Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.01.10. 07:43


Xabee írta:Volt szerencsém élőben látni,

ez tényleg nagy mázli volt, gratulálok! :bah: :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.01.09. 23:41


Kolarov (tévén nézve) szimplán szar volt. Én a vér profi mentalitást sem látom mostanában rajta. Nem lóg ki lefelé a szerb, de már felfelé sem. Emerson Jerryt jó lenne gyakrabban látni a pályán.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xabee Dátum: 2018.01.09. 22:15


F72Quadraro írta:Senki nem említette Kolarov első félidő végi kirohanását, ahol a csapattársakat
küldte el melegebb éghajlatra. Pedig szerintem érdekes. Állítólag Manolas és Florenzi volt
a két címzett.

Érdekes, mert Kolarovot nem láttam szívesen, de meggyőzött, hogy profi.
Valahogy nekem az első három hónapban "kilógott", nem feltétlenül a teljesítményével csak,
hanem az egész ember megjelenésével, jelenlétével... nehéz ezt így megmagyarázni,
de ránézel és látod, hogy ez egy vér profi, aki profi közegből jött.
Egyébként az elmúlt hónapban már kevésbé érzem ezt, beleszürkült ebbe a közegbe talán...
De ezek szerint mégis van benne valami plusz... nem jó, ha egy "volt laziós szerb" oktat ki
mentalitásról és hozzáállásról egy elvileg saját nevelés, római ASR szurkolót...


Volt szerencsém élőben látni, és azon gondolkodtam közben, hogy az edző nem tud motiválni, vagy egyszerűen eladtuk ezt a 3 pontot, mert senki nem állt úgy hozzá Kolarovon kívül, h ezt a meccset be kell zsákolnunk mindenáron..
Avatar
Xabee
 
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2005.04.22. 22:21
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2018.01.09. 16:26


Senki nem említette Kolarov első félidő végi kirohanását, ahol a csapattársakat
küldte el melegebb éghajlatra. Pedig szerintem érdekes. Állítólag Manolas és Florenzi volt
a két címzett.

Érdekes, mert Kolarovot nem láttam szívesen, de meggyőzött, hogy profi.
Valahogy nekem az első három hónapban "kilógott", nem feltétlenül a teljesítményével csak,
hanem az egész ember megjelenésével, jelenlétével... nehéz ezt így megmagyarázni,
de ránézel és látod, hogy ez egy vér profi, aki profi közegből jött.
Egyébként az elmúlt hónapban már kevésbé érzem ezt, beleszürkült ebbe a közegbe talán...
De ezek szerint mégis van benne valami plusz... nem jó, ha egy "volt laziós szerb" oktat ki
mentalitásról és hozzáállásról egy elvileg saját nevelés, római ASR szurkolót...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.01.08. 09:38


Hát ennek a Genova elleni betlinek pontosan ellentétes hatásának kellett volna lennie, ha amúgy a dolgok rendben lettek volna!
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.01.08. 07:25


Úgy tudták végignyomni, hogy az Atlanatanak megvan pontosan az, amire most te és a csapat is vár, a győzelem és siker íze, elképesztő sikeres ősz van mögöttük és tavalyi szezon, szerintem a Napoli mellett ők az egyik legmotiváltabb csapat a ligában. Ezért is sajnálom kissé, hogy nehéz ellenfelet kaptak az EL-ben, mert reméltem, hogy jó messzire jutnak.

Egy biztos...jó eséllyel jövőre is EL-ben lesznek és gondold el mekkora motiváció ez a játékosoknak, hogy egy olyan csapat tagjai, aki most először ér el ekkora sikereket. Nálunk szerintem az a legnagyobb probléma, hogy a srácok már bele vannak fásulva az egészbe. Minden évben úgyanaz megy "na majd idén" erre soha semmit nem nyerünk. Az Atalantaban a játékosok az elmúlt éveket az esélytelenek nyugalmával játszották, majd jöttek az eredmények és a motiváció az egekbe repült.

Gaspereininek szépen lassan érik egy komolyabb munka is egy nagyobb csapatnál.

Nálunk se volt véletlen szerintem a Chelsea 3-0 egy olyan jól sikerült 3-3 után. Itt a törés nálunk a Genoa DeRossi pof után jött...és őszintén teljesen megértem, ott szurkoló játékos s mindenki érezte, hogy egy nyert meccset buktunk el, ami elég rendesen rányomta a bélyegét a továbbiakra. Addig se voltunk igazán acélosak, de legalább stabilan hoztuk a meccseket. Utána pedig valahogy semmi nem jött össze.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2018.01.07. 23:30


Ez amolyan fent és lent hullámvasút. 1 hónapja minden szép volt, most minden szar. Csak a végletek. 1 és 0. EDF egy zseni, EDF menjen ahova akar.
Elég döcögősen indult a szezon és mostanában olyan meccseket láttunk, mint az első kettő volt. Közte azért a közép és hátsó régiót stabilan vertük, miközben ugyanilyen stabilan kaptunk ki az 1-3 helyezettektől. De visszatérve az elsőre, azaz a stabil győzelmek időszakára: mindig volt legalább egy olyan teljesítmény, ami feledtette a többiek esetleges gyengélkedését. Még Gerzson is futott jó meccset. Sőt ha jól emlékszem Gonalons is játszott a Cselszki ellen. Szóval bárkit is állított be EDF - nyertünk. EDF azt mondta még nyáron mikor a taktikáról faggatták, hogy nem a taktika a lényeg, hanem a mentalitás. Szerintem most olyan a helyzet, mint amikor az FM-ben a csapat összes játékosának a neve mellett az szerepel, hogy Unh. Vagyis kellene egy győzelem, ami megint kedvet hoz nekik. És itt nem a pénz, a küzdés, a koncentráció a lényeg, hanem a győzelem íze, ami megint tovább tolja a talicskát a következő győzelembe és...

Azt gondoltam, hogy Ünder képes lesz valami kreatívat belevinni a játékba. Már-már az jutott eszembe, hogy egy olyan játékos kellene - a realitások belül - aki képes cselezni, mozgatni az embereket. Mint De Paul az Udineseből. Mert ezek a beadások... De ez már közhely. Ugyanakkor az Atalanta támadásainál nem láttam csoda dolgokat: átvette, megfordult, elmozgott, passzolta - semmi flikk-flakk. Azt én sem értem a mai napig, hogy hétközi meccsel a hátuk mögött hogy a csodába nyomták végig a meccset még 10 emberrel is. Mi már rég elfáradtunk volna.

Semmi gond, majd az Inter ellen idegenben.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.01.07. 18:59


Trigoria írta:Meg ahogy az lenni szokott: új edző jól seper, nagyon megyünk az elején vele, majd visszazökkenünk a helyünkre. Ettől még szó nem lenne nálam edzőváltásról nyárig.

Nincs itt semmi látnivaló. Tessék továbbhaladni :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.01.07. 12:22


Meg ahogy az lenni szokott: új edző jól seper, nagyon megyünk az elején vele, majd visszazökkenünk a helyünkre. Ettől még szó nem lenne nálam edzőváltásról nyárig.

Zsolti: persze, hogy túlmutat. Én csak azt mondtam, hogy ha a legjobbunk padozik, akkor az befolyással van a meccsre. Volt is szvsz. Ettől még nyilván baj van.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2018.01.07. 10:36


fradista romanista írta:Annyira nem sz@r a játékosállomány, mint amilyen sz@r a csapat. Ennyit a felelősség kérdéséhez.
Szóval teccik, nem teccik, megint edzőkérdés van :(


Szerintem is. még ha Romanista is, akkor is. a cselzi meccs óta csak vergődünk, az meg már jó rég volt. mindenki nagyon bízik benne, de vhogy nem felfelé jövünk hanem egyre mélyebbre ássuk magunkat... és most már a pályán is minden ellenünk van, ahogy az lenni szokott.
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.01.07. 08:25


Instagram. Még ha ugyanaz is...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.01.07. 08:07


AF Roma

Associazione Facebook Roma
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.01.07. 07:44


Mondom én, hogy mindenki hozzáteszi a magáét a NAGY IGAZSÁGHOZ. :)
Én annyiban érzem túlzónak, Bence, a hsz-edet, hogy nyilván nem a Facebook- és marketingmegjelenések alapján állítanak kezdőcsapatot egy komolyabb csapatnál (Roma), hanem a pályán nyújtott teljesítmény alapján, és Nainggolan ezért lehetett kezdő éveken keresztül. És lesz majd ezután is.
A csapat jelenlegi formájához, taktikai beszűküléséhez, gyengébb játékához semmi köze egy ember szerepeltetésének, tehát ezért írtam, Trigo, hogy nem a belgán állt vagy bukott a tegnapi meccs. Stabilabbak lettünk volna vele. Szinte biztos. De ezen már túlmutatnak a dolgok.
Talán fradista mondatai tükrözik legjobban az igazságot. :(
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: csebi77 Dátum: 2018.01.07. 06:25


Az bizony!
Avatar
csebi77
 
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2007.11.05. 22:41
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.01.07. 00:34


Annyira nem sz@r a játékosállomány, mint amilyen sz@r a csapat. Ennyit a felelősség kérdéséhez.
Szóval teccik, nem teccik, megint edzőkérdés van :(
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.01.06. 23:34


Szerintem ha az edző játszatni akarta volna Nainggolant, akkor elérhette volna. De azt én is sejtem, hogy nem Di Francesco kezdeményezte a pihentetést. De nem is Monchi.

Egyébként egyetértek. Hullámvölgy. Ez kódolva van a jelenünkbe.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.01.06. 23:30


biztos, hogy nem EDF kérte a lelátót Radjának. Szvsz. Ő már csak a hivatalos álláspontot kommunikálta.
Én senkit sem tartok felelősnek semmiért. Hullámvölgyek előfordulnak, pláne egy ilyen gyengébb keretnél. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.01.06. 23:12


Értem én, hogy Di Francesco romanista és nem bántjuk, de ebben a gödörben jobban benne van, mint Monchi. Ha a rangadókat bukjuk azt lehet a szar keretre fogni, de az elmúlt heteket nem. A keret mély és Roma szinten rendben van. A dobogóhoz elégnek tűnik. Erősnek érzem a moncsizást. Biztos voltak rossz döntései, de olyan nincs hogy az egész keret szar.

De tök logikus, hogy Pallotta, Monchi, Schick a felelősök sorrendje. Ők a legkönnyebben támadhatóak. De ettől még nem okvetlenül a fő felelősök.

Amúgy volt arról hír, hogy Radja mellőzését Monchi kérte? Vagy félreértettem, hogy azért is őt hibáztattátok?

No mindegy. Jön egy kis szünet. Rendezzük a sorokat. Állunk a BLben. Meglehet a dobogó. Van pár fiatal akit be kell építeni. Lesz feladat és cél is bőven. EDF meg fogja oldani. Nem azért mert romanista. Azért mert jó edző.
Akkor is az, ha ez a Nainggolan lelátó baromság volt.

Bence, tökéletes jellemzés volt!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.01.06. 23:02


Hát grat az okos döntéshez, hogy Nainggolan a lelátón.

Semmi köze nem volt Nainggolan mellőzésének a mai blamához. A belga hónapok óta úgy játszik, mint mondjuk Pellegrini. Sehogy.
hatalmasat tévedsz szerintem
Radja a rossz játékával is a mezőny legjobbja, mert nála a rossz azt jelenti, hogy a támadásokhoz nem tud hozzátenni. De a védekezése ettől még mindig a liga legjobbja kb. És ez a rossz formája.

bence: pontosan egyetértek a Radjás hsz-eddel

tomm:
Szerintem borzalmas uzenete van annak, hogy mindegy mit csinalsz a palyan, csak a facebookon szepen, kulturaltan mosolyogj!
+1

feree:
de mondok mást, flo, soha nem jutott még eszembe, de ezévi teljesítményét látva, persze római, jópofa gyerek, az jut róla eszembe, mintha elérte volna teljesítőképességeinek határát, ergo a képességei qrvára behatároltak, borzasztó milyen rosszul játszik, és mintha fejben nem is a meccseken lenne, mondjuk ddr-rel szemben nagy előnye, hogy nem durran el az agya.
persze hogy elérte, szerintem sosem lesz jobb. De amikor jó formában van, akkor bőven jó. A mai beadásai is neki voltak a legjobbak.


a teljes keretet kb kidobnám a kukába, de ezt amúgy már mondtam :)

majd nyáron kap Monchi egy igazi esélyt, rendes felépített mercatóval
persze attól még nem leszünk bajnokesélyesek, de legalább próbálkozhatnak :)

én megbékéltem már a helyzettel. Ez a keret ennyit tud.
végül mégis kőkemény harc lesz a 3-4. helyért az interrel és a mászókakékekkel.

off
hogy már csak 1 rész maradt a célszemélyból
azt letoltam én is nem is olyan régen. Kiváló sorozat
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.01.06. 22:20


Mindenkinek igaza van! :)
Tomm, így van, ott a Dzeko-dolog. Egészen elképesztő, hogy egy európai élcsapatban valaki hónapokon keresztül kezdőként futhat pályára ilyen gólképtelen állapotban.
Schick kizárólag látványigazolás volt, semmi keresnivalója balszélen. Semmi.
A 4-2-4 meg Olaszországban halott dolog komolyabb szinten. Utolsó 10 percekre jó.
Vajon Monchi akart mindenáron "balszélsőt" igazolni a nyáron?
Mert ha igen, akkor tomm szavai helytállóak.
Ha vezetőségi nyomás volt inkább, akkor kevésbé ő a felelős.
Mindegy, nagyjából a helyünkön vagyunk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.01.06. 21:57


pedig a mahrez sik transzfer bohozat volt igenis, és a felelőtlenség netovábbja, toltuk emeltük a dellát az arabra, aki nem jött, nem adták el, és lehet egymagam leszek ezzel a véleménnyel, de sztem dacból, vagyis "igenis megmutatjuk" mahreznek a csapatjának a világnak, hogy tudunk mi 40 millás játékost igazolni, nem utasít el minket senki, szal sztem az egész transzfer ennek szólt, végülis tudtunk venni 40 millájért játékost :lol: az már más kérdés hogy semmit nem mutatott az égvilágon.

a másik meg nyilván nem újkeletű, van egy játékos, aki kokozik vagy sérült, ergo az alapozást nem csapattal végzi, végülis csodás nem kell tőle várni, de mégis eltelt a bajnokság fele, és 1 rúgott gólon kívül meg hogy olykor jó barátságban van a labdával, semmit nem mutatott.

de mondok mást, flo, soha nem jutott még eszembe, de ezévi teljesítményét látva, persze római, jópofa gyerek, az jut róla eszembe, mintha elérte volna teljesítőképességeinek határát, ergo a képességei qrvára behatároltak, borzasztó milyen rosszul játszik, és mintha fejben nem is a meccseken lenne, mondjuk ddr-rel szemben nagy előnye, hogy nem durran el az agya.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.01.06. 21:57


Ez nekem tul magyaros. Kenjuk szet a felelosseget, hogy senki ne legyen hibas. Ja, de. A szurkolo a hibas, ha elegedetlen a hazai vereseggel egy atalanta ellen.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.01.06. 21:43


Azt senki nem gondoltam nyáron, hogy a jobb szél ennyire megoldhatatlan feladat lesz, hogy ott senki nem válik be, senki nem tud épkézláb teljesítményt nyújtani két egymást követő meccsen. Monchit nincs miért hibáztatni, a döntéseit nem egymaga hozta meg. A felelősséget sem egy embernek kell vállalnia itt, hanem mindenkinek kollektíven, ha egyáltalán van miért. Én nem hibáztatok senkit. Sz*r a forma, sz*r a mutatott játék, sz*r a teljesítmény, de ez sem tart örökké.
Sőt, azt mondom jókor jött ez a pofon, legalább jön egy 2 hetes szünet, rendet lehet tenni a fejekben, és pont az Interen lehet jól visszavágni, nekik amúgy is van miért törleszteni. Radja is úgy megy majd, mint a mérgezett egér, az tuti.

De persze, ha valaki attól érzi jobban magát, hogy szapulja a csapatot, szapulja a játékosokat, és Monchit, hát tegye, lelke rajta, szíve joga :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.01.06. 21:29


a cds szerint a szurker annyit mondott ninjának, hogy ez a te hibád, hát félszemmel néztem a meccset, nem értek egyet, vhogy most annyira nem tudom kivetíteni a haragomat a játékosokra,inkább nálam is moncsicsin csattan az ostor.

mondjuk az megint más lapra tartozik, hogy az ata a héten 2 meccset tolt, és milyen két meccset, és nem fáradtak el.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.01.06. 21:17


A szar jatek nem problema. Stabilak, masszivak voltunk. De kene az emberanyag. Kene egy jo szelso, aki ilyten helyzetben huzza a csapatot. Meg is volt ra a keret. Ugy 80 milliot koltott monchi szelsokre. Az eredmeny 0 gol a bajnoksagban. 50bol el lehetett volna hozni mahrezt vagy valaki mas ertelmeset. Persze lehet, hogy ez az en hibam. Akkor viszont lemondok a sportigazgatoi posztrol.
Es az micsoda, hogy a rettenetesen formaban levo dzeko jatszik es jatszik es jatszik?
Tokmindegy nainggolan milyen formaban van, lefele sehogyse log ki. Szerintem borzalmas uzenete van annak, hogy mindegy mit csinalsz a palyan, csak a facebookon szepen, kulturaltan mosolyogj!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég