Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.12.06. 10:39


Jobbra tolódásom kezdete. Akkoriban már nem tudtam támogatni őszintén az SZDSZt, de a népszavazási kampányban értettem meg, hogy az SZDSZ nem magyar párt. Volt kb 10 évem, amíg nem tudtam pártot választani. Mindig voltam szavazni, de többnyire poénból, meg a gyerekeimmel játszottunk. Iszonyatos mélyütés volt rájönni, hogy akikben hittem, azok gyakorlatilag hazaárulók. :(
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.12.06. 10:38


1: nezz mar ra arra a csaladra! Eleg buntetes nekik, hogy leteznek.
2: ezzel elinteztek, hogy az elszakitottak kozul a budos eletben nem fog senki rajuk szavazni.
En nagyon szeretem gyurcsanyt. Kesett vasgy 90 evet, de csak sikerult a foldbe dongolnie az un baloldalt. Es teszi tovabbra is,folyamatos jelletggel.
Fleto, te vagy a kiraly! (Apro szepseghiba, hogy ehhez az orszagot is a tonk azelere kellett vinnie)
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.12.06. 10:09


https://kuruc.info/r/2/180165/

azért az első képen, a plakáton az a család...ha ők tényleg tudták, hogy mihez adják a képüket, akkor bitófára velük. Mindegyikkel! Ááááá, szétvet az ideg, ha rágondolok mi ment akkor az mszp részéről. és ezek az emberek még mindig itt vannak köztünk és politizálnak...... :evil:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.12.06. 06:03


Reszemrol nem, csak a francnak volt kedve ilyen hulyeswgekkel foglalkozni, mikozben HALALCSOPOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOÓOOOOOOOORT

Degeneralt koalicio. Hat ezt meg nem hallottam/olvastam. Imadom a kurucinfot :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2017.12.06. 03:27


F.Totti írta:Jól gondolom, hogy ezzel zártuk a témát?

Fárasztó ez a számháború.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.12.06. 01:20


Bemagyarázom? Írtam pár adatot.
És köszi az aggodalmat, de majd a folyamatosan javuló magyar egészségügy rendbe tesz.

Jól gondolom, hogy ezzel zártuk a témát?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2017.12.06. 00:25


F.Totti a végén bemagyarázod, hogy Venezuelában élünk. :shock:
Ennyire ne lásd sötéten a helyzetet mert még az egészségedre megy, ennyit meg nem ér az egész.

Zsolti írta:Bigg, fejtsd meg F.Totti avatarját! :D

Ezek szerint ismernem kellene?
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.12.05. 23:37


tomm: ez nagyon korrekt vélemény volt tőled. Le a kalappal.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.12.05. 18:13


ja haverom szerint F.TOtti az írásod demagóg agymenés :D


Na. Mit mondtam? Ha kritikat fogalmazol meg, nem lehetsz mas, mint libsibolsi meg demagog meg megtevesztett meg ilyenek.
Nekem az okozza a legnagyobb problemat itt, hogy krva nehez ugy vitatkozni, hogy legalabbis a nagy reszevel egyetertek
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.12.05. 17:50


5. leglátogatottabb topik az oldalon már ez a topik :wink:

ja haverom szerint F.TOtti az írásod demagóg agymenés :D
nyilván kő fideszes már, pedig nagyon régen inkább jobbikos volt
vele ma fejeztem be örökre a politikai témát :D

eközben a világ felvilágosult felén:
https://888.hu/article-es-tenyleg-jon-a-sporthidzsab
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.12.05. 16:14


Mert elkezdtem irni egy litaniat de vezetes kozben nem ment. Aztoa sincs idom hosszabban valaszolni. Es erre volt a legegyszerubb

Ez a "habony-muvek hatasa" igazi non plus ultra-erv. Kikezdhetetlen


Hozzatennen, hogy a masik oldaltol is rosszul vagyok. Ha kritikat fogalmaz meg az ember a kormannyal szemben, azonnal ballibsi lesz meg soros berenc stb. Fuj.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.12.05. 16:09


Srácok, dél óta próbálom munka közben elolvasni amiket írtatok. Talán most jutottam a végére :oops: :)
mint valami megbolydult méhkas :D

Szoval en csak azt szerettem volna tudni, hogy mire alapozzatok, az "ok meg nem voltak"-on kivul, hogy barmit is jobban csinalnanak? De komolyan: mibol gondoljatok?
Egy dolgot egészen biztosan jobban csinálnának: Nem lenne pofájuk ennyit lopni új kormánypártként
sokszor elmondtuk, a Fidesz ezzel rontott el mindent.


ritka amikor jnzsblzs írásaival kb egyet is értek :wink:


tomm: csak nekem fura, hogy F.Totti hosszú, tartalmas, számokkal alátámasztott, kiadós érvelése/elemzése után te egyedül Simicskás mondatára ugrottál rá?? :)
szerk: ja látom már írtál a gazdaságra is közben


F.Totti parádés esszé volt. Küldtem is tovább pár ismerősnek.


és , hogy a saját szakmámból/munkámból is hozzak példát:
ez is 2017 Magyarországa:
Nyílt levél
Dr. Hoppál Péter
kultúráért felelős államtitkár úr


Tisztelt Államtitkár Úr!

A magyar könyvtárosok, muzeológusok, levéltárosok és közművelődési dolgozók nevében, a Szépművészeti Múzeum dolgozóinak kezdeményezésére fogalmaztuk meg ezt a figyelemfelhívó levelet.

A közgyűjteményekben és a közművelődési intézményekben kulturális örökségünk legjavát őrizzük, illetve ennek az örökségnek a minél szélesebb körű, a jövedelmi szinttől nem függő terjesztésére törekszünk.

Mégis, intézményeinkben minden szakember fizetése messze elmarad az átlagbértől. Mint az újságok híreiből ön előtt is ismert, az Aldi kiskereskedelmi áruházban bruttó 300.000 forintért ülnek a pénztárban vagy töltik fel a polcokat az ott dolgozó munkavállalók. Eközben egy kezdő egyetemi végzettségű restaurátor vagy egy húsz éves gyakorlattal rendelkező levéltáros, könyvtáros fizetése ennél bruttó 100.000 forinttal kevesebb! Ez azonban csak a „jéghegy csúcsa”, hiszen csak az országos intézmények némelyikében lehet ilyen „kiemelt fizetésre” szert tenni. Az önkormányzati fenntartású intézményekben dolgozók bruttó átlagfizetése messze nem éri el a 200.000 Ft-ot és a kollégáink legalább 2/3-ának 2018-ban sem fogja meghaladni a fizetése a „bűvös” bruttó 180.000 Ft-ot, a minden középfokú végzettségű munkavállalót megillető garantált bérminimumot!

Ma már mindennapos, hogy a legkiválóbb szakemberek – főleg a fiatalok – csak vállalkozás alkalmazottjaként találják meg a számításaikat vagy éppen külföldre távoznak. Szakképzett könyvtárosok dolgoznak adatbázis építőként infokommunikációs cégeknél, évtizedes tapasztalattal rendelkező múzeumi munkatársakból lesznek magáncégeknél szakértők, levéltárosok hagyják el szakmájukat és vállalják el multinacionális és állami (!) cégek irattárosi feladatait, a közművelődést valaha hitüknek tekintő munkatársaink indítanak oktatásszervező vállalkozásokat. Munkájukat e távozó kollégáink magas szinten végzik az állami-önkormányzati intézményrendszeren kívül is. A „köz” számára azonban elveszik az a tapasztalati tudásuk, ami csak hosszú évek munkájával szerezhető meg. A megszerzett bizalom e területeken (is) fontos tényező. Az „egyik kilép, másik belép” típusú foglalkoztatás a közgyűjteményi és közművelődési intézmények esetében helyrehozhatatlan károkkal jár.

Veszélyes tendencia ez a gyűjteményekre vonatkozóan és veszélyes helyezet ez például azokra a hátrányos helyzetű fiatalokra nézve is, akik számára a művelődési házak rendezvényei vagy épp a könyvtárak olvasótermei, a nem egyszer ott kialakított „kamasz-klubok” teremtik meg a felzárkózás esélyét a szerencsésebb családokba született kortársaikhoz. A könyvtárban, múzeumban, levéltárban, művelődési központban a több évtizedes gyakorlat, az összeszokottság, az együttgondolkodás, nem egyszer még az együtt lépés is elengedhetetlen! Hiszen, épp úgy, mint az alap- és középfokú oktatásban vagy az egészségügyben és a szociális ágazatban, az állampolgároknak nyújtott szolgáltatásokról és a nemzeti kulturális örökség védelméről gondoskodunk.

Ezért mi, a magyar könyvtári, múzeumi, levéltári és művelődési ágazat munkavállalói, szakszervezeti tagok és szakszervezeten kívüli dolgozók, kezdeményezzük a Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezetének (KKDSZ) bevonásával, hogy a bérünket biztosító magyar kormány haladéktalanul tegyen lépéseket megalázó és immár a nemzeti örökségünk megóvására is veszélyes bérviszonyaink rendezésére!

Első lépésként követeljük, hogy kezdjenek tárgyalásokat a 2018. évre vonatkozóan a KKDSZ által 2017. szeptember 8-án kezdeményezett bérpótlék-emelésről, majd a 2018. évben folytasson átfogó bérrendezési politikát területünkön, a szakemberek elvándorlásának megakadályozása és a méltó bérviszonyok kialakítása érdekében!

Budapest, 2017. november 23.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.12.05. 14:45


Meg csak aannyit tennek hozza az elottem szolohoz, hogy simi nem csak ellenszolgaltatasokat fog elvarni, hanem ott es ugy fog majd kokemenyen bosszut allni orbanekon ahol es ahogy csak tud. Es ez pusztitobb lesz az orszagra nezve, mint az osszes stadion meg nemzeti konzi egyuttveve

Ja meg kb 4 evig hallgattam, hogy miert es hogyan fogunk csodbe menni. Aztan mikor vilagossa valt, hogy ez a k.rva gazdasag sehogy sem akar becsodolni, azota azt hallgatom, hogy egyszer majd valamikor miert es hogyan lesz nekunk nagyon rossz. Blablablabla

Lehet szidni az unortodox gazdasagpolitikat. Sok igazsag van benne. Viszont meg kehet nezni, hogy mire jutottak a csodalatos ortodoxiaval a gorogok meg a spanyolok.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2017.12.05. 14:35


F.Totti írta:Ez a Habony Művek hatása. Simicska Orbán barátja volt. Gazdasági kérdésekben a megkérdőjelezhetetlen tanácsadója. Ő találta ki, hogy nyúlhatják le az MDFfel közösen a székházpénzt, ő kreálta Josif Tot-ot, a második választási bukta után az ő médiacégei védték Viktort a saját ellenzékével szemben. Ezer szállal kötődött a Vezérhez évtizedeken át. Ezt párhuzamba állítani azzal, hogy talán van valami a Jobbikkal is, eh.


A valaminél azért jelentősen több van ezt még szerintem te is belátod. Simicska pedig szerintem üzletember kevés dolgot tesz személyes indítatásból. Ha így van akkor viszont el fog várni bizonyos ellenszolgáltatásokat a kormánytól amelyiket támogatott. Ezt megélni meg nekem lehetőség szerint nincs kedvem. De mint mondtam jelenleg ez a legkisebb olyan rossz amivel hajlandó lennék kiegyezni.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.12.05. 14:28


Ez a "habony-muvek hatasa" igazi non plus ultra-erv. Kikezdhetetlen.
Olyasmi, minthogy minden drogos tagadja,hogy drogos. Te drogos vagy?
A jnzsblzs, az a tippem, hogy ha bejut, par ev mulva otthagyja az egesz politikat a francba, vagy maga id egy utolso szemette valik.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.12.05. 13:46


Ez a Habony Művek hatása. Simicska Orbán barátja volt. Gazdasági kérdésekben a megkérdőjelezhetetlen tanácsadója. Ő találta ki, hogy nyúlhatják le az MDFfel közösen a székházpénzt, ő kreálta Josif Tot-ot, a második választási bukta után az ő médiacégei védték Viktort a saját ellenzékével szemben. Ezer szállal kötődött a Vezérhez évtizedeken át. Ezt párhuzamba állítani azzal, hogy talán van valami a Jobbikkal is, eh.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2017.12.05. 13:25


A jobbikkal egy komoly problémám van, Simicska. Ahogy már elhangzott:
És nem lehet elmenni szó nélkül Simicska mellett, akit a teljes ellenzek egy kalap alá vett Orbánnal a g-napig. Sőt, mondjak, hogy a gazdasági háttérhatalom kirepítésében inkább neki volt nagyobb szerepe. Nekem amúgy semmi bajom az ürgével, csak hat változást tőle?

Ezzel együtt jövőre még valószínüleg rájuk szavazok.

Amúgy érdekesség, a bátyám a Momentum országgyűlési képviselő jelöltje.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.12.05. 12:57


Durván toljátok.
Itt aztán van szakmázás a javából.
A Momentumot és az LMP-t ejtsed, jnzs, maradhat a Jobbik. :D
Bigg, fejtsd meg F.Totti avatarját! :D
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.12.05. 11:09


Bigg, az avataron a mutterom van, a barátnőm jobban néz ki, de feleségem miatt őt nem merem fotózni ;)

Látom másik országban élünk és a tiétek szebb :(
Nálunk csak fideszes potentátok gazdagodnak. A suliba és az oviba persze nem ők visznek fénymásoló és WC papírt, krétát, játékot a gyerekeknek. Nem is ők fognak össze, amikor valamit ki kell festeni. Sőt az esztergomi kórházban sem ült egy NER ifjonc sem mellettem, amikor sikertelenül próbáltak kihúzni egy szálkát a fiam lábából. De örömmel látom, hogy tényleg épülnek a házaik, amik igazából vendégházak, vadészházak, csak mielőtt beengednének fizető vendéget, letesztelik a saját családjukkal. Gondosak na. De nem irigykedek tovább, foglalkozzunk a tényekkel.

Gazdaságpolitika és versenyképesség. Milyen számokat nézzek? Az államháztartási hiány nem versenyképességi mutató. És a hiányt egyébként a nyugdíjpénzeinkből csökkentették. Nagy ötlet volt, kétségtelen. szarnak rá, hogy miből fog 20 év múlva nyugdíjat fizetni az ország. több okból sem az ő problémájuk. Ez 6 százalékponttal csökkentette a hiányt, amit utána tartani tudott a kormány 2 évig, majd tavaly már picit nőtt, idén pedig jelentősebben fog. Az egyetlen eredményük magyarán az, hogy elköltötték a tartalékot.
A GDP növekedés kizárólag a nagyvállalati szektorból jön. Igen-igen, a gonosz multi nőnek. Velük dicsekszik a kormány. A kkv szektor növekedése tavaly 0,3%-os volt (DUIHK kutatás, mert a KSH valamiért 3 éve nem teszi közzé ezt a mutatót), idén negatív lesz. És gondolhatod, hogy ha a fideszes cégeket ebből a mutatóból kiveszed, akkor mi jut a többieknek. De nézhetjük a teljes GDP növekedést is. Szépen szinkronban mozog az EU GDP alakulásával. A teljes ciklus alatt 1,71% az átlagos növekedés (de valóban volt 4%-os év is). Az EU-28 átlaga 1,68%. azaz gyakorlatilag semmit nem zárkóztunk, pedig annyi EUs forrást hívtunk le, mennyit soha nem fogunk. És a GDP növekedése 2 éve lassul. Összehasonlításul Romániában 2,3% az átlag és gyorsul. Szlovákia 2,96% és magasabban stagnál, mint a miénk. Lengyelország 3,06%. Magyarán együtt mozgunk az EUval, de a hátrányt a régiós országokkal ellentétben nekünk nem sikerült csökkenteni. A lengyelek Orbán 7 évében ránk vertek 10%-ot. A tendencia pedig negatív.
De a versenyképesség mérésére a leghitelesebb mutató a WEF éves jelentésének számai. Ha van kedvetek itt megnézhetitek a tavalyit, de a wikipédia is rengeteg adatot közöl belőle: https://www.weforum.org/reports/the-glo ... 016-2017-1
A helyezésünk 2011 óta folyamatosan romlik, az indexünk pedig a 2014-es pár ezrelékes javulást leszámítva szintén romlik. Az Orbán kormány ténykedése alatt előzött be Románia, Szlovákia, Bulgária, sőt idén már várhatóan Horvátország is. ezzel tök utolsók leszünk a régióban. A csehek és lengyelek fényévekkel előttünk. A stagnáló szlovákok kivételével minden új EUs ország előrelépett, kivéve mi. Mi zuhantunk.

Sok mindenhez nem értek. Pl a politikához sem. De a lassan két évtizedes külker tapasztalatom miatt higgyétek el, ezek a számok a rideg valóságot mutatják. Sőt a napi munkámban még ennél is rosszabbnak érzem a helyzetet, de hajlamos is vagyok rá :) Az ország gazdasági versenyképessége romlik. Különösen a kkv szektoré. ezen nem változtat az sem, hogy tényleg nyílik pár új Aldi és néhány gumi-, meg kábelköteggyár. Vannak szép bringa utak és hidak a semmibe. Tanösvények, amiket nem lehet látogatni. Kisvasút, amit senki nem használ. Műfüves focipálya az idősek otthonában (nem vicc, most futottam bele Péliföldszetkereszten). Az EUs átlag 3szorosába kerülő autópálya és olyan hídfelújítás, amennyiért ötször hosszabb új hidat lehetett volna építeni. Duna Aréna, amit épp bontanak. De fussa az EUs pénzből. Még marad is belőle... valakiknél.
A lemaradásunk okai? Nem én írom, hanem a WEF jelentés: korrupció (igen, így első helyen), bonyolult adórendszer (tudtátok pl hogy a társasági adó befizetések 11%-a a sportkluboknál landol. szerencsére jó is lett a magyar foci tőle :)), munkaerőhiány.

Az oktatásról írjon Zsolti, ő jobban képben van. Az egészségügy lassú, de biztos javulásához meg nem tudok mit hozzátenni.

Ja és még valami. Ezt a csak egyensúlyba került a ballib és a jobbos média dolgot hagyjuk már. Esetleg az lenne igaz, hogy az inga most a másik oldalra lengett ki. De annyira, hogy 4-5 év alatt kompenzáljon 28 évet. De nem ez a gond. A ballib média üzleti vállalkozások, magánemberek által gründolt cégei kezében volt. Ők azt kommunikálnak a törvényes kereteken belül, amit akarnak. A saját pénzükön, a saját véleményüket. Ezeket tette tönkre az állam a koncessziókkal és médiafoglalással. A hirdetési piac 54% 2017 első félévében az államhoz köthető. Egészséges? Közpénz jellegét elveszített közpénzen vásároltak fel mindent és tovább pumpálják bele a közös vagyonunkat. És tolják le Habony fekáliáját a köz torkán. Ez szerintetek tényleg ugyanaz, mint amikor Szauer, Bojtár, Farkasházi vagy épp a Ringier, Axel Springer, Bertelsmann a saját vagyonával próbált újságot/tévét csinálni?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.12.05. 09:57


En mikor elmult 8 eveztem?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2017.12.05. 09:35


F.Totti írta:Egyetlen dolgot emelnék ki, ami történelmi távlatban is orbitális hiba. Az EUs források felhasználása. Katasztrófa és a következményei beláthatatlanok.

Egész friss:

https://www.youtube.com/watch?v=9pFOcBoUp5U

Ezt a Csepreghyt is az értelmesebb fiatal Fideszesek közé sorolnám.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.12.05. 09:35


A felnottkepzesrol epp a minap hallottam, hogy at akarunk allni a modularis oktatasra. Messzemenokig tamogatom, mar jopar eve varok erre a hirre. Remelem tenyleg lesz belole vmi.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2017.12.05. 09:20


Én messzemenőkig fideszellenes vagyok.

A gazdasági növekedéssel például az a bajom hogy az egész strukturálatlan átgondolatlan és értelmetlenül folynak el óriási pénzek a semmibe. Úgy vélem bár nem értek hozzá, hogy gazdasági növekedés úgy sacper 2020-ban megfog szűnni és utána itt maradunk a semmivel. A magyar gazdaság teljesen anakronisztikus módon még mindig hatalmas részben képzetlen munkaerő képzetlen munkájára épül, a magyar egészségügy strukturális és személyzeti válságban van az oktatásügyben aminek természeténél fogva 5-10 éves tehetetlensége van lényegében bármilyen változtatással szemben, naponta cserélik koncepciót, ha egyáltalán éppen van koncepció. Felnőttképzés nincs, a nyugdíjrendszer jelen állás szerint fenntarthatatlan, és nem ösztönzik az embereket az attól való eltávolodásra, (sőt) és erre a mai 30-50 éves korosztály rohadtul ráfog tudni majd battyni. Az infrastrukturális fejlesztés bár van de az is elég értelmetlenül. A propaganda nettó idegesítő, ráadásul felveti a kérdést hogy vajon tényleg jól megy-e minden ha ennyire kell ordítani hogy jól megy minden, a civileket nem kell vegzálni mert egy jól működő országban rájuk akár támaszkodni is lehetne, elvégre a nagyrészük nem akar rosszat. Az egyetlen kormányról beszélünk aki úgy gondolta hogy át kell írnia a választási törvényt hogy újra megválasszák (és volt benne jó néhány elég aljas húzás). Mészáros. (akiről nem tudom hogy akkor rosszabb ha stróman vagy akkor ha nem) Az ideológiailag és gazdaságilag teljesen értelmezhetetlen letelepedési kötvény, amiből vagy látott a költségvetés egy forintot is vagy sem. A taó pénzek elkótyavetyélése sportinfrastruktúrára, ahelyett, hogy teszem azt szakértelmet próbáltak volna vásárolni.

Bónusz történet: Amikor családi jogász barátunk aki éppen mészáros világítástechnikai cégénél dolgozik megkérdezte, hogy miért nem dolgoznak a hármas metrón azt a választ kapta, hogy: "mi csak olyan projekteken dolgozunk ahol pénzt is lehet keresni"

Na mindegy igazából nekem aránylag elegem van ebből az országból ha 2022-ben megint egy maffiózó banda ül le kormányozni (melybe beleértem az összes eddigi Magyarországon valaha kormányzásra jutott erőt) akkor én elhúzom innen a csíkot és haldokló nyugat kényelmes néhány ezer eurós fizetésének ropogós bankóival fogom törölgetni a gerantokrata nyugdíjasok és a roma "kisebbség" békés egyesülséből született valamiért ejtett krokodilkönnyeimet. Have fun y'all.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2017.12.05. 08:42


tomm írta:csaladi adokedvezmenyek...

Igen ezt kihagytam, pedig ez az egyik legfontosabb,
a CSOK hihetetlenül jó program, rengeteg kedvezményt tartalmaz,
még nekem is megjött a kedvem a családalapításhoz,
csak mindig lelép akivel épp tervezgetek. :P

Ja és tudom, hogy itt sokakat érdekel ezért megosztanám a közérdekű örömhírt,
hogy tegnap megújult az Echo tv, űrtechnikás lett. :)
Tényleg örülök, mert a jutubon szoktam nézni (a hírt tv-vel és az atv-vel egyetemben),
eddig csak náluk nem volt HD adás, sőt gyakran látni sem lehetett rendesen a videókat,
most ezen a téren is egyenlített a konzervatív média.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.12.05. 07:13


Nos, a javat leirtad sajat magad es bigg.
Migransellenesseg, a gazdasag rendbetetele, a rengeteg felujitas, epites, csaladi adokedvezmenyek, soros ellenesseg, a kozigazgatas egyre normalisabba tetele, a media kiragadasa a baloldal kezebol (amikor a habony mediat szidjak valahogy mindig kiesik mindenkinek a fejebol, hogy a hazai media majdnem teljes egeszeben baloldali/kulfoldi-kezben volt. Jol csinaltak a tv2-vel, meg a nepszabival, origoval-habar teny, hogy az utobbi szinte olvashatatlan).
Meg meg biztos lehet egyebeket irni most ezek jutottak eszembe.

Szamtalan dolog nem tetszik. Es? Akkor mi a megoldas? Valtsunk? Ok valtsunk olyanra, akitol jobbat varunk. Nem aki jobb lesz, hanem akitol jobbat varunk.
Szoval en csak azt szerettem volna tudni, hogy mire alapozzatok, az "ok meg nem voltak"-on kivul, hogy barmit is jobban csinalnanak? De komolyan: mibol gondoljatok?
Es nem lehet elmenni szo nelkul simicska mellett, akit a teljes ellenzek egy kalap ala vett orbannal a g-napig. Sot, mondjak, hkgy a gazdasagi hatterhatalom kiepiteseben inkabb neki volt nagyobb szerepe. Nekem amugy semmi bajom az urgevel, csak hat valtozast tole?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron