Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.15. 01:08


https://nemzeti.net/gianni-ami-most-zaj ... 01627.html
jó kis beszélgetés
mindig is kedveltem a palit
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.02.14. 22:11

Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.13. 23:35

"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.13. 21:40


Trigo én is olvastam a hozzászólásokat, valóban kérdéses, hogyan sülne el a választások előtt a dolog.
Egy jó vitázóval, úgy, hogy meg van előre adva a 10 pont, fel tud készülni, szerintem hasznos lenne.
De ha a pestisracok szerint Puzsér Simicska embere, Simicska pedig a Jobbik mecénása, akkor most mi van? :D
Zsolti, én nem tudom most eldönteni mennyire sántít, én általában adok Puzsár véleményére, de vannak neki is fa*zságai.
Nem hiába Juve drukker... :D
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.13. 18:20


Trigónak szűk két hónapja van. :)
A Jobbik BÁRHOVÁ elmenne, ha hívják. Nekem sántít a dolog.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.13. 17:03


bence
olvasgatva a Puzsér alatti hsz-eket, nem olyan fekete-fehér mint ahogy Puzsér mondja. De nem látok bele.

Én mondtam már, 2006-ban csürhének hívtam azt a tömeget, pár évvel rá már megfordult a véleményem, ahogy kinyílt a szemem és kezdtem belelátni és foglalkozni a politikával.
Viszont évek óta azt mondom, a tüntetések ideje lejárt. Egy k.rva tüntetésre se mennék ki. Csak ha több tízezer ember kimenne. Annak TALÁN már lenne ereje. A kisebbeknek semmi az égvilágon.
(A választások utántól pedig már semmi ilyen nem fog érdekelni.)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.13. 15:26


Tomm, a gondolatmeneted számomra ott sántít, hogy a Fidesz/Orbán hívőséget megváltoztathatatlan állapotként kezeled.
Ahogy Bence írta, ha utcára vonulsz, akkor ne Békemenetes birka módon egy "csodálatos" népvezér miatt vagy ellen tedd. Tedd az ország és a saját/gyermekeid jövője miatt.
Márpedig ha Fleto ezt a jövőt veszélyeztette 2006-ban (kétségtelen, hogy veszélyeztette), akkor most Viktor és a holdudvara sokkal inkább azt teszi.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.13. 15:25


Tomm, azért a Roma-Inter lényegesen jobb buli, mint a székházolás :D
Igazat adok neked sok dologban, a tüntetést meg sajnos nem én fogom innen a Vadkeletről megszervezni. Ha lesz és időm engedi, még az is lehet, hogy elmennék.

Más: Puzsér ma írta ki fb-ra

"Mély fájdalommal tudatom a Jobbik Magyarországért Mozgalom tisztelőivel, szimpatizánsaival és ellendrukkereivel, hogy a párt egyetlen politikusa sem hajlandó vállalni a részvételt a Sznobjektívnek a nemzetiradikalizmus tíz fő bűnét feldolgozó adásában.
Az ország népének bizalmát kérik, képviselői és miniszteri pozíciókért sorakoznak, de felelősséget nem vállalnak: eszükben sincs szembesülni és elszámolni a múltjukkal. Lehet a kormánypárti médiafölényre, a demokráciadeficitre vagy a plakáttörvényre mutogatva sírni-ríni, de akkor az a minimum, hogy megtisztelik tévénézők tízezreit azzal, hogy leülnek eléjük, továbbá megtisztelik a demokratikus versenyt azzal, hogy két vizslával előadott cukiskodás között olykor érdemi vitára is vállalkoznak.
Röpke nyomorúság ez abban a gyászmenetben, ahol az elmúlt huszonnyolc év politikusai vonulnak fel, de azért érdemes egy percre megállni, és konstatálni, hogy a sujtásos bombert öltönyre cserélő jobbikos fiúk sem óhajtanak más médiaviszonyokat, mint a Fidesz vagy az MSZP: amelyik pillanatot uralni tudják, azzal televarrják a hirdetési piacot, amelyiket esetleg nem, az lehetőleg ne is kerüljön nyilvánosságra! A szabad sajtó és a demokráca újabb szomorú pillanata ez."

Azért ez hatalmas csalódás számomra a Jobbik részéről, azt hittem ennél tökösebbek. Azt hiszem, a következő adásban a liberalizmus 10 fő bűne, Fodor Gáborral, kíváncsi lettem volna a nemzeti radikalizmusra is.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.13. 14:49


Jaj nem azert irtam, mert megsertodtem volna a csurhen. Egyszeruen elvarni egy fidesz-szavazotol, hogy a fidesz ellen tuntessen, mikozben a nem-fidesz szavazok nem tuntetnek.... elegge erthetetlen es nemileg, mint irtam, pimasz dolog.
Nem orban-berencek, hanem orban-hivok. Nagy kulonbseg!
Legalabbis anno. Lehet, hogy ma mar fizetni kene....

Egyebkent 2006ban az mtv-szekhazas tu tinel en eppen egy roma-interen voltam, okt.23an voltam kint, de nem tuntetni, hanem a fideszes rendezvenyen. Aztan mikor hazafele menet megtamadtak minket a rendorok, ugy gondoltam akkor maradok egy kis konnygazt szivni.

Meg azt irod, kimennel, ha valami igazan fontos lenne. Na. Akkor, ha nekeed, mint ellenzekinek nem eletg fontos ugy a ner megdontese, akkor megis, hogy a bubanatos eletben gondolod, hogy egy fideszesnek eleg fontos??
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.13. 14:30


2006 óta azért nagyon fordult a világ, lásd Vona, vagy Budaházy.
Tényleg irracionális a dolog, bár szerintem elsősorban nem egy pártért, hanem az országért kell tüntetni.
A csürhe valóban erős kifejezés volt, elnézést. De az jobb lett volna, ha azt írom, hogy Orbán-bérenc, fizetett Fidesz tüntetők?
Én nem gondolom így, de hála a Fidesz agymosásának, egy hasonló kaliberű balos tüntetés ÖSSZES résztvevője fizetett Sorosbérencnek lenne titulálva.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.13. 14:18


Annyi nagyon is van, hogy mindketto rendkivul pimasz, pofatlan, stb.
Aki kiment anno, de nem megy ki most, az csurhe, ellenben veled, aki soha nem mentel ki. Mert te nem vagy olyan. Hat ez szerintem ugyanolyan kimaxolt arcatlansag, mint az eliosos-simicskas erveles.
Raadasul meg elegge esszerutlen is az ohajod. Azt gondolni, hogy a fideszesek kimennek tu tetni a fidesz ellen(vagy akarmelyik partszimpatizams a sajat partja ellen) elegge irracionalis elgondolas.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.13. 14:08


A kettő között kb. annyi érvbeli azonosság van, mint bennem kongói vérvonal.
Egyébként biztos lenne olyan ügy, amiért úgy érezném, hogy fel kell utazzak Budapestre, de tényleg nem vagyok az a tünti típus. 1988 március 15.-én valószínűleg én is ott lettem volna a Kossuth téren, ha élek. Akik mostanában mélységesen fel voltak háborodva, hogy mégis hogyan lehet fütyörészni meg megzavarni egy nemzeti ünnepet, azok valószínűleg ott voltak anno október 23.-án a randalírozók között. Nem mondom, hogy ők randalíroztak, de ott voltak. Ez sajnos sok jobboldalinál beállítottság. Ha mi csinálunk ilyet az rendben van, hiszen jogunk van hozzá, demokrácia van. Ha a másik oldal csinál valami hasonlót az már mindjárt nem olyan jó.
Egyébként ha már kötekedés: ha téged annyira bosszantott, hogy Fletóék nem csináltak semmit, hogy nem szúrt szemet, hogy nem csinálnak semmit? Miért kellett a beismerés a részéről, hogy utcára vonulj? Gondolom figyelted az aktuálpolitikát, utcára vonulhattál volna az öszödi beszéd előtt is.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.13. 13:31


"En nem vagyok olyan fajta"
Ez hasonloan pimasz erveles, mint amikor a fidesz azzal vedekezik elios ugyben, hogy akkor simicska volt a tobbsegi tulaj, mert ugye akkor o volt az aktualis oligarcha.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.13. 12:54


Tomm, nem vagyok pesti, de én egyébként se tüntetnék, nem vagyok az a típus. Régen rossz, ha a tömegnek azt kell kiabálnia, hogy xy takarodjon, meg mondjon le.
Az öszödi beszéd kb. Gyurcsány egyetlen normális politikai megnyilvánulása volt, érthetetlen számomra, hogy hogy tudott ekkora indulatokat kiváltani az emberekből.
Mélységesen elítélem az akkori rendőri intézkedéseket, (és a tüntetők egy részét is), de nagyon kiváncsi lennék, hogy egy hasonló kaliberű megmozdulásra, hogyan reagálna a Fidesz vezérkara és a rendőrség.

Polt Péterrel pusztító tevékenységét F.Totti meg tökéletesen megfogalmazta. Erre mondják, hogy kevesen :)
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.13. 11:21


Dehogy vágyom én egy liberális demokráciára. Meggyőződésem, hogy ebben a régióban az nem működhet. Skandináviában, Németországban és az angolszászoknál talán. De ebben sem vagyok biztos, viszont legalább nem érdekel:)

Igen, az autokrácia jó vonal. Történelmileg illene is hozzánk, de elvileg most is ez van és ez rohadtul nem jó. Lehet, hogy ez túl szoft vagy még kialakulatlan. Nem tudom. Nagyjából fogalmam sincs hogy mi lenne a jó. De azt rohadtul utálom ami most van. És utáltam a szocikat is. Még az is lehet, hogy bennem van a hiba :)

Szerintem válasszunk királyt, demokratikusan és egyenlőtlenül. Aki indul kapjon ugyanannyi lehetőséget a bemutatkozásra, majd szavazzunk egy végzettség és adófizetés szerint súlyozott rendszerben. Aki nyert, azt érdemli az ország. Uralkodjon élete végéig felettünk. Boldog jobbágy leszek vagy boldogan migrálok el innen :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.13. 10:32


Attol fugg, honnan nezzuk.
Egyreszt sztem nem letezik az a demokracia, amire ti gondoltok. Talan svajc...
Masreszt nekem fletoval nem a "hazudtunk reggel-delben-este" volt a legnagyob bajom, meg nem is a "trukkok szazai". Nem is ezt irtam. Hanem, hogsy semmit nem csinalnak. Es ez is volt az erzesem. Most sokminden tortrnik. Rossz dolgok is. Sok rossz. De legalabb vannak jo dolgok is, meg nem kell behovni az imf-et a csod elkerulese vegett....
Egyebkent fleto is beszelt arrol oszodon, hogy keptelenseg a sok demokratikus megfelelesi kenyszter mellett rendesen kormanyozni.
Szerintem is meg kene donteni elobb-utobb a ner-t, de nem az altalatok ohajtott tundi-bundi demokraciara kell cserelni, mert az megint posvany lesz, hanem egy masik soft-autokraciara. Amit aztan elobb-utobb megint meg kell donteni, mert ziher, hogy az is elcseszodik. Az eu egesz jo keretet biztosit egy ilyen rendszerhez
Amilyenrol vona is beszelt, amikor meg vona volt. Miss szurkefarkas ra mar nem vagyok kivancsi. Pedig frankon rajuk szavaznek.... :(
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.13. 10:15


Tomm, remélem érzed, hogy nem személyeskedem. Nagyon helyes, hogy anno utcára mentél. De ettől még sokkal nagyobb kupac sz@rt nyomnak le most a vidáman mosolygó szavazótábor torkán, mint amiért anno tüntettek. Csak ez a kupac nem Fletóból, hanem Viktorból távozott, így a hívőknek jobb ízű. De ettől még fekália.

És igen jól látod. Tragédia, hogy az ország egyik fele ezt rendbenvalónak érzi, a másik meg csenden tűri. Az egyik fele szavazatával szentesíti a korrupciót és biztatja csodált verézünket a törvényesített lopás folytatására, a másik fele meg a klaviatúra előtt éli ki magát. Magyarotszág ma.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.13. 09:06


Annal gazosabbak a nem-fideszesek.0 Meg egy marianna arok sem eleg nekik, hogy tuntizzenek. Nem is talalok kelloen degradalo szot rajuk...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.13. 08:28


Lehet ezt sok oldalról nézni és magyarázni, de az szerintem normál gondolkozással (pártállástól függetlenül) vitathatatlan, hogy Polt Péter kinevezése és munkássága a magyar "demokrácia" legnagyobb szégyene. Ha az 1300 titokban befogadott migri egy gödör, akkor ez a Marianna árok. Amióta Polt Péter a legfőbb ügyész (és Habony a legfőbb véleményformáló), azóta aki fideszes az törvény felett áll. Max azt kockáztatja, hogy Viktor berág, ha nem nyal és tejel rendesen. De büntetőjogi és erkölcsi felelősségrevonás nincs. Polt nem ítéli el, Habony meg lesöpri a libsi média rágalmait. Egyszerű az élet és egyszerű tönkretenni egy országot.

Polt Péter eredményei vitathatatlanok: Voldemort nagyúr, Farkas Flórián és az ÖRO, jegybanki alapítványok, Garancsi hirdetőoszlopai, Pharaon vízuma, de kicsiben a ceglédi vagy az izsáki polgármester is neki köszönhető. Az Elios dettó ugyanez. Nem arról van szó, hogy feltételezhetően Mészáros Lőrinc/Orbán Ráhel/Szijjártó Péter/Rogán Cecilia/stb. a politikai kapcsolatai miatt szerzett vagyont. Fogadjuk el, hogy ők a látszat ellenére baromi okosak vagy szerencsések. De a felsorolt ügyekben egyértelmű bizonyítékok vannak a törvénytelenségre, mégsem esik baja egyiknek sem. És a kétharmad szerint ez így is van jól. Ezért pusztul el az ország, nem azért mert Fleto egyszer véletlenül igazat mert mondani.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.13. 07:44


Ich bin csurhe.

Mellesleg te meg a csurhe szintet sem ered el, mivel sem akkor,sem most nem mesz tuntetni.

Mellesleg akkor nem a korrupcio volt az indok, hanem a "nem csinaltunk semmit 4 evig".
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.13. 01:20


https://pestisracok.hu/elios-ugy-legfob ... enyallast/

Imádom, ahogy ezt is próbálják megmagyarázni. Kedvenc részem, beszarás ...

"Magyarország Ügyészsége visszautasítja és a jogállami elvekkel összeegyeztethetetlennek tartja azokat a politikai kísérleteket, amelyek egyes ügyek eldöntése érdekében a nyilvánosság előtt alaptalan állítások segítségével megpróbálnak nyomást gyakorolni – esetenként akár fenyegetéssel – a hatóságokra. Az ügyészség tevékenységét eddig is alkotmányosan, az objektív igazság kiderítése céljával végezte, és a jövőben is ezt fogja tenni – áll a közleményben."

Polt Péter ügyészsége meg a jogállamiság az két külön dolog. 2006-ban fele ennyiért tüntetett a csürhe. Igen, a mostani események fényében merem csürhének nevezni az akkori tüntetőket. Most nem zavarják őket, hogy 3x annyira durva dolgok mennek az országban? Nem, persze, hogy nem, mert senki nem mondta, hogy elk*rtuk. Röhej.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.12. 07:18


Bence, a te borzasztóan korrekt véleményed kimeríti az érintettek szemében a holokauszttagadás fogalmát. Ha nyilvános helyen említetted volna a gázkamrás részt, most készülhetnél a bíróságra. A holotagadó történészek nem sokkal állítanak többet, mint te. Én rengeteg internetes anyagot nyálaztam át a témában, és nagyon érdekes volt. Amíg nem olvassa el ezeket valaki, addig nem is tudja, hogy mi az a holoszkepszis.
Gázkamra. Hatmillió. Eltervezett népirtás.
Ez a három téma az, amit megkérdőjeleznek.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.12. 02:23


:)

Ezért sem büntetném a holokauszt megkérdőjelezését, mindenkinek szíve joga azt hinni amit akar, a holokamuzás viszont nekem sok.
de hisz a kettő ugyanaz. Aki megkérdőjelezi az egészet, annak találó kifejezés a holokamu. De ugye mi itt nem kérdőjelezzük meg, csak azt mondjuk, nem úgy történt, ahogy sulykolják. Ettől még használjuk a szót, mert tiltakozásunkat jól fejezi ki :) Ahogy használjuk a holokausztTM és hasonló kifejezést is néha :)

inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy a megmentett család anyagilag mire vitte. Zsidóként a háború után feltörtek kárpótlásból, okosságból akármiből, vagy nem? Meg hogy a dédiddel megmaradt-e a barátság? Csak mert hallottunk olyan történetet, hogy a megmentett zsidó család mennyire hálás volt sokáig, meg olyat is, ahol soha többé nem beszéltek a megmentővel. De igazából nem olyan fontos infók ezek :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.12. 01:03


Na még a végén kiderül itt Trigo, hogy egyetértünk. Az, aki elsősorban zsidónak vallja magát, az szerintem is elmehet a búsba.
Ezen azért is felesleges vitatkozni, mert mindkét oldal tud kellő mennyiségű érveket felsorakoztatni, világnézet, meggyőződés kérdése ki mit hisz. Ezért sem büntetném a holokauszt megkérdőjelezését, mindenkinek szíve joga azt hinni amit akar, a holokamuzás viszont nekem sok.

A sztorihoz annyit, hogy azért nem minden pesti zsidó volt olajmágnás + ugye voltak az általad is említett zsidótörvények, ennyire nem ismerem a háttértörténetet.
Ami biztos, hogy takarított náluk, barátnők lettek, bújtatta egy ideig őket, majd egy befolyásos ismerős révén szerzett papírokat. Az igazat megvallva, az is meglehet, hogy csal az emlékezetem és a papírokat dédnagyapám szerezte be, aki ügyvéd volt, de az biztos, hogy az öreglány forszírozta a dolgot, a nők meg ugye már akkor is elérték amit el akartak. :D
A nő már rég nem élt amikor dédnagyanyám még igen, erre emlékszem, a gyerekei még valószínűleg élnek. Majd megkérdezem nagyanyámat, hátha neki van valami többlet infója a dologról.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.12. 00:18


hszből kijelölsz egy szövegrészt, bemásolod a te írásodba, kijelölöd, rányomsz a Quote gombra, és kész is :wink:

- csak úgy nem értettem a végét, hogy nem akartam érteni:) hogy hogy jön össze a kettő dolog, vagy ha összehoztad, miért nem értetted a különbséget
A délvidéki magyarok kivégzése engem speciel jobban bosszant, de vicces lenne, ha arra Lengyelországban emlékeznének. Bár ez igazából marginális kérdés.
egyetértek

- a számokkal arra akartam utalni, hogy minél nagyobb számot mondanak, annál jobban akarnak hatni a lelkiismeretére az embereknek. És működik is. Na meg annál nagyobb és több kárpótlást tudnak felvenni miatta.

- kemencék alatt a gázkamrákat értettem

- jó, ha így értetted a megölésüket, akkor elfogadom a kifejezést. Bár az kb tény ugyebár, hogy a szövetséges bombázásoknak hála, az ellátásuk akadozott, majd a vége felé kb le is állt. Sokan ezért is haltak meg. Mondhatjuk, hogy a legvégén a németek miatt haltak ezen emberek meg, mert odavitték őket, de mondhatjuk, hogy a szövetségesek miatt, mert lebombázták az ellátmányt szállító vasútvonalakat. De a főkérdést nem befolyásolja tudom. Egyetértünk abban, hogy munkatáborokba vinni őket gonosz dolog volt. A háború alatti háttérbeli szabotázsok és hasonlók sem lehetnek erre elég indok. Ahogy a rohadt amcsiknak sem lehetett volna elég indok, hogy becsukják a USA-ban élő japcsikat a háború idejére pontosan ugyanolyan táborokba mint a nácik. Csak halkan jegyzem meg, hogy ha közben a japók bombázták volna a környéket tegyük fel, gondolhatjuk hogy az amcsiknak mi lett volna a fontos - a saját életük és egyebeik, vagy a bezárt japcsik ellátása.
Amúgy én úgy csináltam volna Hitler helyében, hogy előbb megnyerem a háborút, majd UTÁNA gyűjtöm össze a zsidókat, és tényleg kitelepítettem volna őket Európából. De elhiszem akár azt is, hogy azért is vállalta be a háború alatt ezt a német vezetés, mert semmi sem garantálta, hogy nyernek, és ha veszítenek is, legalább egy gond letudva.

Egyébként imádom az irodalmat, példálóztam már ezzel, de Radnótiban, Szerb Antalban, Rejtőben ezerszer több magyarság volt, mint jelenlegi magyar lakosság 99%-ában. Ha csak ők hárman haltak volna meg, akkor is védőbeszédet írnék értük.
vannak normális, rendes zsidók mondtam. Sőt valszeg többségük az. Nálam kb ott kezdődik a szelektálás, hogy melyiket nem utálom és melyiket utasítanám ki az országból, hogy minek tartja magát elsősorban: magyarnak vagy zsidónak. Amelyik utóbbi, az menjen MAGYARországról.

Dédid története fura. Zsidó asszony takarít egy nemzsidó pesti nőnek??? :shock: :) Fordítva szokott ez lenni. Bár lehet már a zsidótörvények miatt kellett takarítania, mert egyébként elképzelhetetlen.
Nagyon érdekelne a sztori folytatása. Hogy később mi lett a család és dédnagymamád kapcsolatával, és mi lett a családdal, mire vitték.

A zsidókat meg a cigányokat szerintem ne mossuk össze. Utóbbiaknak jelentős százaléka veszélyes a társadalomra, bűnöznek, én is félek tőlük. A zsidóságnak kis részével van baj, és nem jelentenek olyan jellegű veszélyt, mint a cigányok.
a cigányok az életemre, a zsidók az országomra és a jövőmre jelentenek veszélyt. Az arányokkal egyetértek.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég