Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.31. 10:10


https://index.hu/belfold/2018/08/31/fel ... n_a_lakok/

Van olyan bator jelentkezo, aki fel mer tenni egy szem makot mondjuk egy lada sor , egy haz vagy egy urallomas elleneben arra, hogy ezek nem c-tipusu allampolgarok voltak?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.08.30. 18:15


Sajnos csak az ilyen események fogják felnyitni a polgárok szemét. Haláleset nélkül ilyenből kellene minél több... Ha az "átlagpolgárok" is minél többen be mernének állni, talán észbe kapnának az érintett szerencsétlenek.

https://index.hu/kulfold/2018/08/30/nem ... enskultur/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.08.30. 07:36

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.08.25. 17:06


ilyenkor kijózanító pofon kell a másiknak, vagy sose tér észhez
bár valszeg így se
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.25. 01:48


Hogy szakit vele, az ertheto a lemondott koncertek atb utan. De, hogy ezt igy bele az eterbe... nem egy szimpatikus huzas! Mintha feltene a penzecskejet, mer' eltavolodnak tole a rajongok, ha nem egyertelmu, hogy o szenteletu...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.08.24. 20:08


https://www.youtube.com/watch?v=p8mgxfJbgSE&
egy az egyben igaza van Majkának
én az alkoholista legjobb barátommal ugyanezt élem meg pontosan 5 éve kb, de nekünk nincs munkakapcsolatunk legalább
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.23. 12:42


Jo kis lenyomata ez a politikanak.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.08.22. 22:00


A mémek jók. Jót röhögtem rajtuk. Nincs is ezzel gond, mert tényleg baromi tróger dolog kibaszni a szemetet az út mellé. Szépen mutatja, hogy mit gondol Ráhel a világról és magáról.
De az szánalmas, hogy politikusok ezzel foglalkoznak. Aljadék DK. Ennyit érnek.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.08.22. 17:17


https://kuruc.info/r/6/189207/
itt jobban tetszett a pelenkás cikk tegnap
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.08.21. 22:26


És igen! Végre fogást talált az ellenzék a Fideszen!
https://index.hu/belfold/2018/08/21/pel ... or_lanyat/
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.08.21. 20:38


Milyen jó kis egyperces novellát írt volna belőle valóban. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.08.21. 19:24


Örkény István kedveli ezt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.08.21. 17:47

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.08.20. 18:14


Oké, hogy a buszsofőr volt a balfa.z, de azért az index hogy védi már a roma családot: "...csak a végén emelték fel a hangjukat..."
Hát igen, akkor viszont stílust is váltottak.
A buszsofőrnél már csak a cigány asszonytól van nagyobb hányingerem. Viszont a roma csávó, gondolom az apuka eléggé higgadtnak tűnik.

https://index.hu/belfold/2018/08/20/viz ... endoroket/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.19. 10:37


Aszonnya soros kofi ananrol, hianyozni fog neki. Bmeg, akkor menj utana...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.08.18. 06:27


Corso... állj le a cuccal :lol:

(Bár most némileg igaza van. Már ha sikerült bármire rájönnöm hogy mit akart mondani.)
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2018.08.18. 01:44


jnzsblzs írta:Bazdmeg ez a Gregor Anikó kezd kiakasztani. A csaj sumna cum laude végzett el három egyetemi képzést, és bazdmeg a publikációi egészen minősíthetetlenek.
Hogy miért írtam ennyit erről a cikkről amit nem is a hozzászólásom alanya jegyzett? én milyen távol állok a tudománytól.
Ja és azt nem is mondtam hogy két olyan "cikket" is találtam ami konkrétan könyvajánló volt. Értitek, könyvajánló. I shit you not. Könyvajánló. A csaj írt egy tíz oldal hosszú fülszöveget és ezt feltüntetheti mint a tudományos munkája részét.
Bassza meg.


Ne hülyüljön meg már a kocsis lova is!
Minimális - mondjuk jobb lenne normális - hangulatokat (nem írok gondolatokat) - megfogalmazni. Nem egy kocsma alján ülünk a forum alján. Remélem.
Sőt, azt is, hogy a minimális elfogadása csak lehetne annak, amit minden nap, mindenhol megélünk?
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.08.15. 19:41


Puzsér Róbert
9 órája ·
A bántalmazó hajlamú szado-mazo tanárnő karakterének legszexibb példánya, Kunhalmi Ágnes elmagyarázta, mivel foglalkoznak a gendertudományok: „Ugyanolyan diplomát végez Ön is, én is, ugyanannyi éve dolgozunk egy adott munkakörben, de énnekem, mert két cicim van, és nő vagyok, ezért kevesebb a bérem. Tetszik érteni, hogy mit mondok?” Nos, kedves Ágnes:

• Az, hogy harmincöt éves nőként úgy tetszik beszélni egy középkorú férfival, mintha az egy értelmi fogyatékos kamaszfiú volna, számomra őrületesen szexi. Persze van, amit nem értek: Ön tényleg annyira megszokta, hogy az MSZP hetven plusszos törzsszavazójával beszél, hogy már olyan, mint egy jó kalapács: minden szögben nyugdíjast lát? Vagy belső kényszernek engedve játssza el minden helyzetben Jutkát, a Szomszédok tudálékos énektanárnőjét? Akárhogy is, irigylem az Ön csávóját: egy összefüggő hardcore kaland lehet Önnel az élet – különösen, ha diáklánynak öltözik.

• Gratulálok, Ágnes, hogy miután megkapta Orbán Viktortól a fizetésemelését, ilyen lenyűgöző sebességgel kifejlődtek a mellei! Az öntudata láthatóan alig bír velük lépést tartani.

• Ágnes, Ön bölcsész. Zavartatja-e magát azon, hogy egyetlen olyan évfolyamtársa sincs, aki annyi pénzt keres, mint Ön? Se férfi, se nő.

• Ágnes, ha Ön azt tapasztalja, hogy egy nő kevesebbet keres, pusztán mert nő, kérem, hogy arra ne kutatások eredményeit idézgetve válaszoljon, hanem tegyen feljelentést, ugyanis ebben az országban – ahogy a nyugati világban mindenütt – törvénytelen bárkit nemi alapon diszkriminálni. Tudja Ön, hogy eddig hány erre vonatkozó pert kutatott ki a gendermozgalom? Nos, egyet sem.

• A nőket sújtó jövedelemkülönbség mítosza egy százezerszer cáfolt hazugság. Mit gondol, Ágnes: létezik olyan munkáltató, amelyik többet fizet egy ugyanúgy elvégzett munkáért, csak mert a munkavállalónak pénisze van? Ágnes, Ön tényleg úgy gondolja, hogy a tőkések jobban utálják a nőket, mint amennyire szeretik a profitot? Értem én, hogy a gender-tanulmányok célja ezt bizonyítani – csakhogy ez soha nem fog sikerülni. És amíg a genderszakok agymosó szándékú feministák meg hataloméhes politikusok homokozói, addig ez az árnyék sajnos minden értelmes kutatásra rávetül.

• Elragadó, amikor egy olyan befolyásos, gazdag és szép nő, mint Ön, aki a karrierjét kifejezetten annak köszönheti, hogy nő, férfielnyomásról panaszkodik. Hány cigányt, hány meleget, hány rokkantat kellett félrelöknie, Ágnes, hogy Ön kapja azt a kvótahelyet, amelyet elfoglal? Biztos abban, hogy jogosabban jutott Önnek kvóta, mintha azt egy törpe, egy vak vagy egy transznemű személy kapta volna?

• Emlékeztetem, hogy a cicik az élet több területén jelentenek előnyt, mint hátrányt – amint azt már Ön is megtapasztalhatta. Kedves Ágnes, tetszik érteni?

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.15. 16:19


Jah. En mondig is az voltam. Mindeki ott ba.sza meg a k.rva anyjat, ahol akarja.....

http://m.origo.hu/nagyvilag/20180815-5- ... erint.html

Most lehet, hogy ez nagy butasag, de nem lehetne onnan importalni munkaerot? Mindeki jol/jobban jarna..
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.08.14. 19:29


Tomm, te vadlibsi lettél :)
(de értem mit írsz, tök igaz is, csak épp ez az elv. A gyakorlatot meg elcseszik az idióta igazi vadlibsik.)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.08.14. 18:53


igazad van, de zsidó vezetés, soha nem lesz ez másként
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.14. 18:42


De nem a tudomanyag tehet arrol, hogy idiotak oktatjak/kutatjak. Ahogy irod, az elte vezetese a hunyo, hogy ezt tekinti normalisnak. Ez esetben viszont a fenntartonak nem a szakot kene megszuntetnie, hanem az elte vezeteset kene lecserelni olyanra, ami ertelmes mederben tartja ezt az egeszet. Sot! A szak beszantasa semmit nem er, mert ez az elborult vilaglatas megmarad az elborult vezetok miatt.

De az oromodet abszolut megertem a sivalkodo banya miatt.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.08.14. 18:32


ja és gecc, sosem laknék egy viadukt alatt :shock:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.08.14. 18:15


jnzsblzs: azta :D :D :D
elküldtem elemzésed régi kollégámnak eltéről:
idézem:
"egészen pontos kivonat"
:D
(de legközelebb pontozd ki a káromkodást továbbra is légyszi)

F.Totti:
azért hoztam ezt szüóba , mert:
1. engem személyesen is érint
2. mert anno ezt a naptáras témát ide is beírtam
megkerestem, idézem :) :


Re: Offtopic - politika, közélet
HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: pén. márc. 15, 2013 20:09


írd csak ki, nálad kulturáltabban amúgy is nehéz dühöt kiírni

(Az már más kérdés,hogy mi lenne,ha ti egy "zsidópárti" Roma-oldal lennétek )
:D semmilyen párti oldal nem vagyunk. Az más kérdés, hogy kiből van itt több, vagy kik írnak ezekről itt többet :wink:

Ám jobbikosnak (akarom mondani:nemzeti radikálisnak) lenni szinte gyilkossággal ér fel bizonyos körökben.

na igen, én is az ELTE-n melózva ugyebár egyszerűen eljutottam oda, hogy bár gondolkodtam most is hogy fb-ra kirakjam ezt a videót Izraelről, de egyszerűen nem éri meg. Múltkor egy ajándékba kapott és a könyvtárban kirakott Shakira naptár miatt vesztem össze fiatal tanárnénikkel, mivel szexistának bélyegezte meg egyikük a sima mezei Shakira naptárat (és persze néhány feminista tanítványa is). És amikor mertem a fb-on való ócsárlást és felháborodást ugyanott megvédeni, és a feminizmust megpróbálni kivenni az egészből, egyik ilyen tanárka (aki akkor még gimibe se járt talán mikor én már ott melóztam) meg is jegyezte, hogy hogyan dolgozhatok egyáltalán ott ilyen meg olyan gondolkodással. Persze a naptár maradt év végéig :wink: :) , de ha ebből ekkora balhé volt, gondolhatjuk mi lenne ha ilyen videókat linkelgetnék nap mint nap. És utálom ezt a helyzetet. Sosem féltettem a melómat, de mostanában annyira vacak a helyzet az orzságban, hogy nem biztos hogy ezt az ócska melót is el akarom veszíteni... :(



Re: Offtopic - politika, közélet
HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: szomb. márc. 22, 2014 21:11

calderoni: igen, ez lemaradt a végéről.

Virga: a fociról (V. Gábortól) tudtam meg hogy te pont hozzánk jársz/jártál??? :D :D Csak nem sűrűn jártál le a könyvtárba :D (bocs, remélem ez így nem titok)

Így pontosan értheted amit most mondani fogok, amit sajnos lehagytam a csajos diskurzus végéről. Szóval azért nem vitázom az egyetemistákkal, mert az egyetem olyan hatással van rájuk, amit semmi sem ellensúlyoz. Mondjuk ez igaz mindenkire, aki egyetemet végez (végzett) épp, vagy olyan munkában dolgozik, ahol ez fontos stb. Tehát az utolsó nagyon nagy impulzus hatása alatt van. Főleg akkor ha ez az egyetlen impulzus az eddigi életében.
Az ELTE Társadalomtudományi Kara pontosan olyan hely, ahol mocskosul egyoldalú agyfejlesztés folyik. Persze nem ítélem ezt el, de ez ettől még tény. Hisz az egész kar a cigányokkal, zsidókkal, antiszemitizmussal, szociális munkával, szociológiával stb foglalkozik. Tele van zsidó tanárral, akik hogy hogy nem épp az antiszemitizmust illetve az azzal szembeni harcot hirdetik, és az elfogadást (a lány konzulense pont ilyen).


Pár napos történet: Lady Gaga és a hányós koncert ugyebár. Van nálunk egy genderes tanárcsaj (Virga talán tudja is kire gondolok :wink: ). Igazából soha semmiben nem értünk egyet, de semmi bajunk a másikkal. A Shakira naptár miatt is ő akadt ki anno, hogy szexista. Szóval egy berendelt lady gaga könyve kapcsán hoztam fel neki ezt a koncertes hányós sztorit, hogy a gyerekek ezen nőnek fel, ezt látják, ez a példaképük stb stb. Erre mit mond ez az áldott jó ember? Hogy gaga csak KITÖR A DOBOZBÓL, tágítja a határokat, és milyen szuper ez az egész. :shock: Nos, mivel ez a tanár ezt tanítja, és ezt a Kar támogatásával teszi ugyebár, ergo a Kar, az ELTE ezt tartja normálisnak. Ha nem, akkor miért taníthatja? Ha igen, akkor no komment. Persze lehet én/mi látjuk rosszul az egészet, de hogy megosztó a dolog az tuti.
És ennek a lánynak ugyanezt elmondva azt mondta, hogy nyugaton is ezt tanítják, tehát az elte nem lóg ki a sorból. Mondom igen, az egész nyugat romlott. Erre jött a végső érv: "te hülye vagy :D ".
(Ahogy fater is a tegnap(?) előrángatott Pörzse zsidós idézetére való reagálásomat, hogy miszerint ez így igaz, ugyanezt mondta: "te hülye vagy fiam".)
Ezekkel a liberális, elfogadó, tájékozott érvekkel nem fogok vitatkozni.


Tehát visszakanyarodva, ezt a lányt egyáltalán nem hibáztatom. Ezt tanítja neki az ELTE, ezt sulykolja a média. Kergették már meg a Népszínház utcában drogos cigányok, de ennek ellenére fel sem merül benne más lehetőség, mint a Szavazz a Jobbik ellen. Miközben láthatóan fogalma sincs a Jobbikról.
És hiába mondod az ilyen embereknek, sose fogják elfogadni, hogy nem látják/nem láthatják még jól a dolgokat.
Én sem gondoltam 21 évesen, hogy hülye vagyok. Nem gondoltam, hogy bármiért is ne láthatnám az életet teljességében.

Természetesen mindenhol vannak kivételek. Ezt sose felejtem el én sem!
De Virga, elhiszem hogy 12 éves korodtól figyeled a politikát. De azt te se gondolod komolyan hogy egy tizenéves ember ugyanúgy látja a dolgokat mint egy nagyobb élettapasztalattal rendelkező 30-40 éves. Egyszerűen keveset élt még hozzá. Ergo hadd ne vegyük már bele a politikai gondolkodásba egy gyerek gondolatait :wink: . A későbbi gondolkodást mindenképpen jól megalapozza az biztos, de ennyi. Szvsz.

A szülők pénzén eltézik sem feltétlen igaz, nekem sokkal több olyan ismerősöm van az egyetemről, akiket nem igazán tudják támogatni otthonról ezért maguknak kell megoldania.
Mondjuk úgy, hogy ilyen is és olyan is van. :wink:

zsolti: nem politizálok olyan régóta. Nyitott szemmel jártam, de ennyire azért nem.
a szidókkal kapcsolatban jól megfogalmaztad megint. Egyetértek. Kb így gondolom én is.

ha jól emlékszem, semmi baja nem volt a zsidókkal, míg vki mutatott egy cikket,
tomm, mindig így kezdődik minden. Valami hatására.Hoyg az egy személyes élmény, egy cikk, egy könyv, egy szóbeszéd az mindegy. A lényeg hogy utána tájékozódik az ember.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.14. 16:19


https://romanews.eu/notizie-roma/genova ... line-foto/

Gondolom itt is kisporoltak az anyagot, mint abban a faluban/kisvarosban, ahol par eve egy foldrengestol osszesolt kb minden....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: tomm valamint 18 vendég