Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.12. 01:03


Na még a végén kiderül itt Trigo, hogy egyetértünk. Az, aki elsősorban zsidónak vallja magát, az szerintem is elmehet a búsba.
Ezen azért is felesleges vitatkozni, mert mindkét oldal tud kellő mennyiségű érveket felsorakoztatni, világnézet, meggyőződés kérdése ki mit hisz. Ezért sem büntetném a holokauszt megkérdőjelezését, mindenkinek szíve joga azt hinni amit akar, a holokamuzás viszont nekem sok.

A sztorihoz annyit, hogy azért nem minden pesti zsidó volt olajmágnás + ugye voltak az általad is említett zsidótörvények, ennyire nem ismerem a háttértörténetet.
Ami biztos, hogy takarított náluk, barátnők lettek, bújtatta egy ideig őket, majd egy befolyásos ismerős révén szerzett papírokat. Az igazat megvallva, az is meglehet, hogy csal az emlékezetem és a papírokat dédnagyapám szerezte be, aki ügyvéd volt, de az biztos, hogy az öreglány forszírozta a dolgot, a nők meg ugye már akkor is elérték amit el akartak. :D
A nő már rég nem élt amikor dédnagyanyám még igen, erre emlékszem, a gyerekei még valószínűleg élnek. Majd megkérdezem nagyanyámat, hátha neki van valami többlet infója a dologról.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.12. 00:18


hszből kijelölsz egy szövegrészt, bemásolod a te írásodba, kijelölöd, rányomsz a Quote gombra, és kész is :wink:

- csak úgy nem értettem a végét, hogy nem akartam érteni:) hogy hogy jön össze a kettő dolog, vagy ha összehoztad, miért nem értetted a különbséget
A délvidéki magyarok kivégzése engem speciel jobban bosszant, de vicces lenne, ha arra Lengyelországban emlékeznének. Bár ez igazából marginális kérdés.
egyetértek

- a számokkal arra akartam utalni, hogy minél nagyobb számot mondanak, annál jobban akarnak hatni a lelkiismeretére az embereknek. És működik is. Na meg annál nagyobb és több kárpótlást tudnak felvenni miatta.

- kemencék alatt a gázkamrákat értettem

- jó, ha így értetted a megölésüket, akkor elfogadom a kifejezést. Bár az kb tény ugyebár, hogy a szövetséges bombázásoknak hála, az ellátásuk akadozott, majd a vége felé kb le is állt. Sokan ezért is haltak meg. Mondhatjuk, hogy a legvégén a németek miatt haltak ezen emberek meg, mert odavitték őket, de mondhatjuk, hogy a szövetségesek miatt, mert lebombázták az ellátmányt szállító vasútvonalakat. De a főkérdést nem befolyásolja tudom. Egyetértünk abban, hogy munkatáborokba vinni őket gonosz dolog volt. A háború alatti háttérbeli szabotázsok és hasonlók sem lehetnek erre elég indok. Ahogy a rohadt amcsiknak sem lehetett volna elég indok, hogy becsukják a USA-ban élő japcsikat a háború idejére pontosan ugyanolyan táborokba mint a nácik. Csak halkan jegyzem meg, hogy ha közben a japók bombázták volna a környéket tegyük fel, gondolhatjuk hogy az amcsiknak mi lett volna a fontos - a saját életük és egyebeik, vagy a bezárt japcsik ellátása.
Amúgy én úgy csináltam volna Hitler helyében, hogy előbb megnyerem a háborút, majd UTÁNA gyűjtöm össze a zsidókat, és tényleg kitelepítettem volna őket Európából. De elhiszem akár azt is, hogy azért is vállalta be a háború alatt ezt a német vezetés, mert semmi sem garantálta, hogy nyernek, és ha veszítenek is, legalább egy gond letudva.

Egyébként imádom az irodalmat, példálóztam már ezzel, de Radnótiban, Szerb Antalban, Rejtőben ezerszer több magyarság volt, mint jelenlegi magyar lakosság 99%-ában. Ha csak ők hárman haltak volna meg, akkor is védőbeszédet írnék értük.
vannak normális, rendes zsidók mondtam. Sőt valszeg többségük az. Nálam kb ott kezdődik a szelektálás, hogy melyiket nem utálom és melyiket utasítanám ki az országból, hogy minek tartja magát elsősorban: magyarnak vagy zsidónak. Amelyik utóbbi, az menjen MAGYARországról.

Dédid története fura. Zsidó asszony takarít egy nemzsidó pesti nőnek??? :shock: :) Fordítva szokott ez lenni. Bár lehet már a zsidótörvények miatt kellett takarítania, mert egyébként elképzelhetetlen.
Nagyon érdekelne a sztori folytatása. Hogy később mi lett a család és dédnagymamád kapcsolatával, és mi lett a családdal, mire vitték.

A zsidókat meg a cigányokat szerintem ne mossuk össze. Utóbbiaknak jelentős százaléka veszélyes a társadalomra, bűnöznek, én is félek tőlük. A zsidóságnak kis részével van baj, és nem jelentenek olyan jellegű veszélyt, mint a cigányok.
a cigányok az életemre, a zsidók az országomra és a jövőmre jelentenek veszélyt. Az arányokkal egyetértek.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.11. 23:35


Méretes iromány lett, tényleg. Sajnos én nem tudok ilyen jól idézni a másik hozzászólásából, mint te, de megpróbálok mindenre reflektálni.
Kezdeném a végéről. Nem értem, hogy mit nem értesz. :) Arra próbáltam utálni, hogy mivel a zsidók szétszóródva élnek a világon, több országból deportáltak embereket; Lengyelország, Magyarország, Románia, Németország, ezért erről több helyen megemlékeznek.
A délvidéki magyarok kivégzése engem speciel jobban bosszant, de vicces lenne, ha arra Lengyelországban emlékeznének. Bár ez igazából marginális kérdés.

A számokra reflektálva: ha egy ember meghal egy vonatbalesetben az szomorú, ha 200 az tömegszerencsétlenség, ha 400 akkor is.
Ugyanúgy undorodom attól, hogy emberi tevékenység következtében, etnikai/vallási alapon megölnek 1 millió embert, mintha 6 milliót öltek volna meg. Szerintem ebben az esetben a 6 milliónak nincs nagyobb súlya, ez nem fogja növelni a zsidó befolyást. És nagyon bosszant, hogy nem látják a "holotagadók", hogy mennyire pitiáner dolog fent akadni a halálok mikéntjén... Nem, nem gondolom, hogy kemencékbe égették el a zsidókat. A gázkamrákba is kételkedem, őszintén fogalmam sincs. Rengeteg ember éhen halt, agyonlőttek, agyondolgoztatták őket.
Nagyon beteg példa jutott eszembe, de magunk közt vagyunk, leírom:
Elrabolják egy holokauszttagadó gyerekét, napi 20 órát dolgoztatják, adnak neki napi egy szelet kenyeret, azt mondják, hogy egy év múlva szabadon engedik. Szegény gyerek fél év múlva meghal. Mit mondana az illető, megölték a gyerekét? Gyilkosság történt? Szerintem igen lenne a válasz. Ha egy millió emberrel csinálják ezt akkor tömeggyilkosság történt? Gondolom igen.

Egyébként imádom az irodalmat, példálóztam már ezzel, de Radnótiban, Szerb Antalban, Rejtőben ezerszer több magyarság volt, mint jelenlegi magyar lakosság 99%-ában. Ha csak ők hárman haltak volna meg, akkor is védőbeszédet írnék értük.

A dédi sztorija annyira nem nagy szám, viszonylag jómódú pesti nő volt, járt hozzá egy zsidó asszony takarítani. Barátnők lettek, amikor kezdtek elmérgesedni a dolgok a nő mesélte neki, hogy a vidéken élő testvérét a családjával együtt elvitték, mi lesz ha Pestig is elér ez a hullám. A dédi csinált egy viszonylag jó búvóhelyet, de tudta, hogy az az állapot rá is és a zsidó családra is veszélyes, ezért minden erejével azon volt, hogy szerezzen nekik papírokat. Valahogy sikerült, így túlélte a barátnője, férje és két gyereke a "holokamut." A nő testvére, és annak családja nem került elő.

A zsidókat meg a cigányokat szerintem ne mossuk össze. Utóbbiaknak jelentős százaléka veszélyes a társadalomra, bűnöznek, én is félek tőlük. A zsidóságnak kis részével van baj, és nem jelentenek olyan jellegű veszélyt, mint a cigányok.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.11. 19:12


bence, csak röviden reagálok, mert már tojok a témára:
első bekezdésed ok
Ugyanakkor Zsolti, Trigo, azt talán ti is elismeritek, hogy legalább 1 millió zsidót megöltek a haláltáborokban.
ha a megölteket úgy érted, hogy a körülményekbe haltak bele (nagyrészt betegségek, munka, mostoha körülmények, bántalmazás, ételhiány, hideg, és igen, valszeg voltak kivégzések is néha, stb) akkor egyetértek. Ha kemencékbe küldték őket szerinted, akkor nincs mit mondanom :(
Növekedik a zsidók befolyása, attól a ténytől, hogy 6 millióra taksálják a holokauszt áldozatait? Szerintem nem.
de igen. Meghal 1 ember egy vonatbalesetben, vagy meghal 200 ember ugyanabban a balesetben. Lelőnek 1 embert Las Vegasban, vagy lelőnek pár tucattal. Van különbség? Utóbbiak vezető hírek hetekig, előbbiek talán az aznapi híradóba se férnek bele. Ez most sarkítás, de könnyű belátni, hogy a számoknak hatalmas szerepük van. Minél nagyobb, annál jobban lehet hangsúlyozni évtizedek óta. Ez pedig egyenes arányban van a befolyással.
Ahogy azt is hülyeségnek tartom, hogy valaki szerint a holokauszt legitimizálja a cionizmust, elvégre a zsidók befolyása már jóval előtte megvolt, nem hiába lettek megtalálva.
na, ez így igaz
Dédnagyanyám egyébként annak idején bújtatott egy ismerős zsidó családot Budapesten, és mivel szerencsére nem csak testileg, de szellemileg is egyben volt 92 évig, mesélt erről is.
Engem ez érdekelne is. Amúgy tudjuk, hogy voltak/vannak/lesznek rendes zsidó emberek, akinek semmi közük ahhoz, ami miatt a fajukat gyűlölik mindenhol, ahova csak betolták a pofájukat. Ahogy vannak cigány haverjaim nekem is (igaz Balatonon, nem Pesten:)), mégis köpök az egész fajtájukra. És itt jön elő a különbség ember és ember között: ha valaki kipaterolná az országból mondjuk az összes cigányt, akkor én sóhajtanék egyet, ahogy a haverokat is elzavarják, de némán bólintanék rá. Kis rossz nekem, nagy jó az országnak. Ahogy a zsidóknál az ország egy része (nagyobb része?) ugyanígy tett a deportálások alatt. De vannak olyan emberek (mint nagyanyád és sokan mások) akik jobb(?) emberek nálam (vagy inkább emberségesebbek), és őket nem az ország sorsa érdekelte adott pillanatban, hanem az ismerősei vagy akár ismeretlenek sorsa. Ez hozzáállásbeli különbség. Emberségbeli talán.

A végét nem is tudom értelmezni. :shock: Befolyás kérdése az egész, hogy ki mit ünnepel. Mivel a világ a zsidók kezében van, az ő irányításuk alatt, ezért természetes, hogy az ő szenvedésük "érdemli meg" a legnagyobb emléknapot.
Amíg a háború után ki nem találták az egész holokauszt-mítoszt és mondavilágot, addig kutyát se érdekelt. A magyar holokausztot meg TILOS volt kitalálni, azért nem emlékeztek meg róla. Megpróbálták elhallgatni. Ugye érthető a különbség? Az egyiket felnagyították, kitalálták, a másikat elhallgatták.

hanem annak az egyszerű ténynek, hogy a holokauszt több ország lakosságát érintette.
amúgy csak eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha maholnap kitalálnák, hogy az összes cigányt Európában kipucolják Madagaszkárra, mint Végső megoldás. :)) Szerintetek mi lenne? Szvsz az összes országban tüntik, elhatárolódások, felháborodások, és végül nem lenne belőle semmi, MIKÖZBEN a népesség MINIMUM 90%-a egyetértene vele!!! Csakhogy a 10% lenne a felháborodó, a többség meg csendben helyeselne csak. És a mai világban mindig a kisebbség irányítja a többséget. Na meg manapság elképzelhetetlen lenne ilyen döntés a kormányok részéről.
Na és akkor most nézzünk vissza a zsidók deportálására. Akkoriban szvsz kb anynira utálhatták a zsidókat , mint ma a cigányokat (vagy ma a zsidókat:)). És a nép lázadozott a deportálások ellen? Kicsit. Volt foganatja? Nem sok.
Ha a cigányokra elfogadjuk azt, hogy jogosan utáljuk őket a viselkedésükért, életmódjukért stb, és a lelkünk békében van azzal, hogy elküldenénk őket a p.csába, akkor szerintem ideje lenne elfogadni azt, hogy a zsidókkal szembeni KÖZUTÁLATnak is volt/van/lesz oka ugyanúgy. (Illetve a zsidóknak belátni, de ez nonszensz lenne:)) És amikor egy ország meg akar szabadulni egy ártó, élősködő, irányító, parazita stb kisebbségtől, akkor az lehet helyes döntés. (itt nem a kiirtásukra gondolok, hanem a kipaterolásukra)
Na jó csak elkalandoztam kicsit. :)

hopp mégsem lett rövid :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.11. 18:05


A holokauszt témába én is belekaptam itt párszor, mélyebb vita az időhiányom miatt nem alakulhatott ki, utoljára leírom a véleményemet.
Ugye, fogalmilag külön kell választani a holokauszt tagadását és annak revizionizmusát. Előbbit hatalmas blődségnek tartom, a revizionizmusban lehet valami, ezt elismerem. Szerintem mindkét dolog mellett homályosak az érvek, az ellenbizonyítékok figyelmen kívül vannak hagyva, az esetleges bizonyítékokat pedig hatalmas bizonyítóerőt tulajdonítanak. Royal flush. :D
Ugyanakkor Zsolti, Trigo, azt talán ti is elismeritek, hogy legalább 1 millió zsidót megöltek a haláltáborokban. 6 milliót mondanak, 3-4 szerintem a reális, de 1 milliót biztosan megöltek. Ezen vitatkozni nekem olyan, mintha, én egy feltételezhetően harmincsoros sorozatgyilkost elkezdenék védeni, hogy ugyan már, csak 8 lett bizonyítva, az igazságszolgáltatás csak ki akar cseszni vele.
Növekedik a zsidók befolyása, attól a ténytől, hogy 6 millióra taksálják a holokauszt áldozatait? Szerintem nem.
Ahogy azt is hülyeségnek tartom, hogy valaki szerint a holokauszt legitimizálja a cionizmust, elvégre a zsidók befolyása már jóval előtte megvolt, nem hiába lettek megtalálva.
Dédnagyanyám egyébként annak idején bújtatott egy ismerős zsidó családot Budapesten, és mivel szerencsére nem csak testileg, de szellemileg is egyben volt 92 évig, mesélt erről is.
Másik kedvenc érvem, hogy bezzeg a délvidéki magyarok kiirtásáról, vagy a bosnyákok kiirtásáról nem emlékszik meg a világ. Utóbbival az intelligensebbek szoktak példálózni; tudják, hogy külföldi példa jobban üt. Ezzel csak az a baj, hogy a magyarok kiirtása a Délvidéken, a bosnyákok kiirtása Szerbiában, a ruandai népirtás pedig bármily meglepő, Ruandában történt.
A holokauszt ennél azért globálisabb dolog volt, ezért pl. a holokauszt emléknapot nem a zsidó befolyásnak tulajdonítom, hanem annak az egyszerű ténynek, hogy a holokauszt több ország lakosságát érintette. Aztán lehet rosszul gondolkozom.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.11. 17:10


holokauszt-relativizálás


hogy egy hsz-be ment a kettő Corso? Ez a fórum rendje.
és annyi őrületet rakok egy posztba, amennyi jólesik :wink:

sőt, szólhatnék is neked, hogy pár perc elteltével mi az úristenért írsz egy újabb hsz-t, miért nem az előzőt szerkeszted - de a hajnali Corsóval én már nem vitázom :)
(annak elelnére, hogy most csak egy két pia lehetett benned, mert egész értelmes volt az írásod :) )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.11. 08:45


Oké, Corso, oké.
Lerágott csont.
Anno F.Totti is meglepődött, amikor mondtunk neki dolgokat a holokausztról. Én már nem megyek bele újra.
A holokamu szerintem is túlzás és sértő.
Én inkább holoszkepszisnek nevezném, mert ez az elnevezés csak kérdéseket sejtet, és az áldozatokat tekintve sem kegyeletsértő.
Persze neked mindenki hülye, ostoba és idióta, aki fel meri tenni a kérdéseket.
A te demokráciádban ennek nincs helye.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11418
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2018.02.11. 00:58


Corso22 írta:jajajajaj, és jaj de kár, hogy ebbe most este bele olvastam. Beleolvastam (?) :)


kicsit (najó valóban) hajnali Corso-s lett, de nagyon igaz, értsd meg, kérlek olvasó!
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2018.02.11. 00:51


jajajajaj, és jaj de kár, hogy ebbe most este bele olvastam. Beleolvastam (?) :)

Egy posztban két különböző őrület. - Idióta könyvek tiltása persze felesleges, mert elfogynak és kész, de egyszerre együtt említeni hihetetlenül buta, primitív emberek hihetetlenül buta gyilkosságával - félelmetes.

Mert minden bűnös legyen keményen büntetve, azon a paragrafuson, ahol tett. Akik ilyen könyveket írnak, (szerintem csak szimpla hülyék) beszélgessenek emberekkel. De a másik ... Akik azt tették, amit most olvastam, és amit feltételezhetően a bíróság bizonyítottnak lát róluk. - nem tudom, van-e ma Magyarországon olyan Btk pont, amely alapján olyan büntetést kaphatnának, ami megfelel a társadalom mai elvárásának. Mint jogot végzett ember, azt sem tudom, hogy mi az a pont, amikor az alapnak vett társadalmi normák megszegői felé változtat egy rendszer a szabályain.
Agyrém mindkettő dolog. De az egyik szerintem értelmetlenül büntethető - a holokamu dolog elmúlik, megöregszenek a hülyék is, nekik jön Soros, majd az UFOk, vagy Skratek a cseh. A másik viszont súlyosabban megítélhető. Meddig megy egy társadalom béketűrése a szimpla primitív gyilkosokkal szemben? Milyen elvárások lesznek? Az erősebb büntetés? A Rend a megoldás? sztem nem, de erről később
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.10. 21:19


https://kuruc.info/r/2/182476/
:evil: :evil:
2018 Magyarország

https://kuruc.info/r/35/182488/
ezt most még elolvastam, de választások után inkább dugom a fejem a homokba.
hsz, amit régóta mondunk mi is:
"Amíg ezeket ilyenkor nem végzik ki, méghozzá rövid idő alatt és nyilvánosan, - addig esély sem lesz a rendre. Csak az erőből értenek."
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.02.10. 06:12


bence írta:A pestisracok nemreg hazhoz hivta Puzsert, benyelni a tudjuk mit. De eskuszom pozitiv volt, hogy legalabb odahivtak.


Azt én is láttam, majd egy éve volt.
Szeretnek vitázni a pesti srácok,
egy rakás ellenzéki volt már a polbeat-ben:

Karácsony,
Shiffer András,
Gulyás Marcipán
Ungár Péter,
Tarjányi,
Vágó Gábor
...

Jól nyomja a Puzsér,
de nem szabad sört adni neki vita közben mert túlzásba viszi a Puzsérkodást. :)
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.10. 00:38


Nagyon adlak F. Totti :D :D
Hogy egy kis politikat is belevigyek, szeretnek olyan orszagban elni, ahol tudnanak olyan mennyisegu sort kinalni, amennyiert hajlando lennek Viktorra szavazni. Sajnos nem lenne az a mennyiseg, meg ha ma meg is vadolt a baratnom, hogy jobban szeretem a sort, mint ot :x
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.10. 00:07


Sajnos nem nagyon. Én a mennyiségi fogyasztásban hiszek! De a nastro szerintem a legjobb boltban kapható sör északon... ugyebár ízlések és pofonok :)

Viszont valami hozzáértő felvilágosíthatna, hogy melyik sörük címkéje olyan szemüveges, bajszos mint Poirot. Na az tényleg k.rva jó. Bocs, az off-ért, bár a nők és a sörök szerintem soha nem lehetnek off-ok ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.10. 00:00


F.Totti írta:Na akkor még egy Nastro Azurroval és egy Peronival öblítsd le az eddigieket. Kommersz olasz sörökben a Nastro a király. :)
Cheers!


Koszi F. Totti!
Sajnos ezeket nem talaltam, de igyekszem potolni a hianyossagaimat. :)
Ugy tunik ehhez is ertesz, adok a velemenyedre. :wink:
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.09. 23:53


Na akkor még egy Nastro Azurroval és egy Peronival öblítsd le az eddigieket. Kommersz olasz sörökben a Nastro a király. :)
Cheers!
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2018.02.10. 00:07-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.09. 23:19


A pestisracok nemreg hazhoz hivta Puzsert, benyelni a tudjuk mit. De eskuszom pozitiv volt, hogy legalabb odahivtak.
Most sajnos nem tudom linkelni, mert a mobilnetem fogyoban, tegnap meg nyertem egy jelentosebb osszeget mixen, es olyan soroket iszom, mint meg soha...
Edelweiss, Hoegaarden, Morte Subite, es a legobb: Birra Moretti. :D
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.09. 22:51


bigg írta:
Trigoria írta:de azért vazze, a Hír TV jobbikos lett? Én azokra az időkre emlékszem, mikor minden volt csak Jobbikos nem. Rónai Egonék jobbikosok?? MI van??? Jó, nem nézek tv-t, és már linkeket is kevesebbet, de azért ez nagyon durva. Tudom, hogy már nrm gyalázzák legalább a Jobbikot, de Jobbikosnak álltak??

Pontosabban a Rónai Egon sosem dolgozott a hírtv-ben,
az atv-ben dolgozik, engem is megkevertél. :)
Szóval ő nem vádolható jobbikosodással,
különben is zsidó,
bár ez ma már nem kizáró ok. :P

teljesen jogos bigg, összekevertem véletlenül :oops:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.02.09. 22:09


Zsolti írta:De bigg, baszod, ha ennyire képben vagy, akkor hogy lehet, hogy... :) :wink:
Na mindegy.
Hellerék zsigerből utálják a Jobbikot. És lehet, hogy a Fideszt még jobban ?
Ők azok a hivatásos rettegők, akik minden utcasarkon nácit vizionálnak.

Már nem utálják a jobbikot,
na de a Fideszt...:

https://www.youtube.com/watch?v=BMgYQn1JIkM

Ez az öregasszony az Orbánfóbia mintapéldánya,
fogjunk össze, váltsuk le Orbánt,
a jobb és a bal fogjon össze...
Olga joggal kérdezi hogy mi lenne azután ha megnyernék a választást?
- Hát ezen ráérünk utána gondolkozni.

Ráadásul szenilis is,
vagy talán Vona a szenilis,
nézd meg mit mondott ez az öreglány 2006-ról:

https://www.youtube.com/watch?v=6YZ6qGLXKW8

Az is érdekes, hogy mindkettőt a hírtv adta le,
csakhogy közöttük volt egy g-nap. :P
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.09. 20:18


De bigg, baszod, ha ennyire képben vagy, akkor hogy lehet, hogy... :) :wink:
Na mindegy.
Hellerék zsigerből utálják a Jobbikot. És lehet, hogy a Fideszt még jobban ?
Ők azok a hivatásos rettegők, akik minden utcasarkon nácit vizionálnak.
Száva pedig egy egészen elképesztő ürge. Az N1 TV K.O. című műsorában szoktam nézni. Akármilyen vitapartnere van, ő nyíltan kimondja, hogy a cigányság nem felelős a helyzetük kialakulásáért.
Köszönjük, nincs több kérdésünk. :lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11418
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.02.09. 19:08


Zsolti írta:Én abban a pillanatban fogok elkezdeni hinni a sikerben, amikor Köves Slomó, Száva Vince és Alföldi Róbert egyszerre fog kampányolni a Jobbik mellett. :)
Mint egy jó filmcím: A zs.dó, a cig.ny és a b.zi

Viccelsz, de nem is annyira reménytelen. :)

Igaz, hogy Slomó elvileg kormánypárti,
de ő ortodox zsidó ezért elvileg a zsidóságnak csak egy kis részét képviseli.

A többség, vagyis a Hellerista "mazsihisz" vonal elvileg már most is ezt teszi,
Heller már régóta nyomja a "jobbikkal össze kell fogni" szöveget,
és mivel Alföldi zsidó is és gondolom Hellerista is, ezért ha igény lenne rá simán menne kampányolni. :P

A cigány csávót nem tudom elképzelni, hogy a jobbik mellé álljon,
de nem is kell, a legtöbb cigány egy ötezresért eladja a szavazatát,
és itt jönne képbe Simicska.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.09. 17:48


Én abban a pillanatban fogok elkezdeni hinni a sikerben, amikor Köves Slomó, Száva Vince és Alföldi Róbert egyszerre fog kampányolni a Jobbik mellett. :)
Mint egy jó filmcím: A zs.dó, a cig.ny és a b.zi
Zsolti
 
Hozzászólások: 11418
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.02.09. 16:42


Trigoria írta:de azért vazze, a Hír TV jobbikos lett? Én azokra az időkre emlékszem, mikor minden volt csak Jobbikos nem. Rónai Egonék jobbikosok?? MI van??? Jó, nem nézek tv-t, és már linkeket is kevesebbet, de azért ez nagyon durva. Tudom, hogy már nrm gyalázzák legalább a Jobbikot, de Jobbikosnak álltak??

Pontosabban a Rónai Egon sosem dolgozott a hírtv-ben,
az atv-ben dolgozik, engem is megkevertél. :)
Szóval ő nem vádolható jobbikosodással,
különben is zsidó,
bár ez ma már nem kizáró ok. :P
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.09. 11:50


Hogy ezt most felülről parancsolják nekik, vagy egyéni belátás eredménye, azt nem tudom eldönteni.
:D dehogynem tudod
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.09. 11:27


A Plusz-mínuszról még nem hallottam. Köszi.
Olga biztosan nem lesz soha jobbikos, ám azt kétségtelenül el kell ismernem, hogy most már sokkal normálisabban viselkednek Vonával, mint mondjuk 5 évvel ezelőtt. Már nem hivatásos rettegők. Hogy ezt most felülről parancsolják nekik, vagy egyéni belátás eredménye, azt nem tudom eldönteni.
Szóval vita, vita, vita. 8)
Támogatok minden vitát.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11418
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.09. 10:16


azt tudom hogy Olga és Vona mostanában sűrűbben dumcsizgat a tv-ben. De azóta sosem érdekel már :)

index behalt picit, így ilyen finomságot találtam:
http://www.origo.hu/tudomany/20180207-a ... usara.html
:D jó sztori
de milyen újságírás ez????? Végig arról beszél, hogy nő volt, de a címből sejtvén várod a végén a bizonyítékokkal alátámasztott cáfolatot. De az elmarad. Origo, én így utállak.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég