Serie A

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: rageee Dátum: 2018.03.05. 19:11


Mikor lesz pótolva a forduló ?
Gondolom valamelyik hétköznap kedd-szerda-csütörtöki napok jöhetnek majd szóba .
Atalanta-nak így már 2 elmaradt meccse is van , bár az 1. Juve elleni már ki van írva 03.14. csütörtökre ,
így ez a forduló leghamarabb Március utolsó 2 hetében lesz pótolható , vagy csak Áprilisban.

Március 18 - 31 között nincs forduló , gondolom a Húsvét miatt .
Akkor lesz majd valószínűleg .
rageee
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2013.01.23. 21:06

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.03.05. 17:50

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.03.05. 11:24


offtopikot az offtopikba. Elérhető, most próbáltam.

fb-n most olvastam, 6 perces hír:

"Az oldal körül kialakult nehézségeket áthidaltuk, sikeresen visszaálltunk a Milan meccs utáni állapotra. Igyekszünk poszttal megemlékezni a hétvégi eseményekről, mihamarabb.

Köszönjük a türelmet, és elnézést a kellemetlenségekért."
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8070
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: suhinto Dátum: 2018.03.05. 10:28


Sziasztok!

Bocs, hogy ide írom ezt az OFF topicot, de nem tud valaki véletlenül valamit a romanista.hu-ról? Pár napja nem elérhető sajnos...

Üdv és Forza Roma!
suhinto
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.03.05. 10:22

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.03.05. 10:01


én is tudnék sokat írni, sajnálom Astori családját és az összes hozzátartozóját, de +1 F.Totti, Trigo, tomm mellé.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8070
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.03.04. 22:57


na jó erre muszáj reagálnom:

Egyrészt ahogy írtam egy serie b-s játékos halála miatt is halasztottak, akkor egy serie a-s csapatkapitánynál szerintem szégyen lett volna ha nem.
Nagyon nem mindegy, hogy a pályán esik össze valaki és hal meg és a játékosok és a világ premierplánban láthatják. Egy Fehér Mikis eset VALÓBAN tud sokkolóan hatni és beleégni az emberek agyába és eszükbe jutni a meccs alatt is!
Astori ágyban halt meg, egy hírt kaptak csak róla. Azért - bár a végeredmény szegénynek ugyanaz - de a mentális hatása NEM ugyanaz!

Másrészt eleve egy Cagliari mérkőzéssel kezdődött volna a nap, ahol már alapból sírva mentek le a játékosok a pályáról, itt már teljesen megpecsételődött a dolog.
Igen, arra a mecccsre megpecsételődött, mivel előtte tudták meg. Ez érthető is volt, senki se vitázott vele.

Harmadrészt érdemes ránézni a social media oldalakra, nem nagyon találni olyan játékost akinek a gondolatai ne Astori és családja körül forogna.
Nesez neked social media:
http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... ra-2622659
http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... la-2622745
BULLSHIT
Iszonyat naivitás azt gondolni, hogy ezeknek akárcsak a fele is komolyan rágondolt volna Astori családjára 5 percnél tovább!!!
Akiknek ez igazi tragédia, azok a barátai, a családja, a csapattársai, és a Fio drukkerek.
tomm gondolatát továbbvíve, jövőhéten a Fio fog játszani? Egy hét alatt ezt meg lehet emészteni nekik? Meg van ez határozva valahol, hogy mennyi idő alatt lehet? Ha nekik a köv forduló is halasztódna, azt nagyon megérteném pl.

Lehet én vagyok naív + túl érzékeny de ha egy velem egykorú munkatársammal ilyen történne, akkor a hír bejelentése után én se tudnék a munkámra koncentrálni 100%-osan.
Vagy lehet én vagyok semennyire sem érzékeny. :wink: Valahol a kettőnk között lehet az átlag. De újra előhozom, melyikünk munkahelyén volt szünet egy napig legalább, mert meghalt egy munkatársa? Volt ilyen valakinél? Én a 20 év alatt elég sok fekete zászló alatt mentem be munkahelyeimre, és soha egyetlen napra nem állt le az élet sehol.
És gondoljunk bele itt is, hogy nem mindegy, hogy azt hallod reggel, hogy egyik kollégád éjszaka elhunyt, vagy látod hogy melletted leesik a székről, és ott hal meg a lábadnál. NEM MINDEGY.
Eleve egy foci alatt az ember agya kikapcsol szinte mindent. Egy Fehér Mikis esetet a társai hetekig , hónapokig nem tudtak kikapcsolni, mert ott voltak látták. A tv-ben mindenki látta.

Na jó, nem vagyok jó példa, mert ha a legjobb barátom halna meg mondjuk, én másnap ugyanúgy fociznék. Érzéketlen fasz vagyok tudom. :oops:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.03.04. 22:48


megint írtam 5 percig, megint kitöröltem :)

így inkább csak anynit, hogy tomm, F.Totti: +1 :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.03.04. 22:44


Azért ebben több dolog is közrejátszott. Egyrészt ahogy írtam egy serie b-s játékos halála miatt is halasztottak, akkor egy serie a-s csapatkapitánynál szerintem szégyen lett volna ha nem. Másrészt eleve egy Cagliari mérkőzéssel kezdődött volna a nap, ahol már alapból sírva mentek le a játékosok a pályáról, itt már teljesen megpecsételődött a dolog. Harmadrészt érdemes ránézni a social media oldalakra, nem nagyon találni olyan játékost akinek a gondolatai ne Astori és családja körül forogna. Lehet én vagyok naív + túl érzékeny de ha egy velem egykorú munkatársammal ilyen történne, akkor a hír bejelentése után én se tudnék a munkámra koncentrálni 100%-osan.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.03.04. 22:18


Dehogy gondolom, hogy csak ez az oldal van. Sőt, még direkt hangsúlyoztam, hogy ez is van. Értem a halasztás okát és nagyobb részben jogosnak is tartom.

De engedjétek meg hogy szubjektív legyek. Astori családjának nem lesz jobb a halasztástól. Sok-sok embernek meg szarabb lett. Többek között az ismerőseimnek. Astori mellett én őket is sajnáltam. De kezd olyan színezete lenni, mintha szarnék a gyászra. Pedig rohadtul nem. Csupán a liga részéről álszentnek vagy minimum túlreagálásnak tartom a teljes törlést. Aminek az oka szerintem legalább felerészben az, hogy féltek a sajtótól. Mert a modern média aztán végképp álszent. Szerintetek Astori minek örült volna jobban : ha meccsekkel emlékeznek rá vagy ha halasztássak? És légyszi ne jöjjenek az olyan válaszok, hogy annak ha látta volna felnőni a fiát.
De befejeztem, mert tényleg félre megy.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.03.04. 21:42


Nem bántásból de azon kívül, hogy van itt egy személyes példa nem emlékszem, hogy pl. ezen a meccsen https://www.youtube.com/watch?v=hVelMw8OA7o bárkinek is eszébe jutottak volna azok, akik kiutaztak és pórul jártak.
Sajnos ezek a dolgok ilyenek, legyen az sportesemény, koncert, fesztivál stb. ha megveszed a jegyed akkor elfogadod azt, hogy az esemény lebonyolításában előre nem látott történések miatt változás következhet be. A barátnőm pl. a múlt héten De Rossit szerette volna látni játszani, de EDF nem cserélte be, akkor a drága Eusebio állhatná minden költségünk? Ha ez így van jelezzétek és küldöm neki a számlát.

Amúgy ez nem precedens, Morosini sajnálatos halálakor is minden mérkőzést elhalasztottak a Serie A-ban és B-ben is:
http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... psing.html
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.03.04. 21:31


Legyen fekete karszalag meg 1 vagy ha tetszik 5 perces gyasszunet minden meccs elott, minden jatekos fusson ki astori-maszkban, stb, de, hogy a komplett fordulot elhalasztjak!? De ok, elhalasztjak. Es jovo heten? Akkor mar nem szamit astori? Mert nem artana legalabb fel ev szunet, hogy mindenki feldolgozza.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10281
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.03.04. 20:38


Ilyenkor az összes, jeggyel rendelkező olasz és külföldi személy meccsjegyét, utazási és szállásköltségét térítse meg a szövetség a benyújtott számlák alapján.
Nem kis összeg, de az így elhalasztott forduló kegyeletet sem sértene, és még a pórul jártak sem éreznék magukat oly kellemetlenül.
Jobb döntés a halasztás, ez nyilvánvaló, de otthagyni az út szélén a károsultakat nem szép dolog.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11417
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2018.03.04. 20:00


Szerintem Mcsabi tökéletesen tisztában van az érem ezen oldalával is, de ti meg úgy csináltok, mintha csak ez az oldala lenne.
Én inkább vele értek egyet, végre nem csak üzletről szól a foci, itt is emberek játszanak, emberi kapcsolatokkal, emberi érzésekkel.
Bár tény, hogy jó döntés ilyenkor nincs, de szerintem ez a jobb döntés.
Sajnálom az ismerősődet, meg a gyerekeit főleg, tényleg átérzem mit élhettek át, de ha nagyobbak lesznek majd megértik mi miért történt.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2018.03.04. 19:51


Ez is egy problema
Kb mint Astori nejenek a problemaja...

De most komolyan!
Nekem is van 3 gyerekem, tudom, mekkora elmeny adni nekik, es milyen csalodottak. Sajnalom is oket, de;
Ok elnek, es meg mehetnek meccsre, es meg szurkolhatnak egy rendes csapatnak is a jovoben ( :) )
Olaszorszag egy kifejezetten vallasos orszag, nezzuk mar el nekik, hogy egy fiatalember halala miatt elhalasztanak egy fordulot, es nem gondolnak a Suzuki- munkas es konyvelo par gyerekeire...

Megertem oket, az anyagu es erkolcsi/ erzelmi veszteseguket, de ez nem lehet szempont
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.03.04. 18:22


Mcsabi, nincs két órája hogy beszélrem a sráccal. Kivitte a 10 és 12 éves fiait. Hatalmas milanista mindkettő. Ez lett volna az első meccsük. Az ismerősöm melós a Suzuki gyárban, a felesége könyvel. Karácsonyi ajándéknak vették a srácoknak. Idén kb ez lett volna a nyaralásuk. Ne tudd meg mekkora a letargia. A felnőttek persze értik, tudják mi történt és miért, de magyarázd meg egy 10 éves gyereknek. Hetek óta másról sem tudott beszélni csak a derbiről. Ennek az éremének is van másik oldala.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.03.04. 17:35


írtam egy választ, de aztán kitöröltem inkább.
Tényleg nem akarok erről vitázni. Csinálják ahogy akarják, az ő dolguk. Astorinak már mindegy :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.03.04. 17:17


Trigoria írta:ja, 10 éve
meg lehet betért pár pizzériába is Milánóban. Gondolom akkor ők is bezárnak ma. Meg a szórakozóhelyek ahova járt.

Ironizálhatsz, de ettől függetlenül még nem tudhatod, hogy ki kivel milyen kapcsolatban áll
Trigoria írta:amúgy nálam az lenne a megoldás, hogy meg kell kérdezni a játékosokat, ki az aki nem tud így játszani. Ennyi. Szerintem egy kettő lenne max. (Fion kívül természetesen)

Aztán ha a Napoli meccs ma lett volna és DDR, Florenzi, Strootman, Nainggolan és Manolas közül csak 2-3 játékos mondja, hogy ők nem tudják vállalni így a mérkőzést, mert megrendítette őket az eset akkor mit csinálsz? Behívod az ifi csapatot? Vagy megbünteted őket sportszerűtlen hozzáállás miatt? Szerintem egy játékos ennyi tiszteletet megérdemel.
Trigoria írta:nem kell egyetérteni velem
De egy részvét miatt iszonyat anyagi kár ér csapatokat és magánszemélyeket, családokat - ahogy F.Totti is mondta.
Egy évig spórolsz, hogy kimehess meccsre, viszed a családot, gyereknek ez lesz az első, lehet neked is. Megvan a jegy, lehet már indulsz a stadion felé, aztán ott szembesülsz azzal, hogy elmarad a meccs, mert meghalt valahol egy focista.

Nem valahol halt meg egy játékos, hanem abban a ligában és emiatt számos ponton kötődése lehet a pályára lépőkhöz. Azon se háborog az ember, ha térdig érő vízben nem játszanak le egy mérkőzést, akkor szerintem ha nem környezeti hanem mentális akadálya van, azon se érdemes. Múlt héten én is aggódtam, hogy a brutál mennyiségű eső miatt elmarad a Roma - Milan, de mit tudtam volna tenni?
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.03.04. 16:06


na jó, ilyenkor tényleg nem ilyenekről kéne problémáznom, sry :(


Calcio - az olasz futball
54 perce ·
Antonio De Nicolo, az Udinese ügyésze: "Astori természetes úton halt meg szívbetegségben. Furcsa, hogy ilyen dolog megtörténhet egy profi labdarúgóval, aki szoros megfigyelés alatt áll és nem mutatott figyelmeztető jeleket."
Marco Sportiello volt az utolsó, aki még életben látta őt, mivel a tegnapi estén még együtt videójátékoztak.
Sportiello vallomást tett a rendőrségen. Astori testét pedig egy helyi kórházban fogják felboncolni, hogy kiderüljön az igazság.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.03.04. 15:21


Astori a Milan akadémiáján nevelkedett, mint Antonelli és Abate, szóval azért volt közük hozzá.
ja, 10 éve
meg lehet betért pár pizzériába is Milánóban. Gondolom akkor ők is bezárnak ma. Meg a szórakozóhelyek ahova járt.


amúgy nálam az lenne a megoldás, hogy meg kell kérdezni a játékosokat, ki az aki nem tud így játszani. Ennyi. Szerintem egy kettő lenne max. (Fion kívül természetesen)

http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... ol-2622657
mert muszáj a médiában élni, szeretni, búcsúzni :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.03.04. 15:18


nem kell egyetérteni velem
De egy részvét miatt iszonyat anyagi kár ér csapatokat és magánszemélyeket, családokat - ahogy F.Totti is mondta.
Egy évig spórolsz, hogy kimehess meccsre, viszed a családot, gyereknek ez lesz az első, lehet neked is. Megvan a jegy, lehet már indulsz a stadion felé, aztán ott szembesülsz azzal, hogy elmarad a meccs, mert meghalt valahol egy focista.
Miközben ne felejtsük el, hogy ha egy egy játékosnak meghal egy családtagja, akkor mi szokott lenni a duma? "Édesanyám is azt akarná, hogy most a pályára lépjek... "!!!!
Értitek? Ha családtag hal meg, akkor játszanak szinte mindig!! Csakazértis. (Vagy ha nem, akkor ő egyedül nem) De ha egy focista valahol olaszban akkor nem? Képmutató szar világ.
Ok, akinek Astori nagy barátja volt és szarul érinti, az akkor ne játsszon rendben. Cagliariban sok ilyen lehet, az akkor maradjon el. Fio meccs is nyilván. De ennyi. De igazából csak a Fiot engedném én meg.

Ha a munkahelyünkön meghal egy kolléga, akkor aznapra bezár a cég? (Széchényi könyvtárban dolgozunk 400-an jelenleg. Az pont annyi mint az olasz elsőosztályú focisták száma kb. Sokszor leng a fekete zászló. Bezár a könyvtár olyankor? Egy frászt. Pedig ott aztán tényleg szinte egy család az egész, és szinte mindenki ismer mindenkit. És a bezárással max 100 olvasónak okoznánk kárt - mehetnének haza.)

Szóval a liga térítse meg az ezzel járó anyagi és erkölcsi kárát minden egyes szurkolónak, vagy tessék játszani! Ha ennyire elkorcsosult és anyagi világban élünk, akkor pont annak egyik csúcsán ne legyünk ekkora képmutatóak.

És még valami: Astori egészen biztosan nem akarná azt, hogy megálljon az élet miatta, és családok utazzanak potyára olaszba.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.03.04. 15:03


Trigo: azért azt nem szabad elfelejteni, hogy bár hétről hétre ellenfélként lépnek pályára, azért rengeteg barátság szövődik köztük mire profi sportolóvá válnak. A Roma játékosokat (főleg azt a keveset, aki itt volt 14/15-ben) is biztosan megviselte a hír és nem hiszem, hogy 100%-os összpontosítással tudnának ma pályára lépni, ha arról lenne szó és ez ugyanígy igaz lehet bárkire aki akár játszott vele egy klubban vagy egy válogatottban stb.
Nem mondom, hogy szurkolóként nem lennék elégedetlen, de jobban a dolgok mögé nézve szerintem teljesen jogos a forduló elhalasztása és kegyeleti okok miatt is szép gesztusnak tartom, ámbár a fő ok szerintem a játékosok mentális állapota.

F.Totti írta:Totál egyetértek. Két haverom is kiment, családostól a milanói derbire. Azt mi a tökömért törölték. Baromság. 10 évvel ezelőtt simán lejátdzák, de most ez a trendi. Nulla köze van az igazi részvéthez.


Astori a Milan akadémiáján nevelkedett, mint Antonelli és Abate, szóval azért volt közük hozzá.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.03.04. 15:02


Trigoria írta: viszont lehet nem leszek szimpi, de soha nem fogom megérteni, hogy ezért miért kell teljes fordulót halasztani
Egy Chievo játékos mondjuk ezen fog agyalni egész nap és meccs alatt? Nem hiszem.
Képmutató egy világ ez. Persze nézhetjük úgy is, hogy egy összetartó közösség a focistáké. De nem, mégse tudom ezt így nézni. Marad a képmutatás.
Meccsek maradnak el így (milanói rangadó pl), ahová ezrek érkeznek külföldről...
De elnézést ezért a gondolatmenetért. :oops:


Totál egyetértek. Két haverom is kiment, családostól a milanói derbire. Azt mi a tökömért törölték. Baromság. 10 évvel ezelőtt simán lejátdzák, de most ez a trendi. Nulla köze van az igazi részvéthez.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2018.03.04. 16:39-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.03.04. 14:48


meg egy erőemelő halála nem járja be a sajtót percek alatt, de órák vagy napok alatt sem
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2018.03.04. 14:40


Trigoria írta:Phoenix100, azért a focisok között is létezik ilyen halál, nem kell mindig belelátni a cuccokat. Régen is haltak meg, most is, és a jövőben is fognak. Csak a média miatt érzed úgy, hogy ez sokszor történik meg.
(De persze ettől még akár igazad is lehet)

Ez is igaz.. csak ugye én is rendszeresen sportolok.. nyilván hobbi szinten és ilyenkor elgondolkozik az ember.. egy profi sportoló ugye egészségesen táplálkozik ( a legtöbb ) és rendszeresen mozog.. de az is lehet h genetikus az egész.. de valahogy az az érzése az embernek h a focistákkal történik a legsűrűbben..pedig vannak szivgyilkosabb sportok pl az erőemelés.. de az is igaz h sokkal több focista van mint erőemelő és ugye a nagy számok törvénye..fene se tudja..
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.03.04. 14:28


Phoenix100, azért a focisok között is létezik ilyen halál, nem kell mindig belelátni a cuccokat. Régen is haltak meg, most is, és a jövőben is fognak. Csak a média miatt érzed úgy, hogy ez sokszor történik meg.
(De persze ettől még akár igazad is lehet)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég