Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.05.18. 16:04


Valszeg nem. Mármint ez elég feltűnő lehetett. Az ok talán nem volt nyilvánvaló, de hogy nem véletlenül került nem az A és B csoportba a házigazda a rendező ország az is biztos. (Mondjuk azt nem értem hogy miért nem azt buherálták meg hogy a csoportok továbbjutói melyik ágra kerüljenek azt nem értem.)

És szerintem ennyi mahinációra egy szervező országnak joga van. Vagy ha nem is joga van de én nem sajnálom tőle a lehetőséget.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.05.18. 13:20


Platini részeg volt, hogy ezt elugatta?
https://index.hu/sport/futball/2018/05/ ... ag_csalas/
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.05.18. 12:54


ja várj most nézem, hogy te nem is az nsos cikkre reagáltál, hanem az indexesre, amit Joó Gábor írt. Ismerem a srácot szegről végről, fociztam vele, és egy közös jó barátunk is van. Ő amúgy értelmes ember, de indexnél nyilván ez nem fontos. És a cikket átvette tuti, mert nson:
http://www.nemzetisport.hu/foci-vb-2018 ... at-2636037
ugyanaz a szöveg van
(vagy mindketten átvettték ugye)

na mindegy, ettől még igaz az, hogy max 15 percet szarakodott vele :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: torito9 Dátum: 2018.05.18. 12:07


Azt elhiszem :D Én sem tudom mi a fenének nem volt jobb dolgom így munka után hajnalban :P
"nekem bejött, hogy belerakták" - azt mindjárt gondoltam "metoo" testvérem! :lol:
"Omnes viae Romam ducunt."
Avatar
torito9
 
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2013.11.25. 23:20
Tartózkodási hely: Kőszeg / Sopron

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.05.18. 12:03


na igen
az egész cikkel nem foglalkozott annyit, mint te az ide beírt hszeddel
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: torito9 Dátum: 2018.05.18. 11:42


"szíveden viseled a témát látom" :lol:
Nem szeretem ezt az oly divatos félretájékoztatást (csúsztatások és társai), szenzációhajhászást :P
"Omnes viae Romam ducunt."
Avatar
torito9
 
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2013.11.25. 23:20
Tartózkodási hely: Kőszeg / Sopron

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.05.18. 08:52


torito cimbora
szíveden viseled a témát látom :)

amúgy a cikk lényegén nem változtat
nem ez alapján fogja a magyar ember megítélni az arg szövetséget
ráadásul poénos volt, és nekem bejött, hogy belerakták :D

tomm: ja
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.05.18. 05:44


Trigoria írta::D :D :D :D :D
amúgy eskü ötletes
de a sima Turul jobb lett volna, azt idegen nyelven is turulnak mondanák,


Sztem a turult idegenul tyurúlnak mondanak igy viszomttenyleg turul
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: torito9 Dátum: 2018.05.18. 04:53


Hátha érdekel valakit... :wink:

<< Tisztelt Joó Gábor!

Engedje meg, hogy reagáljak erre a cikkre:
"Vb: elnézést kért az argentin szövetség a szexista tippekért"
https://index.hu/sport/futball/2018/vb/ ... tippekert/

Két dolgot szeretnék hozzáfűzni:

1. A történtek után az AFA nemcsak bocsánatot kért, hanem belső vizsgálatot indított annak érdekében, hogy kiderüljön, hogy került bele az említett fejezet. Az AFA szerint annak a fejezetnek ott semmi keresnivalója, valószínűleg valaki viccből, vagy rossz szándékból tette bele. Ezt alátámasztja az a tény, hogy a fejezet szövege egy 2015-ös blogból van ÁTMÁSOLVA.
Innen:
https://amarestaenruso.wordpress.com/20 ... hico-ruso/
A blog szerkesztője azóta reagált a történtekre és többek között azt is említi, hogy az AFA nem kért engedélyt tőle, hogy az adott szöveget átvegyék.

Az más kérdés, hogy nyomtatás előtt miért nem tűnt fel senkinek, hogy itt valami nem stimmel...

2. Oké, hogy ez botrányos, és ennek nem szabadott volna megtörténnie, de az Ön cikke (vagy a forrása) félrefordításokat tartalmaz, amelyek a magyar olvasók számára súlyosabbnak állítják be a szöveget, mint amilyen valójában.

a.
Az eredeti szöveg:
"Muchos hombres, porque las mujeres rusas son hermosas, solamente quieren llevarlas a la cama. Tal vez ellas también lo quieran, pero son personas que quieren sentirse importantes y únicas."

A cikkben megjelent fordítás:
"mivel az orosz nők szépek, sok férfi le akar velük feküdni. Lehet, hogy ők is ezt akarják, ám a nők is emberek, és fontosnak, egyedinek akarják magukat érezni".

A helyes fordítás:
mivel az orosz nők szépek, sok férfi (csak) le akar velük feküdni. Lehet, hogy ők is ezt akarják, de ŐK OLYAN SZEMÉLYEK, akik fontosnak és egyedinek akarják magukat érezni.

b.
A cikkben megjelent mondat így hangzik:
"A kalauz szerint bizonyos nőknél csak gazdag vagy jóképű férfiak lehetnek befutók."

Ez így is van, de ez tipikus példája a csúsztatásnak. Az eredeti szöveg szövegkörnyezetével együtt:
"Normalmente las mujeres rusas ponen atención en cosas importantes, pero por supuesto encontrarás chicas que solo ponen atención en las cosas materiales, en el dinero, si eres guapo, tú dime."

A szöveg fordítása:
Általánosságban az orosz nők fontos dolgoknak tulajdonítanak jelentőséget, de természetesen találsz olyan lányokat is, akik csak a tárgyi dolgokra, a pénzre, a jóképűségre figyelnek.


Általánosságban a szöveg olyan stílusban íródott, mintha két férfi barát beszélgetne és az egyik tippeket adna, hogy hogyan kell "csajozni", mire figyelj oda. Az AFA kézikönyvében ez a fejezet természetesen szexista, egy bárban egy sör mellett baráti beszélgetésként talán senkit sem bántana...

A blogban található 8 pont pontosan megegyezik azzal a szöveggel ami bekerült a kézikönyvbe - ha nagyon érdekli le tudja fordíttatni magának.

Forrás:
https://www.lanacion.com.ar/2134875-la- ... -escandalo

A helyreigazítást az Ön lelkiismeretére bízom.

Tisztelettel:
>>
"Omnes viae Romam ducunt."
Avatar
torito9
 
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2013.11.25. 23:20
Tartózkodási hely: Kőszeg / Sopron

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.05.16. 21:57


:D :D :D :D :D
amúgy eskü ötletes
de a sima Turul jobb lett volna, azt idegen nyelven is turulnak mondanák, a 2Ruleból meg rá nem jön senki soha, hogy az egy madár:) (bezzeg az uralkodást mindenki elsőre érti:)))
és nagyon régóta várom hogy lecseréljék a válogatottnál az adidast, de álmomban sem gondoltam volna, hogy valami ilyenre :D :D :D :D
kirobbanthatatlan volt az adidas, most meg elpöckölnék simán? meddig is szól a szerződésük?

de ettől függetlenül, ha jól fog kinézni (és nem csak pénzmosoda), akkor ez végre egy fasza ötlet
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.05.16. 16:54


na a gazdinak igen kedves nevet visel a stóman sportruházati cége: 2rule, azaz "uralkodni" :evil:
https://index.hu/sport/futball/2018/05/16/meszaros_lorinc_sportszergyarto/
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.05.16. 10:25

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.05.15. 10:28


F.Totti! Évek óta motoszkál az agyamban a szemüveg futáshoz. Bringán alap, hogy használok, meg ugye úszásnál, ott mondjuk speciálisat :D, de futásnál eddig nem. Viszont éppen most hétvégén lett elegem, hogy Tárnokon verseny közben valami hatalmas dög beleszállt a szemembe, amit csak a végén tudtam kivenni, addigra jól be is pirosodott a szemem, és hétfő reggel is be volt duzzadva még kicsit. Meg már nem egyszer ment muslinca a szemembe futás közben, amit az álló autók visszapillantó tükreiben próbálok kibányászni...Az tuti, hogy ez az az időszak, amikor megéri, érdemes. Augusztus végéig ajánlott. Mindig elfelejtem a biciklist felkapni futáshoz, de nekem is az a bajom, hogy nem tudom hogyan bírnám futásnál. Pl tárnokon az első helyezett napszemüvegben futott, az mondjuk félprofi.
A lényeg, hogy terveztem, hogy utánanézek, most meg is teszem, aztán ha van valami jó ötlet, akkor szólok. az tuti, hogy nem fogok bóvlit venni. A szemeim többet érnek annál.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.05.15. 10:24


Köszi a tippeket!


Más, de kihagyhatatlan:)
http://hvg.hu/cegauto/20180515_nap_kepe ... d_talicska
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.05.15. 09:00


színtelen szemüveg nélkül én már évek óta nem bicajozom.
Egyszer Dechatlonban volt valami rettentően olcsó (párszáz? max ezer?), vettem belőle azonnal kettőt.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.05.15. 07:40


az árkülönbség fő oka, h. a sportszemüveg divatcikk, a munkavédelmi meg nem :D

(muslinca orrba/szájba is kerülhet, úgyhogy arcmaszk se árt néha :S /nekem a szemem általában se bírja a menetszelet, azért kell mindig viselnem/ )
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.05.15. 06:43


Oh, pardon.
Asszem en is veszek egy szintelent. Tegnap a dunaparton bringaztam, a snyas mellett, fold uton, elegge botor modon szemuveg nelkul. Ketszer is muslinca ment a szemembe, ami igen kellemetlennek bizonyult.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.05.14. 15:57


Tudom, ezért akármilyet nem vennék. Valóban általában az olcsó a drága, de ebben az esetben nem, ez tuti. Most éppen ez van: https://kamino.hu/thunderlux-szemuveg-f ... -12010-939
(volt már menő drága szemüvegem is, de abszolút nem szerettem. Egyrészt nagyon karcolódott az üvege, másrészt nagyon párásodott.Télen minden piros lámpánál való megállás után törölni kellett De ez tökéletes (mellesleg van neki éjszakai váltótársa: u.ilyen, csak szintelen üvegű)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.05.14. 15:46


Jaj
Ilyet soha ne! Ez jobban art a szemnek, mint a semmi. Ezek nem szurik a karos sugarakat, viszont mivel sotetitenek, nemileg tagitjak a pupillat, ami tobb karos sugarat kap, mintha semmi nem lenne rajtad. Az olcso hus egeszsegkarosito
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.05.14. 15:40


én brngázáshoz használok szemüveget, futáshoz ritkán szoktam. Fogyóeszköz (hajlamos vagyok elhagyni). Ezért is, meg amúgyis úgy találtam, hogy felsleges drága cuccot venni. A munkavédelmi boltokban u. olyan jó szemüveget lehet kapni soxor olcsóbbért. Úgyhogy én olyat használok.( Illetve nemrég vettem egy lidlis akcióst, az is jó.)
https://kamino.hu/szemvedelem-190/sotet ... uvegek-192
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.05.14. 15:03


T hosszútáv sportolók! Soha nem futottam napszemüvegben, de most lehet rászánom magam egy beszerzésre. Van tapasztalatotok, hogy mire érdemes figyelmi? Felpróbálni fel tudom, de rohadtul nem fog kiderülni, hogy 3-4 óra folyamatos zötykölődés után milyennek fogom érzeni a viselését. A bringás és a futó szemüvegek között van számottevő különbség? Van értelme a polarizált lencsének? A kajakosoknál, úszóknál vágom miért jó, de futásnál? Árkategóriában vagy márkában mi az amit tudtok ajánlani? előre is köszi a segítséget.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.05.14. 12:24


tomm írta:http://m.hvg.hu/kultura/20180514_Az_ember_akinek_700_konyve_jelent_meg_ja_mar_701__interju_Nemere_Istvannal

Annyi emlekem van a mokusrol, hogy gyerekkoromban ott volt a batyam polcan nehany konyv tole. De sose vitt ra a lelek, hogy el-vagy legalabb bele olvassak.
F.totti, az mennyire realis, hogy eladott 12 millio konyvet, de hasznalt suzira futja csak? -valas ide vagy oda...
Amugy te mit hallottal a pasasrol? Mint szakmabeli, gondolom ismered, legalabbis halllomasbol. Marmint nem arra vagyok kiváncsi, hogy milyen konyveket ir, hanem, hogy kiadoi szemmel nezve milyen az ipse.


Fú, én nagyon sokat olvastam az első ufós könyveit. 8-9 évesen ittam minden szavát... és hittem is :)
Aztán lehettem vagy 18 éves, amikor letettem. Ismétli magát és totál felszínes. Kb olyan stílusban írt már a 90-es években is, mint egy netes újságíró. Nagyon kevés konkrétum, nulla hivatkzás, inkább véleménykönyvek, mint tényszerűek. Nincs ezzel baj, de könyvtől azért mást vártam már akkor is. De része az ifjúságomnak, így szép emlékeim voltak róla, amikor először találkoztam vele. Teljesen normális pasi egyébként. Nem arcoskodott, nem diktált. Tudta, hogy mihez ért és mihez nem. Egy korrekt vidéki ember volt. De nem kiadósként ismertem meg, hanem nyomdászként. Ha bajom volt valakivel az nem ő volt, hanem a kiadói.
Mivel rosszat nem hallottam róla, mint üzleti partnerről, így gondolom normális lehet az ember. Nekem kicsit fura, hogy a könyveit egyszerre vagy 5-6 kiadó is kiadta. Bár olyan sokfélét írt, hogy lehet a tematika miatt váltogatta a kiadóit.
A 12 milliós fogyást kétlem. Vagy ha igaz, akkor annak nagy része a rendszerváltás előttről származik. A 90-es évek második felétől már nagyon ritkák voltak a 4-5ezer pld felett fogyó könyvek. az ő könyvei mondjuk kifejezetten az olcsó kategóriában keltek el, de ott sem megy el átlagosan 2-3ezernél több egy ilyen címből. Napjainkban már nem húzónév a "Nemere". Régről emlékszem pár toplistás könyvére (volt egy történelmi áttekintése, ami pl kifejezetten sikeres volt és nem scifi), de ezek nagyon régi emlékek. Szerintem a 2000-es években nincs olyan Nemere könyv, ami 20ezer db-nál többen fogyott volna. 10e felett is csak talán-talán valamelyik Titkok könyve folytatás. A 12 milka szerintem még nyomtatottnak is nagyon sok. De ezekről a számokról nincs hivatalos statisztika, így csak tippeleme, hogy jó ha a felénél kicsit több a valóság. A Pagony, a Lazi vagy a Püski nem rossz kiadók, de a nagy klasszikus sikerlistákon ritkán vannak könyveik. Nem véletlen, hogy Nemere velük, vagy a még kisebbekkel szerződött (már amennyire én figyeltem).

Hogy ebből hogyan élhet meg? Még az előző évszázadban találkoztunk. Nem tűnt akkor sem gazdagnak, de azért jómódúnak igen. Pedig akkor sokkal nagyobb név volt. Szerintem akkoriban jól is kereshetett. Nem egy használt Suzuki szintjén élhetett. De ha nem tett félre, akkor mostanra simán eljuthatott ebbe a helyzetbe. Hiába ír rengeteg könyvet, a többségét minimális honorral, vagy fogyás után fizetett honorral adják ki. Egy jó szakmunkás manapság szinte biztos, hogy többet keres.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.05.14. 11:30


Trigoria írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labdarugas/la-liga-coutinho-tripla-bardi-dupla-oda-a-barca-bajnoki-veretlensege-2635331
na ez gáz így nem veretlennek maradni


zakó a nagy mellényre? :D https://index.hu/sport/futball/2018/05/14/miert_nem_jatszott_messi/
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.05.14. 10:52


http://m.hvg.hu/kultura/20180514_Az_emb ... _Istvannal

Annyi emlekem van a mokusrol, hogy gyerekkoromban ott volt a batyam polcan nehany konyv tole. De sose vitt ra a lelek, hogy el-vagy legalabb bele olvassak.
F.totti, az mennyire realis, hogy eladott 12 millio konyvet, de hasznalt suzira futja csak? -valas ide vagy oda...
Amugy te mit hallottal a pasasrol? Mint szakmabeli, gondolom ismered, legalabbis halllomasbol. Marmint nem arra vagyok kivancsi, hogy milyen konyveket ir, hanem, hogy kiadoi szemmel nezve milyen az ipse.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.05.14. 08:28


Már a Sevilla meccsen is érett a veresége a Barcának, de akkor az égiek velük voltak, hogy berámoljanak a hosszabbításban egy gólt, de most jött, aminek jönnie kell, bár azért 5-1 után szinte eladta a Levante, Barca ide tova, nem kicsit gáz lett volna.

Amúgy a nap híre...Neymar megnyerte az év játékosa díjat a franciáknál, vajon mi alapján nyerte meg? 3 hónapja nem is játszik s Cavani közel 30 gólt lőtt, WTF?

Megnyerették vele, hogy ne sírjon biztos...
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég