Rómaiak a válogatottban

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.15. 13:02

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.15. 11:11


akartam is kérdezni, hogy jelenlegi formáról vagy jelenlegi keretekről beszélünk
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.15. 10:17


Azért nehéz így súlyozni, mert az olaszok Venturával tényleg szarabbak annál, ahol a listámon szerepelnek. De míg náluk számomra Ventura a lefelé kilógó kivétel, addig pl Belgiumnál a szintén béna Martinez nem rosszabb, mint az elődei. Náluk tradíció a tudatlan szövkap és ezt "be is áraztam" tudat alatt. A belga keret überbrutál. Német szint. De Wilmost, Leekens, Wassaige... hahahah. Szerintem Guy Thys óta nem volt igazán jó kapitányuk. Ő pedig még gyerekkoromból ismerős :)
Brazilia ugyanez (Tite névvel hogy lehetne komolyan venni vkit? Jó hogy nem Bubu:)) és a franciáknál is csak Deschamps lóg ki felfelé. Domenech, Lemerre vagy az a nemtudomhogyhívják faszi aki a válogatott után a Spursnél 2 hónap alatt írta ki magát az edzői szakmából... egyik bénább, mint a másik.

Márpedig mint tudjuk nincs fontosabb tartozéka a csapatnak, mint az edző. Abban pedig Olaszország a legerősebb.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.15. 00:14


nem mondtam hogy rossz, de szerintem nem jobb
vannak benne jó nevek, de a régiekben is voltak

és igen F.Totti, elfogult vagy. Bár én is , és mégis...
nézve a listádat, nálad a francik alig előzik az olaszokat, pedig szerintem sima verés lenne. Bár olaszok sok gólt nem szoktak kapni az igaz :)

a spanyolok nagyon nagyon jók lesznek, a németek alapból azok, a belgák iszonyat erős kezdő 11
argentinok nagy bajban vannak, de van még fél évük
brazilok rejtély

de ha megnézed, a topcsapatoknál kiemelkedő csatárok vanank
ok a németeknél talán nem, de ők a németek, ha Torghelle állna be akkor sem gyengülnének
de a többinél mindenhol. Egyedül az olaszoknál hiányzik a sztárcsatár.

de a legfőbb baj, hogy van kb 20 ember aki szóba jöhet a válogatottnál, és nemcsak azért mert ennyi a jó, hanem mert kb nincs több olasz a ligában (sarkítottam)

na mindegy, az a legszomorúbb, hogy már csak fikciózunk :(

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... ia-2603185
legalább Alissonnak megy
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.14. 23:31


feree80 írta: a védelem kiöregedőben, és van egy szintelen-szagtalan inkább mennyiségre meglevő eszetlen kpályája......onnan qrvára hiányzik egy totti, egy penge.


Donnarumma, Bonucci, Chiellini, Florenzi, Romagnoli, Rugani, Zappacosta, Darmian. 6 év a karvaly kivételével mindegyikben minimum van, az átlag életkor pedig 25 év. Minőség, mélység, tökéletes korban. Egy olasz válogatott védelme nem lehet rossz.

Veratti a PSG csillaga. A Barca évek óta majd meggebed érte. Jorginhot egész évben hívták a brazilok. Mindketten 25 évesek. De kétség kívül ez a leggyengébb csapategység. Candreva mondjuk nem rossz és Flo is használható itt, de hiányzik a 25 éves De Rossi. Fiatalok viszont vannak. Gagliardiniben és Bernardeschiben sokat látnak a szakemberek. Én kevesebbet.

Elől Belotti és Insigne fasza és jól kiegészítik egymást.

És Locatelli, Conti, Cutrone, Berardi vagy Pellegrini bármikor robbanthat.

Nem olyan rossz keret ez és nem olyan rossz utanpótlás.

Mondjuk ha tényleg Grosso következik, akkor idióta a szövetség és hiába a jó keret.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2017.11.14. 21:42


Ventura egy barom, az olasz szövetség vezetésében meg legalább olyan dilettánsok ülnek, mint a magyarban. Én osztom F.Totti véleményét, szerintem ez a csapat ha nem kap egy peches sorsolást simán vb top4, amennyiben egy megfelelő szakember ül a kispadon. A fentiek következményeként azonban kiestek már a vb előtt és most megy a dráma és a temetés. Én örülnék, ha a magyar foci lenne olyan válságban, mint az olasz.
És ha már 2012-es EB döntő, érdemes ránézni a cserékre is: Sirigu, De Sanctis, Ogbonna, Thiago Motta, Abate, Di Natale, Giaccherini, Borini, Giovinco, Diamanti, Nocerino. Közülük azért nem sokan férnének be a mostani csapatba
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.14. 20:51


Trigo, tuti elfogult vagyok, de az én rangsorom vmi ilyesmi:
1. Németország 100
2. Spanyolország 85
3. Franciaország 75
4. Olaszország 72
5. Brazília 70
6. Argentína 65
7. Belgium 64
8. Portugália 60
És igen, valahol itt jönnek a lengyelek, angolok, uruk, dánok, kolumbiaik, mexikó, meg akit még kifelejtettem :)

Szubjektív. Az enyém :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2017.11.14. 19:45


sztem az olasz válogatott most jutott el oda, ahová a németek a 2000-es évek elején, ergo a sikertelenségbe, akkor a németek megreformálták az utánpótlásukat, és megtöltötték újra a stadionokat, azóta meg ontják a tehetségeket, akár honosított akár szintiszta német az illető, és ugyé az eredmények is jönnek.

már a selejtező kezdetekor, vagyis jobban mondva ventura kinevezésekor mondtam, hogy kicsi a merítési lehetőség, ez sztem beigazolódott, ez az olasz válogatott generáció váltás előtt/után/közben jár, de nincs megfelelő utánpótlás, szép és jó a primavera és a primavera kupa, de lófaxt sem ér, ergo reformok kellenek, ami per pill adott, van 2-3 olyan csatáruk, akire már lehet azt mondani hogy nem 1 idényes csóka, de a védelem kiöregedőben, és van egy szintelen-szagtalan inkább mennyiségre meglevő eszetlen kpályája......onnan qrvára hiányzik egy totti, egy penge.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.14. 18:02


http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... nk-2603029
na ezt az embert picit irigylem
lehet még a könyvet is elolvasom
jó kis könyvreklám volt :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.14. 17:48


:D :D :D :D
bocs
de
:D :D :D :D

(igen a podcastben hetekkel ezelőtt asszem. Akkor is meglepődtél itt rajta, mondtad meghallgatod.)

a felsorolt válogatottakkal van a mostani egy szinten igen kb - keretileg. Ezért mondtam hogy vagy egyre rosszabb vagy stagnál. Ha arra hoztad példának, hogy azoknál a mostani erősebb, akkor szerintem ez nagy tévedés
ugyanaz volt a gond akkor is mint most - nincsenek csatárok
Pazzini bohóc? Immobile nem az? Eder nem az? (Insigne jobb)

És ők Prandellivel a döntőbe jutottak, miközben toltak a németek ellen eg yolyan meccset, hogy azt hittem soha senki nem veri meg őket többet.
csodák mindig vannak. Mint tegnap a svéd csoda. De azon az EB-n sem volt erős az a keret, csak a csillagok jól álltak.

Ha lenne edzője a mostani keretnek, vébé top 4 csapat .
KIsebb csodával oda tudnának érni talán, talán. De ettől még messze nem hívnám vb-esélyesnek. Akik kimagaslanak jelenleg: spanyol, francia, német, belga és talán brazil (mindenki annak mondja, és megszokásból legyen:)). Utána jön egy rakat válogatott közel azonos erővel: angol, argentin, portugál, lengyel (bizony), uruguay, talán kolumbia, horvát, svájci, talán szerb, és talán svéd. MOst a kijutottakat mondtam. Az első adagba SEMMIKÉPP nem raknám az olaszokat. Nem leheteteln elérniük azokkal szemben sem jó eredményt egy tegnapi kerettel, de az erőn felül lenne és ritkán. A második csoportba valók szvsz. Onnan pedig vb-esélyesnek soha nem neveztem volna őket. (Cavani-Suárez kettőssel azok lennénke :))
De ez csak az én véleményem
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.14. 17:22


Trigoria írta:
mert vagy 8 éve nem volt ilyen erős olasz keret
:?: :?: Baumstark Tibi 2 :D
szerintem ennél gyengébb keret nem volt mostanság. Folyamatosan gyengül, vagy stagnál. És ma reggelre a visszavonulók miatt még gyengébb lett.


Mikor mondta? Podcast? Nem hallgattam még meg őket.
Az elmúlt 8 év ;) legnagyobb hiányzója Pirlo.Ő pótolhatatlan, de Veratti azért rá fog közelíteni. Buffon sem lett jobb a korral, de sokkal rosszabb sem. Tavaly még Neuer mellett a világ legjobbja volt. A védők közül Barzagli 8 éve nem is volt válogatott, Bonucci simán jobb most, Chiellini is.
Elől pedig óriási a javulás. Iaquinta- és Pazzini-féle bohócok játszottak nem kevés meccset. Hozzájuk képest a mostaniak lényegesen jobbak.

De nézzünk pár csapatot. Mondjuk a 2010 vb alapcsapat így nézett ki: Buffon, Criscito, Chiellini, Cannavaro (2006 után cefet szar volt), Zambrotta, De Rossi, Pepe, Camoranesi, Montolivo, Iaquinta, Gilardino.
2012-ben ők játszották az EB döntőt: Buffon, Chiellini, Abate, Marchisio, Balotelli, Cassano, Barzagli, De Rossi, Montolivo,
Bonucci, Pirlo.
2014ben pedig már majdnem a mostaniak játszottak, de Balotelli volt a csatár és Palotta az egyik védő.

A 2012-es EB csapatra mondanám, hogy nevek alapján hasonló szint, de egy egészséges Belotti, jobb mint Balotelli. Abate meg szimplán szar. A 2012-es Cassano is messze van Insigne jelenlegi tudásától. És ők Prandellivel a döntőbe jutottak, miközben toltak a németek ellen eg yolyan meccset, hogy azt hittem soha senki nem veri meg őket többet.

Ha lenne edzője a mostani keretnek, vébé top 4 csapat .
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.14. 16:25


ja, egész jó írás

amúgy most jön az, hogy az olaszok is látják mi a gond náluk, de nem változik semmi?
mint nálunk

http://index.hu/sport/futball/2017/11/1 ... ncsen_szo/
a Darmianos 200%


durva amit átélhetnek tegnap óta érzelmileg. Sosem érezték.
De még durvább, hogy velük érzek. És így én már a magyar válogatott után egy újabbal élem át ezt (persze lightosabban azért, elvégre magyar vagyok):S :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.11.14. 15:22


hát ha egyszer azt mondta , hogy "cazzo"? csak szöveghűen fordítottak :lol:
egyébként egész jó , informatív írás.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.14. 15:08


http://index.hu/sport/futball/2017/11/1 ... i_a_vb-re/
és megint egy cikk, amiben a káromkodás már nem gáz
hova züllik az index? költői kérdés volt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.14. 14:30


mert vagy 8 éve nem volt ilyen erős olasz keret
:?: :?: Baumstark Tibi 2 :D
szerintem ennél gyengébb keret nem volt mostanság. Folyamatosan gyengül, vagy stagnál. És ma reggelre a visszavonulók miatt még gyengébb lett.
. A spanyol és a német válogatott áll csak picit felettük.
picit? PICIT????
na jó erről kár is vitázni, mert már mindegy :(

amúgy jah, évtizedek óta tudjuk, hogy az olaszok ellazsálnak meccseket. De egy ideje (pár éve) már azt gondolom, hogy kevesebb a lazsálás, és több az enynittudnak sajnos.

cejas: nagyon jó kis elemzés

azért van nagy ajvék arrafelé:
Ivan Zazzaroni, a lap munkatársa: „Elfogadhatatlan szégyen, kitörölhetetlen blama. Apokalipszis, katasztrófa, egy tragédia.

http://www.nemzetisport.hu/foci-vb-2018 ... le-2603051


http://www.nemzetisport.hu/foci-vb-2018 ... ol-2603069
Mostantól a fiatalok veszik kézbe az irányítást, remélhetőleg többre viszik, mint mi.
Mondja ezt világbajnokként :D

http://www.nemzetisport.hu/foci-vb-2018 ... an-2603039
„Általában háromfős csoportokban megyünk melegíteni. Csak annyit mondtam, érdemes lenne inkább a csatárokat elküldeni, és Insignére mutattam – igaz, természetesen én is szerettem volna beállni. A kapitány remek fickó, elnézést, ha bárkit megbántottam ezzel”

milyen szépen visszalapátolta a szart a lóba :D


+1
http://www.nemzetisport.hu/foci-vb-2018 ... an-2603041
az ARC :D Zweden :D
azért örülnék ha visszatérne a vb-re. POfátlan lenne, de olyan Zlatanos :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2017.11.14. 10:54


Na Barzagli is bedobta a törölközőt, egy korszak lezárult :S
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.11.14. 10:04


Ohhh
Nem is tudom miert gondoltam.4et. De ebbol a szempontbol mindegy
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.14. 09:28


Ötöt? Mondjuk a 70-es brazil csapat olyan erős volt, hogy az már csalás. Jogos, hogy azt az ezüstöt is konvertáljuk arannyá ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.11.14. 09:22


Az olasz valogatott mindig is a kotelezo minimumot hozta. Ebben voltak szintr ertheterlen buktak, de az olyan meccseket, mint a tegnapi, 10bol 10szer hoztak. Ezert voltak felelmetesek es ezert nyertek 5 vb-t. Es ez most szepen eltunt...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2017.11.14. 09:17


Az olasz válogatott mindig hajlamos volt elunatkozni vagy ellébecolni meccseket. Nem a tegnapit, hanem úgy általában. Macedónia, Bulgária, Ciprus stb. Új-Zeland, Szlovákia... Az utolsó előtti vb győzelem alkalmával az említett 3 döntetlen a csoportmeccsek során.
Ez már nem működik. Miért? Eddig Olaszország kiemelt volt az eb és vb csoportokban. Lehetett egy-két meccsen lézengeni, megvolt a csoportelsőség. Most más a helyzet. Sok múlik a sorsoláson, de innen duplán nehéz.

Tegyük fel, hogy véletlenül Anglia, Franciaország, Spanyolország és Németország egy selejtezőcsoportba kerül. 2 év alatt a vereségek és döntetlenek hatására a fentiekből 2 csapat visszacsúszik a világranglistán és a csoportjukat magabiztosan vezető görög, svájci és orosz válogatottak beelőzik őket. Következő sorsolásnál megint több nagycsapat egy csoportban.
Nézzétek meg a hollandokat. Egy kis visszaesés és borzasztó nehéz visszaküzdeni magad. Ez vár az olasz válogatottra is. A sorsoláson sok múlik, de lehet, hogy a franciák vagy a németek csoport ellenfelek lesznek.

Nagyon fontos minden válogatott meccset megnyerni. Ha barátságos meccs van és arra is adnak pontot, akkor azt Andorra és Luxemburg ellen leszervezni, bár tudjuk, hogy ők is nagy erőt képviselnek manapság. :D

Egyébként pedig volt egy oda-vissza meccs és a svédek voltak jobbak. Tényleg botrányosan középszerű válogatottal, de a spanyolok, németek, franciák rommáverték volna ezt a svéd csapatot.

Belotti sérült volt, Gabbiadini és Eder alig játszanak és nem is az a szint. Tényleg érdekes választások. Egyértelműen Ancelotti várható.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2017.11.14. 08:51


Nézzük a jó oldalát, lesz egy nyugodt nyarunk. Max az esti meccsekbe fogok belenézni, de azt is csak megszokásból. Na jó, ha Nainggolan megy és játszik, akkor egy kicsit a belgáknak szorítok majd. A rómaiak egyébként a jók között voltak, úgyhogy ennek örülhetünk, bár a kedvük gondolom most nincs a fellegekben.
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.14. 08:43


Sztárcsapat élére sztáredző. Pont. Olyan csak 20 évente egyszer van, hogy egy kis csapatoknál eredményes edző egyből nagyot alkot egy top csapatnál. Nem azért mert ne lenne meg a szakmai tudása, hanem mert hiteltelen. A játékosai nem hisznek eléggé benne, nem tisztelik, a fejekben ott lesz a gondolat, hogy "oké, megcsinálom, de mi az értelem". És akkor már egyből nem is úgy csinálod. az első pofonnál dől a dominó. Itt pont ez történt. A spanyol 0-3 után teljesen elveszítette a csapatot Ventura. kikezdte a sajtó és a szakma is. egyszerűen nem volt hitele.

Nem mondom, hogy nincs ellenpélda, de könyörgöm pont Olaszországban??? Az olasz foci az edzőiről a leghíresebb. Igen, a szövetség épp annyira felelős, mint Ventura. Vagy felelősebb. És igen2, k.rva jó lesz annak szurkolni, hogy égjen be minden nagy. :(

azért rohadt dühítő ez, mert vagy 8 éve nem volt ilyen erős olasz keret. Végre volt nemzetközileg is jegyzett csatára a csapatnak. Insigne és Verratti két zseni. Jorghinot már rég honosítani kellett volna, akkor nem egy ilyen meccsen kerül mély vízbe. Nagyon jó ő is. A gobbo védelem utolsó nagy tornája lehetett volna a vb. Candreva és Darmian is nemzetközi klasszis. A két római srác pedig szintén nagyon jó. Chiellini mellett Florenzi volt a csapat legjobbja most is. Szétb@sz az ideg, ha ebbe így belegondolok. Jó edzővel komoly vébé-esélyes csapat. A spanyol és a német válogatott áll csak picit felettük.

Conte, Allegri, Sarri, Spalletti, Ancelotti, Ranieri, Capello, Carrera, Giampaolo, Gasperini, Inzaghi, Prandelli, Di Francesco... és egy Venturára bízzák a válogatottat. Agyrém.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2017.11.14. 08:57-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2017.11.14. 08:03


Jogos...per pill én sem tudom kinek szurkoljak, de várj, megvan, IZLAND :D

Amúgy közben DDR mellet Chiellini is bejelentette a visszavonulást, Barzagli jön, ő az utolsó a VB-t nyert csapatból :S
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.11.14. 07:47


En nem buffont sajnalom, hanem magamat.
Kinek fogok szurkolni? Hogy mindenki essen ki?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2017.11.14. 07:36


Ventura kinevezésével annyira nem volt bajom, a Torinonál elég jól teljesített, megérdemelte az esélyt és nagyon készült is rá, emlékszem még nem is kellett "kivásárolja" a szövettség, hanem lemondott, hogy kapitány lehessen.

Sajnos a lelkesedés ide tova a döntéseit a mai napig nem tudom megmagyarzáni, olyan érzés volt sokszor, mintha szándékosan gyengített csapatot küldene fel, vagy megmondta volna a csapatnak, hogy csak nyugisan. Olyan emberek kaptak behívót, akiket nem tudom mi alapján válogattak be stb. Ez az utolsó két meccs pedig csak hab volt a tortán. Tökéletesen idézte azt, hogy ő egy olyan edző, aki kis csapatokkal bentmaradásért küzd, nem pedig bajnoki címre hajt. Egy percig nem idézte a labdabirtoklást leszámítva egy nagycsapat látszatát tegnap a válogatott. Svédországban is a "döntetlen elég" alapon játszott az egész csapat, meg is lett az eredménye...egy jó nagy maflással tértek vissza. Jön a mindent eldöntő meccs...erre mit tesz? Gabbiadini kezdő...mivan?? Milyen alapon van fent egy olyan játékos, aki szinte gólt sem rúgott még a szezonban? Egy olyan meccsen, ahol nagyon kell a gól, azt hitte, hogy megtáltosodik? A bomba formában levő Insigne és szintén az utóbbi időben jól teljesítő El Shaarawy a padon csücsül. No comment...

Lehet bírálni a Svédeket is, hogy nem tettek semmit a két meccs alatt s ők sem érdemlik meg, de tőlük senki nem is várt mást csak biztonsági focit. A tervük pedig bevált...ennél vékonyabban nem is lehet kijutni egy VB-re, mint ahogy ők tették, pont egyenlőség a Hollandokkal és egy potyagól az Olaszok ellen, de bárhogy is bírálni próbáljuk őket, a munkát elvégezték és kint vannak.

Az elmúlt évek alapján érett ez a pof, csak azt hittem megint max kiesnek a VB csoportból s azzal le lesz járatva...de, hogy még ki se jussanak egy olyan válogatottal szemben, akiknek a játékosai a Crotoneban játszanak? Erre nincs mentség...

Nagyon sajnálom Buffont, DDR-t és a többieket...így búcsúzni a válogatottól tényleg nem a legszebb :(
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég