Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.05.23. 06:59


Uj sziti meg psg.... almodozz csak... maximum tottenham, de inkabb milan(bar az kinai, de egyre megy)...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.05.23. 06:42


Mi leszünk az új City vagy PSG akkor...arab érdekeltség tudtommal még nincs a Serie A-ban, de ha a csapat eladásra kerül, kb tuti, hogy valami arab jönni fog kérőnek.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2018.05.23. 06:01


Ninja belga válogatottból való kihagyásának margójára. Martinez taktikai okokkal magyarázta Ninja kihagyását. Megértem a népet, hogy ezt nem veszik be. Ha azt mondja, hogy bomlasztó hatású vagy túl deviáns - az oké. De taktikai okok? Minden belga válogatott ugyanazon a poszton és taktika szerint játszik a saját klubjában, ahol Martinez játszatja? Vicces tényleg.
Egyébként Ninja tavaly Spallettivel mást játszott mint most. De szerintem elég rugalmas játékos, szerintem védekező középpályást, box-to-boxot, de akár támadó középpályást is tud. Martinez lelke rajta. Remélem a csoportkörből nem jutnak tovább. Bár béna a csoportjuk, láttunk már ilyet. :D

http://romapress.us/2018/05/22/belgian-fa-responds-to-nainggolan-snub-criticism/
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2018.05.23. 05:52


Én sem néztem meg a mérleget, de gondolom Pallotta nem előkapta a zsebéből azt a néhány száz millát és vett egy Romat magának. Normálisan ezt (is) legalább részben a klubnak kell valahogy kigazdálkodni. Ez az egyik. A másik, hogy a stadion sem csak úgy fel fog épülni, bár fogalmam sincs melyik cég vagy milyen cég lesz majd a tulajdonosa...

2 dolog volt érdekes a cikkben - bár egy perc alatt futottam át. Az egyik, hogy a 100 millás tőkeemelésből 20 milla jut a klubhoz, mármint a fociklubunk pénztárába. A másik dolog, hogy fizetés problémákról ír. Que? Azt soha nem gondoltam, hogy ott tartnánk, hogy a játékosok nem kapják meg időben a fizujukat...
Mi mindig a transfermarkt-tal vagyunk elfoglalva pedig van más is.
De remélem az újságíró Moratti haverja és csak pánikot akar kelteni. :D

A 2017 hiánya - Spalletti Porto elleni kisiklása ennyit számított? És vajon most mi lenne ha - váratlanul - nem jut BL elődöntőbe a Roma?
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.05.23. 04:08


Mondjuk ehhez az icardis dologhoz:
Biztos az tortent, hogy elszerette a masik nojet? Ilyen egyszeruen...
Nagyon kapja az ivet, de vajh mi az igazsag?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.05.22. 23:30


még jó hogy van aki ért hozzá F.Totti :wink:
mindig mondtam, itt a fórumon nem vagyunk sokan, de MINDENHEZ van szakértőnk :D

Pellegrininek sok boldogságot - arra a pár évre míg nem mennek szét és/vagy Icardival nem lesz jóban :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.05.22. 21:36


A BL pénz és a tőkeemelés/visszapótlás csak részben függ össze. A bevétel 70%-a az idei mérleget javítja majd. A 115 milka (nagy részére vagy az egészére) a korábbi évek veszteségei miatt van szükség. De remélhetőleg nem hitelből fedezzük és jut belőle tőketartaléknak is.

De nem láttam a mérlegünket és a negyedéves jelentéseinket sem. Az viszont komoly aggodalomra ad okot, hogy a hozzáértő brókerek 40 centes célárfolyamot írnak. Volt 90 is egy éven belül.
Ez mondjuk messze nem csőd közeli helyzetet jelez, de komoly problémákat azt igen. A 115 milkás hír nem tudom mikori, de a piacot kicsit sem lepte meg. Ma alig volt forgalma az asr spa-nak, az árfolyam meg nem mozdult.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.05.22. 21:18


mcsabi írta:https://www.calciomercato.com/en/news/roma-full-back-set-for-loan-switch-to-turkish-giants-89994
hogy mi? Ennyire elcseszték a térdműtétét?


Jó nagy 14 milliós bukta ez a srác eddig :S
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.05.22. 21:14


Pellegrini ma megházosodott, a szertartáson többek között ott volt a Fáraó, Flo, idősebbik Conti.
21 éves, lelke rajta. :D
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.05.22. 18:05


https://www.calciomercato.com/en/news/r ... ants-89994
hogy mi? Ennyire elcseszték a térdműtétét?
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.05.22. 16:05


hát vazze, ez engem meglepett :shock:
nem folyok bele sose a pénzügyi részébe, nem az én dolgom, de azért azt hittem - azt kommunálták - hogy rendben vagyunk
most meg hirtelen osztanak szoroznak és hoppsz ez már csődközeli állapot :shock:

ha egy ekkora BL bevétel nem menti meg a klubot, akkor mi lett volna, ha BL sincs????
nehezen akarom én ezt elhionni
mert ha ez így igaz az egész akkor mi volt a terv?? :D :D :?: Ennél jobb bevételt nehezen lehet összehozni egy évben. MÉg mezszponzor is összejött
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.05.22. 15:35


http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... al-2626421
Félig off.. vicces, hogy a cikkben szereplő mindkét buktát mi igazoltuk le :D
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.05.22. 12:48


Mivel évek óta masszívan veszteséges a ASR Spa., így a tőkeemelés időszerű volt. Feléltük a saját tőkéneket. Ez az ami várható volt. Már tavaly szó volt tőkeemelésről, sőt ha jól emlékszem már akkor pótolni kellett. A 2017-es év pedig cefet szar lett. 2014-et követően sikerült konszolidálni a klubot, de 2017-ben újra fordult a tendencia. Talán még a 2014-es évnél is szarabb lett az adózás előtti eredményünk.

Ráadásul Pallottának most már az a vigasza sem lehet meg, hogy legalább cash-t termel a klub. Az EBITDA is durván minuszos. Igaz ezen javít majd a BL bevétel, amit csak a részben könyveltünk le. De közel 100M minusz volt a 2017-es szaldó. Azt a lyukat szimplán BL pénzből nem lehet betömni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.05.22. 11:21


En nem vartam. Voltam olyan hulye es elhittem, mikor azt mondtak, emerson eladasa es a bl-menetelesbol szarmazo tobbletbevetel elegendo meg az ffp-nek valo megfelelesnek is.
Mondjuk igy mar mas megvilagitasba kerul a stadion koruli herce-hurca.
Mar persze akkor, ha ez a hir igaz :D :(
Varom a tenyeket. Marmint nem a "megszavaztuk/megterveztu/benyujtottuk" tenyeket, hanem a megtortenteket....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.05.22. 11:05


Ez nagyjából várható volt, bár erősen reménykedtem benne, hogy a BL többet segít. Mostantól nem a PFF a legnagyobb gond. Ha jól sejtem Pallotta ezerrel árulja a klubot :(

Fradista, arról van hír, hogy a tőkeemelésnek mi a forrása? Külső vagy belső? Pénzügyi vagy apport? Változik-e a tulajdonosi szerkezet? Illetve én még azt sem hallottam, hogy a taggyüli megszavazta volna. De ezek szerint ez már eldőlt. Kemény hónapok jönnek.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.05.22. 09:52


a pénzühgyi vezetés készített egy 300 oldalas anyagot az egyesület pénzügyi állapotáról, ami szerint az elszaladt kiadások s egy csomó bizonytalanság (pl tv jogdíjak) miatt a már eldöntött és ma induló 115 milliós alaptőke emelés, a BL-bevételek sem elegendők, hogy az egyesület megmeneküljün a csődveszélytől. Drasztikus kiadáscsökkentésés és játékosok eladása is elkerülhetetlennek látszik :shock:
https://it.businessinsider.com/as-roma-laumento-di-capitale-115-milioni-non-risolve-i-problemi/
Közben meg Monchi azt mantrázza, hogy minden "nagy" marad...... :S
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2018.05.21. 14:56


Hát ha talicska megy a mu-ba, akkor azért remélem a lapát/gereblye páros egyikét meg tudjuk szerezni...

szerk: közben megfejtettem kiről lehet szó
https://www.transfermarkt.com/talisca/p ... ler/258626
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.05.21. 14:24


állítólag talicska a muba tart, 40-50 milláért mehet is, fene bánja....
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2018.05.20. 12:29


Szerintem egyszerű kérdés a csatárkérdés, merthogy nincs csatárkérdés, nem kell oda senki.
Nagyon remélem, hogy nem jön 50milliós támadó, a középpályára és a védelembe sokkal jobban kell ember, inkább oda menjen ez a pénz.
Idén Under egy fél szezonban volt használható, Schick meg csak az utolsó bő egy hónapban kezdett értéket mutatni, jövőre ők készek egy teljes szezonra, ez már előrelépés.
A 6k helyre meg jó lesz Antonucci.
Középpályára viszont kell egy kezdő szintű ember, DDR 35 lesz nyáron, nem bir egy teljes szezont végig, és Strootman meg Nainggolan is pihenhetne néha.
Gonalons mehet, és ha Gerson is megy akkor kell még egy épkézláb ember a padra.
Hátulra is kell egy kezdő szintű, akit lehet Manolas és Fazio mellett rotálni. JJ maradhatna 4iknek, ha nem keresne ilyen sokat, szóval a helyére is kéne valaki.
És ha megy Manolas, akkor ide kell mégegy stabil ember.
Széleken mondjuk hogy megvagyunk a felépülő Karsdorp/Luca Pellegrini párossal.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.05.20. 07:41


Nehéz kérdés most a csatárkérdés.
Három posztra vagyunk öten: Dzeko, Schick, Perotti, El Shaarawy, Ünder.
A Gerson- és Florenzi-féle áltámadókat most hagyjuk. Defrellel sajnos nem számolok.
A szezon feléig úgy tűnt, hogy baromira hiányzik egy Salah-epigon ballábas jobbszélső. Ezt az űrt kezdte betölteni a kis török egyre jobban.
Ha ebből az ötösből nem távozik senki, akkor csak EGY játékos kellene ide, mégpedig még mindig Ünder posztjára. Ballábas jobbszél. De az ne tízmilliós legyen, hanem olyan pénztárcába nyúlós. Csúcséket felesleges venni.
Biztos alaposan átrágják ezt Monchiék, de most ne két-három, csak EGY játékost vegyünk oda. Annyi név röpköd, mint a búbánat. Válaszd ki, Monchi, a legjobb 50 milliós ballábast, oszt' jó van. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.05.20. 00:25


én egyetértek az ultrákkal kivételesen, én sem akarom a Romában látni a buta majmot
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.05.19. 23:24


Balonak üzentek az "ultrák", hogy nem akarják a Romában látni.
Kíváncsi vagyok, hogy vajon ugyanazok az elvtelen senkiháziak voltak-e, akik Kolarovot kifügyülték, majd az Atalanta és Chelsea elleni góljánál tomboltak.
Ja és az megvan, amikor a merdás bassza le a romanistát, mert nem küzd a meccsen? :lol:
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.05.18. 12:05


Alisson elmegy 80-ért, Donnarumma meg jön 10-ért, és mindenki - értsd MINDENKI jól járt :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.05.18. 12:02


persze, tök hihető a dolog...:D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.05.18. 11:16


Mit szóltok ahhoz a kacsához, hogy Alissont Donnarummával pótolnánk? :lol: :lol:

(Kezdődik...)
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég