gáborra. :) :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2017.08.12. 13:15


Az x nem megy sehová, már nagyon régóta nem járok szavazni... a migráns kérdés kivétel volt, de engem már teljesen hidegen hagy. jelenleg a magyar palettán nincs jobb Orbánnál, őrá viszont képtelen vagyok szavazni. :)
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.08.12. 10:40

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.08.11. 23:50


https://kuruc.info/r/2/176034/
szenny országban élünk

azért nem irigyelm a Farkast 37 fokban prémsapkában :)
(aki szerintem valahol egy picit bolond/megszállott/őrült, de őt így kell szeretni)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.08.11. 21:45


No akkor világos, hogy hova megy az iksz. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2017.08.11. 21:40


Zsolti írta:Az hót ziher, hogy FR 34 nem fideszes.


Makó és jeruzsálem nekem a fidesz, de még mindig inkább ők, mint bárakármelyik ballib. ma hallottam h Fletó és Botka (most épp ő az mszp guru?) egymással harcolgatnak a baloldal vezető helyéért. ügyesek. köbö kicsit több mint fél év múlva választás ők meg még nem osztották le a lapokat...
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.08.10. 16:20


Mindennek van határa. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.08.10. 14:28


snatch írta:mindenkinek van valami sötét a múltjában, én így is kedvellek és lelkes követőd vagyok :D ;)


:D
Az csak szőke fürtyeim miatt van. Vagy az Zsolti? :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég