Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2018.05.03. 19:04


Ma szabin voltam, délelőtt ment a TV, sport2 ismételte a meccset.
A végét már nem tudtam nézni, de amit láttam azt újraéltem.
Szar volt látni ahogy Nainggolan eladja a labdát, örültem az öngólnak, kiakadtam mikor Dzekot kilökték a labda alól, (kicsit csak, de) felorditottam Dzeko góljánál, és nagyon kiakadtam, hogy a kezezésért nem kaptunk tizit.
Nagy élmény igy utólag is, de azért szar igy kiesni, hogy a birói hibák vették el az esélyét egy szoros hajrának.

Amúgy ma olvastam, hogy a BL menteléssel 100millát kaszirozott a klub, évek óta először nem a juve kapja a legtöbbet olaszországban.
Remélem ez tényleg igazolja Monchi korábbi nyilatkozatát, hogy az FFP miatt nem kell senkit eladni.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 953
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.05.03. 18:37


F72:
ennyi :wink:

totti11: köszi a a kis beszámolót
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27981
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Tor Dátum: 2018.05.03. 17:33


Kár azon filózni, mi lett volna, ha... Büszke vagyok a srácokra, kevésen múlott, és ha jobban hisznek benne, meglett volna a továbbjutás.
"If they ever tell my story let them say that I walked with giants. Men rise and fall like the winter wheat, but these names will never die. Let them say I lived in the time of Francesco Totti."
Avatar
Tor
 
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2018.02.14. 20:17

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: csebi77 Dátum: 2018.05.03. 15:51


NAGYON BÜSZKE VAGYOK A CSAPATRA!!!!!
Szomorú vagyok,idén sem nyerünk semmit...... vicc!
Avatar
csebi77
 
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2007.11.05. 22:41
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2018.05.03. 13:15


Itt ülök a repülőtéren, van vagy 1.5 óra az indulásig, leírok egy két dolgot, bár nem egyszerű.
Nagyon korán kb. 18:00 órakor bent voltam a stadionban, de már így is sorba kellett állnom vagy fél órát.
Rengetegen érkeztek már ekkor, mindenkinél sálak, zászlók, a hangulat felfokozott. De akkor még nem sejtettem mi lesz bent két és fél óra múlva. Ez volt a 8. meccsem az olimpicoban, de én még ilyen szurkolást nem éltem meg. Curva Nordba szólt a jegyem, normális esetben a Teveren, vagy a Distini Sudban szoktam ülni.
7 szék és a plexi választott el az angol szurkolóktól, akik szintén félelmetes hangulatot csináltak.
Ha nincs a plexi, még most is verekednének kb.
A szurkolást nem lehet elmesélni, ott kell lenni, át kell élni. Rengeteg videót, fényképet készítettem.
A 6 gólból 5 a sud előtt volt sajnos, a vitatott szituációk is, ott nem is tudtuk mekkorákat hibáz a bíró.
Igazából nem volt benne a továbbjutásunk, csak a végén eszmélt mindenki, hogy bizony csak egy gól hiányzott.
Gonalons becserélése nem aratott osztatlan sikert, De Rossi elfáradhatott? Mert amúgy jóp nyomta szerintem.
Mindenesetre a franciát nem szeretik, sokan fütyültek, amikor bejött.
A végén mindenki torka szakadtából énekelte a Grazie Romát, az angolok is őrjöngtek.
Méltó volt a meccs egy BL elődöntőhöz, csak a bíráskodás nem......
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.05.03. 12:26


Ilyen a tavalyi Lyon elleni visszavágó is. Akkor is köszönhető Kassainak kiestünk...de írtó büszke voltam a csapatra, hogy a bekapott gól után is mentek előre. Még mindig úgy gondolom, hogy ha Kassai nem ejt ki minket akkor döntőztünk volna és minő érdekesség...idén is pont úgy estünk ki, ahogy tavaly. Egy rövidzárlatos odavágó után egy feltüzelt meccsen bírói segítséggel továbbjut a másik csapat :cry:
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2018.05.03. 11:46


Eszembe jutott sok hasonló mérkőzés…
1990/91 UEFA Kupa döntő… a Roma veretlenül jut a fináléba egy csodálatos sorozat és a Benfica, Valencia, Bordeaux, Anderlecht, Bröndby kiverése után. A döntő első mérkőzésén nem kis játékvezetői közreműködéssel az Inter nyer 2-0-ra, a visszavágón a Roma küzd, hajt, kapufa, helyzetek, de csak 1-0-ra tud nyerni. A stadionban a másik oldal ünnepel, mégis büszkébb vagy rá, mint bármikor, hogy az AS Roma az életed.
1992/93 Olasz Kupa döntő, amikor a kupának még nagyobb rangja volt... a Fiorentina és a Napoli után a verhetetlen „csoda Milan” az elődöntőben az ellenfél, lefutott párosítás. De a Roma valami elképesztő küzdeni tudással, a felháborító játékvezetői ténykedés mellett is két mérkőzés után bejut a döntőbe. Itt az első meccsen a 3-0-s Torino győzelem után eldőltnek látszik a Kupa, de a visszavágón a Roma hihetetlen hangulatban (életem legemlékezetesebb mérkőzése) hajszálra van a sikertől... 5-2 a vége, a végén még helyzetek, kapufa... 20 perccel a lefújás után még énekel a kanyar, mert hiába ünnepel megint a másik oldal, az érzés ugyanaz. AS Roma...
1995/96 UEFA Kupa negyeddöntő… 2-0-s vereség Prágában, visszavágón 10 perccel a vége előtt az utolsó római évét töltő Giannini gólja jelenti a hosszabbítást, majd Moriero 3-0... majd amikor már mindenki úgy érzi, hogy megcsináltuk, a Roma történetének talán legjobb védője, Aldair egy ártalmatlannak tűnő helyzetnél elcsúszik, lehetőség a csehek előtt, belövik, 3-1, ők mennek tovább, másik oldal ünnepel, az érzés mégis ugyanaz.
Folytathatnám... tegnap is hasonlót éreztem, azaz érzek ma, fogok még érezni sokáig egy csodálatos, nem várt BL menetelés után. Ünnepeljen csak a másik oldal. Valószínűleg ez az, amit más csapat szurkolói nem tudnak érezni, így megérteni sem. Nekik nem adatik ez meg. Mindig is így gondoltam. Ahogy egy kiírás mondta, aki a Romának szurkol, sohasem veszít. A családom, feleségem és a 3 gyerekem mellett a legintenzívebb érzéseket, legszebb, felejthetetlen emlékeket mindig az AS Romától kaptam. AS Roma még 1000 évig!!!
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2018.05.03. 11:35


Egy valamiről még nem beszéltünk..
0-1 után az egyenlítő “gólunk” :mrgreen: :lol:
hát az ahogy pofánrúgta és így öngól... biztos van csomó top öngólos video , de hogy ez is befér majd egy-két válogatásba..
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.05.03. 11:31


Ennél szebb már csak akkor lehetett volna a szezon lezárása, ha a Napoli nem bénázott volna a hétvégén és a Juvétől mi vettük volna el a bajnoki címet Rómában :D de így sem panaszkodom, csak végezzünk BL-t érő helyen.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.05.03. 11:01


a "mindenki nyugodjon le a p.csába" lehetne az UEFA jelmondata :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27981
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.05.03. 10:41


jahh, mindenki tudja miért fújta be a végén a nemkezezést. addigra hót mindegy volt már. előtte nem lett volna az...ahogy Dzeko lökése a második pool gól előtt sem, vagy sorolhatnánk...felesleges.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8116
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.05.03. 10:32

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27981
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.05.03. 10:10


Trigoria írta:

fr :D :D
több elemzés is van, amely nem így látja. De egyszerűbb a nyakába varrni. De tudod mit? Legyen, elk.rta. Nincs ezzel semmi gond. Bár sok éven át lenne mindig egy elődöntő amit elk.rhatna...


ámen :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.05.03. 10:07


"Én csak annyit tudok mondani, hogy ha a 86. percben gólt szerzünk, akkor azonnal fel kell szedni a labdát, visszarohanni a kezdőkörbe és letenni kezdőrúgáshoz. Vannak nagyon fontos dolgok, amiket meg kell tanulnunk: tapasztalattal és intelligenciával tudni lehet azt, hogy nem az ellenféllel kell foglalkozni, hanem a gólszerzésre kell koncentrálni, és hinni abban, amit teszel. Nagyon csalódott vagyok, mert én tényleg nagyon hittem benne, és sajnos voltak olyan alkalmak, amikor elvesztegettük az időt."
tegnap elfelejtetem megjegyezni itt, de nekem is azonnal feltűnt, hogy a gólok után nem nagyon rohantunk a labdáért. De most őszintén, 1-2, vagy 2-2-nél ki az úristen hitt benne, hogy 10-20 perc alatt rúgunk hármat? Persze, igaza van EDF-nek, de ebben a helyzetben én ezért nem hibáztattam senkit.

A játékosok tisztában voltak a bírói hibákkal a mérkőzés során?
"Igen, tisztában voltak velük. De ez már semmit nem változtat meg, csak az időnket fecséreljük rá.
és az UEFA nyugodtan hátradől - megint :evil:

tomm:
De a bajnokik egy jo reszen mindenki szenved. Ki nem? (Egy-egy ihletett feher-hollo-szezont leszamitva)

ez így van
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27981
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.05.03. 10:07


Nem teljesen ertek egyet. Es ha a csoportkorbol estunk volna ki, le is irnam miert. De egy ilyen szezon utan...

Egyebkent is, ha hibast kell mindenkepp megnevezni, akkor azt a kotsog totot nevezem meg.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10326
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.05.03. 09:55


A kinti meccset okosan felépítette Di Francesco. Meglepő volt a feltolt védekezés, de működött. Horncastle egyenesen zseniálisnak nevezte, pedig ő legalább annyira angolos, mint olaszos szakíró. Kloppot is meglepte, amit el is ismert a meccs után. De jött egy kényszerű Pool csere, ami megváltoztatta a játékukat. Kizártnak tartom, hogy Wijnaldumból nem készült fel EDF, de tény hogy nagyon úgy nézett ki. És ott elkövette azt a hibát, hogy nem változtatott még az első félidőben.
Aki ezt akarja a fejére olvasni évekig, az megteheti. Valóban hiba volt, de ettől még nem bukott mint stratéga. Rosszul meccselt és baromi nagy pechje volt. A múlt heti Poolt abban a 40-50 percben a Real sem fogta volna meg. Zseniálisan játszott az egész csapatuk. egyszerűen nem volt eszköze EDFnek ellenük.

De lehet ez a visszatérő motívuma a fórumnak, ahogy volt korábban 5 meccses Pjanicunk is:)

Szerencsére nekem erről a BL szezonról nagyon-nagyon más emlékeim maradnak majd meg.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9928
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.05.03. 09:40


De a bajnokik egy jo reszen mindenki szenved. Ki nem? (Egy-egy ihletett feher-hollo-szezont leszamitva)
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10326
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.05.03. 09:37


Kijelenthető, a Chelsea elleni két meccs nem fellángolás volt.
és tényleg :oops:

És nagyon sokszor megmutatták, hogy a bajnokikon látható szenvedésnél tud ez a csapat sokkal de sokkal szebben, jobban, és eredményesebben is focizni.
csakhogy a bajnokik az alap, és abból van a sokkal több meccs :wink:
de ezt csak halkan jegyeztem meg, nekem semmi gondom a szezonnal

fr :D :D
több elemzés is van, amely nem így látja. De egyszerűbb a nyakába varrni. De tudod mit? Legyen, elk.rta. Nincs ezzel semmi gond. Bár sok éven át lenne mindig egy elődöntő amit elk.rhatna...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27981
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.05.03. 09:32


Elqrta. Ez teny.
De az is teny hogy az volt az egyetlen rossz meccsunk nagy csapat ellen az idenyben. A bajnoksagban egy se volt. Ez elkepeszto.
Es az atletit kiejtettuk, a cselzit ket vallra fektettuk, a barcat meg ugy kipockoltuk, hogy az egesz focivilagnak leeset az alla.
Csatlakozom, imadom a palit, es biztos vagyok benne, hogy nyerni fogunk vele valamiKET
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10326
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.05.03. 09:25


egyetértek. de a kinti meccset ettől még sajnos elqrta :S
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.05.03. 09:20


Nálam az egész csapat nyertes, és legjobb. Di Francescóval az élen! Nem tudok betelni ezzel a palival. Mennyire féltem Spal távozásakor, hogy ő lesz az edző, pedig volt komoly római múltja, de mégis. És mindent lehet mondani az első évére, de hogy besz*rt volna, azt nem! A novembertől tartó borzasztó hullámvölgyből is kirángatta a csapatot, pedig kevesen hittek benne, Zsolti egészen biztosan nem. És nagyon sokszor megmutatták, hogy a bajnokikon látható szenvedésnél tud ez a csapat sokkal de sokkal szebben, jobban, és eredményesebben is focizni. Kijelenthető, a Chelsea elleni két meccs nem fellángolás volt.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8116
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.05.03. 08:28


bence írta:F. Totti, érdekes, hogy Nainggolan teljesítményét ennyire pozitívra értékelted, nekem nem tetszett annyira, a hibájától eltekintve sem. Pont azt beszéltük haverommal, hogy rég játszott ilyen enerváltan, erre lő 2 gólt. :D

Fura, hogy hányféleképp látható ugyanaz :)

Ha a teljes képet nézem, akkor se Dzeko, se Radja nem emelhető nagyon magasra. Mindketten kvázi gólpasszt adtak. Nainggolan Mané mellett tűnt enerváltnak, de mellette kb Usain Bolt nem tűnt volna annak. Volt baja a szenegálival, aki kb olyan szinten focizott, mint Salah az első meccsen. Nálam egyértelműen ő volt a mezőny legjobbja. De ahogy kopott a sebessége a feka csávónak, úgy mert messzebbre helyezkedni tőle. És a második félidőben már támadásban is rendkívül aktív volt.

Néztem hozzá számokat, amik ugyan soha nem adnak pontos képet, de sorvezetőnek jók. 3ból két lövése eltalálta a kaput. 76szor avatkozott játékba a teljes meccsen, abból 46-szor a második félidőben. Ahogy fáradt a mezőny, úgy pörgött fel. 48 jó passza volt, ami a védőinket leszámítva a legtöbb és 5 kulcspassza volt, ami kiemelkedően sok. Ezek azért egy szimpla bajnokin is komoly számok lennének. Egy BL elődöntőben simán klasszis teljesítményt feltételeznek. Ugyanakkor a hibája kb eldöntötte a párharcot. Ez elég sokat levon a teljesítményéből.

Akkor legyen SES a legjobbunk. Engem meg lehet győzni :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9928
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.05.03. 00:11


hogy nem ezért estek ki, hanem az első mérkőzésen bemutatott rövidzárlatuk miatt


Persze-persze. Csak akkor minek a szabalykonyv? Meg ennyi erovel foghattak volna a labdat, es kezben bevihettek volna a kapuba. Tacsdaun. Nem epp szabalyos, dehat ez van. Gol.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10326
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.05.02. 23:24


Hát ez valami zseniális volt. Sosem néztem még ilyen nyugalommal Roma meccset, a végére azért a sporinak sikerült kihoznia a sodromból.

Pont ezen gondolkodtam épp én is. Hogy az első meccs anynira lehűtötte a továbbjutási reménykedésemet, hogy az esélytelenek nyugalmával néztem a meccset. És ugye nem is volt esélyünk ahogy alakult a meccs. De a vége így is szépre sikeredett, mégsem kell annyira bosszankodni rajta. Soha rosszabbat.
(Aztán majd pár év múlva - ínséges időkben - visszasírjuk még ezt a kiesést lehet.)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27981
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.05.02. 23:16


Hát ez valami zseniális volt. Sosem néztem még ilyen nyugalommal Roma meccset, a végére azért a sporinak sikerült kihoznia a sodromból. 11 harcos volt ma a pályán, büszke vagyok!
Ezen a meccsen is rengetegszer hozták ránk a labdát létszámazonosságban, de mivel a védelem mögött nem volt akkora terület, nem tudtak élni vele, és mindig odaért egy blokkoló láb.
Fáraó nálam a meccs embere, gyakorlatilag nem volt rossz megmozdulása.
F. Totti, érdekes, hogy Nainggolan teljesítményét ennyire pozitívra értékelted, nekem nem tetszett annyira, a hibájától eltekintve sem. Pont azt beszéltük haverommal, hogy rég játszott ilyen enerváltan, erre lő 2 gólt. :D
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron