Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.02.24. 21:52


újabb török tehetség, de az ágyúsok is vinnék
videó alapján baxott technikásnak tűnik
https://www.youtube.com/watch?v=5PlcnpCD7lw
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2018.02.23. 19:45


Nem tudom olvastátok-e, hogy új a következő 3 évre egy új szereplő vitte el (bár még nem hivatalos) a Serie A TV közvetítési jogait. A Mediapro nem is kicsivel ajánlott többet megtörve ezzel a Sky, Mediaset duójának regnálását. Főleg a középmezőny járt jól, de a Roma is évi 11 m-val kapna többet.
https://www.chiesaditotti.com/as-roma-news/2018/2/19/17027438/roma-stands-to-reap-an-additional-11m-from-new-serie-a-tv-deal

Más! Pletykálják, hogy EDF elégedetlen a szenatorokkal, és a vereséget is részben az ő számlájukra írja. Flo, DDR, Ninja, Strootman, Dzeko mind gyengén játszottak és a fiatal Alisson és Ünder vitték inkább a csapatot. EDF a meccs után Tottival és Monchival beszélte át az éjszakát. A Milan ellen megpenditik, hogy Pellegrini lehet DM, míg Defrel elől lehet játékmester.
http://romapress.us/2018/02/23/di-francesco-betrayed-veterans/
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.02.23. 14:44


tipikus felületes magyar sportujságírás. De mindegy.

amúgy csak nehogy megártson a gyereknek ez a hirtelen rivaldafény, túlsztárolás
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.23. 12:50

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.20. 15:44


jnzsblzs vs. asroma.hu fórum :D

tudom jnzsblzs, hogy imádsz vitázni maga a vita kedvéért, de ezt szvsz engedd el :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2018.02.20. 14:13


jnzsblzs írta:Légyszíves mondj egy példát amikor valaki csak úgy elsétált egy élő szerződés mellől a nagyobb fizetésért.

Pont ez a lényeg, hogy nincs ilyen, mivel a szerződés miatt nem tehették meg.
Igy marad a zsarolás, hiszti, edzéskihagyás, jobb esetben tárgyalás a klubbal, hogy engedjék el.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.20. 13:15


Tok mindegy ki kivel ert egyet, a gyakorlat az, hogy ha egy jatekos el akar menni, akkor bazi nehez visszatartani. Vannak persze ellenkezo peldak. Pl amikor a dortmund nem volt hajlando eladni lewandowskit a bayernnek 30 millioert, aztan vegul csak ott kotott ki-ingyen.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.02.20. 13:09


Légyszíves mondj egy példát amikor valaki csak úgy elsétált egy élő szerződés mellől a nagyobb fizetésért.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2018.02.20. 12:34


ericcartmen +1
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2018.02.20. 12:21


Ahogy a kőműves arra szerződött, hogy megcsináljon egy adott munkát, úgy a játékos arra szerződött, hogy adott (3-4-5) évet évet az adott klubban játsszon.
Hogy szarul játszik, mennyire motivált, stb, azt ne keverd ide, semmi köze a dologhoz.
Aláirta, hogy ott játszik, nincs felmondás a szerződésben, nincs kérdés.
Megértem, hogy egy játékos elvágyódik nagyobb klubhoz, nagyobb fizetésért, de mivel szerződés köti nem állhat csak úgy fel, az hasonló munkajogi kihágás, mintha a kőműves otthagy a munka felénél.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.02.20. 12:04


Nézd a kőműves arra szerződött hogy megcsinálja kerítésed betonból vagy valami. Ha eközben otthagy akkor az munkajogi kihágás. Egy focista arra szerződött hogy focizzon, arra nem szerződött hogy jól focizzon hisz ilyenre nem is lehet szerződni. Ha nem tudod motiválni akkor az a te bajod mint a munkaadó. Ha meg nem jár edzésre akkor meg kirúgható (és talán jogilag el is lehetne tiltani, bár kételkedem, hogy erre valaha sor került volna.) Higgyétek el, hogy a focisták semmi rosszat nem tesznek. Mármint eltekintve attól hogy nem szeretnék a kb tíz éves valódi pályafutásukat arra fecsérelni hogy szar klubokban ne nyerjenek semmit.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2018.02.20. 11:17


Munkahely, amihez szerződés köt. A te szerződésed határozatlan időre szól és rögzítve van a felmondás, az övé határozott időre szól es nincs felmondás benne.
Aláirta a szerződését, amig az él, addig a klub nem köteles felbontani (kivéve ha van kivásárlási záradék).
Képzeld el, hogy épitkezel, és a munka felénél otthagy a kőműves mert a szomszed jobban fizet meg érdekesebb a munka is. Ha a szomszéd kártalanit egy rakat penzzel akkor belenyugszol es szerzwl uj kőművest, de mivel szerződésetek van, nem kotelezo ebbe belemenned.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.20. 10:34


Aha
Mondd ezt tottiak pl.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.02.20. 09:43


tomm írta:Azert ott alljunk meg egy pillanatra, hogy egyreszt ez nem csak egy munkahely. Sport. Vagy legalabbis valaha az volt.
Masreszt, ha keresnek evi 1-2 milliardot, egyatalan nem biztos, hogy atmennek mashova, mert 4-et kinalnak vagy 6ot.

Pénzt kapsz érte tehát munkahely. Minden más az porhintés.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.20. 09:06


Azert ott alljunk meg egy pillanatra, hogy egyreszt ez nem csak egy munkahely. Sport. Vagy legalabbis valaha az volt.
Masreszt, ha keresnek evi 1-2 milliardot, egyatalan nem biztos, hogy atmennek mashova, mert 4-et kinalnak vagy 6ot.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.02.20. 06:03


Trigoria írta:min változtat??? ezt komolyan kérdezed??
kifizet értem az egyik munkahely 100 millát az előző munkahelyemnek. Átmegyek, kötök egy hároméves szerződést kivásárlási ár nélkül, a cég egész aktuális projektjét rám építette, én vagyok az arca, a lelke, mindent nekem rendelnek alá. Majd egy év után kitalálom, hogy inkább mennék tovább, egy még nagyobb munkahelyre. De köt a szerződés.
A te elméleted szerint itt én felmondhatnék, és továbbállhatnék. De mennyiért és hogyan? A gigász munkahely x-t akar adni értem tegyük fel (de mindegy is az összeg), amire a jelenlegei munkaadóm nemet mond. Viszont én menni akarok. De szerinted én felmondhatok, tehát x-ért el kell engedniük? Vagy hogyan??
Megtehetem hogy lázadok és nem dolgozom. Ezt teszi a jelenlegi ilyen helyzetben lévő játékosok egy része. Én - a jelenlegi szabályok között - az ilyeneket a klubvezetők helyébe ÉVEKIG felküldeném a lelátóra, és tanulja meg a világ, hogy nem a játékos diktál, amikor csak kedve tartja. De sajnos, mivel a klubnak se érdeke a befektetését teljesen elbukni, inkább elengedi a játékosát.
És én ezzel nem értek egyet. Egy kisebb csapatnak (mint a Roma is), ha jön egy nagy ajánlat, képtelen megtartani a játékosait, ha azok elég tökösek a lázadozáshoz, zsaroláshoz.
Ezért mondtam fogkefének, hogy ha Alisson menni akar a nyáron, akkor menni is fog. Mindegy, hogy mi mit akarunk.
Szerinted ez rendben van, szerintem meg nincsen.
Nem mondom, hogy jó a rendszer. Alakítani kéne. De a jelenlegi rendszerben a játékos az úr.
És halkan teszem hozzá, hogy a kivásárlási ár se ér semmit. Az csak a játékosnak jó. Ha ő úgy dönt, hogy túl magas, és menne olcsóbban, akkor jöhet a sztrájk, üzengetés, sértődés stb megint.
Alisson viszont jó gyereknek tűnik, hogy ilyesmihez folyamodjon, de ha hívja a Real...


Engem senki ne tartson egy munkahelyen akaratom ellenére aztán várja el hogy dögöljek meg a munkahelyemen minden egyes nap. Az a baj hogy a focistáktól elvárják nem csak a kötelező minimum teljesítését hanem hogy minden nap maximálisan tegyék oda magukat. Ezzel nincs semmi gond én is elvárom tőlük. De akkor ezért cserébe akkor hadd döntsék már el hogy ők ezt hol akarják tenni. (már a reális alternatíváik közül) A 10000000000000000000 eurós buktát a klub részéről pedig úgy hívják befektetési kockázat.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.02.20. 00:17


Van sok játékos, akivel ilyenkor megteszik, mert megtehetik, hogy büntiből jegelik. És van, akivel nem. Van, akinek van zsarolási potenciálja és van, akinek nincs. A világ már csak ilyen
Ez van :bah: :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.19. 23:11


min változtat??? ezt komolyan kérdezed??
kifizet értem az egyik munkahely 100 millát az előző munkahelyemnek. Átmegyek, kötök egy hároméves szerződést kivásárlási ár nélkül, a cég egész aktuális projektjét rám építette, én vagyok az arca, a lelke, mindent nekem rendelnek alá. Majd egy év után kitalálom, hogy inkább mennék tovább, egy még nagyobb munkahelyre. De köt a szerződés.
A te elméleted szerint itt én felmondhatnék, és továbbállhatnék. De mennyiért és hogyan? A gigász munkahely x-t akar adni értem tegyük fel (de mindegy is az összeg), amire a jelenlegei munkaadóm nemet mond. Viszont én menni akarok. De szerinted én felmondhatok, tehát x-ért el kell engedniük? Vagy hogyan??
Megtehetem hogy lázadok és nem dolgozom. Ezt teszi a jelenlegi ilyen helyzetben lévő játékosok egy része. Én - a jelenlegi szabályok között - az ilyeneket a klubvezetők helyébe ÉVEKIG felküldeném a lelátóra, és tanulja meg a világ, hogy nem a játékos diktál, amikor csak kedve tartja. De sajnos, mivel a klubnak se érdeke a befektetését teljesen elbukni, inkább elengedi a játékosát.
És én ezzel nem értek egyet. Egy kisebb csapatnak (mint a Roma is), ha jön egy nagy ajánlat, képtelen megtartani a játékosait, ha azok elég tökösek a lázadozáshoz, zsaroláshoz.
Ezért mondtam fogkefének, hogy ha Alisson menni akar a nyáron, akkor menni is fog. Mindegy, hogy mi mit akarunk.
Szerinted ez rendben van, szerintem meg nincsen.
Nem mondom, hogy jó a rendszer. Alakítani kéne. De a jelenlegi rendszerben a játékos az úr.
És halkan teszem hozzá, hogy a kivásárlási ár se ér semmit. Az csak a játékosnak jó. Ha ő úgy dönt, hogy túl magas, és menne olcsóbban, akkor jöhet a sztrájk, üzengetés, sértődés stb megint.
Alisson viszont jó gyereknek tűnik, hogy ilyesmihez folyamodjon, de ha hívja a Real...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.02.19. 22:02


Az min változtat? Ha nem akarsz dolgozni valahol akkor kb azonnal felmondhatsz. Ők nem. Ja de lényegében igen. Ami szerintem tök normális.

Mondjuk az igazolási díjakat ettől függetlenül eltörölném de más okból. A foci kinőtte a jelenlegi kereteit és mindezt nagyon látványosan tette. Franchise systemet ide aztán mind mehetünk szurkolni a Juvénak :lol: (ezt lehet hogy még át kéne gondolni)
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.19. 20:40


majd igazad is lesz jnzsblsz akkor, amikor igazolási díjak lesznek a munkakörömben is :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.02.19. 20:11


Hogy a francba lehet nem egyetérteni ezzel a játékosok diktálnak trenddel? Te mit szólnál hozzá hogyha tudnád hogy van egy olyan hely, ahol ugyanazt a munkát csinálhatod (amit mellesleg elvileg imádsz) sokkal jobb pénzért, sokkal több elismerésért és jobb körülmények közt? Kitartanál a jelenlegi munkahelyed mellet mi?
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.19. 10:24


A mai világban a játékos diktál. Erre most nyáron is sok példa volt. Ha Alisson nyáron menni akarna, akkor menni is fog. El tudja érni, hogy rosszul járjunk ha nem engedjük (rosszabbul mint ő). Nagyon nem is értek egyet a jelenlegi "játékos diktál" trenddel, de ez van.
És jah, a nagy kivásárlási ár lenne a korrekt.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2018.02.19. 09:34


Trigo, 2021-ig írt alá Alisson hozzánk. Ha akarjuk itt tartjuk még 3 évig, aztán kész. Max ha megsértődik nem játszik, de az neki sem jó ha nem játszik, szóval nem értelek.
Amúgy héten olyat olvastam, hogy új szerződést kap 80 milliós kivásárlási árral, na ez így korrekt. Mi is megkapjuk a pénzt, meg ő is mehet ha akar.

Dzeko szerintem is megy nyáron és nem fog hiányozni és tök egyértelmű, hogy Schick lesz a 9-es, mert a szélen nem valami jó. Nekem lassú és körülményes a szélen. Nézz meg egy Ündert, ő ha átveszi semmit sem gondolkodik, rohan előre, szerintem így kell ezt.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.19. 01:49


Schick-kel csak akkor nem ragadunk be, ha játszik. Ezért akartuk már most eladni Dzekot. Nyáron tuti távozik. Kétlem hogy nagy pénzért.
Monchi legutóbbi nyilatkozta egyértelmű volt. Lyukakat tömködünk, azaz kufárkodunk. Nagyon ne szeressetek meg egyetlen játékost sem :) Under pl ha így folytatja, tuti eladó lesz.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2018.02.18. 23:22


cejas írta: Márpedig 9-est venni nem könnyű. Vagy drága vagy lutri. Emiatt jobban aggódok, mint a kapus miatt.

ha hosszan gondolkodnánk, legalább 3 évre, akkor maradjon Dzeko, komoly kiszolgáló, csapat van, és felnőnek az Under Sick fiatalok.
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég