Rómaiak a válogatottban

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.19. 13:16


uhh tényleg :oops: :D
rémlett, hogy mintha ment volna valahova, de lusta voltam utánanézni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.11.19. 08:17


Eltekintve a tegnapi 4:1-től, ja :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2017.11.19. 00:28


A Nantes-nál mondjuk lehet nem gondolják úgy, hogy ráér......
Nem is szerepelnek rosszul vele.
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.18. 23:50


teljesen érthető a két klubedző, messze a vb
Carletto útjai kifürkészhetetlenek, de valszeg már tudja melyik sztárcsapathoz megy
Ranieri meg g.cire ráér :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.11.18. 23:44


Carletto beintett, mondván más tervei vannak. Allegri és Spal azt mondta, most még nem. Claudio viszont úgy nyilatkozott, hogy ha jönne ajánlat elgondolkozna rajta, de a dolg persze nem csak rajta múlik....
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.17. 09:42


ez szép tőle
Tehát ezen a meccsen a rómásoké voltak a legnagyobb és legszebb helyzetek, a legérdekesebb történés a padon, és a meccs után is odatették magukat :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.11.17. 08:43


Csak egy adalék DDR-hez. Nem volt eddig belőle hír, de a svédek közül most többen elmondták. A stadion elhagyásakor DDR felszállt a svédek buszába, és elnézést kér a játékosoktól, amiért a stadionban kiofütyülték a svéd himnuszt, és egyben sok sikert kivánt nekik a VB-re!
8) :D :D
(hát ilyen az a DDR: sokat hibázik, gyakran elveszti a fejét, durváskodik is néha, és az ember akkor a fenébe kívánja, de egy igazán remek ember, nem először adja tanubizonyságát. )
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.11.16. 09:45


és a digó válogatott akkor melyik topikba való? :lol:

Amúgy bejelentkezett , minteformer, szövetségi elnöknek újra Albertini, aki annak idején alulmaradt Tavecchio-val szemben. Ha véletelnül megszavaznák, akkor akár még jöhetne is Carletto szöv. kap.nak.
Ha minden marad a régiben, tuti nem jönne
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.16. 09:23


Társalgóban nyitottam egy VB-topikot
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.15. 23:26


cejas erre ezt írtam pont, idézem:
Na igen, azt én sem. Ahogy azt sem , hogy a hajszálon kijutó Argentína hogy lehet asszem épp 3. a listán. (bocs megnéztem portugálok beelőzték őket épp 1 ponttal), a ki se jutó Chile 9. , az újra szárnyaló spanyolok csak 8. , a bukdácsoló Kolumbia még mindig az előkelő 13., és végül az olaszok (akik amúgy tényleg nem sok meccset buktak el )15.


amúgy mondtam én , hogy a vb előtt sok csapat fog az olaszokkal játszani. Jó kis edzőmeccsek lesznek az ellenfeleknek. Bár olaszok dacból leszarhatnák őket.:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.15. 23:22


legyen így

amúgy a három rómásnak milyen szar lesz szombaton a derby
ha kijutottak volna, visszatérnek, és olyan lelki plusszal állnának a Lazio ellen, hogy csak na
így meg....
perzse igaz ez Immobilére is pl

csalódottak csatája
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2017.11.15. 23:22


Kíváncsi voltam a világranglistára. A lengyelek a 6. helyen? Az EB-n nem voltak éppen észbontóak, sok döntetlen. A VB csoportjukban pedig Kazahsztán mellett Dánia és Románia volt a legnagyobb ellenfél. Kazahok ellen döntetlen, Hollandia barimeccsen elverte őket, sőt barimeccsen veretes döntetlen a szlovénok és a litvánok ellen, Dánia 4-0-ra gázolta őket selejtezőn. Csoportelsők. Oké és? Az ellenfelek nem veretesek. Ja tudom, ezt nem mérik. Se a nagy tornákon nem voltak döntő közelében se nem brutál a sorozatuk. Persze előzik a franciákat és a spanyolokat. MIVAN? 4 éve negyedikek lettek a selejtezőcsoportjukban. Ja tudom, az már kevésbé számít.

Svájc? Nagyon durva csapat tényleg, na de hogy jobbak az olasznál? VB selejtezőn a portugálok ellen vereség, barátságos meccsen a belgák, írek, bosnyákok ellen vereség. Hol jobb ez a sorozat, mint az olaszoké? Ez a svájci egy középcsapat, amelyiknél van 10 jobb európában. És azok ütik is őket.

Na persze az olaszok már le is szerveztek egy barátságos mérkőzést az Angolokkal.

Közben megtaláltam a szorzókat. Barátságos meccs 1x, VB selejtező 2,5x, EB (selejtező nem) 3x, VB meccsek 4x. Nah, majd Dánia, Svédország és az oroszok is előzhetnek. :-) Egy VB-n nyert meccs Togo ellen annyit ér, mint az olaszoknak 4 barátságos az angolokkal, franciákkal, németekkel és a belgákkal. Ja bocs, többet, mert az olaszok nem nyerik meg mindet. :-)
Sebaj, két év múlva lehet selejtezni a németekkel és hollandokkal egy csoportban...

Szóval tényleg ez a két csapat nagyon gáz, hogy itt szerepel. Biztos jól számoltak, de most tényleg? Látszik, hogy bármelyik nagy focinemzet kalapálja a lengyelt és a svájcit. De majd megnézem a VB elődöntőben Svájcot.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.15. 23:13


Oké Trigo, ejtsünk mert tényleg túlbeszéltük.
Belottira meg visszatértünk 2 év múlva, amikor már 16ban lesz. ;)
(tudom, ettől most még nem okvetlenül sztár)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2017.11.15. 22:42


Az érdekes, hogy sokan a közelmúltban keresik a bukás okát. Ugye a sok "középszerű" külföldi. Mikor volt az, hogy max. 3 külföldi lehetett a csapatban? Régen...
Tényleg történtek lépések, de a "bajnokság olaszosítása" lassú és egyelőre semmi eredménye nem látszik. 2 éve elkezdték ezt az évente rakj több helyi srácot és futballolaszt a csapatba. Nem is tudom, kik ezek nálunk. De Rossi, SES, Flo, Pellegrini. Talán Ninja, a sérült Pellegrini. 3. számú kapus is számít? :-) Szóval tényleg nem látszik. Jobbszélső poszton elég vékonyak vagyunk, de Verrét jól elzavartuk kölcsönbe, mert Defrel annyira jobb. A Pariginis híreket meg ne is mondjátok, mert minek egy jobbszélső ha van egy kurva jó fiatal és olasz jobbszélsőnk. És még EDF sem lenne akadály, gond nélkül betenné a srácot.
Kicsit radikálisabban kellene emelni az olaszok létszámát, szervezni egy normális U21-es bajnokságot vagy a C ligában fiókcsapatot üzemeltetni (a félprofik hülyesége miatt ne legyen normális válogatott...).

Szóval igenis szövetség szinten kellene kicsit turbózni a dolgot, mert megint csak partra vetett halak a fiatalok. A németeknél Löwnek van vagy 40 játékosa, akivel számolhat. Nem sztárok, de arra jók, hogy a svédeket lemészárolják. Válogatott szinten hihetetlenül feljött az elmúlt években a német csapat. F. Totti biztos tudja a sulifoci stb. hátterét.
Egy kis U21-es EB történelem olasz módra: 1992 - győzelem, 1994 - győzelem, 1996 - győzelem, 1998 - nem kvalifikált, 2000 - győzelem, 2002 - elődöntő, 2004 - győzelem, 2006 - csoportkör, 2007 - csoportkör, 2009 - elődöntő, 2011 - nem kvalifikált, 2013 - ezüstérem, 2015 - csoportkör, 2017 - elődöntő...
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.15. 22:32


közben jó kis beszlégetést folytatok fb-on Tibivel
és de, a kavilifkációs rendszert hibáztatja :wink:
Idézek tőle:
Illetve egy dolgot hadd kérdezzek vissza, amit felvetettél: szerinted igazságos az a világranglista alapú kvalifikációs rendszer, amelyben Románia és Wales az első kalapba kerül, mert évek óta okosan választ magának ellenfeleket felkészülési meccsekre? Ettől még igaz, hogy az olaszoknak így is ki kellett volna jutniuk, de azt fenntartom, hogy ez a rendszer nem jó.

Ebben félreértettél, mert valószínűleg félreérthető is voltam. Én nem gondolom azt, hogy a világbajnokoknak automatikusan első kalap vagy esetleg kijutás járna, a négyszeres vb-győzteseknek sem. :) De szerintem kellene, hogy legyen jelentősége a korábbi vb-eredményeknek valamilyen súllyal a csoportbeosztásoknál - leginkább erre gondoltam, amikor a patinát hoztam szóba. Attól még ugyanúgy meg kellene vívni a selejtezőt, csak nem ugyanabból a pozícióból.
Ha csak a tétmeccsek eredményei számítanának, akkor sem tudom elképzelni, hogy Románia megelőzi Olaszországot vagy Franciaországot.


Na de hagyjuk is ezt, a válaszomban kifejtettem azt amit te is írtál hogy rossz az egész rendszer globálisan:


na de tényleg elég ebből.
egyetértünk F.Totti a lényegi kérdésekben megint.

és mindig félreértesz. Az olasz válogatott védelme és kapusa a világ legjobbja, ezt tudjuk, zárjuk le, pont. De ezzzel nem nyersz meccset. Láttuk. Azt is mondtam hogy igen a németeknek nem kell sztárcsatár, mert ők a németek :)

Támadószekció! Lentebb írtam, hogy nem sztárcsatár kell, hanem világsztár a támadószekcióba (aki akár csatár is lehet, nem árt:))!

nsoscikk:
Tegyük hozzá: nem a Transfermarkt pikkel az olaszokra, a futballvilág elemzésével foglalkozó CIES Football Observatory friss ranglistáján – melyen a játékosokat potenciális átigazolási díjuk alapján állították sorba – a 66. helyen bukkant elő az első olasz: Andrea Belotti.
66 banyek!!! Én kedvelem Belottit, de csak elfogultan nem lehet látni, hogy ő nem sztár. Higuaín pl, ő sztár.

Egy jó edző össze tudja rakni őket úgy, hogy egy rossz edző által összerakott jobb csapatot leverjenek. De egy vb-győzelemhez ezt vagy háromszor meg kell tenniük. Minimális sansz. De van sansz.

na, szerintem ejthetjük a témát ha gondolod. :) Nem mindenben fogunk dűlőre jutni.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.15. 22:16


Na futi közben meghallgattam a reggeli start videót és ezzel le is fűznék a Baumstark vonalról. Szó szerint kimondja, hogy nem a kvalifikációs rendszer a hibás, mert aki nem rúg oda-vissza gólt a svédeknek, az nem érdemel kijutást. A felelős leginkább Ventura. A rendszerkritika annyi, hogy valószínűleg nem a legigazságosabb.

Én ennél sarkosabban látom. A rendszer szar és igenis felelős az olasz kiesésért. A Fifa is az, mert a sok korrupt vén farok olyan földrészeknek osztott kvótát, ahol fizettek nekik. És ez volt az elsődleges szempont. Sehol semmi sportszakmaiság vagy igazságosság.
Oké, tudták előre hogy ez a szabály. Az is egy szabály hogy aki hatost dob, azt főbe lövik. Ha előre tudod, attól még nem lesz igazságos.
Ha nem a concacaf zonának jutna 3.5 hely, a majmok bolygójának 9, Ázsiának meg vagy 6, akkor nem kellene Európában az olaszoknak a spanyolokkal meccselni az egy tuti kijutó helyért. Nonszensz. Mindenki veszít vele.

Ez az olasz csapat jó. Klasszis játékos nincs? Aha, akkor Bonucci, Buffon, Chiellini, Veratti és Insigne mi? A posztján mindegyik top 3as játékos. A világ legjobb válogatott védelem. Az egyik legjobb mélységi irányítója. A világon ez a csapat játsza legjobban és rutinszerűen a 3 védős rendszereket. Ehhez tökéletes szélsői vannak. Igen Belotti gyengébb mint az argentin vagy brazil csatarok. De Timo Werner jobb? És Rodrigo? Oké, Morata jobb, de a spanyol meccseket sem a csatárok döntik el. Akinek persze a sztárról csak CR7, Messi vagy Neymar ugrik be, az fanyaloghat Belotti nevét hallva, de az olasz világbajnok csapatoknak Peppino Meazza volt az egyetlen igazi vilagklasszis csatára. Kicsit más korban.

Egy igazi jó olasz edzővel ez a csapat vébé esélyes.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.15. 20:49


ott a tévút, hogy ezt ő érvként hozta fel, és de, volt összefüggés
mégpedig hogy EZÉRT (is) elfogadhatatlan, hogy a rossz rendszer miatt nem jutnak ki
tehát hogy mivel a FIFA-nak ez hatalmas veszteség, ezért kb oldja meg, hogy ne fordulhasson ez elő. Tisztán érthető, hogy erre gondol.

30-as évek? 54-ben voltunk világverők csókolom :)
összehasonlítani? eldöntés kérdése hol húzunk határt, de elve elhibázott ez az egész patinás érvelés, épp ez a bajom

van vigyeó is:
https://www.youtube.com/watch?v=GxtwwH9ihpg


egy jó hsz fb-ról:
Hát szerintem meg igen, kik az olasz sztárfocisták jelenleg? Én egyedül Verrattit tudom nemzetközi szinten is minőségi játékosnak nevezni... Persze, értem, amit mondasz, nem tűnik fel, ha 5-6-7 ilyen ember a pályán van, és mellette van 2-3-4 Del Piero, Pirlo, Totti, stb. szintű játékos. De ez az arány borult most fel, meg lehet nézni, hogy pl. a dán válogatottnak is mennyit jelent Eriksen, a lengyeleknek Lewandowski, a walesieknek Ramsey, és Bale, pont ezek a játékosok határozzák meg egy-egy csapat játékát, szabják a fazont, döntenek el meccseket, ők jelentik a különbséget. Ennyi szürke egérhez, mint az olaszoknak van, egyszerűen kellenek az ilyen játékosok, ennyire hiányzik pl. Prilo, egy űrt hagyott maga után.


amúgy anynira tetszik amikor azokat olvasom, hogy bár a magyar válogatott tartani itt ennyi "béna" játékossal. :) Csak azt felejtik el, hogy mi is tartottunk pontosan itt, amikor elkezdtünk zuhanni. Már nem sztár játékosokokkal, csak szimplán k.rva jókkal. Aztán egyre lejjebb mentünk. Reméljük az olaszok megállnak a lejtőn.




Számos olasz lap, valamint az ország olimpiai bizottságának elnöke lemondásra szólította fel Tavecchiót, de az FIGC szerdai közleménye szerint ő a posztján marad.
Erre Damiano Tommasi, az olasz játékos-szakszervezet vezetője úgy reagált, hogy elhagyta a római találkozó helyszínét.
„Az olasz labdarúgás problémái nem oldhatók meg csupán a válogatott edzőjének kirúgásával. Úgy véljük, el kell indítanunk az újjáépítési folyamatot, és ehhez tisztújításra van szükség. Máskülönben továbbra is ugyanazt a minestronét kevergetjük, ami már sokak számára emészthetetlen” – nyilatkozta.
a jó Tomma-mester
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.15. 20:41


A nézettségnek és a kijutásnak a tt-ben sem volt ok-okozati viszonya. Vagyis a 35.percig biztos nem. Ami elhangzott az tény. Akkor hol a tévút?

A magyar és az olasz tradíciót összehasonlítani...
Egyébként az is elhangzott, higy nem a 30as évek eredményei érdekesek. De ezt pont figyelmen kívül hagyták Harasztiék.

De most lépek futni. Utána folyt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.15. 20:34


most totál félreértettél :) minden mondatban

tehát: közbevágnak igen, de értjük mit akar mondani Baumstark. De érzelemből érvel most, hallani a hangján a dühöt és csalódottságot. Hiba.
A vb-kvalifikációs rendszer rossz. Globálisan rossz. De az európai lebonyolítása nem rossz. Hogy ne kerülhessen össze egy olasz és spanyol válogatott egy csoportba , csak AZÉRT MERT MÁR NYERTEK VB-T és patinásak ????? Ez mi a f.sz???
Akkor minek a selejtezés??? Menjenek a legjobbak ranglista alapján és kész. És nem véletlenül kérdezte Haraszti teljes joggal, hogy akkor a magyar válogatott miért nincs kint??? Nem vagyunk patinás futballnemzet? Két vb-ezüst csókolom alássan.

A nézettségről úgy értettem a tévutat (te jó ég tényleg azt hiszed hogy ennyire hülye vagyok, hogy nem adok igazat neki a számokban? :shock: :D ), hogy az hogy a rák büdös f.szába jön ide???? Többen néznék az olaszokat igen. Ahogy többen néznének egy hollandot is Panama helyett, meg USA-t Costa Rica helyett. De EZ KI AZ ANYÁMAT ÉRDEKLI, ha egyszer van egy kvalifikációs rendszer? Mert ő úgy érvel, hogy azért KELL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kint lennie az olaszoknak, mert a nézettség. :D

A csatárhiány: Belottit túlbecsülöd de erősen - szvsz. És igen, nem kell csatársztár okvetlenül (bár mint elemeztem, minden jelenlegi komoly válogatottban azok vannak). VILÁGSZTÁROK kellenek a támadó szekcióban!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.11.15. 20:09


Pedig tök igaza van Baumstarknak. Mondjuk nem ezt mondta, csak Harasztiék állandó közbevágtak amikor itt tartott. Nem is hallgattam végig, úgy felhúztak.

A vb kvali rendszer szar. Egy szó ugrik be róla, de az azonnal: korrrrrrupció! Az olasz csapatnak (ennek a mostaninak is) a vébén a helye. Nem azért mert patináns, hanem mert tudás alapján ott a helye. A szar rendszer miatt estek ki elsősorban.

Trigo, a nézettségről statisztikák vannak. Baumstark ugyan csak jósol, de korábbi adatokból. Szerinted miben téved? A olaszok szarnak majd a vébére. - 25 millió néző.
A világ szerinted mennyivel jobban kíváncsi egy svéd - honduras-ra, mint egy olasz-honduras-ra? Az több, mint - 50 lesz. Hol itt a tévedés?

A csatárhiányról meg annyi jut eszembe, hogy Paolo Rossi gyengébb játékos volt, mint Belotti. A Vicenza után nem volt jó szezonja. Kivéve a vébét. 2006ban Iaquinta és a sérült Totti játszott elől. Meg az extra technikás Luca Toni. Egyik sem volt világsztár. Az olasz csapatnak nem kell csatársztár okvetlenül.
Egyébként meg ki a sztár? Mondj egy német sztárt. Argentint viszont tudok. Akkor?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2017.11.15. 20:36-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.15. 19:13


HIVATALOS: Menesztették Venturát!

na végre
amúgy itt is azt hallgatom épp, hogy mondj egy olasz sztárt. És itt elakad a tudomány...
http://www.nemzetisport.hu/foci-vb-2018 ... en-2603263

ezeket F.Tottinak mutatom főleg, és a vb-esélyes elemzésének :wink:

a Teljes terjedelemben viszont Baumstark kitart az álláspontja mellett :)
sőt, kezd nem tetszeni amiket mond
hogy azért mert patinás és hírneves és vb-győztes egy válogatott, akkor ne kerülhessen össze a másik ilyen spanyollal mondjuk a sorsoláskor
totál tévúton van amikor nézettségről, meg piacról beszél a vb-n
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.11.15. 18:49


itt írta valaki, hogy 82 arany, 94 ezüst, 2006 arany, 2018... ezüst jött volna :)

Zsolti ez nem a Transformers - A bukottak bosszúja :D :D (amit balf.sz magyar fordítók fordítottak így, mivel az valójában "A Bukott bosszúja" lenne)
nyilván valami kis fasza neve lenne, ahova ezek a válogatottak lehet pont azért mennének felszegett fejjel, hogy megmutassák, hogy nesztek tudunk mi focizni. Vagy pont nem ez lenne.
De hogy az USA hatalmas körítést rakna mellé az tuti. Én megnézném a meccseket.

http://www.nemzetisport.hu/foci-vb-2018 ... ol-2603275
http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... lt-2603119
F.Totti:
Az olasz válogatott helyzete hasonló a szintén elhúzódó krízisbe került, egymás után két nagy tornáról is lemaradt hollandéhoz. Mindkét ország nemzeti csapata tele van kitűnő képzést kapó, igen jó játékossal, ám a nagy egyéniségek, a valódi klasszisok hiányoznak. Jellemző, hogy a Transfermarkt értékbecslése alapján jelenleg a világfutball ötven legnagyobb értékű játékosából csak kettő, Marco Verratti és Lorenzo Insigne olasz – előbbi a 22., utóbbi a 48. helyen.
:wink:
jó kis elemzés a csatárhiányról is a cikkben. Ezért nem lehetnek soha vb-esélyesek addig, amíg nem lesz sztárcsatáruk (és nem jutnak ki :))
amúgy a németek ki tudták rángatni magukat a bajból, mert precíz németek. Az olaszok nem ilyen típusúak. Félek.



mindeközben:
Calcio - az olasz futball
5 órája ·
Giampiero Ventura továbbra sem hajlandó lemondani. Az olasz "szakember" 700 ezer eurót akar kapni akkor, ha a FIGC kölcsönös megegyezés alapján felbontatja a szerződését. A másik esetben pedig (ha megegyezés nélkül rúgják ki) a teljes fizetését szeretné megkapni, ami 2020-ig jár neki.
"Elnézést kérek az olasz szurkolóktól. Szörnyű lesz látni a VB-t olaszok nélkül, de ez már így marad, nem tehetünk semmit. 2 év alatt eddig csak 2 meccset veszítettem el."
(hármat de mindegy)
azt írják hsz-ben hogy a nápolyi maffia halálosan megfenyegette :D
és egy találó hsz:
Az a durva, hogy mi, magyar drukkerek is a vérét akarjuk... Akkor a született olasz mit csinálna vele??? :D Javaslom költözzön a holdra, esetleg még messzebb...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.11.15. 18:48


Na immár hivatalos A balul sikerült Ventura- avventura bevégeztetett. :bah:
Tavecchio még kűzd
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2017.11.15. 15:55


Olaszország, Hollandia, Chile, Ghána: halálcsoport lehetne a VB-n, de ott sem lesznek

94-ben a franciák is lemaradtak a VB-ről, a következőt pedig megnyerték, ebben hízhatnak a taljánok :)
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Rómaiak a válogatottban

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.11.15. 14:10


Ez a bukottak mini vb-je jó ötlet lenne?
Hát nem tudom, Trigo. Ha már nem jutottak ki a nagy eseményre, akkor jobb pihenni, mint egy ilyen zsíros kenyér tornára elmenni. Szerintem ezért senki sem fog lelkesedni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég