Serie A

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2018.08.14. 06:11


Pastore. Nem fogjuk tudni eladni
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.08.13. 21:31


Oké, akkor mondok komolyat. Santon.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2018.08.13. 19:56


Mirante, Manolas, Cristante, Schick a tippjeim. Ők szerintem 3 év múlva is itt lesznek.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.08.13. 19:11


Trigoria írta:végignéztem a keretet. Nincs ilyen játékos bazze. :shock: :D
esetleg Olsen :(

Ugye? :D Amúgy komolyabban én is azután kezdtem el ezen agyalni, miután leírtam és arra jutottam, hogy ha nagyon muszáj lenne mondanom egy nevet, akkor Strootman.

Ami Olsent illeti, én arra tippelek, hogy ő annyira be fog égni mint Stekelenburg és hozzá hasonlóan jövő nyáron már megpróbáljuk rásózni valami angol kiscsapatra.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.08.13. 16:41


évek óta röhögök a milánóiakon
de idén a kopasz beelőz minket majd
ezt érzem

Játszhatnánk egy játékot: Florenzit leszámítva ki milyen összeget tenne fel egy általa választott játékosra, aki szerinte 3 év múlva is a keretünk tagja lesz. Snatch, az otthoni békesség kedvéért téged ebből a játékból kizárunk, mert túl sokat buknál rajta
végignéztem a keretet. Nincs ilyen játékos bazze. :shock: :D
esetleg Olsen :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.08.13. 11:36


Most szólok, hogy Gyömbérnek lejár a szerződése jövőre, rá már nem érdemes tenni.

update
Akinek lett volna kétsége: az inter leigazolta Keita Balde-t 6m-ért érkezik kölcsönbe és 34-ért megvehetik. Azt mondják ezzel nincs vége, egy középpályást még akar Spalletti, Rafinha vagy Modric még befuthat.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.13. 11:28


Eltevesztetted az evet/evtizedet...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.08.13. 11:14


Taddei!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.13. 10:55


Hahahaha
En fuzatora teszek
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.08.13. 10:31


Spalletti egy dolgot nem tudott kezelni, az pedig a csapatkapitányok nyugdíjazása, ilyen pedig az Internél nincs tervben. Vagyis igazából ott se ő volt a ludas, hanem ez egy olyan szitu volt, amiből edző nem kerülhetett ki jól. Hatalmas veszteség, hogy ő akkor elhagyta a csapatot és igazából ismét úgy ült a kispadunkon, hogy érdemi igazolásokat nem kapott.

Az Interre visszatérve egy dologot még elfelejtettem. Érdekes, hogy FFP problémáik voltak és ahelyett, hogy eladták volna a csapat értékes tagjait, megszabadultak a selejttől, majd amikor lehetett, akkor megerősítették a keretet. Mi több egy olyan játékosuk se volt, akinek már május végén eszébe jutott, hogy hatalmas gyerekkori álma, hogy magára ölthesse a Liverpool mezét. Pedig gondolom Icardit és Perisicet se kis klubok bombázták ajánlataikkal és az se mondható el, hogy a sikerek miatt maradtak itt, mert ők se mostanában emeltek magasba bármilyen serleget. Nem tudom mi lehet az oka ennek, nincs előttem az inter fizetési táblázata de gondolom az se hátrány, hogy nem forgatják fel a keretet évről évre és adják el a csapat használható játékosait.

Játszhatnánk egy játékot: Florenzit leszámítva ki milyen összeget tenne fel egy általa választott játékosra, aki szerinte 3 év múlva is a keretünk tagja lesz. Snatch, az otthoni békesség kedvéért téged ebből a játékból kizárunk, mert túl sokat buknál rajta
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.08.13. 10:03


Egy felállással dolgozik? Garcia kopasz volt? Merthogy Spalletti nálunk is folyamatosan variált. Volt hogy meccsek közben is átálltunk 2szer.
Biztos ki lehet belőle ábrándulni, de attól még ő az egyik legsokoldalúbb tréner. Láttam felkészülésin vele az Intert. Játszanak 4-3-3-at, 3-5-2-öt, 3-4-2-1-et. mindezt üzembiztosan, centire legyakorolva.
A kérdés igazából az, hogy az öltözőz hogy kezeli. Azon elhasalhatnak.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2018.08.13. 09:01


Ez a feltételezés, hogy az Inter erős lesz a kopasszal. Én teljesen kiábrándultam belőle. Egy felállással dolgozik és nem változtat. Nálunk is ezt tolta. Ezt tolta az interbe is, és ezt fogja idén is. Kiismerhető, ki is fogják ismerni a játékukat, és pont úgy mint az elmúlt szezonban kipukkadnak majd... Én egyik milánói csapattól sem tartok.
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.08.12. 21:13


Két dolog, mert kicsit félre ment:
1. Igen, a milanói gárdák hosszabb távon előznek csak stabilan. Bár idén az Inter a kopasszal nyakam rá, hogy rohadt erős lesz. A Milan még Conteval sem.
2. Monchi logikája, hogy aki holnap már nem piacképes, azt mindenképp add el ma. Ettől még szerintem is faszság a Nainggolan üzlet vagy az lett volna a Suso - Perotti csere. De pénzügyi logika az van benne. Más sincs.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.08.12. 14:35


ericcartmen írta:Milantól egyelőre nem félek, még Gattuso az edző.

Én sajnos élőben láttam mennyire nem kell félni Gattusotól.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.08.12. 14:23


a szomszéd fűje mindig zöldebb.
Pláne így szezonkezdetkor :lol:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2018.08.12. 14:18


Én nem a tulajt okolom, hanem Monchit.
A kezdőnk gyengült tavalyhoz képest, és a padot sem érzem anynival erősebbnek. Inkább mennyiségre ment mint minőségre.
F.Totti írta:Jönnek a jó befektetésnek tűnő fiatalok és pár posztra öreg.

Igen, vannak tehetséges fiataljaink, de az arány nem tetszik. Túl sok van, nem fog jutni mindnek elég játéklehetőség.
A másik meg, hogy két korosztály között is van átmenet, egy 23-25 éves jöhetne egyből a kezdőbe, és még befektetésnek sem rossz.

F.Totti írta:De láthatóan (pl Nainggolan és Perotti) beragadni senkibe nem akar. Csak a Kolarov-MArcano féle olcsójánosok jelentenek "kidobott pénzt" a mérleg szempontjából.

Hát, ez igy szerintem nem igaz, Nainggolan helyett jött Pastore, Perrotti még itt van, és nagyon élénken érdeklődünk N'Zozi iránt, ha a Sevilla hajlandó engedni az árból, akkor tuti jön ő is.
A Pastore-N'Zozi kettős ára pedig 50 fölött lesz simán.
Ez egész N'Zozi érdeklődés számomra csak azt jelenti, hogy most jöttek rá, hogy gyenge lesz igy ez a középpálya, ezért kell egy 8ik ember is a 3 fős posztra.
De akkor miért jött Cristante? Vagy miért jött Pastore? Teljes átgondolatlanságot sugall ez az egész, vagy valami nagyon nem úgy sikerült ahogy Monchi tervezte.

Idén éreztem azt végre, hogy nem kell nagy vérfrissités a keretnek, végre nem nyomott az FFP, kb Allison árából lehetett volna 2 minőségibb embert venni, emellé belefért volna gondolom Kluivert meg Coric is, és akkor Monchi is boldog lehetne.

Engem a kapusposztnál jobban zavar Nainggolan átpasszolása az internek, egyrészt még mindig nem tudtam megemészteni, másrészt olyan űrt hagyott a középpályán ez a transzfer amit lehet még évekig nem fogunk tudni befoltozni.

F.Totti írta:ÉS igen, a két milánói el fog lépni mellettünk

Ez azért még évek távlata. Egyelőre nézzük mi lesz idén.
Milantól egyelőre nem félek, még Gattuso az edző. Inter jó lesz, nagyon jól igazoltak, jó edzőjük van, remélem egy BL halálcsoport megtépázza az erejüket.
A Lazio idén is hozza majd amit tavaly, és amig Inzaghi ott az edző, hozni is fogja, de azért remélem a hajrára kifulladnak ahogy szoktak.
A Napoli Ancelottival gondolom inkább a kupákra megy rá, kiváncsi vagyok hogy szerepelnek majd.
A 4be azért be kéne gond nélkül férnünk.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.08.12. 14:09


F.Totti, te azt felejtetted el, hogy Pallotta és Monchi is folyamatosan ismételgeti a "trófeák" kifejezést.
Tomm és snatch azt felejtette el, hogy tavaly több meccsen játszottunk pocsékul, mint jól.
Én meg azt, hogy Bl-elődöntőztünk, és bronzérmet szereztünk.
Majd az idő igazságot tesz.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.08.12. 13:30


Divat a tulajt okolni mindenért. Ők mindig a legjobb céltáblák. Gazdagok, elérhetetlenek, idegenek is általában.
De Pallotta annyi pénzt tett a klubba, amennyit tudott allokálni. HA lett volna/lenne tőkeerősebb érdeklődő, akkor lehetne esetleg ugatni rá, hogy miért nem engedi el a klubot. Így mi a fenét tehetne?
Ennyi van a klubban ezzel a tulajjal. Moneyball játszik Monchi, de azt nagyon ügyesen. Jönnek a jó befektetésnek tűnő fiatalok és pár posztra öreg. De láthatóan (pl Nainggolan és Perotti) beragadni senkibe nem akar. Csak a Kolarov-MArcano féle olcsójánosok jelentenek "kidobott pénzt" a mérleg szempontjából. A csapat szempontjából ők sem (MArcano jó lesz).

Itt tartunk ezzel a tulajjal. Én nem érzem, hogy bármi ellen nagyon lázongani kellene. Mindenki teszi a dolgát. Ki jobban, ki kevésbé. De perpillanat nem tudnék senkit sem megjelölni, hogy x vagy y a kerékkötője a jobb eredményeknek, a potensebb klubnak. Ráadásul egy BL elődöntőn vagyunk túl.

ÉS igen, a két milánói el fog lépni mellettünk. Mi a NApolival és az épp gyengébb szezont futó három nagy egyikével fogunk mindig küzdeni a dobogó aljáért. Reálisan. Aztán jöhetnek nagy csodák is. Pont ahogy az elmúlt 30 évben megszoktuk :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.08.12. 12:03


tomm, detto
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.12. 11:59


En nagyon bizom iden egy duplazasban. A triplaban nem, ugyhogy a kupat mindjart az elejen elengednem...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.08.12. 11:19


Ez szerintem nem a tulaj nemzetiségétől függ, ellenpéldaként elég csak a minket lefosztó Liverpoolt felhozni. Nyilván a PL más tészta, jóval több pénzből tudnak gazdálkodni a mindenféle szponzorációs és közvetítési díjaknak köszönhetően (talán Ronci ezt a Serie A esetében is elkezdi majd feltornázni, azonban ha nem leszünk a tabella elején, akkor a fellendülésről lemaradunk). Ettől függetlenül, amikor Jim idejött (de talán már Di Benedettonál is) mindig az volt a szöveg, hogy ők brandet akarnak építeni, amihez viszont nem ártana eredményeket is elérni. Hiába találunk olyan játékosokat, mint Alisson, Marquinhos, Salah, Pjanic és a többiek, ha minden klub tudja rólunk, hogy el lehet őket vinni (ráadásul Alin kívül egyikért se kaptunk olyan egetrengetően nagy összegeket). Első lépésként meg kell tudnunk tartani az értékeinket, mert ha 1-2 évente kicseréljük a ház alapját, abból sosem lesz palota.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.08.12. 10:39


Nagyon jó gondolatok, mcsabi. Kábé ez a helyzet.
Amerikai tulajjal nem lesz eredmény. (Elnézést, hogy huszadjára írom le.)
EDF alatt nem fog sorozatban látványosan játszani a csapat. (Ha mégis, az óriási meglepetés és öröm lenne.)
Monchi péntekig már nem nagyon fog jól kijönni ebből a mercatóból. Én is kezdek az eddigieknél is szkeptikusabb lenni.
Csont és gondolkodás nélkül, sietve, kaparva, ugorva írnék most alá egy negyedik helyet. Szuper teljesítmény lenne ebben a mezőnyben. Nem lesz könnyű ehhez megelőzni a Milant és a Laziót, de hátha.
Azt is írják, hogy a Toro ellen Mirante van előnyben Olsennel szemben. Oké, hogy az új stílushoz idő kell, de ha ez a kapusigazolás rosszul sül el, azt Monchi nem tudja kimagyarázni.
Károgok, de valójában nem a mi gyengülésünk idegesít nagyon, hanem a többiek megerősödése hozzánk képest. Meg a kupa, az elsőségek folyamatos hangoztatása. Ezt már Monchi is felmondta.
Nekem a transzferpiacon az elsődleges álmom már évek óta ugyanaz a személy: egy gazdag olasz tulaj.
Az sem baj, ha bohóc.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.08.12. 08:57


Én idén nem vagyok meggyőződve arról, hogy az Inter képes lesz elszúrni ezt a szezont is. Tavaly voltak gyenge pontjai a csapatnak, amit az elmúlt egy hónapban sikerült megerősíteni. Én inkább az övükét nevezem mercatonak, mint amit Monchi csinált csapat bővítése néven.
A kapus poszt volt az egyetlen, amivel még ráérnek 1-2 évet, a többi csapatrészt viszont kivétel nélkül úgy erősítették meg, hogy a kezdőbe vásároltak játékost. De Vrij, Vrsaljko, Asamoah, Nainggolan, Politano brutál jó igazolások voltak, a selejtet lapátra tették + vettek még egy óriási tehetséget Martinez személyében, aki azért csak rúgott 4 gólt a 7 felkészülési mérkőzésen (azt mondjuk nem is értem, hogy Spall mióta játszat 20 éves játékost).
Ehhez képest mi lenulláztuk a kapus posztot, védelembe igazoltunk két kispadkoptató pénznyelőt, átalakítjuk a középpályát úgy, hogy igazoltunk egy olyan posztra, ami tavaly EDF-nél nem létezett (amennyiben lesz valami szerkezeti átalakítás, amiben Pastore lubickolni fog, akkor nem szóltam egy szót se ezzel kapcsolatban). Amire viszont szükségünk lett volna, hogy megtaláljuk azt, aki át tudná venni DDR helyét az nem jött össze.
A támadószekcióban továbbra is nyomatjuk a szélsőt vásárlunk dolgot, pedig ott egy tehetséges Ünder, aki mellé kb. tökéletes lett volna 5+20m-ért Politano, aki ballábas jobb oldali szélsőként kb. minden kritériumnak megfelel + saját nevelésű olasz játékos. Ha most leigazoljuk Bailey-t, akkor 2 posztra lesz 5 játékosunk, akikből 3 iszonyat tehetséges fiatal, azaz egyikük értékes játékperceket fog veszíteni.

Lehet szereztünk 10+ embert rögtön a mercato elején, de közülük nem csupán az kétséges, hogy hányan lesznek kezdők, hanem az is, hogy hányan lépnek majd valaha tétmeccsen Roma mezben pályára.
Szó se róla, utálom az Intert, de irigylem a szurkolóit, mert idén szerintem szép és eredményes játékot fognak látni a pályán, én meg előre félek attól a télen mutatott nézhetetlen, szenvedős focitól.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.08.09. 22:00


https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2 ... nagysagat/

Calcio - az olasz futball
3 órája ·
HOPPÁ, HIVATALOS
Törölték a Parma -5 pontos büntetését! És semmilyen más, egyéb büntetetést NEM kapnak. Csakúgy mint a többi csapat; a Parma tiszta lappal kezdi a szezont.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.08.05. 15:33


paolo maldini visszatér a milanhoz, ha a pályán nem is, de a vezetőség kezd alakulni arrafelé, leonardo, maldini, gandini.....már csak egy értelmes edző kell nekik (conte) meg 1 csapatnyi játékos :)
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég