Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.25. 16:43


én nem akadtam ki
utólag megbeszélték, ennyi nekem elég

Szerintem itt a fórumon bőven van olyan ember, aki kapásból mondja, hogy a Juve/Inter/Napoli hármasból ki rúgja a tizenegyeseket
Hát ez biztos nem én vagyok, bár rémlenek nevek :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.09.25. 15:58


Trigoria írta:kapufa volt, előfordul a legjobbakkal is

F.Totti: azért ennyire ne szidd őket szerintem. A fickó még nem közvetített lehet Romát vagy nem látott ilyen tizit csak. És amikor megkapja, lehet a többieknek nem jutott eszébe erről is szólni. Belefér.


De Trigo, neki az a dolga, hogy felkészüljön. És nem erre az egy konkrét meccsre, hanem úgy általában képben legyen a serie a-val. Szerintem itt a fórumon bőven van olyan ember, aki kapásból mondja, hogy a Juve/Inter/Napoli hármasból ki rúgja a tizenegyeseket és még egyre-kettőre emlékszik is. Azért mert nézed az olaszt, pedig nem is hivatásod. Neki több éve feladata, mégis elég felületesen teszi. Soha nem látott Perotti 11est, nem is hallott róla. De az igaz, hogy nem a srác hibája, hanem leginkább a beosztást készítőé.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.25. 14:42


kapufa volt, előfordul a legjobbakkal is

F.Totti: azért ennyire ne szidd őket szerintem. A fickó még nem közvetített lehet Romát vagy nem látott ilyen tizit csak. És amikor megkapja, lehet a többieknek nem jutott eszébe erről is szólni. Belefér.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2017.09.25. 10:07


Mindenképp jobbak, mint Dzeko büntetői vagy DeRossi bikázásai, szóval én egyelőre rendben vagyok evvel a 11-el, csak azt ne adja az ég, hogy egy kritikus helyzetben maradjon ki egy ilyent, mert akkor Perotti fejét leszedi a sajtó és én is :lol:
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.09.25. 07:37


Egyébként tényleg a Perotti tizenegyesen kívül semmi érdemleges nem történt, úgyhogy én is csak erre reagálnék.

A faszi zseni. Tényleg nem tankönyvi, hanem sokkal több annál. Utánozhatatlan. Gyanítom, hogy próbálnák utánozni, de rohadt nehéz, ezért nem lövi (tudtommal) senki más így. Hihetetlen koncentráció, erős idegek és tökéletes technika kell hozzá. Viszont ha megtanulod így rúgni, akkor az egyik leghatékonyabb módja lesz a büntetőrúgásnak. Én az egyik első ilyen tizenegyesét többször visszanéztem. Azóta gyakorlatilag nem izgulok. Most is meglepett, hogy kihagyta. Valószínűleg nem koncentrált eléggé, mert eldőlt a meccs és a kapus is béna volt. Pedig behívtam az egész családot, hogy nézzék hogy fogja rúgni. Asszony meg is utálta egyből :)

Ahogy már írtátok alap, hogy ha jól rúgod, akkor a kapus nem érhet oda. Kivéve, ha előrelépnek és elugranak hamarabb (és pont eltalálják az irányt). Akkor a 2 méteres lób@szók elérik a sarkokat is. És a bírók ezt általában nem fújják le. Perotti tizenegyese azért zseniális, mert nagyon lassan "fut" neki. Így nem tudnak sem előrébb lépni a kapusok, sem korábban elindulni, mert baromi látványos lenne. Még egy keresztlépést sem tudnak csinálni, így egyszerűen nem érhetik el a sarkot. Még a sarok közelét sem. Az összes ilyen tizenegyesénél szoborként megdermedve állnak a kapusok. Van aki eldől valamerre, de még ha el is találná az irányt esélytelen. És gyakorolni sem tudnak ellene, mert edzésen nem találsz ilyen rúgót. Zseniális. Imádom. Remélem továbbra is így rúgja. És az is nagyon profi volt, hogy reflexből nem ismételt rá.

A digis közvetítés meg a világ szégyene. Vagy 10 éve adják az olaszt, a csatorna fő-fő-fő sorozata. Erre odaültetnek egy olyan srácot kommentálni, aki még nem látott perottis tizenegyest. Az alja. A csatornától és a kommentátortól egyaránt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.24. 21:57


van egy tippem, hogy nem látta ezt a sérülést, amíg le nem szedte a cuccot magáról
vagy nem rémlik, de lehet bekötötték közben? ilyen nyílt sebbel nyilván nem játszott, ha tudott róla

amúgy Zsolti: ez nem úgy van, hogy ha arra megy a kapus amerre lövöm akkor már meg is fogja. Ha tökéletesen helyezem (akár így lépésből), akkor a kapus b.szhatja.
Kapufára rakta, ez benne van bármikor, bármilyen fajta lövésnél.
Ettől persze még neked lehet idegesítő a technikája. A kapusoknak is az :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.09.24. 15:12


Snatch, ne mondj már ilyet, dehogy kötök bele mindenbe. Perotti legelső tizenegyese után mondtam, hogy k.rvára idegesít az elvégzés módja.
Nézi a kapust, nézi, nézi, és látszott az arcán a lövés pillanatában, hogy megijedt, mert látta, hogy a kapus jó irányba mozdult. Nagyon veszélyes módszer ez.
De ha ő lövi edzésen a legjobban a tiziket, akkor lője nyugodtan. Mondjuk ez a többiekre nézve nem túl hízelgő.
És még közzéteszi az Instragramon a szétnyílt lábát, hogy ezért maradt ki. Még ha csak poénnak szánta is... Akkor nem lövök büntit, ha "sérült" vagyok.
Mindegy, mondom, megértelek titeket, de én megőrülök ettől a lövéstől.
Nem fogom baszogatni, ha még egyszer így kihagyja.
Úgy leszek vele, hogy ő a legjobb tizilövő a csapatban, és kész.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.09.24. 14:28


Zsolti, te mindenbe belekötsz. Ebbe eddig azért nem, mert nem hagyta ki sosem. Pedig semmi kivetnivaló nincs abban, ahogy végzi. Mert megszokott, hogy mindenki nekifut és rálövi, azért furcsa ez? Ahogy lövi, szinte esélytelen fogni. Most se lett volna semmi esélye az Udinese kapusának sem, hiába dölt/rogyott meg arra az oldalra. És pár centi, a labda pedig a kapufáról befelé pörög. Megesik, hogy kimarad, nem hibáztatom emiatt. Amúgy meg az erős lövéseket is fogják meg kapusok, ha jó irányba vetődnek és nincs annyira szélre helyezve, vagy erős lövések is mentek már kapufára, vagy szálltak ki a nézőtérre/stadionba.

Persze nem kell, hogy mindenkinek bejöjjön a stílusa, de amíg Roma mezben csinálja ezt nagy hatékonysággal, addig nem b*sztassuk szerintem.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.09.24. 12:53


De Totti nem tudott tizenegyest lőni.
Alanyi jogon járt neki.
Neymar-szindróma. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.24. 11:49


én is azt mondom, hogy amíg belövi, nekem mindegy
És valszeg EDF-nek is az. Nyilván edzéseken lő az egész csapat, vagy aki amúgy vállalna tiziket. Aki a legtöbbet lő be, az lehet a tizirugó. És gondolom Perotti nyer időről időre. Tehát a többiek nála ROSSZABBUL rúgják. A kapusok is elmondták, hogy utálják a technikáját. Tehát jól csinálja.
És Zsolti, én Totti tizijeitől is idegbajt kaphattam volna.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.09.24. 08:47


A tozenegyesnel egyvalami szami: a nyugodtsag. Biaggio tizijeben volt loket anno.
Amikor nekifut valaki egyebkent az nem idegorlo? Annyi, hogy 2 masodpercecel talan rovidebb ideig tart az orles.
En imadom a tizieit.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2017.09.24. 08:32


Hát a pontosság és az erő fordított arányban áll egymással tehát lehet hogy úgy érzi hogy így tudja legnagyobb százalékban belőni a tizenegyeseket. Ha pedig így van akkor nem az lenne a felelőtlenség ha máshogy rugná?
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.09.24. 08:28


De épp ezt mondom, jnzs, hogy FELELŐSEN gondolkodva nyugodtan lehetne úgy rúgni a tizit, hogy rendesen nekifutsz, és nem cirkuszt csinálsz belőle.
Nem kell agyonbikázni a lasztit.
Megértelek benneteket, nem neheztelek én Perottira, de ha egyszer ÍGY fogja kihagyni egy fontos szituációban, akkor EDF-et fogom hibáztatni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2017.09.24. 07:17


Én itt tommal értek egyet szerintem tök jó látni embereket akik tényleg gondolkoznak is a tizenegyes rugáson nem pedig csak beb@sszák mert lehet. A hatékonysága meg elég jó szóval nem tökmindegy?
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.09.24. 06:03


Tomm, nem tankönyvi. Idegörlő. Tankönyvi akkor lenne, ha szépen nekifutna, felnézne a lövés előtt (ezt megteszi), és belőné. Ez így kicsit parádézás, pompázás. Nincs benne minimális erő sem, egyszer a kapus rá fog feküdni a labdájára.
Olyan ez, mintha mondjuk Alisson mindig csak ballal játszaná meg a hazaadásokat.
Vagy mintha a kéziben a játékos mindig cunderezné a hetest.
Lője továbbra is Perotti a büntetőt, DE NE ÍGY.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.09.24. 05:51


Hogy fog jarni? Hogy kihagy egy tizit? Dehat az egvilagon mindenki ront tizit idorol-idore. Az o mutatoja sztem eleg jo. Egyebkent sztem tankonyvi, ahogy lovi oket. Szep nyugodtan be kell helyezni. Tokeletesen csinalja.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2017.09.23. 22:49


aeser írta:Lehet hogy tényleg kellett ez Perottinak, jó hogy egy ilyen helyzetben szopta be.

Ezt már régóta mondogatom, hogy tuti így fog járni csak ne múljon rajta semmi és szerencsére ez pont egy ilyen esetben jött össze valóban. Viszont annyit hozzá kell tenni, hogy így nézett ki a lába (ne étkezés után/előtt nyissátok meg):
http://www.laroma24.it/trigoria/2017/09 ... -di-sutura
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.23. 22:27


a kapufa nem mentesít? :DDD

amúgy teljesen jogos, ezt benéztem :oops: :)
még jó hogy őt ezért fizetik, és tudta :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: gyuri67 Dátum: 2017.09.23. 19:42


Trigoria írta:
aeser írta:
Trigoria írta:szerintem Ferencnek egy évig nem szabadna Roma meccsen kint lennie
megszakadhat a szíve, hogy nem játszik

Ezen a fázison tavaly a kispadon már át kellett esnie. Jó dolog hogy ott látni a páholyban minden meccsen.

nagyon más, hogy aktív focista vagy, vagy már csak néző
de amúgy jah, ott szoktathatta magát

kommentátor hülye? Perotti mindig így lövi
a kipattanót meg hagyta a mögötte érkezőnek - vesztére


különben kettős érintés miatt szabad kifelé
gyuri67
 
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2007.09.23. 17:55

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.09.23. 17:31


Jó hatékonysággal lövi egyébként a tiziket, de szurkolóként engem mindig a frász kerülget. Mondjuk annál cikibbet már nem láthatunk mint amikor Totti a kapus kezébe panyenkázta a labdát.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.09.23. 16:56


Na, a kommentátorral beszéltek meccs után Perotti tizijeiről. Legközelebb már tudni fogja. Persze abban igaza van, hogy ettől ez még a flegma tizik non plus ultrája. Csak hát ő így lövi, ezer százalékkal koncentrálva.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.09.23. 16:05


Lehet hogy tényleg kellett ez Perottinak, jó hogy egy ilyen helyzetben szopta be. Oké hogy magasan vezetjük a kapufaranglistát, de ezeket tulajdonképpen nem lehet balszerencsének titulálni, mert végül is oda lőtték, el kellett volna rendesen találni a kaput.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.09.23. 16:01


aeser írta:
Levy ASR írta:
aeser írta:Ehhez azért nem nagyon szoktuk hozzá az elmúlt években, hogy 1-0 és 2-0 után is megyünk előre, és már nem először.

Ez igy van!
Es azt gondolom, hogy ez maximalisan EDF muve mar
Like!

És milyen igaza van, ezért kell tuti többgólos előnyre menni az ilyen ellenfelek ellen.

Azért a 2, fékidőben ebből nem sokminden látszott, sőt
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2017.09.23. 15:57


tomm írta:De nem kaptal.


Még szerencse :D Sajnálom, hogy kimaradt, főleg a kapott gól miatt, de másképp Perottinak kellett ez, oké, hogy ez a stílusa, de így nem szabadna akkor sem 11-est lőni.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.09.23. 15:56


Nekem Perotti tizenegyeseinél nem okoz akkora eufóriát a lassított felvételes gól utáni öröm, mint amennyi agyfas.t okoz a várakozás a büntető elvégzése előtti másodpercekben.
Letojom a hatékonyságot, nálam edzőként ily módon nem lehetne elvégezni tizenegyest.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2017.09.23. 15:57-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég