Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2017.12.11. 22:51


calderoni írta:Sosem voltam jó matematikából, elismerem. Ámbár az egyszerű szorzások- minden nagyképűséget nélkülözve- mentek. A zrt. jóvoltából a távolba tűnő iskolai évek újra megelvenednek. Házi feladatot kap a diák, amit otthon vért izzadva de megold! Ha megold! Mi van akkor, ha minden erőfeszítése ellenére nem jön a megváltást jelentő megoldás? - kérdem én. Ha a mellékelt kép szerepelt volna bármelyik rejtvényújság "keresd a hibát" rovatában, diáktársaim velem együtt örömittasan kiáltottak volna fel: - Ááá, ezt tudom! Ezen sorokkal invitálnám a zrt. dolgozóit egy kis játékra: Keresd a hibát!
A helyes válaszadók között kisorsoljuk a hiteles magyarázat és az ügyfél kárpótlásának lehetőségét.

A játék rátok is vonatozik. A lottózóban is csak néztek az alkalmazottak, hogy wtf.

https://www.kephost.com/image/Eqvn


Nem igazán értem a problémát :) :(
1. a szorzás jó, a rendszerük szar, mert csak két tizedesig dolgozik, és felfelé kerekít, így az 1,495öt felkerekítette, de közben ha azzal szorzol kijön a 29.900.
2. mindkét meccs elment szóval végképp nem értem a problémát :D
3. más a problémád és én vagyok a hülye h nem értem :D :D
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.12.11. 21:03


tomm, ide a rozsdás bökőt, hogy pl. a budapesti bringások 70-80%-nak van jogosítványa. Igaz autóra.

és a gyerekek is vizsgázzanak amúgy? 14 éves kortól lehet kismotorra szerezni jogosítványt, 12 éves korig nem tekerhetnek főútvonalon, de 12 után igen. Mi lesz a 12-14 év közötti srácokkal? he?

ez a bringás jogsi úgy f*szság, ahogy van. Csak mást nem tudnak szajkózni az emberek, csak mindig ezt. pedig mondom, a legtöbbnek van jogosítványa. ez nem old meg semmit.

amúgy a kresz egyik legnagyobb f*szsága a zebrán csak tolva elsőbbség... itt mindenki arra hivatkozik, hogy nagy sebességgel nem észrevehető a bringás, ami jogos és igaz is, de mi van a futóval? én futás közben sokszor megyek át zebrán, és nem gyalogolva, így pedig vagyok olyan gyors, mint egy bringás. És messziről, előre keresem a szemkontaktot, emelem a kezem, jelezve a szándékom, mégis majdnem mindig el akarnak baszni. mert szarnak bele, mennek mint az őrült, a zebrát és a gyalogost semmibe sem veszik.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2017.12.11. 19:02


Ekkora ordas cumit. Orosz- Dél- Korea 30-30, 23-18 -as vezetés után. A románok is leszívtak a csehektől....zsolti, pedig nem nehéz. egyszerű matek
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.12.11. 18:58


De régen írtál, calderoni.
A játékoddal kapcsolatban pedig inkább megvárom a többieket. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2017.12.11. 17:37


Sosem voltam jó matematikából, elismerem. Ámbár az egyszerű szorzások- minden nagyképűséget nélkülözve- mentek. A zrt. jóvoltából a távolba tűnő iskolai évek újra megelvenednek. Házi feladatot kap a diák, amit otthon vért izzadva de megold! Ha megold! Mi van akkor, ha minden erőfeszítése ellenére nem jön a megváltást jelentő megoldás? - kérdem én. Ha a mellékelt kép szerepelt volna bármelyik rejtvényújság "keresd a hibát" rovatában, diáktársaim velem együtt örömittasan kiáltottak volna fel: - Ááá, ezt tudom! Ezen sorokkal invitálnám a zrt. dolgozóit egy kis játékra: Keresd a hibát!
A helyes válaszadók között kisorsoljuk a hiteles magyarázat és az ügyfél kárpótlásának lehetőségét.

A játék rátok is vonatozik. A lottózóban is csak néztek az alkalmazottak, hogy wtf.

https://www.kephost.com/image/Eqvn
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.12.11. 10:06

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.12.11. 09:53


Trigoria írta:... útra nagyvárosban csak az mehessen le bicajjal, aki végigül valami ilyen egyszeri butított bicajkresz előadást valami kicseszett minimálvizsgával a nap végén...


Ez nagyon nem lenne azért hülyeség. A radikális jobboldali zöld párt fel is veszi a programjába :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.12.11. 09:38


értem tomm, de betarthatatlan lenne
vidéki öreg bácsi menjen el letenni bringásjogsit ahhoz, hogy eltekerjen a közértbe??
Vagy valami olyat csinálnék - ha nagyon muszáj lenne - hogy az útra nagyvárosban csak az mehessen le bicajjal, aki végigül valami ilyen egyszeri butított bicajkresz előadást valami kicseszett minimálvizsgával a nap végén, amit csak az nem tud megcsinálni, aki fbozott egész előadás alatt.
Aki ezt nem csinálja, az menjen a bicajúton és/vag a járdán. De akkor előjön a bicajos vs gyalogos kérdés. Szóval nem egyszerű.
De a rendes jogsit nem támogatom. Eleve ha nem lenne, akkor se érdekelne kb senkit. Meglátod a rendőrt, eltekersz onnan. Bár ha bicajosrendőrök is lennének többen... :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.12.11. 09:06


Trigo, a bringas jogsi azert lenne jo, mert ugyanugy csak azzal lehetne bringazni es ugyanugy el lehetne venni, mint az autos jogsit. Es ennek mar visszatarto ereje lenne.
Arrol nem veszelve, hogy a biciklisek egy jo reszenek lathatoan fogalma nincs arrol, milyen problemakat okoznak az autosoknak a mindefele eszement szabalytalankodasaikkal. Egyszeruen bele sem gondolnak. Ha ezt megmutatnak kekik, mar elorelepes lenne.

"Ja és a futárok érdekében ne ígérjenek teljesíthetetlen határidőket, meg "piroshetes" meneteket"
Nagyon helyes. Ide is kene torvenyi szabalyozas.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2017.12.11. 07:20


Azért a Dortmund is tud edzőt cserélni...kitették Boszt, erre kinevezik a kemény 3 pontot szerző Köln 1 hete kirúgott ex edzőjét :lol:
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.12.11. 02:19


na ezzel már nem értek egyet ( a hsz második részével)
éjszaka legyen lámpa, valami elvárt minimum értékkel, amit minden lámpának hoznia kell - de eleve csak ilyet gyártsanak a gyártók
Nem bringás jogsi kell, hanem több ellenőrzés max. Attól, hogy leraknak egy kresz vizsgát senki sem lesz előrébb (mert többet nem várhatsz el, hisz bicajozni mindenki td egy alapszinten, aki bicajra ül). Attól még a nők továbbra is agyhalottak lesznek a bicajozáshoz, az idióták meg idióták maradnak.
A bicajutakat valahogy jobban elválasztani az utaktól, a városon keresztbe lezárni az autók elől egy egy teljes széles utat, hogy mondjuk a két metró mentél végig gond nélkül, kocsik nélkül lehessen bicajozni. Azzal talán sok bicajost arra terelnének. De igazából nem nagyon van jó megoldás.
Sűrűbben kell betartatni velük a szabályos közlekedést és ellenőrizni a lámpákat. De ne nappal bammeg!!!!!! A f.szom se hord nappal lámpát magával.
Ja és a futárok érdekében ne ígérjenek teljesíthetetlen határidőket, meg "piroshetes" meneteket.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.12.10. 20:48


Nekem aztan nem kell bemutatni az autosokat sem
Csak az van, hogy a hulye autost vedi egy tonnas acelszerkezet, a biciklist nem. A biciklist neha rohadt nehez vagy nem is lehet eszrevenni. Nappal sem. Egyszeruen, mint objektum, tul kicsi. Es ezt abszolut nem vedzik figyelembe. Meg persze baromi lassuak es nem mindig kellemes elozgetni oket.

De ok, nem kell kitiltani oket. Akkor bp kozigazgatasi hataran belul (minimum) legyen kotelezo a bringas jogsi, az autolampaval megegyezo fenyereju lampa elol-hatul (ilyet eddig csak biciklis rendornel ill. -ird es mondd- egy azaz 1 civil biciklisnel lattam) lathatosagi melleny miegymas.
Es a zsaruk ugyanugy utazzanak rajuk, szbalytalansagert ugyanugy bunti es jogsielvetel. Stb.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.12.10. 20:35


azért tommnak üzenem, hogy az autósok nagy része is ön- és közveszélyes.

és milyen furcsa, hogy pont itt a fórumon is találni pár bringást és pont ez a pár bringás pont használ fényt és láthatósági cuccokat...milyen érdekes. ezek szerint ez a pár ember javítja azt a borzasztó statisztikát, amit ismertek?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.12.10. 19:55


http://index.hu/sport/futball/2017/12/1 ... undesliga/
:D :D és nem találták meg, ki kellett lépni :DDD állat
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.12.10. 12:39


ostoba cikk
de teljesen egyetértek tommal, tökéletesen igaza van. Ezt mondom itt is évek óta!
Ahogy nekem motorozva ilyen szituban azt mondta a bicajos szeptemberben talán a már csak pislákoló lámpájára: "tudom, de szezon vége van"
De erre a megoldás a szabályozás, és az ilyen idióták kiszűrése vagy elütése. MIndkettőt támogatom.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.12.10. 09:43


Ha pravda, ha nem... a bringasok nagy resze on- es kozveszelyes. A minap is ejszaka lampa nelkul, tetotol talpig feketeben(hogy veletlenul se lehessen latni) teker a csoka az uton (veletlenul se menne fel a jardara). Melle hajtok, ablak ke: -elnzest uram, nem mukodik a lampja.-igen, tudom...
Hat baszik. Akkor dogolj meg. Es allandoan ilyenbe es hasonlokba botlok.
Tudom, hogy paratokat szemelyesen -es rosszul- erint, es biztos ti total normalisan, kivilagitva stb tekertek, de sajna ez a kb 10%.
Olyan napi 100 km-t vezetek, szinte csak a varosban, jo reszet a belvarosban. Tudom mirol beszelek...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.12.10. 08:56


figyelemreméltó cik az egyik pravdában. a bringás lesz a soros?
http://figyelo.hu/a-varosi-kerekparozas-bosszanto-fenntarthatatlan-es-sok-kart-okoz
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.12.08. 15:13


„Nincs nálam összetettebb futballista, úgy hiszem, én vagyok a valaha élt legjobb, a jó és a rossz pillanatokban is. Nem látok senkit, aki nálam jobb lenne, és rengeteg dolgot értem el, amit mások nem.”

MIntha IBra mondta volna. Akkor bólogatunk :D

de ezt nem ő mondta, hanem:
http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... do-2607441


barcás haverom szerint Totti minden idők legjobb olasza, és komplexebb játékos Cé-nél (akinél fényévekkel komplexebb és jobb Messi)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.12.06. 14:59


belső infó szerint messze van Uruguay, sokan akarnak velünk játszani, így valszeg nem lesz az egészből semmi :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.12.06. 09:58


ez is megfelelő topik!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.12.05. 17:22


vazze az fel se tűnt
nem is értettem miért rendes kapusok vanank :shock:

sn: megfelelő topikba már konstatáltam a hírt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.12.05. 16:56


Néztem a kapusokat. Kellett egy perc, mire rájöttem, hogy azért állhatnak a gólvonal előtt, mert nincs kezük...
Elképesztő, könnyfakasztó, tiszteletreméltó.
És az egésznek ad egy löketet a török fanatizmus.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.12.05. 16:16

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.12.05. 16:06

Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.12.04. 18:38


Mintha egy politikus magyarazkodna

http://index.hu/mindekozben/poszt/2017/ ... orszagban/
Hat ez gigaszi
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég