Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.11.13. 12:53


nem őrjöngünk olyasvalamin, ami érdektelen számunkra.


Az ujsagirokon, meg egy-ket feher hollon kivul orjong barki is?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.11.13. 12:08


F.Totti, minden szavad arany.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.13. 11:26


na ez is tökéletesen igaz F.Totti
de ennyire én nem látok bele a magyar fociviszonyokba
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.13. 11:23


Elolvastam. Okádék Szöllősi-féle szervilis propaganda.
Az első betűjétől az utolsóig. Persze a helyzethez igazítva, de a cél ugyanaz. Öcsi bácsi hiányzott csak belőle. Én nem látok benne féligazságokat.
Magyarázza, hogy miért kell ennyi pénzt fordítani a focira és miért nem hozhat ez eredményt. közben folyamatosan emlegeti az egyetlen sikert, ami immár nyilvánvaló, hogy egy kifutott eredmény volt. Dárdai és Storck csodát tett. kb ennyi. Két emberen múlt a siker 80%-a. Eltelt másfél év és mélyebben vagyunk, mint voltunk Pintérrel. Nem kizárt, hogy a jövőben is lesznek eredményeink. De az nem a rendszer érdeme, hanem egy-két tehetséges és szerencsés emberé.

A focit kiragadni a társadalmi kontextusból önmagában hiba. Az állam tartja el a teljes magyar labdarúgást. Bocs, nem az állam, mi. De nem akarok OFFolni itt.

Akinek csak minimális kapcsolata van a magyar focival (szülőként, szurkolóként, esetleg akármilyen szintű játékosként), az mind látja, hogy a fociban dolgozók egyetlen célja, hogy jól éljenek belőle. Alig-alig láttam kivételt. tök mindegy, hogy megye 2-ben vagy bíró vagy NB1-es klub elnöke. A Bozsik-program csak álca. A TAO pedig a szervezett lopás tökéletes példája. Nincs olyan profi játékos, aki ne lenne valamilyen edző a saját klubjában. Vajon miért?

Csányiban bíztam, de most már hiszem, hogy csak a teljes pusztulás után lehet normálisan újjászervezni a magyar focit. Nem Orbánék telepítették rá az ingyenélőket, bűnözőket, de ők sem tudták leválasztani róla ezeket. Így pedig rettentő nagy felelőtlenség ennyi pénzt önteni a rendszerben. Társadalmilag az. És Felcsút zavar a legkevésbé.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2017.11.12. 23:33


OFF:

Zsolti írta:Ám ha jobban megvizsgáljuk az utolsó hsz-edet, Petya...
Nem is tudom...
Mióta vagy Juve-drukker?
:) :wink:


Csak az Ascoli! :P
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.11.12. 22:03


Állj, állj, állj. A smiley-bakikat meg a nem idevaló témát aláírom, oké.
De én nem akarom kiszedni senkiből a politikai nézeteit. Még a politikai topikban sem. Ha valaki leírja, annak hálásan megköszönöm, de bármilyen ilyennemű találgatásom csak poén. Én tudom, hogy az emberek nem szívesen osztják meg az ilyesmit. Szóval vicc volt, Petya.
Mondjuk ha ismernél engem jobban a politikai topikból, akkor egyből "vágtad" volna a helyzetet. Én nem turkálok más nézeteiben, bár szeretek róla beszélni.
Szóval vissza Szöllősihez. Szerintem az ország megosztottsága pontosan látszik azon, hogy milyen véleménnyel vannak az emberek az írásáról. Én egy csontfideszest nem szívesen húzok ki a szarból, de amit kapott, az megint túlzás. Legyen elég ennyi. Nincs fekete-fehér, természetesen.
Ám ha jobban megvizsgáljuk az utolsó hsz-edet, Petya...
Nem is tudom...
Mióta vagy Juve-drukker?
:) :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.12. 21:51


Köszi Petya!
Zsolti bammeg, egyrészt nem idevaló, másrészt mi az istenért akarod kihúzni mindenkiből, hogy milyen irányba hajlik? :) Ilyen csapdaszagú kb, hogy kérsz véleményt, majd az alapján tippelve nyulat akarsz ugrasztani a bokorból :D
És még valami: a kacsintós smiley szerintem nagyon nem a vicc, félvicc kategória
ha egy ilyet: :D raksz utána, na AZ lehet vicc
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2017.11.12. 20:12


Az ennyire fekete-fehér besorolást én csak a fociban érzem magaménak, ott viszont nagyon.:) Hagyjuk, amúgy sem ebbe a topikba való.
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.11.12. 17:44


No akkor mégis fideszes vagy. :wink:
Amúgy Petya, ott vannak a smiley-k a mondataim végén. Vicc, félvicc.
Komolyra fordítva a szót: meglepődnék, ha kormánypárti lennél (amivel nem lenne semmi baj persze) egy ilyen hozzászólás után, amit a Szöllősi anyagára írtál.
Vagy pedig akkor te vagy hazánk legfüggetlenebb fideszese.
Teszek egy smiley-t félve: :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2017.11.12. 16:18


Zsolti írta:Most már tudjuk, hogy ellenzéki vagy. :wink:


Nem nagyon értem hol találtál összefüggést. Ez pont olyan súlyosan egyszerűsítő következtetés, mint amivel Szöllősi él. Egy gagyi propagandaanyagot kritizálni/leszólni nem pártállás, vagy ellenzékiség kérdése szerintem.
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.11.12. 15:36


Így van, Trigo. Köszi a hosszabb kifejtést.
Petya, neked külön köszönet. :wink:
Most már tudjuk, hogy ellenzéki vagy. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.12. 15:23


na, elolvastam, bár utálom őt olvasni
először is, amíg nem lehet kommentelni a gondolatokádásait, addig erősen visszás az egész
másrészt viszont, igaza van! :!:

Kifejtem részletesebben:
Propaganda? Naná!
Régen évtizedekig elb.szták az egészet? Igen.
Jelenleg tesznek a fociért? Igen.
Jó az irány? Hát ez jó kérdés. Rossznak valszeg nem olyan rossz.

De ennyi. Lényegében hosszan kifejtette azt, amit egy mondatban is össze lehet foglalni: Szépen leépült/leépítették a focinkat az évtizedek alatt. Illetve felvázolta, hogy mit kéne tenni. Ez viszont ordas nagy közhely, ami erősen párhuzamba állítható a politikával. Mert én is fel tudom vázolni, hogy mit kéne tenni a politikában. Sőt valszeg kb minden értelmes ember. Az történik? Egy frászt. A döntéshozóknak nem érdeke. Ahogy nyilván itt sem. Viszont se itt se a politikában nem látunk mindenbe bele, nem értünk hozzá.
Most, hogy a Magyar Nemzeti Könyvtárban dolgozom, ott is fel tudom vázolni, milyen változtatások lennének szükségesek de AZONNAL ahhoz, hogy ne süljön le a pofánkról a bőr, ha betéved egy turista, és ne 70-80 olvasója legyen már csak. Más ezt nem látja? De, nyilván látja. Történik változás? Egy frászt.

szóval igaz amit írt, de orbitális általánosítás, ahogy Petya mondta. Közhelyparádé. Kb egy "ne bántsatok minket" levélke.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2017.11.12. 14:53


Ez egy hajnali bormámoros kocsmai beszélgetésnél tartalmilag alig nívósabb gondolatfolyam, szerecsenmosdatás, egyfajta sportba átültetett "elmúltnyolcévezés" orbitális általánosításokkal, csúsztatásokkal, kontextusukból kiragadott féligazságokkal. Mea culpa, de nem térek ki rájuk pontról pontra, mert itt tölteném a fél napot, és én nem kapok érte sok pénzt és diplomata státuszt.:( Már így is többet foglalkoztunk vele, mint amennyit érdemel. Jövőre választások, sok hasonló firka fog még születni.

(Szegény Zsolti már lehet megbántad, hogy véleményekre voltál kíváncsi.:) Bocsánat.)
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.11.12. 13:41


Propaganda? Nyilván, mert Szöllősi írta. De nem talpnyalás. Vannak benne igazságok.
Valahol a lényege ez lenne: a sok-sok milliárdos fejlesztés nem garancia a sikerre, de anélkül meg nem lesz siker.
Tomm, a cikk pont a te álláspontodat tükrözi valamilyen szinten amúgy.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2017.11.12. 13:02


Ez egy végtelenül ócska propaganda cikk. Szerintem.
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.11.12. 12:59


El se olvasom. Ocskasag.
Olyan 40 eve tonkrement valami es azota senki nem javitotta meg.
Az eb az egyetlen emlitesre melto dolgo, en azzal jol is laktam.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.11.12. 11:27


Ez a publicisztika pont erről a kérdéskörről szól. A Fidesz házi sportújságírója a baloldal szerint az MSZP-SZDSZ kormányt teszi felelőssé a magyar labdarúgás lezüllesztéséért. Olvassátok el, megéri.
http://www.nemzetisport.hu/magyar_valog ... ja-2602461

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert számomra inkább igaznak tűnik az írás, mint kormánytalpnyalásnak.
Persze Szöllősit nem kell bemutatni...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.11.12. 09:04


Ok. Rossz volt a pelda. Ha helytelenul is, de irnunk-olvasnunk mindenkepp kell. Megallna az orszag, ha az emberek nem tudnanak irni.
Nade, ha holnaptol megszunne a magyar foci, akkor megallna az elet? Foleg, ha azt a rengeteg lovet veszem, amit kamionszamra dontunk bele.

Azert az egy kicsit eros megallapitas, hogy ok nem tehetnek rola. Nem orban focizott, nem csanyi keszotette fel oket, stbstb. Es nem naluk romlott el a rendszer. Sot!!! A rendeszer naluk erte el a 30 eves csucsot! Kicsit nevetseges ezutan oket szidni.
Szoval senki nem hibas. Nincs is hiba.
Szuper.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.11. 22:40


tomm írta:Nem sajnalod oket IGAZAN?
Hahahaha. Hat ez az ev vicce! Sajnalni.... ilyen meccsek utan nekem soha tobbet nem lenne pofam folvenni a cimeres mezt.
Kb mintha zsolti azt tanitana, hogy az A utan az F jon.


Igen, ha Zsolti így is a legjobb tanár lenne az országban, akkor neki kellene tanítania. Akkor is ha az A után az F jön. És ez legkevésbé Zsolti szégyene lenne.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.11. 22:17


nem szoktam, de sejtettem, hogy tetszeni fog :D :D
kis noszatlgia :D

én amúgy tényleg letojom idén a válogatottat már. Nem rajtuk múlik. Egy jó edzővel annyit lehet kihozni, hogy szorosabban lettünk volna harmadikok a csoportban, és nem kapunk ki ezektől a fingállamoktól. És ez a nagyon max. A minimumot látjuk (remélem). A focink megváltása és felemelkedése nem a csúcskirakatban kezdődik.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.11.11. 19:16


Trigo, nagyon ütős újra látni ezt a rosellás kiírást. :lol: Szoktad használni?
Tomm, ha a feröeri, andorrai és luxemburgi meccs után is mezeldobós csapatcsere lett volna, lassan mi jönnénk. :)
Leekens fog tudni velük mit kezdeni szerintem, csak aztán a végső siker kapujában befut egy emírségekbeli ajánlat, és lelép.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.11.11. 19:10


Nem sajnalod oket IGAZAN?
Hahahaha. Hat ez az ev vicce! Sajnalni.... ilyen meccsek utan nekem soha tobbet nem lenne pofam folvenni a cimeres mezt.
Kb mintha zsolti azt tanitana, hogy az A utan az F jon.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.11. 18:31


+1
:vatta2:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.11. 18:25


Pontosan Zsolti. Tökéletes gondolatmenet. Örülök hogy leírtad, mert ugyanezt ugatom rég. Küzdenek, harcolnak, de szarok. Mert szar a rendszer, ami kitermeli őket. Rossz a képzés, rossz a közeg.

Ilyenkor persze sajnálom őket, mert ők tényleg a legjobbak, ezért ők alázzák meg magukat. A rendszer nem miattuk rossz.

Ugyanakkor ők egy rothadt rendszer hadzonélvezői, mert baromi jól élnek belőle. Ezért nem sajnálom őket igazán. Havi egyszer engem is megalázhatnak 10 milkáért.

Az igazi felelős az, aki változtathatna a rendszeren, de nem teszi. Sőt pumpálja bele a pénzt, ami tovább torzítja.

Balázska meg csak menti a menthetőt. Kifelé beszél.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.11. 18:10


tudtuk, és az edzőjük utólag még ki is hangsúlyozta, hogy így vertek meg minket :D :D
a keddi Gazdag Part elleni bohóckodás helyett inkább focizni fogok
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron