Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.10.11. 07:04


Corso22 írta:
Corso22 írta:
Trigoria írta: Szóval Corso ne haragudj, de nem érdekel migránskérdésben ellenvélemény. :oops:


Trigo! Kérlek azt fogadd el, hogy ugyan arról, ugyan akkor, lehet két igaz vélemény.

Ha elfogadod, akkor lehet beszélgetni.[/quote



Ezen nincs mit elfogadni. Ha te nem latod be, hogy a sajat csaladod vedelmeben mit kell tenni az a te dolgod. De miert kene neki, nekem vagy barki masnak lemondania a sajat csaladjanak a vedelmerol, csak mert neked mas a velemenyed meg demokracia? A demokracia meg egymas kulturalt meghallgatasa ott er veget, amikor az embernek megtiltjak maga es/vagy a csaladja vedelmet a demokraciara meg a kulturaltsagra hivatkozva.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.10.11. 05:59


Ki vállalja majd a felelősséget azért, hogy a kulturális szakadék nem okoz majd bűncselekményeket? Ferenc pápa? Valakinek vállalnia kell a társadalom irányába. Nem látom a kontrollt. Így viszont nem megyek bele. Talán ha 3-4 emberenként integrálnánk őket, egymástól távolabbi településen...Tömegesen nem szabad.
Én most megértem a magyar emberek félelmét és gyűlöletét. És nem a Fidesz, origó vagy a kurucinfó gerjesztette ezt bennem, hanem a 444, az index vagy az abcúg, akik folyamatosan bagatellizálják a kisebbségek által elkövetett bűncselekményeket.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.10.11. 05:27


Corso, én csak megpróbálok Trigo fejével gondolkodni. Tegyük fel, hogy a kvóta értelmében Magyarországra jön 1294 migráns a legnormálisabb fajtából. Tanulgatnák a nyelvünket, közmunkaszerű munkákat végeznének, esténként nem nőket inzultálnának, hanem otthon aludnának. Leírtam a legjobb esetet. Ezek után teszem fel a kérdést: akarom-e őket? Most jön a rasszizmusom: nem. Így sem akarom. A legnormálisabb cigány családok mellett sem akarok élni.
Kicsit belenézek a jövőbe, és nem akarok közösködni velük. Nem akarom más boldogulásáért vállalni a kockázatot a saját hazámban.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2017.10.10. 23:38


Corso22 írta:
Trigoria írta: Szóval Corso ne haragudj, de nem érdekel migránskérdésben ellenvélemény. :oops:


Trigo! Kérlek azt fogadd el, hogy ugyan arról, ugyan akkor, lehet két igaz vélemény.

Ha elfogadod, akkor lehet beszélgetni.[/quote
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2017.10.10. 23:35


Trigoria írta: Szóval Corso ne haragudj, de nem érdekel migránskérdésben ellenvélemény. :oops:


Trigo! Kérlek azt fogadd el, hogy ugyan arról, ugyan akkor, lehet két igaz vélemény.

Ha elfogadod, akkor lehet beszélgetni.
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.10.10. 23:22


pl Szlovákiát Franciaországgal egy lapon említeni befogadás kérdésében kissé erős Corso. Előbbiben semmi gond ezzel, utóbbi halott.

de mindegy, nem akarok erről vitázni, de még csak beszélgetni sem. Tudjátok mit gondolok, a többség is itt ugyanazt gondolja. Az ellenvélemények már nem érdekelnek.
Ma az OSZK-ban az egyetlen értelmes jobb fej csaj munkatárs is elsütött egy olyan mondatot arra a kijelentésemre, hogy "London tele van migránssal" (nem rosszindulatból vagy véleményből mondtam, csak mondta hogy nem akar odaköltözni, én meg mondtam neki ezt a tényt), hogy óóó ebbe ő nem is akar belemenni, mert ő nyitott ebben az ügyben. És rohadtul képes vagyok már rá egy jó ideje, hogy nemcsak hogy nem folytatom a témát, hanem egyenesen az agyam is ignorálja az egészet. És itt kapcsolódnék vissza a saját életem kovácsa vagyok, és tojok már a világra hozzáállásomra. Nem szép, de ez van.
Szóval Corso ne haragudj, de nem érdekel migránskérdésben ellenvélemény. :oops:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2017.10.10. 23:02


Trigoria írta:
hála a migránsoknak (illetve akik beengedték őket), ott több a rossz mint itt jelenleg

OSZK nekem Országos Széchenyi könyvtár - ?
az :wink:


Trigo, baromira nem igaz, amit írsz. Szerinted Szlovákiában, Franciaországban, Portugáliában, Magyarországon bármit változtat 3456 menekült befogadása? NEM Trigo, az élet működik, Európa 99%-án, úgy ahogy normális.
A helyzet az, hogy van, ahol hisztérikus a nagyúr, és van ahol normálisan megy a világ. A szégyen, hogy Magyarországon migránsoznak jól fizetett focistát...
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.10.08. 01:48


Van itthon, és van máshol is jó és rossz.
hála a migránsoknak (illetve akik beengedték őket), ott több a rossz mint itt jelenleg

OSZK nekem Országos Széchenyi könyvtár - ?
az :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2017.10.08. 00:38


[quote="Trigoria"]válasz Corsonak:

ja és nem mellesleg sz.r ország és hasonlók igen, ezt gondolom már kishazánkról, de a lényeget nem vágtad Corso: Európa többi része még sz.rabb.
Corso:
Szerintem ez hülyeség. Van itthon, és van máshol is jó és rossz. vannak ott, és itt is nagyon jó emberek.

Nem hiszem, hogy lehet mást csinálni, mint tenni egy csapatért, egy közösségért. Ezt csinálod ezzel az oldallal.

OSZK nekem Országos Széchenyi könyvtár - ?

Jöttem láttam visszamennnék a bácsinál nem volt? :)
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.10.07. 16:23

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.10.06. 15:07


tomm írta:Nem munkarol volt szo, hanem gyerekcsinalasrol. Ezugyben ugyanarra kotelez a nemesi es a zselleri ver.

akkor félreolvastad cimbora
ugyanis én az öregúrral és a rokonságával kapcsolatos okfejtésemben egy büdös szóval nem említettem a gyerekvállalást
én ott a munkára gondoltam, a tenni az országértre stb. Nem gyerekvállalás általira.
És innentől meg én értettelek félre. :)


amúgy hogy ne mondhassa az utókor rám, hogy nem, ezért ma megint hozzájárultam a hazám boldogulásához. :D Megint írtam a tetves bkk-nak szép levelet. Egy hónapja nem ültem villamoson, de ma azonnal emlékeztetett, hogy miért utálom az egészet. 15 fokban szétfűtik a tetves villamost, holott (mint megtudtam a múltkori válaszukból) 10 fok felett az utastér fűtése tilos. Én ilyenekkel segítem a sz.ros országomat - és (próbálom) magamat. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.10.06. 14:58


Nyugi, majd egy tökös csaj elkapja Trigot és akkor jönnek a gyerekek ott is. És még azt is fogja hinni, hogy ő döntött így ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.10.06. 13:10


Nem munkarol volt szo, hanem gyerekcsinalasrol. Ezugyben ugyanarra kotelez a nemesi es a zselleri ver.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.10.06. 08:31


most ezzel nem mondtál semmit tomm
természetesen a mi őseink is megtették a dolgukat nyilván
de én azt mondom, ha ilyen neves őseim lennének, akkor a vér kötelez alapon nagyobb felelősséget éreznék SZERINTEM a hazám sorsáért (de mivel nincsenek ezért csak megtippelhetem a nem létező érzéseket)
Zsellérként mondjuk milyen felelősséget érezzek az őseim és örökségük iránt? Robotoltak nap mint nap, akkor nekem is azt kell? De hisz alapból ezt csinálom/csináljuk. Ez a nulladik szint, az origo.
A gyereknélküliség szerintem annyiban kapcsolódik ide, hogy egy nagy és ősi családnevet/rokonságot kihalasztani tudatosan nem szép. Amúgy meg egyéni döntés. De a szégyen szó a legtávolabb szerepel nekem a gyereknélküliséggel kapcsolatosan.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.10.06. 05:49


Sztem ennek semmi ertelme. Az o osei soha nem lettek volna ilyen "nagy" emberek, ha nincsenek a te oseid. Meg az enyemek. Egyszeruen azert, mert nem lett volna nep, nem lett volna orszag. Ugyogy ugyanolyan szegyen a gyereknelkuliseg a zsellernek, mint a nadornak. Vagy forditva, ahogy nezzuk, de most igy nezzuk.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.10.06. 01:08


válasz Corsonak:
Trigo!
Mi van veled? Akkor csak szenvedsz itthon? Baromi fontos, hogy tegyünk azért, hogy ne ez legyen. De ezt tudod. Nekem vannak gyerekeim, vannak vágyaim és céljaim, hogy milyen legyen ez az ország! És maradunk, mert .

Nekem is vannak vágyaim és terveim, hogy milyen legyen AZ ÉN ÉLETEM. Az országról nagyjából lemondtam. Eszem ágában sincs külföldre menni. Megölne a honvágy. Bár ha seggem alá tolnának egy olyan ajánlatot, amiben lakás és munka is adva lenne, és lenne mindez Tenerifén vagy Uruguayban, akkor valszeg kipróbálnám.
ja és nem mellesleg sz.r ország és hasonlók igen, ezt gondolom már kishazánkról, de a lényeget nem vágtad Corso: Európa többi része még sz.rabb.

Baromi fontos, hogy tegyünk azért, hogy ne ez legyen.
baromira esélytelen, hogy én bármire is hatással legyek itthon

gyerekeim nincsenek, és ebben a pöcegödör világban nem is lesz

de mondom, amúgy töretlenül jókedvű ember vagyok. Megvannak a magam céljai, ami kb arról szól, hogy egyre inkább a saját életemmel foglalkozom. Leélni az életem idegeskedés nélkül, egy olyan lakásban amiben élmény élni, olyan haverokkal és barátokkal akikkel jó haverkodni. Sportolni, csajozni, Romának Scudettót kidrukkolni. Ilyesmik. Mint egy igazi tini :D Nyomot hagyni a világon, utódokat hagyni rá? bahh....


bent volt ma az OSZK-ben egy idősebb úr, akivel sokat beszélgettem. Ősei között budai várnagyok, Corvin János hadait vezetők, II. Lajos testőre (aki a Csele pataknál is ott volt állítólag), Napóleon rokoni ága, Zrínyi rokonsága, stb stb található. Na ILYEN felmenőkkel egészen biztosan máshogy gondolkoznék az országról. MUSZÁJ lenne tennem érte, különben megölne a szégyen. Gondolkodtam is ezen utána, hogy micsoda nagy dolog ilyen felmenőkkel rendelkezni, de ugyanakkor mekkora teher is olyannak, aki szereti a történelmet és a hazáját. (Az úriember amúgy történész és családfakutató és ki tudja még mi minden).
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.10.05. 11:03


Fogjuk fel a változó idők első fuvallatának :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.10.05. 10:02


Ez aztan a liberalis demokracia!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.10.05. 09:25


Betarthatatlan. Innentől ha bírságolni akarják a FB-t vagy bármelyik közösségi médiát, akkor szabad a pálya. Utálom ezeket a cégeket, de ez egy patkány szabályozás így. A 7500 ember egyébként gondolom pluszban értendő, mert világszerte eddig közel 20ezer moderátort alkalmaz a Facebook. De azt a mennyiségű posztot, mait ellenőrizniük kellene, 200ezer sem tudja lekövetni. Próbálják szoftveresen is támogatni a tartalomszűrést, de egyelőre nincs rá megoldás.
Egyébként meg szarnak a német államra, meg a többiekre is. A társadalmi felelősségvállalásra meg még inkább. Egy valami érdekli őket a hirdetők. azért kezdték el, mert a hirdetők nem szeretnék a bannerjeiket az általuk negatívnak ítélt tartalmak mellett látni.

Az mondjuk hatalmas poén, hogy egy fedetlen mell egyből szűrésre, tiltásra kerül, egy véres hulla meg csak ha sértőnek jelentik több százan. Idiotizmus.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.10.04. 22:58


https://kuruc.info/r/4/177949/
Viszlát Németország.

A Facebooknál például 7500 fős moderátor-hadsereget állítanak fel többek között emiatt.

isten hozott Orwell, hiányoztál
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.10.04. 21:04


Kizárólag a pár hónap nem igaz belőle. Meg persze van pár cég aki nem menne tönkre csak a profitja csökkenne, de az a tulajdonos/menedzsment szempontjából ugyanaz.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2017.10.04. 20:39


és ha van is ilyen, pár hónap alatt garantáltan tönkremegy.

Ez így nem igaz egy gyár költségeinek aránylag kis hányadát teszi ki a bérezés. De minek fizessenek ki valamit amit nem kell? Szóval az üzenetében igaza van, de amit mond az így hülyeség.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.10.04. 17:53


csak érdekességnek, hogy ez is egy álláspont:

Puzsér Róbert
5 órája ·
Palvin Barbara egy szörnyeteg. Az a szakmája, hogy visszaverje a fényt, a hazai bulvár pedig úgy ünnepli minden friss meztelen fotóját, meg az újabb és újabb külföldi sztárcelebektől általa begyűjtött spermát, ahogy a hetvenes évek magyar sajtója a Rubik-kocka nemzetközi sikerét. Magyarország legbecsesebb exportcikke így reagált a vegasi mészárlásra:
„Reggel munkába jövet nem voltam boldog, köszönhetően a Las Vegasban történteknek. Nem értem, ami a világban történik. Köszönöm a L'Oréal-családnak, hogy feldobtátok a napomat ezekkel a virágokkal!”
Palvin Barbara önsajnáltatásra használja a tömeggyilkosságot: szegénynek az a sok halott majdnem teljesen elcseszte a reggelét – de ha már nem érti, mi zajlik a világban, legalább a keresztcsontig benyal a L'Oréalnak, pardon: a L'Oréal-családnak, hiszen azok nagyon jól fizetnek a brand elhelyezéséért. Így lett a tömegmészárlásból kiváló alkalom egy jól irányzott reklámra. Barbi, te komolyan gondolod, hogy nem érted ezt a világot? Ugyan ki érti nálad jobban? Érted és használod – hideg kézzel és lelkiismeret nélkül: mint a profik.
Ráadásul Palvin Barbara nem pusztán egy gátlástalan celeb, hanem első vonalas politikai aktivista. Szabad óráiban, amikor épp nem külföldi sztársportolók előtt térdepel, követőit azzal a feminista kamuval hülyíti, hogy odakint az általa nem értett világban a nők ugyanazért a munkáért a férfiaknál kevesebb bért kapnak. Mondja ezt egy topmodell, akinek a meztelen seggét a férfi modelleknek járó pénz sokszorosáért fotózzák nap mint nap. A szépségiparban kifejezett előny nőnek lenni, a bérezésük ugyanis diszkriminatív módon torzul a férfiak rovására – és Palvin Barbarának van bőr a pofáján ebből is áldozati státuszt kreálni!
Elképzelni sem tudom, honnan veszi Palvin Barbara, hogy a nők a munkaerőpiacon ugyanazért a munkáért kevesebbet keresnek. Ez egyrészt törvénytelen, úgyhogy ha ilyesmit tapasztal, legyen szíves, tegyen feljelentést; másrészt a közszférában bértábla van, és a péniszre nincs szorzó; harmadrészt pedig nehéz elképzelni azt a munkaadót, aki annyira gyűlöli a nőket, hogy kizárólag férfiakat vesz fel sokszoros bérköltséggel – s ha van is ilyen, pár hónap alatt garantáltan tönkremegy.
Jó volna, ha Palvin Barbara politizálás és hullagyalázás helyett inkább még több partizásra használná véges erőforrásait – hisz van egy csomó nagyon híres férfi, akivel még egyáltalán nem is hentergett. Bizonyítsa be, hogy egy nő is lehet legalább akkora macsó, mint bármelyik hímnemű pinavadász. Hiszem, hogy ezzel is képes lesz elnyerni a feministák elismerését.


és egy másik szívemnek kedvesebb:
https://kuruc.info/r/6/177933/
:D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.10.04. 14:13


Ha átjönne a Jobbikba, telitalálat lenne mindenkinek. Vona-utódnak kiváló lenne az elbukott választások után jövőre
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.10.04. 12:59


http://index.hu/belfold/2017/10/04/laza ... ztas_2018/

Még a végén Lázár szavazó leszek :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron