Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.08.17. 12:52


Ez az amiről korábban beszéltünk itt. A "cigány" nem etnikum, hanem életmód. Természetesen rohadjanak meg ugyanannyira az ilyenek is. És akkor még rasszisták sem vagyunk (csak tomm) :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2017.08.17. 12:29


F.Totti írta:FR34, a feleségem óvodapedagogús. 3-4 cigó jár évről évre a csoportjába kb 25-30 gyerek közé. 3 éves koroktól lopnak, verekednek, integrálhatatlanok. Lehetetlen velük dolgozni. Úgy persze nehéz, ha anyuka k.rva, apuka és nagypapi ül (az utóbbi emberölésért), nagymami meg kihajtja őket az utcára, hogy ne zavarják a házban. Vagy a másik 3, egy másik családból. 2 örökbefogadott kislány. Hetente egyszer fürödhetnek lavorban, meleg kaját nem kapnak. Ajándékot még Karácsonyra sem. Verik is őket rendesen. Iszonyú alultápláltak. De ők legalább az oviban is meghuzzák magukat, örülnek mindennek, ami nem verés. Van egy bátyjuk. Ő a saját gyerek. 6 évesen 60kg. 10 évesen 100 lesz. A két kislánynak Hercegnek kell szólítania. Mindent megkap a kis patkány, abból a segélyből amit a mostohahugai után kap a család. De ez verekszik, lop, szarik a pedagógusokra. És a harmadik alom: most költöztek ide Borsodból. 5 éves kislány. Beszélni nem tud. Ceruzát még nem látott. Evőeszközt nem ismeri. Angol vécétől megijedt. Nulla kommunikáció mások felé. Büdös, mint a sz@r. És kamu, hogy a tetű nem megy koszos hajra. Igazi kis vadember. Ha valamit akar, csíp, üt, rúg. Eddig valami gettófaluban éltek, ahonnan menekülnie kellett a 22 éves anyukának (=17 évesen szült), mert amíg apuka ült, terhes lett egy másiktól.

Ha ezt a kurucon olvasom, betudom a szélsőjobbosok ferdítésének. De az ultraliberális feleségem meséli. Nekem ez a cigányság. Meg a saját, ugyanilyen tapasztalataim.


Falunkban, anyuka 9(!) gyermekkel, 1 szobás házban, a koszban a mocsokban, tetű, retek, éhezés, amit akarsz. apuka néha hazajár csinálni egy újabb porontyot anyukával, aztán lelép, anyuka sose dolgozott eltartja a 9 gyerek utáni nagy lóvé... ha a kurucon olvasom egyből rávágom h na egy újabb cigány family... poén, mindkét szülő magyar, bár már olyan retkesek h cigánynak néznétek, de nem azok... szóval h ilyen is van. nálunk nógrádban olyan sokminden van az alja dolgokból h napestig mesélhetném. többsége cigány, de egyre inkább megy le a mi színvonalunk is.
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.08.17. 11:49


Mar miert volnek az? Ha oaraszt lennek, azt mondanam, feszitsuk meg mind! De nekem colt gyerekszobam.
A feltett kerdesedre a valsz: ilyen nincs.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.08.17. 11:38


De ezek egyértelmű dolgok, gyerekek. A kérdés csak az, hogy hogyan lehetne segíteni ezeken a szerencsétleneken úgy, hogy a többségi magyar társadalom ne bass.a fel az agyát a segítség mikéntjén.
Tomm, de paraszt vagy. :lol: :lol: :lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.08.17. 11:14


pontosan, aki a hamisíthatatlan cigány kultúráról beszél, az arról beszél, amit F.Totti írt. És nekem is hasonló tapasztalataim vannak a cigány kultúrával, kulturálatlansággal kapcsolatban. Ennyit tudnak....meg a nevüket....ja, némelyik még azt sem.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.08.17. 10:43


FR34, a feleségem óvodapedagogús. 3-4 cigó jár évről évre a csoportjába kb 25-30 gyerek közé. 3 éves koroktól lopnak, verekednek, integrálhatatlanok. Lehetetlen velük dolgozni. Úgy persze nehéz, ha anyuka k.rva, apuka és nagypapi ül (az utóbbi emberölésért), nagymami meg kihajtja őket az utcára, hogy ne zavarják a házban. Vagy a másik 3, egy másik családból. 2 örökbefogadott kislány. Hetente egyszer fürödhetnek lavorban, meleg kaját nem kapnak. Ajándékot még Karácsonyra sem. Verik is őket rendesen. Iszonyú alultápláltak. De ők legalább az oviban is meghuzzák magukat, örülnek mindennek, ami nem verés. Van egy bátyjuk. Ő a saját gyerek. 6 évesen 60kg. 10 évesen 100 lesz. A két kislánynak Hercegnek kell szólítania. Mindent megkap a kis patkány, abból a segélyből amit a mostohahugai után kap a család. De ez verekszik, lop, szarik a pedagógusokra. És a harmadik alom: most költöztek ide Borsodból. 5 éves kislány. Beszélni nem tud. Ceruzát még nem látott. Evőeszközt nem ismeri. Angol vécétől megijedt. Nulla kommunikáció mások felé. Büdös, mint a sz@r. És kamu, hogy a tetű nem megy koszos hajra. Igazi kis vadember. Ha valamit akar, csíp, üt, rúg. Eddig valami gettófaluban éltek, ahonnan menekülnie kellett a 22 éves anyukának (=17 évesen szült), mert amíg apuka ült, terhes lett egy másiktól.

Ha ezt a kurucon olvasom, betudom a szélsőjobbosok ferdítésének. De az ultraliberális feleségem meséli. Nekem ez a cigányság. Meg a saját, ugyanilyen tapasztalataim.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.08.17. 09:37


Nekem is abszolut ambivalens erzeseim vannak veluk kapcsolatban. Hol a len, hol az olom tetszik jobban
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.08.17. 08:50


Hát így mosolyjellel nem az igazi...
:wink:
De amúgy ja.
Az iskolából lophatnánk digitális táblát, a boltból csenhetnénk grapefruitos söröket, nagymamámhoz is betörhetnénk, úgyhogy lenne néhány alternatíva.
FR 34: én is így vagyok a cigány tanulókkal. Akik éveken át szabotálták az óráimat, köcsögök voltak, beszóltak, azok állnak meg a legtöbben az utcán beszélgetni velem. És számos ilyen ambivalens érzésem van velük kapcsolatban. Nagyon nehéz ügy.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.08.17. 06:00


De zsoltival alapithatnatok vmi as roma-roma klubot... :D
Kozos meccsnezes sorozoben fozetes nelkul, zaszlolopas, stb, mindenfele programot kehetne szervezni :D

https://m.kuruc.info/r/6/176178/
Ezen hangosan felnevettem.
Ha filmben latom, elkapcsolom, mondvan ilyen hulyeseg nincs.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.08.17. 05:59


Fr34:
Tisztelet az nincs a mai fiatalokban (bar ugy altalaban a fiatalok kevesbbe tisztelettudoak). Ez ketsegtelen.
De, hogy ossztarsadalmilag ne lennenk jobbak naluk...
Ja, nem azert mert mi felsobbrenduek vagyunk. Ok az alsobbrendu kultura.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2017.08.16. 23:38


Trigoria írta:Corso: a magasabb kulturális fejlettségen lévő mutatja/adja az irányt, az alacsonyabbnak kell becsatlakoznia. Ez szerintem vitathatatlan tény.
A kezelhetőt úgy értettem, hogy a cigányság egy probléma, amit kezelni kell. Ők maguk ezt nem teszik meg, talán nem is tudnák.


Szerintem akkor, ha igazad lenne, másfelé ment volna sokszor a világ. Sokszor az erősebb nyert, nem az értelmesebb, és ez évtizedekre/évszázadokra tudta befolyásolni egy-egy ország történelmét.
Azt tudom, hogy nincs ilyen baromságokkal foglalkozni időnk, hogy ki van fent, lent. Üres és felesleges ideológia. Meg kell oldani egy baromi nagy problémát, ha - remélem - sikerül, akkor lehet majd elmélkedni a fentről meg a lentről, de ez mikor lesz? Sok - sok együttműködés kell ehhez, nem konfliktusokat kiélező ökör dumák.
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.08.16. 23:12


Corso: a magasabb kulturális fejlettségen lévő mutatja/adja az irányt, az alacsonyabbnak kell becsatlakoznia. Ez szerintem vitathatatlan tény.
A kezelhetőt úgy értettem, hogy a cigányság egy probléma, amit kezelni kell. Ők maguk ezt nem teszik meg, talán nem is tudnák.

Trigo, azért ez veszett nagy baromság, és ezt te is tudod! :lol:
sajnos nem az. Ha olvastad itt a topikot mostanában, akkor foglalkoztunk a kérdéssel bővebben is.
Mostanában fogalmaztam meg pont, hogy miért látom én ezt az egészet. Nos, míg egy autóval az ember halad a forgalomban, és mivel nem előzgetsz orrba szájba és valszeg téged sem, ezért míg eljutsz A-ból B-be, haladsz mondjuk (egy kis városi út alkalmával) 10-20-30 autó mögött. Közvetlenül ennyi autós vezetési stílusa tűnik fel (meg a néhány előttük haladó balf.szé:)). Plusz nyilván amit még szabad szemmel, akár a te sávodtól függetlenül látsz.
Míg én a robogóval ugyebár úgy haladok, hogy a legritkább esetben állok be csak egy-két kocsi mögé és haladok a sebességével. Tehát folyamatosan előzgetek. Ergo sokszorosa azon kocsiknak a száma, akik mögött egy ilyen út alkalmával haladok. Sokkal nagyobb a merítésem. És igen, a robogózás miatt (sajnos?) többször hozom hirtelen döntéshelyzetbe az autóst, mint ha autóval lennék.
Tehát tartom amit mondtam, a nők pokoli vezetők. De pontosítva: a pokoli vezetők szinte kivétel nélkül nők, vagy öreg bácsik.

Pont mai eset: Előzőm a kb álló sort, épp egy buszhoz érek, megyek el mellette, és hirtelen a busz előtt kibukkanva feltűnik egy balra kikanyarodó bmw-s. Jött ki egy utcából, ahonnan a busz kiengedte. Na az a szitu már nem rajtam múlt. A BMW-s okosan lassan jött és kinézett a busz mögé, hogy szabad-e a pálya a balra kanyarodáshoz. Észrevett, fékezett. Na itt egészen biztos vagyok benne (de komolyan, 100%), hogy ha azt az autót nő vezeti, akkor az nem néz ki a busz mögé, simán kikanyarodott volna, és úgy kapom oldalba, hogy mentő visz el. De ezt a kocsit egy férfi vezette, aki tudott vezetni. Most majd mondjátok, hogy ne általánosítsak, meg blabla, de egészen egyszerűen gyűlölöm a női vezetőket. Totál máshogy vezetnek, már utakat kéne használniuk.:)

Már megbocsáss, a feleségem tudtommal nő és száz éve vezet balesetmentesen, 4 éve figyelem sok balesetet ő előz meg figyelmességével, mert a másik oldalon idióta pasik erősködnek... ;) bár tény h ő is szidja a női sofőröket is :D
Látod, mondtam hogy léteznek a jó női vezetők! Tudtam én, éreztem, hogy lenniük kell! :D :D :D
Amúgy meg nem nagyon hiszek még neked sem. :) A figyelmesség és a balesetmentes vezetés nem jelenti önmagában a jó vezetőt. Sőt... Mondjuk 20-al totyogva de nagy figyelmességgel naná, hogy nem ő szenved majd balesetet. :) Sarkítottam tudom, de csak mondom .:)
De tény, hogy vannak azért jó női vezetők. Lehet asszonykád tényleg ilyen. De azért a jó női vezető lehet csak a nők között tűnik ki. :)
ja és nem vagy pesti ugyebár. Itt fent azért nagyon más a közlekedés tudod jól.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2017.08.16. 22:39


Trigoria írta: Léteznek jól vezető nők is - állítólag. :) ... amikor az úton idióta vezetőt látsz, akkor az mindig nő.


Trigo, azért ez veszett nagy baromság, és ezt te is tudod! :lol:

[/quote] A cigányság genetikaliag más, kultúrában nagyon más, de kezelhető és irányba állítható lenne. De erre nulla erőfeszítés sincs, és ebben a demokratikus fostalicska világban/országban nem is lesz egyhamar.[/quote]

épp most ezzel szinte egyet értek, bár ez a "kezelhető, irányba állítható" eléggé felsőbbrendű duma... :D
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2017.08.16. 22:32


Már megbocsáss, a feleségem tudtommal nő és száz éve vezet balesetmentesen, 4 éve figyelem sok balesetet ő előz meg figyelmességével, mert a másik oldalon idióta pasik erősködnek... ;) bár tény h ő is szidja a női sofőröket is :D
amit írsz a cigányságról viszont igaz, amíg monarchia/egyeduralom/diktatúra ha úgy jobb voltunk sokkal kevesebb volt a probléma, pedig már pár száz éve együtt élünk velük. viszont így megint oda lyukadok ki h ez a marha nagy liberális demokrácia tehet mindenről...
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.08.16. 22:23


Zsolti: az is jó cikk bizony.

jnzsblzs: köszi, tetszett az átköltés :wink: :)

FR34: Nekem Zánkán a legjobb barátaim cigányok. És? Léteznek jól vezető nők is - állítólag. :) Mégis amikor a híreket hallod akkor a cigányságról hallasz, amikor az úton idióta vezetőt látsz, akkor az mindig nő.

A cigányság genetikaliag más, kultúrában nagyon más, de kezelhető és irányba állítható lenne. De erre nulla erőfeszítés sincs, és ebben a demokratikus fostalicska világban/országban nem is lesz egyhamar.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2017.08.16. 21:59


Zsolti írta: Corso, jó ötletnek tartom a közösségszervezést, az MINDIG jó. A hatása pedig olyan, mint amikor a halottnak beadsz egy Kalmopyrint.


Nem hiszek másban, mint a közösségek összeszerveződésében. Nem működik a demokrácia rendbehozása, az együtt élés megteremtése központilag szervezett programokkal. Nyitott, százszor is újra próbálkozó embereken múlik, nem a gyűlöleten, és nem a megértésen, hanem akár a saját érdekből történő együttműködésben. Nem könnyű. Rohadt nehéz. Baromi sok Kalmopyrin kell sok helyen, sokaknak. De a többi borzalomhoz vezet, ami a halál. Halálok.
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2017.08.16. 21:58


A cigány kérdés margójára, én mint köztudottan (legalábbis a fórumon köztudott rólam) nagy cigánybarát. :D

1. A fősulin két évig egy SZIKSZÓI ismétlem szikszói romagyerek volt a szobatársam, soha semmink nem tűnt el, sőt nagyon sokszor ő volt aki kisegített minket, ha hétvégéhez közelegve már le voltunk égve (ő nagyon ritkán ivott, én végigvedeltem a két évet, emiatt soxor nem volt pénzem XD) volt h meghitelezte a hazautat, ha maradt kajája felajánlotta a másik lakótársunknak aki egész évben a koliban lakott és semmije, konkrétan semmije nem volt, mert az anyja meghalt, apja kitagadta. mi tartottuk el gyakorlatilag, meg a többi kolis, de főleg a szikszói romasrác.
2. idestova 10 éve dolgozom tanárként egy nógrádi, ismétlem NÓGRÁDI mélyszegény terület általános iskolájában, ahol köbö a kölkök fele roma, oder cigány ahogy jobban teccik, nem nagyképűsködésnek szánom, de a gyerekek és szülők többsége kedvel (h miért erről majd máshol, máskor)
a lényeg: miután elballagnak a gyerekek nyolcadikból, és találkozom velük az utcán 10/10 cigány gyerek hangosan köszön, h csókolom Sanyi bácsi, fehér oldalon ugyanez az arány 10/5 Szia Sanyi, a másik 5 meg már nem is köszön. ugyanis nyolcadik év végén mindenkinek felajánlom h a ballagás után tegeződhetünk ha találkozunk!! a cigány gyerek még évek múltán is csókolommal v jónapottal köszön, a magyar vagy észre sem vesz vagy él a felajánlott tegezési lehetőséggel. kegyetlen megdöbbentő de tény legalábbis nálunk h a cigók maximális tisztelettel viseltetnek irántunk, még utólag sem tegeznek le, mármint a volt diákok. tisztelet!
3. és ez a mostani hét megdöbbentő tapasztalata: a gyermekem 3 éves lesz és megkezdtük a héten az óvodát, túl vagyunk 3 napon. egy magyar gyerek az első perctől terrorizálja a fiamat, ma reggel konkrétan a szemét akarta kinyomni. ez a srác nem csak az enyémet nézte ki magának, konkrétan mindenkit gyepál, aki az útjába kerül, mondta óvónő h hát problémás satöbbi, nem ez a lényeg, hanem: cigány kissrácok, konkrétan kettő pátyolgatják a fiamat, segítenek neki, megfogják a kezét ha tanácstalan pl a sorakozónál, megsimogatják a hátát, együtt játszanak vele... ki van adva a nagyobbaknak h segítsék a beszokófélben lévő kicsiket mindenben, ebből a magyar gyerek annyit fogott fel h üti vágja a kölkömet, a cigók meg csinálják, amit óvónéni kért!

Nem vagyok cigány barát, soha nem is leszek, de ahogy a dolgokat figyelgetem az a rohadt nagy félelmem támadt h lassan egyáltalán nem vagyunk különbek náluk...
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2017.08.16. 21:41


jnzsblzs: Trigo ország.

Halott országot álmodtam én,
ahol minden halott volt,
minden halott, de nem csak kívül:
csontig, velőig halott,
halott,
halott, halott, halott.
Halott ég és halott tenger,
halott fák és halott ház,
halott állat, halott ember,
halott öröm, halott gyász,
halott érc és halott kő és
halott föld és halott fák,
halott férfi, halott nő és
halott, halott, halott világ.
Áshatod íme, vághatod egyre
az anyagot, mely lusta, tömör,
halott földbe, halott hegybe
csap csak a csáklyád, fúr be furód:
s mélyre merítsd bár tintapatakját
még feketébben árad, ömöl
nézd a fü magját, nézd a fa makkját,
gerle tojását, csíragolyót,
halott, halott, halott
halott kelme s halott elme,
halott arc és halott gond,
halott ér és halott vér és
halott velő és halott csont.
Más szin a napfény vendég-máza,
a nap a színek piktora mind:
halott bellül a földnek váza,
nem a fény festi a halott szint
karcsu sugárecsetével
nem:
halott az anyag rejtett lelke,
jaj,
halott, halott, halott.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.08.16. 21:38


snatch írta:
és a DK is sikeresen integrálhatja a romákat a társadalomba.

na, én ebből semmilyen formában nem kérek. az integrálás szót áthúzni és helyette a kiírtanit használni.
...

Zsolti csak elírta. Nem integrálja, hanem internálja és nem társadalomba, hanem táborokba. Igaz így akartad Zsolti? ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.08.16. 21:22


Ugye hogy snatch mekkora náci lett, Corso!? :lol:
Corso, jó ötletnek tartom a közösségszervezést, az MINDIG jó. A hatása pedig olyan, mint amikor a halottnak beadsz egy Kalmopyrint.

És ez is mekkora írás az ópályi majdnem-lincselésről. Jók ezek az alfahíresek, mondom én:
https://alfahir.hu/2017/08/16/gazolas_l ... iberalisok
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2017.08.16. 21:16


off off Zsoltinak utalással egy korábbi beszélgetésre:

https://www.youtube.com/watch?v=4xyTDk0 ... ubs_digest

(sn-től erősen elhatárolódnék)
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.08.16. 20:47


de Zsolti, te nem tudtad, hogy a romákok mennyire szeretík a gyerekeíket? imádják, mindent megadnak nekik, ez a kis suhanc meg elkoborút....a rohadt gyilkos autós meg...

és a DK is sikeresen integrálhatja a romákat a társadalomba.

na, én ebből semmilyen formában nem kérek. az integrálás szót áthúzni és helyette a kiírtanit használni tessék. és persze a társadalomból.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.08.16. 20:16


halott média
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.08.16. 18:38


És még egy gondolat a cigány gyerek balesetéhez.
Ezért nem fog gyökeresen megváltozni az index: gyerekgázoló autósnak nevezi a "tettest". Ennek a kifejezésnek például minden szava igaz, ám mégis mekkora manipuláció, atyaég. Gyerekgázoló autós...
Mi a k.rva anyját keres egy kétéves purgyé az úton??? Elvenni a szülőktől azonnal.
MIÉRT NEM LEHET EGY MONDAT EREJÉIG A SZÜLŐI FELELŐSSÉGET IS FIRTATNI EBBEN A KI.ASZOTT MÉDIÁBAN??? :shock:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.08.16. 14:27


valóban hibátlan
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég