Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.11.17. 18:14


:D
Hát persze, hogy egy zsidó családot hamarabb elfogadnék szomszédnak, mint egy roma társaságot, ez nem kérdés.
A Brian élete volt a film esetleg?
A koncertre nem tudok tippelni. :)
Én nem vártam tőled ilyen nyílt coming-outot, de köszönöm.
Ha azt írod, hogy Netanjahu rokona vagy, akkor is ugyanúgy bírtalak volna, mint ahogy most komállak. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2017.11.17. 15:49


Ez jó, feltettem egy egyszerű kérdést, mert tényleg érdekelt kire írtad, az összes politikusra, vagy az összes emberre? Erre megkapom, hogy én belefutottam-e valamelyikbe a magad példáiból..... :)
Ha az összes politikusra írtad, akkor szerintem egy politikus vagy zsidó, vagy antiszemita :), ha az összes emberre értetted, akkor az már más, rengeteg ember hisz a holokausztban, vagy csak nem foglalkozik vele, nem érdekli.
Rengetegen úgy hiszik el, ahogy tanították nekik.
Na mindegy, hogy az én véleményemet leírjam, mert úgyis arra vagy kíváncsi mindenkinél (fideszes,antiszemita,jobbikos?) ........... én személy szerint sokkal jobban utálom a cigányokat, undorító népség.
A zsidókat se szeretem, de rajtuk már nevettem egy jó filmen, jól éreztem már magam egy koncerten pl.
Sokkal inkább elviselek egy zsidót a környezetemben, mint egy cigányt.
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.11.17. 14:53


Totti11, a fogalom mai meghatározása szerint az emberek jó része antiszemita.
Csak a magam példája:
1. Elismerem Izrael önvédelmi jogát, de gyalázatosnak tartom a palesztin-politikájukat.
2. Idegesít, hogy a világ bármilyen kormányának jóban kell lennie a zsidó vezetőkkel, hogy elismerjék és komolyan vegyék.
3. Felháborítónak tartom a holokauszt-tagadó törvényt, mert általa még normális hangnemben sem szabad beszélgetni egy történelmi eseményről.
És még sorolhatnám. Ha bármelyik igaz valakire, az antiszemita. Te belefutottál valamelyikbe?
És mivel az izraeli politikusok olykor egymást antiszemitázzák, azt hiszem bezárult a kör, és igazzá válik tomm mondata.
Sajnos ez van.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.11.17. 13:55


Mindenki antiszemita, csak valaki nem tud rola.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2017.11.17. 13:54


Zsolti írta:Én úgy vagyok vele, hogy a négy fel között mindenki antiszemita, MINDENKI, aztán a kamerák előtt meg figyelni kell.


A MINDENKI alatt az összes politikust érted, vagy az összes embert?
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.11.17. 13:29


Sztem ez az atlag bizonytalannak szol, aki nem szeretne antiszemita partra szavazni.
Ocska, de ez kell a nepnek. Le kell valtani a nepet!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.11.17. 13:22


Ez az antiszemita vonal mindig be fog fittyenni. Most egy hétig ez lesz, aztán megint a nyugdíjasok, aztán Béla, aztán a cigányok. Pörög a lemez. Szerintem szóra sem érdemes. Nyilván néhány ezer ember agyát át lehet mosni vele, és lehet, hogy ez sokat számít majd a választásnál, ám egy épeszű fideszes kiröhögi ezeket.
Lerágott csont már ez. Én úgy vagyok vele, hogy a négy fel között mindenki antiszemita, MINDENKI, aztán a kamerák előtt meg figyelni kell. A Jobbik csak 3 éve figyel erre, a Fidesz meg majd' 30 esztendeje. Mert Viktornak ugye jó a szimatja.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.17. 12:23


Mi ez a "a jobbikosok bántják szegény zsidókat" vonal az állami médiában? A zsidók nem fognak Viktorra szavazni, a nem zsidók meg szarnak rá (vagy örülnek neki) ha a Jobbik baszogatja a zsidrákokat. Akkor miért ez a trendi hír két napja a Habony médiában? Kinek jó ez és ki dönthetett róla, hogy ezt kezdjék kommunikálni?

Van tippetek?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.17. 10:25


http://velvet.hu/gumicukor/2017/11/16/b ... paign=link
az igen
tiszta hitgyülis agymosás



na elolvastam Vonát
nem látok kivetnivalót az interjúban tomm
az idézett mondatod érdekes, de nem jelent semmit szerintem. Illetve letojom :))
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.17. 09:30


ugye tomm?????
Pár hete van ez a trend náluk! Nem értem a célját. Tudatos züllesztés? Bevonni a magyar újságírásba a hétköznapi beszédet? Vagy mi a túró?

Vonát majd elolvasom kivételesen, pedig már nem olvasok ilyet.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.11.17. 08:14


http://m.hvg.hu/itthon/20171117_vona_ga ... cska_lajos

Vona szavai:
2010-es Vona Gábornak tetszene, amit most az Orbán-kormány csinál, mára ez gyökeresen megváltozott. Önmagát ma már az 1998-as Orbán Viktorhoz hasonlítja, a miniszterelnök pedig szerinte a 2010-es Vona Gáborrá változott


Szoval, aki 2010ben vonara szavazott, annak most a fideszre kell.
Valaki?
Viccet felre teve: ezt a muksot ne!!!
Az index meg megint vezeto cikk cimeben tragarkodik. Miert?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.16. 23:29


két filmet néztem meg egy témára, az örmények lemészárlásra (utána is olvastam a témának alaposabban közben)

"Az ígéret" - Nagy stúdiók által be nem vállalt, végül magánpénzből megcsinált film a valóságosabb szemszögből Christian Bale-lel
"Az oszmán hadnagy" - A törökök által pénzelt oldalról Josh Harnettel és a Trónok harcás Daario Naharissal :)

amúgy mindkettő jó, de durva mennyire más szemszög - nyilván nem véletlenül :) Propagandafilmek.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.16. 18:44


mármint a londoni metrón paráznék
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2017.11.16. 17:05


Én nem éltem Londonban csak Angliában de soha nem éreztem magam annyira biztonságban mint ott. Mondjuk ez csak annyit jelent hogy se itt se ott nem féltettem az életemet, viszont ott még a tulajdonomat sem.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.16. 12:44


én pl így sem szeretem a metrót a bezártság és szinte nulla menekülési lehetőség miatt. Sosem szerettem. Londonban pl konkrétan paráznék.
Szóval nekem sokat rontana a mindennapokon. Persze ki tudja, meg lehet szokni lehet. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.16. 12:41


Félúton az igazság. Nyilván nem kell beengedni a hordákat. De az hogy ilyen össznépi hisztéria lett belőle, azt a kormány érte el. Ez volt a céljuk. Barna bőr = migráns. Migráns = terrorista.
Ha az ország megvédése lenne az elsődleges cél, akkor nem plakátozni, M1-ezni és nemzeti konzultálni kellene. Ezek politikai célokat szolgálnak kizárólag. Kicsit sem lenne rosszabb az életünk nélkülük.

És hol jobb élni? Nem hiszem, hogy a terrorfenyegetettség annyit rontana a mindennapokon, hogy egy átlag angol rosszabbul élne Londonban, mint az átlag magyar Bp-en. Néhány százezer honfitársunk magyarként is jobban szeret Londonban félni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.11.16. 10:18


Jaja. Dehogynem. Meg a cigányoktól való folyamatos félelem.
Csak az ellenzéknek most jól jön, hogy azt mondhatja, hogy a kormány a félelem állapotába vitte az embereket.
És amúgy mennyivel jobb így és itt félni, mint mondjuk Brüsszelben, Párizsban vagy Londonban...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.11.16. 07:59


http://index.hu/belfold/2017/11/16/perb ... ropaganda/

Es biztos, hogy csak a kornanypropagandanak koszonheto a dolog? Az nem lehetseges, hogy a folyamatos, migransok altal elkovetett terrortamadasok is az okok kozott vannak?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.15. 09:59


na akkor mégis beidézem:
ő is csak továbbra is nevén nevezte őket:
https://kuruc.info/r/4/179433/
aztán kapta az eljárást a nyakába

Az egyház szerint az óvodai és általános iskolai időszak különösképpen az identitások "kreatív felfedezésének" ideje, ezért arra buzdítja az oktatási intézményeket, hogy engedjék, hogy fiúk és lányok egyaránt magukra aggathassanak tiarát, bukósisakot, szuperhős-köpenyt bármiféle megjegyzés nélkül.
RIP iskolai köpeny :(


amúgy megértem a prioritásod
engem viszont ez zavar jobban. Az egészségüggyel eddig hálistennke nem volt gondom sok (kopkopkop)(BP-en nyilván könnyebb, és igen, tudom a helyzetét, és valszeg lesz is gondom majd, hisz elkerülhetetlen), oktatástémát ignorálom, mivel nem akarok gyereket, akit aztán napi szinten kell végigvezetni az iskolás éveken, hogy félre ne vigyék az agyát - és a nemét :) ), autóval nem járok (szlalomozok a motorral eleget), bkv katasztrófa valóban (ma reggel is borzasztó volt, de most elég egy járművel járnom és Pestet nem kell érintenem), cigányokkal ritkán találkozom, meg nem ver senki (kopkopkop), nem lakom szar környéken, és nem pályázom közbeszerzésre :D
Szóval jelenleg elméleti problémáim vannak legfőképpen. Gyakorlatban épp csak az, hogy fél éve nem találok megfelelő kivitelezőt lakásfelújításhoz :).
De minden meg tud változni pillanat alatt így vagy úgy ezzel tisztában vagyok.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.15. 08:45


Hát nem tudom. Nálam nagyon máshol vannak a prioritások. Ha működne az egészségügy, nem omlana a nebulókra és a tanárokra az iskola, nem lenne túlélőtúra a tömegközlekedés, nem kellene slalom módban közlekedni a főutakon, nyerhetne halandó is közbeszerzést, a közbiztonság nem utópia lenne, stb. akkor én bele tudnék nyugodni, hogy a buzeránsokat és aberráltakat hivatalosan nem nevezhetnénk nevükön.

Tudom ennél bonyolultabb a dolog, mert valahol közös gyökere van a kaffer hordák európára szabadításának és a transznemű/buzi/leszbi jogok harsogásának, de ez utóbbi tényleg nem zavar. Én továbbra is nevén nevezem majd a fartúrókat és röhögök a harmadik rublikán. Egyébként ennél is fontosabb, hogy az evolúció is csak röhög rajtuk :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.15. 00:23


csak ma annyi szart olvastam külfödlről a nemi megnevezések, megszólítások és társai kacsán, hogy már beidézni sincs kedvem. Örülök amíg még békés országban élek, és lassan tényleg a mi kis hazánk marad a béke és biztonság földje egyedül... egy ideig
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.14. 23:39


szép tomm
szívesen olvasom az ilyen privát sztorikat

https://nemzeti.net/gigamecset-epulhet- ... 04999.html
meg az anyátok úristenit
tiszzta Age of Empire és társai ugrik be. Bemegyünk ellenséghez és gyorsan felhúzunk saját épületeket a terjeszkedés végett
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.11.14. 18:36


http://index.hu/kultur/2017/11/14/okova ... kinevezes/

Ez egy csodalatos tortenet. Egy ismerosom az operahaz zenekaraban hegedus. Ill. Gondolom a hegedumuvesz lenne a helyes. Szoval o meselte, hogy ugyan messze nem fenekig tejfel ott az elet, okovacs a sz.rt is kihajtja beloluk, viszont mind szakmailag, mind anyagilag elegedettek a helyuklel az ott dolgozok(persze ki ne szeretne tobb penzt kapni). Ugyhogy szo nem volt semmifele sztrajkrol. Egeszen egyszeruen a szakszervezeti tagok -az operahaz dolgozoi- megkerdezese nelkul a szakszervezet ugy hirdetett sztrajkot, hogy a tagoknak sms-ben kuldtek meg, hogy akkor most sztrajk van, ugyhogy munka nincs. Persze maguk az erintettek, mivel abszolut nem ertettek ezzel egyet, magasrol tettek az egeszre. Ezert lett csak meghirdetett az a sztrajk.
Amugy tobb helyrol is azt hallottam, hogy elotte nem volta jellemzo a telt haz. Most allandoan azzal fut, honapokra elore kell megvenni a jo jegyeket, amit a meccsek miatt alig-alig tudok megtenni, ami rendkivul sajnalatos. A repertoarjuk fantasztikus. (A musorfuzetet nezve tenyleg kihajtanak beloluk mindent)

Szep dolog a poltika
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.14. 12:59


ez annyira lehetetlen, hogy kár szót is vesztegetni rá
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.11.14. 10:54


Most nem azer a husz fillerert, de... gondolj bele. Ok, utalnad az osszellenzeki osszefogast. De az utalaton kivul el tudod kepzelni, hogy egy ilyen vegyesfelvagott kormany kepes lenne barmire is? Mindenki a sajat, mondvacsinalt (vagy valos uzleti) erdekeit vedene, mi meg nezhetnenk, mint rozi a moziban, hogy miert kell megint az imf a csod elkerulese erdekeben stb. Annyi lenne minden oromunk, hogy nem epul tobb stadion. Mar, ha ez onmagaban barkinek is oromet okoz....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég