Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2017.12.19. 19:36


Szczesny fog védeni szombaton :D
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.12.19. 19:19


Abszolút igaz.
A kivétel erősíti a szabályt. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2017.12.19. 18:12


Zsolti írta:Ő ránézésre sem szélső. Mintha Tore Andre Flo szélen játszana. Középen meg ugye Dzeko lefoglalja a helyet. Mozgásban, cselekben sokkal jobb a cseh.


Mandzukic Higuain érkezéséig középcsatár volt, de elég jól elvan azóta a bal szélen.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.12.19. 07:30


FR34, olyan nincs hogy az egész keret formán kívül van. Egy jó taktika a Juve ellen és hirtelen mindenki formában lesz.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.12.18. 23:04


megb.sszuk a juvét, lássátok :!:

eric:
Úgy értettem a tökéletes helyezéssel lesz hibátlan az ilyen büntető. Abban igazad van, hogy elsődleges cél a megtévesztés, ez így van, sose mondtam mást. Abban is igazad van, hogy nehéz elküldeni ÉS tökéletesen helyezni.
De mint láthatod, volt olyan amikor a kapus jó irányba ment, és mégis berúgta.
De mégis azt mondom, hogy ha kizárólag az átb.szásra játszik és nem foglalkozik a tökéletes helyezéssel, arra - lásd Cragno - ott az ellenszer. Ahogy fr is mondta, megvárom míg elrúgja, és utána lesz olyan 40-50%-om, hogy megfogom. Ez pedig túl jó arány a kapusnak.
De mindegy, csinálja ahogy akarja, én bízom benne - ahogy eddig is.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2017.12.18. 22:48


Én inkább még mindig azon aggódok h h a francban leszünk vitapartnerek hétvégén Torinoban???
Mert persze ez a kihagyott tizi idegesítő volt, de tartok tőle h jelen állapotunkat elnézve a hétvége még idegesítőbb lesz.
F.Totti nem EDF-fel és a taktikával van a baj, hanem azzal h egész egyszerűen az összes játékosunk formán kívül van. lehet a világ legjobban kidolgozott juve-ellenes taktikája a miénk ha egyszerűen nincs ember aki végigvigye a pályán. Edin formán kívül, Radja saját magához képest bűnkategória, Flo... inkább rúgja kapu felé a beadásait, többre mennénk vele, szétesett a Kolarov-Edin kapcsolat, nem találják egymást... DDR, van de minek... egy vezér sincs a pályán, egyse aki kicsit is kiemelkedne.
én nagyon félek a hétvégétől...
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2017.12.18. 22:03


Trigo, te azt irtad, hogy csak tökéletesen helyezve lehet az ilyen tizit lőni, én meg irtam, hoogy nem, lásd Mendieta.
Ráadásul elküldeni a kapust ÉS tökéletesen szélre helyezni a labdát nem reális, mivel az utolsó pillanatban dől el hogy melyik irányba kell lőni a labdát, ott már nem lehet még azzal is foglalkozni, hogy kapufa mellé menjen.
Végignézve a Perrotti videot amit linkeltél ő sem helyezi tökéletesen, attól függetlenül, hogy volt amit jobban helyezett a szonmbatinál, azért azok is foghatók lehettek volna (értsd elérhető egy sima vetődéssel).

Trigoria írta:Ha kizárólag arról szólna Perotti büntetője, hogy át tudja-e verni a kapust, és ha nem sikerül akkor tuti kihagyja, mert nem a szélre helyezi, akkor már ma levenném a büntetőrúgásról, és olyat raknék oda, aki a pipába rugdossa

Hát pedig szerintem ez az elsődleges cél, ha a kapus elindul az egyik irányba, akkor a másikba guritja, ha nem indul el sehova, akkor egyik sarokba próbálja helyezni. Tévedhetek persze, de én igy látom.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.12.18. 16:23


nézd már meg a videót amiben a tizijei is vannak
a jól helyezett lövésbe elég az az erő amit belerak sétából
de ehhez nagyon jól kell helyezni ha a kapus arrafelé megy
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.12.18. 15:29


Trigoria írta:de ahogy említettem, hiába megy a kapus jó irányba, ha jól volt helyezve


de ez csak akkor igaz, ha erő is van a herlyezett lövésben. Perottinál meg nincs, épp ezért nem értem
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.12.18. 12:44


eric cimbora
én azt mondtam, hogy Perottinak kéne erőt vinnie bele?
Csak azt mondtam, hogy ha erőből lőnek egy tizit, de mondjuk rosszul helyezve, nem eléggé a szélre, akkor az sokszor ennek ellenére becsúszik a kapus keze alatt a sebesség miatt.
És igen, tudjuk hogy Perotti trükkje az, hogy vár a kapusra. ÉS ha lerakja szélre tökéletesen, akkor HA a kapus mégse arra megy amerre kellene, akkor IS bemegy.
lásd ebben is van olyan büntető tőle, ahol a kapus jó irányba megy:
https://www.youtube.com/watch?v=3U5b60g8K68

Ha kizárólag arról szólna Perotti büntetője, hogy át tudja-e verni a kapust, és ha nem sikerül akkor tuti kihagyja, mert nem a szélre helyezi, akkor már ma levenném a büntetőrúgásról, és olyat raknék oda, aki a pipába rugdossa.
De hál istennek nem csak erről szól nála, mert általában helyezi is.
Nekem összességében semmi bajom a büntetőivel, amíg azok mondjuk 80%-át berugdossa.

Cragno kiismerte:):
https://www.football-italia.net/114401/ ... -penalties


Mendieta:
https://www.youtube.com/watch?v=UTefILiDpKU
0:39-től van egy pár büntető. Másik irányba mennek a kapusok, de azért ő nekifut. De tény, hogy okosan lőtte ő is mindig. Ne is hasonlítsuk az imádott Gaizkához a mi kis Diegónkat :D


fr: ha egyszerű lenne hárítani, akkor már rég hárítanák. :D Tudod ugye hogy az okos rúgó vs okos kapusnál néha ez úgy megy, hogy tudomhogytetudodhogyéntudomhogytetudod.....
de ahogy említettem, hiába megy a kapus jó irányba, ha jól volt helyezve

szerencsére Tottinál ilyen agyalás sosem volt :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.12.18. 11:34


Látom, hogy ez a dolog általában múködik, de nem értem, hogy miért.
mert ha feltételezzük, hogy a meccsre való felkészülés során alaposan kielemzik, hogy a a kapusoknak kitől milyen tizenegyesre lehet számítani, és ehhez igazítják a stratégiájukat, akkor az ilyen tizenegyest szertinem igen könnyű hárítani. Elég nem adni, illetve direkt félrevezető jelzést adnia a kapusnak arra vonatkozóan, hogy melyik irányba fog elvetődni. És kész. És a kapus máris biztosra mehet, hogy perrotti oda fogja lőni (illerve gurítani.....) ahova ő akarja..... :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2017.12.18. 10:29


Több hozzászólás is volt már a témában, de erre reagálok:
Trigoria írta:rosszul helyezte
de

ezt a fajta lövést csak tökéletesen pontosan helyezve lehet megcsinálni, mert erő nincs benne
ezért van az hogy nekifutásból néha az ilyen szar helyezés bemegy, mert erőből átcsúszik a kapus keze alatt

Pont nem az erő itt a lényeg, sem hogy mennyire megy szélre, ha a kapus a másik irányba vetődik, akkor ez a lövés tökéletes.
Pont ez a nehéz benne, ezért lövi inkább mindenki erőből, mert ha nem sikerül elküldeni a másik irányba a kapust, akkor könnyedén fogja.
Te elég öreg vagy, gondolom emlékszel Mendiétára, ő lőtte mindig igy, és kb sosem hibázott, mert a kapus valahogy mindig a másik irányba ment.
Szerintem Perrotti is ezt akarta, csak nem jött össze.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.12.17. 18:16


technikailag, mozgásilag KÉTSÉGET KIZÁRÓAN jobb mint Dzeko
és mivel emberileg is eddig normális, a kettő közül kérdés nélkül őt választanám
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.12.17. 18:12


Így láttam én is. Van benne fantázia. Nem a legjobb periódusban akarjuk beépíteni, de EdF megoldja. Majd elválik hogy ér-e 40et, de az egész biztos hogy hasznos és fontos játékosunk lesz.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.12.17. 17:50


Nekem tetszett a srac
Vilt egy ollozos passza, azon lehidaltam
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.12.17. 16:59


210 játékperc után magabiztosan mondtok ítéletet Schickről. Ha tizenéves lennék azt mondanám LOL, sőt XD. Jelentsenek ezek bármit is.
Így csak röhögök ;)

Defrel ellenben megérdemli a kritikát. Ő már 280 percnél jár :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.12.17. 13:23


és amikor összeszaladt a két torony, mit láthattunk? Dzeko ideges lett. Miért nem Schick lett ideges? Miért mindig Edinnek "van joga" felhúznia magát? Persze az új srác ne legyen ideges nyilván, de miért kell, hogy a régi MINDIG problémázzon?
Nem nem és nem szeretem őt.

Fazio:
a gólnak pedig előbb, vagy utóbb jönnie kellett, mert mindannyian nagyon akartuk."

asszem ez a No1. kedvenc ordas f.szságom. :D Amikor ezzel jönnek, hogy azért történt valami, mert ők nagyon akarták. MIért a Cagliari nem akarta NAGYON, hogy ne kapjanak gólt? :D Hagyjuk...


Calcio - az olasz futball
1 órája ·
Diego Lopez a Cagiari vezetőedzője: "Nagyon keveset engedtünk a Romának az első félidőben, de a lehettek volna jobbak a kontrák."
"A képek alapján egyértelmű, hogy Fazio a kezével sodorta a hálóba a labdát. Egyszer szeretném azt látni, ha ez fordított szituációba történik, akkor is ugyanezt a döntést hozza e. A tizenegyesnél pedig, ha a bíró úgy érezte, hogy műesés volt és sárgát is adott érte, akkor miért érezte úgy, hogy neki meg kell néznie az esetet?"
"Ezeken az incidenseken vitatkozhatunk, de én ezeket így gondolom. Nem tudom, hogy ha ezek nálunk lettek volna, akkor is ugyanígy használják a VAR-t."
A végével kapcs igaza is van. Az egész videórendszer felülről irányított, ahogy ezt beszéltük is már. Még keresi a rendszer a bunda lehetőségéhez a kiskapukat, de lassan megtalálja. :D Simán lehet hogy Moggi ül a videónál :D


http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... os-2608929
ezek se látták még a tizijeit
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.12.17. 12:20


Én úgy tudtam, őt idén Dzeko-helyettesnek, aztán meg -utódnak igazoltuk.

De mivel Edin megint gólképtelenségben szenved, ahogy az egész csapat is, EDF nekiállt kisérletezni, á la tinkerman. :D
ez most nem jött be, de ez nem igazán Csikken múlt.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.12.17. 10:48


Akármit mond Monchi, Schick egy kényszer-látványigazolás volt, akinek most helyet kellene szorítani a csapatban.
Ám most komolyan: egy ekkora palit szélen futkároztatni le, fel...
Ő ránézésre sem szélső. Mintha Tore Andre Flo szélen játszana. Középen meg ugye Dzeko lefoglalja a helyet. Mozgásban, cselekben sokkal jobb a cseh. Amint a góljaival is túlszárnyalná valahogy a bosnyákot, Dzekót azonnal padra ültetném.
Nálunk mindenki szenved a jobb szélen. EDF hat játékost próbált ki ott...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.12.17. 09:06


Csikk nem volt olyan rossz. Látszik, hogy van benne potenciál. Viszont meg ki kell találni, hogy lehet ezt kiaknázni. Mert tegnap nagyon nem sikerült megtalálni a helyét.
EDF nagy kisérlete, hogy Dzekot és őt együtt játszassa, látványosan megbukott. Enyi értelme legalább volt a tegnapi meccsnek. :bah:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2017.12.17. 08:40


Trigoria írta:
Egy biztos, hogy lassítot felvételként nem hiszem hogy rúgja Perotti a büntetőt. Cragno nem mozdult el és a végletekig kitartott, figyelte a tábat és simán elérte. Meg merem kockáztatni, hogy ha sarokra megy is elcsípi. Ennyi. Nyugodtan kivárni és meg lehet fogni.
nincs igazad szvsz. Ha megnézed a szemből kamerában, ezt nagyon rosszul helyezte, sok hely volt a kapufa és a vetődő kapus között. Egy kapus állásból, oldalra lépés nélkül nem éri el a kapu szélét szvsz. Márpedig itt a kapus meg se mozdult amíg el nem rúgta Perotti. Utálom ahogy rúgja, de ha a kapusok is utálják (márpedig ezt mondják), akkor csak nem lehet ez rossz.
(amúgy még egy hátránya ennek a büntetőnek, hogy rúgás után Perotti megáll (hisz állásból lőtte el kb), és egy esetleges kipattanóra sem ő ér oda először így


Nem csak a helyezéssel volt itt a gond, hanem, hogy úgy amblokk egyáltalán nem találta el jól a labdát, fel se emelkedett a laszti, szerintem Perottit is megzavarta, hogy a kapus rezzenéstelenül áll :D Ettől eltekintve, ha a megszokott helyre megy, simán bement volna.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: csebi77 Dátum: 2017.12.17. 08:23


Corso22 írta:Perotti 11esei agyalágyultak, de akár, általában be is jöhetnek - ha nem az baj - szerintem most nagyon az volt.
Nem értem, hogy miért remény nektek Sikk, h már ennyi pénzt adtunk érte. Mit vártok? Mert szerintem Sikk gyenge dráma, helyét kereső primadonna, aki épp csak gyenge kisleányka mostanság. Nem Roma szint
Dzeko-t, Flo-t (azonnal és elsősorban agyban) kellene valahogy visszahozni. Nagyon fontos vezetői feladat!


Corso igazat írsz,sajnos..... Schick kidobott 40 milla. A játékosok fejében rendet rakni,az meg a legnagyobb edzői feladat!
Avatar
csebi77
 
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2007.11.05. 22:41
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2017.12.17. 03:18


Trigoria írta:
Egy biztos, hogy Cragno nem mozdult el és a végletekig kitartott, figyelte a tábat és simán elérte. Meg merem kockáztatni, hogy ha sarokra megy is elcsípi. Ennyi. Nyugodtan kivárni és meg lehet fogni.
Utálom ahogy rúgja, egy esetleges kipattanóra sem ő ér oda először így


Hiba, az első.
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.12.17. 02:47


Egy biztos, hogy lassítot felvételként nem hiszem hogy rúgja Perotti a büntetőt. Cragno nem mozdult el és a végletekig kitartott, figyelte a tábat és simán elérte. Meg merem kockáztatni, hogy ha sarokra megy is elcsípi. Ennyi. Nyugodtan kivárni és meg lehet fogni.
nincs igazad szvsz. Ha megnézed a szemből kamerában, ezt nagyon rosszul helyezte, sok hely volt a kapufa és a vetődő kapus között. Egy kapus állásból, oldalra lépés nélkül nem éri el a kapu szélét szvsz. Márpedig itt a kapus meg se mozdult amíg el nem rúgta Perotti. Utálom ahogy rúgja, de ha a kapusok is utálják (márpedig ezt mondják), akkor csak nem lehet ez rossz.
(amúgy még egy hátránya ennek a büntetőnek, hogy rúgás után Perotti megáll (hisz állásból lőtte el kb), és egy esetleges kipattanóra sem ő ér oda először így
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2017.12.17. 02:08


Perotti 11esei agyalágyultak, de akár, általában be is jöhetnek - ha nem az baj - szerintem most nagyon az volt.
Nem értem, hogy miért remény nektek Sikk, h már ennyi pénzt adtunk érte. Mit vártok? Mert szerintem Sikk gyenge dráma, helyét kereső primadonna, aki épp csak gyenge kisleányka mostanság. Nem Roma szint
Dzeko-t, Flo-t (azonnal és elsősorban agyban) kellene valahogy visszahozni. Nagyon fontos vezetői feladat!
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég

cron